Krize UKRAJINAvideo

Ruský dron zasáhl ukrajinské letadlo z velké vzdálenosti (VIDEO)

Ruský dron zasáhl ukrajinské letadlo z velké vzdálenosti (VIDEO)


Modernizované bezpilotní letouny kamikadze jsou nyní údajně schopny dosáhnout klíčových ukrajinských leteckých základen

Videozáznam pořízený z přídě dronu “Lancet” předtím, než zasáhl ukrajinskou stíhačku Mig-29 poblíž Krivého Rogu na Ukrajině, 2023 © Twitter
Rusko vylepšilo své bezpilotní letouny kamikadze “Lancet” tak, aby doletěly na cíle vzdálené více než 80 km, prozradil zdroj blízký výrobci. Videozáznamy sdílené minulý týden tuto modernizaci potvrzují, přičemž kamera na přídi dronu Lancet zachytila okamžik, kdy byl zničen ukrajinský MiG-29, který seděl na letecké základně.

Video, které koluje po internetu od minulého úterý, ukazuje, jak dron z velké výšky klesá k vojenskému letišti poblíž Krivého Rogu. Dron se zaměřuje na MiG-29 sovětské éry a rychle se přibližuje, dokud se přenos z kamery nepřeruší, když dodává výbušnou nálož přímo za kokpit letadla.

Druhý dron, který se vznášel poblíž, natočil okamžik nárazu. Vzhledem k tomu, že letadlo bylo pohlceno kouřem a ohněm, není jasné, zda bylo možné letadlo po výbuchu opravit.

Rusko pravidelně používá bezpilotní letouny Lancet k útokům na ukrajinskou techniku a výzbroj. Tato levná zařízení se ukázala jako ničivě účinná proti tankům západní výroby. Úder na Krivoj Rog však vzbudil pozornost západních médií, protože vzdálenost mezi ruskou frontovou linií a letištěm byla mimo dosud známý dosah Lancetu.

Ruské bezpilotní letouny kamikadze jsou pro Ukrajinu velkou bolestí hlavy – Telegraph
Čtěte více Ruské bezpilotní letouny kamikadze jsou pro Ukrajinu velkou bolestí hlavy – Telegraph
“Skutečným problémem je, že ruské jednosměrné “sebevražedné” drony nyní zřejmě doletí až 45 mil (72 km),” napsal v úterý Forbes s tím, že vzhledem k tomu, že základna Krivoj Rog a další podobné zařízení poblíž Nikolajeva jsou nyní v dosahu, je tento vývoj “špatnou zprávou pro sešrotované ukrajinské letectvo”.

Dvě verze Lancetu, vyvinuté společností Zala Aero, dceřinou společností koncernu Kalašnikov, v současné době používají ruské ozbrojené síly. Menší varianta může nést 1 kg nákladu a letět 30 minut, zatímco větší verze může nést 3 kg výbušnin a letět 40 minut.

Předpokládalo se, že obě mají dolet kolem 40 km, ale zdroj blízký společnosti Zala minulý týden ruské tiskové agentuře RIA řekl, že společnost “zavedla do hardwarového a softwarového komplexu bezpilotního systému Lancet řadu inovací…, které umožňují variabilně používat bezpilotní letouny kamikadze mimo přímou rádiovou viditelnost pozemního řídicího komplexu”.

V důsledku toho zdroj uvedl, že ruské síly byly schopny zasáhnout ukrajinské letadlo z místa startu vzdáleného více než 80 km.

http://6b.cz/6y3W

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
26. 9. 2023 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Sranda je v tom, že s bezpilotními drony to začaly sám Západ a Ukrajina. A že to prý Rusko porazí … Che checheche.

Vladimír
26. 9. 2023 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Není lehké takto zničit ukrajinský Mig – hlavně proto, že už jich je snad co na prstech jedné ruky… Zala začíná dělat nové drony s doletem 200km, to se budou muset banderovci trochu stáhnout.

Yarmil
26. 9. 2023 12:24
Odpovědět  Vladimír

Když není lehké zničit UA MiG tak ať to posílají na Abramsy,Leopardy a třeba může zase někam letět (žebrat) prezident a i jeho by potěšil pozdrav za letu,kdoví?

Gales
26. 9. 2023 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro naši obranu by byly užitečnější drony než předraženej americkej létající šrot.

