„Ukrajina může zmizet z mapy světa“ – Douglas McGregor

Ukrajina může zmizet z mapy světa, pokud se jí budou nadále dodávat zbraně, řekl bývalý poradce amerického ministra obrany plukovník Douglas McGregor na Sky News Australia.

Expert kritizoval západní země a zejména Austrálii za vojenskou pomoc Kyjevu a zdůraznil, že západní země by měly přispět k mírovému řešení situace, jinak Ukrajině hrozí zkáza a smrt.

„Toto je již z principu zkrachovalý stát a může zcela zmizet z mapy světa. Věřím, že příměří je nezbytné. Austrálie na tom musí trvat, protože ve Washingtonu k tomuto kroku nikdo nepřistoupí. Ale od lidí v Berlíně, Paříži a Londýně slyším o rostoucí podpoře právě této jediné myšlenky – příměří – a dosažení nějaké dohody. Protože si nemůžeme dovolit bojovat do posledního Ukrajince,“ vysvětlil McGregor.

Plukovník americké armády ve výslužbě Douglas McGregor:

80 % ukrajinské armády, která existovala na začátku této války, je nyní zničeno. Washington má plán udržet tento konflikt v chodu na neurčito, dokud nebudou Rusové poraženi nebo nám nedojdou peníze. Ale chápete, že čím déle to bude trvat, tím více lidí bude zbytečně zabito, tím více bude na Ukrajině způsobeno škody. 

Jedná se vlastně o neúspěšný stát, který může být z mapy světa zcela vymazán. V tuto chvíli jsou všechny karty opět v rukách Rusů.  Většina sankcí, které jsme se pokusili uvalit, ovlivnila naše životy a ublížila nám.  Rusové ve skutečnosti neutrpěli, prodávají energii Číně a Indii, ano i další země ji chtějí koupit. Jediní, koho naše sankce vážně zasáhly, jsou naši evropští spojenci a Spojené státy.

 Jak uvádí Agence France-Presse, australský premiér Anthony Albanese slíbil Ukrajině poskytnout 14 obrněných transportérů, 20 obrněných vozidel Bushmaster a několik dronů.

Rusko zaslalo diplomatickou nótu všem zemím zapojeným do dodávek zbraní kyjevskému režimu.

Jak poznamenal ministr zahraničí Sergej Lavrov, tyto dodávky se stávají legitimním cílem ruských leteckých sil.

RIA

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3yNQCad

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
8. 7. 2022 02:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta kouzelná věta: „V tuto chvíli jsou všechny karty opět v rukách Rusů“ mě dostala. Měl by panu poradci konečně někdo prozradit, že žádné „opět“ neexistuje. Že v ruských rukách byly všechny karty bez přerušení od počátku do dnešních dnů, že doposud nevynesli ani jedno eso, a také by si měl vzpomenout, že o likvidaci „ukrajinské státnosti“ bylo rozhodnuto už před začátkem specoperace. Přesně tak totiž Putin nejméně třikrát ve svých projevech ukrajinu varoval – že pokud nedají pokoj, mohou přijít o svou státnost. Nedali. A demilitarizace a denacifikace, spolu s postavením viníků před mezinárodní soud, v důsledku neznamená nic jiného, než bezpodmínečnou kapitulaci a konec ukrajinské státnosti. A příměří a jednání a mír? Jistěže to všechno bude. Po bezpodmínečné kapitulaci Banderstánu. Jsem zvědav, za kdy to záchodu dojde.

Ladislav
8. 7. 2022 06:37
Odpovědět  VAL

Už aby ten název Ukrajina, zmizel z map!

sizok
8. 7. 2022 07:11
Odpovědět  VAL

Musím souhlasit. Pokud si svou svou státnost nezaslouží,
nebudou ji mít. Pomalu se kloním k myšlence, že rusové asi ukrajinu
budou chtít obsadit celou. Což je na jednu stranu dobře, ale z druhé špatně.
Konflikt se přeleje do států, kde jsou nasyslení ukrajinci. Partyzánská válka, propaganda, neustálá nenávist, která přejde až já nevím kam.

