Krize UKRAJINA

Ukrajina zvažuje dodávky raket dlouhého doletu z USA – FM

Ukrajina zvažuje dodávky raket dlouhého doletu z USA – FM
Moskva již dříve varovala, že tento krok „překročí červenou čáru“

Americký vojenský personál stojí u M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS). ©  Fayez Nureldine / AFP

Americký vojenský personál stojí u M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS). ©  Fayez Nureldine / AFP
Ukrajina a USA jednají o dodávkách raket dlouhého doletu, které by Kyjevu umožnily zasáhnout hluboko do Ruska, uvedl v pátek ministerstvo zahraničí Dmitrij Kuleba. Moskva již dříve varovala, že by to z Washingtonu udělalo „skutečnou stranu“ ukrajinského konfliktu a vyvolalo by reakci.

Kuleba v rozhovoru pro PBS tvrdil, že ukrajinští generálové „mají vynikající komunikaci s americkými generály“ a „projednávají toto téma“ zásobování Kyjeva municí s delším dosahem pro vysoce pohyblivé dělostřelecké raketové systémy (HIMARS).

Ministr poznamenal, že Kyjev „oceňuje vše, co Spojené státy [dělaly]“, a dodal, že potřebuje specifické zbraně, aby „více na bojišti“.

‘Nevylučuji možnost, že Spojené státy učiní kladné rozhodnutí o tomto konkrétním typu zbraně,’ dodal s odkazem na munici HIMARS s delším dosahem.


K 15. září poskytly USA Ukrajině 16 systémů HIMARS, aby jí pomohly čelit ruské vojenské operaci, která začala koncem února. Washington otevřeně dodal Kyjevu rakety GMLRS, které mohou zasáhnout cíle až do vzdálenosti 80 km, ale odolal výzvám k vyslání munice armádního taktického raketového systému dlouhého doletu (ATACMS) s dosahem až 300 km s argumentem, že Ukrajina je nebude potřebovat

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ve čtvrtek řekla, že pokud se USA rozhodnou dodávat tyto typy munice Ukrajině, „překročí červenou čáru a stane se skutečnou stranou konfliktu“. Dodala, že tento krok vyvolá „adekvátní reakci“ ze strany Ruska, které si „vyhrazuje právo bránit své území všemi dostupnými prostředky“.

Ve stejný den CNN s odkazem na zdroje uvedla, že Washington nehodlá dodat Kyjevu rakety dlouhého doletu HIMARS, které Ukrajina požaduje už měsíce, v obavě, že by tento krok eskaloval.
https://bit.ly/3BOpqtA

sdíletj na

127 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
17. 9. 2022 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Existuje článek, ve kterém se uvádí, že prodlužování konfliktu pomáhá Putinovi vypořádat se s odpůrci vlády Ruska – podpindostníky. Dále, že se ruská armáda v oblasti Charkova předem neposilnila, ačkoli o protiofenzivě věděla 7 dnů dopředu. Ustoupila až k hranicím Ruska. Udělala to proto, aby Ukrajinci mohli lépe zaútočit na území Ruska, jak Zelenského stále nabádá Británie. A nyní ten hlavní důvod ústupu: Pokud by bylo Rusko napadeno přiblíživší se Ukrajinou, nastal by ten jediný případ, kdy by šli občané Ruska do mobilizace ochotně; s minimálními protesty jen některých. A to by zřejmě Rusové dobili relativně snadno celé území Ukrajiny.
————————————————————————————————————————
Nikdo se mnou nemusí souhlasit. Sám neuvádím, že je to takto možné, že bych tomu 100% věřil.

me2d44
17. 9. 2022 12:00
Odpovědět  Masunta

Jen tak mimochodem: západ pořád předpokládá, že Rusi nepoužijí jaderné zbraně. Budiž – a co když ten vystřelený Kinžal, nebo Iskander ponese termobarickou hlavici? Účinek je skoro stejný, ne-li horší. A když se ta hlavice vejde do raket pro Uragan, nebo Solncepek – nevidím tam problém. Jenom výsledek po dopadu bude tragický – a že ani na Iskandery, ani na Kinžaly Ukrajinci nemají prostředky ani na zjištění, natož zničení, to mám jako důstojník PVOS v důchodu jistotu. Jde jen o to, vrazit tu “správnou ” hlavici do správné rakety – a nikdo pak nemůže řvát něco o radioaktivním zamoření – navíc to funguje i na podzemní bunkry – ono vakuum po výbuchu je nedýchatelné…

Pavel K
17. 9. 2022 12:25
Odpovědět  me2d44

Odborně vysvětleno. Už to rusové předvedli nedavno někde tam v Sýrii, u nějakého kopce. Tenkrát tam byl porada spousta cizích vysoce postavených důstojníku v pozemním hlubokém bunkru a ruská spešl raketa je tam vyorala, jak zemědělec na podzim brambory. Na tohle oni páky mají. 🤣🤣🤣

Masunta
17. 9. 2022 14:59
Odpovědět  Pavel K

Raketa jim zabila 11 oficírů. Rusové mají informátora na GŠ ukr. army.

Pavel K
17. 9. 2022 18:02
Odpovědět  Masunta

Dík za info, dobrá práce. Teď jsem dostal do mailu video, jak se tam prohání anglicky mluvící žoldáci, jak o Velokonocích. SSwyně sswynský.

