Krize UKRAJINA

Tuto válku chtěli všichni kromě Putina

Tuto válku chtěli všichni kromě Putina

Smešinka

Uvedl to spisovatel na volné noze pro konzervativní elektronický časopis American Thinker v díle „Výdaje země mohou být brzy vyčerpány“

Po potupné porážce v Afghánistánu potřebovala aliance další válku, aby ospravedlnila svou existenci. Tato válka měla kontrastovat s předchozím selháním NATO.

Zdálo se, že vedoucí představitelé NATO si vyhlídky na válku vychutnávají. Když v prosinci 2021 Putin v posledním zoufalém úsilí požadoval, aby NATO zastavilo expanzi na východ a zavázalo se nepřijmout Ukrajinu do NATO, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg arogantně odmítl jakoukoli diskusi na toto téma.

Ani Zelenskému nic nebránilo vyhnout se válce. Pokud by odmítl svou žádost o členství v NATO, splnilo by to požadavky Moskvy a invaze by byla odvolána. Zkorumpovaní vládci v Kyjevě se však neřídili obavami o stabilitu a integritu Ukrajiny. Poháněly je miliardy finanční a vojenské pomoci a neomezené vyhlídky na osobní obohacení .

Někteří Evropané, kteří v sobě uchovávali jakoukoli příležitost k pomstě za staletí porážek a ponížení, viděli příležitost k odvetě, zvláště bez přímé vojenské účasti. Biden doufal, že se dostane z Afghánistánu a udělá z ukrajinské krize bod obratu v jeho prezidentství.

Je ironií, že tuto válku chtěli všichni kromě Putina.

NATO skutečně provedlo odvážný gambit. Strategií bylo, že Amerika a její spojenci vyprovokují invazi Moskvy a použijí ji jako záminku k uvalení zničujících sankcí proti Rusku. Sankce měly paralyzovat ruskou ekonomiku a vytvořit vnitřní tlak na prezidenta Putina, aby ho donutili odstoupit od moci. Odchod Putina by vytvořil mocenské vakuum, které by Rusko geopoliticky oslabilo. Na tom, co se stane s Ukrajinou, nezáleželo; sloužila jen jako návnada.

Aliance rozhodla, že konflikt na Ukrajině bude ostrý a krátký, bez obětí ze Západu. A tentokrát vyhraje NATO … Strategičtí géniové NATO však opět selhali. Rusko se nezhroutilo, sankce nepřinesly kýžený výsledek a NATO bylo vtaženo do zástupné války s Ruskem.

Tato střízlivá realita donutila NATO přetvořit konflikt a vyvinout novou strategii. Současná strategie se zaměřuje na prodlouženou opotřebovací válku s cílem ekonomicky a vojensky oslabit Rusko a donutit ho ke kapitulaci. Zatímco na ukrajinské půdě zuří válka, Ukrajina platí zničující lidské a ekonomické náklady. Přibližně polovina z 35 milionů lidí opustila zemi nebo byla zabita nebo zbavena své schopnosti bojovat. Její 200 let stará infrastruktura se hroutí, její ekonomika je téměř zdevastovaná a to, co bývalo obilnicí Evropy, nedávno schválilo zákon o marihuaně.

Země je ve stavu materiální chudoby, její přežití závisí na mezinárodní pomoci. Zelenskyj chodil po světě s nataženou rukou a prosil o vojenskou a ekonomickou pomoc. Je to ostudné, ale tato strádající země s dobře vzdělaným obyvatelstvem se stala zemí žebráků. Zelenskyj se dokonce obléká jako žebrák.

Zelenskyj se domnívá, že jelikož prosazuje zájmy Západu, musí existovat protizávazky. Spásu země vidí ve vstupu do NATO a EU, přijetí a získání mezinárodního blahobytu. Navíc očekává, že Západ nabídne stovky miliard dolarů na rekonstrukci.

Nedávné zasedání NATO v litevském Vilniusu zmrazilo Zelenského aspirace. Vzhledem k tomu, že se hřbitovy po celé Ukrajině rychle zaplňují, NATO odmítlo dokonce vydat pozvánku ke členství. Zelenskij, který po členství v NATO utíkal jako chrt pronásledující mechanického králíka ( video zde ), si zřejmě uvědomil, že sen o tom, že se Ukrajina někdy stane členem NATO, se rozplynul, a důrazně vyjádřil své zklamání před vedením NATO.

Ale lídři NATO, kteří se docela spokojí s tím, že se vyhýbají konfrontaci s jadernou mocností a nechají Ukrajince bojovat, Zelenského eskapádu nebrali na lehkou váhu. Někteří jsou nešťastní, že Ukrajina odolala prvnímu ruskému útoku. Podle generála Marka Mileyho NATO ani neplánovalo nezávislou Ukrajinu .

