Rumunský expert Vasilescu: Zelenský propásl poslední varování Putina

Prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský propásl poslední vlak, když ignoroval důležitý signál Putina. Konstatoval to rumunský vojenský expert Valentin Vasilescu.
Ruský prezident Vladimír Putin dal pokyn hlavě MO RF Sergeji Šojgu nastolit režim přerušení palby po celé linii bojového dotyku na Ukrajině od 12:00 6. ledna do 24:00 7. ledna jako vánoční příměří. Poradce Zelenského Michail Podoljak však návrh odmítl a podotknul, že “Rusko musí opustit území země, a pouze v takovém případě je možná daná dohoda”, řekl Vasilescu PolitRossii.

  • Datum příspěvku 8. ledna 2023

Během telefonického rozhovoru s hlavou Turecka Recepem Tayyipem Erdoganem prezident Putin prohlásil, že RF je připravena vést s Ukrajinou jednání. Západ však jde nadále cestou eskalace konfliktu, připomněl Vasilescu slova hlavy Ruska.

Rumunský vojenský expert se domnívá, že návrhem na příměří Putin udělal ještě jeden “šachový tah”. Prezident Ruska ukázal, že slova Západu o přání Rusů pokračovat v konfliktu jsou scestná, že Kyjev nedodržuje dohody. Ukrajina je na pokyn Západu připravena pokračovat v konfliktu.

Nastolit vánoční příměří vybídl ze všech mezinárodních lídrů pouze Erdogan, který vypadá čestněji na pozadí “pokrytců prezidenta USA Jo Bidena, jeho francouzského a německého kolegy Emmanuela Macrona a Olafa Scholze”. V budoucnu se prezident Turecka může stát trumfem Putina v ukrajinském konfliktu, domnívá se Vasilescu.

“Zelenský však nepochopil, že je to poslední nabídka RF na příměří. Není to nic jiného, než klid před bouří”,  prohlásil vojenský expert.

Vasilescu připomněl, že v nejbližší době v DLR, LLR, Záporožské a Chersonské oblasti Ruska teplota vzduchu klesne na dvoumístné minusové hodnoty. Země promrzne, a tedy obrněná technika, houfnice a motorizovaná pěchota Ozbrojených sil RF budou moci útočit. Okolnosti a doba budou ideální pro zahájení rozsáhlého útoku.

“Zelenský to nepochopil a zmeškal poslední vlak”,  zdůraznil vojenský expert.

Nikita Tyščenko

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

sdíletj na

4 26 hlasy
Ohodnotit příspěvek
141 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
9. 1. 2023 19:04

trochu mimo mísu – myslím že ani nemá cenu to komentovat – posuďte sami –
https://t.me/selskyrozum/21567

Vaska
9. 1. 2023 19:57
Odpovědět  Vaska

emerická technika v banderostánu dodaná zřejmě i s obsluhou, která namá ani šajn co je to ruská zima – ven to dostanou až na jaře –
https://t.me/casusbellilive/87262

Albi
9. 1. 2023 21:10
Odpovědět  Vaska

Dostanou nové a zmrzlá půda bohužel poslouží i Ukrajincům.

Gales
10. 1. 2023 09:48
Odpovědět  Albi

Boj o Ukrajinu -Slovak WW2 Song

Jaroslav
10. 1. 2023 15:21
Odpovědět  Gales

Gales, Češi nemají Slovákům za 2.svv co vyčítat. Zbraně k vyzbrojení mnoha divizí wermachtu vyrobené v Protektorátu (převážně pro “Východní frontu”) versus 2 slovenské “rychlé divize”, ca 16000 všeho nižší, než 1 plnocenná divize wermachtu kolem 20000 “německých soudruhů”. Ta narážka ohledně Slovenska se mi nelíbí. No a pokud např. by jste se chtěl ohánět např. Heidrichem, to byla akce britská, zcela pod jejich patronací, proti vůli české exilové vlády v UK. Cíl- narušit “selanku/spolupráci” v protektorátu, donutit němce k represím a čechy k odporu…Máslo na hlavě mají oba národy. Kdo nezažil nepochopí a nemá právo soudit…

Boomer
10. 1. 2023 15:52
Odpovědět  Jaroslav

.. o “fenomén R.T.E. Heydrich” se zajímám dlouhodobě a jako další argument, k těm vašim, vidím na britské straně obavu z možného vystřídání Hitlera právě Heydrichem, který měl v kuloárech přezdívku “Korunní princ”. Hitler byl v porovnání s ním obyčejný frajtr z první světové, uměl sice řečněním strhnout masy, ale jeho amatérské nekoncepční zásahy do vedení války měly pro Třetí říši katastrofální následky.

Albi
10. 1. 2023 18:01
Odpovědět  Boomer

Nevím jak poznáte zájem, já bych ho ale měla.
Problém vidím jen v tom, jak najít “pokračování” – jak časově, tak “místně”. Protože některé diskuze jsou dlouhé a postupně těžko přehledné a některé články si třeba ani neotevřu.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 03:31
Odpovědět  Boomer

Joshe a Janiny bez debat . Nerad bych, aby scípnul. Stačí, jak scípla NR. Tedy aspoň v diskuzích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 06:21

Smrtáku, váš fórek nechat se vyzmizet a reakce zanechat už přestává bejt fórkem. Sune se k hranici blbej fór.

Albi
10. 1. 2023 17:54
Odpovědět  Jaroslav

Dr. Beneš psal ovšem něco jiného.
Atentát byl proveden z rozhodnutí čs.exilové vlády a hlavní přínos spočíval v tom, aby po válce mohly být Československu uznány předvállečné hranice. Což se stalo.
Jinak hrozilo, že bude v postavení poraženého státu.
Mimochodem – prezident Beneš byl uznávaným “prorokem”. Prý téměř ve všech jeho prognózách se “strefil do černého”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
10. 1. 2023 20:49
Odpovědět  Albi

Hlavní zásluhu na tom, že jsme měli po válce “staré hranice” mělo to, že vyhrál Sovětský svaz. Obrovskou práci v tom směru udělal Klement Gottwald, Ludvík Svoboda a i nakonec “ten” Beneš. Ludvík Svoboda uhájil jednotky v SSSR a dobyl se jejich účasti v bojích a to proti vůli “Londýnské vlády”. Právě toto definitivně rozhodlo o tom, kam jsme se po válce dostali.
Beneše začali v Angli brát především proto, že exilová vláda byla uznána Sovětským svazem.
Mimochodem, Anglie (západní spojenci) po válce původně neměla v plánu nejen zachovávat jí zrazené Československo, ale měla v plánu – podle principu rozděl a panuj – přifařit části Československa na “všechny možné různé strany”.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 03:44
Odpovědět  Peter 008

Přesně tak !!!

