Krize UKRAJINA

Úřady LLR oznámily, že ukrajinská armáda se vzdává podél celé frontové linie

Ukrajinská armáda se masivně vzdává ruským vojákům podél celé frontové linie u Lisičansku a Severodoněcku v Luhanské lidové republice. Andrej Maročko, důstojník Lidových milicí LLR, to oznámil ve čtvrtek 23. června ve vysílání Prvního kanálu.

„Podél celé frontové linie v této oblasti, lokálně i masivně, probíhá kapitulace. To platí i pro skupinu Lysyčansk-Severodoněck, to platí i pro skupinu Gorsko-Zolotovo,“ uvedl.

Mezi vězni jsou podle Maročka jak obyčejní vojáci, tak zástupci radikálních sil.

„Nyní se tento proces mění na [sněhovou] kouli. Kolik jich je v tuto chvíli, nemám zatím informace,“ dodal.

Předtím, 22. června, oficiální představitel Lidových milicí LLR Ivan Filiponěnko řekl, že malé skupiny ukrajinských vojáků v Lisičansku denně kontaktují armádu republiky, chtějí se vzdát, ale ukrajinské nacionalistické formace jim v tom brání.

Dne 14. června Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že incidenty se střelbou ukrajinských vojáků do zad ze strany nacionalistických jednotek Ukrajiny jsou v oblastech bojů stále častější. Blokující oddíly ukrajinských nacionalistů zahájily palbu na více než 30 vojáků 54. brigády ukrajinských jednotek, kteří se rozhodli kapitulovat v Novomichajlovce.

https://bit.ly/3HKU3S2

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
23. 6. 2022 23:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělá zpráva na konec dne.

Navíc to vypadá, že se Ukrajinské ozbrojené síly připojily k armádě RF – viz “Blokující oddíly ukrajinských nacionalistů zahájily palbu na více než 30 vojáků 54. brigády ukrajinských jednotek…..”. Kdyby s tím začaly dtřív, mnohlo být už po vákce.

23. 6. 2022 23:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Pitomce a smolaře normální ukroarmády, kteří se nestihli zdejchnout před odlovem “odvedenců”, profiltrovat a umístit do pracovních táborů a zacházet s nimi slušně – po válce propustit – bandernácky ke zdi.

Ladislav
24. 6. 2022 04:39

1* přesně!

zuza
24. 6. 2022 12:12

v Mariupoli (aj inde) je treba odpratať sutiny a opraviť/postaviť do zimy ubytovanie pre ľudí, aspoň by si zajatci odpracovali výdavky na stravu a mnohí aj za liečenie. A nestalo by sa, že Rusi pošlú zajatých vojakov domov a o mesiac sa im tí istí vojaci zas vzdávajú do zajatia. A je to aj v záujme tých vojakov, nemusia riskovať, že ich nejaký nácek strelí do chrbta alebo ich zabije zákopoch nejaký kaliber. A s ostatnými by sa nemali baviť, ak ich nechcú rovno popraviť, tak poslať do Vorkuty
alebo inde na Sibír, roboty je tam dosť.

konzerva
24. 6. 2022 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Správně má být bendernácky Ti existovali ještě před Banderou.