Krize UKRAJINA

Rumunský expert Vasilescu: jeden z tajných cílů Ruska na Ukrajině již byl dosažen

Moskva splnila svůj hlavní úkol v konfrontaci se Západem. Tento názor vyslovil vojenský expert, bývalý pilot rumunského letectva Valentin Vasilescu.

Invaze NATO

Rumunský expert poznamenal, že Ukrajina se stala místem boje mezi Ruskem a Západem a v rámci této konfrontace Moskva splnila svůj tajný úkol.

“Zelenskij ještě nepochopil, o co Putinovi jde a proto neví, že Putin již dosáhl většiny svých cílů,” řekl Vasilescu.

V prosinci 2021 Putin požadoval od Washingtonu bezpečnostní záruky v souvislosti s pokračujícím postupem NATO směrem k ruským hranicím. Nedostal je, což znamenalo, že Rusko dříve nebo později bude muset čelit invazi NATO.

K odražení invaze sil Severoatlantické aliance by se podle Vasilesca musely ozbrojené síly RF spoléhat především na pozemní síly. V tomto ohledu Rusko nemá žádné problémy – armáda je dobře vycvičená a ruská obrněná vozidla jsou odolná a dobře chráněná. V mnoha ohledech dokonce předčí západní vozidla, navíc je země v případě potřeby připravena kdykoli zavést sériovou výrobu.

Problémem by nebyla ani palebná síla, protože ruský chemický průmysl vyrábí špičkové vysoce specifické impulzní složky používané pro munici pěchoty, dělostřelecké granáty, MLRS a střely země-země.

„Ruské pozemní síly převyšují NATO v počtu palebných bodů, zejména v oblasti velkorážních, více než 152 mm,“ říká rumunský vojenský expert.

Ruské zbraně jsou ale podle jeho slov přesností horší než ty, kterými disponuje NATO. Američané používají projektily naváděné GPS, které se snáze používají a hůře potlačují. USA přitom stejný naváděcí systém používají u mnoha střel a raket, jako jsou Excalibur, MLRS a ATACMS HIMARS. 

Rusko potřebovalo odhalit tajemství tohoto naváděcího systému, aby takové střely úspěšně zneškodnilo.

„Jak mohlo Rusko získat informace o vyspělých technologiích pozemních sil NATO, způsobech jejich bojového použití a také najít a otestovat protijed pro každou z nich, aniž by vyvolalo konfrontaci s NATO? Uhádali jste!” vysvětluje Vasilescu.

Test západních zbraní

Expert se domnívá, že ruské vojenské vedení předpokládalo, že Západ pomůže Ukrajině výcvikem vojenského personálu a poskytnutím moderních zbraní, jejichž přesné naváděcí komponenty chtělo Rusko otestovat. Moskva zároveň pochopila, že možnosti států NATO jsou omezené a pro potřeby Ozbrojených sil Ukrajiny nebudou schopny poslat takové množství zbraní, aby se to stalo pro Rusko problémem a zabránilo by provedení speciální operace.

„Pro Rusy to tedy byla zkouška západních zbraní nikoli na cvičišti, ale v reálných bojových podmínkách,“ řekl bývalý pilot rumunského letectva.

Vasilescu vysvětluje, že ozbrojené síly RF vypracovaly plán na studium některých typů naváděných zbraní NATO namířených na Rusko. Úkolem také podle rumunského experta nebylo udeřit na západní techniku ​​po jejím vstupu na Ukrajinu, ale neustále ze vzduchu sledovat trasy jejího předpokládaného použití. Odborníci z Ruské federace byli schopni vyhodnotit západní zbraně zabavené Ukrajincům.

Linie předání dat

Aby ozbrojené síly RF zaručeně dosáhly svého cíle, zneškodnily sovětské zbraně, které byly v arzenálu Ukrajiny. Výzbrojí sovětské éry disponovaly i další bývalé komunistické státy, které jsou nyní připojené k západnímu táboru. Tyto státy poslaly výzbroj ozbrojeným silám Ukrajiny, ale ta byla také okamžitě zničena ruskou stranou. V plánu bylo deaktivovat vzorky sovětského vojenského průmyslu – ten pak země NATO nahradily vysoce přesnými zbraněmi vlastní výroby.

