Krize UKRAJINA

Ukrajinský generální štáb zřejmě připravuje další psychologický útok na Energodar

Již 1. září Svobodná Pressa v článku “Ukrajinské ozbrojené síly se chystají pomstít porážku na jihu Ukrajiny útokem na severní Ukrajinu” naznačila, že jakmile tzv. protiútok na Cherson selže, Ukrajinci udeří jinde. Za nejpravděpodobnější směr byl považován Charkov.

Podle místních informací byla koncentrace vojsk AFU v okolí Charkova a v samotném městě mimořádně vysoká. Podle samozvaného vrchního velitele navíc zalesněný terén umožňuje plně využít převahu živé síly AFU, zatímco kvůli “zeleným plochám” už ruské dělostřelectvo a letectvo nemohou poskytnout silnou podporu pěchotě ruské armády, jak se stalo v Chersonské oblasti.

Přesto se to v době před týdnem zdálo nepravděpodobné. Bylo cítit, že hlavní síly ukrajinské armády jsou soustředěny na jihu. Právě zde se prý rozhodne o osudu vojenského tažení v roce 2022, protože za měsíc či dva přijdou deště a chladné počasí, po nichž se boje až do jara zpomalí.

Průběh bitvy u Chersonu však ukázal, že generální štáb nevhodil do “Andrejevského mlýnku na maso” více než 20 tisíc bajonetů, a ještě méně v dalších vedlejších oblastech aktivních bojů. Kolem 4. září začal slábnout tok ukrajinských záloh na stanici Berezněvatoe, přes kterou směřoval hlavní proud AFU do Andrejevky.

Poté dílčí noviny, jako například “Oděský frajer”, informovaly o tom, že Oděské obranné síly byly vyslány, aby kryly možný průlom, pokud by ukrajinská armáda utrpěla porážku od AFU na Nikolajevském směru, a tím značně oslabily posádku hlavního přístavního města. To vše naznačovalo, že ukrajinských vojáků zde ve skutečnosti není mnoho.

A tak podle zprávy Ministerstva obrany RF ze 7. září 2022 “během dne nebyly na směru Nikolajev-Krivý Roh provedeny žádné útočné operace kvůli velkým ztrátám ukrajinských vojsk z hlediska živé síly a techniky. Ruské letectvo, raketové síly a dělostřelectvo pokračovaly ve vysoce přesných úderech proti jednotkám a zálohám AFU v tomto směru.

Zdálo se, že kyjevský režim na jihu si alespoň oddechl a soustředil se na severní frontu, kde byl zahájen útok na Balakleju. Je však zajímavé, že informace, které odtud přicházejí, mají velmi podobný informační základ jako na začátku ukrajinské ofenzívy v Chersonu.

Pro ty, kteří zapomněli, v té době začaly telegramové kanály s odvoláním na zdroje v ruských ozbrojených silách alarmujícím způsobem informovat o úspěších ukrajinských sil. Šokující byla zejména následující zpráva: “AFU nicméně rozšířila své pásmo kontroly u Suché Stavky a po dobytí Kostromky dosáhla jihozápadního okraje obce Bruskinskoje, přes kterou je zásobováno uskupení v Davydově Brodě.

Řada ruských odborníků, včetně těch renomovaných, vyzvala k přípravě na nejhorší – přinejmenším k vyrovnání fronty. Lze se také dočíst o tom, že nedošlo k úderům proti ukrajinským konvojům na hlavních silnicích, zatímco Ukrajinci nasadili letectvo (ačkoli se dříve tvrdilo, že Ruská federace má absolutní vzdušnou převahu). Je možné, že poprvé od 24. února měla AFU převahu v dělostřelecké palbě, i když jen na jednom úseku fronty.

Teprve ke konci druhého dne ukrajinské ofenzívy na Nikolajevském směru se začaly objevovat nadějné zprávy, že situace není tak špatná, jak tvrdila propaganda.

Zejména v Runetu začali aktivně publikovat komentáře: “Průlom nedosáhl Chersonu, fronta jako celek vydržela. Aktivisté Fronty hlásí známky toho, že ukrajinská armáda používá psychoaktivní látky k potlačení strachu a bolesti. Generální štáb AFU již dříve odhadl nenahraditelné ztráty v této operaci až na 30 % personálu.”

