Krize UKRAJINA

Senzace: Francouzský dobrovolník vyprávěl, jak byl svědkem “masakru” v Buče

Francouzský dobrovolník a spisovatel, bývalý voják Adrien Bocquet, který navštívil Ukrajinu, řekl RIA Novosti, že byl svědkem přípravy provokace na kyjevském předměstí v Buče. 

V dubnu Adrien Bocquet dvakrát navštívil Ukrajinu v rámci mise za účelem dodání humanitární pomoci, lékařského vybavení a léků.  Navštívil polsko-ukrajinskou hranici i Buču a viděl, jak jsou mučeni a zabíjeni ruští váleční zajatci a jak se ukrajinští militanti zapojují do zinscenovaného masakru civilistů.

“Když mluvím o vraždách a mučení, mám na mysli vraždy a mučení ruských vojáků. Především byli popraveni důstojníci. Slyšel jsem výkřiky, když se Azovci ptali, kdo je tady důstojník. Jen co zazněla odpověď, tu osobu okamžitě střelili do hlavy <…> Nejhorší věc je, že jsem neviděl žádný lidský přístup, nebyly tam žádné emoce, protože před mýma očima byli lidé popraveni, lidé byli zraněni, lidé byli stříleni, střeleni do končetin, do hlavy,“ řekl Bocquet.

Podle jeho slov byl svědkem mučení a vraždění ruských válečných zajatců v hangáru v severní části Buči. Bylo to na začátku dubna, to znamená, kdy ukrajinská armáda na několik dní znovu získala kontrolu nad městem.

Bocquet poznamenal, že často hovořil s bojovníky ozbrojených sil Ukrajiny a Azova, kteří na něj udělali dojem svým nelidským zacházením s Rusy, Židy a lidmi jiných ras.

“Musel jsem se hodně přemáhat, abych nedal najevo svůj názor a emoce a především nedal najevo nesouhlas s jejich názorem. Nesouhlas s jejich nacistickou ideologií, zvláště když vyjadřovali svůj postoj k Židům a lidem tmavé pleti, protože to byly velmi kruté výroky. A v první řadě mluvím o nenávisti k Rusům, protože <…> vám říkají „ruští psi.“ A pro všechny tyto vojáky, pro vojáky z praporu Azov, je hlavním úkolem, jak mi vždy říkali, mučit a zabíjet „ruské psy”. Jako bývalého vojáka mě to překvapilo. Protože vše ukazovalo na to, že jejich hlavním cílem bylo mučit a zabíjet „ruské psy”, přičemž oni ani nemluvili o osvobození svého obyvatelstva,“ vzpomíná dobrovolník.

Kromě toho pozoroval, jak se v Buče připravuje provokace k obvinění ruské armády z masakrů civilistů.

“Když jsme vjížděli do Buči autem, seděl jsem na sedadle spolujezdce. A když jsme projížděli městem, viděl jsem těla lidí po stranách ulic a zároveň před mýma očima vynášeli těla lidí z náklaďáků, která položili vedle těch, která již ležela na zemi, aby vytvořili efekt masového úmrtí,“ řekl Bocquet.

Dodal, že poblíž byli novináři, kteří okamžitě začali natáčet, jakmile se vytvořila hromada těl.

“Jeden z dobrovolníků, který byl na tom místě den předtím, zdůrazňuji, že jsem to neviděl já, ale řekl mi to jeden z dobrovolníků. Řekl mi, že viděl den předtím, jak přijely chladírenské vozy z jiných měst Ukrajiny, vyložili z nich těla lidí a rozložili je do řad. Z toho jsem pochopil, že to byla inscenace, kompars a provokace,“ vysvětlil.

Poznamenal, že jak dobrovolníci, tak místní obyvatelé byli pod tlakem – ozbrojenci jim hrozili uvězněním a represáliemi, když by to prozradili.

“Distribuovali jsme léky, včetně těch obsahujících omamné látky, léky proti bolesti obsahující morfin. Bylo nám otevřeně řečeno: pokud se s námi nepodělíte, nepustíme vás tam, kam potřebujete. Jasně si pamatuji, že jsme tyto léky proti bolesti museli dodat do dětské nemocnice a bylo nám řečeno, že když se nepodělíme, tak se tam nedostaneme. Navíc, když jsme byli nedaleko od Buči, doprovázeli nás vojenští strážci, byli to “Azovci”. Odvezli nás do jednoho z hangárů a řekli nám, abychom připravili samostatnou krabici s léky obsahujícími morfin, abychom mohli pokračovat v cestě,“ řekl Bocquet.

