Krize UKRAJINA

Rusové zasáhli řídící středisko GRU v sousedství dětské nemocnice v Kyjevě

8. července 2024 15:43

Dnes ráno zasáhly tři vlny raketových útoků vzduch-dron několik míst v UA, včetně Kyjeva. V Kyjevě ruské rakety zasáhly rozhodovací centrum ukrajinských bezpečnostních sil SBU/GRU, které se nachází v nenápadné budově a v podzemních bunkrech bezprostředně sousedících s dětskou nemocnicí Ochmatdet. K útoku na bezpečnostní centrum došlo v pondělí ráno, tedy v době, kdy se zde obvykle konají důležitá zasedání vedení. Informaci přineslo několik ukrajinských a ruských zdrojů, například ukrajinský kanál Legitimny.

Část řídícího centra se nacházela v budově SBU/GRU. Část byla v bunkrech pod dětskou nemocnicí a část dokonce “ordinovala” přímo v nemocnici. Navzdory složitosti této konstelace byl raketový úder tak přesný, že žádní dětští pacienti nebyli zabiti.

Ukrajinské CIPSO (Centrum informačních a psychologických operací) nařídilo vládním médiím na UA i v zahraničí, aby nepsala o cíli útoku – řídicím centru GRU -, ale pouze o zásahu dětské nemocnice. I jen trochu informovaná veřejnost však ví, že Ukrajinci již dlouho umísťují své strategické instituce buď přímo do zdravotnických a vzdělávacích zařízení, nebo vedle nich. Případný ruský nálet na vojenské cíle pak lze označit za cílený útok na čistě civilní zařízení.

Dnes je mediální prostor UA plný zlých Rusů útočících na dobrou ukrajinskou nemocnici. Záměrem je zvýšit hněv ukrajinských frontových vojáků vůči Rusům a zlepšit upadající bojovou morálku UA AFU. Rozpitvávání “trestného nájezdu” je výhodné i pro ukrajinské vnitrozemí – občané UA se alespoň budou méně soustředit na každodenní korupci, rostoucí ceny a chudobu obyvatelstva. “Bestiálnost” útoku Rusů na dětskou nemocnici také přispěje k tomu, že vstup mužů do totální válečné mobilizace nebude tak bolestný. V neposlední řadě také pomůže snáze prosadit protiruskou politiku NATO na nadcházejícím zasedání v USA.

Informace o “brutalitě” útoku Rusů na ukrajinské dětské nemocnice pronikly i na jestřábí stránky našich médií. Zkušení čtenáři, posluchači a diváci snadno odhalí záměrnou mediální manipulaci. Ostatním, kteří naivně skáčou na špek západní mediální mašinérii, doporučuji konfrontovat věci například s informacemi z médií mimo země EU a NATO. Doporučuji jim, aby při konečném hodnocení věci vzali v úvahu vlastní zdravý rozum.

Přehánění ruských útoků na údajně civilní cíle ve Spojených arabských emirátech před summity NATO se stalo NEBEZPEČNÝM. Před každým setkáním NATO zlí Rusové zaútočí buď na školu, supermarket nebo nemocnici. Tak je to nyní. K takovým útokům na kanceláře GRU dochází každý týden. Píše se o nich však – byť zkresleně – ale jen před zasedáními NATO. Pak se z desítek mrtvých a zraněných vojáků UA a specialistů ze Západu dělají “děti.” – Kyjev je mistrem informační války. Alespoň v něčem je lepší než Moskva. Ale propaganda ještě nikdy žádnou válku nevyhrála. Neuspěje ani nyní.

Zdroj : trikopce.blog.pravda.sk

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
9. 7. 2024 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Job tvoju mať… Agóň. Proto je tak velkej kvikot u KoZa. Rus jim dal přes držku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
9. 7. 2024 20:38
Odpovědět  Gales

Tomu se říká dobře odvedená práce.

zuza
9. 7. 2024 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

keby aj Rusi skutočne zasiahli tú nemocnicu, nemocnica nebola primárnym cieľom útoku, aj keď Rusi asi vedeli, že v nej nie sú žiadni detskí pacienti. Tie bandorovské špiny však zasiahli sevastopoľskú pláž s rekreantami a pritom pre nich ruskí civili vrátane detí boli primárnym, cieľom toho útoku. A jediná emócia,. ktorú politici a presstitúti z KoZa prejavili, bola ľútosť nad tým, že ostatné rakety Rusi zneškodnili a že tých obetí boli tak málo (pritom raketa je tak drahá)

Jarek
11. 7. 2024 15:28
Odpovědět  zuza

A to mámino trdlo Lipánek si chtěl volat velvyslance ruska i když už celý svět věděl a viděl videa
které natočili sami ukrajinci , že do té nemocnice ze které už dávno byly děti evakuováni ,řízla zase raketa těch banderovkých matlalů kteří neumí pořádně obsluhovat protivzdušnou obranu kterou jim
KoZa dodává.

