Krize UKRAJINA

,Tajná záchrana Fialy?” Šéf FBI v Praze. Expert hovoří

27.02.2024 8:31 | Monitoring

O válce na Ukrajině se mluvit moc nedá, jde o vykrvácení Ukrajiny a nikoli z ruské strany, ale z té západní strany, nálada se blíží hysterii, ale jde o jakousi hru a byznys, uvedl v Aby bylo jasno bezpečnostní analytik Jan Schneider, který tak reagoval na slova šéfa CIA. Hovořil také o možné přípravě provokace ze strany FBI s cílem zabránit předčasným volbám v Česku.

Sdílej

Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Premiér Petr Fiala v pořadu Partie

„Možná se mění celý přístup, najednou to vypadá, že zákopová válka zamrzla a že spousta řečí kolem, které byly vedeny, vlastně neplatí,“ všímá si Jan Schneider, že čím dál více politiků a médií připouští, že rusko-ukrajinská válka začala již před deseti lety v roce 2014 a ne 24. února 2022.

„Mám pocit, že u nás jsme si na podobné obraty už zvykli. Premiér Fiala před volbami naprosto nestydatě říkal, že se daně zvyšovat nebudou, teď se mu to připomíná, jiný by se propadl hanbou, ale tenhle dělá, že se nic neděje. Když máte hroší kůži, nemusíte mít páteř,“ dal v pořadu Aby bylo jasno za příklad Schneider, jak rychle se mění rétorika českých politiků a česká společnost je vůči tomu poměrně dost flegmatická.

„Možná se připravuje nějaké vyústění, které – jak jsem četl – si přeje 69 procent Čechů podle průzkumu STEM. Zřejmě asi nejsme ojedinělí, kteří si myslí, že už toho bylo dost a že k tomu ani nemělo dojít, že kořeny toho konfliktu sahají mnohem dál,“ řekl bezpečnostní analytik, podle kterého kořeny tohoto konfliktu sahají do roku 2008, kdy Ukrajina, přestože byla podle ústavy neutrální stát, začala koketovat se vstupem do NATO, čímž rozbila do té doby veškeré existující úmluvy a stabilitu té situace.

Uvedl, čím si vysvětluje, že připomínka druhého výročí války na Ukrajině plnila titulní strany českých médií, oproti tomu zahraniční tisk jim zdaleka tolik pozornosti nevěnoval: „My jsme vlastně takové fundamentální protiruské předpolí, jsme zase papežštější než papež, nepoznali jsme, že Američané už brzdí koně. Oni celou dobu vlastně dělali něco jiného, než hlásali. Teď to ale už začíná být vážné a my zase zůstaneme jako v tom roce 1989 úplně poslední, kterým to dojde,“ povzdechl si Jan Schneider.

Pozastavil se u výroků šéfa americké CIA Williama Burnse v magazínu Foreign Affairs, kde sděluje veřejně své záměry a hovoří o náboru Rusů do amerických tajných služeb. „Naznačuje, že probíhají nějaké kontakty, Američani vlastně přiznali, že mluví s Rusy na úrovni zpravodajských služeb, totéž se naznačuje i s Čínou. Je zajímavý moment, že se to zveřejňuje, možná proto, aby lidé nepodléhali úplně té psychologické válce, protože oni dělají ramena a tlučou se v prsa a lidi se bojí, ta nálada se blíží hysterii a oni tu zároveň naznačují, aby se lidi trochu uklidnili a zamysleli, že jde o jakousi hru,“ pokračoval Schneider.

Následně polemizoval, zda se skutečně dá mluvit o tom, že na Ukrajině je válka: „Celá ta terminologie, mluvit o válce na Ukrajině… Já mám pocit, že ukrajinská fotbalová liga nebyla přerušena, což ve válce nebývá. Ty záběry z té Ukrajiny, opravdu ta paní učitelka Bednářová měla pravdu, tam se o válce mluvit moc nedá. Důkazem, že nejde o válku, je tranzit plynu, za který Rusové Ukrajincům platí a Ukrajinci jej posílají dál do Evropy, což je mezi dvěma válčícími státy naprosto vyloučené, že by probíhal běžný obchod,“ dodal bezpečnostní analytik.