Dobrovolníci měli navíc zakázáno fotografovat a natáčet.

“Byli jsme varováni, že jinak budeme uvězněni na dobu deseti a více let, nebo nám budou hrozit ještě horší následky. Tento zákaz se vztahoval i na místní obyvatelstvo. Tento nátlak vyvíjela armáda, především Azovci. Evropa dnes nechápe, jak silný nátlak zažívá obyvatelstvo Ukrajiny,“ řekl Francouz.

Přiznal, že jemu samotnému bylo vyhrožováno poté, co začal mluvit o zločinech ukrajinských ozbrojenců.

“Od samého začátku <…> jsem začal dostávat výhrůžky. Navíc moji poštovní schránku poblíž mého domu rozstříleli Kalašnikovem,” dodal dobrovolník.

Obává se, že bude pronásledován i francouzskými úřady.

“Samozřejmě, že se toho bojím, bojím se, že proti mně vykonstruují nějaké věci, aby mě umlčeli nebo mě dostali do vězení,” uzavřel Bocquet.

Začátkem dubna se v ukrajinských médiích a sociálních sítích objevily fotografie a videa s těly mrtvých ležících na ulicích, které byly údajně pořízeny v Buče poté, co město opustila ruská armáda. Kyjevské úřady obvinily Rusko z hromadného zabíjení civilistů.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jde o další provokaci a zdůraznilo, že ani jeden obyvatel Buči netrpěl akcemi ruské armády v době, kdy bylo město pod jejich kontrolou. Ministerstvo také poznamenalo, že všechny jednotky zcela Buču opustily 30. března, východy na sever nebyly zablokovány, ale ukrajinské jednotky na Buču nepřetržitě střílely z dělostřelectva, tanků a vícenásobných odpalovacích raketových systémů.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zase vyzval mezinárodní společenství, aby provedlo nestranné vyšetřování provokace v Buče. Zdůraznil, že Rusko kategoricky odmítá jakákoli obvinění z podílu na smrti lidí v tomto městě a požaduje, aby se mezinárodní lídři nehrnuli do nepodložených obvinění, ale naslouchali argumentům.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3vtWXG1

sdíletj na

132 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
31. 7. 2022 04:10

Tedy ten kdo podporuje nacistický režim Ukrajiny je dobytek a patří do basy. Tedy celé SPOLU.

ladislav
31. 7. 2022 04:53
Odpovědět  Aleš

To máte zcela pravdu.

Ladislav
31. 7. 2022 07:34
Odpovědět  ladislav

Tady je jasný důkaz! Fašistická UA nesmí existovat, jen jedno Rusko!

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 19:04
Odpovědět  ladislav

SPOLU kradli, SPOLU pověsili.

Lev Prch
31. 7. 2022 19:28

Proboha kdy????Snad nepřijdu pozdě 👀👀👀

All
31. 7. 2022 06:20
Odpovědět  Aleš

Londýnský a washingtonský fašizmus dosáhl svého vyvrcholení ,nacismem na ukrajině.Tím taky končí.Neodvratně začala nová budoucnost denacifikací bývalé Kyjevské Rusi,která jde domů.Okraj kruhu světla slovanů se očistí a nejenom to,začíná nová éra lepšího světa na Zemi. Zase bude lépe,nové už přišlo,postupuje,obroda světa začala.

Lev Prch
31. 7. 2022 07:10
Odpovědět  Aleš

Patří do Černého delfína,tam by spravedlnosti bylo učiněno za dost!

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 08:35
Odpovědět  Aleš

Tedy ten, kdo podporuje nacistický režim Ruska je dobytek a patří do basy.

Pavel K
31. 7. 2022 08:47
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

To byla doba než jste se vy cemperovci probudili. To zas bylo včera mejdlo co?!! Pamatujete si alespoň kdo je kdo, jestli jste tam měli čokle, tak je to jasný. Taky jsem znal jednoho co říkal psovi slečno. 🤣🤣🤣🤣🙏💩💩

Lev Prch
31. 7. 2022 08:57
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Pepku seš dementi!A teď zameč a Vyskoč 😂😂😂😂

David
31. 7. 2022 12:12
Odpovědět  Lev Prch

Vůbec se s ním nezabývejte, je to obyčejný troll a nejspíš i udavač…

Lev Prch
31. 7. 2022 12:17
Odpovědět  David

Má velký vzor v udavači Havlovi

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 12:45
Odpovědět  Lev Prch

On Tě Havel udal, že ho tak nesnášíš? No to víš, byl sice měkkej, ale některý STBáky rád neměl. Většině ale nic nedělal. Copak jsi mu provedl?

