U Lisičansku byli zadrženi zahraniční žoldáci 

Síly LLR zadržely u Lisičansku 12 zahraničních žoldáků bojujících na straně Ukrajiny.

Armáda Luhanské lidové republiky (LLR) zadržela u Lisičansku více než 10 zahraničních žoldáků, kteří se pokoušeli uprchnout z obklíčeného města, píše TASS s odkazem na Vitalije Kiseleva, náměstka ministra vnitra LLR.

Síly LLR podle jeho slov „chytily 12 lidí různých národností“, kteří bojovali na straně Ukrajiny. 

„Žoldáci se účastnili bitev v Rubižně, stejně jako v Severodoněcku. A v Lisičansku je nakonec chytili,“ upřesnil.

Ministerstvo vnitra LLR: Dopadení zahraniční žoldáci nedostanou status válečných zajatců.

U Lisičanska – LLR bylo zničeno více než tisíc ukrajinských vojáků.

U Lisičansku bylo zničeno více než tisíc vojáků ozbrojených sil Ukrajiny, řada důstojníků byla zajata. Oznámil to náměstek ministra vnitra Luhanské lidové republiky (LLR) Vitalij Kiselev.

„Nyní je v Lisičanské oblasti již více než 1000 mrtvých ukrajinských vojáků. To naznačuje, že byli prostě opuštěni. Mnoho důstojníků uprchlo, ale někteří se vzdali,“ řekl Kiselev.

Předtím ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinská armáda ztratila kontrolu ve směru na Lisičansk. Velvyslanec LLR v Rusku  Rodion Mirošnik uvedl, že síly republiky a Ruska kontrolují 30 % Lisičansku. 

26. června armáda ruských ozbrojených sil během bojů v Lisičanské oblasti zničila dvě sabotážní skupiny zahraničních žoldáků s celkem 14 ozbrojenci. Jak vysvětlil oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace generálporučík Igor Konašenkov, první skupina byla „mezinárodní a sestávala z občanů různých evropských států“. Druhá zahrnovala pouze žoldáky z Gruzie.

Dne 24. června zasáhly Letecké síly Ruské federace na třech místech rozmístění zahraničních žoldáků na Ukrajině. Bylo poznamenáno, že bylo zabito více než 200 „vojáků štěstěny“ a až 100 ukrajinských nacionalistů.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3u6kWug

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
José
29. 6. 2022 06:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážení to je strašný, když si představím, že někde leží, bez ohledu na národnost, tisíc mrtvých mladých kluků, či tátů od rodin. Jasně, namítnete – nemuseli tam jít, ale když si pro ně přijdou a odvedou je, a celou dobu mají v zádech ty parchanty z Pravého sektoru, kteří mají rozkazy je zastřelit, pokud by se chtěli vzdát. Strašné

Jar
29. 6. 2022 08:29
Odpovědět  José

Odvedli je,protože 8 roků nic nedělali proti uk nacistům,všude je to stejné,nechají se oblbovat tučnější kostičkou ze supermarketů a fašisty nechali vykvést.Pamatujete na řádění Pol Pota a jiných výpěstků bohů na zemi ? A když rumuni chytili Ceaušeska,ani ho nesoudili,ten měl doma i záchod.mísu ze zlata ,přitom rumunům povolil v bytech v zimě jen 13 stupňů,do pekla šel rychle zpátky.Gates a Schwab jsou stejní,všichni slouží svému rohatému pánu,stejně i ta naše pětikolka tak začala. Zkáza Titaniků.

Pavel K
29. 6. 2022 08:53
Odpovědět  Jar

No já jednou asi před pěti lety viděl na netu videjko, jak se Čaučesku s babkou po vypnutí kamer zvedli oklepali a odešli po svých. Hodil jsem to zahlavu a neřešil jsem to, jen jsem zíral, možná je to ještě déle co jsem to viděl nevím. Rád bych to video ještě jednou podrobněji skouknul. Když proti vám budou stát tři vojáci s kalašniky a pustí to dávkami do vás, tak to tělo bude vypadat trochu pocuchaně. A ani jeden zásh do hlavy. Divné. Když dnes vyplouvají na povrch různé kamufláže z dob minulých, tak kdoví?!! Stačí nejbližší příklad šaškáren z UKá.🤣🤣

Bety
29. 6. 2022 09:41
Odpovědět  Jar

Máte pravdu, ale co se týče Ceaušeska, mám své pochybnosti, jak ohledně těch záchodů, tak jeho překotného zavraždění. Ten nejdřív se západem vycházel, ale pak zjistil, že ta „spolupráce“ vynesla Rumunsku hlavně obrovské dluhy a snažil se svou zemi z té dluhové pasti vymanit. Já si pamatuji, jak byly noviny plné zpráv o sedmdesáti tisících mrtvých, všichni byli zděšením bez sebe, aby pak, když vášně opadly a zblblí Rumunové přestali jeden na druhého střílet, bylo tiše
konstatováno, že jich včetně Ceaušeska a jeho ženy zahynulo jen něco málo přes sedm set. Také zprávy o umučeném knězi a vězních, které to všechno odstartovaly, se ukázaly jako vylhané.Ale to už bylo dobojováno.

Pavel K
29. 6. 2022 11:24
Odpovědět  Bety

Omlouvám se nějak se mi to tuna splašilo. To je ode mě reakce na Bety. Čeká to na schválení, snad to projde.

milan h
29. 6. 2022 09:54
Odpovědět  Jar

a co delame u nas proti tem hajzlum a o tom Rumunskem presidentu jsou taky enom famy tomu never byla to klasicka propaganda a taky to nebyli RUMUNI kdo ho zavrazdil ono CIA ma bohate zkusenosti s likvidaci ruznych prezidentu bez soudu ver tomu

Pavel K
29. 6. 2022 08:41
Odpovědět  José

Tohle jsem tu včera napsal. Ano chudáci mladí kluci, co do války nechtěli a byli tam nahnáni.Jó José je to strašné, právě proto tyhle žoldáky a Azovce, co je tam nahnali bezmilosti z reciklovat.

José
29. 6. 2022 09:19
Odpovědět  Pavel K

To jsme na stejné vlně. V roce 2014, když to začalo, tak opolčenci nebrali Azovce a podobné do zajetí. Rozumím tomu, chápu to, ale nechtěl bych o tom rozhodovat, natož to vykonávat.

Lubek
29. 6. 2022 09:39
Odpovědět  José

Ale celé to odvádzanie a naháňanie niekto zastrešuje. Niekto, o kom som dokonca už videl aj vydanú knihu u nás v knihkupectve! Niekto, komu parlamentní poslanci naprieč európou tlieskajú standingovation. Ten niekto má určite dáku motiváciu, možno prinútenie, ale v princípe ani on „nemusí“. Komu budú pripísané tie desaťtisíce mŕtvych?
Keď wehrmacht vtrhol do francie, tiež sa mohli francúzki vojaci skrývať po mestách, hoci aj pod Eifelovkou. Napokon vyhodnotili situáciu, že nateraz na to nemajú a rozdelieli franciu na dve časti. Okupovanú a Petainovskú. Zjavne ich lídri už vtedy dovideli ďalej, než na monitor, zrkadlo a bankový účet.

Gales
29. 6. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyslechnout,zdokumentovat a pověsit…

Ladislav
29. 6. 2022 11:19
Odpovědět  Gales

1* přesně, žádné živení!

Pavel K
29. 6. 2022 11:26
Odpovědět  Gales

Taky co jiného. Přišli zabíjet? Přišli, tak už neodejdou.

Frank
29. 6. 2022 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Vytěžit a bez soudů eliminovat.