Krize UKRAJINA

Ruské ministerstvo obrany oznámilo odražení útoku 20 ukrajinských dronů na Krym

V noci na 12. srpna byl odražen teroristický útok kyjevského režimu na objekty na území Krymu. Podle ruského ministerstva obrany bylo 14 ukrajinských bezpilotních letounů zničeno silami protivzdušné obrany a šest bezpilotních letounů bylo potlačeno prostředky REB. Uvádí se, že při likvidaci hrozby nebyl nikdo zraněn a zničení se podařilo zabránit. Zároveň gubernátor Kalužské oblasti Vladyslav Šapša uvedl, že síly protivzdušné obrany operovaly v noci v Dzeržinském okrese oblasti a sestřelily jeden dron.

V noci na 12. srpna byl zmařen pokus kyjevského režimu provést teroristický útok dvaceti bezpilotními letadly na objekty na území Krymského poloostrova. 

“Čtrnáct ukrajinských bezpilotních letounů bylo zničeno prostředky protivzdušné obrany. Dalších šest bezpilotních letounů bylo potlačeno prostředky elektronického boje. V důsledku potlačeného teroristického útoku nedošlo k žádným obětem a škodám,” uvedla tisková služba ruského ministerstva obrany ve svém prohlášení.

Kromě toho gubernátor Kalužské oblasti Vladislav Šapša na svém kanálu Telegram uvedl, že v noci v Dzeržinském okrese pracovaly prostředky protivzdušné obrany, které sestřelily UAV.

“Pro lidi a infrastrukturu to nemá žádné následky,” zdůraznil.

AFU útočí s využitím bezpilotních letounů
Ráno 11. srpna prostředky elektronického boje potlačily ukrajinský bezpilotní letoun, který se pokoušel provést teroristický útok na objekt v Moskvě. Jak informovalo ruské ministerstvo obrany, bezpilotní letoun se zřítil v lesní oblasti na západě města, přičemž nedošlo k žádným obětem ani vážným škodám. Podle starosty hlavního města Sergeje Sobjanina dopadly trosky dronu poblíž Karamyševského nábřeží.

Podle záběrů očitých svědků se ukrajinský bezpilotní letoun “Bobor” pokusil přeletět nad Moskvou. Jurij Knutov, vojenský historik a ředitel Muzea vojsk protivzdušné obrany, v rozhovoru s RT vysvětlil, že tento dron je vyroben podle “kachního” schématu.

“To znamená, že jeho motor a ocasní opeření jsou vpředu a křídla vzadu. Křídla letadlového typu, je svými schopnostmi a vlastnostmi velmi podobný izraelskému Haropu. Vlastnosti tohoto schématu, uspořádání “bobra” – schéma “kachna”: umožňuje tomuto dronu lépe manévrovat, rychleji nabírat výšku, klesat. A co je nejdůležitější, zvýšený dolet – až na zhruba 1 000 kilometrů,” uvedl expert.

Dříve, v noci na 10. srpna, se kyjevský režim pokusil zaútočit na cíle na ruském území pomocí 13 bezpilotních letounů. Podle ruského ministerstva obrany byly dva bezpilotní letouny letící směrem na Moskvu zničeny systémy protivzdušné obrany na obloze nad Moskvou a Kalužskou oblastí, dva byly sestřeleny u Sevastopolu a dalších devět bylo potlačeno systémy elektronického boje a zřítilo se do Černého moře.


Den předtím byly v Moskevské oblasti zničeny systémy protivzdušné obrany dva ukrajinské bezpilotní letouny. Podle ruského ministerstva obrany nedošlo v důsledku zmařeného teroristického útoku k žádným obětem ani škodám. Podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina bylo jedno bezpilotní letadlo sestřeleno poblíž Domodědova, druhé poblíž minské dálnice.

Útoky kyjevského režimu bezpilotními letouny nemají vojenský smysl a mají výhradně teroristický charakter, zdůraznil 9. srpna na brífinku Alexej Zajcev, zástupce ředitele informačního a tiskového odboru ruského ministerstva zahraničí.

