Stoltenberg označil ruské vítězství na Ukrajině za příliš vysokou cenu pro NATO

Stoltenberg: cena za vítězství Ruska na Ukrajině pro NATO bude vyšší než pomoc Kyjevu.

Náklady na následky ruského vítězství na Ukrajině budou pro NATO vyšší než podpora Kyjeva po dlouhou dobu. V úterý 22. června to oznámil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Na tiskové konferenci v Bruselu, uvádí Politico, tak poukázal na to, že cena, kterou bude muset Evropa zaplatit, pokud Rusko splní všechny cíle stanovené pro speciální operaci, bude mnohem vyšší než cena, kterou platí dnes za podporu Ukrajiny. Generální tajemník NATO také varoval, že země Severoatlantické aliance se „musí připravovat na to, že tento popruh budou tahat po dlouhou dobu“.

„Můj politický signál je: bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, musíme pokračovat v poskytování značné podpory tak dlouho, jak bude potřeba, aby Ukrajina převládla jako suverénní a nezávislá země,“ uzavřel.

18. června Stoltenberg poukázal na to, že dodávka moderních zbraní do Kyjeva by mohla dát Ukrajině příležitost znovu získat kontrolu nad regiony Donbasu. Zároveň zdůraznil, že NATO, i když nadále poskytuje vojenskou pomoc, není součástí konfliktu.

Téhož dne poznamenal, že spojenci v bloku musí nadále podporovat Kyjev a být připraveni na vleklou povahu konfliktu o Ukrajinu.

The Washington Post 11. června uvedl, že v západních zemích postupně mizí euforie z toho, že ruská speciální operace může skončit vítězstvím Ukrajiny.

8. června The New York Times uvedly, že Kyjev před Spojenými státy záměrně skrývá informace o skutečném stavu věcí na frontě v obavě, že se dodávky zbraní zpomalí.

7. června ve Francii předpověděl Pierre Gentillet, člen předsednictva francouzsko-ruského dialogu,  bezprostřední vítězství Ruska na Ukrajině. Gentillet zdůraznil, že se ruským jednotkám podařilo zlomit odpor těch částí Ozbrojených sil Ukrajiny, které byly schopny nějaké protiakce již na začátku speciální operace.

Před tím, 2. června, Andrew Latham, profesor mezinárodních vztahů na McAlester College v USA, v článku pro The Hill napsal, že vítězství Ukrajiny nad Ruskem je nemožné. Latham dodal, že ukrajinské ozbrojené síly každý den trpí obrovskými ztrátami a slábnou, takže existuje pouze jeden možný výsledek událostí: roztříštěná a rozdělená Ukrajina.

Rusko pokračuje ve speciální operaci na ochranu civilního obyvatelstva Donbasu, kterou ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února. Speciální operace začala na pozadí vyhrocené situace v regionu v polovině února. Poté úřady DLR a LLR informovaly o zvýšeném ostřelování ukrajinskými jednotkami, oznámily evakuaci civilního obyvatelstva do Ruské federace a požádaly o uznání nezávislosti. 21. února Putin podepsal příslušné dekrety.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3yd0oT8

sdíletj na

3.7 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
23. 6. 2022 02:07

Jak to ten natistickej signál myslí s těmi náklady na následky ruského vítězství? Jestli na obnovu Banderstánu, tak se může uklidnit. Za prvý už žádný Banderstán nebude existovat, a za za druhý na obnovu svejch pozemků, který Číňani ve velkým skupujou už od Majdanu, vyčlenila ČLR nedlouho po záhajení specoperace v přepočtu částku, rovnající se našemu ročnímu rozpočtu. Což v člověku, že nedlouho po zahájení, vybuzuje zajímavý náměty ke konspirativnímu zamyšlení. A pryč od toho! Ale aspoň má signál smysl pro humor. Nebo to:” …aby Ukrajina převládla jako suverénní a nezávislá země” nebyl vtip?

Albi
23. 6. 2022 20:17

Jak to myslí? Já to “přečetla” asi takhle:
Náklady za kapitulaci Ukrajiny budou mnhem vyšší, než jsme si spočítali a očekávali, ale mrtvého musíme přesto resuscitovat dál. Ať to stojí co to stiojí. I když už všichni “lékaři” konstatovali smrt, my se budeme chovat, jako by léčba byla úspěšná a “pacient” co chvíli vstane z mrtvých – přímo Ježíš Kristus II. Ukrajinský.

