Krize UKRAJINA

Ukrajina provádí politiku poprav válečných zajatců – Rusko


Západní země “rozšířenou praxi” mezi kyjevskými vojáky otevřeně ignorují, uvedla Moskva.
Ukrajina provádí politiku popravování válečných zajatců – Rusko

Snímek obrazovky z videozáznamu, který údajně zachycuje ruské vojáky vzdávající se ukrajinským silám. © Telegram“Barbarské zabíjení ruských válečných zajatců” je jen posledním z řady válečných zločinů spáchaných ukrajinskými jednotkami, uvedlo v pátek ruské ministerstvo obrany. Prohlášení přišlo poté, co se na internetu objevila videa, která údajně ukazují popravené ruské vojáky poté, co se vzdali.

“Jedná se o rozšířenou praxi ukrajinských ozbrojených sil, která je aktivně podporována kyjevským režimem a vyloženě ignorována jeho západními podporovateli,” zdůraznilo ministerstvo. Zároveň odsoudilo jednání ukrajinských vojáků jako “záměrnou a metodickou vraždu”. 

“Nikdo ji nebude moci líčit jako ‘tragickou výjimku’ na pozadí údajného naprostého dodržování norem upravujících práva válečných zajatců kyjevským režimem,” uvádí se v prohlášení.

Záběry údajně ukazují skupinu vojáků oblečených v ruských uniformách, kteří se vzdávají vojákům v uniformách s ukrajinskými znaky. Zachycuje také zajaté vojáky ležící na zemi, pravděpodobně mrtvé.

Moskva obviňuje ukrajinské vojáky ze zabíjení válečných zajatců (ROZHOVOR)
Moskva obviňuje ukrajinské vojáky ze zabíjení válečných zajatců (ZNEPOKOJUJÍCÍ OBRÁZKY)
Video ukazuje “barbarskou povahu” režimu prezidenta Vladimira Zelenského i jeho podporovatelů, tvrdí ruské ministerstvo obrany.

Nejedná se o první podobně závažný incident, na němž se údajně podílejí ruští a ukrajinští vojáci a který vyvolal pozornost médií. V březnu se na sociálních sítích objevilo jiné video, které údajně zachycuje ukrajinské vojáky, jak z bezprostřední blízkosti střílejí na nohy ruských vojáků ležících na zemi.

Později téhož měsíce záběry údajně ukazovaly zabití zraněného ruského vojáka ležícího na silnici kdesi na Ukrajině. Na videu byla vidět i těla dalších vojáků oblečených v ruských uniformách a ležících v kalužích krve. Někteří z nich měli ruce svázané za zády a u žádného z nich nebyly vidět zbraně.

Moskva obvinila ukrajinské vojáky ze zabíjení válečných zajatců (ROZHOVOR)
Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém jsou zřejmě kyjevští vojáci vedle popravených ruských vojáků
Moskva obviňuje ukrajinské vojáky ze zabíjení válečných zajatců

© Telegram
TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE ZNEPOKOJIVÉ OBRÁZKY


Ruské ministerstvo obrany obvinilo ukrajinské síly ze spáchání válečného zločinu poté, co se v pátek na sociálních sítích objevilo video, které podle všeho ukazuje zajaté ruské vojáky nejprve živé a následně mrtvé.

Záběry zachycují vojáky oblečené v ruských uniformách, kteří se nejprve vzdávají vojákům v uniformách s ukrajinskými znaky, a poté jsou zobrazeni ležící na zemi, pravděpodobně mrtví.

Ministerstvo označilo video za důkaz “úmyslné a metodické vraždy” více než deseti ruských vojáků rukou ukrajinských ozbrojených sil, které je “střílely přímo do hlavy”. Takové jednání dokazuje “barbarskou povahu” vlády v Kyjevě vedené prezidentem Vladimirem Zelenským, jakož i “všech, kteří ji hájí a podporují”, dodalo prohlášení. 

Video také údajně ukazuje, jak jeden z údajných ruských vojáků zahajuje palbu na Ukrajince, zatímco jeho kolegové již leží na zemi s rukama za hlavou. Podle záběrů byl při incidentu údajně zraněn nejméně jeden z kyjevských bojovníků. Není jasné, jak tato konkrétní epizoda souvisela s tím, co se stalo Rusům poté.

Ruská prezidentská rada pro lidská práva v reakci na údajný incident vyzvala k mezinárodnímu vyšetřování toho, co její šéf Valerij Fadějev označil za “demonstrativní a drzý zločin”.