Masunta
17. 9. 2022 21:19
Odpovědět  Pavel K

Americký politolog: Hlavnou geopolitickou udalosťou 21. storočia bol doteraz úžasný vzostup Číny z hľadiska vojenskej a ekonomickej sily a vnútornej súdržnosti, ktorý sa odohral súčasne s oslabením USA, tvrdí autor. Medzitým sú hlavným dôvodom tohto oslabenia „rany, ktoré si krajina uštedrila“ – a tento zoznam zahŕňa „dve dlhé a vyčerpávajúce zahraničné vojny, ktoré sa napriek obrovským finančným investíciám skončili úplným kolapsom a zanechali krajinám dedičstvo tzv. nevhodných vodcov, politické rozdelenie a výrazné oslabenia autority Ameriky na celom svete.
Napriek tomu, že USA dnes okrem Číny súperia aj s trojicou vojenských veľmocí reprezentovaných Ruskom, Iránom a Severnou Kóreou, zdá sa, že Washington sa nepoučil z Iraku a Afganistanu – veď Spojené štáty, ktoré viedli svojich spojencov v NATO, sa odhodlane zapojili do ukrajinskej krízy a vystúpili proti Moskve. Podľa politológa v skutočnosti Amerika opäť vstúpila do „potenciálne zdĺhavého konfliktu, bez jasných cieľov alebo stratégie odchodu, no zároveň výrazne absorbovala obrovské množstvo aktív a zbraní NATO“ a priebeh bojových akcií ukazuje že ani Spojené štáty, ani Rusko, ani Ukrajina porážku nepriznajú.

Masunta
17. 9. 2022 21:22
Odpovědět  Masunta

Všetky tieto výzvy by boli vážnou skúškou postavenia Ameriky, aj keby mala krajina stále rovnakú sociálnu súdržnosť a ekonomickú prevahu, na akú si jej obyvatelia zvykli, domnieva sa autor. Ale, žiaľ, dnes neexistuje ani jedna, ani druhá podmienka – a nejde len o to, že americká ekonomika je opotrebovaná, ale aj o to, že americkú spoločnosť postihol najhlbší rozkol. Autor lamentuje, že za posledné dva roky vysokopostavení americkí politici a armáda opakovane varovali, že hlavné hrozby pre národnú bezpečnosť Ameriky nepochádzajú z Ruska alebo Číny, ale od občanov USA, ktorí sú vládou bez rozdielu označovaní za rasistov, bielych rasistov a domácich teroristov.
Najdôležitejšie strednodobé voľby pre krajinu sú za rohom a ako ukazujú prieskumy verejnej mienky, väčšina Američanov je presvedčená, že Spojené štáty idú nesprávnou cestou, píše Molouney. Poznamenáva, že je to veľmi nepríjemná správa pre Demokratickú stranu, ktorá nielen riadi Biely dom, ale má aj väčšinu v oboch komorách Kongresu. Demokrati sa pritom príliš nestarajú o problémy, ktoré sa týkajú širokého okruhu voličov –vrátane stavu ekonomiky, inflácie, kriminality a migračnej krízy na južných hraniciach krajiny.

zuza
17. 9. 2022 14:00
Odpovědět  me2d44

a prečo jeden taký kindžal Rusi neposlali na tú armádu, keď sa valila na Charkov. Určite o nej vedeli a vedeli aj to, že polovica v nej sú žoldnieri. Rovnako ako vedeli aj to, že aký osud čaká proruské obyvateľstvo a držiteľov ruských pasov, keď sa tých miest zmocnia nacisti. To ich už radšej mohli zabiť, bola by to aspoň rýchla smrť.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:33
Odpovědět  zuza

Už jim došli.

Lev Prch
17. 9. 2022 15:24
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Jako tobě myšlenky, Masunto z Moravy 👎👎👎

Velitel
17. 9. 2022 19:23
Odpovědět  me2d44

Obávám se , že ne úplně chápete vykony jednotlivých typů výbušnin a jejich reálné použití na bojišti, I když novináři často plácají o tom, že termobarické bomdy jsou stejné nebo podobné jako jaderné je to totální kravina,
Chemické (klasické) výbušniny, respektive jejich výbuch není nic jiného než hoření jen jaksi velmi rychlé. TNT hoří rychlostí 6900m/s , ale je to v prinipu stjné jako když zapálíte papír, jen rychlejší. Aby to vybouchlo musí se tedy spálit palivo ve výbušnině a k tomu je potřeba kyslík ,který také musí býr ve výbušnině. Výkon vývušniny =spalnému teplu výbušniny u TNT je to cca 4.2 MJ/kg. Jinak řečeno 1kg TNT má výkon jako necelých čtvrt kg hněného uhli. Proč tak málo, protože v té výbušnině musí být i kyslík, uhli si při hoření vystačí s kyslíkem ve vzduchu,Existují výkonější výbušnint než TNT,ale ne řádově, pořád se budeme pohybovat v řádu 5MJ/kg.
Termobarika zvedá vykon tím, že výbušnina neobsahuje kyslík (využívá se vzdušb) kg benzinu má spalné teolo 47MJ tedy je to 10x víc.
Jadro má ale řádově 1000x tolik co TNT čili 100x tolik co termobarika

Masunta
17. 9. 2022 21:13
Odpovědět  Velitel

Už se tedy nemusíte tolik obávat …

Gales
17. 9. 2022 14:03
Odpovědět  Masunta

Už jsem to psal dříve. Stejná úvaha.Putin ví co dělat a kdy to dělat.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:07
Odpovědět  Gales

Hitler si taky myslel, že ví všechno nejlíp.

