Krize UKRAJINApolitika

Tihle lidé chtějí válčit s Ruskem… Macron zavelí a Pavel přijme instrukci, obává se Drulák

18.03.2024 15:43 | Monitoring

Politolog a bývalý diplomat Petr Drulák tvrdí, že někteří evropští političtí lídři v čele s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem skutečně uvažují o poslání svých vojáků na Ukrajinu a riskují tak válku s Ruskem. Česká vláda i prezident Petr Pavel by podle Druláka souhlasili, protože jsou to jenom loutky bez vlastních názorů. „My tady mluvíme vlastně o přežití našeho národa, protože tihle lidi chtějí válčit s Ruskem,“ varuje Drulák.

Sdílej

Foto: Repro Youtoube
Popisek: Profesor Petr Drulák

reklamaNáčelník generálního štábu Karel Řehka mluví dlouhodobě o možné mobilizaci, při téměř každé příležitosti společnost připravuje, že se může objevit nějaká forma branné povinnosti. K tomu se přidal i prezident Petr Pavel, který uvedl, že by se měl minimálně udělat průzkum, jak je na tom česká společnost z hlediska bojeschopnosti.

To všechno velmi znepokojuje profesora Petra Druláka, protože to podle něj ukazuje na větší plány mocnějších lidí v pozadí. „To, co se děje, je velmi znepokojivé. Že o něčem začne mluvit generál Řehka nebo generál Pavel, to není náhoda. To nejsou nějací myslitelé, kteří by přicházeli s nějakými nápady, ne, ti dostávají instrukce. Když se podíváme do jiných evropských zemí, tak se to objevuje i jinde, ve Francii, v Německu. Takže je jisté, že existuje nějaká formální skupina v rámci NATO a patrně i neformální, kde spolu tyhle věci probírají a úkol je jasný, připravit společnost na válku,“ má jasno Drulák.

„To zní tak šíleně, že si říkáte, to snad ani nemůže být pravda. Aby středoevropské státy včetně Česka vedly válku s jadernou mocností. Po tom, co vidíme na Ukrajině, jak to tam vypadá a jak to Ukrajinu naprosto zničilo. Tak byste si řekli, že žádný soudný člověk nemůže nic takového chtít,“ říká Drulák v rozhovoru pro Spolek Svatopluk.

Jenže stejně šílené byly myšlenky vakcín proti covidu nebo Green Deal a ty se taky podařilo vcelku jednoduše prosadit. „Na druhou stranu je to elita, která dokázala Evropě nadiktovat Green Deal, kde zase každý soudný člověk ví, že to je nesmysl a že nás to bude ničit. To se vědělo od začátku. Tahle elita také dokázala očkovat zdravé mladé lidi proti covidu, a přitom opět bylo od začátku jasné, že ta vakcína nepřinese žádnou ochranu. Takže ti lidé, kteří jsou dnes u vesla dostávají nějaké noty, které jsou sice šílené, ale oni je uskutečňují,“ varuje Drulák a oceňuje slovenského premiéra Roberta Fica, který už den před summitem v Paříži veřejně prohlásil, že slovenští vojáci na Ukrajinu v žádném případě nepůjdou.

Podle toho, co vyplynulo na povrch, by prý neměly problém poslat do války své vojáky země jako Francie nebo Velká Británie. „Ta už je tam vlastně má, což se ukázalo později, když to naprášil německý kancléř Scholz. A patrně je tam mají i Francouzi. Oni jsou tam takto angažovaní, a to tak, že ti lidé nebojují někde na frontě, ale obsluhují ty sofistikované systémy a učí ukrajinskou armádu to používat. A tímto způsobem by podle mě probíhala i ta další spolupráce, kdyby tam bylo posláno více britských vojáků,“ tvrdí Drulák.