Alfred
8. 7. 2022 08:33
Odpovědět  sizok

Tady v tom videu Ritter říká janě jak to dopadne, včetně té denacifikace. Nebude ale obsazená celá Ukrajina.

https://www.youtube.com/watch?v=SvVC1VBiWKM

Ladislav
8. 7. 2022 14:08
Odpovědět  Alfred

Bude! Jejich lid si to stejně přeje! Zatím je pokakaný strachy!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Alfred
8. 7. 2022 08:31
Odpovědět  VAL

Souhlas. Putin to jasně řekl.

Markýza
8. 7. 2022 09:07
Odpovědět  VAL

Nechte ho, není to důležité. Tohle „opět“ je jen malinká náplast na bebí. Jen aby jako amík nebyl úplně za blbce. Dopřejte mu to – význam sdělení to nijak zvlášť nepokřivilo.

Josef
8. 7. 2022 10:03
Odpovědět  VAL

Pan plukovník ukazuje, že hodnost a funkce neznamená kompetentnost a odbornost. pár obrněných transportérů a vozidel nic neznamená ve srovnání s ruskou armádou a jejím systémem. Z 80% zničená armáda ? Takové ztráty snad neměli ani Němci ve II.světové válce. Moderní zbraně bez vycvičené obsluhy ? To je mezinárodní zločin na národu a státu pod vedením USA. A není to poprve.

VAL
8. 7. 2022 11:47
Odpovědět  Josef

Nesmíte zapomínat, že mezi jejich poradci je čaroděj Merlin a proto si klíďo píďo mohou dovolit mít ztráty 130% a nijak je to neohrozí. Nevěříte? Tak to spolu budem ve při. Na počátku specoperace měla pšonská armáda 2800 tanků. Do začátku července přišla o 3800 tanků, a přesto svými tanky krutě drtí nepřítele.

Janka
8. 7. 2022 18:19
Odpovědět  VAL

tak, Zapad jej mozno tych 1000 tankov dodal, takze tie cisla nemusia byt od veci

Pozor
8. 7. 2022 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina ako štát už v podstate neexistuje, je to len územie kde západ bojuje proti Rusku prostredníctvom časti tzv. ukrajincov a žoldnierov. Po tejto vojne svet viac slovo ukrajina nebude mať dôvod používať, pretože už bude len Rusko.

Pijack
8. 7. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že toto chápe většina rozumných lidí na celém světě. Jen ta naše líná pometla ve vládě to pochopit nedovedou. Říká se, že čím větší lempl, tím více ideologie mlátí svou hubou. O České vládě to platí dvojnásob. Ostatně si opět připomínám, proč Rakušan oblboval nezletilá děvčata na dětské besídce základní školy a vnucoval jim téma „Jak zabít Putina“: Už jen za tohle měl jít okamžitě sedět… no a na jeho příkladu to dokazuje, že tímto nechutným aktivizmem se snažil odvracet pozornost od mafie ve STAN. Čím víc se totiž mlátí prázdnou hubou, tím víc je za tím kriminality. A proto se dává nálepka SPD – aby se neprozradilo, co je současná 5koalice zač. No a kdyby u nás někdo jako plukovník Douglas McGregor řekl to samé, skákali by naši politruci ve Strakovce jako utržení čertíci v krabičce :-))))

sizok
8. 7. 2022 11:58
Odpovědět  Pijack

Přesně tak.

Frank
8. 7. 2022 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina už dávno neexistuje. Je to jen nějaké území plné oligarchů a zločinců.

Vladimír
8. 7. 2022 14:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Hračky z Austrálie Rusy zabaví alespoň na 1 den… Ale měly by dojít do zimy – ty australské krámy asi nebudou vybavené do mrazů…

Gales
10. 7. 2022 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

To ,,zmizení“ je pro nás nebezpečné. Kam se potom budou uprchlíci od nás vracet?