Krize UKRAJINA

Riposte Laïque: Ukrajinská armáda na pokraji vyhlazení

Valérie Bérenger

Již několik dní nám „oficiální“ evropská média opěvují „porážku“ Ruska. 30 km ústup Rusů… Oslavují postup Ukrajiny v Charkovské oblasti jako velké vítězství. Chudáci šílenci! Každý rozumný stratég by jim mohl vysvětlit, že je výhodnější strategický ústup z Izjumu, lépe nalákat nepřítele do pasti, než se nechat zbytečně obklíčit a utrpět velké ztráty. A to je přesně to, co ruské armády udělaly, strategický ústup, s vydatnou leteckou a dělostřeleckou podporou, protože někdy je lepší vědět, jak prohrát bitvu, abyste vyhráli válku!

Výsledek ? Stačí vidět dlouhé řady sanitek přijíždějících do již tak přeplněných nemocnic v Charkově a dokonce i v Kyjevě, abyste pochopili, že  takzvaná ukrajinská ofenzíva stála Zelenského značnou část jeho armády.

Některé zdroje uvádějí údaje o 2 000 nebo dokonce 5 000 mrtvých a zraněných.  Bezdůvodný, nesmyslný a zbytečný masakr, vezmeme-li v úvahu, že Rusko rozmístilo na Donbasu v nejlepším případě pouze 150 000 vojáků, zatímco Ukrajina zmobilizovala všechny své způsobilé občany a nasadila dalších 450 000 vojáků. 

Pseudoúspěch kyjevského režimu, který se již dusí krví svých vlastních militantů. Mikrovítězství, které skončí jako obvykle totálním kolapsem, přestože ruské síly stále bojují – zatím – jeden proti třem, a to nejen proti Ukrajincům, ale proti všem silám NATO.
https://t.me/boriskarpovblog/2752

A k čemu tohle všechno? Aby Ukrajina vstoupila do NATO. Tisíce mrtvých, zraněných, na čí rozkaz? Američanů, Anglosasů, se spoluúčastí EU s Macronem v čele!

Macron, který si „troufá“ požádat Vladimira Putina, aby zastavil svou „zvláštní operaci“ na Ukrajině a zároveň dodává Ukrajině děla Caesar a těžké zbraně, které zabíjejí civilisty včetně dětí.

Macron, který se odvažuje požádat Vladimira Putina, aby ruské síly stáhly všechny své zbraně, těžké i lehké, ze Záporožské jaderné elektrárny, přičemž soudí, že ruská okupace je příčinou dnešních rizik pro celou elektrárnu. Přičemž to byli Ukrajinci, kteří zaútočili a Rusové zabránili nejhoršímu!

Z koho si dělá srandu? V pokřivené a zvrácené mysli Macrona je možné všechno.

Chcete-li vyhrát válku, musíte také naplánovat vítězství v poválečném období! Poválečné období se však nevyhrává bombardováním nevinných civilistů, ani mučednickou smrtí obyvatelstva, o kterém tvrdíte, že ho chcete osvobodit (pokud nejste členem NATO!). To je jasné!

A přesně to Rusové dělají. Chirurgické údery, které mají zabránit nejhoršímu v regionech, které chtějí osvobodit, a vyhnout se co největšímu počtu civilních a vojenských obětí, protože ztracené lidské životy jsou pro Vladimira Putina příliš drahé.

A to je celý rozdíl mezi rozumným člověkem, který se snaží co nejlépe zachránit životy svých budoucích spoluobčanů, prezidentem země obrovské jako kontinent, představující 1/6 planety, a šílenstvím sponzorů Zelenského.

Protože Rusko, nezapomínejme, to jsou obrovské přírodní zdroje. To je země s jedinečnou kulturou, ve které neexistuje tolerantní postoj k perverzním a duši ničícím západním pseudo „hodnotám“. 

Je pravda, že pro Rusy by bylo snazší vymazat Kyjev a veškerou civilní a vojenskou infrastrukturu několika údery, aniž by se museli ptát. Válka by už skončila, ale za jakou cenu? Nestavíme však zemi na mrtvolách. Nemůžete budovat zemi beztrestným ničením lidských životů. 

Rusko není NATO! Kobercové bombardování nebo použití jaderných zbraní proti nevinným civilistům není metodou Ruska a ani se nestane.

Rusko se snaží vybudovat multipolární svět založený na skutečných normách mezinárodního práva respektovaných všemi. Na rozdíl od Američanů a EU však Rusko nikdy nebude vyzývat své spojence, aby dodržovali pravidla, která samo poruší. Když chceme, aby lidé dodržovali pravidla, jdeme jim příkladem!