RT
© Telegram


“Jedná se o porušení všech možných úmluv zakazujících kruté zacházení se zajatci, jakož i mezinárodního práva a morálních norem,” uvedl Fadějev v prohlášení a dodal, že “budeme požadovat reakci mezinárodního společenství a také vyšetřování”. Podle Fadějeva již Úřad OSN pro lidská práva zkoumá důkazy o mimosoudních popravách v blízkosti ukrajinského města Kupjansk a také o ostřelování civilního říčního přechodu ve městě Cherson.


Moskva zašle informace o údajné popravě ruských zajatců Úřadu OSN pro lidská práva, Radě Evropy, jakož i Amnesty International a Mezinárodnímu výboru Červeného kříže, dodal Fadějev.

Nejedná se o první závažný incident, který se údajně týká ukrajinských vojáků a ruských válečných zajatců. Koncem března se objevily záběry, které údajně ukazují, jak ukrajinští vojáci střílejí z bezprostřední blízkosti do nohou Rusy, kteří jsou v jejich péči.

sdíletj na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gene
18. 11. 2022 22:42

Zadne urady nepomuzou, jedine co pomuze je likvidace tech, kteri ty prikazy vydavaji.

Buchtík
19. 11. 2022 08:30
Odpovědět  Gene

No, vidíš, a tím Rusové ústy Putina a dalších oficiálů a pohlavárů vyhrožovali už několik měsíců zpátky, že když Ukrajina překročí nějakou další červenou čáru, že začnou zasahovat raketama rozhodovací centra a to ne jen a primárně ty na Ukrajině.
A? A? A? A … ho^no.

Místo toho likvidujou elektrickou a energetickou soustavu Ukrajiny, což z vojenskýho pohledu má samozřejmě smysl, ale výsledkem nebude zastavení války a umírání lidí, ale exodus Ukrajinců do Evropy a další radikalizace Evropy směrem na východ, takže v nějakém (střednědobém) horizontu jen další eskalace války v Evropě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
19. 11. 2022 13:51
Odpovědět  Buchtík

Pravda Buchtiku. Take jsem cetl zajimavy clanek, proc nebombarduji zeleznicni trate. Pravdepodobne se jedna o plan likvidace Evropy a vylidneni Ukrainy. Cert vem kolik kluku padne.

Ratus
19. 11. 2022 12:28
Odpovědět  Gene

Hyeny,hnusný odporný hyeny.S těma úřadama máš pravdu.Voják drží zbran’ a jen tak může
sjednat spravedlnost.Nemazlit se s nimi,žádné ohledy s nacistickou svoločí.My se na to
musíme připravit též.

janle57
18. 11. 2022 22:47

Pravděpodobně to tam dopadne tak,že Kadyrov a jeho věrní postaví veškeré zajaté
evropské i neevropské žoldáky okamžitě ke zdi a s ukrajinskými zajatci,to bohužel
nedopadne lépe.

Frankie
19. 11. 2022 09:21
Odpovědět  janle57

Myslím, že je to nejlepší řešení a nejen pro Kadyrova.

Eva
19. 11. 2022 13:04
Odpovědět  janle57

Ne, tohle ani Kadyrov neudělá, nebude mu to dovoleno. Jedině co může udělat, prostě lividace soupeře granáty a vzít jen to co přežije.

Ratus
19. 11. 2022 13:45
Odpovědět  janle57

Po pádu Berlína prosazoval Stalin u spojenců popravu 100 000 německonacistických
důstojníku.Spojenci odmítli.Kdysi dávno jsem v tom odmítnutí naivně viděl lidskost se
strany spojenců a ve Stalinově návrhu viděl zbytečnou brutalitu.Jak hluboce jsem se
mýlil.Kolik z těch zachráněných německonacistů spojenci využili ve svů prospěch už
nikdo nezjistí.

Archibald
19. 11. 2022 18:12
Odpovědět  Ratus

Eisenhover zavraždil v zajateckých táboroch po vojne hladom a chorobami vyše 1 milióna zajatých nemeckých vojakov a bez toho, že by mu radil Stalin

Gene
19. 11. 2022 13:53
Odpovědět  janle57

A co tim dokaze? Jeste vetsi nenavist a krutost.

