Krize UKRAJINA

Ukrajina pohrozila Maďarsku, že se “něco stane” s ropovodem Družba

MOSKVA 26. května – RIA Novosti. Ukrajina může ovlivnit provoz ropovodu Družba, aby vyvinula tlak na země, které nejsou připraveny opustit ruskou ropu, vyplývá z projevu poradkyně ukrajinského ministra energetiky Eleny Zerkalové na Kyjevském bezpečnostním fóru.

Maďarsko podle jejího názoru využilo situace na Ukrajině a ve skutečnosti se uchýlilo k vydírání EU.

“Ukrajina má ve svých rukou vynikající páku – je to ropovod Družba,” řekla Zerkalová na Kyjevském bezpečnostním fóru.

Poznamenala, že do Maďarska vede samostatná linka ropovodu Družba, se kterou by se “mohlo něco stát”.

“A podle mě by bylo velmi vhodné, kdyby se s ním (ropovodem – pozn. red.) něco stalo. Ale je to v rukou vlády a prezidenta – rozhodovat o politických otázkách, zda opravdu chceme mluvit s (maďarským premiérem Viktorem – pozn. red.) Orbánem v jazyce, kterému rozumí a který vnucuje Evropské unii, nebo na to ještě nejsme připraveni,“ dodala Zerkalová.

Některé země EU, včetně Maďarska, blokují přijetí šestého balíčku protiruských sankcí, který zahrnuje možnost opustit ruskou ropu.

Ropovod Družba pramení v regionu Samara, prochází Brjanskem a dále se větví na severní a jižní úseky, prochází územím Běloruska, Ukrajiny, Polska, Německa, České republiky, Slovenska, Maďarska, Lotyšska a Litvy. Ropovod zajišťuje export ropy z Ruska do Evropy. Ukrajinskou část ropovodu vlastní společnost Ukrtransnaft. RF platí za tranzit.

https://bit.ly/3z6I4w1

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
26. 5. 2022 20:25

jo jo není nad klasické vydírání neboli výpalné to naši ukrajinští přátelé umí nejeden český podnikatel by o tom co se dělo v devadesátkách mohl vyprávět

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
26. 5. 2022 21:00
Odpovědět  Pavel

Ak to ukrofašisti urobia, tak sa sami odpoja od veľmi slušných zdrojov, či už za tranzit alebo ako dodávky nafty a benzínu z EU. Keď nebude ropa v EU nebudú ani dotácie zbraní a benzína na Ukrajinu.

Josef
26. 5. 2022 21:33
Odpovědět  Pavel

Omyl dámy a pánové, omyl. Není čistě náhodou Maďarsko členem NATO ? Pak by se mohlo jednat o útok na ekonomiku jednoho ze členů. A taková aktivace patřičného článku … . Pokuď by se nejednalo zase o bezzubé BUBU BU. Případně o podlou zradu jako v případě Řecka. Každopádně by to mohl být velmi zajímavý prvek tohoto spektáklu. Bylo by velmi zajímavé, jak by z toho vycouvali mocní z NATO. A což teprve americké zájmy … .

GALES
26. 5. 2022 21:27

A nepotrestají tím taky své budoucí spoluobčany Pšontkochocholy?

zuza
26. 5. 2022 22:26
Odpovědět  GALES

nie, veď tá ukRuinská štetka povedala, že sa niečo môže stať s tou vetvou Družby, ktorá ide do Maďarska (tuším ešte pokračuje do HR a SLO). Na Sk a do CZ ide druhá vetva a PL tiež osobitná vetva (tá ide cez Bielorusko, možno sa tejto vetve niečo stane zas tam). Aspoň 1/2 EU sa schováva za Orbánov chrbát a trasie sa aby ustál a to veto neodvolal. Lebo ruskú ropu potrebujú aj oni.

Milan ze Zahrady Čech
27. 5. 2022 00:04
Odpovědět  zuza

Vlastně je to docela sranda – ropovod Družba vede necelý kilák za mým bejváním. Teď ještě vykoumat jak k němu prokopat tunel a napojit se na něj.

Gales
27. 5. 2022 14:21

Zeptej se nějakého ODSáka.Ti jsou na tunely odborníci.

qwertz9
26. 5. 2022 21:27

z_eman_cyp_o_vana to žena

Karel
26. 5. 2022 22:19

Primitivní Ukrajinci, schopní dělat z vlastních lidí lidské štíty, tito Ukrajinci jdou přes mrtvoly a neštítí se žádné hanebnosti. Světu ale pomalu začíná docházet, co jsou zač, kam je vede židonacista Zelenskij který je schpný v zájmu své vlastní slávy vyvolat třetí světovou válu. O to svět nestojí a proto pomalu dává od Ukrajiny ruce pryč.

Milan ze Zahrady Čech
26. 5. 2022 22:48

To té huse ještě nikdo neřekl, že ta jejich “vynikající páka” je jim k ho-vnu, jestli se méďa nakrkne a odstřihne je, odměnou za její použití, od ropy? Pak se na té “vynikající páce” můžou leda oběsit, šašci.

Karel
27. 5. 2022 19:15

Primitivní Ukrajinec, když nad vámi nezvítězí, alespň vám propíchne gumy u auta. To je jejich styl.