Krize UKRAJINA

Švýcarský vojenský expert: „Azov“ se v Donbasu dopustil nemyslitelného zvěrstva

Známý švýcarský vojenský expert, bývalý zpravodajský důstojník Jacques Baud, v rozhovoru s belgickým novinářem Michelem Collonem řekl, že ozbrojenci nacionálního praporu Azov páchali na Donbasu celá léta „nepředstavitelná zvěrstva“.

Překlad úryvku z rozhovoru zveřejnil televizní moderátor, herec Andrej Bocharov v Telegramu.

Collon ukázal mapu znázorňující současnou situaci na Ukrajině: zóny obsazené ruskou armádou jsou zvýrazněny červeně, zóny ovládané Kyjevem jsou šedě a bojové zóny jsou stínovány červeně.

Baud si také všiml oblasti stínované modře. Podle jeho slov jde o ukrajinskou armádu na Donbasu, která je obklíčena, to je „fáze demilitarizace, eliminace hrozby vojenské invaze, která visí nad republikami Donbasu“.

Poukázal také na to, že ruské ozbrojené síly obkličují Charkov a Mariupol, kde jsou polovojenské jednotky, které nejsou spřízněné s ukrajinskou armádou:

„Jsou to ideologické milice, lidé, které lze nazvat divokými, protože jsou to násilníci a páchají bezpráví. To jsou prapory Azov v Mariupolu, mají na svědomí masakry v roce 2014, páchali zvěrstva po celém Donbasu (…) V letech 2014 a 2015 bylo mnoho masových vražd, ale nikdo o tom nemluví (…) Nacionální batalióny, jako je “Azov”, páchají nemyslitelná zvěrstva, jaké si ani nedokážete představit. Existují důkazy o těchto zvěrstvech, jsou tak názorné, že bych je zde neuváděl. Jsou to skutečná zvířata.”

Expert také upozornil, že ruské ozbrojené síly postupují velmi rychle, „tak rychlý postup v historii ještě nezažil – za čtyři dny obsadily území rovné Velké Británii“. 

Poznamenal, že ruské jednotky se vyhýbají velkým městům, městským ulicím, ale „ne proto, že by se bály, ale protože je to nesmyslné (…) jdou tam, kde je možné projít“.

Podle Wikipedie je Jacques Baud bývalý plukovník švýcarské armády, strategický analytik, specialista na zpravodajství a terorismus.

Dříve obyvatel Mariupolu hovořil o akcích ozbrojenců “Azov” uvnitř města. Podle jeho slov lidé vyrážejí z města v oddělených malých skupinách a ozbrojenci je využívají jako rukojmí a „lidské štíty“. 

Kromě toho ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov  oznámil, že porodnice v Mariupolu, údajně bombardována ruskou armádou, byla využívána jako základna praporu Azov, byly odtud vyhozeny rodící ženy a musel odejít i personál. List VZGLJAD napsal, jak ukrajinské úřady vymyslely další fejk a nálet na porodnici v Mariupolu připsaly ruským ozbrojeným silám.

Ukrajinští nacionalisté zároveň přiznali smrt azovského ideologa Mykoly Kravčenka v Mariupolu.

https://bit.ly/3qf4OVn

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
18. 3. 2022 10:55

Že by těch prvních vlaštovek bylo více?
Ono to jaro se opravdu blíží?!

Albi
18. 3. 2022 12:02
Odpovědět  krpo

Poněkud rozporuplné informace ve srovnání s těmi vládními, že?

Petr
18. 3. 2022 13:13

,,AZOV,,Nejel nahodou Fiala podpořit tyhle zvířata ani zvířata se tak nechovaj jako tenhle odpad společnosti !

TAK
18. 3. 2022 13:15

NEŽ VĚŘIT PROBRUSELSKÉ fijalové vládě- TO RADĚJI VĚŘÍM KUCHAŘI VE 4. CENOVÉ SKUPINĚ