Krize UKRAJINA

USA pošlou na Ukrajinu munici s ochuzeným uranem

USA pošlou na Ukrajinu munici s ochuzeným uranem dle Reuters
Nové dodávky kontroverzní zbraně mohou být oznámeny již příští týden

Souborné foto © US Army photo by Sgt. Andres Chandler
Spojené státy se podle agentury Reuters stanou po Velké Británii druhou zemí, která dá zelenou dodávkám munice s ochuzeným uranem na Ukrajinu, a to navzdory obavám, že by mohla mít dramatický negativní dopad na veřejné zdraví a životní prostředí.

Tato munice je určena pro americké tanky Abrams a první z nich by měly na Ukrajinu dorazit v příštích týdnech, uvedla agentura. Podle několika nejmenovaných amerických představitelů a dokumentu, který v sobotu citovala agentura Reuters, budou náboje s ochuzeným uranem součástí dalšího mnohamilionového zbrojního daru, který má být oznámen příští týden.

Uváděný plán následuje po jiném velmi kontroverzním kroku USA dodat kazetovou munici Ukrajině, který kritizovali i někteří nejbližší spojenci Washingtonu. Pokud Bílý dům schválí pro Ukrajinu střely s ochuzeným uranem, naváže tím na dřívější krok Velké Británie, která podobné dodávky oznámila v březnu.

Rozhodnutí Spojeného království vyvolalo v Moskvě pobouření a ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že dodávka “posune tuto eskalaci do nové a velmi vážné fáze”. Ruské velvyslanectví v Londýně obvinilo USA a jejich spojence, že jsou ochotni proměnit Ukrajinu nejen v “protiruskou vojenskou střelnici, ale také v radioaktivní skládku”.

Když se toxické střely poprvé objevily na Ukrajině, Moskva varovala, že Spojené království bude “pohnáno k odpovědnosti” za nenapravitelné škody způsobené civilistům i vojákům. 

Představitelé Spojeného království i USA však zpochybnili zdravotní rizika spojená s DU granáty – které využívají husté uranové jádro ke zlepšení svých pancéřových schopností – a odmítli studie naznačující, že tyto zbraně jsou spojeny s nárůstem výskytu rakoviny a vrozených vad v Iráku.


V návaznosti na britský krok ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že Moskva odpoví umístěním taktických jaderných zbraní v sousedním Bělorusku. Poznamenal, že v tomto ohledu se akce Moskvy neliší od akcí USA, které umístily jaderné zbraně v pěti evropských zemích. Rusko uvedlo, že tyto zbraně odstraní pouze v případě, že USA učiní totéž se svými jadernými raketami v Evropě a demontují infrastrukturu s nimi spojenou.

Západní podporovatelé Ukrajiny tvrdí, že se konfliktu na Ukrajině přímo neúčastní, a vyhýbají se poskytování některých zbraní – zejména stíhaček a raket dlouhého doletu -, které by mohly vyprovokovat přímý střet s Ruskem. Přesto poslali Kyjevu zbraně v hodnotě více než 100 miliard dolarů, přičemž ignorovali opakovaná varování Moskvy, že každý další balík zbraní přibližuje USA a NATO k aktivní účasti v konfliktu. Navíc tím, že západní země umožnily Ukrajině útoky dronů na ruské civilisty, se podle Kremlu staly “sponzory terorismu”.

http://6b.cz/6xR4

sdílet na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
2. 9. 2023 13:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Na vysledku to nic nezmění a je to jako bombardování Škody Plzeň v dubnu 1945, když Třetí říše byla uz 150 km široká. Tedy válečný zločin.

Mike
2. 9. 2023 14:54
Odpovědět  Aleš

Škoda Plzeň do poslední chvíle chrlila zbraně pro Ádu, proto musela být logicky zničena. Nebýt Stalina, skončili jsme na straně poražených se všemi mezinárodné právními důsledky (např. reparace ap.)

Albi
2. 9. 2023 16:59
Odpovědět  Mike

Škodě Plzeň taky nic jiného nezbývalo.
Tak jako dnes nám, když podporujeme penězi i zbraněmi Ukrajinu, přestože MY jsme proti.