Je velmi skeptický k západní pomoci Ukrajině, nesouhlasí s názorem šéfa CIA, že jde o klíč k ukrajinskému úspěchu. „Takové řeči jsou úplně zbytečné. Když si vezmete, že náš prezident shání náboje po všech čertech, aby je poslali na Ukrajinu, protože sklady už mají prázdné, tak mluvit o nějaké síle a vítězství, to ne. Ukrajina je, bohužel, vydána na milost a nemilost těm velmocem, k tomu konfliktu nemělo vůbec dojít,“ uvedl Schneider.

„V podstatě měsíc po zahájení ruské operace v Istanbulu v březnu 2022 se měly podepsat dokumenty, které přímo připravila ukrajinská strana a celé vidle do toho hodil šílenec Boris Johnson…,“ podotkl.

„To, co se odehrálo, je něco nehorázného a já se obávám, že jde o vykrvácení Ukrajiny, a nikoli z ruské strany, ale z té západní strany, protože Ukrajina tím, že se nechala přemluvit k pokračování konfliktu, je příjemcem takového množství vojenské techniky, kterou nezaplatí, a ty pohledávky budou kapitalizovány na úkor ukrajinské suverenity,“ řekl bezpečnostní analytik, podle kterého šéf CIA v podstatě naznačil, že na Ukrajině jde pouze o byznys.

Věnoval se také návštěvě šéfa americké FBI v Praze a možnosti, že FBI připravuje v České republice provokaci. „Pokládal jsem si otázku, v jaké situaci sem šéf FBI přijíždí, a ta situace je zajímavá. Podle údajů STEM 69 procent obyvatel je pro ukončení konfliktu na Ukrajině i za cenu územních ztrát Ukrajiny, 82 procent je nespokojeno se společenským vývojem, s vnitropolitickou situací je spokojeno sedm procent obyvatel, s prací prezidenta je spokojeno 37 procent lidí, s prací premiéra deset procent, s prací parlamentu devět procent a s prací vlády osm procent.

Takže ta situace je podle mě historicky katastrofální, hrozí stávky, demonstrace zemědělců, učitelů, lékařů, lidi nejsou spokojeni s energiemi atd. Společenská situace je tak nestabilní, že návštěva ředitele FBI mi nahání podezření, o čem všem se tu budou bavit a jestli se tu nepřipravuje nějaké opatření, protože mám pocit, že volby nebudou příští rok, že to praskne už letos, jestli se tu nepřipravuje nějaká provokace, aby se to zvrátilo. Protože se dá předpokládat, že když se změní po předčasných volbách vláda, tak spousta věcí, které teď s takovým šíleným nadšením plníme, hlavně vůči Ukrajině, přestanou platit.

Nedá se vyloučit myšlenka, že je to v rámci toho, aby Česká republika byla udržena jako ten útočný hrot, sice trochu komický, ale přece jen je to strategická základna v tom úsilí neustále provokovat Rusko,“ doplnil bezpečnostní analytik Jan Schneider.

Zdroj : PL

sdílet na

67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
27. 2. 2024 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám takovej neblahej pocit jako by ta ,,válka” na Ukrajině byla kulisou pro přeformátování světa.

Pijack
27. 2. 2024 12:18
Odpovědět  Gales

ODSácká tupá hlava Bendl se nechal slyšet, že demonstracemi se nic vyřešit nedá. A jak to řeší ta dnešní sqadra? Tak dlouho to v Bruselu “řešili”, až tím nas*ali většinu národa a nejen našeho, ale celé Evropy. Tak by mě zajímalo, jak ti negramoti dokáží řešit problémy jiných zemí mimo Evropu. Děs běs. Takový humor je už k pokálení. Nejsou schopni ani napravit problémy, které sami způsobili. Pokud je ovšem nezpůsobili úmyslně. To by pak bylo na krvavou revoluci. Jediné co umí je nasírat obyvatelstvo.

Pavel
27. 2. 2024 13:44
Odpovědět  Pijack

“Má pravdu předsedo” fakt se to demonstracemi řešit nedá,ale je způsob řešení! Už jej u nás i nejednou použili, poprvé když provedli defenestraci Pražských konšelů! Tak pokud si to Mareček přeje,tož mu to umožněme. Jen do toho příkopu nedáme ten hnůj, neb by to bylo příliš měkké a bylo by jej škoda, ten patří na pole!

