Krize UKRAJINA

Událost, která odhaluje plány Ruska v zóně konfliktu

Dzen – Prostě o složitém (просто о сложном)

Velmi často se můžete setkat s tím, že naše materiály o narůstání síly a moci Ruska jsou pouhými propagandistickými triky, jejichž úkolem je indoktrinovat Rusy něčím, co není. Ve skutečnosti je však toto vše snadno kontrolovatelné, a to i na základě prosté logiky.

Například my píšeme o několikanásobném zvýšení naší výzbroje, a to naprosto ve všech směrech, naši nepřátelé se naopak snaží dokázat, že naše vojenské zdroje jsou již těsně před vyčerpáním a brzy budou použity i trakaře. Ale podívejme se na fakta.

Když byla loni v říjnu provedena první tzv. „kalibrace“ území nepřítele, mnozí na Západě psali, že jde o jednorázovou akci. Jako by Rusko posbíralo poslední rakety a zasadilo úder. Ale když se pak podobné akce začaly opakovat každý týden, začali nepřátelé počítat, kolik raket Rusku ještě zbývá, a uklidňovat se, že ne dnes, ale zítra určitě dojdou. Rusko však postupně přešlo k tomu, že se takové útoky začaly opakovat každé 2-3 dny. A řeči o prázdných terminálech jaksi samy skončily. A nyní, když se takové útoky provádějí každý den, je skutečný stav věcí jasný každému, kdo má mozek. A stojí za zmínku, že co do síly tyto každodenní údery již zdaleka překonávají první útok, téměř před rokem.

Kromě toho stojí za pozornost, že se při těchto aktivitách používá poměrně drahý produkt “Kinžál”. Jestliže v prvních měsících by se případy jeho použití daly spočítat na prstech, ale nyní zprávy o jeho použití přicházejí téměř každý den.

Můžete tedy psát, co chcete, ale jednoduchá fakta ukazují, jak se věci skutečně mají. Příběh o kalibracích však není příběhem sám o sobě. Je to jen úvodní část k pochopení důsledků jedné události, která se stala onehdy. A tato událost je velmi objevná z hlediska vývoje další konfrontace.

Vzpomínám si, jak v prvních měsících jen lajdák nevyčítal ruskému velení, že nezničilo mosty, po kterých se vozí zásoby nepříteli. A v určitém okamžiku to opravdu nebylo příliš jasné. Ale všechna tato nepochopení jsou jen proto, že mnoho lidí nepochopilo samotnou strategii ruského postupu v tomto konfliktu.

Není jasné, odkud se vnucoval názor, že události z 24. února měly někoho dobýt (území). Je zřejmé, že existuje západní narativ událostí. A bohužel mu podlehlo mnoho Rusů. I když k pochopení skutečných cílů stačilo jen zapnout mozek a trochu přemýšlet.

Vážně si někdo myslel, že s pomocí asi 200 000 vojáků je možné ovládnout území o rozloze více než 600 000 km2? Je to naprostý nesmysl. Původním úkolem bylo demonstrovat záměry a donutit tak nepřítele buď ke změně režimu zevnitř, nebo k jednání za našich podmínek. A když se loni v dubnu ukázalo, že tohoto cíle nelze dosáhnout, jednoduše jsme přešli na plán B. Po stažení na pro nás výhodné pozice jsme se pustili do vyčerpání nepřítele.

V tu chvíli mohlo dojít ke zničení mostů s cílem výrazně zhoršit zásobování, ale to by neřešilo hlavní úkol. Pro Rusko bylo důležité donutit vtáhnout nepřítele do pásma dotyku co nejvíce rezerv. A dokud se tak nestalo, nemohl úkol výrazně zhoršit zásobování poskytnout strategickou výhodu. Ano, z hlediska taktiky jsme mohli získat bonusy na krátkou dobu a na omezeném území. Ale zároveň by hlavní rezervy nepřítele zůstaly nejen nedotčeny, ale také mimo náš dosah.Nyní se situace obrátila. Nepřítel už převedl téměř vše, co má na pravý břeh, a nyní, v případě zničení mostů přes řeku, přes které nepřeletí každý pták, bude většina nepřátelské armády odříznuta od normálního zásobování. A to je zcela jiné uspořádání.

Přidáme-li k tomu systematickou práci na ničení kritické infrastruktury, která neumožní rychle obnovit to, co bylo zničeno, dobře vidíme obrovskou pravděpodobnost pasti, do které se nepřítel může snadno chytit.