„Součástí tohoto scénáře byla neutralizace významné části ukrajinského letectva, radarů leteckého průzkumu a protiletadlových baterií PVO v prvních dnech speciální operace. V souvislosti s tím státy NATO jako náhradu poslaly Ukrajině přenosné protiletadlové raketové systémy FIM-92 Stinger a MISTRAL, radary AN/MPQ-64 Sentinel a antiradarové střely AGM-88 HARM,“ říká rumunský vojenský expert.

Podle Vasilesca měla ruská strana zájem o gyroskopicky stabilizované GPS zařízení houfnic M777 a také o naváděcí hlavice protitankových střel NLAW a FGM-148 Javelin. Nejžádanější trofejí ale byla raketa M31 GMLRS, která má stejnou část jako taktická raketa ATACMS nebo řízená dělostřelecká střela Excalibur. Rusko nemělo šifrovací kódy pro přístup k vojenské složce satelitů GPS.

„Dne 29. srpna našli Rusové nevybuchlou střelu HIMARS s neporušeným naváděcím prvkem a spojili ho s americkým satelitem v síti GPS. Získali tak frekvenční a modulační charakteristiky, které umožňují přístup k satelitu, ale také i model zakódovaný pro přenos GPS souřadnic satelitu. Nyní mohou Rusové detekovat jakýkoli požadavek GPS souřadnic a namísto satelitního signálu syntetizovat silnější signál, aby odklonili raketu a nasměrovali ji na cíl,“ sdílí technickou stránku problému bývalý pilot.

Přístup k těmto informacím je pro Moskvu zásadně důležitý, protože satelity a průzkumná letadla NATO neustále hlídkují v severozápadní části Černého moře a přenášejí všechny pohyby ruských jednotek po tajné linii. Nyní jsou tyto informace zasílány ukrajinským silám, ale stejný datový spoj bude použit v případě invaze Aliance do Ruska. Proto je pro Moskvu nesmírně důležité studovat jeho strukturu a dekódování charakteristik rádiového signálu.

Údaje získané studiem a zachycením západních zbraní, které působí na Ukrajině, pomohou nebo již pomohly ozbrojeným silám RF získat neocenitelné informace. 

Rusko tak skutečně dosáhlo svého hlavního tajného cíle na Ukrajině.

PolitRussia

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3qaBJdi

sdíletj na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 07:50

Jo, jo, Putinovi se podařilo rozšířit NATO. Šikula.

Gales
4. 9. 2022 10:06
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Tak co chrchole.Jak si se vyspal? A pod jakým nickem?Spát si šel jako BASF a probudil si se jako Haha.Jinak,NATO se chová jako rakovina a rozšiřuje se samo.Jedině Sarmat mu určí hranice.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 10:42
Odpovědět  Gales

Protože mně cenzura furt blokuje.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:11
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Albi
4. 9. 2022 11:21
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Ale málo.
Naštěstí to nevadí, protože ty “štěky”, které vydáváte za komentář nikoho o ničem nepřesvědčí, takže – nepočítáme-li čas – škody jsou nulové.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:28
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Já bych tě, jako nepřátelského agenta nastrčeného BISkou, zabanoval nafurt. Nediskutuješ, ale (když pominu mantry a jeduflusy tvých spolutrollů) snažíš se o manipulaci pomocí lží – a víš že jsou to lži, stejně jako já s velkou pravděpodobností usuzuji, že teď oslovuji hlavního kačera z toho tvého houfu trollů a ne nějaké zoufalo, co tu pod tvým vedením blbnou na směny.
Co praktikuje tvé fašistické vedení – tedy tato vláda?
Všemi prostředky se snaží umlčet opozici pomocí cenzury, teroru a ohýbání zákonů – z nichž neohebné rovnou ignoruje. Tak kde bereš tu drzost stěžovat si na cenzuru, prodejný zmetku?

Gales
4. 9. 2022 18:59
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Tomu nevěř.IP adresa tě prozradí.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:10
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Frankie
4. 9. 2022 11:12
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Ty jsi neskutečný ocas. S takovými se národ už brzy vypořádá.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:48
Odpovědět  Frankie

Ten se dřív uchlastá a zdechne sám někde v zapomnění

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:29
Odpovědět  Lev Prch

Neuchlastá. Ufetuje.

Lev Prch
4. 9. 2022 16:48

Pro mě,za mně,kdyby zdechnul při kouření pornoJandoPutnovo dýmky míru…….😂

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:11
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Bezesporu si NATO přitáhl hezky na dostřel a nemusí se za ním lopotit kraj světa ajnštajne.

