Krize UKRAJINA

Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

3. 11. 2022

Michal Svatoš přináší pozoruhodně skeptické informace z nejvyššího kyjevského velení, jež jsou v přímém rozporu s tím, co neustále hlásá Zelenský – a po něm papouškují západní média (a jejich pobočky u nás) – dává to do souvislostí s novým kurzem italské vlády a očekává brzký překvapivý vývoj

Elitní ukrajinský generál nedávno vycvičený v USA Mychajlo Zabrodskyj, hrdina Ukrajiny, který nyní zastává vysokou funkci zástupce šéfa Nejvyšší Rady Ukrajiny pro bezpečnost, obranu a tajné služby, vydal včera mimořádně důležité prohlášení, které patrně signalizuje hluboký rozkol mezi prezidentem Zelenským a významnou částí velení ukrajinské armády.

zabrodsky

Ukrajinský generál Mychajlo Zabrodskyj

Prohlášení generálporučíka Zabrodského se pozoruhodně kryje s včerejším vyhlášením nového italského ministra zahraničí Antonia Tajaniho, že Itálie požaduje po Kyjevu okamžité zahájení mírových rozhovorů s Ruskem bez všech omezujících podmínek, které si klade prezident Zelensky. Jelikož jde patrně o nejvýznamnější posun směrem k mírovým rozhovorům s Ruskem, které by konflikt ukončily, celou věc si v dnešní analýze podrobně rozebereme.

Obrat?

Antonijo Tajani, ministr zahraničí Itálie není žádný amatér jako český ministr zahraničí Lipavský. Tajaniho životopis je působivý. Tajani po absolvování práv na římské universitě Sapienza sloužil v osmdesátých letech jako velící důstojník protivzdušné obrany vojsk NATO na základně San Giovanni Teatino, tedy na příletovém směru sovětských raket k Římu, kde sídlilo tehdejší velení jižního křídla NATO. Tajani je tedy vojenský odborník par excellence s nejvyšší prověrkou.

Současně včera včera nový italský ministr obrany Giulio Crosetto oznámil, že s okamžitou platností zastavuje dodávky zbraní na Ukrajinu, a dodal – “ale obranu Ukrajiny podporujeme”.

Odpověď na otázku, proč Itálie podporuje co nejrychlejší mír, včera vyřkl v italské televiziopět Tajani: Itálie potřebuje ve svém rozpočtu najít nejméně 8 miliard EUR (200 miliard korun) na podporu Italů v letošní zimě. Italové především, je heslo, se kterým paní Meloniová vyhrála nedávné volby, že? S jakým heslem vyhrála volby Fialová koala?

Požadavek nemožného 

Generálporučík Mychajlo Zabrodskij kandidoval za Porošenkovu stranu a je poslancem ukrajinského parlamentu. O vzájemné řevnivosti Porošenka a Zelenského se vykládají legendy. Zelenský se ho dokonce pokoušel zavřít za zradu Ukrajiny a odmítal ho pustit do zahraničí. Co tedy řekl včera generálporučík Zabrodskij tak důležitého? Bylo toho víc, začneme od konce.

Zabrodskij oznámil jako vysoký funkcionář Rady obrany Ukrajiny, že Ukrajina naléhavě potřebuje na obranu proti nové ruské ofenzívě: vytvořit dvě operační formace, každou sestávající ze 4-5 brigád mechanizované pěchoty, 2-3 tankových a 1-2 dělostřeleckých brigád. Obecně – až 600 tanků, až 1100 obrněných transportérů a bojových vozidel pěchoty a až 500 děl a MLRS (HIMARS).

Klíčem k pochopení jeho slov je skutečnost, že takovéto množství dalších zbraní není nikdo schopen Ukrajině dodat, a že už není čas před zahájením ruské ofenzívy vycvičit nové vojáky. Početně jde o nejméně 50 praporních bojových uskupení, tedy s logistickou podporou o 200 tisíc dalších po zuby ozbrojených a vycvičených vojáků.

Pozoruhodná shoda

Podle jeho zpráv (ze CIA?) se Rusové chystají brzy zaútočit podél levého břehu Dněpru a obrovskou obkličovací operací odříznout celé hlavní uskupení ukrajinské armády mezi Charkovem-Doněckem a Dněpropetrovskem do jednoho obrovského kotle. Po jeho likvidaci, by Rusové obdobnou operaci provedli úderem z Běloruska na jih a z Chersonu na sever, a obklíčili zbytek Ukrajinců kolem Kyjevského doupěte.