Pijack
27. 2. 2024 13:57
Odpovědět  Pavel

Jasně že demonstracemi se moc nevyřeší, ale demonstruje se hlavně proto, aby problémy řešili ti politici, kteří odpovědnost mají. Demonstrace je hlas “ulice”. Nemám rád slovo “ulice”, ale jak to jinak napsat?

Markýza
27. 2. 2024 19:19
Odpovědět  Gales

Tak to snad nemáte jen pocit, to je úplně zjevné. Příčinou rozhodně.

Administrátor
27. 2. 2024 20:09
Odpovědět  Gales

katango
28. 2. 2024 11:49
Odpovědět  Gales

Ale ona je. Jen si myslím, že přeformátovávat se bude podle Ruska a ne podle KoZa.

PENNYS
29. 2. 2024 20:38
Odpovědět  Gales

EUROSUJUZ UŽ JE DOST DLOUHO PŘEFORMÁTOVANÝ-
NEJVÍCE SE TO PROJEVUJE NA BÝVALÍCH POSTKOMUNISTICKÝCH ZEMÍ jako je Prágle!!

František
27. 2. 2024 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Čr je na druhém místě, hned za USA, vyhlášena jako úhlavní nepřítel Ruska. V. Putin varoval naši vládu, že jestliže bude pomáhat v zaslání raket na Uk, tak že může přijít úder proti nám. A ten bude zcela jistě na Prahu. Pražáci, těšte se.

Helena
27. 2. 2024 12:10
Odpovědět  scipio

Nač plýtvat drahými zbraněmi, když stačí Čuk a Gek a taková malá neopatrná nehodička Pyjaly, Rakušana, Lipánka, třeba při přesunu na jednání vlády, nebo novičok v poslanecké jídelně na vypečených hranolcích nebo ve svíčkové. Ani šéf FBI je nepřišel pochválit, možná ta akce 21.12. měla být až teď, aby se rozhořela ta správná protiruská mééédiální hysterie, a ti švejci to tak zpackaj. Ročild a Zelenský jsou už v pekle-na Fijalu a spol už se tam čeká.

Honzas
27. 2. 2024 13:12
Odpovědět  Helena

No jestli tím báchorkám o novičoku Věříte tak vás docela lituji.

katango
27. 2. 2024 18:53
Odpovědět  Honzas

Nepoznáte ironii a sarkasmus?

Markýza
27. 2. 2024 19:18
Odpovědět  katango

Zjevně nepozná, ani když ho majzne po kokosu – ale lidé jsou prostě různé 😀

Tupý hulvát
28. 2. 2024 11:12
Odpovědět  Helena

Naznačujete ve své ironii,že látku jejíž název pocházející z angličtiny a náhodou znějící jako ruština používají Rusové.Děláte to úmyslně nebo z hlouposti?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
27. 2. 2024 12:43
Odpovědět  František

Budeme potřebovat například úplně zničit zemi NATO, například Německo, jako ukázku síly a schopností. Aby každý mohl naplno vidět svůj osud, jinak úplně ztratí strach. Úder musí mít výjimečnou sílu na celém území jedné země NATO. A poté jim všem dejte maximálně 1 hodinu na stažení všech jednotek, jinak budou následovat nové drtivé rány proti Francii, Británii, Spojeným státům a dalším.

Jura S
27. 2. 2024 19:27
Odpovědět  František

Už to bylo jinde ZNALÝM vojenským analytikem (s praxí.. a ROZUMEM) konstatováno, že první atomový “flák” JAKO VÝSTRAHU dostane PRAHA, bezvýznamná vesnice, Londýn by byl moc, Polsko taky…
To by mi až tak nevadilo, Prágl to ŘÍDÍ, provokuje, vysílá “signále” a nóty…. Ale obávám se, aby rusi nevyměkli, že to nepošlou na Prágl- jako že historické památky, to by na ně vrhalo nějaký narativ barbarů, ale fláknou to na Ostravu- konkrétně na Mošnov, vlastní Ostrava nemá žádný válečný potenciál… Ale Mošnov je silné válečné logistické centrum a je tu jediná druhá přistávací dráha pro ty americké krumple…. (mimo letiště V. Chrchly)