Právě z tohoto důvodu zprávy z posledních dnů o zničení několika mostů po našich útocích naznačují, že připravujeme globální akci, která situaci v konfliktní zóně zcela obrátí naruby. Na pozadí našich každodenních úderů na infrastrukturu není pochyb o tom, že pro Rusko by nebylo příliš obtížné oba břehy velké řeky od sebe během několika dní zcela odříznout. A to by znamenalo past pro tu část nepřátelské armády, která se nachází na pravém břehu. Ani on však nemůže stáhnout svá vojska. Znamenalo by to faktické opuštění ohromného území bez boje.
Západ a jeho „příruční“ armáda se tak nyní nacházejí ve velmi nepříjemné situaci. Velmi dobře si uvědomují nebezpečnost tamní situace. Ale to je z hlediska bojových operací. Koneckonců, až k tomu dojde, bude to naprosté fiasko. Ale Západ teď nemůže stáhnout své vojáky a vzdát území Rusku. Pak to bude politické fiasko, kterého se bojí ještě více než vojenské porážky.

Teď je jen otázkou, kdy Rusko svůj plán uskuteční. Podle mého názoru se tak stane, až nepřátelská armáda již vyčerpá svůj útočný potenciál. Optimální dobou pro to je zima, protože ke všem problémům Západu a jeho lokajů se přidají energetické potíže.

https://dzen.ru/a/ZQhrKUTu-WH1YKKo

Překlad Peter 008

sdíletj na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
21. 9. 2023 14:35

A pohádky bude konec.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 17:43
Odpovědět  sizok

Jen drobný detail. Autor udělal na dvou místech drobnou chybu. Mluví o pravém břehu řeky, evidentně Dněpru. Správně jde o levý břeh.

ZelenýKlokan
23. 9. 2023 20:44
Odpovědět  ModrýKlokan

Břehy řeky se rozlišují podle směru toku. Máme-li pramen za zády a tedy se díváme po směru toku, je pravý břeh po naší pravé ruce. Tedy v článku je to uvedeno správně.

Boomer
23. 9. 2023 21:04
Odpovědět  ZelenýKlokan

.. ovšem tady autor asi fakt udělal chybu a koukal prostě jen tak na mapu a pominul směr toku, tudíž se mu napravo jeví celá Levobřežní Ukrajina plus další území až po ústí řeky do Oděsské zátoky. V tom případě by dávalo smysl vyjádření “..past pro tu část nepřátelské armády, která se nachází na pravém břehu.”

A Klokani, kdy přebarvujete kožichy? Ať z toho nemáme hokej.. 

Albi
21. 9. 2023 14:47

A dakší ŠOK! Tentokrát otimistický.!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-varovani-z-nemecka-umetli-cestu-radikalum-nyni-jejich-nastupu-neumi-celit-237151#
“Nápor migrantů, růst cen a rozpačité kroky spolkové vlády udělaly z Alternativy pro Německo druhou nejsilnější stranu v zemi. Tradiční politická elita není schopná najít účinný protilék.

Tento týden zazněl další výstražný signál, který upozornil na šířící se tendenci v náladách německých voličů. Pravicově populistická Alternativa pro Německo se stala nejoblíbenější stranou v další východní spolkové zemi, konkrétně v Meklenbursku-Předním Pomořansku. V průzkumu zveřejněném veřejnoprávní stanicí NDR se tam pro AfD vyslovilo 32 procent dotázaných…..strana, která chce například zrušit euro nebo místo dodávek zbraní Ukrajině uzavřít rychle příměří s Ruskem, nepřestane zdolávat další rekordy v popularitě a postupně se stane nejsilnější politickou silou na území bývalé Německé demokratické republiky. Atd.
xxx
Opravdu hezké čtení. Tenokrát už žumpa zřejmě nemohla nic přelakovat na růžovo.
Fakt, doporučuji přečíst. Sype se jim to. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
21. 9. 2023 14:55
Odpovědět  Albi

Signalista vysílá stále jasné signály že se s Putinem nikdy objímat nebude.Afroška už se vymezuje proti Zelezubovi a, asi,si šteluje ruce na objímání s Putinem.Si myslí že nás tím oblbne.Nas*at.

Albi
21. 9. 2023 17:11
Odpovědět  Gales

Nemusí se hned objímat, stačí, aby vypnul ty blbé signály a dal alespoň v důležitých věcech na niázor a slovo skutečných odborníků – dokud ještě nějaké máme. I v politice adiplomacii! Fachmani už nám valem ubývají a místo nich rostou jak houby po dešti samí otitulovaní zvanilové-.

