Krize UKRAJINA

Šéf energetiky vyzývá Ukrajince, aby opustili zemi

Šéf energetiky vyzývá Ukrajince, aby opustili zemi
foto:listopadu 2022. © Getty Images / SOPA Images / LightRocket / Sergei Chuzavkov
Přesun do zahraničí na “další tři nebo čtyři měsíce” by pomohl energetickému systému uprostřed ruských útoků, říká generální ředitel DTEK Maksim Timčenko
Šéf energetiky vyzývá Ukrajince, aby opustili zemi

Ukrajinci by měli zvážit odchod ze země, aby snížili zátěž poškozené elektrické sítě, prohlásil Maksim Timčenko, šéf největší soukromé energetické společnosti DTEK Holding. Uvedl to v rozhovoru pro BBC odvysílaném v sobotu. 

“Pokud se jim podaří najít alternativní místo, kde by mohli zůstat další tři nebo čtyři měsíce, systému to velmi pomůže,” prohlásil Timčenko.

Vyzval také své krajany, aby spotřebovávali méně elektřiny, a vysvětlil, že přebytek je potřebný pro zařízení kritické infrastruktury a nemocnice. V posledních několika týdnech se ukrajinská energetická soustava opakovaně stala terčem útoků ruské armády, což vedlo k průběžným a mimořádným výpadkům proudu. 

“Pokud budete spotřebovávat méně, pak budou mít nemocnice se zraněnými vojáky zajištěné dodávky elektřiny. Takto lze vysvětlit, že menší spotřebou nebo odchodem přispívají i ostatním lidem,” řekl Timčenko.


Tyto výroky byly zřejmě považovány za příliš znepokojivé pro širokou veřejnost. Do věci se vložilo ministerstvo energetiky, které ujistilo lidi, že situace s dodávkami elektřiny je stále pod kontrolou a že není třeba utíkat ze země.

“Popíráme panická prohlášení šířená sociálními sítěmi a internetovými médii a ujišťujeme vás, že situace s dodávkami energie je složitá, ale pod kontrolou,” uvedlo ministerstvo energetiky v prohlášení.

Také společnost DTEK výroky generálního ředitele bagatelizovala. Společnost popřela, že by Timčenko vyzýval k odchodu ze země, a na podporu svého tvrzení zveřejnila pečlivě vystřižený úryvek z jeho rozhovoru pro BBC.

“Není to [mimořádná] situace, abychom okamžitě odešli, ale musíme se zorganizovat, všichni jsme bojovníci na energetické frontě,” citoval Timčenka ve výňatku zveřejněném DTEK.

Ruská armáda se na ukrajinskou energetickou infrastrukturu začala zaměřovat počátkem října poté, co smrtící výbuch nákladního automobilu poškodil Krymský most. Moskva z incidentu obvinila Kyjev a uvedla, že se jedná pouze o poslední pokus Ukrajiny poškodit civilní infrastrukturu v Rusku.

https://bit.ly/3Vb6egr

sdílet na

54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Spam Jim Beam
20. 11. 2022 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Marně si lámu hlavu kam asi tak ty zmrdi nalezou až je zelenáč všechny odlifruje za hranice. Pomůže mě někdo rozseknout tu záhadu?

Vaska
20. 11. 2022 12:05
Odpovědět  Spam Jim Beam

a kdo jím bude platit předražené energie v eurosojuzu ?

Pavel K
20. 11. 2022 12:18
Odpovědět  Vaska

Můžete hádat a i třikrát!! Já jsem jen nakouknul přečetl pár vět a klika, že jsem ještě před obědem. Je trpce úsměvné, jak nás za každou cenu chtějí dorazit, za každou cenu. Koller to před třemi týdny řekl jasně, že se tuna vytvoří nenávist (která už tu podle mě je) k cizincům a bude mela. Jen idiot prvního ražení nevidí ty souvislosti, jak jim to jde dle plánu. Jen bych chtěl vědět než vydechnu naposled, jestli v tom Gosudar jede, nebo ne.

Vaska
20. 11. 2022 13:49
Odpovědět  Pavel K

značná část lehkých zbraní poslaná do banderostánu skončila na černém trhu a nebo si je přivezli banderovci sebou (viz na slovenské hranici zjara ) a my se nemáme čím bránit. Jsou tady jen myslivci s brokovnicema.

