Krize UKRAJINA

Svět se směje EU kvůli sankcím vůči Rusku

Svět se směje EU kvůli sankcím vůči Rusku
Bylo by „poetickou nadsázkou“ říci, že opatření proti Moskvě fungují, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto.

Evropa se „ničí“ ve jménu podpory Ukrajiny a sankční politika EU je na globální scéně k smíchu, prohlásil maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto. Zopakoval postoj své vlády, že konflikt na Ukrajině „musí tuto chvíli skončit“.

Bylo by „barokní a poetickou nadsázkou“ říci, že sankce proti Rusku uspěly v ochromování ruské ekonomiky, řekl Szijjártó účastníkům sobotního politického festivalu Tranzit.

‘Politika sankcí selhala,’ řekl a dodal, že ‘všude na světě je evropská politika sankcí k smíchu.’

EU uvalila na Rusko 11 po sobě jdoucích kol sankcí od loňského února, kdy Moskva zahájila vojenskou operaci na Ukrajině. Zatímco šéf diplomacie EU Josep Borrell v sobotu tvrdil, že sankce „mají tvrdé a hmatatelné dopady na ruskou ekonomiku“, Mezinárodní měnový fond předpověděl, že ruská ekonomika letos poroste o 0,7 % a v roce 2024 o 1,3 %.

Eurozóna naopak vstoupila do recese na začátku tohoto roku poté, co se blok dobrovolně odřízl od Ruska, svého největšího zahraničního dodavatele energie. Vzhledem k tomu, že energetická krize ochromila zejména německou průmyslovou produkci, Rusko loni podle Světové banky předstihlo Německo jako pátou největší ekonomiku světa.

Evropští lídři přijali tyto sebepoškozující sankce, protože „jsou ve válečné psychóze“, řekl Szijjarto a dodal, že vojenská pomoc EU Kyjevu také přímo ohrožuje bezpečnost na kontinentu.

‘USA dotlačily Evropu do soutěže, kdo a jak moc pomůže Ukrajině: soutěže o vojenskou pomoc,’ řekl a posteskl si, že evropští politici ‘přijali tuto provokaci’, i když ‘doslova ničíme Evropu.’

Maďarský premiér Viktor Orbán odmítl povolit západním zbraním vstup na Ukrajinu přes maďarské území a Szijjártó v Bruselu opakovaně hlasoval proti navýšení zbrojního fondu EU pro Kyjev. Přestože je Maďarsko stranou všech sankčních balíčků EU, Orbánovi se podařilo vybojovat pro Maďarsko výjimky, aby mohlo pokračovat v dovozu ropy a jaderného paliva z Ruska výměnou za podporu těchto opatření.


Orbán i Szijjártó opakovaně vyzývali k okamžitému příměří na Ukrajině a tvrdili, že Kyjev nemůže doufat, že porazí Rusko na bitevním poli, a že čím déle bude konflikt trvat, tím větší bude riziko eskalace a tím horší budou konečné podmínky pro Ukrajinu.

sdílet na

78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
27. 8. 2023 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Kašpaři.

Gales
27. 8. 2023 12:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Zbytek světa se směje.

jhh
27. 8. 2023 18:51
Odpovědět  Gales

ostatní se smějí ale mi budeme plakat

Teuton
27. 8. 2023 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, na jednu stranu dovedu pochopit, že z Ukrajiny Ukrošvábové mužského pohlaví masově zdrhaji. Nechtějí bojovat za tu zkorumpovanou Zelenského nacistickou žumpu. Když to vztáhnu na nás, tak kdo z vás by chtěl bojovat za Fialu, Rakušana a tu hanebnou svini se dvěma svetrama Pekarovou ? Ta představa je tak strašlivá, že se mi úplně zvedá žaludek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
27. 8. 2023 12:48
Odpovědět  Teuton

Samozřejmě. Nám se tu v městečku vyrojili, ale bordel nedělají a neškodí, tak taky nevadí – a spousta chlapů v jatečním věku! A nikdo se jim nediví. Tuhle taková rodinka – rodiče kolem 35, díťátko kolem 5, čili chlap měl být jasně na frontě. A díťátko by nemělo taťku.