Pavel z Moravy
21. 9. 2023 18:25
Odpovědět  Albi

Ty jim tedy přeješ, ještě než jsi svůj příspěvek poslala, už měli prchnout od koryt. Proč by měli vůbec ti škůdci ještě něco provádět. Ty jsi moc velký dobrák Albi. Je to krásná vlastnost, moje žena je také taková, ale v dnešním světě se s dobrotou nikam nedostaneš. Jedině, že bys všechny přesvědčila, že být dobrý a slušný je výhra.

Pijack
21. 9. 2023 19:03
Odpovědět  Albi

Vy si fandíte 🙂 Ten užvaněný narcis netuší, že mají lidé jiný názor. ON se na sebe podívá do zrcadla a hned je mu jasné, že mají všichni kolem něj stejné názory. Je to neprolomitelný signál 🙂

EvaK
21. 9. 2023 21:22
Odpovědět  Albi

Teď jsem se musela zasmát, když jsem četla aby vypnul ty blbé signály :-)))))

Markýza
22. 9. 2023 15:35
Odpovědět  EvaK

Pravda – já si představila, jak ustrnul v té své oblíbené semaforové pozici 😀

Ferko
22. 9. 2023 10:08
Odpovědět  Albi

Albi, odborníků máme dost, ale všichni se raději stáhli do ústraní, aby nebyli v žádném případě spojováni s touto vládnoucí verbeží. Museli by totiž výrazně pochlebovat těmto hlupákům, kteří to vedou od – pěti k nule. Televizních žvanilů typu Kovandy a šišly Křečka najdete kdykoliv a kdekoliv jako sraček. Ale i tito pochlebovači už začínají mluvit jinak a začínají s lehoučkou kritikou.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 17:49
Odpovědět  Ferko

@ Ferko

Zdravím. Kovandu si pěstovali pečlivě a dlouho, jako že je neutrální. Už ovšem přišel jeho čas. Začal cpát do každýho vyjádření manipulativní podprahový informace a nenápadný lži, zakrývá důležitý a zdůrazňuje nepodstatný. Nemůžu ho ani cítit, křivýho podvraťáka.

Markýza
22. 9. 2023 15:34
Odpovědět  Albi

Copak odborníky a chytré lidi máme pořád, ale přeci si pan profesor nebude tahat do Strakovky konkurenci, ne? Ještě by se ukázalo, že není tak chytrej, jak si myslí.

Slovan
21. 9. 2023 18:47
Odpovědět  Gales

Po Slovensku místo od Tatier k dolínám je počuť jak nějací týpci vyřvávají Alláhu Akbar. Zase som zmetěný. A že jich je. 🙄 🙄 🙄 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
21. 9. 2023 19:53
Odpovědět  Slovan

Křičí to z Kriváně.

José
21. 9. 2023 15:15

Myslím, že to je dostatečně jasná odpověď gaučovým stratégům. Oni si to bohužel nepřečtou, neboť trolí na iDnesu a Hovínkách. Tím hůř pro ně, o to více budou překvapeni, až to přijde.

unor 2022
21. 9. 2023 15:22

Ukrajinskou mladez co mava po Evrope ukrajinskou vlajkou ceka slusna ‘fuska’ nez da zbytek Ukrajiny do fcniho stavu. Do duchodoveho veku bude mit co delat. A take cas vystrizlivet z opojeni ukrajinske smesi obeti a nadrazenosti. Nic moc budoucnost. Tatici a strejcove na onom svete a pracovni naradi ‘v kulnach’ tak bez rukou. Ruskou cast Ukrajiny si ruske obyvatelstvo s pomoci Ruska a severokorejskych delniku da rychle do lepsiho stavu nez byl puvodni.
A zase tu bude zavist a zast. Nekonecny pribeh.

Pijack
21. 9. 2023 19:07
Odpovědět  unor 2022

Nechci radit, ale samotní Ukrajinci svou zemi nikdy nevyšperkují. Samostatnost jim nesluší. Už to dokázali. Místo prosperity dávají přednost vyřvávání do světa, že je třeba zabíjet Rusy. To území nemělo být nikdy samostatný stát. Světovým Židům se to ovšem povedlo. Oni potřebují mít proti Rusku Trojkého koně. Proto nebude UA nikdy v klidu a míru prosperovat. Páníček v Londýně to nemá v úmyslu.