Jura S
27. 2. 2024 19:41
Odpovědět  Jura S

Já s rodinou se v 3 kilácích od epicentra změním v “plynovou substanci” , to by nebylo ještě tak zlý, nebo v přišvařený zombie, z kterýho budou odpadat kusy uškvařenýho masa… Co budu muset jako chlap udělat ? Pokud budu mít poslední síly…? Při pohledu na uškvařenou rodinu, chroptící v rujnách….? Naše UTRPENÍ ukončit…. Prágl se samo hned vzdá, nebo dostane svou dávku…. nechci platit tuhle cenu za “chciválky” …

Jaris.
28. 2. 2024 02:53
Odpovědět  František

Copak Cesi, ti nikdy nezklamou.Obzvlaste, kdyz si mohou kopnout do Ruska. Putin opet varoval…. uz po kolikate, ze udela to ci tamto a zatim neuzavrel ani kohouty na plyn do fasisticke EU, coz by Evropu potrestalo vic nez nejake rakety namirene na Prahu.

katango
28. 2. 2024 11:51
Odpovědět  Jaris.

On varoval mockrát a vždycky to splnil. Jen ne v čase a místě, kde se to čekalo.

Aleš
27. 2. 2024 11:33
Ohodnotit příspěvek :
     

SPOLU a jejich rodinní příslušnícíci i voliči šup na frontu a jít příkladem.

pedro
27. 2. 2024 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcípneme za americké zájmy? V tom případě chci nejdřív vidět anglosasy v ohni, pak v klidu zařvu.

Slovan
27. 2. 2024 13:21
Odpovědět  pedro

To neřeš, protože tě už hlava bolet nebude, bo nebude během vteřiny žádná. Když budeš blízko epicentra, když dál tak to asi bude horší. Ale prý ” Voni se nějak domluvěj”.

katango
27. 2. 2024 11:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale že nám ten Péťa sešel, co? Vypadá jako bezďák, člověk by mu dal korunu (to se říkalo dřív, dnes by to byla dvacka, ale tu bych mu teda nedala).

Pijack
27. 2. 2024 12:20
Odpovědět  katango

Tomu stačí dát pořádnou po tlamě. Je to zadarmo a určitě by to fungovalo 🙂

Boomer
27. 2. 2024 12:28
Odpovědět  katango

.. vono se to těžko vypadá dobře, když všechno vypadá špatně a/nebo ještě hůře…

Markýza
27. 2. 2024 12:31
Odpovědět  katango

On v té politice nějak sejde každý, ale je pravda, že derniér vypadá rovnou do rakve. Holt si utrhnul větší sousto, než dokázal sežvýkat.

Jan Vok
27. 2. 2024 15:12
Odpovědět  Markýza

Jenže kolik škody to nadělá než to chcípne.

Markýza
27. 2. 2024 18:18
Odpovědět  Jan Vok

Nadělá, jenže to tak prostě ve světě chodí. Snad z toho vyplyne nějaké malé ponaučení.

27. 2. 2024 15:55
Odpovědět  Markýza

Nesouhlas! Jen se jukněte na chmatáka chilskejch per, jakej je to čilouš!

Markýza
27. 2. 2024 18:19

Čilouš je, ale taky bývával daleko větší frajer, než tam vlez. A nezapomínejte, že na rozdíl od derniéra on dobře odhadne, na co má a na co ne.

Boomer
27. 2. 2024 18:27
Odpovědět  Markýza

..on je cosi jako Karel Gott v popmjůzik…

27. 2. 2024 23:00
Odpovědět  Boomer

Ani omylem. Gott, už za totáče dával sakra těžký prachy na to, čemu se dnes říká charita – na děcáky, babičkárny a podobně. Akorát že o tom nikde nežvanil – ani za totáče, ani po něm. Já ty jeho sladáky nemoh ani cejtit, ale byl to, oproti Kikině a mnoha dalším, charakter a Člověk.

Boomer
28. 2. 2024 12:10

.. myšleno tak, že Gott naprosto přesně věděl na co má a to dělal kvalitně, do jiného se necpal. Slaďáky neslaďáky, odzpíváno profesionálně… o ničem jiném jsem nepsal. A ty si o tom mysli co chceš…

Ivo
28. 2. 2024 01:57
Odpovědět  Markýza

Sobotka, Parkanová minimálně o deset let vzhledově.