Podobně projekt WarGonzo informoval 7. září o ofenzivě ukrajinské armády na Charkov: “Speciální jednotky Rosgvardie dva dny hrdinně bránily Balakleju – přestože nepřítel vrhl svou početní převahu do protiútoku. Chlapci se brání ohněm, ale také odcházejí.

protiútoky. Nikdo se nechystá ustoupit – navzdory zuřivým bojům. Po obvodu města v “šedé zóně” probíhají aktivní boje s ručními zbraněmi. Podle našich informací se nepříteli zatím nepodařilo prosadit ani ve městě samotném, ani na jeho předměstích.”

Podobné informace přicházejí i z Ukrajiny: samozvaní hlasatelé pravdy jsou přesvědčeni, že brigády ukrajinské armády vycvičené NATO, včetně skupin sil speciálních operací, které nahradily síly teritoriální obrany, mohou dosáhnout jen malých úspěchů a s velkými ztrátami.

Na ukrajinských fórech se objevují zprávy, že jejich vojáci mohou technicky odříznout (nebo již odřízli) dvě zásobovací trasy pro ruské uskupení nacházející se v Balakleji. Ukrajinské ozbrojené síly však nebudou schopny udržet město v operačním obklíčení dlouho. Ukrajinští znalci se domnívají, že “je to ze stejné série jako slavný sloup na hranici, který Ukrajinci postavili na svém území a předstírali dobytí ruského území.

Zkrátka, naši bojovníci opět “zákeřně” překazili mazané plány Zelenského a Zálužného. “Nebýt dvou [ruských] jednotek SOBR v Balakleji, operace by pravděpodobně již skončila,” přiznávají lidé z generálního štábu AFU.

Podle nich “nemůže být řeč o obklíčení celého uskupení v Izjum. I kdyby se operace účastnilo 9 000 vojáků a 200 tanků, je to na takové obklíčení poměrně triviální síla. Nejvíce, co je možné, je obklíčit Balakleji, to je vše. A vzhledem k malé hloubce obklíčení, které je navíc přeplněno ruským dělostřelectvem, to bude obtížné.

Agentura Bloomberg zveřejnila článek o ukrajinské ofenzivě, v němž uvedla, že Kyjev má omezené síly, ale “Ukrajina musí na bojišti prokázat dostatečný pokrok, aby se vyvarovala rizika únavy svých amerických a evropských spojenců, kteří čelí rostoucímu tlaku veřejnosti kvůli ekonomickým důsledkům války.

Jinými slovy, Zelenského velení se v každém případě pokusí strategicky zaútočit na ruské síly, aby udrželo Západ v napětí. Jak zde nepřipomenout taktiku “tisíce řezů”, kterou po krachu chersonské ofenzívy vyhlásil poradce vedoucího kanceláře prezidenta Podoljak. Podle něj “by měli [Rusové] v panice přesunout své zálohy podél celé frontové linie. Zároveň budou muset ještě přemýšlet, kde přesně dnes Ukrajina zaútočí.”

Zelenskij a Zálužný vlastně nemají na výběr. Není žádným tajemstvím, že AFU soustředila všechny své strategické rezervy ve třech směrech: Cherson, Charkov a Energodar. Zelenského velení se navíc netají tím, že obsazení Záporoží je pro něj výhodné už jen proto, že by bylo možné vydírat obyvatelstvo jihovýchodu včetně DLR a Záporoží druhým Černobylem.

V telegramu milice Novorossiya Z.O.V. se zejména píše následující: “Nepřítel připravuje další úder, předpokládám, že směrem na Záporoží. Vzhledem ke kumulaci živé síly a výzbroje AFU se přikláním k pokusu o prolomení naší obrany západně od Ugledaru. Pak se pokusí udeřit současně ve třech směrech – směrem na Volnovachu, Melitopol a už z východní strany směrem na Energodar, s otevřením plátku a dosažením operační oblasti.”

sdílet na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
9. 9. 2022 04:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Těch ukrajinských kluků posbíraných kde se dalo a nahnaných na jatka je mi líto.

Lev Prch
9. 9. 2022 06:20

Škoda, že neverbujou i v ČR,rád bych se VŠECH TECH ODPADŮ Z BANDERONACISTÁNU ZBAVIL,DO JRDNOHO!