Protože Ukrajina není schopná novou armádu vytvořit včas a Západ pro její vyzbrojení nemá přebytečné zbraně, a protože Zabrodskij má blízko k CIA i k Porošenkovi, je tak pravděpodobné, že právě včera zazněl jasný signál minimálně důležité části Ukrajinské armády všem Ukrajincům, že vojenské možnosti Ukrajiny jsou vyčerpány, a že je třeba rychle začít jednat. Ještě dřív, než bude ukrajinská armáda rozdrcena, protože potom už Vladimír Putin bude diktovat, ne vyjednávat.

Pozoruhodné je, jak se generálova slova kryjí s vyjádřeními Italů Tajaniho i Crossetta, a předešlými výroky Berlusconiho.

Napoleonův gambit? 

Generál Zabrodskij dále varoval, že Rusové zaútočí mechanizovanými armádami ze severu přes Sumy, aby západně obešli Charkov a Slavjansk, směrem k Záporoží a Dněpropetrovsku. Další mechanizované ruské armády mají udeřit z prostoru západně od Uhledar směrem na Dněpropetrovsk. Ruská armáda bude mít při celém útoku krytý bok Dněprem, a pokusy prorazit obklíčení jí hrozí jen od obkličovaných vojsk, která se tím ovšem vystaví okamžitému pronásledování z východu. Ruští vojenští novináři předpokládají, že ruský severní útok nebude veden z Ruska přes Sumy, ale východněji z Běloruska přes Černigov, protože se prý Rusové právě v této oblasti severně od Černigova v Bělorusku soustřeďují.

Soustřeďování vojsk v Bělorusku severně od Černigova je ostatně velmi mazané. Umožňuje Rusům, aby se velmi rychle přesunuli východně k útoku přes Sumy podél levého břehu Dněpru, nebo západně, aby zaútočili na jih mezi Kyjevem a Lvovem a odřízli veškerou ukrajinskou armádu od klíčového zásobování z Polska. Rusko tak používá strategii vyvinutou Napoleonem v bojích s Rakouskem. Rakousko muselo bránit Rýn a Itálii současně, ale jeho armády se nemohly přes Alpy přesunout navzájem na pomoc.

Ve stejné strategické situaci je nyní Ukrajina: Musí současně bránit směr z Ruska na Sumy, z Běloruska na Černigov, a z Běloruska na Brody a Luck. V přesunu armád proti ruskému postupu jí ale brání Dněpr, a mosty přes něj přesun Ukrajinců přinejmenším zdrží (pokud nebudou zničeny). Ukrajinské jednotky na všech třech směrech ruských postupů jsou hlavně teritoriální obrana, a ta je slabě vyzbrojená a neschopná rychlých přesunů a protiútoků. Navíc ruská likvidace elektrické sítě znemožní železniční transporty.

Kdo chtěl, aby Zelenský vlezl do pasti? 

Plán ruské ofenzívy odhalený generálem Zabrodským tak ukazuje mazanost ruského velení, které stažením většiny sil od Izjumu vylákalo Ukrajince k tzv. Charkovské ofenzívě, a vyčerpalo je. Zničilo jim západní techniku, vykrvilo nejlepší jednotky a nalákalo je do pasti. Západní novináři a politici se potřebovali chlubit ukrajinskými úspěchy, a Zelenský jim rád vyhověl. Nyní čelí hrozbě obrovské porážky a možné vzpouře části velení.

Místo ofenzívy proti Chersonu, která přinesla Ukrajincům krvavé ztráty a malé zisky území, ale měla naději na vypuzení Rusů z pravého břehu Dněpru a na stabilizaci ukrajinské obrany, se kyjevské doupě rozhodlo (opět stejně jako v případě sebevražedných banzaj útoků komisařky Zauhlé v bitvě o Lysyčansk), že před skutečnou strategii dá přednost okamžitým západními médii oslavovaným vítězstvím, která ovšem neměla žádnou vojenskou hodnotu, a nestála za potoky lidské krve.