Markýza
28. 2. 2024 08:40
Odpovědět  Ivo

Nejen oni. Každý, už jsem si toho všimla mockrát.

Tupý hulvát
28. 2. 2024 11:20
Odpovědět  Ivo

Alespoň všichni vidíte,jak těžká práce je ta politika.

27. 2. 2024 15:52
Odpovědět  katango

Mě zase přijde spíš jako poslední díl Bradavic: “Hary Potter v pečováku”.

Markýza
27. 2. 2024 18:20

😀 😀 no chudák malý čaroděj!

Pijack
27. 2. 2024 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera po projevu Fica tvrdili, že se žádné vyslání vojáků na UK nepřipravuje, že je to úplný nesmysl (citace Fialy). ..a že žádný takový bod nebyl a není na pořadu jednání v Paříži!…

 A dneska Macron ohledně včerejšího jednání na kameru řekl: 
” Nedošlo k oficiální shodě ohledně vyslání vojáků na Ukrajinu… ale nesmíme vyloučit žádnou možnost”. 

Takže Fico řekl 100% pravdu- protože když nedošlo ke shodě, tak to znamená, že NĚKTERÉ STÁTY TO OPRAVDU POŽADUJÍ A NAVRHUJÍ… a některé s tím nesouhlasí. 
A dovětek, že ani tuto možnost nelze dopředu vyloučit znamená, že včíl to přejde do fáze “přesvědčování” (vydírání, uplácení) těch, co tomu nechtějí rozumět… A jsem si na 100% jistý, že mezi ty již (dávno) přesvědčené magory patří Fiala s pol.!!! + fanatik Řehka

Jinak to je jasný důkaz, že politici i média lžou bez mrknutí oka aniž by si lámali hlavu nad tím, zda někdo jiný může už za pár hodin prokázat, že lžou… protože oni to přebijí s bohorovným klidem další lží… 

Pijack
27. 2. 2024 12:05
Odpovědět  Pijack

Co z toho plyne? Hned několik věcí!
– na Ukrajině je situace z pohledu komika a EU mnohem horší než přiznávají… protože požadavek na vyslání vojáků je už opravdu hodně zoufalý řešení…
– Zoufalost dokazuje i to, že se včera 15 států domluvilo na koalici ohledně zajištění raket středního a dlouhého doletu pro zelenského (čtu to tak, že společně se budou snažit sehnat prachy a někde ty rakety urychleně najít…)
– a že Řehkovy výroky z minulého týdne o nutnosti urychleně přepracovat mobilizační plány a připravit se jako hostitelská země pro pobyt spojeneckých vojsk nebyly jenom nějakou frází, ale že se opravdu už něco připravuje (minimálně přesun vojsk přes naše území a dislokace spojeneckých vojsk u nás (spojeneckých = na 99,999% USA. 
– no a je to asi jenom otázka času, kdy pod nějakou záminkou tam ty vojáky vyšleme… a mám obavy, že na to nebude mít vliv ani to, zda tu bude premiérem Fialičenko nebo Babiš. Ono je totiž hnutí ANO stále připraveno nést štafetu podřízenosti.

František
27. 2. 2024 12:17
Odpovědět  Pijack

Babiš všecko v Bruseli podepsal, Fiala jen plní Babišovy sliby v EU. Který z nich je větší darebák?

skeptik
27. 2. 2024 12:50
Odpovědět  František

Jasně že Fiala!

Standa
27. 2. 2024 13:51
Odpovědět  František

Co podepsal? Formuluj jasně, konkrétně a nelži! Nebo si běž drbat frantíka na wc!

Pablo
27. 2. 2024 15:18
Odpovědět  Standa

Ty sis ho už podrbal, studentíku? Běž se raději učit, my tady situaci sledujeme už víc než 10 let, nepotřebujeme, aby nás nějaký puberťák, co se právě naučil ťukat do klávesnice označoval za lháře, protože se nenaučil hledat informace i jinde než na ČT a Seznam Zprávách!!!