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 03:36
Odpovědět  Albi

O uchování ČSR v tisíciletých hranicích, vybojovaných Boleslavem, aby nestanulo v postavení poraženeckého státu, se zasloužila především Svobodova Armáda, ne diskutabilní atentát. Jo, prorokem byl, to mu neberu, ale jinak… Hanba mluvit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
10. 1. 2023 18:32
Odpovědět  Jaroslav

Já tím nechci hanit Slováky za to že bojovali na Ukrajině.Mně se ta písnička líbí jak po muzikální tak po textové stránce. Ale je i varováním pro Slováky aby nešli bojovat na Ukrajinu.A pro naše ťulpasy též.

Boomer
10. 1. 2023 18:55
Odpovědět  Gales

.. můj strejda, rodem Slovák, tenkrát musel narukovat i když mu to nebylo po chuti, tak jako mnohým jiným, ale neměli na vybranou. Došli až pod Kavkaz, než je začali Rusové hnát zpátky.
Jeho zkušenost.. Rusové byli setsakra ostří bojovníci, proti nim mě už nikdy nikdo nedostane!

Albi
10. 1. 2023 20:25
Odpovědět  Gales

Našla a poslechla jsem si ji. Máte pravdu, je líbivá po obou stránkách a platí i to varování. Jen bych ho rozšířila – není důvod jít bojovat na Ukrajinu, ale ani jinam.
A když už, nejdřív by se v prvních liniích měli objevit politici, bojující za mír hromadami mrtvých – pro příklad ostatním a aby si taky užili toho adrenalinu.

Albi
10. 1. 2023 11:47
Odpovědět  Albi

Těch 10 “mínusovačů” si myslí, že zima a mráz si vybírá podle politické (státní, etnické, rasové) příslušnosti? Že neměří všem stejně – podobně jako smrt? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
10. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Albi

Co to musí být za kretény co tu běhají a mínusují holou větu, nebo dokonce i smajlíky. To muší být pacienti. 🤣🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️💩💩

Boomer
10. 1. 2023 13:12
Odpovědět  Pavel K

..mínus bez komentu je totéž jako anonymní dopis a takové patří do kamen. Kadí na ně Bílej Tesák..

Pavel
10. 1. 2023 14:21
Odpovědět  Boomer

pozor zde bych chtěl zdůraznit že jak za hitlera tak za socíku se muselo udání podepsat /vím z vlastní zkušenosti byl jsem předvolán abych vysvětlil udání kde mi bylo kladeno za vinu nedovolené podnikání a obohacování po mé odmítavé odpovědi bylo toto udání zlikvidováno/ – dnes stačí anonymní udání a policie to vyšetřuje jako opravdový skutek a trestní čin jako by se stal a byl dokonán

Boomer
10. 1. 2023 15:55
Odpovědět  Pavel

..to je fakt, já měl takových cancourů plnou osobní složku. Občas se objevily taky klasické anonymy bez podpisu, ale u většiny z nich se dalo podle písma, stylu i obsahu poměrně přesně usoudit odkud vítr fouká..

Albi
10. 1. 2023 13:36
Odpovědět  Pavel K

Mně to nijak nevadí, většinou to ani nevnímám, naopak mi přišlo to legrační. 🙂

JURA
10. 1. 2023 14:19
Odpovědět  Albi

Měl jsi číst příspěvek nad tebou , jelikož se už nedostává Ukroušů , a navíc neumí obsluhovat nové zbraně , tak je dostávají společně se západními žoldáky , kteří opravdu neví co je čeká když nastane Ruská zima , v jednom si měl pravdu , a na druhé straně je vidět , že nedáš celou věc problému , tož tak.

Albi
10. 1. 2023 18:06
Odpovědět  JURA

Beru, je to pravda.
Ale to jsem měla poznat z těch mínusů? 🙂
Sorry, ale takové “ESO” nejen nejsem, ale ani jsem se za něj nikdy nepovažovala.

Boomer
10. 1. 2023 13:10
Odpovědět  Albi

.. jenže zmrzlá krajina bude pro Ukrajince představovat větší problém, budou muset hájit souvislou linii, nikoli jen body, komunikace. Zatím jim stačilo zastřílet se na cesty, uzly, stanovit jejich kategorizaci v rámci prostupnosti techniky a čekat, jestli se objeví nějaký cíl.
Vojenští odborníci toužebně očekávají, zda budou nasazeny Abramsy, aby se konečně projevila jejich skutečná bojová hodnota. Zatím každé jejich nasazení proběhlo pro ně v optimalizovaných podmínkách, které ovšem na tomto bojišti nemají a zřejmě ani mít nebudou. Tudíž hrozí blamáž nejlepšího obrněnce všech dob a mohl by zhasnout kšeft.. nebo se předvedou jako fenomenální zbraňový systém a nikdo už nic jiného nebude kupovat.
Já si počkám..

Albi
10. 1. 2023 13:39
Odpovědět  Boomer

Tak to je jiné kafe. Řekla bych vojensko-technicky odborné. Já to viděla jen z meteorologického hlediska.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ferko
10. 1. 2023 16:03
Odpovědět  Boomer

Připomnělo mi to II.WW, kdy precizní a přesně vyrobené a také náležitě drahé zbraně Wehrmachtu ve velkých mrazech kvůli minimálním vůlím mezi jednotlivými součástkami přestaly fungovat. Pouzdro závěru se mrazem stáhlo a závěrem pak nešlo pohnout. Totéž motory jednotlivých motorových vozidel, podvozky a pod. U vyklochtaných samopalů a pušek Rudé armády se to nemohlo stát, měl jsem je v rukou, vím o co jde.
Ruské T-34 byly kovářská práce, lehce opravitelné, vyráběné po tisících, naopak německé Panzery a Tygry byly složité a drahé, vyrobeno pár stovek, víc se jich pokazilo, než bylo zničeno v boji.
Proč to píšu? Vzpomněl jsem si na potíže američanů ve Vietnamu s útočnou puškou M-16, která se zasekávala i při malém znečištění oproti Kalašnikovu, který střílel i po vytažení z bláta. Aby to náhodou s tím slavným Abramsem nebylo totéž, při Pouštní bouři v Iráku měly problémy s pískem a jejich turbíny s obrovskou spotřebou. Pochybuji, že je amíci zkoušeli i při -30°C., a údržba? Ukroši nejsou schopni opravovat ruské T-55M a T-72, které znají, jak si potom poradí s Abramsem? To budou mít američany nebo evropské mechoše i na tanky, když už jim obsluhují Himarsy a Patrioty?