Pavel K
20. 11. 2022 17:22
Odpovědět  Vaska

Vaska vím, je mi to jasné, stačí mít otevřené oči. Jen mi není jasné proč nereagují naše ozbrojené složky? Snad si nemyslí, že jich se to netýká. A jestli jsem policista, nebo voják profík, tělem a srdcem, tak mě nějaké příkazy z vyšších míst nezajímají. Jednou jsem tu od toho abych bránil vlast a obyvatele a basta. Tedy tohle udělá čestný muž, ne kýbl 💩💩.

Albi
20. 11. 2022 20:26
Odpovědět  Pavel K

No to snad ne???
Měl byste rozlišovat vlády a povinnosti a pravidla fungování uvedených profesí.
Policisté a vojáci (a nejen profi, každý mobilizovaný) nejsou kluci, hrající si za domem na zločince a šerify!

Pavel K
20. 11. 2022 21:14
Odpovědět  Albi

A čemupak nerozumíte???
Já bych odevzdal nářadí a placku a na rozloučenou bych vedoucímu pojízdnému bordelu řekl adios. Katapult za mého mládí zpíval “v tomhle nejedu”. 🤣🤣🤦‍♂️🙋‍♂️

Albi
20. 11. 2022 22:50
Odpovědět  Pavel K

Větě “…jestli jsem policista, nebo voják profík, tělem a srdcem, tak mě nějaké příkazy z vyšších míst nezajímají“.

Nezajímají? Ty vás musí nejen zajímat, ale v těchhle profesích je přímo přikázáno se jimi řídit.
A nezáleží jaká vláda vám to přes velitele přikazuje.
Obě profese mají svá omezení, o kterých dobře věděli, když do nich vstupovali a pokud nejde o profíky ale odvedence, mají prostě smůlu.
V podstatě by za války skončili život tak jako tak – buď rukou nepřítele nebo vlastní vlády.

Velet musí jen jeden, není to na hlasování a rozhodnutí většiny mužstva.

Vaska
20. 11. 2022 15:20
Odpovědět  Pavel K

obávám se , že to uhodnu napoprvé – mimochodem: ten banderovskej hadr na muzeu na Václaváku furt visí? Psalo se něco o tom, že byla podána žaloba , protože je to trestné vyvěšovat samotnej cizí hadr na státní budově a bylo i nějaké vyhrožování o sundání svépomocí – dle mého mínění ten hadr tam není náhodou a určuje další směřování tyhle kolonie !

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
20. 11. 2022 17:24
Odpovědět  Vaska

No a jsem-jsme zase u té policejní čestnosti. 🙋‍♂️

František Rýpal
20. 11. 2022 17:37
Odpovědět  Pavel K

Tak to nejsi sám, také mě to zajímá. Jestli v té globální lumpárně jedou rusáci také.

Albi
20. 11. 2022 20:21
Odpovědět  Pavel K

Jede v tom, protože musí a vede si nadmíru dobře. 🙂
https://www.armadnymagazin.sk/2022/11/20/strategia-uplne-zlyhala-kedmi-vysvetlil-preco-usa-prosia-o-rokovania-s-ruskom-usa/
Američania si uvedomili, že na Ukrajine sa príbeh o hanebnom úteku z Afganistanu zopakuje a Moskvu „ostreľujú“ signálmi o pripravenosti na rokovania o podmienkach Ruskej federácie. Washington chápe, že posilnenie ruského zoskupenia vojsk na Ukrajine a následná ofenzíva v každom prípade hrozí katastrofou pre ozbrojené sily Ukrajiny a kontingent NATO bojujúci o Kyjev pod rúškom žoldnierov. Kurátori kyjevského režimu v ďalšom oslabovaní Ruska nevidia žiadnu šancu na víťazstvo či dokonca minimálny úspech. …..

„Ak poradca prezidenta Spojených štátov pre národnú bezpečnosť zrazu povie: „A zabudnete na Krym. Odstráňte Krym z agendy!“ To hovorí o dvoch veciach. Po prvé, Američania chcú rokovania, a preto už teraz znižujú sadzby – zabudnite na Krym. Washington hľadá cenu, s ktorou bude Rusko súhlasiť. Po druhé, čo teraz povedal náčelník spoločného štábu? Vyhlásil, že víťazstvo ukrajinskej armády je nemožné.

janle57
20. 11. 2022 20:07
Odpovědět  Vaska

Jednoduchá odpověd,Fiala s Rakušanem už dojednali,že k nám přijde
dalších 5 mil banderovců a Ti dostanou všechno, na co si vzpomenou
gratis,včetně bydlení,zdr.péče a sociálních dávek,takže kdo jim to
všechno včetně energií bude platit? Hádejte,můžete 3x !!

jiří
20. 11. 2022 14:05
Odpovědět  Spam Jim Beam

comment image

Pavel K
20. 11. 2022 15:40
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

Markýza
20. 11. 2022 16:54
Odpovědět  jiří

Smajliky nemám, ale posílám vám tlupu palců nahoru! Jak jsou tu pěkně pohromadě……….jestli von ten náš rakušan není inkarnace toho německého.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 11. 2022 20:29
Odpovědět  Markýza

Přidávám se k těm palcům. .

