Krize UKRAJINA

Ukrajinské drony zaútočily na moskevskou finanční čtvrť

Ukrajinské drony zaútočily na moskevskou finanční čtvrť
Bezpilotní letouny v neděli ráno zasáhly kancelářské budovy v moskevském obchodním centru, uvedl starosta města.

Poškozená kancelářská budova v Moskvě, 30. června 2023. © Ruptly
Ukrajinské drony zaútočily na finanční a obchodní čtvrť Moscow City v ruském hlavním městě, kde se nacházejí některé z nejvyšších mrakodrapů v Evropě, uvedl v neděli v časných ranních hodinách starosta Sergej Sobjanin.

“Fasády dvou kancelářských věží [Moscow City] utrpěly menší škody. Nejsou žádné oběti ani zranění,” napsal Sobjanin v krátkém příspěvku na svém kanálu Telegram.

Ruské ministerstvo obrany později vydalo prohlášení, v němž uvedlo, že do náletu byly zapojeny celkem tři bezpilotní letouny. Podle ministerstva obrany byl jeden z nich zničen ve vzduchu u Moskvy, zatímco další dva byly zneškodněny protivzdušnou obranou, vychýlily se z kurzu a zřítily se “na území nebytového komplexu ve městě Moskva”.

Tisková agentura TASS citovala záchranné služby, podle nichž došlo k “výbuchu” mezi pátým a šestým patrem padesátipatrové budovy v komplexu “IQ Quarter”, který má tři výškové budovy. Místní média uvedla, že obyvatelé slyšeli hlasitý výbuch. V IQ Quarter se nacházejí kanceláře sedmi ministerstev a vládních agentur, včetně ministerstev obchodu, hospodářství a telekomunikací.

Druhý “výbuch” nastal v budově OKO II, kde jsou kanceláře a obchody, uvedli úředníci. Záchranná služba sdělila agentuře TASS, že byla rozbita okna mezi prvním a čtvrtým patrem. Uvedly také, že byl zraněn pracovník ostrahy.

Poškozené budovy byly evakuovány, uvedli úředníci. Evakuace z dalších budov města Moskvy probíhá.

Neověřené video zveřejněné na Telegramu údajně zachycuje okamžik útoku.

Na místě pracují policisté a hasiči.

Všechny lety na letiště Vnukovo jihozápadně od Moskvy byly na krátkou dobu pozastaveny. Další dvě hlavní moskevská letiště – Domodědovo a Šeremetěvo – fungovala jako obvykle.

Čtvrť s oficiálním názvem Moskevské mezinárodní obchodní centrum tvoří mrakodrapy s luxusními byty i kancelářskými prostory. Patří mezi ně komplexy Federation a OKO, které zahrnují druhou, respektive třetí nejvyšší budovu v Evropě.


Ukrajina v posledních týdnech zintenzivnila útoky dronů na ruské hlavní město. Bezpilotní letouny byly podle ministerstva obrany země zničeny nebo vyřazeny z provozu a vychýlily se z kurzu. Rusko považuje takové útoky za teroristické činy.

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ANTIUKRAJINEC
30. 7. 2023 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně se divím-jak může v tom zaostalým a mužickým Rusku-v té totalitě a Putinově samoděržavý stát taková čtvrť-a v naší mladé,krrrásné a přímo vzorrrové demogrrracii,plné západních hodnot a humanismu udatných čechů,kteří patří na západ nejsou schopní postavit ani funkční silnici???? :-O

Jura S
30. 7. 2023 12:22
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Mrakodrejp ej jednoduchá konstrukce, zatlučeš železo do země, pak další železo nahoru a voplácáš to sklem …. To BOHUNÍMSKÁ DÁLNICE ( a jiné) to je technickej voříšek, musíš to “vomrdat” aby se ušetřilo na všimné a realizátor se napakoval… tak t olevně vybagrovat a co pak ? kde sehnat kvalitní statisíce tun matrošedo zemního tělesa ? (na mrakodryp to koupíš ve Feroně), no pojezdíš okolí a co je kupa nějaký mrdky tak ji na dálnici dovezeš, pytlíkem bankovek zacpeš dozorovi voko, že je to kvalitní šutr z lomu, když je to odpad ze skládky… Pojebeš to válcemaby se to trochu podobalo valu náspu,pocukruješ vršek kvalitním matrošem, aby to nemlátilo do vočí. Pak tam namrdáš nějakej podřadnej beton, do kostky na zkoušky přihodíš lopatku cementu aby to vyšlo…. No pak to zkolaudovat, zkasírovat…..rozdělit všimnéa děj se vůle boží…. odpad v náspu kypí jak švestkový knedlíky, tak se tam jebne 60-ka, že…svede se to na doly do tam byly za neandrtálců…