Boomer
10. 1. 2023 16:19
Odpovědět  Ferko

..ano, celé to má parametry opotřebovávací války, kde rozhodne schopnost doplnění zdrojů lidských i materiálních. Poslat zbraňové komplexy je celkem snadné, možná jste si všimnul zvýšeného provozu v nižších letových hladinách v naší oblasti Hané v poslední době.. dopravní čtyřmotoráky a obecně dopravní letadla tak nízko, že jsou slyšet jejich motory, Mošnov ani nezhasíná dráhu a Přerov už taky není parkovištěm Škodovek..
Ovšem zajištění opravárenského servisu pro moderní zbraně, to už je problém a veliký. A nejde jen o kvalifikované lidi, musíte mít i technologické zázemí pro konkrétní typy.
V Pouštní bouři měli absolutní převahu ve vzduchu, podporu všech složek, satelitní, letecký a pozemní hloubkový průzkum, tanky vozili na přepravnících až téměř na místo nasazení.
Ukrajina je iné kafe..

Jaroslav
10. 1. 2023 15:12
Odpovědět  Albi

Nevím jak to poslouží UK, kopat hroby bude obtížnější a stejně tak zákopy. Jediná výhoda je, že ti, kdo padli v té nesmyslné bratrovražedné válce rusa z ukrajiny proti rusovi z RF vydrží zmrzlí déle a pohřbít je bude možno až po vítězství v zimní ofenzívě.

José
10. 1. 2023 12:29
Odpovědět  Vaska

Když to tam nechají stát a zmrznout, tak se tomu nelze divit. Myslím, že v tom marastu by zamrzl i ruský tank.

Boomer
10. 1. 2023 13:13
Odpovědět  José

..posádka takové drahé hračky musí být připravena zvládnout každou předvídatelnou situaci a ještě nádavkem i většinu těch nepředvídatelných. K tomu musí mít výcvik..

Jaroslav
10. 1. 2023 15:31
Odpovědět  José

José, v armádě (ČSLA) jsme měli různé “vychytávky” jak nastartovat techniku v zimě. No a snad dnes nejsou vojáci blbější. A tank zamrzne až po řadě hodin, kdy nebyl motor v činnosti. Je to pořádný kus železa. Nejsem si jist jestli mají novější tanky např. naftové vyhřívání, v tom případě zase “svítí” v infra spektru jako rozsvícený svetlomět. Holt je to kompromis, teplo-najdou a trefí tě, nebo zima a nenajdou. Také kdesi v Marince si ruští zmobilizovaní zatelefonovali a ejhle, přiletěl Himars (kdo je asi navádí?), a bylo po telefonování. Válka je svině.

Boomer
10. 1. 2023 16:47
Odpovědět  Jaroslav

..inu, kdysi jsme se na jednom polním letišti na Slovensku nechali od techniků vyhecovat, že nastartujeme vrtulník Mi-4 ručně, klikou. To vám byla klika pro dva chlapy nejmíň, točili jsme se s ní asi tak čtyři minuty, než dal technik pilotovi povel kontakt. Pot nám tekl do kanad.. nikdy více!!!

A k tomu telefonování.. smutná osudná chyba! My jsme měli pro spojení R 350m, zpráva se naperforovala na rozříznutý filmový pás, zapnout, odvysílat rychlostí 450 znaků za minutu, vypnout, změnit pozici. Jiná doba..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 1. 2023 19:25

Zelinka už dlouho jede v sebevražedném módu, mně to ani neudivilo. Kdyby to aspoň byl čistokrevně sebevražedný modus…..ale on žene na frontu už i patnáctileté děti, hajzl jeden! Bohuže jsem si to neschovala, to videjko.

Boomer
9. 1. 2023 19:38
Odpovědět  Markýza

..i kdepak, ten jede v módu zlatokopa, který tuší, že bude muset co nevidět ze zlatonosného claimu vysmahnout a tak fedruje lopatou, aby ještě něco nahrábnul, ani poledne nedrží!

Duudu Wo
9. 1. 2023 21:02
Odpovědět  Boomer

Jedině, že by odcestoval z planety Země. Tady se neschová.

Markýza
9. 1. 2023 21:04
Odpovědět  Boomer

Nojo, to si on myslí. Ale i takový zlatokop může dopadnout jako sebevrah.

Veny232
10. 1. 2023 07:02
Odpovědět  Markýza

Loyd už si s ním o tom promluví…že ty peníze mu jenom půjčil 😀

Boomer
10. 1. 2023 13:16
Odpovědět  Veny232

.. v celkové bilanci tohoto kšeftu tisíciletí jsou Koksákovy zlaťáky bagatelní částkou, drobáky, hrstí prachu ve vichru událostí..

Jaroslav
10. 1. 2023 15:36
Odpovědět  Markýza

Např. Saddám i Kaddáfi si mysleli, že západ jsou kamarádi. Jeden skončil na oprátce a druhý s bodákem v zadku (doslova). Jak říkají Britové “být náš nepřítel je nebezpečné, ale ještě nebezpečnější je být náš přítel”. Zelenka se bohužel jednou dostal do pasti a teď si chce vysloužit svůj život a nakradený majetek. Ten měli i předchozí dva…nevysloužili si nic

Pavel K
9. 1. 2023 19:31

Hezká diskuze pod videi. Moc pěkná, nakopat je do držky zzmrddy.👎👎💩💩🤦‍♂️🤦‍♂️🤮

Pavel K
9. 1. 2023 19:36
Odpovědět  Pavel K

Teď jsem zmaten, odpovídal jsem na odkaz vyjadření k válce na UKá členů kapely Kamelotu. Já ho viděl a najednou tu není. Tvl asi si půjdu vzít prášek. Ale ten odkaz tu fakt byl. 😲 😲 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
9. 1. 2023 19:32

.. takže až přituhne, dojde na moje slova několikrát zde opakovaná.. sovy nejsou tím, čím se zdají být a severní vítr je krutý!

Markýza
9. 1. 2023 21:06
Odpovědět  Boomer

Taktak. A vlci už jdou sem.

Boomer
10. 1. 2023 13:19
Odpovědět  Markýza

.. Rusko si nemůže dovolit svoji porážku, Bělorusko si nemůže dovolit porážku Ruska, přišlo by na řadu hned po něm. Spojenectví na život a na smrt. Fait accompli..

Administrátor
9. 1. 2023 19:37

Mgr. Růžička (advokát Tušla a Čermáka) po boku s Romanem Horkým z Kamelotu, posílají poděkování russákům, kteří umírají za nás na Ukrajině.
https://twitter.com/i/status/1611785060557930500

Pavel K
9. 1. 2023 20:12
Odpovědět  josh-xy

Tvl já snad umím cestovat v čase. Už jsem se chtěl zapsat u Chocolouška.🤣🤣🤣🤦‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 23:55
Odpovědět  Pavel K

Neboj, najdou si tě sami.

