Krize UKRAJINA

Šéf německé strany předpovídá, že EU bude bojovat kvůli plynu

5.7.2022 – Předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) v pondělí prohlásil, že členové Evropské unie by se mohli dostat do sporů ohledně distribuce zemního plynu, protože hrozí jeho nedostatek.

Friedrich Merz tvrdil, že německá vláda by měla v koordinaci s EU představit “konkrétní” soubor opatření poté, co před dvěma týdny formálně spustila “poplašnou fázi” svého nouzového plánu v oblasti plynu.

“Například pravděpodobně dojde k výrazným konfliktům ohledně distribuce v rámci EU, jako tomu bylo v letech 2015 a 2016 v souvislosti s uprchlickou krizí,” řekl Merz listu Neue Osnabrucker Zeitung s odkazem na příliv žadatelů o azyl z Blízkého východu a Afriky do Evropy.

Merz varoval před výzvami k okamžitému ukončení dodávek ruského plynu. “Takové scénáře bychom neměli vytvářet veřejnými prohlášeními. Pokud se Rusko bude držet [stávajícího] kontraktu, dodávky budou po údržbových pracích obnoveny,” řekl.

Ruský gigant Gazprom minulý měsíc omezil tok plynu plynovodem Nord Stream 1 v Baltském moři s odkazem na plánované opravy a dopady sankcí.

Merzovo prohlášení přišlo v době, kdy německá Spolková agentura pro sítě, státní regulátor plynu a elektřiny, uvedla, že země se nemůže dlouho spoléhat na dostupné zásoby plynu.

“Pokud nám dojde ruský plyn a budeme mít průměrně teplou zimu, objemy, které jsou v současné době v zásobnících, včetně plynu, který musíme předávat dalším evropským zemím, vystačí možná na jeden až dva měsíce,” řekl šéf agentury Klaus Müller v rozhovoru pro Funke Mediengruppe.

V březnu EU v reakci na vojenskou kampaň Moskvy na Ukrajině zahájila plán postupného ukončení dodávek ruského plynu do roku 2030.

Němečtí představitelé a podnikatelé mezitím varovali, že ekonomika země, která je na ruských dodávkách energie silně závislá, by utrpěla, pokud by se tok plynu z Ruska okamžitě přerušil.

“Jedná se o skutečnou nouzovou situaci. Celým průmyslovým odvětvím hrozí, že se kvůli nedostatku plynu trvale zhroutí: hliník, sklo, chemický průmysl,” řekla deníku Bild am Sonntag Yasmin Fahimiová, šéfka Německé federace odborových svazů. Ministr hospodářství Robert Habeck již dříve varoval, že nedostatek plynu vyvolá masovou nezaměstnanost a sníží životní úroveň.
https://bit.ly/3ONHDM1

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
6. 7. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

niekto by mohol tým germánskym kreténom vysvetliť, že do Nemecka vyúsťuje ešte jedna rúra s plynom, v ktorej sú určite turbíny v poriadku a tá rúra je napustená technickým plynom (teda myslím), takže sa dá sprevádzkovať okamžite.
Inak, nerozumiem prečo sa musia turbíny z nemeckého siemensu opravovať v Kanade.
Rusi snáď už teraz pochopia, že západ ich vždy, všade a za každých okolností podvedie a oklame a budú si vyrábať turbíny doma. Nebol to pre ZSSR problém pred skoro 100 rokmi, keď sa stavali obrovské hydroelektrárne na Volge a na Sibíri, tak by to nemal byť problém pre Rusko ani teraz.
Vlastne turbíny sa kedysi vyrábali aj v tom hnusnom totalitnom Československu, kde sme museli stáť v radoch na mandarínky a banány. A vyvážali sa do celého sveta, lebo boli najlepšie na svete.

6. 7. 2022 17:15
Odpovědět  zuza

A našim kret-énům připomenout, že Bohemie disponuje více než dvěma a půl tisíci kilometry plynové distribuční sítě (kolika na Slovensku nevím) a že u nás je křižovatka, odkud proudí plyn do Rakouska, Itálie a Německa. Přes nás do Německa, Itálie a Rakouska – ne naopak! Ještě dodám, pro naše dementní voliče, že kdyby komáři byli takoví hospodáři jako “demokrati” a namísto pár miliardami zatížili naši vlast bilionovým dluhem, mohli dávat mrdalinky dětem na hraní a poté je rozmixovat a koupat se v nich a s banány by jsme mohli hrát špačka.

Pavel K
6. 7. 2022 21:37

Je to táák, na dluh jak tito hnoji umí každý blbec a pak nám různí komunistobijci předhazovali, jak to tu bylo šedivý. Za to teď je to tu barevný až až, všude samej buzerant.

Albi
6. 7. 2022 22:11
Odpovědět  Pavel K

Takže DUHOVÉ ! 🙂 🙂 🙂

Vladimír
7. 7. 2022 13:18
Odpovědět  zuza

Rusové si budou vyrábět ty nejdůležitější a nejnáročnější turbíny sami, na ty ostatní teď uzavřeli jakousi smlouvu s Íránem. Všechno sami asi nestíhají.

janle57
6. 7. 2022 13:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Helmuti se semkli a vyslali jasný signál,že plyn od válečného zločince
Putina nevezmou,nevezmou a nevezmou, i kdyby celý Helmutland měl stát
ve frontě na podporu v nezaměstnanosti, a to ještě pouze Ti,kteří si jako
kořist od Stalingradu přivezli ruské beranice,válenky a medvědí kožichy,
což je v současné době strategické zboží,které hned tak každý na zimu nemá.