Jaris
18. 11. 2022 23:37

Zadne dokumenty, zadne stiznosti Ruska za zverstva pachane Ukrajinci nepomohou. OSN, USA, EU se proste rozhodly a Rusku prilepili nalepku oficialniho svetoveho lotra a basta. A beda tomu,
kdo by to chtel zmenit!
‘Vampire empire’ alias Cerveny kriz je rovnez podvody zprofanovana organizace od ktere RF pomoc a podporu neceka.
Podle meho nazoru by Rusko melo pritvrdit, protoze za posledni dobu zcela ztratilo respekt u zapadnich nepratel.Ustupky a ferove jednani Ruska berou zapadni zeme jako slabost a proti Rusku si dovoluji cim dal tim vic agrese.
Chyba Putina byla, ze spolehal na obe Minske dohody, ktere Ukrajina ani zapad nemeli v umyslu dodrzovat. Jako by z historie nevedel, ze zapadni mocnosti jsou ti nejvetsi krivaci na ktere nikdy spolehnuti neni a nikdy nebylo.
Druha chyba byla, ze nenechal Strelkova dokoncit akci proti zidacke pucisticke vlade v Kyjeve. Treti chybu vidim, ze hned na zacatku specialni operace Ruska na Ukrajine se meli Rusove zamerit na fasistickou vladu Ukrajiny a odstranit fasistickeho zida Zelenskeho. Ze se tak nestalo, za to dnes Rusko draze plati zivoty svych vojaku a konec konfliktu se zda v nedohlednu.

Aragonit
19. 11. 2022 01:18
Odpovědět  Jaris

No uvidíme čo urobí dlho ohlasovaná ofenzíva v decembri. Podla Mc Gregora by Surovikin mohol poraziť ukarajinskú armádu do 60 dní tak že uvidíme. Ukrajincom dochádza dych. Útoky na Ruské pozície sú už len sporadické. Na Doneck mieri 100 tisíc severokórejských vojakov ženistov ktorí pomôžu asi nie len s výstavbou poničených miest a obcí. Rusi vedia že musia situáciu zásadne riešiť preto že zdĺhavá vojna hrá do kariet len západu nie Rusku
https://aragonit11.blogspot.com/2022/10/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny-vi.html

Jiří
18. 11. 2022 23:42

Ukrajinci jsou hovada. A pokud se podíváte na to co prováděli za druhý světový, vždycky hovada byli. Ženu vykuchali na kuchyňským stole, muže stáhli z kůže a děti naházeli do studny. Klasická zpráva z druhý světový. Nejvíc zparchantělý slovanský a sadistický národy, ukrajinci, chorvati a poláci. Byl jsem v obchodě, mladý ukroši na koloběžkách, nic nekupovali jen jezdili po krámě a srali a obtěžovali zákazníky a měli dojem, že jim musíme uhnout a tolerovat všechno, protože jim to náš fialovej péťa zařídil. Že prý bojujou za celou evropu.

Jiří
19. 11. 2022 00:09
Odpovědět  Jiří

No Poláci snad až tak sadistický nejsou, ale taky jsou to debilní slovani. Kdyby jsme drželi při sobě, žádnej anglosas by na nás neměl. On nemá ani tak, ale aspoň díky okrajovejm slovanským debilům nám otravuje život.

sergej
19. 11. 2022 01:58
Odpovědět  Jiří

Mezi politiky, v mediích a i v kultuře jsou vytěsněni či jsou “odoperovaní. Pár dárečků za 30. stříbrných je parketou defraudantů s formanty a víte co si myslím o tržní školastice i kvůli tlamolepistům dětí šikanou. I když poslední blb si mohl zjistit že stavení respirátor ffp2 na prach je na 100x menší zpodiny metabolické očisty buněk od buněčných toxinů nesmysl. Metabolity detoxikace exozomy s pavědou virologie.Nakonec slovenští vojenští lékaři oznámili že mají protijed na covid. Nikdo je nezažaloval za lživé tvrzení, proč asi.
Hledat to nebudu.
https://www.badatel.net/category/covid-19/

sergej
19. 11. 2022 09:50
Odpovědět  sergej

Na to téma jsem citlivý a pamatuji ve škole jak se ve sborovně chechtali když jsem musel do školy bez horečky, protože jsem nemoci prodělával bez ní ale i po angažmá protože obtelefonovávali “mastičkáře. A že věděli co dělají bylo to o tom když se na chodbě hurónsky chechtali že ten sentinel – měli označení pro ty co jim vykosí třídy a nebudou muset učit. Potom jsem tam seděl já v nevytopený ratejně a pár nešťástníků a v ostatních třídách to bylo stejným stylem. A to ještě idiot třídní co si pletl pedagoga s profesorem podle mizejících prstů od facek rodičů jednou za tuhé zimy vběhnul do třídy a sebral teploměr ze zdi aby jsme to neměli před očima a udělal to úplně transparentně s chutí a smál se nám že nemůžeme říkat že tam byla zima, takový to bylo hovado.

Jaris
19. 11. 2022 03:34
Odpovědět  Jiří

Kdysi se rikavalo, ze neni nic horsiho nez polsky zid. Dnesni Polaci jsou krizenci s zidy. Nejake slovanske citeni u nich nenajdete. Stejne jako zidi jsou nasmerovani na obchod a smelinu. Polska vlada je slozena vesmes z zidu.

Gales
19. 11. 2022 09:31
Odpovědět  Jaris

Kde žid vládne národ chřadne.