sizok
27. 8. 2023 14:15
Odpovědět  Markýza

Markýzo, věřte mi, i k tomu dojde. Náznaky už jsou.
V Polsku se o tom mluví věřejně. Je to otázka dohody mezi státy.
Když to přikáže usa…

Markýza
27. 8. 2023 14:21
Odpovědět  sizok

Ale to já vím, že s tím strašej. “Naši” uprchlíci prý pro jistotu nemají adresu, aby se jim nedal doručit povolávák a zaslechla jsem, že na nerv už jsou i dlouhousedlíci, co už tu mají baráky a firmy a tak. Ale bližšího nic nevím.

sizok
27. 8. 2023 20:52
Odpovědět  Markýza

Údajně se už v tomto duchu vedou jednání.
Zavedou se u nás a v ostatních státech kolem okrajinské odvodní komise.

Velitel
27. 8. 2023 22:25
Odpovědět  sizok

Nesmysl, v ČR ani jiné zemi EU neplatí a nemůže platit právo ukrajinské, ale naopak tu platí právo EU a právo mezinárodní a to zcela vylučuje že by letos, v roce 24 nebo 25 mohl jakýkoliv ukrajinec , který nechce byl odvlečen na Ukrajinu.

sizok
28. 8. 2023 07:17
Odpovědět  Velitel

Mluvíš, jakoby tu existovalo nějaké právo.

Markýza
28. 8. 2023 08:49
Odpovědět  Velitel

A jste si jist? Že
a) platí nějaké právo, a to padni, komu padni
b) pokud ano – je to právo české? 😉
Mmch mně by zajímalo, co to v praxi je, to “mezinárodní právo”. Pořád to slyším, ale co to je konkrétně…….hádám, že se nějaké státy na něčem domluvily – což ovšem může být kdykoli pozměněno, jiné státy to může nechat zcela chladnými – atd, atd.

Boomer
28. 8. 2023 17:01
Odpovědět  Markýza

..inu, jako celosvětový normotvůrce a současně i garant mezinárodního práva je nejčastěji uváděno Valné shromáždění OSN. Ale když na tohle tvrzení kouknete zblízka a přitom obrátíte pohled do minulosti, můžete nabýt oprávněného dojmu, že.. mezinárodního práva má každý stát tolik, kolik si ho dokáže urvat.
A hlavně velcí psi šukají..

Markýza
28. 8. 2023 21:10
Odpovědět  Boomer

Přesně tak jsem si to představovala.

Vladimír
29. 8. 2023 13:16
Odpovědět  Velitel

Právo jeden den platí a druhý den už ne, nebo platí jiné. Jako by to bylo poprvé… Máme třeba stále svobodu slova a bezplatné zdravotnictví, ale v reálu…

Mac
28. 8. 2023 07:26
Odpovědět  Markýza

Pro ty, co chtějí slušně žít, není nic jednoduššího, než se postavit na správnou stranu, když už půjde do tuhého.

Mac
28. 8. 2023 07:24
Odpovědět  sizok

No … myslím, že to přikazování chytne brzo rychlý konec, teda v globálu. Bohužel jsme zase na špatné straně.

zuza
27. 8. 2023 12:57
Odpovědět  Teuton

ok, ja nechcem, aby nám každý deň kolenačky ďakovali, že sme ich prichýlili, ale trocha vďaky by mohli prejaviť. A keď už toho nie sú schopní, tak nech sa aspoň chovajú ako ľudia. A nech si na živobytie zarobia. Keď idem do obchodu, ide ma šľak trafiť, keď vidím všetky tie drahé autá so značkou UA. A keď sa človek potrebuje dostať k lekárovi, dostane termín o rok, lebo za a) sú dovolenky b) ukrajinci prelezení všetkými možnými aj nemožnými chorobami majú prednosť. A keď sa našinec konečne k lekárovi dostane, tak lieky nedostane,nakoniec kúpiť v celej Bratislave, o vidieku už ani nehovorím.