Lev Prch
17. 9. 2022 15:25
Odpovědět  [Trol-1] Severak

To ty a senilní pedofil Bidet taky👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
17. 9. 2022 17:38
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Rozdíl je ten, že Hitler nebyl normální. Slušně řečeno.

Gales
17. 9. 2022 19:51
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Jak to můžeš vědět,když se s tebou u Chocholouška neléčil.

Masunta
17. 9. 2022 22:37
Odpovědět  Gales

Co blbneš. Fakt – co ?

Masunta
17. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Masunta

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 293 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 1973 bezpilotných prostriedkov, 375 protilietadlových raketových systémov, 4998 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 837 raketometov, 3393 poľných diel a mínometov, ako aj 5640 špeciálnych vojenských vozidiel.
_______________________________________________________
Kyjevský režim obnovil provokácie s cieľom vytvoriť hrozbu katastrofy v Jadrovej elektrárni Záporožie.
Počas dňa boli zaznamenané dve delostrelecké ostreľovania chatovej osady „Volna“ a rozvodne tepelnej elektrárne, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti jadrovej elektrárne.
Celkovo bolo z obce Nikopoľ v Dnepropetrovskej oblasti vypálených 15 delostreleckých projektilov. Delostrelecké jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny boli zničené spätnou paľbou.
Radiačná situácia v Záporožskej JE zostáva normálna.

Masunta
17. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Masunta

Nemecko moderné tanky Kyjevu nedodá17.09.2022
Nemecko spolu so svojimi spojencami Ukrajine dodávať bojové tanky západného typu nebude.
Píše o tom nemecký denník „Die Zeit“ s odvolaním sa na lídra sociálnych demokratov Larsa Klingbeila.
„Spolu so spojencami sme sa rozhodli, že žiadna krajina nedodáva hlavné bojové tanky západného typu,“ povedal šéf SPD v Oldenburgu.

Markýza
17. 9. 2022 16:08
Odpovědět  Masunta

Já tu dávala odkaz na analýzu situace tuším z Ria Novosti. Tam zase špekulovali, že se to táhne proto, že Rusko potřebuje Západ vysílit a uzbrojit – to mi připadá ještě logičtější.
Jako bonus se Evropané dozvědí, co je zač tahleta Ukrajina – a to taky není k zahození.
Mmch tenhle “ústup” u Charkova podle ruských zdrojů žádný ústup nebyl – Rusové tam neměli frontu. Navíc jsou tam snad širé pláně, kam se Ukrajinci s nadšením vrhli, opojeni snadným postupem – a pak prý už byli jen potravou pro děla. Je doloženo, že špitály v širém okolí nestíhají, takže na tom taky něco možná bude.

Masunta
17. 9. 2022 17:03
Odpovědět  Markýza

Díky .. to to je pravděpodobné. Západ se bude ze zničených zbraní zotavovat několik let – obnovit výrobu a vyrobit. Rusové se prý místo těžkého dobývání velmi opevněných ukr. postavení rozhodli je vylákat do volného prostoru. Pak jim zničili přes 40 % těch nebezpečných spec. zbraní. Asi 7500 Rusů bojovalo proti několikanásobné přesile. Statečně – všichni asi zralí na dovolenou a vyznamenání. Vše to Ukrajině došlo a už nemluvili o ofenzivě tak nadšeně.

17. 9. 2022 19:16
Odpovědět  Masunta

No, aspoň si těmi návštěvami u politruka Pjakina a ruswebů jako alternatio.org rozšiřuješ obzory. Také palitnavinavigator. net není špatný. Tady ale doporučuji ostražitost – je to jeden z dobře maskovaných trojských koní ruské páté kolony, takový ruský Masunta, abych tak řekl. Plno zpráv a tohle a tamto a sláva Gosudarovi, a mezi tím pozašívané zmrd-oviny, jako že třeba se Zelenským jednat, nebo co řekl tlampač ruské páté kolony – čili ruské oligarchie – Peskov, mezi tím různé nenápadné, zdánlivě vlastenecké kydy různých politologů a důstojníků, ve skutečnosti podlé útoky na ruskou jednotu a v důsledku tuto rozvracející, atakdál. Také agentura.ru není v tomto směru marná. Ta se ale nemaskuje, je otevřeně protiputinovská. Tapetování zdar!

Masunta
17. 9. 2022 22:39

Zvláště delší příspěvky od takových jako jsi třeba ty, fakt nečtu … kuk.

18. 9. 2022 02:11
Odpovědět  Masunta

Proč by ses taky k tomu měl přiznávat, žejo. To já zase nemám problém přiznat, že si ty tvé většinou prolétnu, jestli netapetuješ namísto novinkami koldokola stařinkami jen abys uzurpoval co nejvíce diskuzního prostoru a zda náhodou neoblbuješ, jako s tou nótou o namířených zbraních Ruska na Slovač a naši kotlinu.
Hele, pobublej mi drobet o takových jako jsem já, jistě by to byl interesantní dušezpyt mého duchovna kulminujícího v existenciální tenzi. To víš, rád se sobě dozvím něco nového. Také by mohlo být zajímavé zjistit, do kterého šuplíčku si takové jako jsem já tvé velkolepé oslnivo s štemplem na IQ zařadilo.

skeptik
17. 9. 2022 17:39
Odpovědět  Masunta

Neplést si “dobili” s “dobyli”.

17. 9. 2022 19:29
Odpovědět  skeptik

Službu má evidentně druhý Masunta; ten co nemá tu bumášku na IQ a s pravopisem je placama na štíru. Jako Severák se taky moc nevyznamenal, to zase mu zase kinžály ožili a zřejmě šli pešky, takže došli – ne došly.