6. 7. 2022 15:22
Odpovědět  Markýza

Škoda. Mohl je ještě chvíli sr-át, aby ta ubohost eurosajuzu jó vynikla.

Albi
6. 7. 2022 22:18

Podle článku skončí až na podzim. Ještě toho může hodně stihnout. 🙂

7. 7. 2022 02:38
Odpovědět  Albi

Tak to jó, to on zase stihne. A jak polezou chocholům čím dál víc tlustý do tenkejch, tak bude čím dál víc rozparáděnej a to teprve předvede jak vypadá ukrajinská diplomacie!

zuza
6. 7. 2022 20:48
Odpovědět  janle57

helmuti možno nejak vydržia, keď budú mať v bytoch 16 stupňov, ale čo urobia tie dárečky, čo si tam naťahali z trópov a subtrópov… A z čoho ich nakŕmia, keď pozatvárajú továrne a plebs nebude platiť odvody a dane…

Albi
6. 7. 2022 22:24
Odpovědět  zuza

Těm dárečkům zařídí extra vytápění podle průměrné tepoty v destinaci, ze které pocházejí.
S jídlem to bude horší, protože ani přídělový systém nepomůže, jaksi se nedá přidělovat to, co není, ale zas připrchlíci z Afriky jsou na hlad zvyklí, tak většina nějak přežije.
A na těch ostatních nezáleží. Vždyť nám to dávají najevo každým dnem, každým článkem. každým vládním “školením”.

7. 7. 2022 02:41
Odpovědět  Albi

Připrchlíci z Afriky na tom budou nejlíp. Vrátí se k tisícileté tradici nutričního kanibalismu a budou mít vystaráno.

6. 7. 2022 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo. V některých zemích sníží životní úroveň, v některých populaci následkem podvýživy a epidemie sebevražd, jako i nemocí z absence hygieny. Tyfus, úplavice, tubera, žloutenka atd. atd.. Ke kterým zemím asi tak budeme patřit…

ZMann
6. 7. 2022 15:28

Toto je přesně náplň toho satanozednářského NWO. Hladomor, pandémie, uvrhnutí Evropy do středověku.

jiří
6. 7. 2022 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

SPS ‎– Jsme v hajzlu.

https://www.youtube.com/watch?v=rzc7nKW6Ln4&t=1379s

Františe
6. 7. 2022 16:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy už to těm Němcům dojde a ozdobí lucerny těmi svými pošahanými ministry. Nebo se nechají jako ovce zlikvidovat?

6. 7. 2022 16:53
Odpovědět  Františe

Ne dřív, než to nejde nám.

Albi
6. 7. 2022 22:38
Odpovědět  Františe

Ale ono jim to dochází.
Odborníkům určitě a výjimečně i některým politikům.
Jenže ti hovoří, zatímco ti druzí je překřičí. A čím větší blbosti vyřvávají do světa, tím hlasitěji.

Teuton
6. 7. 2022 17:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Pakliže je pro Petra Fialu prioritnější dbát na zájmy Bruselu a Pentagonu a s přehledem kašlat na názory a zájmy českých spoluobčanů, je zcela legitimní Petra Fialu a jeho vládu považovat na bandu vlastizrádců.

Albi
6. 7. 2022 22:39
Odpovědět  Teuton

Myslím, že je taky za ně považujeme – aspoň tady.
Ale k čemu nám to je?

Pavel K
6. 7. 2022 22:43
Odpovědět  Albi

Na Nic!!
Jednoduše se svezeme s těmi apatickými krypli.
Když se kácí les lítají třísky.

Gales
6. 7. 2022 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci ať si dělají co chtějí.A nás ať taky nechají si dělat co chceme a jak to chceme.

jiří
6. 7. 2022 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Alespoň něco do skoku.
https://www.youtube.com/watch?v=4o8EuisAbmA

Bozena K
6. 7. 2022 19:24
Ohodnotit příspěvek :
     

a přitom je řešení tak jednoduché… zrušit sankce a spusti Nordstream 2

All
6. 7. 2022 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá EU až se rozpadne a jednotlivé státy se konečně zase budou starat o své občany,bude lépe. Ten svinčík,chaos,bordel včetně fašizace a podpory nacismu olízavačů prdelí usa musí nejprve zmizet.

Pozor
6. 7. 2022 21:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý, čo i len polointeligentný človek toto vedel od samotného začiatku, že nebude dostatok plynu a bez plynu nebude teplo a práca.

Vladimír
7. 7. 2022 13:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se asi bude fialový hnus vykrucovat, až bude zdůvodňovat, že Němci mají plyn, a my ani tu vlastní elektřinu (protože nás Němci na burze přeplatí…).

Gales
7. 7. 2022 17:17
Ohodnotit příspěvek :
     

EU bojuje s rusem kvůli plynu furt.Akorát tak nějak blbě.Má toho plynu čím dál míň.Asi ten její boj je neefektivní a ztrátovej.Je vidět,že ve vedení mají blbce.