Rogozin: Kyjev neosvobodíme, ale zmocníme se ho, stejně jako jsme dobyli Vídeň, Berlín, Budapešť

Buď Západ a jím podporovaná Ukrajina se svým „kolosálním potenciálem napumpovaným nenávistí a zbraněmi, nebo Rusko, které nebude osvobozovat, ale dobyde Kyjev, stejně jako ve Velké vlastenecké válce dobylo Vídeň, Berlín, Budapešť. Oznámil to 1. prosince bývalý šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin.

„Když říkáme ‚denacifikace‘, co tím myslíme? Být hrdý na to, že jsme zabili 300 ukrajinských vojáků denně, nebo jich bylo 1000 denně? Tohle je boj, tohle je válka. Ve skutečnosti už nikdo nikoho nelituje. Přinejmenším z Doněcku, Lugansku se nikoho litovat nechystají. Jsou nesmírně odhodlaní. A proto půjdou až do konce,“ řekl Rogozin v pořadu Vladimira Solovjeva.

Vyjádřil také názor na to, jak konflikt na Ukrajině „skončí“.

“Jak to všechno skončí,” pokračoval Rogozin. „Jsem opravdu hluboce přesvědčen, že se Kyjeva zmocníme, nikoli osvobodíme. Osvobozujeme Donbas. Všechno ostatní vezmeme, stejně jako jsme dobyli Vídeň, Berlín, Budapešť. Protože tohle nemůžeme fyzicky přenechat našim dětem, našim vnoučatům. Pokud se zastavíme, pak budeme mít na našich západních hranicích kolosální potenciál napumpovaný nenávistí a zbraněmi, což zpochybňuje samotný fakt naší existence. Takže buď my, nebo oni. Také jsem si dříve myslel, že myšlenka rusko-ukrajinské války je šílená. Smál jsem se a řekl svým přátelům, kteří o tom mluvili, že jsou idioti. Nyní mohu říci, že pokud jsme se již dostali do tohoto boje, musíme jít až do konce”.

Vzpomněl si, že žil v Kyjevě, „když byl ještě v první třídě“.

„Tohle město dobře znám. Jeli jsme tam s manželkou na líbánky, když nám bylo 19 let. Miluji to město, ale dobydu ho”, uzavřel Rogozin.

Rogozin vedl začátkem listopadu inspekční skupinu vojenských poradců v zóně speciální vojenské operace na Ukrajině, která poskytovala vojensko-technickou podporu vojskům Doněcké lidové republiky.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3AZVWZ1

sdíletj na

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
3. 12. 2022 00:14

Z ae

Eliot

Ano. Uz sa vrha NATO aj cez svoje podvolene clanky . Samozrejme tam vrhne do prvej linie tak ako onehda Turek janiciarov. A USA vojak bude vzadu drzat pozicie. V Polsku. Ale inak si to ods*ru Poliaci mozno sa prida i donuteny Cech a Slovak. Teda staty najviac zalezene v Usiackej zadnici. Momentalne .
Ukrajina sa bude kuskovat ako dort, to sme si vypisovali davnejsie a este pred specop. Lenze to asi tak nebude. Ani Madar, ani Poliak a ani Rumun si nic nebude uhryzkavat ked nelial krv.
4 Odpověz
Pro 2, 2022 22:29

ezlen otkat

Čekal někdo něco jiného když od rozpadu sajuzu prý nikdo nezaregistroval hranice ukr aby na tom mohli byť právníci bazírovat? To je přesně území které se kdysi za kolonialismu označovalo hin sun leones ale i symbolicky i když tam lvi nebyli – země nikoho. A tak je úžeři samozřejmě berou protože kromě nábožentví mamona nemají morálku a lidé jsou jen problém pro ně za všech okolonstí i když jim tvoří zisky tak samozřejmě málo, protože jejich zkumáci jim strkají že vydrží takřka vše. Tedy jsou bez emocí, no ano když je to nebolí a u nich platí na 100 pro že z cizích krev neteče a nemají zpětnou vazbu sebekontroly jako tady etalon maskot, emoční invalida a budu umírněný – polotvor/boot bot, bum palička primitiv. U něj je to vědomí asi mizivé na úrovni záznamového zařízení memoráka viz pfijalenko a je nepovedený obraz byť standartu. Že je divný mu dává spousta l

sergej
3. 12. 2022 00:15
Odpovědět  sergej

dokončení
Že je divný mu dává spousta lidí a co tupý kašpar? Mele svou A hulvátsky kádruje, no to mne podrž, nevychovatelný spratek. Vůbec nereaguje na své okolí jako živočich a když jsem dal že je kokot dřevěný plechem pobitý tak asi je to výstižné přirovnání.
0OdpovězUprav
Pro 3, 2022 0:09