Lev Prch
31. 7. 2022 12:56
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Byl to svině, udavač a vlastizrádce.To je to málo Pepku?

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 13:18
Odpovědět  Lev Prch

Koho udal a čím zradil?

Lev Prch
31. 7. 2022 13:20
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Kdo chce vědět ví….. zapoj za buňku, která ještě nemá tři promile.

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 14:20
Odpovědět  Lev Prch

Zase došly argumenty. To se stává.

Lev Prch
31. 7. 2022 14:31
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Vysvětlovat někomu,kdo má F73 je házení hrachu na zeď

V Pokoji
2. 8. 2022 12:48
Odpovědět  Lev Prch

Mě by taky zajímalo, proč je Havel vlastizrádce?

Pavel
31. 7. 2022 16:11
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

pepo pepo ty jsi nejen línej jako prase ale ještě k tomu blbej a to je smrtelná kombinace

Lev Prch
31. 7. 2022 16:21
Odpovědět  Pavel

Pepek Vyskoč má smůlu.On myslí jen při chůzi a je skoro nepohyblivej 😂

Albi
31. 7. 2022 13:43
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Předání země západním oligarchům
(byť zpočátku pozvolné a nenápadné) nehodnotíte jako zradu?

On a s ním “kníže, který má k lidu blíže” okradli i vás – to vám nevadí?

Myslíte, že za váš obdiv k nim vás přijmou do své party?
Zapomeňte!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Milan
31. 7. 2022 16:23
Odpovědět  Albi

Jste nějak zapomněla na východní oligarchy. Teď nemyslím ruské kupce mnoha českých nemovitostí, bank i jiných firem, ale např. Slováka Babiše. V hrsti nás mají taky Poláci a Maďaři, kterým byly zprivatizovany rafinérie a sítě benzínem.

Pavel K
31. 7. 2022 16:34
Odpovědět  [Trol-1] Milan

…..ale jó!! Ale za to nemůže Albi nebo mi tuna občané ČR, ale naše prodejné vlády. Kdyby tam pobývali tenkrát vlastenci a ne prodejné mrchy, tak by si ani rus tady nekoupil, to co by se mu zachtělo. Takže rozuměj, uvažujete tak, že vy jste my rozkopli bábovky, tak já…….na to nehrajem.

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 19:18
Odpovědět  [Trol-1] Milan

No, jednoho východního oligarchu dneska odpráskli. Co se týká Bureše, je Rusín, když tak už. A kdo nás má skutečně v hrsti, je Rusko, co nástupnický stát po SSSR. Zjistěte si namísto toho jalového plkání, kdo jediný je garantem našich poválečných hranic, než začnete trollit, ju?

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 19:11
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Havel nééééé! Havel smolil chartu, hrabal prašulky na mejdánky, hrál si na dramatika, psal Olze dopisy, a připravoval se na prezidentování. Práskal agent STB Profous – přesně tak, jako tady netrolí ta a ta ubohost pod svým jménem, ale pod nickem Milan. Babiš taky nepráskal. Práskal agent Bureš.

Janaz
31. 7. 2022 09:02
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Bezvýznamná soroškurvička, len kvič, neverí vám už nik.

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 09:55
Odpovědět  Janaz

Promluvila Putinkurvička. Jen abyste se mu líbila. Je dost náročnej.

sizok
31. 7. 2022 10:24
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Raději drž hubu, z-mrde.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:24
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Takhle to vypadá, když kámen prcá cihlu 🤣🤣🤣🤣,to má amiokupat dalšího Bideta v zásobě 🤣

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 11:29
Odpovědět  Lev Prch

Z jakýho spojení si vzešel Ty, raději nevědět, s tím mozečkem křečka 🙂

Lev Prch
31. 7. 2022 11:54
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

No rozhodně ne z množiny,kdy kámen prcá cihlu 🤣.A teď zameč a Vyskoč Pepku.

Ratus
31. 7. 2022 12:20
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Nejsi náhodou ten samý exot co píše na Pravý prostor pod Malý-velký
neboli Pidimax?

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 12:47
Odpovědět  Ratus

A co je Pravý prostor? To je web bolševickej, nebo nacistické? Nebo něco jako pokec? Tedy zkříženec?

Lev Prch
31. 7. 2022 12:58
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Tady seš špatně Pepku,Blicí listy mají jinou adresu stejně,jako kniHovna UDAVAČE HAVLA.

Ratus
31. 7. 2022 12:59
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Proč se tak blbě ptáš.Můžeš si Pravý prostor snadno otevřít a podívat se.A pokud je Pokec protebe bolševickon nacistický web tak co sem
lezeš.