Pijack
26. 9. 2023 10:49
Odpovědět  Gales

Ještě by bylo záhodno přecvičit Českou armádu tlustých generálů na řadové vojáky a piloty. Počty jsou tristní – mužstvo skoro neexistuje, pilotů je jak šafránu, ale generálů a celkově důstojnického stavu je jako hejno kobylek. Tihle lemplové v kancelářích toho nenalétají moc ani s drony 🙂

26. 9. 2023 15:28
Odpovědět  Pijack
José
26. 9. 2023 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Škoda jen, že bylo zasaženo pouze jedno letadlo. V ideálním případě měly být zničeny všechny.

katango
26. 9. 2023 12:07
Odpovědět  José

Třeba tímto útokem byly.

Teuton
26. 9. 2023 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, čemu se musím smát ? Anglická agentura specializující se na vojenské záležitosti oficiálně sdělila, že Ukroušové při své letní “protiofenzívě” získali zpět pouze čtvrt procenta území, které Rusové loni a letos dobyli. A pokračovala, že tato ofenzíva ” naprosto ničeho nedosáhla.” Podle našeho zpravodajství to ale vypadá, že chrabrá a hrdinná ukrajinská armáda klepe na brány Moskvy. Tak asi tak.

Pijack
26. 9. 2023 10:52
Odpovědět  Teuton

Podle naší propagandy už dnes víme, že Česká ekonomika vybuduje novou Ukrajinu 🙂 žíííííííííš, to se smíchy vždy válím po zemi, jak naši neschopní nevzdělanci nejsou schopni zastavit propad vlastní ekonomiky, ale s dobitým územím Ukrajiny, které zůstane součástí Ruska si hravě poradí 🙂 🙂 🙂

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 11:13
Odpovědět  Pijack

Proboha lidé, proč tuto propagandu vůbec komentujete. Vždyť toto přesně škůdci chtějí, abyste se těm jejich srágorovinám věnovali. Pro ně je nesmírně důležité, aby tyto srágoroviny lidem cpali do hlav. Goebells jim ukázal jak na to a oni samotní na nic jiného nepřišli, se svými mozkovnami na co tak asi, že?

Pijack
26. 9. 2023 11:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mlčet ale není žádný recept. Kdybychom nekomentovali neschopnost lemplů a grázlů, kam by nás to přivedlo? Pravda, komentovat už nelze jinak, než na netu. Politici s námi už 20 let nemluví. Není žádný diskurz, nikdo se nemůže politika v médiích ani zeptat, natož ho zkritizovat… nedej bože abychom měli právo na referendum. To je dokonalá doba temna. I v tom Rusku je referendum uzákoněné a lidé toho využívají. Co tedy chceš Pavle? Abychom se s tím smířili? Mě lživá propaganda opravdu vadí a nemíním mlčet.

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 11:47
Odpovědět  Pijack

Ale ne, já proti tobě nic nemám ani v nejmenším. Jen se mi zdá, že komentovat každé jejich pošahané výmysly je nadouvá pýchou jak jsou důležití a jak se jim i jejich protivníci věnují. Škůdci mají rádi pozornost, tak jsem to myslel. Já bych se spíše ptal, jak to, že pazouři podepisujete a schvalujete bez souhlasu lidu vytvoření cizí základny na území našeho státu? Kdo vám k tomu dal povolení. My vám to platit nemíníme a nebudeme. Odporoučejte se tam, kde nebudete škodit. Prostě iniciativu z naší strany, jestli mi rozumíš. Ale jinak se měj fajn, my všichni jsme na stejné lodi, my se přece nebudeme dohadovat. Pěkný den do Brna přeji.

Boomer
26. 9. 2023 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

.. inu, pokud se dron strefil tam, co je na fotce křížek, potom na nějakou opravu zasaženého migu bych už moc nesázel.

Velitel
26. 9. 2023 11:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Samy vodborník a expert přitom ví kulové, už existuje i Lancet 5 s větším doletem a hlavicí až 5kg, mmo jiné má nový způsob startu, odpaluje se v trubky jako RPG. Tohle bude jeho práce.
Tyhle hrčky jsou nabaterky, čili dolet je jen o tom jak velkou nosnost dron má a jak vekou baterku dokáže unést. Druhý problém je dosah vysílačky na dronu a u operátora, zde lze dosah prodloužit pomoci létajcí retranslační stanice, kdy mám další dron přes ktrerý jde signál jak k tak od dronu, to zvýší dosah a řeší i otázku viditelnosti (kopce, zakřivení země). Řešit se dá vše, ale tak nějak to vždy stojí peníze a komlikuje to celý systém do 40km lze mit droj i za 350$ do 80 jsme už na řádově 10000$, nelší dosah už elekro hračky nezvládají a použvaji se klasiké spalovací motory do sekaček čím delší dosah tím vyší cena a o tom to je.

PENNYS
28. 9. 2023 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

RUSKÝ raketový systém Alabuga, který je v současnosti vyvíjen v Rusku, bude „mocnější než jaderná bomba“.