Ruské vzdušné síly poblíž Oděsy vyřadily arzenál se zbraněmi z USA a Evropy

Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že letecké síly vyřadily z provozu terminál se západními zbraněmi v Oděské oblasti.

MOSKVA 23. dubna – RIA Novosti. Ruské letecké a kosmické síly vyřadily z provozu logistický terminál poblíž Oděsy, kde byly uskladněny velké dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu, uvedl na brífinku mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Dnes odpoledne vysoce přesné vzdušné střely dlouhého doletu ruských vzdušných sil vyřadily z provozu logistický terminál na vojenském letišti poblíž Oděsy, kde byla uložena velká zásilka zahraničních zbraní přijatých ze Spojených států a evropských zemí,“ řekl.

Během jediného dne bylo tímto typem zbraně zasaženo 22 vojenských objektů, včetně dvou velitelských a pozorovacích stanovišť praporu a jednoho velitelského stanoviště brigády, 11 opevnění a také místa, kde byla soustředěna živá síla a vojenská technika  Ozbrojených sil Ukrajiny. Dalších 79 objektů bylo zničeno letadly.

Podle slov Konašenkova činily ztráty nepřítele 200 lidí a více než 30 obrněných vozidel.

Zástupce resortu dodal, že u Iljičevky a Kramatorsku byly zničeny tři sklady zbraní, vojenského materiálu a munice. V oblasti Novaja Dmitrovka byl zlikvidován protiletadlový raketový systém Buk-M1 a tři radarové stanice.

24. února zahájilo Rusko vojenskou operaci na Ukrajině. Podle prezidenta Vladimira Putina jejím cílem je „chránit lidi, kteří byli osm let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu“.

Jak uvedlo ministerstvo obrany, ozbrojené síly RF útočí pouze na vojenskou infrastrukturu a ukrajinské jednotky a již výrazně snížily bojový potenciál Ukrajiny. 

https://bit.ly/3xP9yph

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
okolo
24. 4. 2022 00:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Uráááááá!

russia-ukraine-war-collage-750x497.jpg
ladik
24. 4. 2022 08:20
Odpovědět  okolo

Jen houšť a větší kapky.

Milan ze Zahrady Čech
24. 4. 2022 08:58
Odpovědět  okolo

Tak teď jste mě naštval. Chtěl jsem totiž napsat přesně totéž, akorát že tučným velkým písmem a třemi vykřičníky. Už jsem si naklikl to ztučňující béčko a Caps Lock, ale pak jsem zarazil a jukl se dolů. A taky jo, bude to plagiát. Tak to berte jako že hulákáme spolu, ju?
URÁÁÁÁÁÁÁ !!!