Lev Prch
31. 7. 2022 13:22
Odpovědět  Ratus

On je blbej,on za to nemůže.Je s podivem, že na tom mejdanu na Hrádečku kde omylem vzniknul neštěká 😂

Pavel K
31. 7. 2022 13:35
Odpovědět  Ratus

Já tam chodím, tam je to trošku asi pro lepší diskutéry. Příspěvky dlouhé jako prase, kolikrát delší než samotný článek, ne tedy furt. Taky je tam parta trollíků, co rejou do RF a komoušů, ale sami sserrouu v síni. Už to tam není co bývávalo a ještě ten web strašně blbne. Zajdi se podívat.

Ratus
31. 7. 2022 13:57
Odpovědět  Pavel K

To máš pravdu s těmi diskusemi.Zatí jsem se tm troufnul jen asi dvakrát něco poznamenat.Pokud by tě zajimala třeba voj historie tak doporučuji portál Palba.Hodně vysoká úroven.V diskusi se připouští i fikce např.nekonečná debata zda jsme se v r.1938 mohli bránit.

Pavel K
31. 7. 2022 14:00
Odpovědět  Ratus

Díky za typ, mrknu tam.🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:06
Odpovědět  Ratus

Podle generála Svobody nejen mohli, ale měli. Mám doma “Z Buzuku do Prahy”, kde se tím generál podrobně zabývá. Mimochodem, kolik lidí, včetně tzv. historiků, vůbec ví, že SSSR měl na své západní hranici připravených 130 divizí na naši obranu? A že Stalin Benešovi nabídl vojenskou pomoc bez ohledu na to, jestli Rudé armádě Polsko a Rumunsko zakáže vstup na své území a přelety přes své území? A že to Ben Ešeda Stalinovi odmítl? A na dotazy doma odpověděl: “Přece nedopustím bolševizaci ČSR.” A rok na to už v Londýně vykládal velvyslanci Majkovskému, že si umí představit existenci naší republiky co součást federace SSSR… A pak lezl Josifovi do řiti a sepsal s ním pakt… Takže tak.

Lev Prch
31. 7. 2022 21:09

Beneš byl srágorka s adenoidní vegetací v nose, který by se raději posral než by se samostatně rozhodnul.Myslim, že generál Prchala mu chtěl dát dokonce po hubě , generálové Vojcechovský a Luža jím pohrdali.

Markýza
31. 7. 2022 14:36
Odpovědět  Pavel K

Jj, už se tam plive div ne jak na Seznamu. Nevím, jestli to způsobil Jiřinek & spol, ale spíš mi to přijde jako všeobecný trend.

Pavel K
31. 7. 2022 19:51
Odpovědět  Markýza

Zkazilo se to tam a není tam parta. Příklad: na článku je 50 příspěvků a takový Eman uel jich má dvacet a ostatních cca 15 nicků zbytek. A jeětě je tam 26 hodin denně. Ale není sám abych nebyl zaujatý.Je to tam moc idividuální a každý chce být king. To chytání a slovíčkaření je hrozné.

Editor
31. 7. 2022 14:42
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Tak proč sem chodíš? Opruzovat nebo koukat, na co a na koho bys mohl “upozornit” patřičné komise a neziskovky jako Evropské hodnoty homosexuálního pornoherce Jandy?

Lev Prch
31. 7. 2022 15:26
Odpovědět  scipio

pornoJandoPutny je správně.

sizok
31. 7. 2022 17:29
Odpovědět  scipio

Je to jenom malinkatý ukrajinský nácek s hodně
malým pérem…

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 18:45
Odpovědět  sizok

A Ty budeš evidentně český nácek s velkým pérem a velkou dutou hlavinkou.

Lev Prch
31. 7. 2022 18:58
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Kokotus Maximus promluvil

sizok
31. 7. 2022 22:09
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Lepší než i s dutým pérem, jako ty, z-mrde.

janle57
31. 7. 2022 14:19
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Z toho,co tu říkáš,jsem nabyl neotřesitelný dojem,že ty a nebo někdo z Tvého
příbuzenstva byl letitý aktivní důstojník STB,který dříve zatýkal lidi za
nepřípustné názory hanobící Sovětský svaz.

sizok
31. 7. 2022 06:16

O tom se přece ví už dávno. Do provládních medií se to stejně nedostane.

