Krize UKRAJINA

Ruské síly zničily v ukrajinské operaci více než 15 000 tanků, hlásí nejvyšší představitelé

Ruské síly během posledního dne odrazily šest útoků ukrajinské armády a získaly výhodné pozice v oblasti Doněcka, uvedlo ministerstvo.

MOSKVA, 14. února /TASS/. Ruské síly zničily od zahájení speciální vojenské operace na Ukrajině přes 15 000 tanků a dalších obrněných vozidel ukrajinské armády, informovalo ve středu ruské ministerstvo obrany.

Celkem ruské ozbrojené síly zničily „570 bojových letadel, 266 vrtulníků, 12 390 bezpilotních prostředků, 469 raketových systémů země-vzduch, 15 034 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 1 220 vícenásobných raketometů, 8 041 polních dělostřeleckých děl a děl. 18 655 speciálních vojenských motorových vozidel od zahájení speciální vojenské operace,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Ruské síly během minulého dne zničily 130 ukrajinských vojáků v oblasti Kupjanska

Ruské síly během posledního dne zničily v oblasti Kupjanska zhruba 130 ukrajinských vojáků a nepřátelský tank, uvedlo ministerstvo.

„Na Kupjanském směru způsobily jednotky západní bojové skupiny škody na živé síle a technice nepřítele v oblastech poblíž osad Tabajevka a Petropavlovka v Charkovské oblasti a odrazily tři útoky útočných skupin 30. mechanizované a 25. letecké útočné brigády ukrajinské armády v roce oblasti poblíž osad Sinkovka v Charkovské oblasti a Terny v Doněcké lidové republice,“ uvedlo ministerstvo.

Ukrajinská armáda během uplynulého dne ztratila v oblasti Kupjanska 130 vojáků, tank, tři bojová obrněná vozidla, dva pickupy, houfnici D-30, motorizovaný dělostřelecký systém Gvozdika a vícenásobný raketomet Grad, upřesnilo ministerstvo.

Ruské síly během minulého dne zlepšily pozice na předních okrajích v oblasti Krasnyj Liman

Ruské síly zlepšily své přední okrajové pozice a odrazily dva útoky ukrajinské armády v oblasti Krasnyj Liman, čímž za poslední den zlikvidovaly více než 300 nepřátelských vojáků, uvedlo ministerstvo.

„Ve směru Krasnyj Liman jednotky bojové skupiny Střed zlepšily své přední okrajové pozice a za podpory dělostřelectva a letadel odrazily dva útoky útočných skupin 63. mechanizované brigády ukrajinské armády v oblastech poblíž osad Červonaja Dibrova v Luganské lidové Republiky a Torskoje v Doněcké lidové republice,“ uvedlo ministerstvo.

Ztráty ukrajinské armády činily „320 vojáků, dva tanky, pět bojových vozidel pěchoty, 10 bojových obrněných vozidel, 22 motorových vozidel, raketový systém země-vzduch Strela-10 a houfnici D-30,“ upřesnilo ministerstvo.

Ruské síly odrazily během uplynulého dne šest ukrajinských útoků v oblasti Doněcka

Ruské síly během uplynulého dne odrazily šest útoků ukrajinské armády a získaly výhodné pozice v oblasti Doněcka, uvedlo ministerstvo.

„Na Doněckém směru jednotky jižní bojové skupiny získaly výhodnější hranice a pozice, odrazily šest útoků jednotek ukrajinské armády a způsobily škody palebnou silou personálu a vybavení 2., 3. a 5. útočné ukrajinské armády, 17. tanku, 22. , 28., 24., 42. a 93. mechanizovaná brigáda u osad Bogdanovka, Krasnoje, Kleshcheyevka, Kurdyumovka a Andrejevka v Doněcké lidové republice,“ uvedlo ministerstvo.

Ruské síly během minulého dne zničily dvě ukrajinská kontrolní stanoviště UAV v oblasti Doněcka

Ruské síly zničily dvě kontrolní stanoviště UAV (bezpilotní letoun) ukrajinské armády a čtyři muniční sklady v oblasti Doněcka, přičemž za poslední den zabily a zranily zhruba 360 nepřátelských vojáků, uvedlo ministerstvo.