Pavel K
27. 8. 2023 13:22
Odpovědět  Teuton

Tak to je v pořádku, já bych udělal to samé, ale určitě bych se vdané zemi choval jinak, přirozenou a vděčnou pokorou. Ale tady jde především o to jestli jsem zdrhli jen ti, co nepropagují nácky a fašizmus a to mám právě veliké obavy, že tomu tak není. Že tu budou a to že tu jsou zrovna tihle je otázka peněz. Zkrátka ti co si to mohli dovolit namazat. A to je průůsseer!! O našich kašpárcích nemá smysl něco psát.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
27. 8. 2023 13:40
Odpovědět  Teuton

A o to tady právě jde . Banderstán je vyždímán a plajte , takže potřebují nasadit další užitečné idioty . Tady běží snaha o to , jakýmkoliv způsobem donutit další národy , jít bojovat za anglosasy , až do vítězného konce , což v tomto případě znamená do sebezničení .
A použijí na to jakoukoliv ideologii , či soubor ideologií . Například tak , že sešněrují a vyděsí obyvatele pomocí agendy zelené fašistické bídy a všežravého covidu a následně takto zpracované a nemyslící jedince , pošlou do mlýnku na maso . Podívejte se na benderstán , jak se dal zpracovat .
Takže z důvodů jejich prohry a to ve všech jimi rozběhnutých procesech , se dají i bez jasnozření očekávat v nejbližší době křeče , ve všech protektorátních režimech , mající za cíl pomocí vzájemného štvaní otupit lidem jejich selský rozum .
Konec konců , oni toho mají moc co ztratit . Stačí si vzpomenout na letce na podvozcích .

Pijack
27. 8. 2023 14:27
Odpovědět  Teuton

Už jsem psal mnohokrát jinde, že znám hodně Ukrajinců a vím přímo od nich, že emigrovali ze strachu z nacistů, mafie a Banderovců. Doma nesehnali práci, dokud neodváděli výpalné. Takové tam jsou poměry.

Markýza
27. 8. 2023 14:35
Odpovědět  Pijack

To byly ty první vlny. Co tu dělalo na stavbách inženýrů, profesorů, ba i akademiků! Výpalné platili vlastním zdejším mafiánům, ale dostalo se mi poučení, že je to vpořádku, že oplátkou mají slušnou práci, ubytování, jednou za tři měsíce týden doma a hlavně – odevzdají mafčínům sice třetinu, ale zbylé dvě jim už nikdo nevezme. Však si vzpomeňte, jak na Florenci řádily gangy jejich spoluobčanů a okrádaly ty nešťastníky, co si vezli vejplatu v igelitce.
Ono o těch poměrech stačí vyjet si přehled počtu obyvatel: 91 – 52 milionů. 22 už jen 42….teď se to odhaduje na slabých třicet, a to kdoví, jestli. Takovou pohromu si nezpůsobilo snad ani Kosovo.

Pijack
27. 8. 2023 15:47
Odpovědět  Markýza

Pamatuju, máte pravdu. Napřed ale utekli obyčejní a ta mafie se za nimi táhla. V podstatě je vyhledávají po celém světě. Zrovna Ukrajinská mafie je v USA velmi známá… že je to netrkne. U nás ukrouši makali a když je náckové objevili, už se jich těžko zbavili. Ani naše zákony jim nepomohli. Že se ti naši vlezdoamerické prdeIe nestarali o ně tehdy, co? 🙂

Markýza
27. 8. 2023 16:00
Odpovědět  Pijack

Já mám matný pocit, že i starali – tedy stran těch gangů na Florenci třeba. Ale neměli na ně.

Pijack
27. 8. 2023 18:55
Odpovědět  Markýza

Nebyli to, tuším… bratři Helbigovi (nebo tak nějak se jmenovali). Měli kontakty v ODS na jakési Němce a pak i Ukrajinskou mafii. Prostě ODS, no… co si budeme povídat 🙂

Markýza
27. 8. 2023 20:57
Odpovědět  Pijack

Jo to už si nepamatuju.

sizok
27. 8. 2023 20:55
Odpovědět  Markýza

Pokud se to týkalo ukropů, je to jejich věc,
ale dnes jsou jejich mafie povýšeny na státní doktrinu.

Markýza
27. 8. 2023 20:58
Odpovědět  sizok

Aneb – jak hezky říká nejlepší ukrajinský premiér Piotr Ihorevyč Fialenko – naší prioritou je Ukrajina.

sizok
27. 8. 2023 20:04
Odpovědět  Markýza

Obávám se, že ukropů na okrajině je již méně než 20 milionů.