Karel
31. 7. 2022 06:24

To není válka Ukrajiny s Ruskem ale válka USA a EU s Ruskem za využití životů Ukrajinců. Proto celý západ zavírá oči před zvěrstvy ukrajinských nacistů, A židonacista Zelenský je přímo zodpovědný za zvěrstva a masakry ukrajinské armády nejen proti Rusům ale i proti vlastním lidem. Zodpovědnost za tyto hrůzy padá na všechny, kteří Zelenského podporují. Stali se z nich váleční zločinci a patří před válečný soud v Haagu.

Pavel K
31. 7. 2022 07:55
Odpovědět  Karel

👍 👍 👍 👍
Proto nemám námitek ať to gosudar vezme z jedné vody načisto a basta, až po Lisabon.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Tonda
31. 7. 2022 08:52
Odpovědět  Pavel K

Jednou komoušská guma, vždycky guma. Tentokrát ale náckovská. No jo, Rusko se obrodilo, je třeba jít s dobou.

Janaz
31. 7. 2022 09:03
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

To píše o sebe?Súhlas.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:25
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Prasklá ti říkají?

me2d44
31. 7. 2022 12:33
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Mám pocit, že tebe dělal táta přes protrženou ponožku – takového Ynteligenta jen tak člověk nenajde – ani na internetu. Ale na Stařinkách.cz – tam by sis pokecal – stejných duševních vykleštěnců je tam na výběr!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
31. 7. 2022 12:37
Odpovědět  me2d44

👍

zuza
31. 7. 2022 11:52
Odpovědět  Pavel K

načo by to robil? Európa sa kompletne zničí najneskôr do 5 rokov sama.

Pavel K
31. 7. 2022 12:38
Odpovědět  zuza

🌹 🙋‍♂️

[Trol-1] Honza
31. 7. 2022 08:38
Odpovědět  Karel

Ale dalo to Washingtonu fušku Putina ukecat, aby tu válku na Ukrajině začal. Ale neposlechnout Satana, to si ani Vláďa nedovolí.

Pijack
31. 7. 2022 08:52
Odpovědět  [Trol-1] Honza

Ani ne tak ukecal, jako Rusa vyprovokoval a vylákal medvěda z nory. Amíci mají jedno krásné přísloví – nedráždit chřestýše bosou nohou 🙂

[Trol-1] Lukas
31. 7. 2022 10:39
Odpovědět  Pijack

V Moskvě se tím evidentně neřídí.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:25
Odpovědět  [Trol-1] Lukas

Tam se řídí hlavou!

[Trol-1] Lukas
31. 7. 2022 11:31
Odpovědět  Lev Prch

Určitě, akorát by ji to chtělo vystrčit odtud, kam slunko nesvítí.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:55
Odpovědět  [Trol-1] Lukas

Tvojí z amianálu?!

me2d44
31. 7. 2022 12:43
Odpovědět  [Trol-1] Lukas

Mládežníku, když vydráždíš medvěda, který je na volno, tak odezva bude, že se naštve. Naštvání Rusa je opatrné – chtějí jen ušetřit civilní obyvatelstvo i vlastní personál – to je Kijevu (ukrajinsky i rusky správně, protože po K je v obou jazycích MĚKKÉ i) ukradené – jen zisk (z dotací), zbraně ze západu ( se kterými neumí zacházet, tak je prodávají na černém trhu) a mobilizovat (po páté) i ženy 18 až 60 let – připraveni na bábušku s granátometem – teda jako kapitán v důchodu si to neumím představit…

Pavel K
31. 7. 2022 12:48
Odpovědět  me2d44

přijít, vytáhnout Stalinovo varhany a pocukrovat to tam by nebyl problém ale co civilové. Amíkům by to bylo fuk.

Editor
31. 7. 2022 14:37
Odpovědět  me2d44

Česky je to Kyjev, ukrajinsky Kijiv a rusky Kiev.

Lev Prch
31. 7. 2022 15:27
Odpovědět  scipio

Pro mě je to hlavní město Banderovcůi.

Pavel K
31. 7. 2022 19:53
Odpovědět  Lev Prch

👍 👍 👍 👍

Markýza
31. 7. 2022 14:38
Odpovědět  [Trol-1] Lukas

Ó. Nechcete tím snad říct, že ten chřestýš je Zelinka – že ne?

Janaz
31. 7. 2022 09:04
Odpovědět  [Trol-1] Honza

Prestaň šňupať či pojedať “houbičky”, pretože potom blúzniš.

Janaz
31. 7. 2022 09:03
Odpovědět  Karel

Až na to, že ten vojnový súd nepatrí do skorumpovaného Haagu ale do Moskvy.