Masunta
17. 9. 2022 21:24

Exyztencyální tense kulmynuje.

17. 9. 2022 22:12
Odpovědět  Masunta

Tak si ho vyhoň a vyventiluješ se. A zopákni si vyňatá slova po “m”, ajnštajne s ouředně potvrzenou výší IQ, čiže s papírama na hlavu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
17. 9. 2022 22:44

Věděl jsem, že snadno nachytám toho nejpřízemnějšího. Tedy tebe nebo víš, koho že, že ?
Jednou jsem VIP psychopata nachytal tak, že jsem oznámil, že odjíždím na Maledivy, na dva týdny. Kvitoval to velmi pozitivně. Za asi 2 dny jsem mu poslal pozdrav jako že z Malediv. Vzal to. A od následujícího dne jsem postaru čile diskutoval… Nemohl to rozchodit jako třeba ty mé IQ. Rád se bavím.

18. 9. 2022 02:19
Odpovědět  Masunta

Hele, na rovinu – machrovat s vysokým IQ může jen povýšený zakomplexovaný narcis s histrionskou poruchou osobnosti, by si tím podšprajcoval scvrklé ego. A to myslím ve vší vážnosti, ne jako urážku. Osobně jsem přesvědčen že lžeš až hanba, neboť u tebe postrádám tvůrčí myšlení, což je s vysokým IQ silně v kontradikci. Viz koldokola se opakující primitivní slaboduchosti jako psych… psych… a stále stejné trapárny – v naději, že tím ztrapníš napadaného. Což je mimochodem dalším dokladem tvého nevalného IQ – nedochází ti ani, že tím ztrapňuješ sebe. Takže hošku, jsi na omylu. Já mám tvé vymyšlené IQ u pr-dele, natož abych ho rozcházel. Jen ti s ním třískám o řepu, bych tě potěšil, když se rád bavíš. Hezký ale že se rád bavíš. Vsadím se, že ti ani nedochází, cos všechno na sebe v tom příserku o nachytání provařil. Ale ten obrat “postaru čile diskutoval” se mi líbí. Konkrétně tvá představa o diskuzi. Se nedivím, že ti zbylo jen trollení. V normálním světě bys totiž buď dostával co chvíli přes držku, nebo bys musel držet pysk.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
18. 9. 2022 08:19
Odpovědět  Masunta

K Vašemu hodnocení nemám žádné připomínky. No, ale o těchto úvahách Ukrajiny silně pochybuji. Skutečně Ukrajina uvažuje o přímém napadení Ruska ? Nebo někdo napovídá “vrchnímu veliteli”, který po prohrané bitvě (jestli to bitva byla) kouká jak čerstvě vyvoraná myš a touží po dávce koksu? Asi neměl ješřě vyměněné spodní prádlo. Jen tak mimochodem. Znal jsem pár fronťáků. Ti mi vykládali, jak vypadali po dělostřelecké přípravě Němců … .

Aleš
17. 9. 2022 11:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina by hlavně potřebovala demilitarizaci, aby už nemohla vraždit civilní obyvatele.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 11:35
Odpovědět  Aleš

K demilitarizaci je potřeba jediné. Aby se Rusko stáhlo z Ukrajiny. Pak nebude potřebovat UA rakety k tomu, aby se bránila proti ruské agresi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
17. 9. 2022 11:47
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Máš pravdu,ano, aby se stáhlo, tak jako v r.1945 až do Berlína!!!A vzalo sebou všechny ty kryply co nás zatáhli do tohoto srabu zvaného EU a NATO i s těmi co je podporují!!!

Pavel K
17. 9. 2022 12:11
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍 🤣 🤣 🙋‍♂️

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:08
Odpovědět  Pavel

Vzhledem k tomu, že zdrhli od Kyjeva a Charkova, tak to fakt nehrozí.

Lev Prch
17. 9. 2022 15:26
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Ty seš stratég jako Dolfa z uSSA, kam vleze,dostane vejřez. 👎👎👎👎

sizok
17. 9. 2022 12:07
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Běž si agitovat na Seznam, hlupáku.

Pavel
17. 9. 2022 12:52
Odpovědět  [Trol-1] Severak

pokud vím tak propagace nacismu a obdobných myšlenek je trestná i u nás ale u ukrojšů je to základ karierního postupu v jakékoli sféře https://www.youtube.com/watch?v=KD3AZ5VHnb4&ab_channel=Farruh

Snímek obrazovky 2022-04-16 201320.jpg
Lev Prch
17. 9. 2022 13:16
Odpovědět  Pavel

Každý NACISTA je ksindl a zaslouží jediné jednání 👎💀

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 13:19
Odpovědět  Pavel

Oni mají ruští SS Wagnerovci novou uniformu?

Lev Prch
17. 9. 2022 14:02
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Čtení v jazyce českém je při tvé F73 NEmožné,Masunto , prázdná Rak -ušanovo Míso 👎👎👎👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
17. 9. 2022 14:31
Odpovědět  Lev Prch

…. kuk .. 🙂

Markýza
17. 9. 2022 17:46
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Ach….to by bylo radosti, kdyby to byli Wagnerovci, viďte? Ale nejsou. Tihle by vás zastřelili, kdybyste na ně pohovořil rusky.

janle57
17. 9. 2022 12:56
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Ano pane analytiku,hned jak se stáhnou ,okamžitě tam budou
základny NATO s jadernými střelami,takhle nějak jste si to
představoval?