Markýza
27. 8. 2023 21:02
Odpovědět  sizok

Klidně možno. Myslím, že to nikdo pořádně netuší…………víte, škoda toho národa. Jenže vládnout si neuměli, stát spravovat už vůbec – to je pak těžký.

28. 8. 2023 19:11
Odpovědět  sizok

Někde mezi 15 až 18ti.

marie
27. 8. 2023 17:41
Odpovědět  Pijack

Buďte bez obav, ti jsou tak pohotoví, že už si to tady možná zavedli taky. Znám je, neexistuje nic na světě, co by nechtěli podplatit. Jsou chamtiví a hlavně závistiví. Nejspokojenější jsou, když můžou ukrošskýmu sousedovi ukázat, že na to maj!

Pavel z Moravy
27. 8. 2023 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

PRO MILANA ZE ZAHRADY ČECH.
MILANE, vše nejlepší, mnoho zdraví a spokojenosti ke tvým narozeninám ti přeje Pavel z Moravy, taktéž dědek 51.
.

ModrýKlokan
27. 8. 2023 13:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to se s dovolením ke gratulaci připojuji. Ať se daří…

Skeletor
27. 8. 2023 14:42
Odpovědět  ModrýKlokan

Souhlasil bych až na to, ” ve prospěch ukrajiny “, to je ve prospěch USSA. Bruselští magoři na to stejně dojedou a věřím tomu, že to nebude až tak dlouho trvat.

27. 8. 2023 19:10
Odpovědět  ModrýKlokan

Díky chlapi 😀

Pavel z Moravy
27. 8. 2023 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezlobte se, ale již je to únavné
Prostě si zde zápaďáci rozehráli svoji ubožáckou hru a národy jim to žerou. Ať se EU rozpadne, každý si zase bude řídit tu svoji zemičku a bude klid. Stále to probírat je chovat se jako u blbých na dvorku.

ModrýKlokan
27. 8. 2023 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

CZEXIT, SEPAXIT (Opuštění Severoatlantického Paktu)

zuzana
27. 8. 2023 13:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Smrt svobody? OSN vypouští „digitální armádu“, aby cenzurovala online „dezinformace“ po celém světě

https://aktax.cz/smrt-svobody-osn-vypousti-digitalni-armadu-aby-cenzurovala-online-dezinformace-po-celem-svete/

Frank1
27. 8. 2023 18:21
Odpovědět  zuzana

OSN, WEF, WHO jsou nam nepratelske organizace, rizene poskoky chazaru. Pracuji proti lidem planety.

Zmatený
27. 8. 2023 13:38
Ohodnotit příspěvek :
     

V reakci na sankce a k tomu, kam to vede vláda pětikolky jsem se rozhodl utratit část rodinné hotovosti a provedl rekonstrukci koupelny a kuchyně. Samozřejmě, veškerý materiál koupený v Polsku. Celkově útrata cca 150 000. O kolik přišel náš lidumilný stát nechť si ekonomicky nadaný elektrikář už spočítá sám. V to nepočítám výdaje na potraviny, hadry a PHM za celý rok. to bude dalších tak 120 000 jen za letošek.
Prostě sankce fungují všude kam se podíváte. Stejně konají i známí a sousedé okolo nás. A ještě rada, v bance držte jen naprosto nezbytnou hotovost, my vše platíme z ruky. Prostě takový malý příspěvek proti NWO.
Když už má stát ekonomicky krachnout, tak nejlépe co nejdřív, pak se bude muset budovat od nuly, akorát není jasné s kým, páč dnešní mládež ovládá jen počítač, telefon a žvanění, ale nedokáže vyměnit ani kliku od dveří. Tož tak…