[Trol-1] Tonda
31. 7. 2022 09:15
Odpovědět  Karel

Vám už fakt jebe, němečtí náckové vymysleli židobolševika, náckové ruští zase židonacistu. Už na tom antisemitismu je vidět, jak se Putin učí od Stalina a Hitlera. Toho druhého by po Stalingrad ani nenapadlo, jak budou jeho soukmenovci myslenkoví vládnou po tolika letech v Moskvě.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:56
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Mnoho písmen o ničem.To je jako ty slátaninay šla vodkovič udavač Havel.

Jája
31. 7. 2022 09:17
Odpovědět  Karel

Souhlasím s Vámi, až na ten soud Haagu. Ať je s nimi soud v Rusku. Na spravedlnost z Haagu moc nevěřím.

[Trol-1] Ladislav
31. 7. 2022 09:32
Odpovědět  Jája

Předtím Norimberk, proč ne Moskva. Pokud Putina, Lavrova a spol. odsoudí tam, neměl by to alespoň daleko. Lefortovo z KGB taky zná, tedy doma.

Ladislav
31. 7. 2022 10:54
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Vole!

Lev Prch
31. 7. 2022 11:26
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Ty seš chuj,jak fotr tvůj 😂

Albi
31. 7. 2022 14:02
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Je to dost ubohé, autore komentáře z 09:32 pod cizím nickem.
Fakt nemáte na víc? A uvědomujete si vůbec, že váš způsob “boje” proti Rusku tu má podobný efekt, jako západní protiruské sakce? Místo rozeštvání dochází naopak ke spojování se proti vám.
Věrně kopírovat západní chyby a nesmysly nesvědčí o vaší inteligenci, vypovídá pouze o věrném slouhovství. To vám moc cti nepřinese.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:09
Odpovědět  Albi

Ty si myslíš, že ta trolící svoloč ví co je to čest?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
31. 7. 2022 07:09

Všechny nacisty pověsit…..to by se Banderostán vylidnil!!!!!!!!

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 12:56
Odpovědět  Lev Prch

Jo, jo, kdybych nebyl humanista, řekl bych, že by mohli začít s Tebou. Naštěstí jsem. Tedy Vám jen přeji, užívejte si své zapšklosti a bezvýznamnosti dál.

Lev Prch
31. 7. 2022 13:30
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Ty seš humanista,jako humanitární bombarďák udavač a vlastizrádce Havel.

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 14:24
Odpovědět  Lev Prch

Tak u Tebe je jasný, jak ČR zrazuješ, jak měl ale zradit Havel napsat neumíš.

Editor
31. 7. 2022 14:36
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Třeba tím, že sliboval nevstoupení do vojenského paktu a pak podepsal vstup do NATO. Zřekl se jako prezident nároků na reparace, přiznané pařížskou reparační dohodou Československu. Připustil rozpad státu.

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 15:59
Odpovědět  scipio

Zahraniční politiku určuje vláda, nikoli prezident. Smlouvy ratifikuje parlament. Rozpad Československa mne taky štve. Mělo být referendum. Ovšem to byla dohoda Klaus a Mečiar. Havel v tom nemohl hrát zásadní roli, i kdyby chtěl. Slováci holt chtěli samostatnost. Paradoxní je, že Vám vadí, že nebránil integritu státu a teď Zelenskemu vytýkáte přesný opak u UA.

Lev Prch
31. 7. 2022 19:33
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

A v Československu se 8let vraždili Slováci jako to dělali banderovci na Donbase!?

Editor
31. 7. 2022 20:29
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Mezistátní smlouvy sjednává prezident.
Čl.63 Ústavy ČR
(1) Prezident republiky dále
a) zastupuje stát navenek,
b) sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv
může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy,
Přistoupení k NATO je mimo jiné mezinárodní smlouva. Víš prd!

Lev Prch
31. 7. 2022 14:37
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

V tom, že píšu pravdu o udavači a vlastizrádci Havlovi zrazují ČR????No jo, F73 a A52 😂

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 15:55
Odpovědět  Lev Prch

V tom, že lezeš Putinovi do řiti, že nás prodáváš Rusákům, obhajuješ genocidu ad. svinstva. Paragrafů dle TZ až dost.

Lev Prch
31. 7. 2022 17:48
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Čtení psaného v českém jazyce ti není dáno Pepku!A teď zameč a Vyskoč 😂

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:17
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Havel zrazoval dááávno před tím, než sesmolil Chartu. A pak na nepohodlné signatáře práskal. Hele, uboho, kolik znáš disidentů vozící si pr-del v lepším autě než vláda? Že byl v kriminále? Já viděl na Pamprlíku jeho celi. Kovral, telka, rádio – kolik muklů myslíš, že mělo takto vybavenou celu? Běž to trénovat někam kde budeš na stejné úrovni, všiváku. P.S. Všivák – parazit, sameček vši domácí.