“Neschopen prokázat svým západním pánům výsledek na bojišti, neonacistický kyjevský režim se i nadále podle uchyluje k používání teroristických metod proti ruským obyvatelům a zasahuje civilní objekty, včetně těch, které jsou daleko od frontové linie,” řekl Zaitsev. – Všechny zločiny vojáků AFU, ukrajinských nacionalistů a představitelů kyjevského režimu jsou pečlivě evidovány ruskými orgány činnými v trestním řízení. Ukrajinské zločince čeká nevyhnutelný trest.”

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová začátkem srpna rovněž prohlásila, že USA a země EU nevyjádřily “jediné slovo odsouzení” nad teroristickými metodami kyjevského režimu zaměřenými na ničení civilních objektů a zastrašování ruských civilistů.

“Víme také, že západní země nejen verbálně podporují teroristické metody kyjevského režimu, ale také se přímo podílejí na organizaci teroristických útoků dodávkami zbraní a předáváním potřebných zpravodajských informací,” vysvětlila.
stroj. překlad: https://n9.cl/4obsl

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
12. 8. 2023 11:30

Českou republiku zasáhlo něco na způsob biblické pohromy. Nálet parazitických ukrajinských sarančat. Je jich zde už prostě moc. Náš státní rozpočet se stal jejich rozpočtem, kvůli nim se zvedají ceny a daně, naopak snižuje úroveň a kvalita života. Nakonec tu parazitickou invazi od Dněpru nějak rozchodíme a vydýcháme, stejně jako v roce 1968, ale vzniklé škody jsou už nyní obrovské. A nejspíš budeme čelit dalším ukrajinským hrůzostrašnostem podobným té, ke které před několika dny došlo v Plzni.

Pavel z Moravy
12. 8. 2023 12:41
Odpovědět  Teuton

V 68 jsme nemuseli rozcházet nic, sakra už s tím dejte pokoj. Rusové byli zalezlí v kasárnách a nikdo je neviděl. Nikdo je ani neživil. Nevím kolik vám je roků, ale neblbněte tady hlavu mladším. Oni dokonce někde topili i na našich uhelných kotelničkách. Když ženským do školní jídelny dovezli náklaďák brambor, tak přifrčeli ruští vojáci a ženským je skládali. Dostali oběd a tím to zhaslo. Kujwa, mluvte o něčem o čem víte a ne jedna bába povídala. A tyhle Ukrajince sem pozvali škůdci a zabezpečují je oni. Kdyby to nechtěli dělat, tak by museli odtáhnout domů. Nebo by si ty dávky a ubytování vynutili kalašnikovy? Národ je přijal, tak je tady má. To, že jsme to nebyli my, to je nepodstatné. Koho si národ do čela zřízení zvolil, toho má. Když rozhazují prašule všech jako třeba Černochová a nikdo jí v tom nezabrání, tak je vinen kdo?

primak
12. 8. 2023 15:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Byli usazeni v obou lokalitách, kde jsem dřív před drahnými lety vojákoval, v Milovicích (říkávalo se Lysá, Mladá, Milovice, tři Brusele v republice) a v Olomouci. A když jsem po drahných letech čet, že všichni odtáhnou, tak jsme myslel, že je to April. A když že jó, tak že za tím něco musí být (hidden agenda).

Ani jedno, ani druhé, hidden agendu měli Zápaďáci, že jim Gorbačov skočil na špek (ani jeden inch na východ). A dneska, když jim to ekneš, smějou se: “kde to máte napsáno a potvrzeno a zapečetěno?”. A když todle řeknou, tak by si měli dát facku, to ukazujete, že vaše slovo nestojí ani za fajfku tabáku.

A nebo ukazujou, že jsou jako ty figurky, co popisoval O. Henry, moje první anglická četba amerického klasika, kde každá historka ukazuje, jak jeden vyčúrá s druhým.

Pavel K
12. 8. 2023 16:14
Odpovědět  primak

K věšemu závěru vašeho příspěvku, no a to je přesně ten kapitalismuz, ty zisky musí někde vznikat a to právě na úkor ožebračování druhých.