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 13:14
Odpovědět  janle57

NATO nikdy na UA základny nechtělo. To je jen další ruskej blábol. Teprve v důsledku Putinovy války dojde k rozšíření NATO.

Ladislav
17. 9. 2022 13:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

💤 Bože, narodit se hňupem to musí bolet!

sizok
17. 9. 2022 14:06
Odpovědět  Ladislav

Nemusí.

Gene
17. 9. 2022 13:55
Odpovědět  [Trol-1] Severak
[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:00
Odpovědět  Gene

Co to je za podivný web. Nějaký ruský dezinfo?

Lev Prch
17. 9. 2022 14:06
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Čtení v jazyce českém je při tvé F73 NEmožné,Masunto , prázdná Rak -ušanovo Míso 👎👎👎👎

Masunta
17. 9. 2022 21:28
Odpovědět  Lev Prch

Na dnes večer máš zákaz koukat z postele na zeď, na kterou si vylepuješ mé diskusní příspěvky. Třeba ten o prof. Koukolíkovi. Zákaz se týká i jinak automatické manipulace se svou 5. končetinou při pohledu na mé příspěvky. To se týká i mých příspěvků v jazyce slovenském.

Gene
17. 9. 2022 14:08
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Si to zjistete sam. Ovsem pro vas je vse dezinfo, takze to vase inteligene stejne nepochopi.

Pavel
17. 9. 2022 20:52
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Tak co sem lezeš zasírat debatu, běž si na “hovínka” tam jsi doma.

Lev Prch
17. 9. 2022 14:04
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Nedojte havlokokotos maximus nedojde, vrátí se Trump, banderonacisty začne spolu s Bidenovskou klikou vyšetřovat a jste v prdeli 👎👎👎👎

Markýza
17. 9. 2022 17:04
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Ovšemže nechtělo. Stavělo by je jen s největším sebezapřením a provázel by to pláč a skřípění zubů.

Lev Prch
17. 9. 2022 13:12
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Přestaň si dělat z huby sráč,ty banderopyzděc!

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 13:33
Odpovědět  Lev Prch

Ten banderopyzděc je nějaká Tvoje teplická přezdívka?

Lev Prch
17. 9. 2022 14:06
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Čtení v jazyce českém je při tvé F73 NEmožné,Masunto , prázdná Rak -ušanovo Míso 👎👎👎👎z Moravy?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
17. 9. 2022 15:08
Odpovědět  [Trol-1] Severak

On je zvyklejší na !!! … záchvatový psych.

zuza
17. 9. 2022 14:14
Odpovědět  Lev Prch

prosím, nereaguj na neho, zbytočne to rozbíja diskusiu. Keď niekto povie, že NATO nikdy základne na UA nechcelo, ale pritom vie písať, tak musí byť mentálne retardovaný na úrovni ľahkej imbecility až ťažkej debility. A s takým je každá debata zbytočná.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:36
Odpovědět  zuza

Jasně. Podle Vás je tudíž asi 90% obyvatel Evropy imbecilnich. No, slaboduchý si většinou myslí, jak je moudrý.

Per
17. 9. 2022 15:21
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Myslíš ty mladé voliče Pirátů? Tak to jo, 95% voličů téhle strany je opravdu imbecilních. 5% si udělalo výtah k zisku.
Vždyť to jsou ti velicí Piráti, co to myslí s Evropou tak dobře. A nikdo jim nerozumí, jak by tu bylo blaze, pokud by měli většinu.
Nejsem z těch nejmladších, ale pamatuju na nadšené svazáky, co s radostí plnili jim svěřené úkoly z CZV, z nadřízeného orgánu MěV SSM nebo okresu.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 15:25
Odpovědět  Per

Nebyl jsi jedním z nich?

Lev Prch
17. 9. 2022 15:28
Odpovědět  [Trol-1] Severak

To ses ohodnotil na 👍👍👍👏👏👏👏👏

Markýza
17. 9. 2022 16:09
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Vy perlo Labuanu! :-)))

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 11:52
Odpovědět  Aleš

Aleši, toto je cílená likvidace Evropy v přímém přenosu. Amíci moc dobře vědí co dělají, ale zdegenerovaným evropanům to nedojde, protože ti musí sloužit. Proboha, kolik Šorošovských duhových trolů tady perlí ty svoje slátaniny a přitom ještě nedávno sáli z prsu mateřské mléko. Sakra ta Evropa, to je z většiny své populace opravdu výkvět trotlů. Já tu většinu duševně zmrzačených mlaďochů už opravdu přestávám litovat, protože pokud někdo nechce používat svůj mozek, který mu byl dán k účelu myšlení, tak lítost takových lidiček ztrácí na významu. Užijte si to příchozí, chlapci a děvčata. Nás ale potom nevolejte, my jsme vás varovali. Už totiž končí vám sen o zlatém telátku, za chvíli budete kráčet krajinou cizí o žebrácké holi. Ještě musím ale dodat, že vám ale ten globál vypláchnul mozek, bravo.