„Nepřítel ztratil až 360 zabitých a zraněných příslušníků služby, šest tanků, pět bojových vozidel pěchoty, 20 motorových vozidel, raketový systém země-vzduch Strela-10, tři dělostřelecké systémy M777 vyrobené v USA, britský vyrobený Houfnice FH70, dvě houfnice Msta-B, dvě houfnice D-30, motorizovaný dělostřelecký systém Gvozdika, dvě kontrolní stanoviště UAV a čtyři muniční sklady,“ uvedlo ministerstvo.

Ruské síly během minulého dne zlepšily taktické postavení v jižní oblasti Doněcka

Ruské síly během posledního dne zlepšily své taktické postavení v jižní oblasti Doněcka, uvedlo ministerstvo.

„Na jižním doněckém směru jednotky bojové skupiny Východ zlepšily své taktické postavení a způsobily škody palebnou silou personálu a vybavení ukrajinské armády v oblastech poblíž osad Vodjanoje v Doněcké lidové republice a Prijutnoje v Záporožské oblasti,“ uvedlo ministerstvo. řekl.

Ztráty ukrajinské armády na jihu Doněcka za posledních 24 hodin dosáhly 160 osob, tanku, dvou bojových vozidel pěchoty, dvou obrněných transportérů, dvou raketových systémů země-vzduch Strela-10, tří motorových vozidel, tří britských -vyrobené houfnice FH70 a samohybný dělostřelecký systém Krab polské výroby, upřesnilo ministerstvo.

Ruská protivzdušná obrana sestřelila minulý den ukrajinský vrtulník Mi-24 v oblasti Záporoží

Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily během minulého dne ukrajinský vrtulník Mi-24 v Záporožské oblasti a zachytily sedm raket vícenásobných odpalovacích systémů HIMARS a Olkha, uvedlo ministerstvo.

“Schopnosti protivzdušné obrany sestřelily vrtulník Mi-24 ukrajinského letectva u osady Rabotino v Záporožské oblasti. Během posledních 24 hodin zachytily sedm raket vícenásobných raketových systémů HIMARS a Olkha. zničil 98 ukrajinských bezpilotních letounů v oblastech poblíž osad Zugres, Aleksandrovka, Andrejevka, Gorlovka a Orlinskoje v Doněcké lidové republice, Červonopopovka a Kremennaja v Luganské lidové republice, Tarasovka a Ocheretovatoye v Záporožské oblasti a Obrysonka. “ uvedlo ministerstvo.

Ruské síly zaútočily během minulého dne na tři brigády ukrajinské armády v oblasti Cherson

Ruské síly způsobily škody třem ukrajinským armádním brigádám v Chersonské oblasti a za poslední den zlikvidovaly zhruba 40 nepřátelských vojáků, uvedlo ministerstvo.

„Na Chersonském směru došlo k poškození jednotek 28. mechanizované, 45. dělostřelecké a 121. brigády územní obrany ukrajinské armády v oblastech poblíž osad Rabotino, Nesterjanka a Stepovoje v Záporožské oblasti, Iljinka v Dněpropetrovské oblasti a Tyaginka v kraji. Chersonská oblast,“ uvedlo ministerstvo.

Ztráty ukrajinské armády na Chersonském směru za posledních 24 hodin činily 40 osob, tank, dvě bojová vozidla pěchoty, čtyři motorová vozidla, houfnici D-20 a tři systémy motorového dělostřelectva Gvozdika, upřesnilo ministerstvo.

Ruské síly během minulého dne zničily ukrajinský systém protivzdušné obrany S-300

Ruské síly během posledního dne zničily ukrajinský protiletadlový raketový systém S-300 a stanici elektronického boje Bukovel-AD, uvedlo ministerstvo.

„Operačně-taktické letouny, bezpilotní prostředky, raketové jednotky a dělostřelectvo ruských uskupení zničily odpalovací zařízení protiletadlových raket S-300 a stanici elektronického boje Bukovel-AD a způsobily škody na živé síle a vojenském vybavení ukrajinské armády v roce 126. oblasti,“ uvedlo ministerstvo.