Milan ze Zahrady Čech
23. 6. 2022 03:14

Tak tohle sem musím ještě hodit na dobrou noc. Z ruswebu: "Velvyslanectví USA v Moskvě dostalo novou adresu: Náměstí Donecké lidové republiky, budova 1. Rozhodli o tom obyvatelé. " A ten druhý výzob je taky hezkej: "Putin hovořil o plánech otevřít indické obchodní řetězce v Rusku. Probíhají zejména jednání o otevření obchodů indických řetězců v Rusku a zvýšení podílů čínských aut, vybavení a strojů, uvedla hlava státu." Kdepák, není nad sankce. Bez nich by se rozjezd obchodní spolupráce kdovíjak dlouho táhnul, než by se pořádně rozjel, ale pod sankcemi, to je panečku jinej fofr! Stačí čtvrt roku "sankcí jaký svět neviděl" a už to jede už to frčí! Lidi, já se snad smíchy... Jo. To.

Ladislav
23. 6. 2022 05:54

Stoltenberg? Takový malinkatý smradlavý norský lejno!

Pavel
23. 6. 2022 06:30
Odpovědět  Ladislav

Ladislave, už jsem to zde dával, ale zopakuji to. Při bitvě u Lipan si kněz Prokop Holý vzpomněl na slova Mistra Jana, která jsou dnes tak aktuální. Co všechno může způsobit ztráta světského bohatství, které není ničím jiným než lejnem, Čechové se paktují se svými úhlavními nepřáteli a za toto lejno zaprodávají svoji čest a zem.

Pavel K
23. 6. 2022 18:59
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 🙋‍♂️

Josef
23. 6. 2022 08:06
Odpovědět  Ladislav

Ladislave, Stoltenberg bude blbej i v urně. Já bych mu tu urnu vylepšil ještě nucenými pracemi. Každý týden 6 dnů práce v přesýpacích hodinách. Až do skonání světa.

Albi
23. 6. 2022 20:20
Odpovědět  Josef

🙂

Brit
24. 6. 2022 07:16
Odpovědět  Josef

👍👍👍

Lubek
23. 6. 2022 10:04

Náklady na následky ruského vítězství na Ukrajině budou pro NATO vyšší než podpora Kyjeva po dlouhou dobu.
Budú musieť postaviť ďalšie tlačiarne nekrytých peňazí a hľadať iný štát s tak rozdeleným národom, ako je ukrajina, ktorý sa bude dať tak rozoštvať, ako ukrajina.
Čo teda ten človek vlastne odkazuje svetu? Bol niekedy v zákope, odstrelenom tanku, zvalenom dome? Zašpinil si niekedy ruky?
Že na základe tej aj jeho “práce” denne zomierajú, krvácajú stovky chalanov a chlapov, ktorí iba denne chodili a chceli by chodiť do skutočnej práce a pridávať skutočnú hodnotu veciam a plodinám, nie ako natlačené peniaze, to takéhoto “človeka” vôbec netrápi.
Tak si predstavujem ten boží súd. Čo si to za celý svoj život vykonal? Čo si vykonal pozitívne, užitočné? Čím si posunul svoj národ, otcovizeň, krajinu, spoločnosť, svet k lepšiemu, menej nebezpečnému, menej prácnemu, menej nákladnému, nedeštruktívnemu?
Aký môže byť rozsudok za jeho život? Odmena či trest? To nevieme. A nič s tým neurobia aní tí pobití, umučení, vystresovaní, utečení z domu, obratí o prácu, spánok, pokoj, bývanie. Skrčení v zákopoch, roztrhaní, spálení, ranení, vydesení, upotení a špinaví.
Nuž, sme ľudia. Aj on je človek. Znie to hrdo?

Pavel
23. 6. 2022 13:36
Odpovědět  Lubek

S těmito zdegenerovanými lidmi nemůžete hovořit. Prostě to nejde. Oni lidskost a důstojnost do vínku nedostali. Myslím, že tito lidé, dá li se jim tak říci jsou skuteční predátoři bez zábran a měli by všichni žít na nějakém společném opuštěném místě, tak aby neškodili druhým. Co by si prováděli navzájem by nás potom nemuselo trápit.