Pavel K
17. 9. 2022 12:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to víš vidina lehce a snadno vydělaných peněz je lákavá. A na tyhle nejslabší lidské pudy česnekáři hrají. Však je to vcelku jednoduché. Udělat z nich mamánky, co si budou jen užívat života, jezdit po světě a hlavně se moc přitom nenadřít. No není to lákavé, takhle jednoduchý život. Ani holky někteří nebudou mušet obdělávat, se budou mazlit s kamarádem, bez studu a opovrhování, ba naopak bude to IN. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

me2d44
17. 9. 2022 12:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kolego, na jednu stranu za to můžeme i my, rodiče těch cucáků – dovolili jsme po “plyšáku”, aby naše děti vychovávali a učili učitelé podle amerických osnov. Jen si zkuste pustit v televizi film “Sestra v akci” – tam je přesně ukázána úroveň vzdělání v Americe. No a pokud je něco označováno, jako americký patent, tak je to jen pro to, aby na tom dotyčný vydělal. Rozhodně nejsem přítelem tzv. duševního dědictví: 1. ten kdo to vytvořil/vymyslel, je dávno po smrti. 2. Pokud měl děti, tak ty měli šanci v jeho výzkumech a vynálezech pokračovat, ale většinou jen žijí z dividend.3. nárok na odměnu za “duševní dědictví” bych omezil na děti vynálezce, jinak vynález/myšlenka patří celému světu zdarma. A ne že se na ní bude krmit nějaká OSA a jí podobné darmožroutské společnosti. (už plánovali zakázat i zpěv lidových písní ve školách – nešel jim z toho zisk). A když si budu chtít v hospodě zazpívat “Sbohem lásko” od Matušky, tak budou chtít poplatek, zloději!

Gene
17. 9. 2022 12:29
Odpovědět  me2d44

Ano, byla to rizena destrukce skolstvi. Jeste zacatkem devadesatych roku, patrilo zakladni skolstvi ke spickam na svete.

Pavel K
17. 9. 2022 12:33
Odpovědět  me2d44

Plukovníku 😋navrhuji tykání, jsme stejně staří od PVOS a máme tak nějak stejné názory a myslím,že nám to, tak nějak polticky přemýšlí. Boha jeho. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Ladislav
17. 9. 2022 13:39
Odpovědět  me2d44

💤 1* a ještě těch vlezlej reklam, až hrůza! Přitom je posranci zakázali!

17. 9. 2022 22:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Trolů dle mého plus minus pět. Dva masuntové, dva moravské lavóry – z nichž jeden je možná mísa a má k masuntovi bližší vztah – a jeden střídač; ne vždy stejná entita. K nim ještě neorganizovaní rozes-írači diskuzí z fanatického svazáckého nadšení s vypláchlými mozky. Ale možná se bez kritického úsudku už narodili.
Tu odpověď ohledně voleb smolím na wordu, hodím to sem do posledního nočního článku, takže ji ráno, až vlezete na pokec, budete mít.

Masunta
17. 9. 2022 22:48

Tvoje starozti plat Rotchilda.

18. 9. 2022 14:48
Odpovědět  Masunta

Díky. Těší mě, že mi přeješ.

Lev Prch
17. 9. 2022 13:12
Odpovědět  Aleš

Přesně tak 👍🙋🎯💯

Ladislav
17. 9. 2022 13:34
Odpovědět  Aleš

💤 1* ano i s usa!

Markýza
17. 9. 2022 17:44
Odpovědět  Aleš

Ukrajina by hlavně potřebovala dedebilizaci – stejně, jako její spojenci. Teď čtu, jak nebude úroda. Nebude proč? Protože není amoniak. Jakto? No, ono ho 20% světové produkce vyrábí Rusko – a existuje jediný….hnojovod, nebo jak to říct. Abych ocitovala:
” protože ukrajinský prezident Zelenský nechal přerušit jediné potrubí, kterým se ruský amoniak do světa dodává, a ještě se tím pochlubil, jaký je borec!”.
dobrá. Takže “Aby se odvrátil celosvětový hladomor vyjednal včera šéf OSN, Turecko, Rusko a USA následující deal: Rusko začne prodávat Amoniak USA firmě Trammo, která je světovým specialistou na logistiku hnojiv, a firma Trammo bude Amoniak distribuovat ve spolupráci s OSN po světě.”
Jenže………………..jenže Zelenskyj.
“Pro dodávky ruského Amoniaku na světový trh prostřednictvím firmy USA je totiž bezpodmínečně nutné znovu otevřít produktovod z ruského Togliatti do ukrajinské Oděsy, a tam čpavek naložit do amerických lodí, které se postarají o jeho přepravu. To je jediná cesta, která je k dispozici. Produktovod čpavku nechal Zelensky uzavřít už v únoru, aby Rusko potrestal”
A to se před časem zavázal, že ho bude vozit i s tím obilím, které si vykvílel.

Markýza
17. 9. 2022 20:02
Odpovědět  Markýza

Vždyť to říkám….potřebuje dedebilizační program. Nutně, nutně, nutně – Zelina i Ukrajina!
Protože to snad není ani možný:

https://sk.news-front.info/2022/09/17/zelenskij-berlinu-brani-dodavat-tanky-ukrajine-nacisticka-minulost/

Pavel K
17. 9. 2022 12:09
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Tohle je takový idiot až to práská dveřma. A to od stodoly. Cemperovec.

Masunta
17. 9. 2022 22:50
Odpovědět  Pavel K

Podaktorí sú ako chuj drevený, plechom obitý. No ale – jestvujú.

janle57
17. 9. 2022 12:57
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Další idiot přeposlaný ze Seznamu !!

Lev Prch
17. 9. 2022 13:16
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Chuj jak bratrofotr tvůj!

Masunta
17. 9. 2022 15:13
Odpovědět  Lev Prch

Být sprostý je normální. U sprosťáků. Za trest dnes nesmíš před spaním z postele koukat na kolem vyvěšené mé diskusní příspěvky.