Helena
27. 2. 2024 13:56
Odpovědět  František

Máte pravdu!! Babiš tomuhle fyjalovým hnusu umetl cestičku. Věděl, že Fyjalový hnus a spoluzločinci budou dosazeni k moci. Proto zavedl povinné očko týden před sestavením Pyjalovlády – věděl, že to zruší a jeho nástupci budou slavní, dále na rozkaz Brusele zatnul první megadluh v 6/2021. Babiš je varianta B, kdyby Pyjala totálně selhal.

skeptik
27. 2. 2024 17:25
Odpovědět  Helena

Ták určitě, a důkazem je, že proti němu média vedla dlouhodobě špinavou kampaň na politickou objednávku stejně jako vleklý soud, že.

Helena
28. 2. 2024 08:51
Odpovědět  skeptik

Samozřejmě, že vedla a ještě povede, ale nikdy nedojde konce-nebo max. konce do ztracena. A Babiš dobře ví, že mu ve skutečnosti nic nehrozí. Je to jen divadlo pro vovce, aby vovce- v případě krachu Fyjáály, volily západní variantu Fyjáály B jako Babiš. Fyjala i Babiš mají jednoho pasáka a jsou placeni z jedné kapsy.

skeptik
28. 2. 2024 09:06
Odpovědět  Helena

Jste pomalu chápající, že? Kdyby mezi Babišem a Fialou nebyl rozdíl, tak by nebyl důvod, aby bulvár vedl proti Babišovi špinavou kampaň na pokyn těch, co tahají za nitky.

katango
28. 2. 2024 11:54
Odpovědět  skeptik

Možná to je jen způsob, kterak Babišovi umést cestičku do Strakovky – bude prezentován a spatřován jako zachránce. No a po uvedení do úřadu se teprve uvidí.

pedro
27. 2. 2024 12:25
Odpovědět  Pijack

Dělají bu bu bu , jako vždy a že se Rusko lekne. Nikdy se neleklo, má lepší zbraně o 3 generace, lepší armádu, která bojuje za vlast, ne za banky a dolary. Musí vědět, že jim Rusko tak nakope prdel, že zanikne civilizace, bohužel.

Ladislav 💤
27. 2. 2024 12:49
Odpovědět  pedro

👍 přesné a výstižné! Trumfové esa mají ještě v záloze o kterých neví zločinci a okupanti NATO ani ň!

pedro
27. 2. 2024 15:48
Odpovědět  Ladislav 💤

Rus se nikdy nechlubí. Amík objeví křivý hřebík a mele o tom roky, hlavně zpeněžit. Rus jim vypne satelity, vypálí centra a je po válce do 24 hodin. Rus se bojí miliard hladujících a umírajících, protože má dobré srdce. Proto nezničil ukrajinu, mohl za týden.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
27. 2. 2024 13:33
Odpovědět  pedro

Výborně Pedro, to je jenom přesvědčování sama sebe, že něco mohu. Mohou ho.vno, ani ta přeformátovaná společnost a že je zblblá dost jim to nesežere. Tady už jde totiž o životy. A když slýchávám jak chtějí ještě osmdesátníci požít, tak proč by neměli chtít mlaďoši. Navíc oni při své fyzické vybavenosti na to nemají. My měli na vojně v 70 letech drill o kterém se těmto mladým ani nesní. Možná se mohou přihlásit někteří, kteří si myslí, že to je jenom taková střílačka jak na počítači, ale z toho by brzy procitli. Prostě tyhle kecy Makrónků a jemu podobných nemá cenu rozebírat. Ti jsou dobří leda tak ke sběru míčků po prohrané sadě. A to už je tady. Myslím, že je zbytečné tyhle lidi komentovat. To je myslím lepší komentovat tu bohulibou vůni, která dnes šla že sousedčiny kuchyně. Zdravím.

pedro
27. 2. 2024 16:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zdravím taky. Ta vůně, no, v jaké to žijeme zemi, kde koupím za 200 uzené a druhý den ho vyhodím, nejde to žrát. Tolik želatiny a chemie, no krájení pneumatiky je lepší. Penny-řezníkův talíř. A pak se všichni diví, že bych chtěl zpět socík. Bože, jak já bych si naplácal držku. A lidi ani netuší, jak chutná poctivé jídlo, jinak by svrhli tenhle kapitalistický fašismus do hodiny!

Markýza
27. 2. 2024 18:22
Odpovědět  pedro

A polovinu světového nerostného bohatství. Třetinu světových zásob pitné vody. A práci s jádrem na světové špičce. Njn – to je marný.