Vlastimil Čech
31. 7. 2023 17:17
Odpovědět  Jura S

Pane Jurasi, vidím, že jste života a stavebních manýrů znalý… Kolega?

Mike
30. 7. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

A odpověď bude co…? NIC. Ruskej masochismus jsem přestal chápat už dávno.

Lubkral
30. 7. 2023 09:56
Odpovědět  Mike

Máš pravdu. Oni jsou tak hodní, až jsou blbí….

Vlasta
30. 7. 2023 11:00
Odpovědět  Lubkral

ukrajina se snaží vyprovokpvat rusa,k masivní devastaci Kyjeva, aby se západ slitoval a poslal Jednotky NATO na pomoc, bez zatažrní NAto do války, ukrajina beztak končí a ukronacisti u moci to dobře vědí.

zdena
30. 7. 2023 10:11
Odpovědět  Mike

žádný ruský masochismus neexistuje, to jen lidé neudrží události v paměti a pak si nedají do kopy souvislosti. Rusové nespěchají, není kam… tiše promyslí a udeří úplně jinak a jinde…. nic nezůstávají dlužní… to už by dneska nebyli…. Oni mají před očima cíl a věřte, že ho dosáhnou….Darmo se neříká, že Rus pomalu zapřahá, ale pak rychle jede…..

Pavel K
30. 7. 2023 10:15
Odpovědět  zdena

👍 👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 11:17
Odpovědět  Pavel K

Nedávno tady byl článek o třech úrovních myšlení. Bylo tam jasně řečeno, že většina se spokojí s tím nejjednodušším vysvětlením, což je prostý komentář událostí. Tak to vidím a basta. Ale jít do hloubky všech problémů, na to tady pánové a dámy nemáme. Nezkoušejme to rozpitvat, když nemáme ponětí o co se hraje a co je v sázce. My být na místě V.V tak už je tady 3. světová válka a už bychom chcípali. Myslíte si, že neví, že překračují jeho červené čáry, ale on to ví moc dobře a registruje to. Vždyť ho chtějí vyprovokovat, ale nezapomeňte, že jestli k tomu dojde tak začnou tito západní grázlové, kteří neudrží nervy na uzdě a pak to pofrčí.

Noobody
30. 7. 2023 12:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dobrá úvaha. Dávám paleček.

ModrýKlokan
30. 7. 2023 13:01
Odpovědět  Noobody

Ty seš tady zase chytrý jinochu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 7. 2023 15:04
Odpovědět  Noobody

Nevtírej se, nácku.

sizok
30. 7. 2023 11:28
Odpovědět  zdena

Pěkně řečeno.
Odveta jisto jistě přijde.

Mike
30. 7. 2023 13:34
Odpovědět  zdena

To samozřejmě vím, ale vždycky jde o prestiž. Rusko je velmoc a stává se lídrem řady nesourodých zemí, které spolu ještě nedávno bjovaly. Já jen doufám, že všechny ty země, které se hlásí do BRICS a nebo s ním sympatizují, chápou rozvahu gosudara jak píšete a ne jako slabost, což je přesvědčení hloupého západu.

Frank
30. 7. 2023 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že jim Rusové rozflákají kus Kyjeva. Jestli ne, tak ať jde Putin do řiti, protože se tak jen potvrzuje, že on je stejná loutka jako Bidet řízená židy. Nikdy nepochopím, proč Rusové dávno nezlikvidovali všechny železniční a dopravní uzly, aby ukroši nemohli dopravovat vojenskou techniku na frontu. Proč nezlikvidovali sklady zbraní a munice, když se chválí, že vypustili satelit, který vše sleduje. A jejich generál se na netu chvástá, jak zase zlikvidovali 2 tanky Leopard, dělo a dobyli nějakou bezvýznamnou děrevňu!!!