Albi
31. 7. 2022 14:07
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A jakého věhlasu a významnosti jste dosáhl vy? No – pochlubte se.

Tipnu si – nepochlubíte, není čím. A tím, s čím byste se naopak pochlubit mohl, bude nejspíš “top secret”.

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:18
Odpovědět  Albi

No přece rozproudil diskuzi! Nebo zas-ral?

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:11
Odpovědět  [Trol-1] Pepa

Kačere, ty bezvýnamná nulo, začínáš bejt směšnej.

Pavel K
31. 7. 2022 07:50

No a potom takovýhle zrůdy fašistický by měli dostávat milost a vlídné zacházení podle nějakých těch mezinárodních úmluv?!! To snad ne!! Dobrá, ať je pořádek, tzn. polní soud a když se prokáže, že bezdůvodně vraždil, bum. A za krutosti, tak ty předat pozůstalým.
Doporučuji zhlédnout film Volyň. Hlavně těm co fandí banderovcům a spol.

Pijack
31. 7. 2022 08:49
Odpovědět  Pavel K

Nejhorší na tom je, že GB i USA o těch nacistických zvěrstvech vědí. Sami by je u sebe doma tvrdě trestali. A my s nimi poskakujeme jako kašpárci na niti.

[Trol-1] Lukas
31. 7. 2022 10:40
Odpovědět  Pijack

To víte, že vědí, ale jak maj Rusáky předělat?

Lev Prch
31. 7. 2022 11:27
Odpovědět  [Trol-1] Lukas

To je další mOUDro Pepku?!To je genitáliní 🤣🤪

Albi
31. 7. 2022 14:09
Odpovědět  Lev Prch

Copak moudro, ale myslí si, jak je vtipný.
Přitom je to nuda – jeden ví už dopředu, jakou frázi použijí.
Vlastní myšlenka, vlastní hodnocení – kde nic, tu nic.

Lev Prch
31. 7. 2022 14:38
Odpovědět  Albi

Myšlení nepatří do jeho slovníku 👎

[Trol-1] Pepa
31. 7. 2022 20:25
Odpovědět  Lev Prch

Na myšlení není slovník, ale to, co byste mohl mít v hlavě, bohužel, anebo bohudík, to tam ale nemáte 🙂

Ratus
31. 7. 2022 12:25
Odpovědět  Pavel K

To jsem viděl a je to síla.

Pavel K
31. 7. 2022 12:44
Odpovědět  Ratus

Když víš alespoň koho máš vedle sebe a máte společného nepřítele, tak je to OK. Ale když si tě podávají různá etnika mezi sebou, nemůžeš nikomu věřit, všichni bojují proti všem, to musí být na palici. 🙋‍♂️

Pijack
31. 7. 2022 08:50

Kdo tomu ovšem velí? Dosazený prezident Zelensky. Herci jsou lidé se zvláštními povahovými rysy. Na herce se nehodí každý. Herec musí být tvárný, musí umět měnit nálady, názory… musí umět podlézat vrchnosti, mystifikovat, ovlivňovat, fabulovat. Bez těchto vlastností se člověk hercem nestane. Herci tím pádem jsou pro veřejnost velmi nebezpeční, protože umí vést davy směrem nežádoucím. Většinou takovým, který potřebují mocenské složky. Herci jsou z duše svině (až na výjimky) Jsou proradní, populisti, slizouni, nevěrohodní. Zelensky je tím zářný příklad. Ostatně herci v minulosti již podali o svých “hodnotách” důkazů dost. Patří jen na filmová plátna a jeviště. Bývaly doby, kdy museli tihle ochotníci čekat na hranicích obce, než jim starosta dovolil vjezd. Pak si směli vydělávat peníze svým uměním – žádné dotace a granty. Také slovo “ochotník” má svůj historický význam – jsou ochotni jakékoliv podlosti.

Pavel K
31. 7. 2022 10:51
Odpovědět  Pijack

👍
Má to logiku, něco na tom bude. Proto taky jsou z nich dělány nadlidi, kteří jsou výjimeční a taky jsou velice dobře placeni. Byly doby že chodili hrát za polévku.