Je to však Západ, kdo rozpoutal s Ruskem největší „proxy válku“ v dějinách, a to až do posledního Ukrajince. Pro NATO je to videohra, ve které řídí akce Kyjeva. Ukrajinští představitelé vojenské rozvědky veřejně uznali, že Washington se přímo podílí na koordinaci každého cíle amerických raketových systémů Himars. 

Ukrajinu zaplavují vojenští instruktoři, zpravodajské služby a západní žoldnéři a výcvikové kurzy pro ukrajinské ozbrojené síly a na ně navázané žoldáky se konají v řadě zemí aliance a zejména v Polsku a dokonce i ve Francii. Jak dlouho to budeme tolerovat?

A co dělá Kyjev od roku 2014? 

Neúnavně ostřeluje obyvatelstvo Donbasu, jako NATO ve všech válkách, které Američané vedli po celém světě: kilometry džungle a vesnice vymazané z povrchu země napalmem ve Vietnamu; Bělehrad bombardovaný 78 dní a kde zabíjeli pouze civilisty; Irák napadený na základě lži vykonstruované v Kongresu USA…  seznam amerických zvěrstev je nekonečnou litanií smrti, zmaru a krve. 

Je to ale překvapivé pro zemi postavené v 18. století na potu a krvi vězňů podle zvykového práva, kteří často dostávali na výběr mezi smrtí oběšením nebo doživotním otroctvím v nových amerických koloniích?; prostitutky nachytané v ulicích Londýna; horalové, kteří přežili Culloden (1746) – alespoň ti, kteří nezemřeli hlady v anglických věznicích, odsouzeni k otroctví.

Co můžeme čekat od potomků země, která byla celou dobu postavena na krvi a smrti jiných?  Nebyla první genocida Američanů genocida Indiánů, kterých bylo při příchodu prvních anglosaských útočníků 15 milionů a o sto let později jich zbylo jen asi 400 000?

Po stažení ruských jednotek obyvatelé Charkovské oblasti hromadně prchali do Ruska, aby nebyli zmasakrováni ukrajinskými silami.Tito civilisté skutečně vědí, jaké jsou důsledky „osvobození“ ukrajinskými nacisty, jejichž agrese vůči obyvatelstvu, které označují za „kolaboranty“, již zřejmě začala.

Právě včera byly 4 největší tepelné elektrárny v regionech pod kontrolou Kyjeva – Charkov CHPP-5 a Zmievskaja CHPP v Charkovské oblasti, Pavlograd CHPP-3 v Dněpropetrovské oblasti a Kremenčug v Poltavské oblasti, bombardovány přesnými střelami. Po odstavení Záporožské jaderné elektrárny se kolaps hlavního systému zásobování elektřinou rozšířil do Kyjevské, Sumské, Dněpropetrovské, Karchovské, Oděské a Záporožské oblasti a také na území Doněcké republiky, která je stále pod kyjevským režimem. 

Ruské síly se však v rozporu se svým zvykem k odpovědnosti za tyto útoky žádným způsobem nepřihlásily.

O nich informovali pouze ukrajinští pozorovatelé a – shodou okolností – západní tiskové agentury.
https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-accuses-russia-attacking-power-grid-revenge-offensive-2022-09-11/

Po tolika lžích o pseudomasakrech provedených Rusy, kdo může dokázat, že tyto útoky jsou dílem ruské armády? Nikdo!

Je jasné, že NATO a jeho zlověstní spojenci dělají vše pro to, aby tento lokální konflikt nabyl mezinárodního, ne-li globálního rozměru.

Vladimira Putina lze pochopit, když prohlašuje, že nemůže věřit západním představitelům, kteří operují jen s podvodem a lží. Vzdejme hold jeho obezřetnosti a moudrosti, která nás možná zachrání před novou světovou válkou. Válkou, kterou Francouzi nechtějí a ve které odmítají být spolupachateli!

Valérie Bérenger, publikováno na Riposte Laïque 12. září 2022.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3d6SxyY
https://bit.ly/3QPnMwg

sdíletj na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
14. 9. 2022 22:23

Na kanálu Seznam se už velkohubě slaví,že banderovci do několika dní vyženou Rusy
z jejich půdy a tady najednou francouzský komentář,že je ukrajinská ozbrojená banda
na pokraji vyhlazení,dozvědět se tohle gauleiter Fiala a jeho věrní,tak s Francií přeruší
diplomatické styky a pošle 3 naše gripeny bombardovat Paříž.

Albi
14. 9. 2022 22:51
Odpovědět  janle57

🙂 🙂 🙂

Tom
14. 9. 2022 23:53
Odpovědět  janle57

Ze je ten seznam plny blbcu se vi uz delsi dobu…

oldoo
15. 9. 2022 10:10
Odpovědět  Tom

Blbců ne,zločinců.