Albi
10. 1. 2023 06:00

Stručné a jak výstižné! 🙂 🙂 🙂

Pavel K
10. 1. 2023 10:45
Odpovědět  Albi

Albi, Milan. Není nic nad upřímnost, toho si vážím. Je dobré vědět na čem jsem a odkud vítr fouká. 😋 😜 🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
10. 1. 2023 13:46
Odpovědět  Pavel K

To byla jen morální podpora – od Milana myslím taky.
Něco jako z r. 68 památné “Jsme s vámi, buďte s námi” – pokud pamatujete. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 02:03
Odpovědět  Pavel K

Nedělej žes najednou potratil smysl pro srandu.
Ale na vítr bacha! Zrovna ted se zvedl silný vítr kavárenských ventilátorů. Aj tady funí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
9. 1. 2023 19:49

Podoljak asi velí místo kokainisty. Ale ať sípnou oba.

Boomer
9. 1. 2023 20:15
Odpovědět  Gales

.. Koksinský je jenom hlásná trubka pro obecenstvo, ten by nedokázal velet ani družstvu při rajónech. Skutečné velení je někde jinde..

me2d44
9. 1. 2023 19:49

Přiznám se, že než jdu sem, omrknu vždy nejdřív pravda.ru, co je tam nového. Dnes se tam objevila zpráva, že západ dodává Ukrajině zbraně po udaném termínu expirace – tedy po záruce. Pokud si vzpomínám, pak nápad montovat do elektroniky “kur-vítka”, kdy Vám televize se zárukou 2 roky vyhoří po 26 měsících – to je vynález západu. Máte snad někdo pocit, že to samé se nestane ve vojenské technice, určené k boji? (chechtám se už předem! A to mám zkušenost s tím, že ruská technika musela být blbuvzdorná a přežít i jaderný výbuch!!)

Boomer
9. 1. 2023 20:00
Odpovědět  me2d44

..a obzvláště skladové rakety po záruce se stávají potenciálně neřízenými střelami. Němci je ještě nedávno vozili k recyklaci do Vlachovic/Vrbětic, dělala to pro ně v tamním areálu bohumínská firma, ale jak vidno, koumavé hlavy našly onačejší způsob akumulace zisku.. takovýho uhlíku do luftu z každýho šusu a Gréta nic, mlčí, asi už ho nevidí..

Peter 008
9. 1. 2023 21:00
Odpovědět  Boomer

Gréta má asi uhlíkovou tmu před očima!

IMG_20220611_090849_4.16.jpg
Markýza
9. 1. 2023 21:07
Odpovědět  Peter 008

Ježišmarjá :-))))

Jaroslav
10. 1. 2023 15:41
Odpovědět  me2d44

Ty kurvítka prý začali u starých žárovek. Vlákna se nechutně zdokonalila a žárovky neshořeli. Proto si výrobci vymohli možnost omezení životnosti na ca 2000 hod. Ostatní výrobci se jenom připojili. Dnes již kurvítka mají nejspíš elektronický časovač, jdou načasovat dle doby záruky

Markýza
10. 1. 2023 19:23
Odpovědět  Jaroslav

A já se v textilní výrobě učila, že s tím začli u punčoch. Klasické silonové vlákno je totiž skoro nepřetrhnutelné samo o sobě, natož utkané – tak to začli cupovat na kousky jako vlákno přírodní a znovu spřádat 🙂
Ale kdo byl první…….

José
9. 1. 2023 19:59

Chlapec sliboval mír a vybral si válku. Asi mu hodně zaplatili a ještě víc naslibovali. A teď je v háji vše. Ukrajina jako země, ukrajinská ekonomika i její oligarchové – to ne, že by mi toto zase nějak vadilo, ale i Evropa, její průmysl založený na levných energiích, NATO, protože mu docházejí zbraně a nové buď nevyrobí, nebo vyrábí pomalu a jen doufám, že dojde i na hlavního viníka za oceánem. On je fakt tak blbej, snad ještě blbější, než byl starej Procházka za Rakouska – Uherska. Loutkovodiči jim oběma naslibovali, že na stará kolena ještě porazí Rusko a oni zaveleli k bitvě. Co následovalo po roce 1918 si pamatujeme z hodin dějepisu, rozpadlo se Rakousko Uhersko. Co bude po roce 23, nebo 24 nevíme, ale lze očekávat podobný vývoj. Jestliže prvého můžeme želet a přemýšlet o tom, co by mohlo být, kdyby se tak nestalo, toho druhého nám určitě líto být nemusí a taky nebude.

Jaroslav
10. 1. 2023 15:54
Odpovědět  scipio

Myslím, že 1.svv nevyvolal ani Franz Josef, ani Němci, Maďaři či Srbové atentátem v Sarajevu. To byl úplně jiný level- podívejte kdo zanikl a kdo zůstal (z těch bych tipoval vinníka). Jediná chybička v celé akci byla, že nakonec “vejvar” z toho měli USA a ne UK, ta ostrouhala. Stejné to bylo i v jejím pokračování, zvaném 2. světová vojna. Otázka je kdo přivedl Hitlera k moci, kdo financoval jeho nástup k moci? Ten byl vinen- ne Němci, ne Rusové, Italové, Maďaři etc. Zase to bylo více na západ, a mám obavu, že ani dnes to není ani Ukrajina ani Rusko, zase je to dále na západ…. Furt to samé a furt to lidé spolknou, vzývají modly a proklínají nevinné, ty co bojují za jejich zájmy.

David
10. 1. 2023 16:52
Odpovědět  Jaroslav

Je to tak, vše financovaly a financují židovské banky. Lenina, Hitlera, i jeho protivníky, i fabriky co vyráběly cyklon B. Za vším hledej židovského bankéře, gójimové se přece mohou mezi sebou vyvraždit, že ano.

Pavel K
10. 1. 2023 16:55
Odpovědět  David

👍 👍 👍 👍

PPR
9. 1. 2023 21:05

Pokud si lidi zvolí Pavla, tak si zároveň zvolí mobilizaci a odchod na ukrajinská jatka.
Málokdo si uvědomuje, jak málo k tomu stačí. Stačí, aby někdo ve Washingtonu rozhodl a kolaboranti se přetrhnou rozkaz vyplnit. Lidi proberte se, jde vám o kejháky! Braňte se a protestujte, dokud je čas! Až bude platit válečné právo, nikdo už protestovat moct nebude. Nevěřím Kollerovi, že mobilizace je blbost. Uniformy i flintičky poskytne kterákoli z padesáti amerických kolonií. Týdenní výcvik zacházení se zbraní a tradá vlakem na frontu. A za týden v pytli zpátky. Takhle jednoduché to bude. Ale pokud se Češi vzepřou a ukážou, že jim na válku serou, Američani si nebudou dělat problémy. Blbců na kanonenfutr je všude v okolí dost a najdou si někoho jiného.

