Ukrajina a její západní podporovatelé by měli nést odpovědnost za „sebevražedný“ útok na největší evropskou jadernou elektrárnu


Americký ministr zahraničí doufal, že Rusko bude vypadat jako „jaderný terorista“. Místo toho do toho zatáhl sám sebe
Scott Ritter
Scott Ritter je bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty a autor knihy „Odzbrojení v době perestrojky: Kontrola zbrojení a konec Sovětského svazu“. Sloužil v Sovětském svazu jako inspektor provádějící smlouvu INF, ve štábu generála Schwarzkopfa během války v Zálivu a v letech 1991-1998 jako zbrojní inspektor OSN.

@RealScottRitter
@ScottRitter
Ukrajina a její západní podporovatelé by se měli zodpovídat za „sebevražedný“ útok na největší evropskou jadernou elektrárnu
foto- Ruští vojáci střeží vchod do vodní elektrárny Kachovka, průtočné elektrárny na řece Dněpr v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, 20. května 2022. © AP Photo,
I když generální tajemník OSN António Guterres promlouval k pozůstalým po obětech americké atomové bomby z druhé světové války, která zaútočila na Hirošimu, na druhém konci světa se zdálo, že ukrajinské ozbrojené síly jsou pekelně odhodlané rozpoutat v Evropě novodobý jaderný holocaust a vypálit na Záporožskou elektrárnu dělostřelecké rakety.

Útok z tohoto týdne, který poškodil bezpečnostní zařízení a přerušil dodávku elektřiny do tohoto největšího zařízení na kontinentu, označil Guterres za „sebevražedný“.

Kyjev z útoků rychle obvinil Rusko, obvinil Moskvu z provádění „jaderného terorismu“ a vyzval mezinárodní společenství, aby vyslalo delegaci „mezinárodních mírových sil“, která by „zcela demilitarizovala území“.

Záporožské jaderné zařízení je pod fyzickou kontrolou Ruska od března, kdy ho obsadily jeho jednotky. Od té doby elektrárnu provozují ukrajinští technici pracující pod dohledem ruských odborníků na atomovou energii. V zařízení se nachází šest jaderných reaktorů, které před zahájením vojenské operace vyráběly přibližně pětinu ukrajinské elektrické energie. Tři z těchto reaktorů přestaly fungovat poté, co Rusové převzali kontrolu nad areálem, a další byl nucen odstavit poté, co bylo zařízení 5. srpna ostřelováno. Stejně tak byly nuceny snížit svůj výkon na polovinu v rámci bezpečnostních opatření i zbývající dva reaktory.

Rusko svolalo Radu bezpečnosti OSN kvůli mimořádné situaci v jaderné oblasti
Čtěte více Rusko předvolalo Radu bezpečnosti OSN kvůli jaderné havárii
Ukrajinský velvyslanec při Mezinárodní agentuře pro atomovou energii (MAAE) Jevhenij Cymbaljuk prohlásil, že ruské síly se ostřelováním elektrárny pokoušejí způsobit výpadky elektřiny na jihu Ukrajiny. Ukrajinská státní jaderná agentura Energoatom obvinila ruskou armádu z toho, že po celé Záporožské jaderné elektrárně rozmístila výbušniny, které by byly odpáleny v případě ukrajinského protiútoku, při němž by hrozilo dobytí zařízení. Ukrajinská armáda rovněž obvinila Rusko z umístění vojenského vybavení, včetně munice, v budovách nacházejících se v blízkosti jaderných reaktorů.

Jediným problémem ukrajinského vyprávění je, že jednoduše řečeno, nic z toho není pravda. Útok na záporožské jaderné zařízení z 5. srpna byl proveden dělostřeleckými raketami, jejichž dopadové charakteristiky jasně ukazují na to, že pocházely z území kontrolovaného Ukrajinou. Ruské radary protivzdušné obrany a protiletadlové radary umístěné v blízkosti elektrárny by navíc zachytily balistickou trajektorii přilétajících raket, což by poskytlo nezpochybnitelný důkaz o původu útoku. Stejně tak by to mohly udělat i zpravodajské platformy USA a NATO operující nad Ukrajinou a v jejím okolí. A vzhledem k propagandistickému vítězství, kterého by bylo možné dosáhnout zveřejněním takových důkazů, si můžeme být jisti, že USA by velmi rády plně využily jakéhokoli scénáře, který by reprodukoval zveřejnění snímků U-2 během kubánské krize nebo zveřejnění zvukových záznamů sovětského pilota stíhačky sestřelující KAL 007.