sdílet na

63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
14. 2. 2024 19:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem dneska s úžasem zjistil, že 3 světové agentury jsou v šoku, protože nevěděli, že Rusové vyzývali opakovaně k jednání o Ukrajině. Vládní garnitura nacistů (rozuměj demokratů) z Bílého domu to veřejnosti nesdělovala. Prostě cenzura a propaganda – to je Americký model demokracie. A jakmile se tyto agentury přesvědčili o pravdivosti Ruské snahy o ukončení války, nastal šok. Fíííí ha, tak oni byli šokováni. Tady velké díky Tucker Carlsonovi za Putina a jeho oslovení světové veřejnosti. Nic na tom nezmění nejmenší novinářské myši v Českém mainstreamu. Jsou jen Bruselské blechy a Ukrajinské vši. Mohou pištět jak chtějí. Světová veřejnost už pravdu zná. Ale nedivme se – většinu našeho mediálního prostoru pokrývá Americká propaganda. Stačí se podívat na vlastnickou strukturu. Komerční stanice jsou vlastněny finančními institucemi KOZA. O ČT a ČRo bych také nepochyboval, protože jejich roční rozpočet 7 miliard by vystačil na 20 podobných vysílaček. Koho ještě platí? Nový ředitel ČT navštívil Britského vyslance – jel si pro pokyny. Češi si platí ČT aby vysílala podle přání Britského impéria. Ustavičné fňukání nad Karlem III to jen dokazuje. Není lepší důkaz podlézavosti a servility.

sizok
14. 2. 2024 19:47
Odpovědět  Pijack

Máš pravdu, kolego. Naprostou pravdu.

Pijack
14. 2. 2024 19:52
Odpovědět  sizok

Až na ty chyby s měkkým “i” a tvrdým “y”. Katango mi to opraví 🙂

Pavel
14. 2. 2024 20:26
Odpovědět  Pijack

nevadí to se stává to se dá opravit ale když koukám na naše politiky tak tam není šance to opravit tam je to na zešrotování

katango
14. 2. 2024 23:56
Odpovědět  Pijack

Neopraví.

katango
17. 2. 2024 11:30
Odpovědět  katango

Neopraví, protože se jí nechce.

Spam vlasta
15. 2. 2024 12:26
Odpovědět  sizok

Pravda hlavně na Nově jsou z králíka na sr-č u ! Kdo má na to čumět !

Markýza
14. 2. 2024 19:51
Odpovědět  Pijack

Pravda, taky mě to překvapilo. Ovšem ta reakce už ne – trucinky truc. Tohle ještě budou zakleslý rohy!

14. 2. 2024 21:24
Odpovědět  Markýza

A kdyby někdo nevěděl co to je, tak jedny – parohy; rohy nemaj jak se zaklesnout – visí na zdi v Loveckém zámečku v Hluboké n.Vlt. Bácnul ty chudáky co se prali o lanku některý ze Šláfenberků, aby si lidi pamatovali jak to dopadá, když se dva perou a nekoukaj okolo. Bane, kecám, že mám na Šláfenberky pifku.. Oni se zaklesli tak, že se už nedokázali rozklestit, tak nic jiného než je bácnout už Šláfenberkovi nezbývalo, jinak by je čekala smrt hladem.

14. 2. 2024 22:51
Odpovědět  Markýza

Markýzo, tady vám posílám odkaz z 24.2.2022, tedy z prvního dne specoperace, kde je tabulka porovnání Ruských a banderských sil. Takže Rusové už chocholům zlikvidovali 8 – slovy osm (7,95) – původních tankových armád a čtyřnásobný počet děl. V podstatě jim, v některých případech několikanásobně, zlikvidovali vše, co k 24.2.22 chocholové měli. Kdepak se to tam všecko vzalo, že?
Škoda, že neumím tu tabulku ošlehnout a hodit sem. Tož si to sama porovnejte. Je tam taky vidko – válka na ukrajině, zpravodaj prima news -, ale tehdá, 24.2.22, jsem na něj hodil bobek, ale ted si ho po těch dvou letech pustím.
https://cnn.iprima.cz/ukrajina-ma-uctyhodnou-armadu-na-rusko-ale-nestaci-kdo-ma-kolik-vojaku-a-tanku-55245

14. 2. 2024 23:26

Tak jsem si to vidko poslech a dobře jsem udělal. V čase 5,08 se reportérka ptá místního vybombardovanýho chlápka kdo ze to může – v tu ránu se vidko sekne – ale je dobře slyšet, že jí řekl, že Zelenskij! A ona to něm, všechna čest zopákla. Sice se vidko seklo i při tom zopáknutí, ale lze to tam pochytit. Takže v Charkově, v první den války, bylo mínění Charkovanů, že za jejich utrpení nese vinu zelenskij – ne Putin!
Dobře, že jsem si to tehdy hodil do archivu.