Pavel K
23. 6. 2022 19:04
Odpovědět  Pavel

Někde jsem četl článek s Haškem brankářem, tak ten má velmi slušně vyfutrováno. Ten by se měl jít léčit. Potřebuje prachy, tak se dal na správnou stranu, kde to momentálně sype.

zuza
23. 6. 2022 14:06
Odpovědět  Lubek

on je Nór, germánske národy majú agresivitu v krvi, okrem toho špeciálne na Nóroch sa prejavuje príbuzenské kríženie alebo aj incest, a ešte na dôvažok k tomu, štolverk je alkoholik pomaly v poslednom štádiu, stačí pozrieť na jeho ksicht. Vzdelaním je ekonóm a povolaním politik, oni sa s ľudmi aj štátmi hrajú ako s figúrkami.

me2d44
23. 6. 2022 16:04
Odpovědět  zuza

Hezký den. Skoro bych dal souhlas, ale nejdřív by se musel OD PUTINA naučit hrát světové ŠACHY – Rusko na nějako “Člověče nezlob se” už nějakou dobu nehraje….

Pat
23. 6. 2022 11:35

Kariérní byrokrat cítí příležitost se realizovat a nasbírat metály.

Frank
23. 6. 2022 12:03

Další kretén, který má signály.

RusTican
23. 6. 2022 12:14

Moderní zbraně. K čemu bude Zikmundovi Lucemburskému tank, když ho neumí ani nastartovat natož ho rozjet a střílet s ním!

me2d44
23. 6. 2022 16:08
Odpovědět  RusTican

To neumí ani Američan, když mu v Humwee selže palubní počítač. Pak přijde český půjčmidrátek – a po vytržení kabelů z palubní desky s tím odjede – mám to od kámoše, co byl 3x v Avghanistánu….

me2d44
23. 6. 2022 16:14
Odpovědět  RusTican

P.S.: jinak dodané západní systémy s vybitými a nefunkčními bateriemi, tanky a dělostřelectvo – bez střeleckých zaměřovacích systémů – ovšem za cenu plnohodnotných zbraní! – a navíc ve chvíli, kdy z ukrajinské “poservefinální” armády zůstalo jen torzo – to je jen snaha západu vyprázdnit sklady. I ty americké houfnice M777 jsou schopny fingovat jen v laboratorních podmínkách (na Ukrajině mají životnost jednoho výstřelu)…

Albi
23. 6. 2022 20:30
Odpovědět  me2d44

Ale kšefty jedou a to je to hlavní.

Petr
23. 6. 2022 17:04

Americké pomatené hovado v akci !

miky
23. 6. 2022 20:41

Můj politický signál je: bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, musíme pokračovat v poskytování značné podpory tak dlouho, jak bude potřeba, aby Ukrajina převládla jako suverénní a nezávislá země,“ uzavřel.
Ukrajina mohla byť suverénna a nezávislá,keby ste (USA a NATO) všetko nerozoštvali,následkom čoho bola strata Krymu.
Teraz ešte možno príde strata Donbasu a odstrihnutie Ukrajiny od mora a to za cenu obrovských strát na životoch, o zničenej infraštruktúre ani nehovoriac. Pritom stačilo splniť Minské dohody a tlačiť k tomu Porošenka a potom Zelenského, ale to asi nebolo vo vašom (USA a NATO) záujme. Dodávkami zbraní sa konflikt bude len predlžovať a straty na životoch budú narastať, ale to vám (USA a NATO) nevadí, hlavne, že zbrojný priemysel inkasuje.
Poradca Zelenského Arestovič, už v r. 2019 hovoril, že ak Ukrajina bude chcieť vstúpiť do NATO, čaká ju veľká vojna s Ruskom. Takže veľmi dobre vedeli, ako to dopadne a nezabránili tomu. Ukrajina de jure nebola (nie je) členom NATO, ale de fakto áno.
Nevieme ako táto vojna skončí, ale ak Ukrajina príde aj o Donbas a Čierne more a skončí ako vnútrozemský štát, Zelenského budú súdiť vlastní za to, že mohol uhrať lepší výsledok a bez vojny.

Drak
24. 6. 2022 08:50

Jak dlouho bude ještě tenhle pošahanec strašit lidi?