To se samozřejmě nestane. A vzhledem ke skutečnosti, že se Rusko podílí na aktivní obraně zařízení v Záporoží, je nepravděpodobné, že by prozradilo důležité zpravodajské informace o svých radarových schopnostech jen proto, aby získalo laciné body pro vztahy s veřejností. Rusko se již dlouho zdrženlivě zapojuje do laciné propagandy a raději za sebe nechává mluvit své výkony na bojišti.

Ne tak Spojené státy a Ukrajina, které mají zkušenosti se spoluprací, pokud jde o šíření informací, jejichž cílem je podkopat ruský narativ a „dostat se do mysli“ ruského prezidenta Vladimira Putina – a to i v případě, že informace, které se dostávají na veřejnost, nejsou pravdivé.

Ukrajinský útok na jaderné zařízení v Záporoží byl typicky orwellovským způsobem předpovězen Spojenými státy čtyři dny před jeho uskutečněním. Během tiskové konference v OSN 1. srpna obvinil americký ministr zahraničí Antony Blinken Rusko, že jaderné zařízení využívá jako základnu, ze které provádí dělostřelecké údery proti Ukrajině. Blinken prohlásil, že akt odpalování dělostřeleckých raket z blízkosti jaderné elektrárny je „vrcholem nezodpovědnosti“, čímž naznačil, že tyto rakety mohly dopadnout na samotnou elektrárnu. Blinken rovněž dodal, že Rusové používají jaderné zařízení jako „jaderný štít“, který brání jakémukoli ukrajinskému útoku z obavy před zasažením jaderných reaktorů.

Blinkenovo bezostyšné papouškování ukrajinských vládních řečí bylo ještě absurdnější díky naprostému nedostatku důkazů, které by jeho silácké výroky podpořily. Za normálních okolností, když někdo takového postavení, jako je ministr zahraničí, hovoří takto veřejně o takto závažných otázkách, jsou zveřejněny nějaké zpravodajské informace – například snímky z nadhledu ukazující rozmístění ruských vojsk v blízkosti jaderné elektrárny v Záporoží -, které toto tvrzení potvrzují. Žádné takové údaje však nebyly poskytnuty, protože Blinken přestal fungovat jako šéf americké diplomatické služby a místo toho fungoval jen jako ukrajinský propagandista.

Rusko ze své strany jasně uvedlo, že v blízkosti jaderného zařízení v Záporoží se nenacházely žádné ruské síly s výjimkou malého kontingentu vojáků pro bezpečnostní účely (jedná se koneckonců o aktivní jadernou elektrárnu.) Opět platí, že ačkoli Rusko může jasně poskytnout snímky nad hlavou o rozmístění svých sil v blízkosti elektrárny, operační bezpečnost mu v tom brání. Je koneckonců úkolem žalobce, aby poskytl důkazy o trestném činu, nikoli obviněného.

Rusko obviňuje Ukrajinu z „jaderného terorismu
Čtěte více Rusko obviňuje Ukrajinu z „jaderného terorismu
Blinkenovo prohlášení z 1. srpna posloužilo jako zahájení kampaně pro styk s veřejností, která vyvrcholila ukrajinským dělostřeleckým útokem na jaderné zařízení v Záporoží. Zdá se, že tato kampaň měla dvojí cíl – zaprvé postavit Rusko do špatného světla a zadruhé umožnit Ukrajině dosáhnout toho, čeho nemohla dosáhnout vojenskou silou – vystěhování ruských vojsk ze Záporoží. Výzvy k mezinárodnímu zásahu, které zaznívají ze Západu, ukazují na soustředěné úsilí o prosazování proukrajinského narativu, i když všechny strany vědí, že základní fakta, která tento narativ podporují, nejsou pravdivá. Jako protiváhu k tomu Rusko rozšířilo své vlastní pozvání pozorovatelům MAAE k návštěvě elektrárny a svolalo zasedání Rady bezpečnosti OSN k projednání situace.