Markýza
15. 2. 2024 09:03

Nojo, časy se nám mění. Před osmi až deseti lety i naši pravověrní koukali na Ukrajinu docela jinak……….tři dny před válkou třeba takto https://1url.cz/Iurj8 před deseti lety dokonce takhle https://1url.cz/lK7TK

Honzas
16. 2. 2024 00:20

Jo jo archiv. Já jsem si na Seznamu uložil články z roku 2014 o vraždění ruských občanů ukrajinskou armádou. Dal jsem si to do oblíbených a místo odkazu jsem tam našel reklamu. Seznam umí, jsou to kouzelníci

17. 2. 2024 16:41
Odpovědět  Honzas

Soukromý archív! To jest ne odkaz, ale zkopnout text a hodit si to do wordu.

Jarosla
15. 2. 2024 14:03

Já v textu článku viděl souhrn tanky plus obrněná technika (15000 tankůje snad jenom v názvu). Obrněných transportérů měla ukr 37000, čili je ještě co ničit. Dále je k původnímu počtu třeba připočíst tanky a obrněnou techniku dodanou koza ma. Jistě v původní tabulce nejsou také Leopardy, polské “twardy”, české
T72 či Abramsy a ani Challengery a také Us Bradley , M113 atd.

Gales
14. 2. 2024 19:52
Odpovědět  Pijack

Stejně,asi, exne, protože při jeho inauguraci za jeho zády přeběhla zubatá.

Tupý hulvát
15. 2. 2024 07:23
Odpovědět  Pijack

Nevěřím jim ani slovo,jsou té propagandy součástí a nejsou žádná veřejnost,které by to měl někdo sdělovat.

Pavel z Moravy
15. 2. 2024 09:31
Odpovědět  Pijack

Kamarádi, čemu se divit. V koloniální zemi to vždy takto funguje. Příkazy protektorům putují z ciziny nebo si tito vazalové sami pro ně jezdí. To je absolutně logické, v našem případě tragické, ale řekl bych, že pro většinu spoluobčanů ne. Ti mají svoje slevy v cizích marketech z několikanásobně předraženého zboží o pár procent a servilitu a pakulturu v bedně. A předpokládám, že většině to stačí. Jo, vlastenecká výchova je něco na co se tady nehraje.

Pijack
14. 2. 2024 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě něco – poměry v ČR se vymykají zdravému rozumu. Debilita politiků nabývá kolosálních rozměrů – Distributoři (prodejci) a výrobci psychotropních látek (HHC, THC…) vyhrožují vládě, že když jim zakáže drogy v prodejní síti, že přijdou na trh ještě silnější drogy. To je panečku, co?!! Host vyhazuje vrchního, je jiná doba. A vládní ministři čučí na to jak tele na nová vrata. Vůbec nic nechápou. Mohu klidně tvrdit, že vrhnutí drog na dorůstající mládež je úmyslně plánovaná a realizovaná. Je třeba vychovat mládež závislou na drogách. Bonbóny to začíná, stejně jako v Kolumbii, končí to životem pod mostem ve špíně a smradu. Kriminalita poroste, blbců bude přibývat, drogové gangy ovládnou společnost. A vláda zase čumí jak tele na nová vrata. A pak ještě přijdou piráti a adiktologové do ČT a začnou nám nasouvat myšlenku, že je to tak správně… a ten feťák Bartoš s Vobořilem ještě navrhují, že je třeba děti poučit o správném dávkování! Kde je ten xurák státní zástupce Stříž? Jak to, že Piráti už nejsou zakázaná strana? A jak to, že distributoři i výrobci drog nesedí ve vězení? A co ten pitomec Koudelka? Copak tohle svinstvo není bezpečnostní ohrožení země? A sedět by měla celá vláda

Gales
14. 2. 2024 19:54
Odpovědět  Pijack

Ve státě kde vláda porušuje zákony, je všechno možné.

Helena
15. 2. 2024 08:32
Odpovědět  Gales

JESTLI JSTE SI NEVŠIML, TADY UŽ ŽÁDNÉ ZÁKONY DÁVNO NEPLATÍ!! TADY PLATÍ JEN TO, CO NAŘÍDÍ USA, LONDÝN A SKOPČÁK !!!!