Pijack
20. 11. 2022 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Celkem dobrý nápad – opustit zemi včetně armády a všech nácků, Britů i Američanů. Kéž by tam v zimě zmrzli všichni jako wehrmacht u Stalingradu a Napoleon 🙂 Nemám s tím ministrem námitky.

Pavel K
20. 11. 2022 12:28
Odpovědět  Pijack

Ahoj kámo, teď jsem se díval na video kandidáta na presidenta Pavla Zítka. Jen uvedu, že ukazoval tam video zaslané od známého z UKá a že je tam zaveden lov na lidi. Neříkám, že píšu asi něco nového nevím. Prý si tam anglosaský pracháči kupují odstřel, jako lovné zvěře nějakého domoradce. Od deseti tisíc po stopadesát tisíc dolarů. Samozřejmě ta nejdražší taxa je za odstřel nějakého dítěte. Co je na to pravdy to nyní nedokáži posoudit. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Ale jak oba víme úchyláků běhá po světě spousty. 👎👎👎💩💩🤦‍♂️

Pijack
20. 11. 2022 12:55
Odpovědět  Pavel K

Tak takový lov na lidi žijící na Donbase a Luhansku provozovali už v roce 2014… proto také začala občanská válka, vznikly separatistické skupiny atd… Nacistům na Ukrajině nedocvaklo, že tím začali provokovat Rusko… prostě vylízaní náckové. No a vláda v Kyjevě to přecházela mlčením…, prý to dokonce podporovala jako součást útoků proti Rusku. Ty informace už byly částečně zveřejněny i v ČT.
Všiml jsem si že na PP tvým jménem někdo podporuje Ukrajinu a českou liberálně fašistickou vládu 🙂

Vaska
20. 11. 2022 14:16
Odpovědět  Pijack

ale docvaklo a o to tu šlo. Mimochodem ta válka je už vpodstatě světova – akorát to lidem neřekli. Viděl jsem videa jak se z banderostánu vracej poláci v dřevěnejch penálech a pohřbívaj je v noci. Amíci je zase pohřbívaj na válečnejch hřbitovech. Takže žádní žoldáci, ale kádrové armády.

Pavel K
20. 11. 2022 14:19
Odpovědět  Pijack

Tam mě to moc zklamalo. Každý přispěvek vypisovat přihlášení mě žralo. Nic s tím Kříž neudělal. Nejsi tam chráněn identitu. To že tam někdo něco vypisuje mojím nickem(jménem) vím. Občas tam zajdu a něco počtu. Ale to je normální a taky s tím Kříž nic nedělá. Tady je to myslím ošetřeno. Teď už ti mohu prozradit jednu moji fintu. Ten dement co tam píše za druhé a chtěl by používat moje jméno, tak těch příspěvků napíše více a ne jen dva, tři za den. Víš co dělá? No co, zkouší jestli jsem tam přítomen, proto napíše kravinu a myslí si že hned přiskočím a budu reagovat, co že to píše za mě.🤣 Jenže já ho mám v otvoru. Zkrátka mě hledá, se všimni, kam se ztratil “z mála” atd. Tak to vidím.

Markýza
20. 11. 2022 17:16
Odpovědět  Pavel K

Tak už tam někdo píše i za mě. Taky si říkám – to by kurňa nešlo ohlídat aspoň ten meil?

Pavel K
20. 11. 2022 19:03
Odpovědět  Markýza

Jasně, jako to dělají zde. Ale já si myslím že jsou tam nejen tolerováni ale i vydržováni, pro zvýšení sledovanosti. Můj názor. 🍀🙋‍♂️

Markýza
20. 11. 2022 19:38
Odpovědět  Pavel K

To netuším a nepodezírám – spíš má Kříž ajťáka na baterky, se mi zdá. Protože když ho napřed zakázali a pak tam bylo několik útoků, tak s tím měl velké potíže.