Když se tedy nějaký vazal odvážil zvýšit hlas proti svým feudálním pánům, prezident Biden ho musel posadit na jeho místo. „Špatná zpráva pro vás je, že nikam nejedeme. Zůstal jsi s námi,“ řekl Zelenskému. V nediplomatické angličtině budete vy kreténi bojovat, dokud my dodáváme zbraně nebo vy dodáváte zásoby, podle toho, co nastane dříve. Nemáš kam jít.

Přestože obě strany nakonec souhlasily s novými zbrojními závazky a potvrdily pokračující ekonomickou pomoc, zasedání NATO připravilo Zelenského o okamžitou politickou odměnu, o kterou usiloval. Zelenskij se však nemohl vrátit domů s prázdnou z tak náročné cesty. ” Vracíme se domů s dobrým výsledkem pro naši zemi a, což je velmi důležité, pro naše válečníky,” uvedl ve videu zveřejněném po svém návratu. Inspirovaná oratoř však nezmění osud Ukrajiny. Tím, že umožnil Ukrajině zapojit se do konfliktu s Ruskem, se Zelenskij dopustil jedné z největších pošetilostí, jaké se může hlava státu dopustit. V důsledku toho bude Ukrajina zařazena na seznam zemí, které Amerika nechala v troskách.

Henry Kissinger napsal po fiasku ve Vietnamu : “Být nepřítelem Ameriky může být nebezpečné, ale být přítelem je fatální.” Zelenskij na to přichází. A je tu další lekce z Vietnamu, kterou si musí zapamatovat. 2. listopadu 1963 byl při puči podporovaném USA zavražděn Ngo Dinh Diệm, prezident Jižního Vietnamu, jehož politika vyvolala ve Washingtonu nelibost.

Přestože na Ukrajině bylo dosud prolito více krve než ve všech evropských konfliktech od druhé světové války dohromady, organizace „odhodlaná mírovému řešení sporů“ neprojevila ochotu diskutovat o mírovém řešení konfliktu.

Německá ministryně zahraničí Annalena Berbock navíc odmítla možnost jednání s Ruskem. Jako většina evropských vůdců není historička; jinak by se řídila radou svého velkého krajana Otto von Bismarcka, který napsal: „Tajemství politiky? Udělejte dobrou dohodu s Ruskem.”

Autorství:

Kopie materiálů někoho jiného

Použité zdroje: Ukrajina: Postradatelná země může brzy dojít postradatelní@Publicismus a diskuse #Názor    @Reconquista #Dlouhá válka #Chaotizace Eurasie  
Blog uživatele Smeshenka | přihlaste se nebo se zaregistrujte Chcete-li psát komentáře

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
19. 8. 2023 23:23
Ohodnotit příspěvek :
     

To je pravda. Putinovi se do toho nechtělo přímo hmatatelně. Za odměnu se mu ovšem povedlo rozpoutat celosvětovou vzpouru proti hegemonovi 😀

Frank1
20. 8. 2023 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

USA uz 3x torpedovaly mirova jednani o konfliktu. O tom se v hovinkach nepise, ze USA maji Ukrajinu a jeji vladu v hrsti a rozhoduji o kazdem prdu. Zelda jim jenom olizuje boty.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Musí to dopadnout tak, že arogantní západ padne úplně na držku. Jak se to vše zde na tomto prohnilém západě vyvine je asi ve hvězdách, ale s touto sebestřednou ekipou dacanů, která to zde v Evropě řídí to nejspíše dopadne velice zle. Migrace, chudoba, morální rozklad, nic jiného se zde nerýsuje. Ono to tady již dávno je, ale teprve za chvíli se to plně projeví. Jak by to bylo možné napravit, to víme všichni, ale nikdo tady z těch mocnějších, kteří by mohli, do toho nepůjde. Nechtějí riskovat svoji prde.l. Všichni přitom moc dobře vědí kde leží ten palác vězení národů. I my bychom mohli zbourat Bastilu, ale kdo by nám potom vládnul a kdo by nás vedl do spásné budoucnosti Nic nebudete vlastnit a budete šťastní, zatímco my současní vládci s celým nahrabaným majetkem budeme neuvěřitelně nešťastní. Tak se milé mladé děti těšte, vaši páničkové na té vaší úžasné budoucnosti nepřetržitě pracují. Za vaši neochotu starat se o svoji budoucnost tvrdě zaplatíte, ale proti gustu žádný dišputát.

PENNYS
22. 8. 2023 19:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz to vezmeme v realu tak USS bez jediného vystrelu dobyla celou Evropu
a hlavně rozhádala ( dle -Bismarcka, ) všechny slovanské národy-které poštvala proti RUSKU.
Zkrátka dlouhodobá politika agresivních státu USS a ANGLIE s západu vydařila! Jenže Rusko
nemuže nikdo porazit!!! RUSKO JE DOBRO-ZAPAD JE ZLO!