To je mnohem závažnější než jen další kampaň informační války, která se nepovedla. Záporožské jaderné zařízení je sice postaveno podle standardů, které by byly schopny přežít přímý zásah dělostřeleckou raketou, ale přerušení dodávky energie a/nebo poškození bezpečnostního zařízení by mohlo vést k takovému útěku, jaký předcházel jaderné katastrofě v Černobylu. Ruské ministerstvo obrany poznamenalo, že ukrajinský útok na elektrárnu způsobil výpadek proudu, který vyvolal nouzové odstavení. Šéf ukrajinské společnosti, která elektrárnu provozuje, dále poznamenal, že kromě jednoho bylo zničeno veškeré elektrické vedení, které elektrárnu spojuje s ukrajinskou energetickou soustavou, a prohlásil, že případný výpadek proudu by mohl být „pro takové jaderné zařízení velmi nebezpečný“.

Generální tajemník Guterres útok na záporožské jaderné zařízení právem označil za „sebevražedný“. „Jaderní teroristé“ zapojení do tohoto zvěrstva však nepocházejí z Moskvy, ale spíše z Washingtonu a Kyjeva. Až se konečně usadí prach z ruské vojenské operace a ti, kdo jsou zodpovědní za spáchání zločinů, jako byl útok na záporožské jaderné zařízení, budou moci být pohnáni k odpovědnosti, jméno Tonyho Blinkena by mělo být, pokud by na světě existovala spravedlnost, na prvním místě tohoto seznamu.
https://bit.ly/3SNhEqy


USA řeší útoky na ruskou jadernou elektrárnu


Bílý dům reagoval na zprávy o ukrajinských úderech na Záporoží požadavkem na stažení ruské armády
USA se zabývají útoky na Ruskem drženou jadernou elektrárnu
© Robert Alexander / Getty Images
Bílý dům v pondělí vyzval Rusko, aby „vrátilo plnou kontrolu“ nad Záporožskou jadernou elektrárnou u města Energodar kyjevským úřadům. Ruské ministerstvo obrany mezitím obvinilo ukrajinské síly z „jaderného terorismu“, protože od pátku dvakrát ostřelovaly Ruskem držené zařízení.

„Bojovat v blízkosti jaderné elektrárny je nebezpečné,“ řekla v pondělí novinářům na palubě Air Force One tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre, která letěla s prezidentem Joem Bidenem do Kentucky na prohlídku oblastí poškozených povodněmi.

„Nadále vyzýváme Rusko, aby zastavilo veškeré vojenské operace u ukrajinských jaderných zařízení nebo v jejich blízkosti a vrátilo Ukrajině plnou kontrolu,“ dodala Jean-Pierreová. „Jsme si rovněž vědomi zpráv o špatném zacházení s personálem a oceňujeme ukrajinské úřady a provozovatele za jejich odhodlání zajistit jadernou bezpečnost a zabezpečení za náročných okolností.“

V pondělí vláda v Kyjevě vyzvala k vytvoření demilitarizované zóny v okolí největší evropské elektrárny. Záporožské zařízení je od února v ruských rukou, přičemž jeho ukrajinský personál pokračuje v provozu a dodává Ukrajině elektřinu.


Rusko obvinilo Ukrajinu z „jaderného terorismu“ kvůli opakovaným útokům na zařízení. Ukrajinská 44. dělostřelecká brigáda střílela na elektrárnu v neděli z obce Marganec na opačné straně velké vodní nádrže Kachovka, uvedl v pondělí na brífinku generál Igor Konašenkov. Dodal, že to bylo již podruhé od pátku, kdy ukrajinské ostřelování způsobilo požár a částečný výpadek proudu v elektrárně. Koncem července ukrajinské jednotky zaútočily na elektrárnu v Záporoží několika sebevražednými drony.

Kyjev tvrdil, že ruské jednotky využívaly zařízení jako nástupní prostor – ale také že Rusové ostřelovali sami sebe. Moskva obě tato obvinění odmítla. Kreml vyzval „země, které mají absolutní vliv na ukrajinské vedení“, aby Kyjevu přikázaly ostřelování ukončit.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres odsoudil „sebevražedné“ útoky na elektrárnu a vyjádřil naději, že mezinárodní inspektoři budou mít do zařízení brzy přístup.