Jaris
3. 9. 2023 02:36
Odpovědět  Albi

Par lidi je sice proti, ale vetsina s nastavajici situaci nic nedela a strci hlavu do pisku. Nevidim – neslysim – mlcim. Ono je to jaksi pohodlnejsi. Demonstrace a petice jsou na ho… a pouze pro pobaveni vasi asocialni vlady, kteri se takovym akcim chechtaji az se za bricho popadaji. Cim dal tim vice jsem presvedcena, ze bez nasilneho prevratu se to neobejde, pokud se tato paraziticka vlada nebude houpat na kandelabrech. Tedy pokud chcete dosahnout zmeny. Spise to na me dela dojem, ze vetsina lidi je spokojena s plnym vozikem zradla a ‘uzasnymi’ serialy v TV.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
3. 9. 2023 12:15
Odpovědět  Jaris

Tak samozřejmě!! 👍👍

Frank1
2. 9. 2023 19:15
Odpovědět  Mike

Tech 800 mrtvych koncem valky v Praze pri bombardovani spojenci a cela trida deti v Plzni i s ucitelkou musely byt taky logicky zniceny!
Ty jsi neskutecne hovado!
Zniceni Skodovky a dalsich podniku melo odstranit konkurenci US firmam a znicit prumysl.

Pavel K
3. 9. 2023 12:17
Odpovědět  Frank1

Nějakej ten amík zařval u Klatov, když v zatáčce vypadl z náklaďáku ožratý ako to prasca. A znásiůňovali ženy taky, né že ne!! Ale to se dnes nehodí.

Jura
2. 9. 2023 19:44
Odpovědět  Mike

Ada byl v tu dobu už v prdeli , a jeho armády taky , ale pro prohnilé amíky zněl rozkaz jinak , východní blok bude nepřítel.

Aleš
2. 9. 2023 20:14
Odpovědět  Mike

Vaše znalost historie je dost chabá

Frank
3. 9. 2023 11:14
Odpovědět  Mike

Jenže americké kurwy nevybombardovaly jen Škodovku.

Pavel K
3. 9. 2023 12:18
Odpovědět  Frank

👍 👍 👍 👍 👍

PremekJ
3. 9. 2023 15:12
Odpovědět  Mike

Omyl, byla zničena, aby nemohla sloužit Čechoslováků mnohem lépe než Ádovi, a to v sovětském bloku. Od Jalty bylo jasné, co komu připadne. Stalina oblafli jen jednou, zato fatálně – denacifikaci odflákli a dnes je proto SVO a akce Bílých klobouků a koneckonců i ruský tribunál. A ten se s nacistickými zločinci mazat nebude, je plně v gesci RF.

jmm
2. 9. 2023 14:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať “uran” rozpráší na “ellowstone”…

František
2. 9. 2023 14:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Dopadne to stejně jako s těmi anglickými. Vyletí do povětří. Kynžál to zajistí a radioaktivní sajrajt poletí do anglánska.

Pavel K
2. 9. 2023 14:38
Odpovědět  František

Zase je někde vyvorají jako potkany. Mít nad sebou 100m zataženo asi nic hezkého.

zuza
2. 9. 2023 14:50
Odpovědět  František

žiaľbohu rádioaktívny sajrajt poletí k najmä k nám…. v zime u nás dosť často fúka zo severovýchodu

Albi
2. 9. 2023 17:04
Odpovědět  zuza

No a?
dodávají “navzdory obavám, že by mohla mít dramatický negativní dopad na veřejné zdraví a životní prostředí”.

Je to snad JEJICH prostředí? A na zdraví JEJICH občanů jim konec konců taky. moc nezáleží, natož pak na ukrajinském a východo- nebonstředo-.evropském. 🙁

Frank1
2. 9. 2023 19:16
Odpovědět  František

Radioaktivitu si musi vyzrat i Emerikani v USA. Aby pak svrhli tu pakaz, ktera jim vladne, stale je klame a okrada!

Boomer
2. 9. 2023 14:31

..no, asi vám to ani neuvěří, ona totiž cukrová třtina se velmi rychle kazí, to vím od lidí, kteří montovali na Kubě cukrovary. Jediné, co se k nám z té dálky mohlo dovážet, byl nanejvýš cukr nebo hodně zahuštěná melasa. A to by byl sakra drahej rum.
Napájeli nás špiritusem ze zápary brambor a řepné melasy, pro rum obarveným lihovarnickým karamelem a dochuceným mravenčanem ethylnatým. Líh vynikající kvality z toho destiloval lihovar v Kojetíně, vozili ho cisternami do Vizovic a taky do ciziny.

Pohádky jo, ale s citem, jo? Koncepce ve wšem kurwa!

Boomer
2. 9. 2023 16:31
Odpovědět  Boomer

.. sapristi, kde je Smrťák, admine sakra..