Pavel K
20. 11. 2022 21:23
Odpovědět  Markýza

Markýzo, to vše dokážu pochopit, když ne veřejně na web, tak domů na mail jsem dostat vysvětlení mohl, co vy na to?!! Vše je o komunikaci. Vždyť ani nevíte s kým diskutujete. Já jsem pro srandičky a neurazím se když mě někdo vypeče a trefně si ze mě utáhne. To je to, co mě tam bavilo a drželo, až na ty namyšlený opraváře gramatiky atd. 😊🙋‍♂️

Markýza
20. 11. 2022 22:06
Odpovědět  Pavel K

Já se teda Kříže neptala, tak nevím. Vlastně ani nevím, kde je na něj nějaký kontakt. Mně na tom hlavně vadí ten pekelný zmatek, co tím vznikne.

Spam Bety
20. 11. 2022 16:25
Odpovědět  Pijack

Po jugoslávském konfliktu jsem si z Práva vystřihla rozhovor s naším vojákem, který
se vrátil z mírové mise tamtéž. Kromě dalších informací tam bylo, že západní Němci
o víkendu přijížděli s odstřelovacími puškami na “lov Srbů”, takže…
Bohužel jsem už ten výstřižek ztratila, ale možná by se dal někde v archivu dohledat.

Markýza
20. 11. 2022 19:46
Odpovědět  Spam Bety

To byste musela vědět přesně datum. Já takhle litovala – bylo – nebylo, nastalo nějaké velké cvičení spřátelených vojsk, ani nevím, jestli už jsme byli v NATO, ale spíš ano. V Brdech se konalo. A mně v novinách padl zrak na kratičký komentářík, že “v Brdech se při vojenském cvičení ztratili Američani” :-)) No, druhý den to dementovali tak vášnivě, že to byla nejspíš pravda :-))) Dodnes mě mrzí, že jsem si to tehdy nevystřihla!

Albi
20. 11. 2022 20:39
Odpovědět  Markýza

Nebylo to v Rumunsku?
Kdysi jsem četla, že se tam američtí tankisté ztratili v kukuřičném poli a nemohli najít silnici, kudy by pokračovali dál. No ale našla je vyslaná pátrací skupina.

Odkaz jsem si taky neuložila, ono je toho tolik, co by se časem hodilo, že by se to stejně těžko hledalo.

Markýza
20. 11. 2022 21:23
Odpovědět  Albi

V Rumunsku možná taky, ale tohle byly rozhodně Brdy! Dodnes si pamatuju, jak jsem se tomu řehonila. Ne že by se našinec v Brdech taky snadno neztratil, ovšem od amíckých profesionálů bych teda čekala onačejší schopnosti :-))
Pravda je, že nevypadají, ale jsou obrovský – jednou jsem nad nimi letěla a zdálo se, že to nemá konce.

Gene
20. 11. 2022 13:10
Odpovědět  Pavel K

Pavel to aspon dokazuje, kdo nam vladne. To ze dnesni spolecnost je dekadentni, musi byt kazdemu aspon trochu myslicimu, jasne.

Pavel K
20. 11. 2022 14:24
Odpovědět  Gene

Ahoj, co tě mám napsat, tak nějak co jsem popsal výše.

jiří
20. 11. 2022 14:19
Odpovědět  Pavel K
Pavel K
20. 11. 2022 15:44
Odpovědět  jiří

Jó, díky už jsem dnes sledoval. Pak jsem ještě dal tu tiskovku a ten video sezení. Tomu pánovi z Brna ten kovid asi někoho dostal, tedy covid🤦‍♂️🤦‍♂️ to zasrrannýí očkování.

20. 11. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

To se máme na co těšit…Banderovská pomsta… nahrne se to sem společně s uprchlíky, ženušky a děti už tu mají. Pak nás to tu bude šikanovat a vraždit…

Pavel K
20. 11. 2022 12:43
Odpovědět  Veny232

…..a čekal jste jiné divadelní představení. To že se to sem stěhuje je leckomu jasné od té doby, co to začalo. Někde jsem zaznamenal, že ti jejich mafiáni skupují zubní ordinace po republice atd.

Pijack
20. 11. 2022 12:59
Odpovědět  Veny232

K něčemu to bude dobré. Takový přetlak způsobí u našich lidí vztek a nenávist vůči vládě na hranici únosnosti. Bude peklo. Mnozí by se z toho havloidního snění o liberalizmu vůbec neprobrali.

Eva
20. 11. 2022 16:42
Odpovědět  Pijack

Nebude, budou nasazení k obraně Fialového manšaftu. Zbraně mají a Fiala jim poskytuje krytí.

Albi
20. 11. 2022 20:46
Odpovědět  Eva

To je pravděpodobnější než naivní snění, jak se zčista jasna lidi proberou a nastoupí coby jeden muž s vidlemi proti samopalům a tankům. A zvítězí! 🙂
A to jsem nevzala v úvahu, že dnes už se těch vidlí mezi lidmi asi moc nenajde..