O charkovské ofenzívě je známo, že to byly USA a Británie, kdo zaznamenaly satelitním a elektronickým průzkumem, že nejlepší ruské jednotky se z okolí Izjumu stáhly, a nechaly celou oblast bránit hlavně v létě zmobilizovanými rebelskými domobranci bez bojových zkušeností. A že tyto informace západní spojenci kyjevskému doupěti ochotně poskytly. Protože Ukrajina ofenzívu provedla, vzniká otázka o kvalitách výzvědných služeb Západu. Nebyly schopny odhalit, že Putin úspěšnou ukrajinskou ofenzívu u Charkova potřebuje, aby mohl mobilizovat, a připravit se k zimní ofenzívě?

Začátek konce, nebo konec začátku? 

Možné je však i něco jiného: Nebylo skutečným cílem Západu nahnat Zelenského do ruské pasti, vyčerpat jeho armádu, vystavit ji tak neodvratné hrozbě ruské zimní ofenzívy. Tedy donutit Kyjev k mírovým rozhovorům, za situace, kdy si hlavní politici v USA i Británii umyjí ruce, a řeknou, udělali jsme, co jsme mohli, ale Zelenský vše pokazil. USA už dlouho signalizují, že Biden Zelenského dvakrát nemusí. A že je třeba se spíše soustředit na Čínu. To znamená, nevyhazovat desítky miliard dolarů na zbytečnou válku na Ukrajině, která Čínu jenom posiluje a Evropu i USA již kriticky vyčerpává.

Brzy se ukáže, co má Vladimír Putin za lubem. Pokud se generál Zabrodskij nemýlí, vstoupí Putin do ruských dějin nejen jako Vladimír Veliký, stejně slavný jako Kateřina a Petr, ale i jako generallissimus, geniální stratég. Titul, který si na bitevním poli vysloužili jen výjimeční velitelé jako Valdštejn, Gideon von Laudon, Savojský, Karel Filip Schwarzenberg vítěz nad Napoleonem v bitvě Národů u Lipska, kníže Suvorov, vítěz nad Německem v první světové válce Foch, a který si rádi přivlastňovali různí politici jako zakladatel Tchaj-wanu Čankajšek, který tím asi oslavil útěk své armády z Číny.

V každém případě výroky generála Zabrodského – pozoruhodně “synchronizované” s radikálně se měnícími postoji ministrů nové italské vlády – signalizují, že se brzy můžeme dočkat zásadních změn. Ostatně volby do amerického Kongresu proběhnou již za týden. A pokud v nich Demokratická “strana války” prohraje, stane se Biden “chromou kachnou”.

Zdroj : Protiproud

sdílet na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
8. 11. 2022 22:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Podivný klid na straně Ruska v reakci na velkohubá gesta banderovců na brzké dobytí
Chersonu dává za pravdu těm,kteří tuší velkou ofenzivní operaci RF s cílem ukončit
tuhle válku, banderovci jsou se silami na dně a pokud se uzavře polská a rumunská hranice,
mají to do konce roku spočítané.

Radomír
9. 11. 2022 00:38
Odpovědět  janle57

Do konce tohoto roku určitě ne. Tak veliký kolos jako je RF potřebuje spoustu času aby změnil své směřování a postupy.

Janaz
9. 11. 2022 08:52
Odpovědět  Radomír

A na to si ako prišiel?

Radomír
9. 11. 2022 17:21
Odpovědět  Janaz

Protože mám hlavu a úmím ji používat k analytickým účelům, a pak na jejich základě docházet k závěrům? To je opravdu dneska tak nestandardní vlastnost?

Rusko prostě nebylo ani zamák připraveno vést válečné úsilí proti NATO a Kolektivnímu Západu, možná tak na papíře a v prezentacích vrcholných velitelů, úředníků a politiků.

To je ten důvod, proč Putin tvrdil, že je potřeba “surově realistické” hlášení o všech procesech v zemi. Žádné další přibarvování, pouze pravda, i velmi bolestivá. Jinak se nikam dopředu nepohnout.

A tyhle změny nejdou udělat za měsíc nebo za dva. Budou rádi, když se jim Rusko, hlavně mentalita obyvatel a pracovníků a postupy řízení a práce, podaří otočit správným směrem do roka.