Pijack
27. 8. 2023 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě by mi mohl nějaký liberálně demokratický poťouchlík z dezinformační vysílačky ČT a Radiožurnálu sdělit jedinou sankci proti USA, když vraždili “nedemokratické” síly v desítkách zemí po celém světě. To ty západní politiky ani nenapadlo.
Objevil jsem další nemehlo, co pravidelně žvaní na radiožurnálu, nějaký novinář Soukup (Seznam zprávy) a představují ho jako EXPERTA na Rusko. Něco jako před ním toho nafoukaného maloměšťáka Vocápka (amerického vocáska:-) Všichni jsou experti, ale nic neumí dokázat, tedy předložit relevantní data… smíchy se válím po zemi. A ten Soukup půl hodiny jen mlel samé domněnky, úvahy, nejasnosti – prý možná, asi, snad… v podstatě jsem se dozvěděl jen to, co nám předala CIA o Prigožinovi. Zato plivanců směrem k Putinovi, režimu Ruska a jeho imperiálním choutkám nešetřil. Jaksi si nepamatuje imperiální politiku GB a USA, když samotná Anglie rabovala po světě posledních 500 let a ještě nepřestala.

Skeletor
27. 8. 2023 14:49
Odpovědět  Pijack

No hlavně bz si národ měl pamatovat jména všech vlastizrádců až přijde den odplaty, to že přijde na to vemte jed.

jsladin
27. 8. 2023 17:41
Odpovědět  Pijack

A moc ráda by rabovala v Rusku, ale bojovat se jim nechce. Tak nějakého vola poslat místo sebe ,ale krást už budou sami.

Pijack
27. 8. 2023 18:58
Odpovědět  jsladin

Jj, máte recht. Anglie vedla válku proti Rusku v minulosti již mnohokrát. Třeba Krymská válka. Tehdy měli v plánu si Rusko podmanit celé. Je vidět, že ti zdegenerovaní angláni nikdy netušili podstatu a existenci Ruského národa. prostě vylízanci, proto se jim nikdy nepodařil žádný vojenský atak.

Radegast
27. 8. 2023 19:13
Odpovědět  Pijack

Angláni neměli volební právo, zato žebrácké mzdy a 12-15hodinovou pracovní dobu.
Krymskou válku vedla královna Vktorie a první světovou válku Viktoriina vnoučata německý císař, britský král a ruská carevna.

sergej
27. 8. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Bodejť by ne ikváči uzurpátorů globálních lichvářů – oligaršíků s výběrovými, vskutku..

Aleš
27. 8. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou dva co nechtějí, USA a pár banderovcu. A EU dělá to co její vlastník USA chce, podrezava se.

zuzana
27. 8. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Od Covidu ke změně klimatu: Nástroje globálního autoritářství

https://aktax.cz/od-covidu-ke-zmene-klimatu-nastroje-globalniho-autoritarstvi/

Polo 2
27. 8. 2023 15:55
Ohodnotit příspěvek :
     

My můžeme jen závidět Maďarsku, že si zachoval Orbán tvář a dělá vše pro svůj národ

Radegast
27. 8. 2023 18:46
Odpovědět  Polo 2

Orbán jarmulkář, v letech 1988-89 Sorosův zaměstnanec v Sorosově nadaci Open Society Budapešť, Soros daroval 1 milon dolarů na založení Orbánovy strany Fidesz?

Orbán s dcerami Sárou, Ráchel, Rózou, Flórou, píchal do Maďarů injekce?

Orbán už se třepe, že bude prezidentem Nového Izraele Trojmoří!

Markýza
27. 8. 2023 21:04
Odpovědět  Radegast

Á, už zase. Něco dobrého byste na něm našel? Nezapomínejte, že jakožto zmíněný Sérešův zaměstnanec jej nejspíš taky rychle prohlédl a byl první, kdo si Séreše vykopl z vlastního území.
To jen pro začátek, kdybyste nevěděl.

28. 8. 2023 00:07
Odpovědět  Markýza

🙂 🙂 🙂

ijn
27. 8. 2023 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

alespoň v Maďarsku vládne rozum, nikoliv psychopati a národní zrůdy jako v ČR, kryté ožralými a zhulenými soudci!!!

Radegast
27. 8. 2023 18:49
Odpovědět  ijn

Jste pitomec, nebo si na pitomce hrajete v diskuzích, abyste genocidoval zbývajících 5 milionů Čechů?

28. 8. 2023 00:08
Odpovědět  Radegast
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
27. 8. 2023 18:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Diky za Madary. Ti jedini ukazuji selsky zdravy rozum.