Pavel
3. 12. 2022 00:50
Odpovědět  sergej

je mi opravdu smutno minulý týden jsem byl navštívit kluky dole na moravě co jsem s nima dělal automechanika – jejich svatomartinecký je sice mladý ale dobrý a vzpomínali jsme jak jsem každý rok cca dvakrát přes CKM a SSM jezdili do k
Kyjeva na družbu s jejích svazem mládeže dnes když potká ty namyšlený č…… akorák si odplivnu kde jsou ty milý a slušní lidé

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 12. 2022 01:03
Odpovědět  Pavel

Nejspíš mrtví. Na Ukrajině možná zbyl jen už ten póvl doplněný cizími žoldáky. Takový, který se dokázal frontě dlouho vyhýbat. Ale na každého jednou dojde.

Gales
3. 12. 2022 10:41
Odpovědět  Albi

Právě v těchto hodinách zabíjí ruští vojáci stovky polských žoldáků v Artěmovsku (Bachmutu). Všude na radiových stanicích z vysílaček je slyšet křik a řev v polštině a volání k Bohu, všude samí Poláci na cestě k Banderovi. Peklo války. Ukrajinci již došli v Artěmovsku, už nejsou, jenom polští žoldáci.

Helena
3. 12. 2022 11:44
Odpovědět  Gales

Když tam chtěli, tak to mají…..

josef
3. 12. 2022 21:05
Odpovědět  Gales

Jen aby ten americký projekt hřbitovů počítal se všema.

Evžen
3. 12. 2022 15:23
Odpovědět  Pavel

Ti milí a slušní lidé nemají na cestu…!

PENNYS
3. 12. 2022 08:42
Odpovědět  sergej

Jsem stejného nazoru.Rusko by nic nezískalo kdyby si z Okrajiny ukouslo jen kousek!
UKRAJINA MUSÍ BÝT VYČIŠTĚNÁ A VRÁCENÁ ZPĚT RUSKÉMU NÁRODU!!!

Lenka
3. 12. 2022 09:31

Takže pro Evropu – kdo bude chtít zdroje – ideologická převýchova v toto duchu: ruka která tě krmí se nekouše. Ono ve skutečnosti bude stačit upravit osnovy školního dějepisu a konečně psát pravdu. 40 let to kontrolovat a bude v Evropě klid.
PS : Pravdu neříkali ani za socíku – nelhali, ale neříkali pravdu celou.

Aleš
3. 12. 2022 09:39

Mě Ukrajina nezajímá, Mě zajímá kdy padne říše temnoty USA a EU. Fašizace EU již nejde popřít.

Gales
3. 12. 2022 10:42
Odpovědět  Aleš

Ať chsípnou.

Jan
3. 12. 2022 11:42

Pozor ! Rogozin je pindos a sabotoval jako sef rozvoj ROSKOSMOSu. Rusove zaostali v satelitni technice i jinak. Byl odvolan a Rusove pod novym sefem horecne dohaneji zpozdeni a vypousteji nove satelity.
Poradce Rogozina Safronov predaval informace o vyvoji sluzbam NATO a USA. Dostal 20 let za spionaz. Takovych tam je a jsou hodne vysoko. Zase potrebuji rozlozit Rusko zevnitr! Porazit ho vojensky nemohou.
Nejvetsim nebezpecim jsou patrioti hubou, kteri ve skutecnosti pracuji pro prevrat v Rusku a oslabeni Ruska. CIA chce tyto nespokojence opet uplatit a organizovat proti ruskemu statu.

Pavel z Moravy
3. 12. 2022 14:07
Odpovědět  Jan

Nu, nemá to Putin s Lavrovem jednoduché, ale přesto si myslím, že o většině zrádců mají přehled, jen je potřebné chytit je při činu.

Gene
3. 12. 2022 21:29
Odpovědět  Jan

Presne tak Jane. Dalsi byl Medvedev.

Frankie
3. 12. 2022 12:11

Problém ale je v tom, že těch nácků je po celé Evropě opravdu hodně.

ladik
3. 12. 2022 18:02

Kurwa, vezměte i Prahu.

vavi
3. 12. 2022 23:01
Odpovědět  ladik

Aj našu Bratislavu …