Rusko obviňuje Ukrajinu z „jaderného terorismu


Kyjevské síly způsobily další požár v největší evropské jaderné elektrárně, tvrdí ruské ministerstvo obrany
Rusko obviňuje Ukrajinu z „jaderného terorismu
Kus rakety, který dopadl do areálu Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině. © RT
Ukrajinské jednotky se dopustily „nového aktu jaderného terorismu“, když pokračovaly v ostřelování Záporožské jaderné elektrárny, varovalo v pondělí ruské ministerstvo obrany.

Největší evropskou jadernou elektrárnu na jihu Ukrajiny obsadily ruské síly koncem února, kdy Moskva zahájila vojenskou operaci v sousedním státě. Zařízení nadále funguje pod ruskou kontrolou s ukrajinským personálem.

Mluvčí ruského ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov na každodenním brífinku uvedl, že ukrajinská 44. dělostřelecká brigáda v neděli ostřelovala elektrárnu z obce Marganec na opačné straně velké vodní nádrže Kachovka.

Ostřelování poškodilo vysokonapěťové vedení, což způsobilo zkrat v elektrárně, uvedl Konašenkov. Dodal, že v zařízení vypukl požár, který byl následně uhašen.

OSN odsoudila „sebevražedné“ útoky na jaderné elektrárny

Podle ruského ministerstva obrany to bylo od pátku již podruhé, co ukrajinské ostřelování způsobilo v elektrárně požár a částečný výpadek proudu. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov novinářům řekl, že útoky na jaderné zařízení mohou mít „katastrofální následky pro obrovské území, včetně území Evropy“.

„Doufáme, že země, které mají absolutní vliv na ukrajinské vedení, tohoto vlivu využijí, aby takové ostřelování vyloučily,“ řekl Peskov.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj v pátek obvinil Rusko z ostřelování Záporožské elektrárny. „Ruský jaderný teror vyžaduje důraznější reakci mezinárodního společenství,“ napsal na Twitteru a zároveň varoval před možnou jadernou katastrofou.

Ukrajina a USA již dříve obvinily ruské vojáky, že elektrárnu využívají jako krytí v boji proti ukrajinským jednotkám. Rusko tato tvrzení odmítlo.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres odsoudil „sebevražedné“ útoky na elektrárnu a vyjádřil naději, že mezinárodní inspektoři budou mít do zařízení brzy přístup.

3.7 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
11. 8. 2022 20:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina a Západ patří před mezinárodní soudní tribunál. A SPOLU do basy.

Lev Prch
11. 8. 2022 20:13
Odpovědět  Aleš

SPOLU pověsit, žádný tribunál.

Pozor
11. 8. 2022 21:34
Odpovědět  Aleš

A to je kde ten nezávislý medzinárodný súdny tribunál?

Lev Prch
12. 8. 2022 06:16
Odpovědět  Pozor

Ten ještě nevznikl

Jaroslav
12. 8. 2022 08:54
Odpovědět  Aleš

Po zprávě, že ? bombarduje jadernou elektrárnu se mi cituji „zhroutil svět“

sizok
11. 8. 2022 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina nejprolhanější stát na světě.

Lev Prchala
12. 8. 2022 08:01
Odpovědět  sizok

To je hnUSAk,ale tihle jsou jeho vzorní poskoci!

Ladislav
12. 8. 2022 10:54
Odpovědět  sizok

1* ♎💤 SPOLU s Gebls24!

All
11. 8. 2022 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajino,banderstáne.Vyvolávej dál satana a nejhoršího démona. On přichází na hostinu,ale ty,okrajino už pří ní nebudeš.Okrajina banderstán nebude a démon zmizí navěky.

Lev Prchala
12. 8. 2022 08:02
Odpovědět  All

Jak říkám,z Banderostánu je třeba udělat druhé Kartágo!

Pozor
11. 8. 2022 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusku nepomôže žiadne zvolávanie zasadnutia OSN ani žiadne iné sťažovanie, jediné čo Rusku pomôže je Ruská armáda, ktorá jednoducho musí zamedziť takýmto útokom a ako vieme najlepšia obrana je útok.

Ladislav
12. 8. 2022 06:37
Odpovědět  Pozor

♎💤 Srovnat ten fašisticjý Kyjev jedním Zirkonem, stejně jsou tam do posledního jen fanatičtí fašisti!