Rapa
10. 1. 2023 00:05
Odpovědět  PPR

PPR, velmi jasná,logická,dobře předvídatelná zvěst,která hodnotí současnou situaci a je i velmi varující,čeho je potřeba se vyvarovat a co je potřeba udělat. Lidská mysl má obrovskou moc,proto směrujme myšlenky na to,aby ,,nebylo hlasů pro Pavla,Stop válce! ,,A pan Bašta na hrad,lidé hlasujme pro Baštu ! Myšlenky nikde nemizí,dodávejme jim větší sílu,neustálou pozornost a energii,ráno,v poledne,večer,na zastávce autobusu,prostě všude a co nejčastěji, přebijíme tak negativní lži TV a médií,pomáháme dostávat dobro a stop válce v ,,Informačním poli ČR “, Je to moc a moc důležité. ( Existuje pro lidské oko neviditelné Energoinformační Pole,které se vepisuje do ,,Morfogenetického pole” společenství, země a státu i celáho lidstva !) Každý svým myšlením toto pole ovlivňuje! ( Zednáři, mágové i oligarchové to moc dobře ví,proto kupují média a ty pak kvičí jen pro ně…)

Rapa
10. 1. 2023 00:18
Odpovědět  Rapa

Ještě jednou,pro …: ,,Myšlenky nemusíme vyslovovat nahlas a už vůbec ne hlasitě někomu vnucovat,stačí je vyslovovat v duchu,ony se šíří do prostoru taky,dokonce vědomě je můžeme i směrovat,pomocí síly své vůle ” Funguje to moc dobře (to samé dělají médialži 24 hod.denně,bohužel pomáhají tak řídit nevědomé ovce)

Albi
10. 1. 2023 06:20
Odpovědět  Rapa

Jo, médiím to funguje, ale přehlédl jste, že to “nesměrují pomocí síly své vůle” ale silou svého hlasu (TV + Ro), i “písma” (tisk + internet).
Může tomu naše “vůle” konkurovat?

Markýza
10. 1. 2023 09:23
Odpovědět  Albi

Jestli ausgerechnet vůle to nevím. Zato rozhodně vím, že vůle se v naší pidlivizaci strašně přeceňuje. Se silou hlasu je to trochu horší, ale jak jsem napsala Rapovi – moje zkušenost a pokusy praví, že daleko nejúčinnější je pouhá myšlenka. Protože vědomí jako takové nemá možnost nachystat se k odporu……človo najednou něco odchytne, neví, kde se to vzalo….Potíž pro spoustu lidí je ta, že takhle nejlíp fungují myšlenky přejícné a vlídné. Splavné.
Což chce ovšem trénink .-)

Jaroslav
10. 1. 2023 15:59
Odpovědět  Markýza

Markýza, pořádná rána klackem přes hlavu jistě působí efektivněji a rychleji než myšlenka. Zkusím ovšem to doporučené myšlení- to, že ti darebáci jsou furt u moci značí, že efekticnost této metody je diskutabilní. Kolik lidí je nemá rádo, přeje jim… a oni vzkvétají a sílí. Že by jim to mohlo naopak dodat (zlou) karmu

Boomer
10. 1. 2023 16:26
Odpovědět  Jaroslav

..moje zkušenosti z bojových sportů mi praví.. sebelepší intenzivní myšlenka bez fyzické síly a správného načasování je na prdlajs.

Ale jak vypálíte, soudruh četaři..?! Z kanonu vypálím, mašinkvér je na ho*no…!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
10. 1. 2023 19:28
Odpovědět  Boomer

A obráceně dtto. U sportů a veškeré fyzické aktivity. Politika ovšem není moc fyzická aktivita a mentál musíte nasměrovat dříve, než začne akce samotná, což jistě víte i ze sportu.
Navíc jsem tam zdůraznila, že nejlíp funguje vlídná a veselá myšlenka – což teda…..éé….no, zkouším si to představit v tom bojovém sportu :-)))

Boomer
10. 1. 2023 21:45
Odpovědět  Markýza

..ale jo, vždycky by to mělo mít obě složky. Signifikantním je, že z bojových sportů jsou největší gumy mezi boxery. Tedy až na nemnohé výjimky, a jednou z nich byl Július Torma, můj oblíbenec. Základy jeho úspěchu.. hlava, nohy a potom ruce. A byl to smíšek..

Markýza
10. 1. 2023 20:43
Odpovědět  Jaroslav

Rána klackem = okamžité řešení. Změna mentálu = dlouhodobé řešení. Oboje má své místo.

Markýza
10. 1. 2023 09:17
Odpovědět  Rapa

Média se snaží, ale ve skutečnosti poměrně neefektivně. Nevyslovené a myšlené je daleko účinnější.
Ale právě proto bychom neměli pořád přemýšlet o bojích, ne?

Milan ze Zahrady Čech
10. 1. 2023 00:49
Odpovědět  Rapa

Zde se kupodivu shodneme. Jde jen o to, aby rezonance našich myšlenek svou silou, či jak to zjednodušeně vyjádřit, “přerazila” rezonanci myšlenek nihilistů.

Milan ze Zahrady Čech
10. 1. 2023 00:36
Odpovědět  PPR

Kdo je Koller, muž, o kterém jsem si myslel, že je vlastenec a kterému dodnes, bohužel, lidé doposud věří, protože jsou příliš líní vyhledat si, tak jako já, odpovědi?

Prezentace zde, časy 22:22 * 30:00 – dokud vás to bude bavit * 38:33
https://www.youtube.com/watch?v=EE96gAw0EYQ&t=2328s

odpověď zde, od času 26:00
https://svobodne-radio.com/2023-01-03-studio-beta-nad-dopisy-posluchacu-s-interakci/

Jak to bylo (lustrace) zde. Musíte si to ale zamodřit a hodit nahoru, nechtěl jsem kvůli třetímu odkazu čekat na schválení.

youtube.com/watch?v=LIu4emL48QE

Názor, komu věřit, je už na vás.

Administrátor
P.A.Semi
10. 1. 2023 03:20

Když chcete dostat víc odkazů do komentáře, lze to “jednoduše”, že si to připravíte, pak vezmete druhou půlku do schránky a odešlete tam první část a třeba … , dáte hned vpravo dole Upravit, a ze schránky tam doplníte tu druhou část a odešlete…

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 02:11
Odpovědět  P.A.Semi

Takhle mi to přijde jednodušší, než s tou schránkou.
Ale díky.