14. 2. 2024 23:39
Odpovědět  Pijack

Sedět?! Nas-rat!!! Makat v pracovních lágrech, až jim bude praskat kůže na zádech!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
15. 2. 2024 07:48
Odpovědět  Pijack

Milý pane,s drogami je to tak,že ten,kdo NOVÉ LÁTKY dodává na trh jedná bez omezení pravidly.Má tedy náskok před státem,který to musí zjistit, novou látku analyzovat a teprve potom ji může zakázat.Tak je to vždy a jinak to nejde.Výrobci budou mít vždy výhodu.
Nehledě na to,že dva “přiotrávení”,tedy trochu se motali? jsou hystericky hodnoceni jako celonárodní ohrožení.Když jsem byl mladý,PŘIOTRÁVIL jsem se alkoholem minimálně každý týden.

Helena
15. 2. 2024 08:22
Odpovědět  Pijack

PRAVDA PRAVDOUCÍ: vrhnutí drog na dorůstající mládež je úmyslně plánovaná, ti kovidvrahcínu nemají/na rozdíl od starých/, aby je to rychle zabíjelo, tak pasák této “vlády” dal rozkaz dorůstající, mladé čecháčky zabít drogami. Jak jednoduché a jak zapadající do “činnosti” této “vlády”.
JEDINÝM PROGRAMEM TÉTO “VLÁDY” JE ČECHÁČKY OBRAT O VŠECHNO, TOTÁLNĚ OŽEBRAČIT A ZABÍT!!! Babiš je ze stejného hnízda: důkaz: stále ho soudí, méedia kvokají, ale vládní justice z něho vždy udělá čisté lilium, protože Babiš je záložní varianta B pro us,brit.,něm. pasáky, kterým patří ODS. Dostali nařízeno, aby vládní fašistická justice zahrála zase vovcím divadlo s Babišem, aby blbééé vovce volily Babiše, ale hlavně ne SPD Okamuru-protože SPD je pro ně nebezpečná-říkají totiž pravdu.
KDY SI LIDÉ NATVRDO UVĚDOMÍ, ŽE PRO “VLÁDU” ANI PRO JEJICH ZÁPADNÍ PASÁKY NEZNAMENÁME NIC, NIC, NIC, ANI ZRNKO PÍSKU, ANI SMRADLAVOU PLÍSEŃ – N I C. A PODLE TOHO S NÁMI ZACHÁZÍ.

Pijack
15. 2. 2024 09:04
Odpovědět  Helena

Mluvíte mi z duše.

Boomer
15. 2. 2024 23:59
Odpovědět  Pijack

..ošidnost problematiky kauzy Čapí hnízdo spočívá ve skutečnosti, že stejný způsob získání dotací použily i jiné subjekty, ovšem ty stíhány nejsou!!! Zkuste se zajímat, jak bylo vyřešeno financování universitního kampusu v Brně…

Quod licet Iovi, non licet bovi..

Markýza
16. 2. 2024 08:25
Odpovědět  Boomer

A taky – jak tuhle poznamenal Holec – někdo to musel schvalovat, ty dotace, ne? Kdepak jsou všichni ti ministerští úředníci?
Myslím, že je to každému jasné, že je to jen bič na Babiše. Nakonec, on má soupeření rád.

Pavel z Moravy
15. 2. 2024 09:46
Odpovědět  Pijack

Pijacku, vždyť toto vše již plánovali Dullesové během a po skončení 2. světové války. Plánovali likvidaci našich národů, tedy populace pomocí drog, zdegenerované kultury a pomocí všech možných prostředků, které měly odlidštit člověka, třeba i tím, že budou vysmíváni lidé práce a protěžováni různí šmelináři a pochybná individua. Dulles tehdy řekl, že si počkají až tento květ vykvete a přinese svoje ovoce. Nu a je to tady, trochu později než si to představovali, ale dočkali se. Prostě kdo umí, umí. My můžeme teď pouze čumět. Teď je již nářek kontraproduktivní, teď to již musí padnout na úplné dno a možná, že se ten Fénix zase jednou zvedne z popela. Ale to my zde již nebudeme. Tak se mějte.

Králík
14. 2. 2024 20:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém je, že to není všechno jenom pozitivní – aktuálně probíhají kruté boje. Ukrajina s absolutní podporou Kolektivního západu je extrémně schopná a houževnatá. Třeba dneska došlo ke zničení dalšího plavidla Černomořské flotily za přímé podpory Spojených států.

Takže ano, Rusko postupuje, ale platí za to celkem extrémní cenu. Což se naopak líbí Usákům, protože celkem levně pouštějí Rusům žilou. A když Rusko nereaguje adekvátně…

14. 2. 2024 20:18
Odpovědět  Králík

To byla stará Ropucha,postaví si lepší…brzy bude konec.