Lev Prch
31. 7. 2022 19:45
Odpovědět  Pavel K

Herky jako Hrušínský Geislerová,Donutil, Bartoška a ostatní z miliónu havlozmetků by měli dostávat leda tak vodu z ponožek.🥳

Gales
31. 7. 2022 08:58

Když ,,naše” vláda podporuje fašisty na Ukrajině,tak je taky fašistická?

[Trol-1] Tonda
31. 7. 2022 09:17
Odpovědět  Gales

Není neb nepodporuje ani žádné fašisty na UA, ani nácky v Kremlu.

sizok
31. 7. 2022 10:25
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Ty ji drž taky, nácku.

[Trol-1] Tonda
31. 7. 2022 10:43
Odpovědět  sizok

To víš, že jo, fašounku. A nezapomeň políbit svatou ikonku s Putínkem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
31. 7. 2022 10:55
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

A ty tu tvojí zdechlinu havla!

[Trol-1] Tonda
31. 7. 2022 11:17
Odpovědět  Ladislav

Havla jsem nikdy nemusel. Byl moc slabej. Umožnil to, aby komáři rozlezli do nových stran a rozkradli, co šlo.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:29
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Havel byl s StB jedna ruka ty BEZmozku z .Reichenbergu

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:20
Odpovědět  Lev Prch

Agent Profous.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:28
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Další havlomOUDro?

sizok
31. 7. 2022 11:30
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

A ty jim ji nezapomeň vylízat, z-mrde.

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:20
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

Když jsme u toho líbání – co kdybys nám všem políbil pr-del?

sizok
31. 7. 2022 22:11

To on umí dobře, vříťolez.

Lev Prch
31. 7. 2022 11:28
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

F73+A52+F100+F200+F600+F800+F100.

Gales
31. 7. 2022 19:45
Odpovědět  [Trol-1] Tonda

A Černochová posílala zbraně duchům?

Pat
31. 7. 2022 11:32

Mno, tady už světová historie precedens má.
Tak by ho mohli Rusové použít.
V roce 1945 USA atomovým útokem na Hirošimu a Nagasaki ukončilo válku v Japonsku a okolí, která se vyznačovala neskutečným barbarsvím a strašlivými oběťmi na životech.
“Vyspělý” západ přece toto ukončení japonské války dodnes vychvaluje jako nejrozumnější a pochopitelné.

Albi
31. 7. 2022 14:16
Odpovědět  Pat

To nebylo ukončení války v Japonsku, to bylo vyhrožování SSSR.
Japonsko už téměř kapitulovalo a SSSR ještě atomovku neměl.
Zato “mozek” Západu, Londýn, tedy konkrétně Churchill měl plán, jak 2 měsíce po skončení 2. světové !!!!! pokračovat ve válčení napadením a konečným zlikvidováním SSSR.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/05/operace-nemyslitelne-1-cast.html

Lev Prch
31. 7. 2022 16:29
Odpovědět  Albi

Díky za odkaz 👍

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2022 20:31
Odpovědět  Albi

Rudá armáda zajala japonskou armádu o počtu cca milion mužů a Japonci se už rychtovali na zajetí, tak tam Amíci honem honem šoupli narychlo dvě atomovky. No a šikmáči se pak vzdali raději Amíkům, že jim to přišlo, vzhledem k posvátné osobě císaře, jako méně ponižující, vzdát se pod hrozbou “zázračné zbraně”. A také že vědeli, že Amíci na ně za ta zvěrsta co napáchali budou “hodnější”, jak už věděli po kapitulaci Německa. Ve skutečnosti věděli, že Amíci žádnou další atomovku už nemají, ale ani tak si nic moc z atomovky nedělali – že prý kobercové bombardování je horší, nechala se slyšet japonská generalita. Takže tak.

Jan Vok
31. 7. 2022 15:27

A téhle špíně, pak není hloupé žebrat o smilování u lidí, kterým ubližovali, mučili. https://www.facebook.com/100011718706556/videos/804095804331063

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
31. 7. 2022 17:51
Odpovědět  Jan Vok

To by měli do zblbnutí pouštět těm vlastizrádcům fyjalovejm!!!!!

Pozor
31. 7. 2022 15:39

V podstate nič nové nepovedal, tí čo sledujú konflikt na Ukrajine od začiatku presne toto vedeli resp. tušili čo sa v Buči stalo. Slúžimu však ku cti, že toto svedectvo vypovedal na verejnosť napriek nebezpečenstvu čo mu hrozí.

Jiří
1. 8. 2022 17:46

Záchrana pro lidstvo přijde z východu. To říká staré proroctví, vlastně všechna proroctví o tomto mluví A říkají toho víc. Král severu musí porazit a porazí krále západu. Doufejme, že Putin je král severu.