Ladislav 💤
27. 2. 2024 13:19
Odpovědět  Pijack

Ještě chvilku a Rudá armáda má Ruský Charkov zpět!

Ladislav 💤
27. 2. 2024 12:46
Odpovědět  Pijack

No a my samozřejmě patříme mezi ty blbce!

Pijack
27. 2. 2024 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Další legrace – Ukrajinu prý čekají temné časy, míní finský analytik Emil Kastehelmi. Podle něho má Ukrajina smrtelný problém.

Já zase říkám, je žádné těžké časy nečekají, až je osvobodí Ruská armáda. Konečně si normální lidé na Ukrajině oddechnou. Ten nacizmus tam už většina lidí nechce. Byli na tom 10krát hůř, než prosperující Rusko, protože je už KOZA začal vysávat. 70% úrodné půdy už vlastnily fondy z USA. Co je na tom pro obyvatelstvo dobré? NIC. Jako u nás, kde taky už skoro nic nevlastní stát. KOZA od nás vysává 500 mld. ročně. Si někdo myslí, že zrovna z Ukrajiny žádné zisky nestahují. žííííííš těch idiotů co si to myslí je pořád ještě dost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan Vok
27. 2. 2024 15:21
Odpovědět  Pijack

Komu jdou asi zisky za tyhle sračky? Usa už vlastní většinu ukrajinské půdy. https://www.facebook.com/reel/1345028079520757

Markýza
27. 2. 2024 18:31
Odpovědět  Jan Vok

Vlastní. Ještě bude zajímavé co nastane, až jim tu půdu obsadí Rus 😎

pedro
27. 2. 2024 16:05
Odpovědět  Pijack

Problém máme my. Ukři už dávno mektají, abychom se učili kurvajinsky, že tohle bude kurvajina.

Pijack
27. 2. 2024 12:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Další humorná perlička protektorátní propagandy – Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski v pondělí naléhal na předsedu americké Sněmovny reprezentantů Mika Johnsona, aby umožnil hlasování o schválení nezbytné pomoci pro Ukrajinu. Současně ho varoval, že v případě vítězství Ruska za to ponese zodpovědnost. 

Propagandisté se zase prořekly. Mě z toho jasně vychází, že se už mezi sebou štěkají a začínají na sebe svalovat případný krach. “My ne, to oni” 🙂

skeptik
27. 2. 2024 13:53
Odpovědět  Pijack

Oni to ještě neví, ale zodpovědnost ponesou všichni podporovatelé banderonacismu.

Frank
27. 2. 2024 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialenko se drží koryta jako lejno košile. A ta vládní smečka dezolátů udělá vše pro to, aby se u koryt udržela i nadále. I kdyby rakušákovi měly ty vyvalené bulvy vypadnout.

Jura S
27. 2. 2024 19:14
Ohodnotit příspěvek :
     

KOZA nadnárodní korporace vytahají fakticky z ČR až 1500 Miliard ročně…  Devastace “havloflašky demokracie” zemi zpludrovaly za 30 let o další desítky biliónů Kč. Začlo to zavíráním cukrovarů, likvidací klíčových strojírenských, hutních firem, dolů…. Ze země “namakaný, soběstačný chlap” zbyl “žebrák rvoucí se o kůrku (ale může jít do průvodu LGBT++)”… co dodat…. Dnes a zítra zabijeme Novou Huť Klementa G., protože je posledním velkým trámem v oku KOZY, pak zde bude dle kozy úhor…. a kanonenfutr z mladých bez práce, co to podepíšou a půjdou se naverbovat do cizí války o pole DEEPSTEJTU !  tam chcípnou… ale můžou si to tam “duhově užít”… národ bez budoucnosti… prodaný a zparchantělý….

PENNYS
29. 2. 2024 20:36
Ohodnotit příspěvek :
     

29. února 2024, 20:40 – Veřejné zpravodajství – OSN
Šéf české vlády Petr Fiala v projevu k poslancům upozornil na to, že evropské mocnosti neplánují vyslat na ukrajinské území vlastní vojáky.
FIJALENKOVI AZÁPADU SE NESMÍ VĚŘIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§§§§§§§§§§§§§!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!