EvaK
21. 9. 2023 21:27
Odpovědět  unor 2022

Jen aby nás nečekalo něco podobného. Signalista to tu likviduje podobně jako Ukrajinci, tedy ti co mají nevím proč izraelský pas, vlastní hospodářství. A nemusí jít ani o válku, Německo jde do zadele rychle a my půjdeme dvakrát rychleji co by jejich kolonie.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 17:52
Odpovědět  EvaK

@ EvaK

Zdravim. Velký souhlas. Buď předvedeme jako stát nějaký slušný civilizační výkon, nebo se odebereme kolektivně na smetiště dějin. Tak jako ukrajinci. Není třeba lkát, jsou to přírodní zákony.

sergej
21. 9. 2023 15:42

…:-) soustruhá tarata rátala taratalatata, zvyšilovaným fatal error. Total
https://cz24.news/americky-trandak-ktery-pusobil-jako-mluvci-ukrajiny-byl-za-vyhruzky-smrti-americkym-novinarum-suspendovan/

unor 2022
21. 9. 2023 16:00

Kdyz se clovek diva na podobne snimky a pripomene si dluhy co k tomu nadelala rytmicka skupina V. Zelenskeho, musi se otrast. A zamorsti veritele dluhy jistojiste neodpusti.
Nakoupit zbrane na pujcku od toho za jehoz zajmy se na Ukrajine bojuje a umira je z pohledu vyrobcu zbrani a soucasne veritelu genialni.

josef
21. 9. 2023 19:59
Odpovědět  unor 2022

Nic nového pod sluncem. Výzbroj a výstroj našich vojáků v Anglii musela zaplatit ČR zlatem, které “zachránil” Beneš. Takže kdyby náhodou zbyla nějaká aktiva Ukrajině, je vám jejich osud jasný. Zrazují a kradou.

primak
21. 9. 2023 18:38

Langsam mit der Ruhe, to jistě Putin často Leipzigu slyšel. Čas hraje pro něj. Generál Zima se chystá nejen na bojišti, ale i v EU. A v EU se toho chystá mnohem vic, už i Poláci maj toho dost.
A jak včera bylo v OSN nabito, když tam Scholz mluvil? https://images.bild.de/650aaf64b4b6a976c663ea38/59b901f56d4280fdeca299993e500500,3bdfb9fd?w=992

Pijack
21. 9. 2023 19:12
Odpovědět  primak

Zelí je už s tím svým otravným ksichtem trapný. Američtí marketéři si vyhlédli poskoka, který umí zachmuřit čelo vráskami, jako by naznačoval, že se rmoutí nad svým poddaným obyvatelstvem a že má o něj nebývale velkou péči a starost. Tenhle obraz oni rádi používají, aby se medializoval v tom žádoucím světle. Ale že je to gauner kolosálních rozměrů, ten útlocitný výraz neprozrazuje. To je Americký mediální trik, na který skočí skoro každý. Je to soumrak lidstva – volí se podle ksichtů a bojí se mít vlastní názor. V normálním světě by Zelí už klečel pod gilotinou.

Standa
22. 9. 2023 02:51
Odpovědět  Pijack

Podle ksichtu byl zřejmě zvolen i český prasident.Generál NATO, předseda ZO,elitní pracovník StB,lhář několika tváří………

Pijack
22. 9. 2023 08:24
Odpovědět  Standa

Máš pravdu. Při psaní jsem myslel právě i na něj.

katango
22. 9. 2023 11:26
Odpovědět  Pijack

Bohužel jsem od několika svejch pacientek, jinak rozumných starších dam, slyšela něco jako že konečně prezident, za kterýho se nemusíme stydět. Obvykle jsem reagovala něčím jako jo, na známkách se bude vyjímat pěkně.

Pijack
21. 9. 2023 18:59

Týýý fole mám dost. Zase jsem smíchy čůral kostky ledu 🙂 Ta kravka Černochová se pozastavuje nad urážlivými slovy Zelenského proti Polsku a “spojencům” na půdě OSN. To si toho ta kravka všimla až dnes. Já vidím v Zelenském malého Hitlera už od té doby, co obelhal Ukrajinský národ a nechal se dosadit do úřadu presidenta. A po dlouhých letech se naši servilní ocasy najednou probudili. Doufám, že mají mizerné spaní a že konečně pochopí, že bezpečnostním rizikem není Rusko, ale Ukrajina. Vyjadřování toho zpupného drzouna Zelího o jaderných zbraních mi jen dokazuje, že už bychom byli spálení na popel, kdyby jaderné zbraně vlastnil. A kravka Černochová najednou spustila bradu a je bezradná. Tohle už není ani tragikomedie. Je jiná doba – Sluha si stěžuje, že mu pomocníček rozkazuje, jak mu má sloužit 🙂 🙂 🙂

Lubek
21. 9. 2023 19:55
Odpovědět  Pijack

A pán Lipavský bol kde na dovolenke? Ten Krym mu nevyšiel ani na lastminute ofenzive.