Králík
14. 2. 2024 21:32
Odpovědět  Veny232

Nemyslím si, že je tohle nejlepší pohled. Zatím nevíme, co je s posádkou, ale je možné, že hodně zemřelo. Poté, Rusko má v současnosti kritický nedostatek plavidel k projekci síly ve světových mořích jako supervelmoc. Loď možná byla starší, ale i starší lodě jsou pořád dostatečné. Říká se, že jedním z důvodů pádu Sovětského svazu byla snaha rychle vybudovat chybějící loďstvo – tohle bylo jedno z dětí. Pak je to PR ztráta, Britové dodají vodní drony, USA informace v reálném čase a Ruská loď jde ke dnu. V čase, kdy Putin dává rozhovor Carlsonovi (což mnozí považují za “Ó, americký pán přijel vyzpovídat ruského mužika, všichni si sedněte na prdel”) a výsledek je ten, že Rusko je otevřené (podle některých prosí) pohovorům o urovnání bojů na Ukrajině. (Pořád nebo zase.)

To vše za situace, kdy by Rusko mohlo poskytnout rakety a informace Hútíúm pro potopení několika amerických lodí (i letadlových). Ale nedělá nic.

A teďka jak tohle působí?

Burák
14. 2. 2024 22:10
Odpovědět  Králík

Rusové nejsou teroristi jako Anglosasove, kteří se neštítí ničeho. Celá historie Ruska je protkána jejich zdrženlivostí. A rovněž po celou dobu jim škodí Anglosasove. Myslím ale, že tentokrát si vylamou zuby, protože pád dolaru ukončí jejich válečná tažení kamkoliv. Hlavně nesmí získat Ukrajinu, aby se finančně zahojili a Putin to určitě moc dobře ví.

Zdeněk
15. 2. 2024 01:33
Odpovědět  Burák

Ta zdrženlivost se jim ale těžce nevyplácí ..

Markýza
15. 2. 2024 09:07
Odpovědět  Zdeněk

Krátkodobě možná. Rusové ověem neuvažují krátkodobě.

Králík
15. 2. 2024 02:14
Odpovědět  Burák

Tady se ovšem nebavíme o masovém vraždění civilního obyvatelstva jako provádějí Izraelci. Rusové vědí, že alespoň část Ukrajinců (ne-li všechny) budou muset nějak asimilovat. A nějaké boje, protiteroristické operace, budou probíhat ještě dlouho po vyhlášení míru. Jako po Druhé světové válce.

Nicméně já mluvil o válečných lodích Usáků a VB. Zrcadlová odpověď, co dělají oni proti ruským silám. Proti tomu by nemohl nikdo nic napadnout. A mnoho Rusů by si to přálo. Proto neustálá “zdrženlivost” nebo bojácnost a přehnaná úcta před Západem ze strany elity Ruska působí špatně.

A dolar. Pád možný je. Ale bude to ještě trvat dlouho.

Markýza
15. 2. 2024 09:09
Odpovědět  Králík

Prd tomu rozumím, ale zdá se mně, že pád dolaru není ten správný termín – na mně to dělá dojem, že se drobí a tak kousek po kousku slábne.
Což je mimochodem samozřejmě lepší, než pád, a to z toho dlouhodobého hllediska.

Boomer
15. 2. 2024 10:44
Odpovědět  Markýza

..domnívám se, že pád dolaru ani nebyl cílem celé operace. Dle mého je cílem spíše jeho oslabení a současně vytvoření ekvivalentního měnového nástroje pro pro únik ze situací, kdy se pán dolaru pokouší někomu neposlušnému “zakroutit rukama”…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
15. 2. 2024 10:40
Odpovědět  Burák

Slabinou zapadu je, ze je presvedcen jak Rusove budou na jejich agrese reagovat a podle toho urcuji svou strategii. A je pokazde chybna a neuspesna. Jeste jim to nedoslo. Bude to pricinou jejich porazky: Podcenovani a chybny odhad Ruska a jeho zdroju.

Staník
15. 2. 2024 08:01
Odpovědět  Králík

Myslím, že Rusové nechtějí eskalovat konflikt do nějakého armagedonu. Mají možnosti, jak zlikvidovat cokoli, kohokoliv, kdekoliv na světě. Díky Bohu, že právě oni a ne Anglosasové. Putin už pohrozil KoZa, že ho vypne z vesmíru, sundá mu satelity, pokud bude nadále předávat informace z dronů nebo satelitních zařízení a to myslím, že je velmi důrazné varování a věřte, že Putin neblafuje.