Albi
10. 1. 2023 06:14
Odpovědět  PPR

Bohužel pozdě.
Už mají slíbené peníze a to je spolehlivá motivace.
https://www.michalapetr.com/map-1562-plan-rafi-usa-se-chystaji-zlikvidovat-putina-kolik-usd-je-nyni-33-stribrnych-a-kdo-se-o-ne-hlasi/
“…od 5. ledna se povyšuje tzv. model Ukrajina na hlavní novou strategii USA, a nařizuje se sehnat další země, kterým vládnou ochotné vlády, které jsou připravené za stovky miliard amerických dolarů poslat své občany, aby zahájili nové vyčerpávající války s Ruskem a Čínou!
Za nejdůležitější prvek úspěchu strategie RAFI se považuje nutnost shromáždit občany státu, jehož vláda je ochotná proti Rusku za stovky miliard dolarů bojovat, pod tzv. národní vlajkou, a to díky pocitu jejich ohrožení ruskou agresí! V Česku i na Slovensku už podobná kampaň, která má u občanů vyvolat strach před ruskou agresí probíhá několik měsíců, a nedávno dokonce unikla vládní data potvrzující, že stát hodlá médiím za toto shromažďování občanů pod jednou vlajkou platit stovky milionů korun”.

Markýza
10. 1. 2023 09:30
Odpovědět  Albi

Konečně jsem si to přečetla a pochopila jsem z toho, že je to jen jakýsi návrh jakési strategie. Jak to dopadne nevíme.

Albi
10. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Markýza

Dobře to dopadne – mnohá vláda, natož ta fialová je už dlouho připravena ideově (je to přece pro dobrou věc) a peníze non olet.

Markýza
10. 1. 2023 19:30
Odpovědět  Albi

Ale já myslela tam, ve své vlasti. Že se to profláklo ještě nemusí nutně znamenat, že se to realizuje. Takovejch nerealizovanejch nápadů je……

František
10. 1. 2023 12:41
Odpovědět  Markýza

Jak to dopadne víme. Posejdony jsou už v palebných pozicích a Zirkony na moři. Když bude nejhůř, 100 metrová tsunami ukončí existenci USA a bude bude hotovo.

Albi
10. 1. 2023 13:51
Odpovědět  František

To je ta globální varianta, ale pro Fialův “podpantoflismus” vůči příkazům USA a jeho / jejich (celovládní) hrabivost, jak vidí někde dolar či euro, nikdo jadernou válku neriskne.

Jan
10. 1. 2023 09:51
Odpovědět  PPR

V soucasne situaci to bude Pavel, ktereho tam dosadi. Je to vojak a je mu jedno, kolik nasich vojaku tam spali.

David
10. 1. 2023 16:56
Odpovědět  Jan

Rozdíl mezi Čapuší a Pávkem je jestli bude mobilizace až v červnu nebo už v květnu.

Pavel K
10. 1. 2023 10:52
Odpovědět  PPR

Mám stejný názor. Možná jsem něco podobného sem napsal. Také ty česnekový Kollerovo kecy nežeru, že nemáne výstroj a další věci potřeba i mobilizaci. Páníček amíček milerád dodá, zajisté toho má skladem neúrekom. To si myslím že je nejmenší problém to dodat.

Albi
10. 1. 2023 12:02
Odpovědět  Pavel K

Dostatek už dávno nemá, ale bude umět vyždímat od těch, kteří ještě mají,protože mysleli na svůj stát a bezhlavě nerozhazovali.
Pod hrozbou třeba barevné revoluce není vyloučeno, že třeba názor budou muset změnit..

František
10. 1. 2023 12:46
Odpovědět  Albi

USA už nemá ani boty pro vojáky. Čína přestala dodávat, sami si je udělat nedovedou.

Albi
10. 1. 2023 13:54
Odpovědět  František

Jasně, ale mají “třetí svět”, který ještě nestačil vstoupit do BRICS.
Už se sice “emancipuje” pro USA nepříjemně rychle, ale všechno má svůj čas – zatím stojí ve frontě na členství a USA si možnost okopávat jim kotníky jiste najde.

Pavel K
10. 1. 2023 16:33
Odpovědět  Albi

Albi oni by se ty rezervy rozhodně někde našli, kapitalista vyrábí na sklad jako divý, ještě více než komunisti v pětiletce.

Jaroslav
10. 1. 2023 15:55
Odpovědět  PPR

PPR, to závisí od toho, kto bude sčítat hlasy. Nejlépe elektronicky a hlasovat poštou

Milan ze Zahrady Čech
10. 1. 2023 00:41

Jen taková úvaha. Nabízel by Gosudar zelenému trpajzlíkovi jednání, kdyby ho neměl přečteného a neměl by proto jistotu, že to feťák odmítne? Bravo Putin!

sizok
10. 1. 2023 08:47

Pravda pravdoucí. V kontextu toho co se děje, ruská mobilizace,
zelený blbec vyhlásil mobilizaci pro všechny ukrajince v Evropě.
Jsem zvědav, jak je tam budeme vozit. A jestli vůbec. Válka
je nevyhnutelná. T kur-vy tady zústanou a blbí čecháčci půjdou
bojovat. Hnus. Fialový.

Ferko
10. 1. 2023 16:16
Odpovědět  sizok

Myslíte ty Ukrajince, co sem zdrhli i se svými Mercedesy, Bavoráky, Lexusy a Porsche? Tak to jsem zvědav, kdo je bude lovit.

Pavel K
10. 1. 2023 16:37
Odpovědět  Ferko

Musí se změnit systém, jinak je honit nikdo nebude, ba naopak budou se tu nekale roztahovat, když bude ruka Páně otevřena.

Markýza
10. 1. 2023 19:35
Odpovědět  Pavel K

No, s tím roztahováním to nebudou mít tak snadné. UA mafie prý dost zkrotla a niky, uvolněné po válkách gangů v devadesátkách, prý svižně a tiše obsadili Číňani a Vietnamci. A ti se válcovat nenechají, jak předpokládám.

Markýza
10. 1. 2023 19:33
Odpovědět  Ferko

To já taky. Jstoutě jak vítr….tu máte u Teska dva Lexusy, Rendžrouvr a bavora s UA značkou (jedna si řekne – co to? Mafiánská svatba?) a zítra jsou fuč….týden nic a dorazí tmavěrudý bavor teréňák s toutéž značkou a slečinkou s tákhle dlouhými pazoury….a zmizí….a takhle furt. Už mi to vrtá hlavou.

Albi
10. 1. 2023 12:05

Dobrá úvaha.
Jak se o Gosudarovi traduje – nehraje / neuvažuje jen o tři tahy dopředu, ale o tři partie.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 06:28
Odpovědět  Albi

A ke všemu každá ta partie s jinými pravidly.

Veny232
10. 1. 2023 07:01

Vivat Russia…mlýnek už jede. Soledar se vaří…Náckové dochází.