Jaris
30. 7. 2023 11:00
Odpovědět  Frank

Take tomu prestavam rozumet. Nevim na co jeste Putin ceka. Zbytecne umiraji rusti vojaci na fronte a nepritel zatim klidne utoci na Moskvu, na Krym a na Kercsky most. Jak to, ze Sojgu je stale na svem miste a nebyl degradovan? O tom druhem zmetkovi Gerasimovi se slehla zem a nic dal se o nem nevi, zatimco Prigozin a Surovikin byli dostatecne ocerneni pred celym svetem. Kreatura Nabublina skrti ruskou ekonomiku a zveda urokova procenta. Statni zbrojni prumysl ma byt podle Pjakina predan do soukromych rukou. Cele se mi to zda postavene proti vsem logickym pravidlum. 🙁

Pavel
30. 7. 2023 11:48
Odpovědět  Jaris

Nevěřte tomu, že ty drony řídí a jejich let plánují Ukrajinci! Rusové velice dobře chápou kdo plánuje cíle a řídí drony na jejich cíle. A chápou i o co jde. Vyprovokovat RF k úderu na NATO, aby mohli mít “casus belli” pro světovou veřejnost k přímému zapojení NATO do konfliktu! Tak jako se jim to podařilo s SVO. Putin to chápe a dokud není 100% připraven snáší tyto provokace.Ti “kryplové” anglosasi tak touží po té 3.sv. na území Evropy,že nedají pokoj dokud ji nespustí!!!A naše hovádky jim v tom zdatně sekundují viz.pětikolka, Pavel, PS i senát! A co na to ovčan v ČR, tupě na to čumí a řeší kam na dovču! Svět se po 89 v “zadel” obrátil!!!

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 12:17
Odpovědět  Pavel

Díky jmenovče, že mám někoho s kým mohu sdílet svůj názor.

ModrýKlokan
30. 7. 2023 13:13
Odpovědět  Pavel

@ Pavlové

Zdar chlapi. Přesně. Války se vyhrávají botama na zemi, srdcem a čistou myslí. Nějaký bombardování nějakých železničních uzlů nebo civilistů žádnou válku nikdy nevyhrálo. Maximálně odsunulo pokračování války do budoucna. Válka je vždy součástí politiky a souvisí se všemi dimenzemi společenské reality.

Jura S
30. 7. 2023 12:30
Odpovědět  Frank

A nenapadlo tě, že rusové CHTĚJÍ NALÁKAT co nejvíce západní techniky blíž k linii boje, nejlépe všechnu, aby nemuseli střílet tak daleko ? a pak rozstřílejí ústupové koridory…. a vznikne co ? – “kapsa” a tu stačí zlikvidovat…. nejsem vojenstký stratég, ale já bych to tak udělal…. nač lovit vlka v lese, když stačí dát kozu na dvorek a přileze sám…

Jura S
30. 7. 2023 14:58
Odpovědět  Jura S

Nebo “KOZU” je třeba přilákat na “šťavnaté lupení” chytnout za rohy a podříznout… :-))

janle57
30. 7. 2023 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové mají v týlu nějakou vlastní 5.kolonu,která někde v Moskvě po nocích vypouští předělanou
zábavní pyrotechniku,která vysklí pár oken ve finanční čtvrti,zajímalo by mě jaké cíle s tímhle
kdo sleduje? Normální reakce všech běžných Rusů bude přeci taková,že budou čím dál hlasitěji
žádat,aby Kyjev zmizel brzy z povrchu zemského.

Aragonit
31. 7. 2023 00:01
Odpovědět  janle57

No možno prve preto sa to deje… aby to rusov viac dožralo
https://aragonit11.blogspot.com/2023/07/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Eva
30. 7. 2023 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin ví co dělá.
Jak to vypadalo v 1941? A jak to skončilo?
A teď má Rusko těch hajzlů proti sobě víc.
Ale dopadne to stejně.
Jak už zde bylo napsáno: Rusko zapřahá pomalu…ale nic a nikdo ho nezastaví.