Pavel K
2. 9. 2023 14:35

Tak já se snažím dost né?!!🤣🤣🤦‍♂️

sergej
2. 9. 2023 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Deploid uránium, poločas rozpadu 250 tisíc let. Nejhorší kontaminace radiací vnitřně zářením alfa.

Pavel K
3. 9. 2023 07:35
Odpovědět  sergej

Aspoň si zemegule odpočine od namyšlených blbů. 🤣🤣🤣🤣🙄🙄🙋‍♂️

Pavel z Moravy
3. 9. 2023 09:00
Odpovědět  Pavel K

Jo, namyšlených je tu dost. Jo, on jim kapík náramně zvedl křídla. Svým zrakem obhlídli ostatní a zjistili, že oni jsou ti vědoucí, kterým se musí socialistický plebs asi klanět. Stále více mi současný stav připomíná rozpad říše Římské. Dost jsem o tom četl. Rozpad morálky v prvé řadě, korupce v celé správě, posty se kupovaly, nahoře se hodovalo o sto šest, bez skrupulí se likvidovali názoroví oponenti i z řad tehdejších patricijů a dole byla nesnesitelná bída, které se císařský dvůr vysmíval. Když Nero nechal zapálit Řím, neboť mu lid neprojevil při jeho průjezdu Římem úctu, připomíná mi to dnešní stav Evropy. Grázlové všeho evropského bruselského vyznání nás vedou do stejného pekla požáru, neb nás zatahují do zničujícího válečného požáru. Nepodceňoval bych sílu předpovědí baby Vangy. Ta viděla Evropu ve zbídačeném stavu. Ale se zdejšími přeformátovanci a všemožnými chytrolíny, kteří jsou totálně vypatlaní a někteří k tomu ještě zdegenerovaní jsme na nejlepší cestě k absolutnímu kolapsu. A hlavně se mi líbí ti plivníci socialismu, to je kasta nad jiné povedená. Nevybudovali nic, ale slinu mají jedovou.

Pavel K
3. 9. 2023 12:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, příteli, tak těch “zdělaných” namyšlených máme plnou PS a Senát. Jsou rozlezlí všude protože to není nafukovací. Jsou i na internetu a škodí a škodí kudy chodí. Napadají nás obyčejné lidi a nejraději by nám vše zakázali a sebrali. Vezmi si jen jak se změnilo chování doktorů a lékařského personálu, ne všude samozřejmě, ale dost.

2. 9. 2023 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

OTITULKOVANÝ PJAKIN Z 28. 8. ZDE:

https://vk.com/irenaaneri?z=video351663392_456239430%2F6e6e135e2302eeac06%2Fpl_wall_351663392

Albi
2. 9. 2023 16:55

Milane – koukni na tohle. Našla jsem teď na jiném webu, ale nejde mi zvuk a není překlad, ale pod videem:
‘Am In Africa…’: Wagner Chief Prigozhin’s Video Surfaces After Russia Plane Crash | Watchhttps://www.youtube.com/watch?v=wnOEf_4IxFc
https://www.youtube.com/watch?v=wnOEf_4IxFc

A podívej – opravy už fungují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 9. 2023 18:12
Odpovědět  Albi

..jo, kdyby tam bylo datum, třeba noviny kdyby měl v ruce. Ježíš to zmáknul za tři dny..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 9. 2023 13:13
Odpovědět  Albi

Já to zachytil zde https://www.youtube.com/watch?v=VFxLmycOmuw i se zvukem. Je to natočený ještě před jeho smrtí, než se vrátil z Afriky do Ruska.

PremekJ
3. 9. 2023 15:23

VIDĚL někdo jeho mrtvolu po pádu Challengeru? Viděl někdo obsah rakve na jeho “pohřbu”? Ne? Keep calm…

3. 9. 2023 21:18
Odpovědět  PremekJ

To je stejně tak chytrej argument, jako “viděl ho někdo živýho?” Obsah rakve na pohřbu byl škvarek, co byste z něj chtěl vykoumat? Kdybyste tu nebyl kolemjdoucí návštěvník, věděl byste, co si o tom myslím a nenanavážel se zbůhdarma. Jestli se chcete hádat o hownu, najděte si jinej objekt.