Markýza
15. 2. 2024 09:32
Odpovědět  Staník

Copak Rusové že nechtějí – mně udivuje, že i ti Amíci se zarazí poslední krůček před propastí. Snad je tedy pud sebezáchovy ještě nějaký k dispozici.

Staník
15. 2. 2024 11:57
Odpovědět  Markýza

Spíš bych řekl, že Rusové si více uvědomují svou sílu a snaží se říkat anglosasům ve stylu, že ta plotna je fakt horká, fakt se spálíš, fakt to nedělej no a když se spálí, tak mu ještě nařežou. KoZa opravdu jedná jak malé zpovykané dítě a Rusko je takovým mentorem. Možná je to nakonec dobře. Rusko se pořád ještě chce domluvit. Je to taková klidná síla. Bohužel KoZa to stále bere jako jeho slabost…

Boomer
15. 2. 2024 11:59
Odpovědět  Markýza

.. zajímavá zprávička o předehře US voleb presidentských..

https://tass.com/pressreview/1745983

Frank1
15. 2. 2024 10:42
Odpovědět  Staník

Pozor, USaci jsou ted v panice a chteji atomovky ve vesmiru. Mimo nich jeste vyvijeji roboty k zachytavani satelitu a jejich dopravu na zem k prozkoumani.

Staník
15. 2. 2024 12:00
Odpovědět  Frank1

Chtít můžou, ale to je tak všechno. Rusko je bude zas a znovu varovat. Pokud jsou Amíci vůbec schopní tam něco takového dostat, tak Rusko už je dnes o několik generací vepředu a ví, jak si s tím poradí. Amíci tomu zase nebudou chtít věřit, tak jim Rusové zase ty bábovičky rozbijí.

Helena
15. 2. 2024 09:08
Odpovědět  Králík

No, dokud Rus nesundá rukavičky a neuloví ty hajzly a židohajzly, co hýbají tím fašistickým NATO verbeží- a pro odstrašení dalších generací je veřejně nepopraví, nic se nezmění.

Jarosla
15. 2. 2024 14:11
Odpovědět  Králík

To zřejmě nebyly vodní dřiny, ale 7 bezpilotních prostředků, napadených US průzkumným RQ 4B. To i Írán podobný letoun posadil na zem a zkopíroval. A ticho po pěšině

Jarosla
15. 2. 2024 14:14
Odpovědět  Jarosla

Zapracoval našeptávač. Má být drony a naváděných US průzkumným…

Boomer
16. 2. 2024 00:15
Odpovědět  Jarosla

.. v námořním boji jsou používány bezpilotní vodní drony/plavidla! Něco jako rychlý člun, řízený bez lidské posádky, naložený metráky trhaviny, s minimálním výškovým profilem, část cesty k cíli se pohybuje téměř ponořený, vykoukne až při závěrečném manévru, kdy prudce zvýší rychlost.
Létající drony mají omezenou nosnost, která by k ničení plavidel nestačila…

Frank1
15. 2. 2024 10:37
Odpovědět  Králík

Nesmime zapominat, ze vymozenosti Nulandove ve valce bylo, postavit Rusy proti sobe. Je to stejna a houzevnata mentalita, nelitostna a nesetrici se v boji. Na Ukrajine je pres polovinu ruske narodnosti.

14. 2. 2024 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

19:2
https://www.youtube.com/watch?v=3k4MQEVIWII

All
14. 2. 2024 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je výsostné ruské ůzemí,kde bohužel USA s Anglií vyprovokovalo občanskou válku a vraždění slovanů mezi sebou oživením fašizmu a nacismu.Vznikla složitější situace,kdy Rusko vede spravedlivou obrannou válku oproti agresivnímu západu.Bůh žehnej Rusku v jeho spravedlivém boji proti zlu na Zemi. Tuto zvěst je potřeba neustále šířit do celého světa bez ohledu na špinavé bezduché zrůdy usazené v politice hanebné české vlády.

Tupý hulvát
15. 2. 2024 08:08
Odpovědět  All

Máte samé plusy,zvláštní,také tady tleskají jakémusi Drulákovi,který tvrdí,že je to agrese, napadení sousedního státu a porušení jakéhosi mezinárodního práva.

unor 2022
15. 2. 2024 08:35
Odpovědět  Tupý hulvát

Drulak je jen profesor. Jo kdyby tak byl sedlak, to by mu mozek zpracovaval data uplne jinak.