Pijack
21. 9. 2023 20:07
Odpovědět  Lubek

Sedí na záchodě a ani nedutá 🙂 🙂 🙂

ModrýKlokan
22. 9. 2023 17:54
Odpovědět  Pijack

@ Pijack

V base mu to bude taky slušet.

Boomer
21. 9. 2023 19:19

.. opotřebovávací válka kombinovaná s lovem na újedišti. Kdo je myslivcem, ten ví “vocogou”, kdo není, může si dohledat..

Ferko
22. 9. 2023 10:34
Odpovědět  Boomer

Takhle jsme to dělali v zimě 1979-80 na Doupově. Sněhu 1,5 metru, -35°C a zásobovací PADka se k nám nedostala. Brambory nám už lezly krkem.
Vyrazilo se do prostoru, kulomet napáskovaný po dvou nábojích (když se daly tři, ze zvěře toho zbylo málo použitelného), lyže a sáňky a jelo se na “maso”. Srnčí, mladí divočáci “loňčáci”. Tehdy jsem se naučil skvěle střílet z kulometu na 300 metrů.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 17:59
Odpovědět  Boomer

@ Boomer, Ferko

Rybáři s mozkem taky pohodlně chytají tam, kde si pěkně zakrmili. Úlovek už si skočí na háček sám, ochotně a radostně. :-D))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
21. 9. 2023 19:42

Medvídku, držím palce!
Ty jsi přece vládce lesa.

Vaska
21. 9. 2023 20:05

něco na odlehčení a pro “zasmání” až k pláči –
https://t.me/to_je_nas_svet/17198
https://t.me/to_je_nas_svet/17189

Standa
22. 9. 2023 02:45
Odpovědět  Vaska

Generál NATO Pavel,, demonstrace na Hradě bude povolovat Hradní kancelář( moje) potřebuji ,,klid na vládnutí”.”

Králík
21. 9. 2023 23:38

“(…)používá poměrně drahý produkt “Kinžál”. Jestliže v prvních měsících by se případy jeho použití daly spočítat na prstech, ale nyní zprávy o jeho použití přicházejí téměř každý den(…)”

Tak to zase ne. Těch Kinžalů bylo vyrobeno (nebo spíš objednáno) do stovky. A použity byly jen párkrát. To kompletně sráží hodnotu článku.

Spam Janka
22. 9. 2023 12:33
Odpovědět  Králík

ale mozno v poslednej dobe ich pouzivaju viac, len my o tom nevieme…..ja som nejak uz nezachytila ziadne clanky s detailami…..max. take to raketovy utok na take a take miesto, kde boli mozno zasoby zbrani apod., uz to ani prilis nevypocitavali, len to, ako dlho to buchalo a co mozno trafili. Mam pocit, ze uz ani na ruskej strane sa prilis nehovori o tom, cim strielali kde

Vladimír
22. 9. 2023 11:09

Je zajímavé, kolik “expertů” se upnulo k tomu, že původním záměrem bylo dobýt Ukrajinu za 3 dny. Spíš to připomíná zvíře, které vyděsíte a poté začnete utíkat. Ono se rozzuřené rozběhne za Vámi…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
22. 9. 2023 11:31
Odpovědět  Vladimír

Trochu OT, ale nemůžu si to odpustit. Můj muž šel před několika týdny do kopců u nás na houby. Ve stráni před ním se najednou zjevilo asi dvacet divokých selátek a neslo se tam chrochtání jejich matek. No, prej dlouho neměl tak nahnáno a poroučel se z lesa houby nehouby. A to je vášnivej houbař, v tý době ještě dost frustrovanej nedostatkem hub.

Možná z toho přece jen plyne i nějaký ponaučení. Možná bychom si z těch prasečích matek mohli a měli vzít příklad. Jsou nejspíš mnohem moudřejší než my.

Vladimír
22. 9. 2023 13:21
Odpovědět  katango

Já chtěl spíš říct, že když se to rozzuřené zvíře za Vámi pustí, ztratí ostražitost a můžete ho snadno vylákat až před hlavně lovců, aniž by ti se museli nějak namáhat…

katango
22. 9. 2023 13:37
Odpovědět  Vladimír

No, na situaci na Ukrajině to, co říkáte, sedí jako zádel na hrnec. Co se mého povídání týče, píšu, že je OT. Ale přišlo mi to poučný.