To je i důvod, proč se nově stahují z pravého břehu Dněpru v Chersonu. Prostě se nejde ze všeho špatného vyhrabat tak rychle.

Boomer
9. 11. 2022 19:50
Odpovědět  Radomír

..stálo by za to upřesnit, kdo se stahuje z pravého břehu Dněpru v Chersonu? Pokud je to každý, kdo nenosí uniformu a zbraň, potom jde o správný postup.
Ještě v době první světové války byla evakuace civilistů z předpokládaných zón bojových operací běžnou praxí. Ve druhé světové už tomu tak nebylo a drasticky se tím změnil poměr ztrát vojenských a civilních osob.

Gene
10. 11. 2022 15:15
Odpovědět  Boomer

Pokud jsem tomu dobre rozumel https://cz24.news/cely-ustup-od-chersonu-se-jevi-byt-mazanou-ruskou-pasti-aktalni-pomer-ruskych-ztrat-k-ukrajinskym-je-1-ku-7/ tak Ruseve posrali vsechno na co sahli od zacatku invaze. Ted budou radi jestli se stahnou bez velkych ztrat. Za jakych ztrat to dobyli, aby se ted museli stahnout? Jejich operace zcela jasne neklape podle planu, a nebo jeste hur, mozna to jde presne podle planu. Vylidnit Ukrainu a oslabit Rusko. Citim dalsi velky podvod na Ruskem lidu. Doufam ze se mylim.

Albi
10. 11. 2022 16:17
Odpovědět  Gene

Podobně se “gaučáci” posmívali, nadávali nebo pociťovali frustraci vůči ruské armádě (v závislosti na rusobobii či ukro-americkofobii), když Ukrové tvrdě a vítezmě bojovali ve své poslední ofenzívě 🙂 a zabírali prostor už dávno opuštěný evakuovanými civilisty a plánovaně i vojíáky.

Být na vašem místě, hodně bych ubrala v té předpovědi, založené na letmém pohledu civilisty z místa stovek nebo tisíců km vzdáleného od bojové linie informovaného jen více či méně spolehlivými míédii.

Nebo – lépe řečeno – vycházela z výmyslů komentátorů, vznášejících se v různé výšce svých domněnek a propagand.vládních “odborníků”-

Gene
10. 11. 2022 17:31
Odpovědět  Albi

Takze dobudou mesto za velikych ztrat, potom ho devzdaji bez boje a shodou okolnosti se zabije sefik, ktery se proti tomu stavi? Nesmrdi to? Mam dojem ze hodne lidi se boji uvedomit si ze Rusko je v uzkych. Jeste nedavno tu psali ze se bude valcit jak u Stangradu, nebo u Leningradu. Ano jsem flustrovany, proto ze kolik musi jeste zahynout sllovanskych kluku, aby byly uspokojeny zajmy nejvyssich?

Gales
10. 11. 2022 10:14
Odpovědět  Radomír

Rus se z Chersonu stáhl a přenechal ho ukrobanditům.

Gales
9. 11. 2022 17:14
Odpovědět  janle57

Cherson je pro banderosvoloč pouze vějička.Rus tím získává čas na obklíčení a její likvidaci.Až to vypukne,tak po banderosvoloči nezbude ani mastnej flek.

Markýza
9. 11. 2022 17:34
Odpovědět  Gales

Mně to taky tak připadá. Vyklidit město – stáhnout se za řeku – a čekat, až se ukrajinská armáda rozběhne po ulicích. Jak říkám, žádný stratég nejsem, ale připadá mi to vyloženě jako pastička se slaninkou. Možná se pleteme a Ukrajinská armáda ji prokoukne, ale spíš si myslím, že i když prokoukne, nemá jinou možnost. Zelený mužik potřebuje, aby se psalo “Hrdinní Ukrajinci prolomili frontu a dobývají strategicky významný Cherson!”
Chudáci vojclové.

Boomer
9. 11. 2022 19:52
Odpovědět  Markýza

.. noční můra každého velitele.. vaše jednotka bude nasazena do boje v městských ulicích.