Masunta
17. 9. 2022 15:11
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Konzumuješ dezinformační web. Pravdu napíší jen když se pomýlí. Kontrolní otázka: kolikrát za kalendářní rok je zima ?

Lev Prch
17. 9. 2022 15:29
Odpovědět  Masunta

Psát sám sobě????

Masunta
17. 9. 2022 22:54
Odpovědět  Lev Prch

Vždy jsem rád diskutoval sám se sebou. Když to ti někteří duševní naháči odhalili, nedokázali to rozchodit stejně jako ty… Mozečky bývají stejné. Ale ne vždy. Někdy se jedná o hlavinky řechtačky uvnitř se 4 střelami 6,35 mm. Těm se hůře škodí když chtějí být v utajení … 🙂

skeptik
17. 9. 2022 17:45
Odpovědět  [Trol-1] Severak

To jako že názory či vlhké sny jakéhosi pomatence Šídla něco znamenají??

janle57
17. 9. 2022 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Natolik se mají hotdogové zase rádi,že tam žádné rakety s dlouhým doletem
nepošlou,už aby byly ty ruské základny na Kubě ,Venezuele a Nikaragui,aby
se ta americká agresivní banda měla čeho bát.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 13:16
Odpovědět  janle57

A pak kdo se nové základny. Prý NATO.

Lev Prch
17. 9. 2022 14:08
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Překlad do češtiny by nebyl?😂

sizok
17. 9. 2022 14:09
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Jsi neuvěřítelný hlupák, raději drž hubu.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:38
Odpovědět  sizok

Moudrost sama promluvila 🙂

Lev Prch
17. 9. 2022 15:30
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Tvoje havlmOUDro je jasný signál

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 14:43
Odpovědět  sizok

Myslíte si chlapi, že tento človíček severak vychodil alespoň základku. Ta dnešní jim sice nic moc nedá, ale přesto.

Masunta
17. 9. 2022 22:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Taťka zasponzoroval zvláštní školu a už to bylo průchozí.

jar
17. 9. 2022 14:45
Odpovědět  sizok

Ten trol není neuvěřitelný hlupák,ani idiot.Ten má konečné stadium , stal se imbecilem.Tak ho vykopli odevšad a nikdo ho už nechce přebalovat. A tak sere všude kam vleze.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 15:09
Odpovědět  jar

Koukám, že máš s plýnkama zkušenosti.

Per
17. 9. 2022 15:34
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Severáku, tak ty máš dost. Zopakuj si učivo základní školy a hlavně vyjmenovaná a cizí slova, aby jsi ve slově rádio nenapsal rádyo, přece píšeš, jak vyslovuješ, né.

Per
17. 9. 2022 15:35
Odpovědět  Per

A takoví trumbelíni chtějí rozhodovat o světě.

17. 9. 2022 22:33
Odpovědět  Per

Zřejmě ho učil existenciálně kulmynující Masunta.

Masunta
17. 9. 2022 22:58

Jen doučoval dvakrát týdně, Mylánku náš.

Lev Prch
17. 9. 2022 15:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Uhlákový horník promluvil 😂

Markýza
17. 9. 2022 17:59
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Co je to plýnky? Nějaké malé plyny, jo?

me2d44
17. 9. 2022 20:28
Odpovědět  Markýza

On chtěl jen naznačit, že se nepočůrává – když to jde do gatí, tak zásadně tvrdým zezadu….

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:37
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Mělo být: A pak kdo chce nové základny. Prý NATO.

sizok
17. 9. 2022 16:11
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Nechápeš, že tady ze sebe děláš hlupáčka? Že se nanejvýše trapníš
svými příspěvky? A pořád a pořád reaguješ. Tím jenom potrzuješ
jaký jsi hlupák.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 16:30
Odpovědět  sizok

Chci Ti udělat radost. Aby ses utvrdil, jak jsi moudrý 😂

Buchtik
17. 9. 2022 15:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak pan Benjamin “bald and bankrupt” Rich docestoval po Rusku.
https://www.youtube.com/watch?v=qyB1l-89KEk

Tady je záznam části výslechu / rozhovoru na policejní stanici:
https://www.youtube.com/watch?v=SCqK6S-Jc5g

Zaujalo mě na tom to, že YT rozesílal emaily tvůrcům obsahu krátce po začátku SVO, že smějí informovat o situaci na Ukrajině pouze z pohledu Ukrajiny, ale ne z pohledu Donbasu nebo (nedej Bože) z Ruského pohledu – jinak dojde k demonetizaci kanálu.

Koresponduje to s tím, že třeba Gonzalo Lira, Jackson Hinkle nebo Redacted (všichni Američani) jsou na YT demonetizovaní – to jsou čistě politické kanály a původně jsem měl napsáno, že u těch to ještě chápu, ale ne, ani u těch to nechápu, protože to porušuje prostě svobodu slova. Ale u čistě cestovatelského kanálu, kdy on se snažil být víceméně neutrální, a když ne neutrální, tak podkuřoval tomu, s kým zrovna byl v kontaktu, tzn. když byl na Ukrajině, podkuřoval Ukrajincům, když v Rusku, tak Rusům. Je to klasickej Anglán z tohohle úhlu pohledu.