Jan
10. 1. 2023 09:02

Toto video doklada, ze COVID pandemie bylo divadlo organizovane a rizene US vladou a Pentagonem na zaklade zakonu, ktere plati v USA. Roztoky v injekcich nejsou vakciny, nebyla vubec vyzkousene a vsechna opatreni neridili zdravotnici, ale vojaci z Pentagonu. Roztoky nebyly vyzkousene a vyvolavaji ochrnuti a umrti.
Dosud se tyto skody ockovanim zamlcuji, zadne vysetrovani se nekona a vyrobci jsou zbaveni odpovednosti. Jako u WTC demolice. Jsou ted namlsani a budou manipulacni opatreni proti populaci planety zesilovat.
Proto pripravuji vybavit WHO pravomocemi, ktere WHO umozni vyhlasit pandemie kdykoliv a vlady budou muset vsechna opatreni jako lockdowny a ockovani provest, zavest stanne pravo a ockovaci prukazy. To bude ta pandemie o ktere mluvi Gates a jejiz simulace probehla nebo probiha.
Dejte toto video dal, aby lidi se pripravili na odpor. Ten je mozny. Africke staty po drivejsich skodlivych testech vakcin na jejich obyvatelstvu odmitly se covidoveho silenstvi zucastnit. V Indii pouzili Ivermektin a dalsi medikamenty a vitaminy a meli minimalni skody na zdravi a umrti.
https://nastub.cz/w/89iFFvN89TLHs3iyPMWDeg?start=1s

Jan
10. 1. 2023 09:14

Na zapade bylo hlaseno porusovani primeri pouze se strany Ruska, tedy opet lez! Zapadni srackomety jedou na plne obratky vyhradne v osocovani Ruska.
Clanek nezohlednuje skutecnost, ze pucista Zelda je pouhou loutkou, rizenou Londynem a USA. Na nem prubeh boju ci jejich zastaveni nezalezi. Londyn i USA maji zajem na pokracovani a prodluzovani valky, kterou oslabuji Rusko. Proto ty nekonecne dodavky zbrani a munice. Ted chteji dodavat i tezkou obrnenou techniku poslednich technologii! Je proto ted na Rusku, aby konflikt rychle ukoncilo ve vlastnim zajmu! Mraz a jeho zbrane jim pomohou v rychlem postupu. Musi tim ukoncit i zabijeni obyvatel Donbasu neustalym ostrelovanim nacky z houfnic, dodanych NATO a USA proti kteremu neexistuje obrana.

ladik
10. 1. 2023 14:38
Odpovědět  Jan

Porážka kolektivního fašistického Západu na Ukrájině musí být zdrcující! Pravda je na naší straně.

Jan
10. 1. 2023 09:26

Predpovezeny kolaps zapadu nedostatkem surovin se nekona. Zatim. Jednak jsou zasobniky jeste nevycerpane a Rusko vyvazi vic surovin jak kdy. EUhnie je pak kupuje od prekupniku z Ciny (LNG), Indie. Nafta se precerpava na mori na lode nesankcionovanych zemi. Pochopitelne je cena s prirazkou. Vse zaplati preci spotrebitele! EUhnie jim nerekne, ze jsou to suroviny z Ruska a tak vsichni ziji v domneni, ze to dobre dopadne.

Jan
10. 1. 2023 09:34

Nemecky pravnik se neda odradit a zaluje svycarskeho ministra kvuli COVID roztokum, kterymi ockovali obyvatelstvo.
https://www.infovojna.bz/article/video-dotaz-na-tvorbu-a-osud-spike-protein-u-regulacniho-uradu-pro-leky-a-zdravotnicke-prostredky-odhaluje-desiva-fakta

ladik
10. 1. 2023 14:43
Odpovědět  Jan

Zaplať pánbu!

Jan
10. 1. 2023 09:47

Ja nevim, jestli to lidem dochazi. Dalsi mobilizace v Rusku znamena pripravu na utocnou operaci a dalsi exodus Ukrajincu na zapad. Do Ruska nemohou pres frontovou linii. Moznost mobilizace v Cesku a NATO zemich je realna. Dodavky uz nestaci k zastaveni ruske armady. A zapad ani Ukrajina nemaji zajem na ukonceni valky.
Ted je otazka, kdy pouzije Putin atomove hlavice, bude-li NATO eskalovat.

Pijack
10. 1. 2023 10:40

Zelenský feťák ani chápat přece neumí. On má pokyny bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince. Takoví lidé chápat ani nesmí. Nemají to v udělaných notičkách.

unor 2022
10. 1. 2023 11:15

Kdyby jen Zelensky nepochopil (nechtel, nesmel) tak budiz.
Jenze nepochopil (nechtel, nemohl) ani cesky premier Fiala a rozhodl se polat na Ukrajinu dalsi tanky a tezkou vyzbroj.
Udajne s osobnim pranim dalsich zabitych cloveku.
Takze jeho jmenem vyslovil Rusku nepratelstvi a vsichni obcane Ceske republiky ted mohou ocekavat, ze k nim jako k nepratelum se bude Rusko chovat.
Protoze proti vlade vcas nevystoupili dali ji svuj mandat.
Cesko jako smutna zeme podporujici nacismus jako nastroj boje skomirajiciho petrodolaru proti nastupujicimu petrojuanu.

Pavel z Moravy
10. 1. 2023 12:49

Nu, naši chlapci z Excalibur Army se činí, jak makají na zbraních pro Ukrajinu, aby měl jeden sebestředňák možnost podepsat se na hlaveň tanku. Nu, škůdci zemští jsou v té válce již zapojeni naplno. Vystavují nás odvetě, ale jim to nevadí, my jsme pro ně asi jen spotřební zboží. Nu, alespoň víme, kdo v tom jede.

unor 2022
10. 1. 2023 13:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdo je vlastne obcan Fiala?
Nepoznat z tak velkeho mnozstvi priznaku, ze dochazi k ‘prepolovani sveta’ je hodno hloupeho, ne politologa.

Jan
10. 1. 2023 13:54

comment image
Ted pujde pro nacka a pucistu do tuheho.

Markýza
10. 1. 2023 14:10
Odpovědět  Jan

Ta fotka je nejspíš upravená ve fotošopu.
Ale tahle vypadá naprosto pravá :-))

Doprdele, co to dělám......jpeg
Albi
10. 1. 2023 18:26
Odpovědět  Markýza

Ta upravená vypadá moc pěkně.
Hodila by se na obálku nějakého prestižního časopisu.

Markýza
10. 1. 2023 19:37
Odpovědět  Albi

Jedině na Tajmsy! Vperjod i heroin u krájnice!

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 02:28
Odpovědět  Albi

Jo. S bublinou “Sakra, nemám na hřišti bláto?”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
10. 1. 2023 14:15

MÍR chce pouze Putin a Bašta,…volby PRESIDENTA jsou o národní záchraně a referendem, jinak se ĆR ZHROUTÍ pod fialovou vládou

Pavel z Moravy
10. 1. 2023 16:59
Odpovědět  ijn

Už se hroutí a do půl roku je tu asi kolaps. A co se týká volby, ani nechtějte vědět jaké info mám z okolí. Asi si to dovedete představit. Ale nechci zde vnášet zmatek, ale asi jsme národ a teď abych to řekl korektně opravdu vypatlanců, asi z těch 90 %. Bohužel, tak se to jeví, statistická chyba 5- 10 %.