Milan ze Zahrady Čech
12. 8. 2023 20:51
Odpovědět  primak

Děkan za připomínku. Už dlouho jsem si ho nepůjčil, tak se zas potěším jeho povídkama

vavi
12. 8. 2023 21:09
Odpovědět  Teuton

Teuton, prosím vyhľadajte si info o operácii DUNAJ z roku 1968 ! Ruskí vojaci potom slúžili iba v kasárňach a na verejnosti ich nikto nevidel a nezasahovali do žiadneho štátneho riadenia Československa !
Len vďaka dislokácii sovietskych vojakov u nás neboli možné žiadne “farebné revolúcie”, ktoré sú dnes také moderné…!

Frank
12. 8. 2023 21:10
Odpovědět  Teuton

Jste blbý od mládí anebo jen tak časem?

Frank1
13. 8. 2023 13:21
Odpovědět  Teuton

Ukrajinci jsou rezimem stejne hajeni jako migrantske smazky vsude v Evrope. O jejich zlocinech se nesmi psat a policie nesmi nikomu poskytovat zadne informace. A to uz trva leta, kdy tato sarancata zaplavila Evropu. Pozvali si je sem Nemci, megera Merkelova a ted jim smrdi a potrebuji je nacpat k sousedum!
My jako stat uz jsme soucasti Ukrajiny a doplatime na to stejne jako Ukrajina.

Jura S
13. 8. 2023 13:25
Odpovědět  Teuton

Blbečku, já taky jsem byl roky proti okupaci 68, janže po “VENCOVI FLAŠKOVI” a jeho megarozkrádačce jsem pochopil, že to byla naše záchrana, jinak by nás “KoZa” rozkradla už mnohem dřív….

Pavel z Moravy
12. 8. 2023 12:28

Evidujte to, evidujte. Až přijde čas, tak jim to připomeňte.

Gales
12. 8. 2023 12:34

Tak jim Rusové budou muset opět vyhodit do luftu nějakej bunkr.

Autor
12. 8. 2023 20:40

Na Ukrajině se dvakrát radovali a vejskali, že už je po mostě a … sklaplo jim. To, co považovali za zásah, dým, tak to byla kouřová clona (dron bývá ovládan “naživo” a tak operátor v tom dýmu prakticky nic nevidí.
 V obou případech ochrana mostu uvolnila speciální kouřovou clonu, kterou nafotili zvědaví svědci a Ukrajinci ji s pocitem blízkým hysterii šířili na sociálních sítích. Jak se později ukázalo, zcela bezdůvodně, což je uvrhlo do nevýslovné sklíčenosti.
Ukázka:
– Rusové píší, že protivzdušná obrana sestřelila naši raketu.
– Ha-ha-ha, sestřelili mostem

https://www.kp.ru/daily/27541.5/4807886/

Vladimír
12. 8. 2023 21:25

Banderovci ještě nepochopili, že Krymský most už nemá žádný význam, když jej lze obejít po pevnině. Útok na něj je dobrý jen jako záminka pro Rusko k nějakému možná trochu spornému útoku na Ukrajinu, který by jinak třeba vyvolal u veřejnosti kontroverzi. Jsou to vážně idioti.

zuza
13. 8. 2023 13:35
Odpovědět  Vladimír

Ten most je veľmi dôležitý najmä ako symbol pre Rusov aj pre banderovcov a aj pre kozu. A okrem toho výrazne skracuje cestu z Krasnodarského kraja. Tá cesta po súši popri pobreží potrebuje tiež jeden most – Čongarský most a na ten tiež banderovci útočia, myslím, že ho nedávno aj poškodili.

Frank1
13. 8. 2023 13:17

Vzit na musku zavody, ktere drony vyrabeji i kdyz jsou mimo Ukrajinu. Je to mezinarodni terorizmus a proti nemu kolektivni zachod nic nepodnikne. Sam je teroristou fasistickeho zalozeni. Zabijeni civilistu nepritele schvaluje.