Masunta
9. 9. 2022 09:12
Odpovědět  Lev Prch

Intelektuálem se člověk stane jen studiem, třeba i samostudiem. Inteligent je člověk s vyšší inteligencí a to je otázka genetické výbavy. Inteligent bez všeobecného vzdělání není zrovna dobrá kombinace. Intelektuál bez akceptovatelné inteligence také – varianta toho, co běžně nazýváme blbec. Prof. Koukolík řekl, že člověk by měl mít znalosti široké a hluboké. Ještě v tom celém hraje roli charakter, kdy třeba Fiala je intelektuál i inteligent, ale kolo bych si o něho neopřel. Je to blbec. Také existují různá postižení, jako třeba psychopatie, kdy jediná záchrana před takovými podle všech psychiatrů je utéct před ním. Někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito Lech-Prchové, pardon, psychopaté rádi používají nadměrně vykřičníků, otazníků, psaní velkými písmeny, v textu používají červenou barvu a osobní zájmena – já, mně… a také radikálnější výrazy jako nikdy, vždycky. Existuje mezinár. stupnice do 40ti. U nás je psychopat kdo je nad dvacítkou. V USA nad třicítkou. Psychopata zvládne jen silnější psychopat. Úspěšní psychopaté, jsou na funkcích, kam je jejich ego nutí se drát. Neúspěšní jsou v psychiatrických léčebnách. Často páchají domácí násilí.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 09:30
Odpovědět  Masunta

Neurážejte nikoho, koho osobně nepoznáte. Každý jedinec má svoji mantru. To ale neznamená, že se k takovému člověku mám chovat neuctivě. Pokud správně chápu jeho slova, řekl pouze to, že by se rád zasadil o to, aby fašismus zmizel z planety. Možná, že to trochu hůře interpretoval, ale takto to vyznělo. Zkuste hledat psychopaty v partaji SPOLU, tam se to jimi skutečně hemží. Ale já jim to nevyčítám, je to jejich mantra, porvat se s tím musí oni sami.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 09:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Osobně třeba nemusím znát Pekarovou, Černochovou a Fialu a Rakušana abych věděl co jsou zač. K jejich poznání osobní kontakt opravdu nepotřebuji. A to se snažím přistupovat ke všem lidem nanejvýš korektně. Neznám ani vás, ale podle vašeho psaní věřím, že jste slušný a vzdělaný člověk. Odpusťte si ale takové projevy kritiky, které vás potom diskreditují.

sizok
9. 9. 2022 09:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Najednou je tu Masunta všude, kam se podíváš.
Trocha pokory by ti neuškodilo. V opačném případě
běž do haj-zlu. Nikdo na tv tvoje mentorské kecy není zvědavý.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 10:33
Odpovědět  sizok

Sizoku, doufám, že jsem to pochopil dobře a že ta kritika není mířena na mně. Já nechci nikoho poučovat a vychovávat. Zdraví Pavel z Moravy.

9. 9. 2022 16:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Sichr ne na tebe. Už jsem si vícekrát všiml, že sizok svou reakci omylem vloupne jinam než na koho je mířena.

Lev Prchala
9. 9. 2022 11:26
Odpovědět  sizok

Máš naprostou pravdu.Dřív to s ním,ale dneska je to Vygum,který je poučuje a sám,krom kopírování starých článků nestojí za nic.

Masunta
9. 9. 2022 23:36
Odpovědět  Lev Prchala

!!! … psych zase uráží.

Lev Prchala
9. 9. 2022 11:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Děkuji Vám.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 12:10
Odpovědět  Lev Prchala

Nevím, kolik je vám roků, já již táhnu osmý křížek, kromě totálních grázlů se kterými se nedá mluvit a ty ignoruji nebo je pošlu slušně řečeno k šípku si ale nenechám od žádných mladých chytrolínů kálet na hlavu. Věřím, že u vás je to stejné. A ten citát, nevím jestli je to od Sokratese nebo Senecy přesně ukazuje stav dnešní společnosti. A navrhuji vám tykání, jestli to nevadí.

Lev Prchala
9. 9. 2022 13:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zdravím Pavle,je mi o dost míň,ale za nabídku děkuji a s díky přijímám.
Výše zmíněný citát je Platónův,tedy alespoň myslím.Více napíši odpoeldne,taď mám v práci poněkud fofr.
Zdraví Lev.-)

Masunta
9. 9. 2022 23:37
Odpovědět  Lev Prchala

Nebude ti !!! … psych ani padesát. Ještě nevyblblý.

Lev Prchala
9. 9. 2022 11:23
Odpovědět  Masunta

Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.

9. 9. 2022 16:59
Odpovědět  Masunta

Fajn, že to všechno víš. Už jsem se tě jednou ptal – a kam řadíš sebe?
Jsem zvědav, kdy sem vlepíš to své ošlehnuté intelktuálno počtvrté a potvrdíš tak svou vlastní diagnozu.