ZMann
4. 9. 2022 19:57
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Peking oficiálně potvrdil připravenost Číny postavit se i vojensky na stranu Ruska. Větší síla než spojenectví těchto dvou zemí na světě neexistuje.

Mezitím Írán také potvrdil svou připravenost postavit se na stranu Ruska, Egypt totéž, Severní Korea také, Bělorusové již před pár měsíci udělali dohodu a přidávají se další a další země.

Dokonce už i Indie zvažuje takovou možnost.

Kuba potvrdila možnost rozmístění ruských raket a jiné techniky na svém území.

No a dnes vyjádřila souhlas s rozmístěním vojenské techniky, dokonce i jaderných zbraní i Venezuela, země kterou dlouhá léta vykořisťovali američané a neustále jí ohrožovali, se postavila na vlastní nohy a zároveň si tímto zabezpečila i vlastní bezpečnost, kromě toho, že pomohla Rusku.

Amerika prohrává Rusové se již přestali doprošovat a v plné nádheře ukazují světu, že USA už dodiktovaly.

Evropa je vysloveně závislá na surovinově z Ruska, takže tuhý odpor nehrozí, postupně začnou některé evropské země spolupracovat.

USA se potopí ve vlastních problémech a přestanou, nic jiného jim totiž nezbývá, ohrožovat celý svět tak jako to dělají dosud.

Helena
4. 9. 2022 21:01
Odpovědět  ZMann

Samé dobré zprávy.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 21:36
Odpovědět  Helena

Pro nás jo, a moc!

Pijack
4. 9. 2022 08:06

Tento článek nepostrádá logiku. Je to chladná a nekompromisní analýza, velmi stručně popsaná, aby ji pochopil každý. Horší už to bude s komentátory mainstreamu. Ukřičený Libor Dvořák z Radiožumpy bude vřískat, až mu praskne žilka a analytik Votápek coby americký ocásek by zase jektal jak jezinka na splavu. Oni se ostatně již od února oddávají opravdové konspiraci, u které sami dobrovolně slintají blahem, že Ukrajina od samého začátku jenom vyhrává a žene okupanty až k Moskvě 🙂

ijn
4. 9. 2022 10:04
Odpovědět  Pijack

Ukrajina zanikne, a možná vznikne nacistické Polsko, proto se připojme k požadavků reparací od SRN a veřejně vysvětlujme, proč je nutné reparace zaplatit nejenom vyhlásit podepsat!!! ČR byl přiznán reparační nárok za II.WW ve výši 427 mld.Kč v úrovni měny Kčs r.1938=13 354 000kg měnového zlata, kolik nám dluží bez úroků dnes SRN??? nikdo nespočítá ???

Masunta
4. 9. 2022 09:22

Americký herec Steven Seagal, který má již od roku 2016 ruské občanství a je osobním přítelem
Vladimíra Putina, navštívil společně se štábem režiséra a moderátora Vladimíra Solovjova zničenou ubytovnu ukrajinských zajatců v Jelenovce a na vlastní oči viděl, k čemu došlo. Podle ruských vyšetřovatelů se ukazuje, že útok raketou HIMARS byl veden na objekt nejen s cílem vyděsit ukrajinské vojáky na frontové linii, aby se nevzdávali, protože rakety HIMARS si je najdou v ruských zajateckých táborech, ale jednalo se rovněž o likvidaci svědků. Zajatí Azováci totiž začali mluvit o tom, jak seděli se Zelenskym při jednáních v Polsku a v Kyjevě a jak jim vysvětloval, že Ruskou armádu je potřeba demoralizovat. A to tak, aby se ruští vojáci báli vstupovat do dobrovolných ruských sborů. Zelenskyj podle vyšetřovatelů nařídil vybraným členům praporu Azov, aby prováděli tzv. teatrální zvěrstva s ruskými zajatci, aby to vyvolalo šok na ruských sociálních sítích, aby to otřáslo ruskou veřejnosti. K těmto činům potom opravdu začalo docházet, podřezávání zajatců, vypichování očí, střílení do kolen a Zelenskyj v Kyjevě velitelům Azov připomínal, aby všechno bylo důkladně natočeno a potom hned publikováno na sociálních sítích, zejména na těch ruských. Azováci z Azovstánu byli odveze odvezeni do Jelenovky. Během ukrajinského raketového útoku HIMARS jich v ubytovně zemřelo 50, dalších 70 bylo zraněno.
Azováci ruským vyšetřovatelům popsali jednaní s americkým vojenským atašé na Ukrajině,