Jaroslav
12. 8. 2022 09:32
Odpovědět  Ladislav

Rusové vědí, že ta vládní věrchuška nadělá více škody, než Cirkon (jaká podobnost s ČR). A udělalí by z nich mučedníky

Ladislav
12. 8. 2022 11:01
Odpovědět  Jaroslav

♎💤 Jak dlouho? Dva tři dny?

Pavel
12. 8. 2022 16:31
Odpovědět  Pozor

Přesně tak, všechny mezinárodní organizace, řízené západem nebo mající tam sídla, to je Rotshild, Rockefeller, Soros, Schvab, Alžběta, Gates a další z té řady globální plutokracie. Všechny organizace, soudy a další instituce jsou jejich a oni pevně drží pod krkem svoje sloužící ovečky. Názorný příklad je pan Dr. Fuellmich, není schopen asi najít soudce nebo prokurátora, který by vzal ten případ, který probíhal jako slyšení před velkou porotou, ohledně toho covidového šílenství a sajrajtu. Dá se říci, že snad v celém západním světě není jediný svobodný a odvážný soudce. Bratři a sestry, plesejte nad tou demokracií, která nám tu vládne. Nejsem věřící, takže howg.

Albi
11. 8. 2022 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

„Americký ministr zahraničí doufal, že Rusko bude vypadat jako „jaderný terorista“. Místo toho do toho zatáhl sám sebe“.

Učil se náš Lipavský u amerického šéfa zahraničí, nebo americký šéf u Lipavského?
Jediný rozdíl je, že Američan doufá, Lipavský naprosto jasně .
Je otázkou, co by bylo dnes vhodnější.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 23:12
Odpovědět  Albi

Svůj k svému – Lipavský na lípu.

Pavel K
12. 8. 2022 09:16

Tak lípa je symbol státní strom, to si nezaslouží, viděl bych to tak maximálně na to zařísení jak se tam takéší, ale prádlo. 🙄🙄🙄😋

Lev Prchala
12. 8. 2022 12:24

Postačí jeřáb,ten unese víc!

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2022 13:06
Odpovědět  Lev Prchala

Most

Lev Prchala
12. 8. 2022 13:25

Žďákovský?????

me2d44
12. 8. 2022 10:11
Odpovědět  Albi

Už jenom skutečnost, že sami Ukrajinci přiznali, že veškeré dělostřelecké a raketové údery jim posvěcuje Britská a Americká generalita je důkazem, kdo za tím stojí – sami od sebe Ukrajinci nevypustí ani mokrý pšouk po ránu! A naše pětikolka je v tom podporuje!

me2d44
12. 8. 2022 16:52
Odpovědět  Albi

Malá poznámka: Uvědomil si někdo, že na Ukrajině vanou větry převážně z východu? Že spad z Černobilu zamořil skoro celou Evropu – včetně západu? Že když se ti idioti trefí, tak tam vznikne „pásmo nikoho“, kam se nebude dát vlézt ani v ochranných oblecích??? Jsem důstojník ve výslužbě – a DŮRAZNĚ varuji!!!

me2d44
12. 8. 2022 16:59
Odpovědět  me2d44

Na okraj: jestliže je záporožská jaderná elektrárna obsazena Rusy, mají tam pozemní i protivzdušnou obranu – chtěl bych vědět, jak ten debil Libor zdůvodní, že ji ostřelují Rusové – mně, ač jsem hrál šachy od 6 let to logika nebere….

Libor
11. 8. 2022 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí tam pustit mezinárodní inspekční tým a pravda se ukáže. Zatím to Rusové odmítali.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 23:17
Odpovědět  Libor

Poslyš skřete, tady nejsi na hovínkách mezi idi-oty. Tady každý , že první co Rusko po útoku udělalo, bylo, že se obrátilo na OSN ať útok vyšetří, k čemuž by jim měly pomoci i snímky špionážních družic. Takže si buď rozšiř obzory, votroubku, nebo čuš, ať tu nejsi za ultraidiota.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] spam Igor
12. 8. 2022 17:06

Na OSN se obrátilo, ale pustit tam inspektory odmítlo. Typické.

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2022 17:17
Odpovědět  [Trol-1] spam Igor

Nevím zda odmítlo, a pokud ano, jistě k tomu měli dobré důvody (ještě si to ověřím), ale ony nestačí snímky ze špionážních družic?!