Frankie
15. 9. 2022 12:37
Odpovědět  janle57

Kanál seznam vůbec nemá smysl číst. Je to tam banda prolhaných kreténů podobně jako ČT a Goebbels 24.

Markýza
15. 9. 2022 14:02
Odpovědět  janle57

A dopadne to takhle: :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=fIs6e6vYc_g

Okolo
15. 9. 2022 23:57
Odpovědět  Markýza

Ten konec s ožralým ruským diplomatem, typu Brežněva, je víc než trapný!

Masunta
14. 9. 2022 22:48

Západ už rétoriku mění. Ukrajinci přišli útokem na Cherson o 40 % dodaných zbraní a nyní nemají čím doplňovat. Stejně tak mají nedostatek lidí, letadel, tanků, dronů. A Rusko tam ničí infrastruktury – mosty, přehrady, voda stoupá. Ukrajinci jsou jakoby obklíčeni přírodními překážkami a jsou stále zoufalejší. Britové Zelenského tlačí do dalšího útoku, ale ani on takový blázen není. Zelenskij sice navštívil Izjum, ale to udělal ve svém životě naposledy.

Albi
14. 9. 2022 22:50

K čemu bude mrtvým Ukrajincům osvobozená Ukrajina a nezbyde-li žádný Ukrajinec, bude ještě Ukrajina Ukrajinou?

Masunta
14. 9. 2022 23:15
Odpovědět  Albi

Má to být “kvazistát,” jak jsem četl. Jistě bez armády, max policie a malá Národní garda, možná pohraničníci, jen s ručními zbraněmi. Nové volby, zákony a nový poněkud (ne vysloveně 100% proruský) proruský prezident. Ještě bude dělat problémy Polsko a možná Turecko. Putin má na sjednocený Západ ovládadlo a minimálně 4 organizace převážně asijských zemí – například i ŠOS, vstřícnost i S. Arábie – ta chce myslím i do BRICS – zájemců je přes 10 – myslím že dokonce 17. Ovládadlem jsou také kohoutky na plynovodech a ropovodech a zbraně, které dosud ani nepoužilo.

Albi
15. 9. 2022 10:49
Odpovědět  Masunta

Jistěže to “něco” bude. Ale bez Ukrajinců, které si úspěšně vyhubí jejich mírumilovný prezident, Ukrajina těžko. Ani co se názvu, natož obyvatel týká.

Lev Prchala
15. 9. 2022 08:15
Odpovědět  Albi

Jejich problém.Hlavně,ať táhne ten odpad,co je v ČR a to do JEDNOHO!.-////

Markýza
15. 9. 2022 14:14
Odpovědět  Albi

Však není už teď. Kolik té jejich úchvatné černozemě jim ještě patří?

Lev Prch
15. 9. 2022 21:20
Odpovědět  Markýza

Nic,ale dobře jim tak🤣

primak
15. 9. 2022 05:18

Právě včera byly 4 největší tepelné elektrárny …bombardovány přesnými střelami…

Ruské síly se však v rozporu se svým zvykem k odpovědnosti za tyto útoky žádným způsobem nepřihlásily.

Ve vedlejším článku “Poslední schůzka politiků” se píše něco jiného.

Lev Prch
15. 9. 2022 06:18

Vyhladit nazibanderovce i žoldáky, kteří jim pomáhají…… VŠECHNY!😡😡😡😡😡

Masunta
15. 9. 2022 08:50
Odpovědět  Lev Prch

U psych. postižených (tedy škodičů) je velmi rozvinutý příklon k násilí. Cokoliv, co by takovým pomohlo lézt po zádech jiných nahoru, podporují. Skuteční lidé se v jejich přítomnosti necítí dobře a koukají zdrhnout. Znám jednoho, v žádné práci nevydržel, žena i dcera mu utekly a dcera si chtěla změnit příjmení. Má ten psychouš 4 exekuce.
TOBĚ, kdybych mohl o tom rozhodnout, bych rozhodl provést některou z těchto procedur, k dosažení nirvány, zenového myšlení, pokory: Čůrání na kovový předmět pod napětím 500 voltů – dvě terapie denně. Nebo: provést jedenkrát týdně baštonádu. Tu si vygugli sám. Milánek náš rup … psych by byl vykonavatelem. Potom by jste se vystřídali. Také gorilí samec obojetník v ZOO Praha by ti za hodinu pobytu s ním jistě přeorganizoval ty 4 střely v řechtačce. Jako terapii bych prosadil každodenní sledování seriálu Detektiv Mardok – každý díl třikrát za sebou.