Markýza
9. 11. 2022 20:14
Odpovědět  Boomer

Žejo? Prakticky by mi to tak připadalo. Ale ono je to horší, ne? Vy to víc sledujete, tak mě případně opravte: Cherson leží vyloženě na placce. Jestli dobře odhaduju ( gůgl mi nacpal milion odkazů, jak ho Ukrouši dobývají, ale okolí a příroda – nula prd. Obrázky předohodily mapy bojů) bude to rovina poměrně bažinatá.
Čili už jen se dostat do města bude…………no já nevím, půjde to vůbec? Zdá se, že tam není kam se schovat.

Boomer
10. 11. 2022 09:18
Odpovědět  Markýza

.. ruská armáda tradičně spoléhá na Královnu bojiště-dělostřelectvo, navíc provedli v posledních době zásadní reorganizace, které začlenily dělostřelecké jednotky na nižší úroveň-přímo do praporů, návodčí, drony a centra řízení palby přímo do baterií. Tím získali větší pružnost a rychlejší reakce při palbě na „pomíjivé“ cíle. Celé to podpořili nasazením většího počtu kvalitních dělostřeleckých radiolokátorů. Pro palbu na cíle v plochém terénu mají k dispozici velmi efektivní systémy 2S7 Pion( ráže 203 mm) a 2S4 Tulpan ráže 240mm. 

Markýza
10. 11. 2022 14:52
Odpovědět  Boomer

Jauvajs. Co tam propána budou ti Ukroši dělat? Do města prý nejdou (je to past, což mají pravdu) a na té placce………..

Boomer
10. 11. 2022 17:44
Odpovědět  Markýza

..a bažinatý terén výrazně snižuje možnosti manévrování, což vede k nahloučení lidí a techniky na místa, která může mít protivník tzv. zastřílena naslepo. Já bych tam nelezl ani za pytel vdolků..

Markýza
10. 11. 2022 18:10
Odpovědět  Boomer

Zrovna dnes jsem četla u Svatoše, že zápaďácké tanky jsou naprosto nevhodné pro jízdu bahnem, kteréžto bahno umožňuje Rusům zaminovat cesty………a bum i s tankem. Buď vyletí, nebo zapadne.
Co mě znepokojuje jsou zřejmé mocenské boje uvnitř Ruska. Já bych fakt nechtěla, aby ho v konečném důsledku rozsápali zavilí šakali na kousky. A že už na to mají mapy.

Boomer
11. 11. 2022 11:18
Odpovědět  Markýza

..tož gumové opěrné segmenty v tankových pásech nejsou zrovna optimálním řešením pro zvýšení průchodnosti v terénu. Ale šetří se tím vozovky s asfaltovým a betonovým povrchem..

me2d44
10. 11. 2022 19:52
Odpovědět  Markýza

Jen připomenu: Ukrouši už poškodili hráz na Kachovce. I proto Rusové vyklízí pravý břeh ( ten levý je vyšší). A co když teď čekají jen na to, až se Ukrouši nahrnou do Chersonu – a pak jednou ranou do Kachovky dokončí dílo zkázy? Nezní to logicky? I z této úvahy mají možná v Kievě spodky přebarvené na hnědo (s potřebou vysypat a vyměnit)!

Boomer
11. 11. 2022 11:07
Odpovědět  me2d44

..to je jedna z velmi pravděpodobných variant. Tím by se poměrně důležitý úsek fronty zakonzervoval až do jara a to s minimálními náklady. A co bude na jaře.. to se pozná až před koncem zimy.

Pedro
8. 11. 2022 22:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Vycvičený v USA, to je určitě hrdina i Rambo byl jejich hrdina u nich je jedno, film, nebo realita, fandí si, protože svět se jich bál. Končíme teplouši.

me2d44
10. 11. 2022 20:06
Odpovědět  Pedro

Jen doplněk: V armádě jsem strávil 20 let. Při cvičeních “největší opruz” bylo nosit kulomet – UK-59 a munici pro něj. A “slavný” Rambo z šestihlavňového rotačního kulometu střílel ve filmech jednou rukou (druhou držel pás s náboji) – zdá se Vám to normální? I kdyby tam byly kapslíky, tak rotačák by v jedné ruce neudržel!!