Radek
9. 9. 2022 09:50
Odpovědět  Lev Prch

Přijde časem. Až dojdou Američanům Ukrajinci, přijdou na řadu Poláci Slováci i Češi. Pro Američany je to lepší zábava než fotbal a UFC dohromady.

Lev Prch
9. 9. 2022 17:37
Odpovědět  Radek

Amiokupanta zdá se vyléčil Afghánistán 😂😂😂😂😂,tak za sebe nechávají chcipat jiné.A když jsou jiní tak blbí,tak ať trpí.Důkazem té debilita jsou naši žoldáci, kteří se vrací s fofrklackem v hlavě.A že to není hezký pohled mi můžeš věřit 😟

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 9. 2022 23:34
Odpovědět  Lev Prch

JRDNOHO ? JRD NOHO ? Kdo je NOHA ? JRD měli na Slováči: Jednotná rolnícka družstva … Nebo že by jsi opět vynechal medikamenty ?

Markýza
9. 9. 2022 15:17

Rozhodně. Tuhle jsem v našem Tesku potkala mladý pár – on byl teda kus chlapa. První, co mě napadlo – jakto, že nejsi na frontě, synku? Vzápětí jsem se zastyděla a řekla jsem si – hlavně, ať tě nevyšťourají. Tady budeš zřejmě daleko užitečnější.

PENNYS
9. 9. 2022 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

8. září 2022, 23:49 – Veřejné zpravodajství – OSN
Stálý ruský představitel při OSN Vasilij Něbenzja řekl, že kyjevský režim svým pokusem o protiofenzívu poslal na smrt pouze několik tisíc ukrajinských vojáků.
Během jednání Rady bezpečnosti světové organizace Nebenzia zdůraznil, že se nemluvilo o žádném průlomu v obraně ukrajinské armády.
Ozbrojené síly Ukrajiny podle něj obsadily jen několik okrajových vesnic, v důsledku čehož jsou pole u Nikolajeva a Záporoží, stejně jako lesy u Charkova, posety tisíci mrtvol ukrajinské armády.

Lev Prchala
9. 9. 2022 07:50
Odpovědět  PENNYS

MÁŠ ŠPATNÝ INFO,BANDERONACISTÉ RAKETOVĚ OSVOBOZUJÍ A BLÍŽÍ SE K BRANÁM MOSKVY-PSALI NA SEZNAMU,TAK TO MUSÍ BÝT PRAVDA!.-))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 9. 2022 09:13
Odpovědět  Lev Prchala

Existují různá postižení, jako třeba psychopatie, kdy jediná záchrana před takovými podle všech psychiatrů je utéct před ním. Někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito Lech-Prchové, pardon, psychopaté rádi používají nadměrně vykřičníků, otazníků, psaní velkými písmeny, v textu používají červenou barvu a osobní zájmena – já, mně… a také radikálnější výrazy jako nikdy, vždycky. Existuje mezinár. stupnice do 40ti. U nás je psychopat kdo je nad dvacítkou. V USA nad třicítkou. Psychopata zvládne jen silnější psychopat. Úspěšní psychopaté, jsou na funkcích, kam je jejich ego nutí se drát. Neúspěšní jsou v psychiatrických léčebnách. Často páchají domácí násilí.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 09:42
Odpovědět  Masunta

Už jsem to psal k vašemu prvnímu příspěvku, neurážejte prosím. Co nechceš aby činili tobě, nečiň ani druhým.

Pavel z Moravy
9. 9. 2022 09:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ta pravidla pana Koukolíka jsou pro vás svátostí oltářní? Vlastní rozum a přemýšlení jsou tou svátostí.

Masunta
9. 9. 2022 23:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesto zůstává U KAŽDÉHO základní vlastností blbost.

Masunta
9. 9. 2022 23:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Plácáte nesmysly a nechtci vám to znovu psát, tak mě ušetřete svých konstrukcí. Děkuji.

Lev Prchala
9. 9. 2022 11:26
Odpovědět  Masunta

Říkat pravdu není povinnost. Zejména se nesluší říkat pravdu starým lidem, kteří se blíží konci svého života.

Lev Prchala
9. 9. 2022 11:27
Odpovědět  Masunta

Kolega Koukolík by tě určitě nepochválil,jak špatně prezentuješ jeho názory!

9. 9. 2022 17:03
Odpovědět  Masunta

A pak ještě existují namachrovaní, vyprázdnění bl-bci bez vlastní myšlenky. Tímto jste se mezi ně definitivně zařadil

Masunta
10. 9. 2022 00:34

“Šmankote – Hurvajs !” Zrovna od vás mi to tolik vadí ! Vždyť právě na vás jsem ve svých plánech sázej nejvíce … Pište častěji, prosím !