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 12:27
Odpovědět  Eva

Paní Evo, nemohu jít do všeho bezhlavě jako nějaký oslík, ale musím si promyslet tahy. Tady nejde pouze o Ukrajinu, tady se hraje o víc, o uspořádání světa. Musím to říci neadekvátně, do prdelky, tady jde o to jak bude svět v příštích letech vypadat. Jde o to, jestli zvítězí normalita, tedy nějaký fungující ekonomický model bez ideologického balastu a nebo nějaký druh totality. O nic více a o nic méně. Jestli zvítězí to druhé, tak to se raději budu pakovat na onen břeh, neb takové žití v otrockém systému, které by vzniklo pro normálně uvažující lidi bude katastrofou.

delnas
31. 7. 2023 00:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Absolutni souhlas,
stary Bretonwood system jiz nefunguje a nova alternativa jeste nefunguje….=vysledkem je soucasny chaos….
Nova reservni mena ….China + Brics nebo Rusko + China je jeste daleko…a pokud se uskutecni …je to daleko od perfectnosti…
Tak jako dnesni skomirajici dollarovy system trval desetileti nez byl plnne funkcni….
Spis bych to tipoval na SDR. = special drawings right …vydavany IMF….ktery jiz byl pouzit v minulych financnich krizich a jsou s nim urcite zkusenosti…
ale nepredbihejme…sedneme si, dejme si sklenicku dobreho moravskeho vinka a budme trpelivi.
delnas

delnas
31. 7. 2023 00:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jeste par slov k Tvemu prispevku….
ano dneska se bojuje o to jak bude vypadat novy svetovy poradek… ….
a kdo bude psat pravidla …kdo bude otrok a kdo otrokar…..

Mimochodem…urcite to nebudou mali , uprdeni CZ kdo bude patrit k otrokarum

Noobody
30. 7. 2023 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolegové, znáte to pořekadlo o prázdném sudu a dunění??
My tady disponujeme (v tom lepším případě) informacemi ze všemožných sdělovadel, v tom horším jen jejich výběrem. Pravděpodobně nikdo z nás nemá info ze svodek zpravodajských služeb, z výzvědných satelitů, nebo analytické materiály pro rozhodování GŠ, ani jednoho z účastníků konfliktu. A už zcela jistě vůbec nevíme co se rodí za plány a strategie v hlavách těch, kteří mají poradní a už vůbec ne rozhodovací, pravomoc! Tedy to, co tu čteme a vzájemně si sdělujeme je jen soubor dohadů, nápadů, predikcí a analýz nevalné hodnoty, právě pro tu absenci relevantních info. Ale především pro to že nikdo z nás nenese NAPROSTO ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST za důsledky událostí vzniklých na základě našich komentů.

Tady je to jako v hospodě při hokeji, fotbale. Tam je tolik trenérů světové úrovně, že bychom jimi snadno vybavili všechny mužské i ženské manšafty světa. Ale nakonec je to dobře, že si tu jen povídáme, špičkujeme, emoce trochu našponujem a následně přetlak vypustíme, protože kdyby na nás vysela rozhodovací odpovědnost a pravomoc, tak by se většině urodilo něco nevoňavého v gatích. Nebo by to tu už dávno bylo jedno jaderné houboviště.

ModrýKlokan
30. 7. 2023 13:17
Odpovědět  Noobody

Už ses vykecal, nebo budeš dál kvičet?

30. 7. 2023 15:07
Odpovědět  ModrýKlokan

Furt se nácek vtírá.

30. 7. 2023 15:07
Odpovědět  Noobody

(_!_)

Vladimír
31. 7. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkné. Kanceláře ministerstev, na ty měli Ukrajinci zaútočit dříve. Teď už snad padne jakákoliv zábrana útočit na ukrajinská rozhodovací centra…

sergej
31. 7. 2023 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Měli by si to banksteři vyřídit v rodinném kruhu a poslat v městských státech london city a ve vošintonské bažině taky drony a nezatahovat korporátníci prostřednictvím trupelů na oběti exploatované celých států.