Markýza
15. 2. 2024 09:12
Odpovědět  unor 2022

A to si neumíte představit to zpracování dat, kdyby byl albatros obrovský!

Markýza
15. 2. 2024 09:11
Odpovědět  Tupý hulvát

A ona je. To agrese a takzvaně porušení mezinárodního práva. Jenže v tom problém nevězí a profesor to ví a taky říká. Jde o něco docela jiného – jde o dvojí metr. S tím, že právo je nám k ničemu, pokud nechápeme že má platit pro všechny.

Boomer
15. 2. 2024 10:51
Odpovědět  Markýza

..furt to zde omílám.. mezinárodního práva má každý tolik, kolik si ho dokáže urvat a/nebo uhájit…

Frank1
15. 2. 2024 10:46
Odpovědět  Tupý hulvát

Namasirovani a nazhaveni Ukrajinci byli kratce pred utokem, ktery by Rusum zpusobil tezke ztraty. Tomu judista V. Putin predesel – nejlepsi obranou je utok. Samozrejme, ze V. Putin vedel, ze prijdou totalni sankce na Rusko, kdyz Ukrajinu napadne. 8 let se na ne pripravoval a dnes ma vyssi rust HDP jak na KoZa.
Predvidavost a planovani jsou strategickou nutnosti, chcete-li jakykoliv utok vyhrat.

Pavel z Moravy
15. 2. 2024 10:11
Odpovědět  All

Nu, je to zlé. Klasické normální myšlení a schopnost vytvářet si teorie dle svého citu a přesvědčení tady většině odešlo do pryč. Jestliže si jedinec nedokáže z probíhajících dějů utvořit sám alespoň částečnou představu co se děje a musí sežrat vše co mu předhodí, potom je to s ním zlé. Tedy nedokáže li sám alespoň trochu pracovat objektivně. Říká se, že takový byl Ladislav Jagellonský. Sezobl prý jako holub co mu předhodili. Tedy ráno to a ono a když mu večer někdo předhodil jiné info, tak to opět sezobl a o ranním již nic nevěděl. Nu a takhle tady pracují současní koloniální vlastníci tohoto státu, občas něco lidu předhodí k sezobnutí, vždy tak, aby to bylo k jejich užitku a když se to nesetká s odezvou, předhodí další zob, však přece není možné aby se něco neuchytilo. Těch neuvěřitelných prasáren a lží co tu jen vypustili o socíku, nu a většina jim to sezobla. Protože myšlení většiny odešlo do pryč anebo vůbec nebylo těmi lidmi vlastněno. A z tohoto bez přičinění jednotlivých aktérů společnosti, tedy většiny lidu není východisko.

janle57
14. 2. 2024 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Veškeré skvělé tanky KoZa patrně došly,protože všechny shořely na Donbasu,takže asi nic
nebrání Helmutům vyhrožovat válkou RF,zřejmě mají v rezervě nějaké Tygry od Stalingradu
se kterými plánují útok na Moskvu,při obraně Berlína jim možná budou chybět. Hitlerjudend
to tentokrát nevytrhne.

Frank1
15. 2. 2024 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Telefonoval jsem nedavno s jednim krajanem v Kalifornii, kamaradem z detstvi. Kdyz jsem mu rekl – uz 15 000 tanku museli Rusove zlikvidovat, tak mi to neveril. Naprosta neinformovanost v USA pomaha KoZa vest dal valku. V USA jsou stale oblbovani tvrzenim, ze Ukrajina vyhraje. Aby proudily penize a zbrane dal na Ukrajinu.
Ted jim do dalsi pomoci hazi Republikani s Trumpem vidle. A Trump jasne rika, ze tuto nesmyslnou valku okamzite ukonci, kdyz ho zvoli!

Honzas
16. 2. 2024 21:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte kolik má NATO základen v Evropě? Žádnou! Všechny jsou americké.

sergej
17. 2. 2024 13:48
Odpovědět  Honzas

https://www.youtube.com/watch?v=cATNutb2PqA
Tu pasáž kde hovoří o tom že základny jůes jsou centry zločinu, drog, překupníků se zlatem, hotovostí a neprocleného zboží, komoditami vexláků likvidace ekonomik jsem žel nenašel.