„Dále tuto myšlenku podporoval ten baltský blok, jako Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko. Tyhle státy jsou připraveny vyslat své vojáky. Naopak jednoznačně proti byly státy jižní. Takže NATO je vlastně teď nějak rozděleno na sever a jih, kde ti lidi na severu se nějak zbláznili nebo jsou tak v zajetí těch anglosaských struktur, že už ani nedovedou sami uvažovat. Takže tady je nesourodé spojení nějakých britských euroskeptiků, francouzských eurofederalistů a polských rusofilů,“ vyjmenovává Drulák bojechtivé země.

Na druhé straně stojí Maďarsko, kde je jasné, že by Orbán nikdy neposlal své vojáky na Ukrajinu, ale stejně i Rumunsko, Bulharsko nebo Řecko. „A ti si zachovávají zdravý rozum. A pak tam byli ti, co se nijak jasně nevyslovili, to byli ti naši politici. Ale já o téhle vládě nemám žádné iluze, ona by taky byla schopna všeho. To vždycky probíhá tak, že se někde na evropské nebo světové úrovni něco domluví a ti naši politici to našemu Parlamentu vlastně už jen oznamují, jak se to dohodlo a že teď už nemůžeme být proti,“ varuje Drulák.

A to se podle něj týká i hnutí ANO, které je také silně prorežimní. „To, jak se chovali při ratifikaci česko-americké obranné smlouvy, kdy říkali, že se jim to sice moc nelíbí, ale hlasovali pro, protože to mají i ostatní státy. Takže ta hrozba je reálná a je potřeba, aby nic takového neprošlo tím Parlamentem. My tady mluvíme vlastně o přežití našeho národa, protože tihle lidi chtějí válčit s Ruskem,“ je přesvědčený politolog.

Pravdivé podle něj nejsou názory, že musíme pomáhat Ukrajině, protože jinak by Vladimir Putin šel dále do Evropy a my bychom byli další na řadě. „To je nesmysl, není to pravda, je to jenom strašení. Putin o Ukrajině mluvil dlouhodobě, že tam jsou nějaké červené linie, které Ukrajina překročila. Vždy mluvil o Ukrajině jako o součásti Ruska, o střední Evropě nebo těchto státech takhle nikdy nemluvil. A navíc on není schopen ovládnout ani celou Ukrajinu, a vlastně ani nechce, protože na západě by měl velké problémy vládnout, byly by tam nějaké partizánské skupiny, a tak je zřejmé, že jeho cíle jsou zaměřené na východ Ukrajiny. A dokud někdo nepřinese jasný důkaz, že chce Putin táhnout na Evropu, tak je to jen strašení a dezinformace,“ dodává Drulák.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Putinovec
18. 3. 2024 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zde můžete vidět velice kvalitní politickou práci , kde vnitřní politika otevřeně vstupuje do globální politiky .
https://www.infovojna.bz/article/video-slovensko-sa-stava-symbolom-mieru-v-celej-europe-blaha-zverejnil-svoj-prihovor-z-medzinarodnej-konferencie-ktora-sa-konala-v-bratislave-pod-jeho-zastitou-ako-namestnika-sefa-parlamentu
Respektivě , kde Globalisté používají chápajícího lídra vnitřní politiky , jako svého kádra . Fico je osobnost , která se bude aktivně podílet na realizaci přeformátování Evropy . Svým způsobem to bude Putin Slovenska .
Zatímco protektorátní vlastizrádná skvadra států střední a východní Evropy , se bude zahrabávat pod zem . Tedy ti , do té doby přeživší .