Jiří
19. 11. 2022 10:29
Odpovědět  Gales

Krátký, svižný, výstižný a pravdivý.

Pavel K
19. 11. 2022 11:18
Odpovědět  Gales

👍 👍 👍 👍

Eva
19. 11. 2022 13:20
Odpovědět  Gales

Ano, Fiala z jiné rodiny není a proto jdeme vesele do kytek.

jiří
19. 11. 2022 20:15
Odpovědět  Gales

Kde Ž/žid skáče, národ pláče!
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
19. 11. 2022 13:19
Odpovědět  Jaris

Zajímavé je, že průmysl je hlavně v bývalých krajích Německa a bývalých krajích Slezka, které ztratila madam Marie Terezie, které si nevím proč, Češi v současnosti strašně váží.

Přitom jen rodila a špekulovala komu vrazit dceru, pokud ta přežila dětství. A že těch mrtvých potomků měla, když byla zatížená genetikou Habsburků.
Kolegové z Polska se stěhují do okolí Těšína aby tady mohli dojíždět. A to naše firma má menší platy než v průmyslové zóně.
Ale jak říkají i tak těch 4000 zlotých je hodně, v Polsku by dělali dva měsíce na takový plat. Tam za hranicemi je to 2000 až 2500 zlotých.

Jaris
20. 11. 2022 01:05
Odpovědět  Eva

Eva
Sice se o Marii Terezii k tomuto clanku nevyjadruji, ale budiz. Marii Terezii rada mit nemusite. Pravdou vsak je, ze byla schopnou vladkyni rakousko-uherske monarchie, coz je u zen opravdu svetla vyjimka. Politicky ji to myslelo. Ze mela sve chyby a vrtochy o tom nepochybuji. No a jak jiste vite, Slezsko nakonec Marie Terezie prohrala ve valce s Friedrichem Velikym.

Eva
19. 11. 2022 13:10
Odpovědět  Jiří

Dyť je to učili několik staletí, třeba Poláky to učili opravdu dlouho, museli je i rozdělit mezi Rusko a P-rusko. Nejdříve s převýchovou začalo rakouské mocnářství, které jiné kolonie než ty východní a jižní, nemělo.
Thalerhof byl začátek Ukrajiny, pak jim pomáhal jejich agent Lenin.
Chorvaty také museli dlouho převychovávat než začali nenávidět Srby, pomohlo jim náboženství.

Veny232
19. 11. 2022 06:28

Banderovci,co od nich čekat,patří to dva metry pod zem…Kadyrovci už jim to vrátí.

Rapa
19. 11. 2022 08:21

Běžné praktiky banderovců a kyjevských nacistů nezůstanou bez odezvy,dají se čekat tvrdší postupy i z opačné strany.Alláh akbar.

Aleš
19. 11. 2022 08:33

Ukrajinský fašistický režim diktátora Zelenskeho s podporou zločineckych USA a EU a u nás kriminální organizace SPOLU se neštítí ničeho. Občané ČR, toto podporuje Vláďa ČR !!!! Kdy Vám to dojde !!!! a zvednete se a vykopete stejně jako 17.11. 89 tento nelegitimní režim instalovany bolsevikem Rychetským a vrátíte sem vládu práva demokracie, svobodu, hodnoty.
Milion hlasů propadl a tato vláda je zcela nelegitimní.
Sám jsem viděl videa z Ukrajiny jak režim likviduje odpůrce, tedy čistý fašismus. Dle OSN má být jakýkoliv fašismus být zlikvidovan, ne podporován. Kdo podporuje Zelenskeho je sám fašista.
ČR má být neutrální.

sergej
19. 11. 2022 09:30
Odpovědět  Aleš

Tam je i ten malér že sadisté se svým počínáním smějí a vyloženě si v tom baží. Takže defektním je nějaký apel na lidskost důvod k dalším výbuchům jejich veselí.

Rapa
19. 11. 2022 09:21

Je načase vyhlásit v rusku válečný stav,znárodnění podniků a do jejich vedení postavit vlastence.Pak vše půjde rychleji.Štěkat a výt budou jen ti co zavčas zdrhnou na západ,ale jen dočasu,ten se umí odvděčit podle svého.Zubama a sežráním.Vytí šakalů z ČR neustává ůměrně s tím,jak si plní neustále svá koryta,někteří už vyjí vztekle, chytili nemoc, vzteklinu a ta je jak víme těžko léčitelná,šakali a lišky na ni chcípají.

Gales
19. 11. 2022 09:32
Odpovědět  Rapa

Ať chcípnou.

Vladimír
19. 11. 2022 16:31

Nokonec to Rusku jen pomůže – vojáci se budou víc snažit a neutíkat…