Pijack
27. 8. 2023 19:08
Odpovědět  Frank1

Mě Maďaři taky příjemně udivují. Paradoxem je, že to není Slovanský národ. Jak znám maďary, tak umí uvažovat docela střídmě prakticky o všem. Měl jsem tu čest se s nimi seznámit na vojně. 2 roky mi stačili. Jsou sice horliví, ale umí uznat. Když jsme jeli se Zbrojovkou (tehdy jsme je porazili u nich doma 2:0) na Dóžu, tak nás bylo celý stadion a hungároši nás obdivovali a uznávali. Až na několik rvaček po zápase 🙂 Ale jinak nejsou zlí. Jsou jen někdy vysazení na Slováky, ale dnes už je to jen folklor. Nikdy jsem u nich ale nezaregistroval nenávist vůči Rusům. U nás těch Rusofobů je mnohem víc a to Maďaři by měli mít mnohem víc důvodů. Jenže oni pochopili, že ten masakr v 1956 byla záležitost maďarských komoušů. Kdo se s komouši nezapletl, tomu nic Rusové nedělali. Jako u nás. Největší masakry zde dělali čeští komunisti. Rok 1968 je jejich práce. Rusové s tím v podstatě nemají mnoho společného. Mohli jsme se od Moskvy v klidu rozejít, jak to udělalo Rakousko. Moskva proti tomu nic nenamítala, i když měla Rakousko po válce zcela pod vojenskou kontrolou. Dalo by se o tom psát dlouhé týdny, ale českým rusofobním vylízancům to kebuli beztak neotevře.

Radegast
27. 8. 2023 18:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve Washingtonu vládnou Chazaři, v Bruselu vládnou Chazaři, v Praze vládnou Chazaři, v Bratislavě vládnou Chazaři, s těmi máte bojovat a ne si zlikvidovat společnou měnu euto!

Protože jak se říká: “Až (boháči) Němci budou hubení, (chudáci) Češi už budou studení.”

Markýza
27. 8. 2023 21:06
Odpovědět  Radegast

A u vás v Hornídolní taky starostujou Chazaři? Raději to bedlivě prověřte – až do šestého kolena! 😎

28. 8. 2023 00:10
Odpovědět  Radegast

V hlavě máte Chazara na Chazarovi… nemáte to na světě lehký.

Radegast
27. 8. 2023 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Peter Szijjarto na fotce má vyholený účes Avarů, turkotatarských, turkomongolských kmenů.

“Tu maďarský vůdce Vata na znak věrnosti k pohanství ostříhal si hlavu a ponechal jen tři pruhy vzadu.”
Národopisný věstník
https://www.nulk.cz/ek-obsah/vestnik/html/knihy/vestnik23/texty/vest23-0005.htm

Pijack
27. 8. 2023 19:12
Odpovědět  Radegast

Maďaři taky nejsou Slované, ale Hůnové. Jejich jazyk je podobný Finům 🙂

Markýza
27. 8. 2023 21:21
Odpovědět  Pijack

No oni a Finové jsou Ugrofinové – teda jazykově. Asi budou dost od východu, jak jsou tak černovlasí – i když původ jejich jazykové rodiny je kolem Uralu, takže úplní Mongolové to nebudou.

Markýza
27. 8. 2023 21:17
Odpovědět  Radegast

A to se tedy velmi hrubě mýlíte! A máte štěstí, že jdu právě kolem, protože tohle vím naprosto přesně: toto není účes Avarů, nýbrž irokézský účes pro běžné denní nošení.
Jistá spojitost tu ovšem může být: nejnovější genetické analýzy ukázaly, že Avaři (ti původní, co sem docválali) byli Mongolové a byli děsně rychlí – jakože rychle migrovali sem a tam. No a Beringova úžina byla tou dobou nejspíš ještě pěšky průchodná, Irokézové žili v jihozápadní Kanadě- takže, kdo ví…………možná jsme všichni tak nějak Mongolové 🙂

28. 8. 2023 00:31
Odpovědět  Markýza

Akorát že některý jsou zřejmě mongoloidi.

Markýza
28. 8. 2023 08:52

No to už tak nějak vyplývá z povahy věci 😎

28. 8. 2023 00:29
Odpovědět  Radegast

A J. A. Komenský se pyšnil účesem Apačů.