PENNYS
9. 9. 2022 14:20
Odpovědět  Lev Prchala

Chacha- rozumím(sarkazmus musí bejt) Lve Prchale, což mám smulu:
ČT24 ANI JINÉ ZPRÁVY OD NAŠICH “VYNIKAJÍCÍCH PRAVDOMLUVNÝNÝCH INFORMAČNÍCH MÉDII NESLEDUJIUŽ 2.ROK.Ale i tak díky za info…..

Lev Prch
9. 9. 2022 16:03
Odpovědět  PENNYS

Opět jste mi dokázal ono staré:Jak je důležité míti Filipa…👍👏🙋

Masunta
9. 9. 2022 23:47
Odpovědět  Lev Prch

!!! … psych – už sis někdy přiznal chybování ? Nebo to ego nedopustí…. Všechno stále zřetelněji ukazuje na to, že jsi singl, protože jediná záchrana před psychopatem (podle všech psychiatrů), je utéci od něho. Omlouvám se, že ti kecám do postižení. Při tvé úrovni od tebe očekáván dotaz, zda jsem ženatý.

Masunta
9. 9. 2022 23:43
Odpovědět  PENNYS

III … psych plácá stále mimo mísu. Takového jej jednou rozpráší na rozptylové loučce.

Masunta
10. 9. 2022 00:42
Odpovědět  Lev Prchala

Velká písmena … oblíbená u psych

Markýza
9. 9. 2022 15:21
Odpovědět  PENNYS

Nojo, ale slyšel jste Blůmberg!
„Ukrajina musí na bojišti prokázat dostatečný pokrok, aby se vyvarovala rizika únavy svých amerických a evropských spojenců, kteří čelí rostoucímu tlaku veřejnosti kvůli ekonomickým důsledkům války.”

PENNYS
9. 9. 2022 07:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Pentagon byl zděšen výpočty ztrát Ukrajiny v NVOPentagon: APU ztratilo ve speciální operaci desítky tisíc vojáků
Elena Goršková

8. září 2022 v 21:25  
Ztráty ozbrojených sil Ukrajiny dosahují desítek tisíc mrtvých a zraněných, uvedly Spojené státy
Foto: Oficiální stránky prezidenta Ukrajiny

NOVINKY Z PŘÍBĚHU
Ruská speciální operace na Ukrajině
Ukrajinská armáda od zahájení ruské speciální operace přišla o desítky tisíc vojáků. Uvedl to předseda Sboru náčelníků štábů Spojených států generál Mark Milley.

Masunta
9. 9. 2022 23:50
Odpovědět  PENNYS

Už i sami Ukrajinci přiznali 151 tisíc mrtvých (asi 1000 denně jich přibývá). Rusů prý padlo 50 tisíc.

jiří
9. 9. 2022 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Markýza
9. 9. 2022 19:30
Odpovědět  jiří

:-)))

Aleš
9. 9. 2022 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Válka USA a EU do úplné likvidace Ukrajiny. Ten Biden je určitě Putinuv agent.

Lev Prch
9. 9. 2022 16:04
Odpovědět  Aleš

Je to Banderostán,jeho likvidace mi vůbec nevadí 👎

Masunta
10. 9. 2022 00:07
Odpovědět  Lev Prch

Takovýto vztak k nějakému státu je trestný čin. A jestli se to doví zdejší Ukrajinci … Kolikrát denně pácháš trestný čin …!!! … psych ? Ne že bych ten údaj potřeboval. Řečnická otázka.

Masunta
10. 9. 2022 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Převzato: Ak sa Anglosasom podarí vtiahnuť väčšinu východoeurópskych štátov, ktoré majú značné mobilizačné zdroje (podľa rôznych odhadov od 5 do 10 miliónov ľudí) do priamej vojenskej konfrontácie s Ruskom na území Ukrajiny, Moskva jednoducho nebude mať inú možnosť zastaviť týchto masívnych agresorov inak, ako použitím zbraní hromadného ničenia. A keďže Západ teraz aktívne pripravuje svojich východoeurópskych vazalov práve na realizáciu takéhoto scenára, pravdepodobnosť, že sa európska vojna zmení na jadrovú, už nevyzerá ako akási abstrakcia niekde v hmlistých diaľavách. Pred týmto svet varuje vedenie Ruska a hlava rímskokatolíckej cirkvi pápež František, ktorý sa v takýchto globálnych problémoch zrejme dosť vyzná.