Masunta
4. 9. 2022 09:24
Odpovědět  Masunta

rovněž budou mluvit i o polské vojenské rozvědce, jak úkolovala Azováky, aby prováděli provokace a zabíjeli Ukrajince v panelácích, potom aby do budovy vystřelili z několika houfnic a na místě potom rozházeli několik fragmentů ruských raket Kaliber, aby z toho bylo obviněno Rusko. Tohle podle ruských vyšetřovatelů radila polská vojenská rozvědka Azovákům již třetí den po zahájení speciální vojenské operace Ruské armády na Ukrajině. Azováci se rovněžvyšetřovatelům Generální vojenské prokuratury RF rozpovídali i o tom, jak Zelenskyj pohrdá evropskými politiky jako slabochy, kteří na Ukrajinu posílají “zasraný šrot” a očekávají od Zelenského vděk.Vrcholem monstr-procesu procesu má být obžaloba Zelenského, proti němuž budou svědčit Azováci a jejich nahrávky Zelenského na mobilech.Co je však nejzásadnější, to je podle Solovjova informace vyšetřovatelů, že vrcholní členové Azovu jednali se Zelenským v mnoha případech v Polsku a nikoliv v Kyjevě. To pouze potvrzuje, že Polsko je do války zapojeno více, než se dosud myslelo. Azováci tak mají pro Kreml tisíckrát větší cenu jako živí než jako mrtvoly, protože mají být korunními svědky proti Zelenskému.

Masunta
4. 9. 2022 09:25
Odpovědět  Masunta

Mnozí z nich si totiž pořídili na své mobily tajné zvukové nahrávky rozhovorů se Zelenským a ruská prokuratura z těch záznamů chce udělat naprostý a strhující vrchol celého monstr-procesu. Na nahrávkách je podle Solovjova “všechno a ještě víc“. Rusko je na rozdíl od Západu pořád normální zemí, kde lidé milují vlast, prezidenta, netrpí zimou, mají co nalít do nádrží aut, mají kde bydlet, mají za co bydlet, mají co jíst a pít, mají normální život. A chtít dnes normální život je prostě na Západě pomalu zločin. Proto je z hlediska procesů řízení logické, že ti, kteří propagovali hodnoty Ameriky koncem 80. let, se dnes stěhují do Ruska.
Český List (https://t.me/…ist
https://t.me/…ist)
https://t.me/…401
srpen 2022

Masunta
4. 9. 2022 10:05
Odpovědět  Masunta

Mnozí z nich si totiž pořídili na své mobily tajné zvukové nahrávky rozhovorů se Zelenským a ruská prokuratura z těch záznamů chce udělat naprostý a strhující vrchol celého monstr-procesu. Na nahrávkách je podle Solovjova “všechno a ještě víc“. Rusko je na rozdíl od Západu pořád normální zemí, kde lidé milují vlast, prezidenta, netrpí zimou, mají co nalít do nádrží aut, mají kde bydlet, mají za co bydlet, mají co jíst a pít, mají normální život. A chtít dnes normální život je prostě na Západě pomalu zločin. Proto je z hlediska procesů řízení logické, že ti, kteří propagovali hodnoty Ameriky koncem 80. let, se dnes stěhují do Ruska.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 09:33
Odpovědět  Masunta

Tak to už je hodně stará zpráva.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:11
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Lev Prch
4. 9. 2022 11:49
Odpovědět  [Trol-1] Haha

A že seš výsledkem nepovedeného incestu kamene a cihly je taky strašně stará zpráva.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:31
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Zato pravdivá. Občas je třeba ji připomenout, bo lidé zapomínají.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 09:48

Potřebuji si dát pauzu, překvapil čečenský lídr Kadyrov. Nějak ho to tažení do Berlína unavilo.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:11
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:33
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Pauzu jako šéf státu. Co tu je k nepochopení?

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 18:00

Odkdy je Čečensko stát? Vždyť jeho úsilí o nezávislost utopilo Rusko v krvi.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 21:42
Odpovědět  [Trol-1] Haha

On je Kadyrov Rus?

Covid zdravíčko
4. 9. 2022 14:50
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Covid prcek mu vlezl do řepi

Lev Prch
4. 9. 2022 15:14
Odpovědět  Covid zdravíčko

💩💩💩💩💩💩💩💩💩

Gales
4. 9. 2022 10:18

Myslet si může ,,expert” co chce.