Markýza
9. 7. 2024 20:32
Ohodnotit příspěvek :
     

A teď jsem poslouchala, jak se Čína nas.rala na NATO. Dokonce vydali velmi nečínsky přímé provolání řkouce, že kam se NATO vrtne, tam vyvolává napětí a že “bezpečnost NATO je vždy na úkor jiných národů”.

9. 7. 2024 22:51
Odpovědět  Markýza

Jojo… Pandu šoupli do kouta a nasadili draka.

Markýza
10. 7. 2024 07:18

A svatý Jiří na něm pojede, místo aby ho zabíjel.
To jsou paradoxy……

10. 7. 2024 14:28
Odpovědět  Markýza

Pepa
9. 7. 2024 23:23
Odpovědět  Markýza

Nějaký odkaz..Moc díky.

Markýza
10. 7. 2024 07:20
Odpovědět  Pepa

Tady ho máte https://1url.cz/T1ixA Tenhle chlápek pravidelně překládá zprávy, o kterých náš mejnstrým zarytě mlčí, takže se tam najdou zajímavé věci.

Vaska
9. 7. 2024 20:32
Ohodnotit příspěvek :
     

jen tak pro zajímavost (údajný útok na dětskou nemocnici) – CH-101 nese 450 kg výbušnin a dolet má 4500 km – dolet byl pro banderostán zkrácen a bylo navýšeno množství výbušnin o dalších 400 kg – dokážete si představit tu paseku , kdyby tam bouchlo toto ?

Frank
10. 7. 2024 02:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové zasáhli svoje sídlo rozvědky GRU? Proboha, který blbec to spatlal? Nebylo to náhodou sídlo SBU?

Frank1 -
10. 7. 2024 08:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci stehuji sva ridici vojenska strediska do pristavnich budov, do postovnich uradu a nemocnic. Do bunkru, ktere vybudoval SSSR proti invazi zapadu.
Od zacatku sve existence Rusko stale znovu se musi branit utokum zapadu, ktery chce dobyt jeho historicka uzemi. Svedove u Poltavy, Napoleon, Hitler byli vyslani a stale to znovu zkousi. S nimi na Rusa utocily i armady evropskych statu (12 az 15) a jejich zoldneru.
Dnes je situace pro Rusko nejkriticteji. Utoci cely KoZa, podporuje svou proxy armadu Ukrajincu a NATO na Ukrajine a uvalil tisice sankci na Rusko, zakazal nakup jeho surovin v nadeji, ze Rusko se polozi.
Polozi se drive KoZa. Lide na KoZa uz to tusi.

milan
10. 7. 2024 12:44
Odpovědět  Frank1 -

a nebyl prvni co chodil po Moskve polsky kral Sobietsky slaveny jako osvoboditel Vidne

PřemekJ
10. 7. 2024 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

To máte tak, když místo zpravodajství jsou zkorumpované zdroje propagandy. U nás to letí po všech presstitutních médiích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
novota
10. 7. 2024 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

I Okrajina má vojenskou rozvědku GRU. A ještě dotaz kam letěly ty dva kindžaly na Kyjev na fabriku určitě ne. Jeden měl jít na metro a druhý. Už jednou bouchl kindžal v bunkru v Kyjevě na budovu GRU byla nedaleko Dněstru a měsíce se neobjevoval šéf Budanov.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
10. 7. 2024 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

S největší pravděpodobností se jedná o Hoax z nějakého ruského alt-média… (o velitelství GRU v sousedství nemocnice)

Rusové vůbec nemířili do okolí té nemocnice, zasáhla ji Ukrajinská raketa padající ze severo-západu… Fabrika Artyom je dost daleko (víc něž kilometr??), podle toho, jak na obzoru byly tamní výbuchy…

πα½

Miro 2
11. 7. 2024 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Skutečně Rusové zasáhli svoje řídící středisko GRU a co by dělalo Kyjevě na Ukrajině? Nejde o překlep?

14. 7. 2024 01:39
Ohodnotit příspěvek :
     

 Milan ze Zahrady Čech