Markýza
20. 11. 2022 21:24
Odpovědět  Albi

Když tohle naivní snění je staré, jako lidstvo samo…teda skoro. Nejméně od doby, než si vymyslelo porobu a otroctví a tak.

Pekos
20. 11. 2022 13:55
Odpovědět  Veny232

Nemám naprosto žádné obavy. Něco takového by náš čestný a odvážný premier nikdy nedopustil.. Raději by se svoji družinou položily vlastní životy, jen proto aby nás ochránili.
Takovou my máme vládu, vládu vlasteneckou, která myslí především na blaho národa a až někde úplně na konci, také trochu na sebe. Díky Fialo.

jiří
20. 11. 2022 14:08
Odpovědět  Pekos

comment image
comment image
comment image
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 11. 2022 16:58
Odpovědět  jiří

Ale fuj……..to si opravdoví Indiáni nezaslouží, tohleto!

Albi
20. 11. 2022 20:51
Odpovědět  Markýza

Ti opravdu ne. .
Ale stejně je to krásné – díky Jirko!

Eva
20. 11. 2022 16:40
Odpovědět  Veny232

Jestli myslíte mafie, tak ti už jsou tu od března a jejich bývalí “partneři” prchají z Prahy a větších měst do měst malých v domění, že je tito lidumilové nenajdou.
Před 10 lety se podařilo tyto mafie vypoklonkovat z ČR a bohužel už se tu nasáčkovali zase.
A ODS je nějakou záhadou opět u vesla.

Aleš
20. 11. 2022 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Místo jednání o míru chce diktátor Zelenský válku. Tak jako EU a USA. Mírová jednání a zastavení bojů jsou jediné řešení. Tuto válku už prohrál. Přitom stačilo jen dodržet Minske dohody a byl by klid.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
20. 11. 2022 13:55
Ohodnotit příspěvek :
     

tie ukronacististické krysy pri ostreľovaní dosť vážne poškodili zaporožskú JE. A včera niekde pri Petrohrade bola obrovská expózia na plynovode, asi sabotáž. Už by sa Rusi mohli prestať hrať na vojnu. Keď bola nastúpení pred Chersonom do útoku cca 70 tis ukronacistická armáda, kde bola aspoň polovica žoldákov, tak kedy na nich poslali jednu termobarickú, bolo by ukroarmáde. Nemuselo byť teraz v Chersone min 100 ľudí zavraždených nacistami a možno by si aj pšonci a ostatná žoldnierska špina rozmysleli hru na vojnu.

ladik
20. 11. 2022 16:55
Odpovědět  zuza

Po pravdě, také mi to vrtá hlavou. Ale holt nevidíme do všech zákoutí a úmyslů té operace i když se zdají podivné a odporující logice.

Teuton
20. 11. 2022 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Proboha, ať Ukroušové nejezdí k nám. Už jich je tady jako mravenců v lese, řada lidí je na ně alergická. Vasyle a Doroto, zůstaňte doma ve svém banderovském smrádku !

Markýza
20. 11. 2022 22:08
Odpovědět  Teuton

Asi že jo – už i tady u nás se lidi začínají šklíbit, a to tu v životě s nikým nebývají problémy. Tedy oni nejsou ani s těma Ukrošema, jen – jak říkáte – jako mravenců.

Albi
20. 11. 2022 23:11
Odpovědět  Teuton

Byli pozváni, tak rádi vyhoví. Možná přinesou i dary – taková soška nebo obraz ukrajinského hrdiny v parlamentu by byla paráda, ne? Černoška s Pekari by se měly kde modlit.

Velitel
20. 11. 2022 15:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Maj prvdu, situace je pod kontrolou, je pod kontrolou ruského generálního štábu a jen oni rozhodnou kdy vypnou to co dosud nevypnuli.
Idilka kdy si ukroši jako vedli válku a zároveň seděli v klidku ve Lvově nebo na ulici Bandery v Kyjevě a psali oslavné články o tom jak jdou jejich waffen SS od vítězství k vítězství skončila. Ya mráz a zděšení to je to jediné co je čeká

Trubkar
20. 11. 2022 19:48
Ohodnotit příspěvek :
     

odidte a uvolnite miesto Khazarii 2.
netrpezlivo cakame…, ved aj v statnom znaku je symbol znicenej Khazarie.
znicenej, lebo vrazdili, obetovali deti, kradli a klamali, presne tak ako dnes a zajtra…, tak ich car vyhnal.