Pijack
18. 3. 2024 18:57
Odpovědět  Putinovec

Tenhle model ovládnutí životního prostoru ve střední Evropě je dán skoro nediplomatickým řešením. Je postaven na jednoduché logice, kterou používali koloniální mocnosti, které potřebovaly na okupovaném území zajistit relativní klid, aby jim místní podmínky umožnili vysávat bohatství. Dělá so to následovně – Pomůžeme vám a dosadíme do čela vašeho státu poslušného blba. To se založí třeba Aspen institut, kde se členové patřičně vysvlečou mentálně donaha. Pak se vytipují vhodní zájemci ke spolupráci. Ve finále se vyladí postup institucemi, aby dosazení blba proběhlo nekonfliktně. Napřed se dosadí oddaní politici do vedení Senátu, Ústavního Soudu, Akademie obrany (dřívější akademie AZ) a tedy i AČR. Postupně se vytipují politické strany, které budou spolupracovat, včetně zpravodajských služeb. V minulosti jsme bezelstně sledovali výměny na těchto postech. Opravdu skandální bylo dosazení Rychetského a Koudelky (BIS). Všechny tyhle cvičené opičky pak zajistily dosazení lidí typu Fialy, Pavla, Vystrčila, Koudelky, Řehky. TAK SE TO DĚLÁ – – – DOSADÍ SE DO ČELA ZEMĚ BLBEČCI, schopní jakékoliv servility.

Pijack
18. 3. 2024 19:19
Odpovědět  Pijack

Doufám, že to nečte Katango, neb by mě za ty hrubky sepsula 🙂

Putinovec
18. 3. 2024 19:27
Odpovědět  Pijack

Tenhle model končí . A se svým ukončením , zpopelní už nepotřebné neužitečné idioty . Sametový převrat se opakovat nebude .

katango
19. 3. 2024 00:06
Odpovědět  Pijack

Katango to čte, ale sepsouvat nikoho nehodlá. Eto vaše dělo.

Jarda
19. 3. 2024 10:15
Odpovědět  Pijack

Kdysi jsem četl knihu nazvanou SPOLČENÍ HLUPCŮ. Mám dojem, že protagonisté ožili a je možné je vídat i slyšet z televizní obrazovky ČT a zcela jistě je potkáváme i na ulicích…Nepochybně sedí i ve vládě a také na pražském hradě.

Pijack
18. 3. 2024 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezávislí pozorovatelé soudí, že Putin musel vyhrát už z jednoho důvodu – dal totiž obyčejným Rusům jistotu slušného života, prosperitu a zvýšil razantně životní úroveň celého Ruska. Tedy i Moskevské kavárně a novo intelektuální “elitě”. Po tragickém vládnutí Jelcina Putin postavil Rusko na nohy, ovšem takovým způsobem, že vyvolává obdiv. A jelikož mentalita Slovanů je dána a tisíce let neměnná, očekávat od nich, že propadnou demokratickému pozlátku, by byl tragický omyl. Rusové nejsou cvičené opice jako Češi, kterým dáš balíček Amerických žvýkaček a oni začnou juchat wou a íhááá 🙂 ALE neplatí to samozřejmě pro všechny. Rusové pochopili, že za demokracii Amerického střihu se rutinně schová zločin (privatizace průmyslu a zemědělství jako v ČR) oligarchů pod záminkou ochrany lidských práv. Justice je též nemocná jako jinde a proto raději autoritářský režim, kde “vládce” musí odpovídat za stav země a nemůže se alibisticky vymlouvat a kroutit se s odkazem “já ne, to systém, to ti druzí” bla bla bla. Obyčejní Rusové jsou skromní, ale nejsou blbí a prodejní, jako třeba akademická obec. Proto Putin zvítězil. Takový politik a státník nemusí volby vůbec manipulovat, jak to předvedli v USA

Pijack
18. 3. 2024 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Těší a mile mne překvapuje sociologický průzkum “neevropských” agentur – že pro SVO se přiklání 82% Rusky mluvících obyvatel jak na Ukrajině, tak i v Rusku. Přináší to Bloomberg, tedy seriózní tisk. Přání obyvatelstva je tak zajisté oprávněné, protože jen obyvatelstvo má právo žít po svém. Projednávaná otázka referenda v Kremlu naznačuje, že nebylo třeba vyhlašovat referendum o SVO. Jak víme, na rozdíl od našeho právního prostředí a míry “demokracie” je fakt, že v ČR referendum u nás politici ze strachu nechtějí, ALE v Rusku je po nástupu Putina referendum uzákoněné, čehož Rusové hojně využívají. Prostě i oživení společnosti nabývá síly. Tam se blbci, kteří by se chtěli například upálit na protest proti Putinovi, nevyskytují. Nemají důvod.