Pavel K
10. 1. 2023 17:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak říkáš že je to zbytečný abych se tam v sobotu vydal? 😭😭

Pavel z Moravy
11. 1. 2023 08:56
Odpovědět  Pavel K

Ale to určitě ne, musíme jít, jen říkám co slyším v okolí.

JURA
10. 1. 2023 14:36

tak vám děkuji za smazání mého příspěvku , kdy jsem nereagoval na trolla , ani sám nejsem trollem, jen jsem do diskuze, chtěl vnést své poznatky jelikož jsem na Ukrajině pracoval , a znám zimní podmínky , jako mnozí zde. Západní technika z velké části je v těchto mrazech nespolehlivá a podléhá častěji destrukci , ruská technika je vyráběna převážně na tyto i horší podmínky , přebujelá elektrotechika není v těchto podmínkách také moc spolehlivá to nehovořím o naftě , pokud není ruská , nemá šanci , ruská nafta zrosolovatí v té zimě , ale motor pracuje.

Markýza
10. 1. 2023 15:49
Odpovědět  JURA

Dívala jsem se kdysi na Vágnerovo rybaření a když byl tuším na Jeniseji, podivoval se, čím to tam jezdí, jakými vykopávkami. Rusové říkali, že ty vykopávky od nich žebrají kanadští rangers, protože ta když uprostřed tundry chcípne, dá se uvést do provozu – na rozdíl od jejich vysoce elektronizovaných džípů.
Vaše smazání byl nejspíš omyl a mně by hodně zajímalo, jak na to celé kouká někdo, kdo tam byl a dokonce pracoval. Skutečných a pravivých zpráv je tak málo!
Nemohl byste váš příspěvek zopáknout?

JURA
10. 1. 2023 17:27
Odpovědět  Markýza

Já jen reagoval na příspěvek Albiho , že když zamrzne , tak podmínky budou na obě strany stejné , napsal jsem , že to není pravda , když se už přestává dostávat Ukrajinců , a neumějí s novou techniku obsluhovat , tak ta přichází i s obsluhou , a ta neví co je ruská zima , a proto , že Albi nedá všechny souvislosti dohromady , další je v mém druhém příspěvku , toť asi vše. Pouze k Ukrajincům , obyčejní lidé byli dobří , ale mladíci a mladí muži už nenávistní ke všemu cizímu , přestože jsme jim tam budovali jejich budoucnost , bylo to ještě za sovětské éry , pokud už tenkrát to nedrželi Rusové zkrátka , tak tam pohrobci Banderi řádily už tehdá.

Albi
10. 1. 2023 18:33
Odpovědět  JURA

Už jsem se k tomu vyjádtřila výše – jsem nevoják, technička pouze “papírově” a situaci se zimou a mrazem jsem hodnotila výhradně z meteorologického hlediska, Resp. jsem z těch nínusů nemohla poznat, o co v prípadě vojenské techniky kráčí.

Boomer
10. 1. 2023 19:09
Odpovědět  Albi

.. mínusy nevnímejte, kliknout na ikonku dovede i opice za banán. Náš pes si umí otevřít dveře..
Něco napsat, aby to bylo k věci, aby to mělo hlavu a patu.. to už je horší.

Markýza
10. 1. 2023 19:39
Odpovědět  JURA

Aha tohle. Jak je to dlouhé to vlákno, tak se mi potrhaly souvislosti.
A Albi je holka, vy dřeváku! Jelikož je to holka – dáma, snaží se vám to jemně naznačit.
Já nejsem dáma, tak vám to můžu omlátit 🙂

JURA
10. 1. 2023 17:54
Odpovědět  Markýza

Vidíte už mi smazali ten příspěvek opět , on ten Albi tu bude zřejmě chráněná osoba , ne-li sám cenzor , tím by se jeho chytrost dala ,,pochopit”.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 02:19
Odpovědět  JURA

Ta Abli!
Žena, ve věcech vojenství a techniky proto k poměřování pindourů nevhodná. Ten vymázlý příspěvek – nemáte tam nějakou sprostačinu? Krátký kurz jak psát, aby vás robot nevymáznul:
Howno, pr-del, pýča, unda – stačí? Nevěřím, že by vás jinak vymázli. Já se tu občas tvrdě střetávám s adminem Semim a ač si lajeme, je čestný a ještě se nestalo, že by mě vymáznul, i když se navzájem občas dehonestujeme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
10. 1. 2023 16:16

Berte to vážně. Našel už druhý pořádný roh.
https://pbs.twimg.com/media/FgeyZgPX0AAHgF1?format=jpg&name=small

Pavel K
10. 1. 2023 16:47
Odpovědět  sergej

Jestli to není fotomontáž tak bych zvracel.🤮🤮💩💩🤦‍♂️🤦‍♂️

unor 2022
10. 1. 2023 18:19

Clovekovi je na jedne strane Ukrajincu lito a z druhe by jim s chuti nafackoval. Kdyz anglosasum a chazarum tleskaji a v ramci ciste jejich zajmu umiraji v bratrovrazednem boji s temi, kdo jsou jim kulturne a mentalne nejblize. Jejich umirani je spise Bozi trest jak Bozi vule. Jsou tam, kam to privedli z vlastni vule.

Markýza
10. 1. 2023 19:42
Odpovědět  unor 2022

No že z vlastní vůle, to nepochybně. Tak dlouho nevěděli, co se sebou…….tak třeba na to konečně přijdou.

Pavel z Moravy
11. 1. 2023 09:05
Odpovědět  Markýza

Nádherná kniha od J.M. Simmela- Všichni lidé bratry jsou by ani u Ukrajinců nezabrala. Člověk je už nemůže litovat, vždyť si vybrali. Mají přece svoji svobodnou vůli a vidí a slyší co poslední roky dělají jejich vůdcové a jim podřízení lokajové. U nás to ale není o moc lepší, společnost také vidí a slyší co s námi škůdci zemští dělají a ve většině mlčí. Už si prostě ta většinová společnost zvykla být otroky a rohožkou pro své panstvo. Pozor, říkám většinová, ne všichni.

.

Jan
10. 1. 2023 19:33

Primeri nabidnute Putinem bylo kvuli svatkum v Rusku. Nebylo akceptovano Ukrajinou, ta dale ostrelovala Donbas. Zapadni zpravy hlasily, ze to bylo Rusko, kdo ostreluje. O zlocinech Ukrajiny ani muk, lide nevedi, ze Ukrajinci ostreluji Doneck uz 8 let a zabili 20 000 obyvatel a deti, znicili jejich domovy. Ted ostreluji houfnicemi z USA a NATO. Zlocinna aliance nacku pokracuje v boji proti civilistum. Tak tresta Ukrajina sve byvale obcany na vychode, ktery uz patri pod Rusko.