TTT
9. 11. 2022 00:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pohled na mapu k podobné operaci přímo vybízí. Rusko ale zatím neprokázalo dostatek operačních schopností k takové obrovské akci a je otázkou, zda se něco takového skutečně chystá. Vojsko na to po doplnění stavů z mobilizace určitě mít bude. Musela by však dokonale zafungovat logistika, aby to nedopadlo jako útok na Kijev v únoru, kdy na silnicích před Kijevem stály stovky tanků bez pohonných hmot a vojáci zde neměli co jíst. Uvidíme v polovině prosince. Dříve to určitě nepůjde. Ukrajině však ubývají síly, nejvíce bojeschopné útvary už byly z velké části zničené a zbraně rovněž kvapem dochází. Likvidace elektrosítí vyřazuje z provozu i opravárenské a dopravní možnosti armády. Čím dřív Rusko ukončí válku, tím líp i pro Evropu. Ostatně mnohé napoví dnešní noc – vítězství republikánů asi mírně omezí Bidena v podpoře Ukrajiny (ale velkým optimistou v tomto ohledu nejsem).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
9. 11. 2022 08:55
Odpovědět  TTT

Ty “vojenský stratég” od stola, figu vieš a ešte sa tým aj chváliš. Tvoj minimozog má problém pochopiť taktiku, keď viazaním ukrošských síl pri “útoku” na obranu hlavného mesta medzitým ruské vojská obsadia celývýchod a juhovýchod Ukrajiny????

ZMann
9. 11. 2022 12:51
Odpovědět  Janaz

Máte pravdu, tento stratég by mohl vyrazit na UK bojovat za tu jejich západní demokracii. Takový jako toto individuum jsou vítaní, na ucpání děr v první linii jsou jako vyšitý.

Frankie
9. 11. 2022 15:47
Odpovědět  TTT

A ten Kijev je prosím kde?

Frankie
9. 11. 2022 07:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně si myslím, že vojenskou strategii nedělá Putin, ale má na to dost schopných vojáků.

Pavel K
9. 11. 2022 11:34
Odpovědět  Frankie

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 😋 😋

Boomer
9. 11. 2022 20:19
Odpovědět  Frankie

.. ona celkově Putinova úspěšnost v celém období jeho vlády spočívá především ve schopnosti výběru kvalitních spolupracovníků. Tak velký stát s tolika národnostmi, s tolika zděděnými problémy, to nelze řídit metodou one-man show..

Václav
9. 11. 2022 07:43
Ohodnotit příspěvek :
     

A šašek Fiala aby se posral. Ještě bychom mu měli vystavit účet. Jemu a celé jeho vládě a nedopustit u presidentských voleb aby se do prezidenského křesla posadil někdo z Aspen institutu. Tak máme 21 kandidátů, vybírejme tedy ty, které chtějí bojovat za lidi a ne za EU a NATO.

9. 11. 2022 07:58
Odpovědět  Václav

Volby falšují naivko, pokud chceš něco změnit vem si k ČT sebou pochodeň…1000 lidí s pochodněma provede změnu, 6 milionů voličů , které sčítá pár set sfiní na statistickém uřadu, nezmění nic.

9. 11. 2022 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě došla nafta, došli kvéry… tečka západ prohrál…..všechno ostatní je jen omáčka, kecy. To nic nemůže změnit na tom, že je konec.

Václav
9. 11. 2022 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina nesplnila zadání z USA – začít a být úspěšní ve vojenské operaci u Chersonu do voleb. To se jim může vymstít. Mezitím však hrozí v USA po včerejších volbách nepokoje a vláda s tím může mít problémy až takové, že Ukrajina a pomoc pro ni jim bude u zadní části těla.

Pavel z Moravy
9. 11. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, na naši ožebračenou a zaprodanou zemi to nemá žádný vliv. Koloniální montovna, kterou zde stvořili je na dně.

konzerva
9. 11. 2022 14:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdejší trollové ze stodůlek tak ty je zásobují zbytky trollů z budovy SBU v Kyjově na okrajině co nedávno spadla v důsledků kalibrace. A okupant Kličko prohlásil, že nad Kyjovem sestřelili 16 ruských raket ze 16 a další dvě zasáhly Kyjovské transformátory. Tak vlastně jaký byl počet?

Janka
9. 11. 2022 17:06
Odpovědět  konzerva

vsak povedali, ze z 50 rakiet, zostrelili 44, ale tych 6 trafilo 18 roznych cielov v roznych smeroch….oficialne vyjadrenie:-)