Pavel
4. 9. 2022 10:40
Odpovědět  Gales

Přesně tak, co má Putin přesně v plánu neví nikdo. Každý velký vůdce si to zásadní nechává pro sebe. To naši škůdci zemští se naopak netaji tím, že zlikvidovat a ožebračit náš národ dostali jako poslání od svých páníčků. Z jejich počinů to čouhá jako sláma z bot. To co provádí s tímto národem je horší než to, co prováděla cizácká římskokatolická šlechta a klér po bitvě na Bílé hoře. Do těchto dnů od převratu rozkradli národu majetek lidu, teď již ožebračují a rozkrádají přímo to, co si občan našetřil ze svých výdělků a rozdávají to cizím bez ohledu na ožebračování vlastních lidí. Všichni ti, kteří pracují proti vlastnímu lidu jsou vinni a měli by se za svoji činnost zodpovídat. Tyto rozkrádačky přece musí jednou skončit.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 10:43
Odpovědět  Pavel

Führer to dělal podobně.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:12
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Ty seš chuj jak bratrofotr tvůj 😂

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 14:33
Odpovědět  [Trol-1] Haha

(_!_)

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 13:55

Moskva pochopila? Jak jako pochopila? Co je to za blbost?
Moskva byla informována svou rozvědkou!
Na to vem jed. V ostatním souhlas. Akorát si myslím, že to opuštění HIMARSu tehdy – nevím už kdy přesně – nebylo náhodné. Zajímalo by mě, zda si některý – případně všichni – ti “opouštěči” – po opuštění HIMARSu záhadně finančně nepřilepšili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Covid zdravíčko
4. 9. 2022 14:53

máš mozkovou smrt – pochop to. Moskva v plamenech nebude hasit požár … budou brečet. Že u nich moroz.

Lev Prch
4. 9. 2022 15:15
Odpovědět  Covid zdravíčko

F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:51
Odpovědět  Covid zdravíčko

Už sis utřel nudli, bys neponudlal klávesnici, i di ot ku?

primak
4. 9. 2022 17:04

Dle ruského tisku:
Kyjev se pokusil o provokaci v Záporožské JE v rozporu se scénářem práce mise MAAE, dohodnutým na úrovni organizace a OSN. Uvedlo to ruské ministerstvo obrany, uvádí RIA Novosti.

Podle agentury museli speciálně vyškolení „zástupci médií“ z Ukrajiny, Spojených států a Spojeného království cestovat v koloně MAAE do jaderné elektrárny, aby v přítomnosti mise informovali světové společenství o přechodu stanice. pod kontrolou Kyjeva — auta novinářů byla bez schválení připojena ke koloně misi.

Přístup na území oblasti Záporoží kontrolované ruskou stranou však musel být striktně založen na seznamech a pro bezpečnost mise MAAE v JE byly všechny cizí osoby zastaveny a nebylo jim umožněno překročit kontaktní linii s kolonou aut. .

primak
4. 9. 2022 17:05
Odpovědět  primak

Na žádost sekretariátu MAAE zároveň více než 60 zástupců médií, mimo jiné z Francie, Spojených států, Číny, Dánska, Japonska, Německa, Turecka, Kataru, Spojených arabských emirátů, Jižní Koreje, Vietnamu a dalších zemí, byli pozváni k pokrytí práce mise v JE.
https://lenta.ru/news/2022/09/04/provocc/

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 21:45
Odpovědět  primak

Díky. Val

Zdeněk
4. 9. 2022 21:59

Co sem pořád taháte USA ? Na Ukrajině válčí Ukrajinci, za Ukrajinské peníze ukrajinskými zbraněmi, velení a logistika je taky ukrajinská, stejně jako zpravodajství a průzkumné informace z ukrajinských satelitů a ukrajinských průzkumných letadel AVAX, létajících podél fronty. USA s tím nemá nic společného !

Mirek
4. 9. 2022 22:10
Odpovědět  Zdeněk

To opravdu nevíš, že na Ukrajině válčí vojáci mnoha národností (Ukrajinci, Poláci, Češi, Kanaďané, Američané, Australané, Britové, Baltové a pod.) americkými zbraněmi, za americké peníze pod americkým velením a průzkumem a americkým naváděním střel a pod. ?? To je americko ruská válka a nedopadne pro nikoho dobře, nikdo nemůže couvnout ! Amerika by naprosto ztratila respekt a Rusko by se rozpadlo ..