To, že ho Ukrajinci nepustili přes hranice dovnitř země teď v létě s odůvodněním, že má v pasu “příliš razítek” z Ruska, podle mě pouze dokladuje, jací jsou to magoři.
https://www.youtube.com/watch?v=Ljw2X6qpoOs

Pokud někoho zajímá pohled na Rusko očima Anglána, tak jeho hlavní kanál zde:
https://www.youtube.com/c/baldandbankrupt

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
17. 9. 2022 23:01
Odpovědět  Buchtik

My Masunti nerozumět jazyk tvého kmene… Šuarjá strákong.

Markýza
18. 9. 2022 08:48
Odpovědět  Buchtik

Sakra….škoda, že neumím anglicky. Demonetizovaný je co? Jakože mu to zkrátka smazali? Nebo nedovolili pokračovat?

Buchtík
19. 9. 2022 09:50
Odpovědět  Markýza

Ahoj, na YT a jiných streamovacích platformách funguje forma zpeněžení (monetizace) obsahu, který daný tvůrce publikuje, tzn. že YT mu odvádí nějaké peníze za každých tisíc shlédnutí videa, pokud byly přehrány reklamy, které tam YT vložil.
Tím pádem existuje docela dost lidí, kteří se točením videí živí, nebo minimálně přivydělávají. Pokud mají počet shlédnutí v milionech na jedno video a točí pravidelně, tak celkově ten kanál má pak desítky nebo třeba stovky milionů shlédnutí a to už jsou pro toho tvůrce pořádný prachy, protože za ten tisíc shlédnutí je to nějak 3-4 dolary myslím. Část těch shlédnutí je samozřejmě plonková, protože lidi používají ad-block v prohlížeči a YT platí jen za přehrání reklamy, která se v tomto případě nepřehraje.

Demonetizací pak YT rozumí pozastavení plateb za shlédnutí, tzn. přestává plnit smlouvu, kterou s autorem jeho registrací jakoby uzavřel.
Odstranění celého kanálu taky není výjimka ze strany YT, ale to je většinou kvůli porušení autorských práv. Ti, kteří si tvoří svůj vlastní obsah, jsou v tomhle v pohodě, pokud nezabruslí na tenký led.

Buchtík
19. 9. 2022 10:02
Odpovědět  Markýza

Na příkladu toho Benjamina: celkově ten kanál má 525 897 780 shlédnutí – když mu od toho 20% odečteme jako shlédnutí s ad-blockem, tak to dává 420 718 224 shlédnutí. To když vydělíš 1000, abys dostala počet tisícových shlédnutí, které následně vynásobíš 3 (3 dolary za 1000 shlédnutí), tak dostaneš 1 262 154 dolarů, které si tím obsahem za celý život toho kanálu vydělal. Množství dolarů, které YT platil za 1000 shlédnutí se v čase měnil, teď nevím, jestli dřív to bylo víc a teď je to míň, nebo to bylo naopak, ale jen pro plus mínus představu.
Co si teda nejsem vůbec u něj jistý, jestli ty videa začal opravdu točit až v roce 2018, ze kterého tam má první publikované. Pokud jo, tak za 4 roky vydělal milion a čtvrt. Kdyby to bylo 5 let, tak za rok to vychází na čtvrt milionu dolarů příjem, ať se to dobře počítá. Tím, že cestoval převážně po chudších zemích, tak ty náklady nebyly asi takové, takže si tím ve výsledku opravdu mohl vydělat. I tak u něj zůstává docela pochybnost, jestli není nějaký ex-MI6 nebo z nějaké jiné zpravodajské služby – znal vždycky poměry a historii dané lokality, uměl se vykecat i z nepříjemných situací. A šmejdil po celém bývalém SSSR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
David
17. 9. 2022 15:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle obvykle začínají velké války. Dvakrát jsme začali na špatné straně ale skončili na té správné. Podaří se nám to i potřetí?

sizok
17. 9. 2022 16:12
Odpovědět  David

S touto vládou určitě ne.

me2d44
17. 9. 2022 20:31
Odpovědět  sizok

Na vládu nekoukejte, rozhodující je to, co budou chtít lidi – a těch vládních vlastizrádců už jsme si u nás zažili – staročesky – přehršel!

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 16:35
Odpovědět  David

A nepleteš to? Tvoje Rusko začalo jen 2. sv. na straně Německa. První ne. Dneska je výročí Stalinova útoku na Polsko. Pak společné objímání na Buku Wehrmacht a Rudá armáda a slavná přehlídka.

skeptik
17. 9. 2022 17:41
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Neplete to. To jen ty máš špatné informace.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 18:21
Odpovědět  skeptik

V čem konkrétně? Některý z faktů Ti nevoní?

Aleks
17. 9. 2022 17:51
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Pokud toto používáte jako argument, tak to svědci jen o vašem nedostatečném rozhledu. Zkuste na začátek třeba -https://legacy.blisty.cz/art/54198.html

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 18:20
Odpovědět  Aleks

Blicí listy nečtu.

Aleks
17. 9. 2022 18:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

To jen potvrzuje váš nedostatečný rozhled.
Váš problém je tzv. potvrzovací zkreslení. Dobrá rada, čtěte všechno a přemýšlejte hlavou, časem přijdou výsledky. A budete překvapen..

Gales
17. 9. 2022 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialo pusť plyn.Ochladilo se a nemocnice musí topit.I státní úřady se musí vytápět.Já jsem si dneska už taky zatopil.naštěstí mám kotel na uhlí a tak se mně plynová krize přímo netýká.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 19:59
Odpovědět  Gales

On je nějaká plynová krize? U nás zatím jde.

17. 9. 2022 22:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Kam má namířeno? Nebo jde jen tak okolo?