27. 8. 2023 19:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkráceno:
VYŠETŘENÍ POTVRZENO – TOTO JE PRIGOZHIN: “BÍLÉ SKVRNY” PŘI SMRTI VEDOUCÍHO PMC “WAGNER”

Vyšetřovací výbor Ruska v neděli potvrdil, že totožnost všech deseti lidí, kteří zahynuli při havárii, odpovídá seznamu uvedenému v letovém listu. Pro potvrzení odborníky bylo provedeno vyšetření. Na této tragédii je přitom stále mnoho „bílých míst“ – není jasné, co se přesně stalo s letadlem, které pečlivě sledovalo bezpečnost šéfa Wagner PMC.
Vyšetření Spojeného království potvrdilo smrt Jevgenije Prigožina…  … Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že všichni lidé uvedení na seznamu letů obchodního tryskáče Embraer Legacy zemřeli. Identita obětí odpovídá seznamu, který dříve poskytla Federální agentura pro leteckou dopravu. … …
Vyšetřování objasnilo, že k vyšetření katastrofy byla provedena molekulárně genetická vyšetření. “Na základě jejich výsledků byla zjištěna totožnost všech deseti mrtvých, odpovídají seznamu uvedenému v letovém listu,” uvedl MKČR. … …
Novináři dříve zjistili, že pár hodin před osudným letem byli na palubě cizí lidé.
Nyní čekáme na překvalifikování trestního případu na teroristický čin… 
Více zde:

https://1url.cz/buoGN

Markýza
27. 8. 2023 21:22

Spojené království?? Co tam prošetřovali Angláni??

28. 8. 2023 00:34
Odpovědět  Markýza

Jéééé! Já si toho nevšim! No to mně pos.er…

Markýza
28. 8. 2023 08:55

A je to v originále, nebo to pokunďabil překladač? Já za chvilku jedu pro nejmenší vnučku, tak na to nemám čas to luštit.

28. 8. 2023 19:27
Odpovědět  Markýza

De.bil je holt deb.il. V originále je ruská zkratka CK – viz:
“Экспертиза СК подтвердила гибель Евгения…”
a deb.il z té zkratky – zřejmě nějaká instituce přes genetiku – vyrobil rovnou Spojené království. Někdy je s deb.ilem docela prča. Ale že jsem si toho nevšim… Jojo, vetším nějak.

Markýza
28. 8. 2023 21:14

A jo tak – díky. Já z toho byla trochu jelen.

jiří
28. 8. 2023 07:48

Akce „prigožin“ byla po celém světě výbornou testovací bombou pro všechny lidi veškerých věkových kategorií a odborností, kteří se matérii mediální války zabývají.
https://tadesco.org/dnes-v-noci-se-mi-zdal-sen-byl-to-muj-sen-skutecnosti-dokazujici-ze-prigozin-pravdepodobne-zije/

28. 8. 2023 19:36
Odpovědět  jiří

Jo. A Tadesco, s absencí odkazů, zato s přehršlí “faktů”, je výbornou testovací bombou důvěryhodnosti a potažmo důvěřivosti.
Hmm… Hádám, že bych uměl nafabulovat ještě barvitější Kuchtíkův příběh. Ještě bych do toho namontoval Vatikán, Mosad, také Anunaki… Jó, to by bylo počtěníčko.
Mimochodem, KGB je běloruská tajná služba. Ruská sluje FSB. Aspoň tohle, kdyby ten génius, co spáchal to mudrování, věděl. Nebo s ním souzníte a máte zato, že v tom má prsty i Baťka?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
31. 8. 2023 19:12

tak TM píše, že mal sen….. a pre tentokrát s ním súhlasím, bolo by pekné, keby sa ten sen splnil.

Frank
28. 8. 2023 22:15
Ohodnotit příspěvek :
     

A blbé ovce zase ty zmr.dy zvolí.

Miro 2
31. 8. 2023 18:25
Ohodnotit příspěvek :
     

No, jen aby někomu v NATO nešiblo a nešli jsme za zájmy mocipánů z USA a Západu bojovat proti Rusku i my, Češi někde jako v přední linii, spolu s Poláky a možná Slováky.