Lev Prch
12. 8. 2022 19:03
Odpovědět  [Trol-1] spam Igor

V Iráku před okupací byla kontrola z MAE 2x a sám Mohammad Baradej po kontrole prohlásil že IRÁK ŽÁDNÉ CHEMICKÉ ZBRANĚ NEMÁ!!!!!!!!Přesto je amiokupat napadl a vyvraždil milióny civilistů!!!!!Tak drž hubu ty havlolejnolahvárenská propagando!😡

Lev Prch
12. 8. 2022 06:17
Odpovědět  Libor

Ty seš zase ynteligentní 😂😂😂😂

milan h
12. 8. 2022 14:15
Odpovědět  Lev Prch

tak jak lhal tento neclovek pry Libor tak presne lzou Ukacka a cely meinstream a oni si mysli ze su vseci blbi jak oni a si vetsina lidi udela obrazek sama teda krome Svedu v Praze tam je tech zroutu propagandy ct tak devadesat procent

Janaz
12. 8. 2022 07:11
Odpovědět  Libor

Zase klameš, ty blbeček trolíček?

Frankie
11. 8. 2022 23:20
Ohodnotit příspěvek :
     

A nejen ukroši patří před tribunál, ale i naši presstituti a politici, kteří bez studu a uzardění lžou, jako když Rudé právo tisklo. Stačilo slyšet skřeta Drábovou a opět se mi chtělo zvracet. Jak se takoví zmetci mohou podívat bez uzardění do zrcadla? Jak dlouho si necháme líbit všechny ty prolhané šmejdy?

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 23:48
Odpovědět  Frankie

Rudé právo? To bylo proti tomuto křišťálově nejkříšťalovější, že ani křišťál nemůže být kříšťalovejší, pravdou! (To křišťálení jsem si vypůjčil od upřímného strojvůdce Standy (ne)blahé paměti.) Popravdě Ruďas ani tak nelhal, jako spíše zamlčoval a lakoval, ale tito šmejdi lžou naprosto nestydatě a navíc tak primitivně, že je to urážkou inteligence.

me2d44
12. 8. 2022 10:17

Zamlčoval – ale jeho novináři, aby se nedostali do problémů s STB, uměli psát tak, že se spousta pravdy dala vyčíst „mezi řádky“ – bylo naznačeno, nevyřčeno, ale dalo se pochopit (teda pro toho, kdo to uměl – mne to strýc učil od dětství). Dneska to jsou všeobecně lži – a ze lží se dá číst len tak, že se obrátí smysl napsaného o 180°.

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2022 13:25
Odpovědět  me2d44

Je po „volbách“, já se sunu Liťákem k „Petříkům“, když tu na mě zařve z trafiky ze Zemědělských novin titulek jako kráva“ Stará řeka v novém korytě!“
Týýý vole, říkám si, teda to je frajer, kdo si tohle troufnul, a hrnu se pro noviny v radostném očekávání. Otevřu Zemědělky a tam na celou první stranu článek, který by se dal smrsknout na pár řádků, o tom, jak svedli kus Berounky do nového koryta. Co vám mám líčit, dostal jsem záchvat smíchu. A teď si vemte tu spolupráci:
Předpoklad autora – že to lid obecný dobře pochopí jak to míněno.
Vydavatelství – šoupne to na titulní stranu, aby to lid nepřehlédl.
Trafikant – šoupne to na nepřehlédnutelné místo.
A lid chápe a chechtá se.

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2022 13:26

Zato teď lid dokonale zblbl a nechápe už ani sarkasmus.

Lev Prchala
12. 8. 2022 14:13

Nemá čím,mozky vymyty,myšlení zrušena,sarkasmus a satira zakázány!

milan h
12. 8. 2022 14:21

a hlavne co psali o Zapadu a USA byla vsecko pravda a my sme neverili kdyz byl hlas ameriky tam delal darebak Medek potm opilcuv kancler byli tam zepelini sabati a jine a na stari nas to dohnalo me tak sre ze sem byl tak blbi

Pavel K
12. 8. 2022 09:50
Odpovědět  Frankie

Nezapomenu na video z Fokusu Vendulky Moravcové, jak se tam ta krpatá kráva postavilala a se zlým hrdým pohledem prohlásila Sláva Ukrajině. Ruku na prsa, div ještě nezahailovala. No moc tomu nechybělo.