Tupý hulvát
19. 3. 2024 10:22
Odpovědět  Pijack

Já se tedy u vědomí stavu českých voličů bojím referenda také a to velmi.

Putinovec
18. 3. 2024 19:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě jedna věc . Nemyslete si , že Drulák , Klaus a další , jsou Naši – vlastenci . Jsou to viditelní představitelé generačně parazitických klanů – mafie , snažící se získávat moc , ve vnitřní politice států .
Ale je pravda , že patří do skupin mafie , která si reálně uvědomuje , kdo bude na straně mrtvých – poražených a snaží se urvat si pro svůj parazitický klan místo na slunci , v nově přeformátovaném světě .
Jsou to prozatímní situační spojenci , připravení kdykoliv zradit .

sizok
18. 3. 2024 19:41
Odpovědět  Putinovec

Máš, Putinovče, naprostou pravdu. Vidím to stejně. Jedni paraziti chtějí
vyšoupnout ty druhé. Staré čínské moudro. Jsi přesně takový, jaké vidíš ostatní.

Pavel
19. 3. 2024 09:25
Odpovědět  sizok

Souhlas,ale tak je to u nás se všemi tzv. politology a experty z opozice. Neuslyšíte nikoho říci pravdu, že SVO není žádná okupace a Rusko na základě mezinárodního práva i směrnic OSN má plné právo na ochranu Rusky mluvících obyvatel Ukrajiny vojenskými prostředky,jakož i likvidaci neonacistického režimu! Podobně je to i v tou otázkou obsluhy sofistikovaných zbraňových systémů na území Ukrajiny! Jde o přímé zapojení vojáků NATO do zabíjení Rusů,tudíž jsou ve válečném stavu s RF a dle toho má RF právo adekvátně odpovědět. Jen díky tomu, že si Putin uvědomuje,že je to past a NATO jej chce vyprovokovat k zásahu mimo území Ukrajiny na území členského státu NATO.Pak jej tak jako s Ukrajinou označit za agresora a vyřvávat, že Rusko napadlo NATO! Proto je jen likviduje na území Ukrajiny a podle toho jak Macron piští tak asi úspěšně.

Pavel z Moravy
19. 3. 2024 09:43
Odpovědět  Pavel

Je to přesně tak jmenovče. Až uslyším všechny ty politology a experty z opozice mluvit rovinu, potom jim začnu alespoň částečně důvěřovat. Zatím většina z nich použije vždy nějakou tu obezličku, aby si trochu před vládnoucí kamarilou škůdců zachránili tvář.

Gales
18. 3. 2024 20:07
Odpovědět  Putinovec

Důvěřuj ale prověřuj.

Jarda
19. 3. 2024 10:17
Odpovědět  Putinovec

Taky soudruh Vidlák..

18. 3. 2024 20:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Na druhé straně stojí Maďarsko, kde je jasné, že by Orbán nikdy neposlal své vojáky na Ukrajinu, ale stejně i Rumunsko…

A proč by taky Rumunsko posílalo. To si plní bobříka vlezdopr-delectví jiným způsobem:

ZÁKLADNA NATO V RUMUNSKU? USA MAJÍ NEBEZPEČNĚJŠÍHO SPOJENCE. A AKTIVNĚ SE PŘIPRAVUJE NA BOJ S RUSKEMTlak kolem Ruska bude stále sílit. Rumunsko dnes oznámilo podmínky pro umístění největší základny NATO v Evropě … Největší základna NATO se objeví v RumunskuNa rumunském území vyroste největší vojenská základna Severoatlantické aliance v Evropě … V pondělí 18. března o tom informovala rumunská televize Je upřesněno, že se tak stane v důsledku rozšíření 57. letecké základny rumunského letectva „Mihail Kogalniceanu“. Rozloha nové základny NATO dosáhne 2,8 tisíce hektarů.