Albi
3. 9. 2023 21:54

Díky.
Google mi přeložil jen reakce pod tím prvním videem a jsou podobně jako tady tak půl na půl pro a proti. Takže opravdu zatím nic, z čeho by se dalo něco rozumného odvodit.

velitel
2. 9. 2023 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

To snad bylo jasné od začátku, ty 40 let staré americké 65 tunové krámy nají tak zastaralý a nevýkonný kanon, že bez uranové munice neprostřelé ani T72 s reaktivním pancéřováním a tak USA musí dodat uranovou munici kdy se náhodou nějakémuu jejich šrotu nějakým omylem podařilo dojet na dostřel ruských pozic. Ale to se nestne bud uvíznou v bahně nebo najedou na minu nebo je sejme ruské letectvo mnoho km přead první obranou linii nebo jim dojde palivo a rusové je po dotankování odvezeou na vystavku západního šrotu

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PremekJ
3. 9. 2023 15:24
Odpovědět  velitel

Tak jest.

Gales
2. 9. 2023 18:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Drápalice zase bude tvrdit že je to pro zdraví neškodné.

Frank1
2. 9. 2023 19:18
Odpovědět  Gales

To je satanska krava uz od pohledu! Potvrzuje to neustale svymi kecy.

Pavel K
3. 9. 2023 07:43
Odpovědět  Frank1

Nezapomenu jak na Fokusu u Venduly vstala ze židle, pomalu ukazovala kolik napadlo v Praze tenkrát sněhu, pak si přiložila ruku na srdce a hrdě do médií zvolala Sláva Ukrajině. Mám z toho trauma dodnes. 😊🤣🤣🙄🤦‍♂️👎

Gales
3. 9. 2023 09:50
Odpovědět  Pavel K

Ať sípne.

Putinovec
2. 9. 2023 19:19
Odpovědět  Frank1

Pátý bod : ozbrojte se a braňte sebe , i svou rodinu .
Ve válce se to tak dělá . A My jsme ve válce .

All
2. 9. 2023 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Zasrali s tím Jugoslávii,nyní ukrajinu a opět Evropu.Jsou to lidé ? Ne. Hovada,vrazi,ničitelé.Tohle je USA náš vzor ? Leda pro idioty a tu blbku černochovou a fialovým hmyzem.Je to hmyz,co velí,je to jen hmyz.Odporný hmyz.

Pavel z Moravy
3. 9. 2023 09:04
Odpovědět  All

Alle, to je totální lidský odpad.

Frank1
3. 9. 2023 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa posila stale novejsi a nebezpecnejsi zbrane na Ukrajinu. Rusove tak maji moznost je poznat a najit protizbrane a takticke zmeny jak se jim branit. Strelnice SVO tak dava ruske armade nebyvale moznosti v praxi, ktere NATO nema a nebude mit. Tech par oficiru NATO tam obcas raketami vypari, aby neskodili.
Ovsem ty zapadni eskalace pokracuji ted uz z uzemi NATO, z Estonska! Odtud posilaji drony a znicili dve obri letadla na prepravu parasutistu. Pochopitelne ne Ukrosi sami, ale s pomoci MI6, a zapadnich satelitu. Je to bod, kde Rusko musi reagovat. Jinak budou za chvili raketami ostrelovat Moskvu i jina mesta. Zatim je klid, Rusove vyhodnocuji tu sabotaz. Nachazime se v bode of no return. Malokdo to vi nebo si to uvedomuje! Chazari chteji za kazdou cenu rozpoutat 3. svetovou, protoze jejich panstvi se jim hrouti.

PremekJ
3. 9. 2023 15:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže když mi chcípe koza, tak ať chcípe i sousedovi… Srbové vědí své…

Trubkar
4. 9. 2023 07:19
Ohodnotit příspěvek :
     

je to dokaz, ze anglosasom ide vyhradne o ruske zdroje na stabilizaciu zhniteho a chudobneho zapadu. ukrajina moze kludne zhoriet ako zaklad na stavbu novej Chazarie II.

Miro 2
4. 9. 2023 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

“”USA a jejich spojence, že jsou ochotni proměnit Ukrajinu nejen v “protiruskou vojenskou střelnici, ale také v radioaktivní skládku””. Ukrajinci ani netuší s čím si zahrávají a jak škodlivý vliv to bude mít do budoucna na přírodu Ukrajiny.

Miro 2
4. 9. 2023 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

“USA a jejich spojence, že jsou ochotni proměnit Ukrajinu nejen v “protiruskou vojenskou střelnici, ale také v radioaktivní skládku”. Ukrajinci snad ani netuší co způsobí své zemi a přírodě používáním takových zbraní. Koneckonců, vždyť ani netušili co udělali, když se spojili proti Rusku s USA.