Pavel
12. 8. 2022 14:30
Odpovědět  Frankie

Bohužel, necháme si to tak dlouho líbit,dokud se jim ten jejich plán redukce obyvatel planety na 50 % nepodaří!Všechno k tomu spěje. Covid to začal, pak válka na Ukrajině a ta se musí rozšířit na celou východní část Evropy.Po Ukrajině převezmeme žezlo Rusobijců my s Poláky a Pobalty. A dokud nedosáhne „zlatá miliarda“ svého cíle nebo se nepodaří Rusům na hlavu porazit USA a NATO budou bojovat s Ruskem do posledního Slovana! Proto Havel zrušil trest smrti! Protože za vlastizradu jiný trest nepřichází v úvahu! A ti co jsou ochotni pro své zájmy a privilegia nechat zlikvidovat ve válce či jaderné katastrofě většinu svého národa si jiný trest jak smrt nezaslouží!!!

David
12. 8. 2022 00:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád mi tak nějak uniká, proč Rusové ostřelují jadernou elektrárnu, když ji obsadili? Nebo proč rozmisťují v Doněcku miny, když to je jejich území?

Ladislav
12. 8. 2022 06:41
Odpovědět  David

♎💤 1* No aby Gebls24 mohla denně kecat a oblbovat ty tupce, co ji to žerou!

Lev Prchala
12. 8. 2022 08:07
Odpovědět  David

Nejen Tobě to není jasné,to nikdo s mozekem nechápe a tudíž z toho vychází jediné možné…..elektrárnu ostřeluje banderoodpad!!!!!

Fanny
12. 8. 2022 15:21
Odpovědět  David

To je správná otázka,jen by se mi líbilo,kdyby se na to někdo v ČT zeptal třeba Fialy, Rakušana,jejich odpověď bych si za žádnou cenu nenechala ujít.

Gales
12. 8. 2022 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Zeleňák,jako správnej ukrajinec,slouha amerického páníška,lže,krade a podvádí kde má příležitost.Jemu se nejedná o blaho Ukrajiny ale o plnění zájmů páníška.

Libor
12. 8. 2022 12:20
Odpovědět  Gales

Nezáviďte. Někdo umí být státníkem, jiný umí dělat blba zadarmo.

Lev Prchala
12. 8. 2022 12:25
Odpovědět  Libor

Kokainista a transka,že je státník?????

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2022 13:29
Odpovědět  Libor

Viz tvůj příserek 22:42.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Fanny
12. 8. 2022 15:24
Odpovědět  Libor

No a za co to děláte vy,za peníze,nebo z blbosti?Fakt vám ze sebe není ani trochu na zvracení?

Markýza
12. 8. 2022 20:48
Odpovědět  Libor

No, zadarmo to Volodymyrek rozhodně nedělá, ten má zatraceně vysoké ceny.

Lev Prch
12. 8. 2022 21:42
Odpovědět  Markýza

Je s podivem, že tu vyžilou a věčně zfetovanou kurvu někdo dobrovolně platí!🤮

Gales
13. 8. 2022 10:05
Odpovědět  Libor

Zeleňák je takovým státníkem jako ty inteligentem. Nula od nuly pošla.

Pavel
12. 8. 2022 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Je neuvěřitelné jací šmejdi tuto západní Evropu řídí. A ještě horší je, že část našich slovanských bratrů a sester se k těmto grázlům přidala a kope sama sobě hrob. Už vás přeformátovanci ani nelituji, už je mi z vás pouze na zvracení. Vaši páníčci si ale s vámi brzy vytřou.

Fanny
12. 8. 2022 15:29
Odpovědět  Pavel

Jsou jak ty papírové kapesníčky,jedno použití a do odpadu,to probuzení jim fakt nezávidím (tedy jestli toho ještě budou schopni,nebo spáchají harakiri?)

Libor
12. 8. 2022 18:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi to bude podobně, jako s timto: https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/rusko-lze-o-smrti-zajatcu-vyplyva-z-analyzy-dukazu-40405622

Lev Prch
12. 8. 2022 19:07
Odpovědět  Libor

Jooooo,tak Novinky a Blicí listy,stím si vytři prdel a zakukej!Tam o lež nezakopneš,kdyby sis nohy uběhal 🤪

Naposledy upraveno$ s uživatelem$