Což je 28 km2, což je čtverec o stranách 5,3 km. To se to pánečku bude startovat na Krym! Tolik k Rumunsku, prófo.

Pavel z Moravy
19. 3. 2024 09:58

A jak to bylo dojemné, když se osvobodili od diktátora, což byla zase dlouhá ruka pracující ze západu. A bylo by zajímavé vědět jak ten chudý národ na tom je dnes se svým životním standartem pro ty obyčejné neprivilegované Rumuny. Ale což, to jak žít a s kým žít je jejich věc, tak jako naše. Naše populace se také zhlédla v západním pozlátku, musí si ho nyní užít až do dna. A tam kde se již nemyslí, tím co máme v dutině lebeční, tam již dotyčným není pomoci. Přišlo to, co přijít muselo. To bylo nad slunce jasnější. U nás je to protektorát v novém hávu.

Frank
18. 3. 2024 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak od fialové bandy, gumy Řehky a bolševické gumy z hradu lze očekávat cokoliv.

Tupý hulvát
19. 3. 2024 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

” bylo od začátku jasné, že ta vakcína nepřinese žádnou ochranu”
Tohoto přechytralého lháře nám snad ta kavárna podstrčila jako pátou kolonu.
Komu mohlo být od začátku jasné,že vakcíny nebudou fungovat?

katango
19. 3. 2024 11:40
Odpovědět  Tupý hulvát

Jak to začli do lidí tlačit násilím nebo alespoň intenzívním přesvědčováním, bylo jasné, že jde o svinstvo. Že je nefunkční, bylo jasné hned jak se začalo mluvit o “boosterech”.

Tupý hulvát
19. 3. 2024 14:46
Odpovědět  katango

Žvaníte jako ostatní,u vás mě to překvapuje.O posilování se ze začátku nemluvilo,to je pravda,vakcíny také nebyly hned,chtěli dát lidem naději.Vyděšení byli všichni,nikdo nic pořádného nevěděl.
Jenže u některých virů je prostě účinnost jen krátkodobá,to je u chřipky stejné.Myslet si,že u tohoto typu viru bude vakcína napořád si mohl jen nevzdělanec nebo idiot.
To si opravdu myslíte,že naprostá většina doktorů nutila lidi do něčeho,o čem věděli,že to nefunguje nebo dokonce škodí?Uvědomujete si,že většinu zdravotníků obviňujete ze zabíjení lidí?Kdo si myslíte,že jste?
Ano,tzv.virologové,vakcinologové,imunologové vědí o virech málo nebo nic a nemohli to přiznat,někdo by se mohl ptát,za co brali celý život plat.Ano,zneužili situaci a násilně prosadíli jen genové vakcíny,zabránili vývoji a využití tradičních metod,to je jistě zločin.Vy se tomu divíte?Odkud pocházejí ty preparáty jistě víte a já netvrdím,že neškodí,být mladý,také bych si RNA nedal.Dnes nevím,pořád není nic jiného dostupné a před dvěma měsíci jsem musel,prý s kovidem do špitálu,nijak dobře mi nebylo.
Jestlipak víte,KOMU je vždy a HNED všechno jasné?

Markýza
19. 3. 2024 16:29
Odpovědět  katango

Sic netuším, co je to bůstr, ale ty “souboje vakcín” byly naprosto zásadně podezřelý, mně aspoň ano. Ajajaj, kšeftíček, řekla jsem si. A jakej mastnej!

ADx
21. 3. 2024 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Green Vaccine Against Putler!