Lev Prchala
15. 9. 2022 09:06
Odpovědět  Masunta

A teď mi ty degeneráte řekni,cos tím výblitkem zase sledoval??????
Nechceš jít oblažovat kamarády před záchytnou stanicí nebo jedovatý plazy do ZOO?

Masunta
15. 9. 2022 09:15
Odpovědět  Lev Prchala

Vidíš, žes to pochopil. Na to stačí 4 střely v řechtačce.

Lev Prchala
15. 9. 2022 10:07
Odpovědět  Masunta

F73+A52+F22+F100+F102+F104+F200+F600+F800+F801+Q56+G10+N393…..s tímhle výčtem “””rodinných předností””” není divu,že umíš jen Ctrl-C a Ctrl-V.

Albi
15. 9. 2022 10:56
Odpovědět  Lev Prchala

Tohle asi neokopíroval, tak podrobně vypsáno to může být z osobní zkušenosti. 🙂

Lev Prchala
15. 9. 2022 11:11
Odpovědět  Albi

Máš pravdu,
to,co””hodil do placu v 8,50″” je určitě odzkoušenou jím osobně.-)

Pavel K
15. 9. 2022 07:27

Dobrý článek a hezky shrnuto. Všude samej pokrytec, všude. Tato pokřivená povaha by měla být snad trestná, je to taková Jidášovina. Ještě že Putinovo Rusko to má v té své hlavě přece jen trochu srovnané a že nekoná zbrkle a nerozvážě. Tomu dík Gosudarovi V.V. Putinovi.🍀❤👍🙋‍♂️

Misa z Moravy
15. 9. 2022 07:33

Velké ztráty jsou na obou stranách, Ukrajinci však na DLR dále postupují (Lyman, Lysyčansk ad.) a Rusové ustupují. Dle Putinova rozkazu měl být dnes celý Donbas Ruskem obsazen, to se nestalo.

Lev Prchala
15. 9. 2022 08:16
Odpovědět  Misa z Moravy

Ale no tak,všeho do času…..

Albi
15. 9. 2022 11:07
Odpovědět  Lev Prchala

Oni ti zdejší “vojenští taktici a stratégové” nechápou jedno:
Na světové šachovnici nejsou jen dva “hráči”, ale i kdyby byli, nikdo z nich neví, jaký tah udělá protivník. Takže situace se může měnit každou hodinu a ten druhý musí své plány upravit, než provede následující tah. A má na to minimum času – nejvíc zákeží na schopnosti okamžitě a správně se rozhodnout.

Jenže ti naši “vojnoví experti” analyzují stav ex post – a to se jim to hodnotí, když už znají průběh i výsledek.

Frankie
15. 9. 2022 07:40

A může mi někdo sdělit, proč Rusko stále dodává na Ukrajinu plyn a ropu? Tu ropu, ze které se v rafinériích vyrábí nafta pro ukrajinskou bojovou techniku, která zabíjí ruské vojáky? Proč Rusové neútočí na dopravní uzly aby zamezili přísun nové techniky na frontu? Celé se mi to nějak nezdá.

Pavel K
15. 9. 2022 07:52
Odpovědět  Frankie

Něco podobného jsem včera večer řekl ženě, že se mi to zdá jedna velká komedie. Když ukazovali záběry z Oděsy, nebo po ostřelování Dombasu, tak jsem viděl fotky rozšmelcovaných lidí i dětí. I videa jsem viděl a zde nevidím mrtvoly, maximálně někde když si někdo lehne do pangejtu. To že někde dostane zásah tank, tak to jse udělat na dálku řízeně. Nakonec to bude komedie jako okolo dvojčat 11.9. 2001.🤣

Pavel z Moravy
15. 9. 2022 08:59
Odpovědět  Pavel K

Příteli Pavle, kdo a co by tím sledovali? Jedno je jisté, západní kapitál baží po ruských surovinách, takže by chtěl Rusko ovládnout. Přece jim ale Rusové neodevzdají svoji zemi? Možnost, že toto je plán nadnárodní plutokracie/ plutokrat nectí národnost a příslušnost ke svému národu, jeho národní příslušností jsou prachy/ by potom znamenalo, že se všichni dohodli na NWO. Ale to mi nějak s Rusy nejde dohromady, protože to by potom znamenalo přijmout veškeré zvrácené hodnoty západu. A to, že je západní svět zvrácený a šílený je natolik průkazné, jako, že sluníčko vychází na východě. Takže je možné, že to bude pro nás velkým překvapením, co z tohoto konfliktu vzejde. My ale zůstáváme zatím otroky Bruselu a našich páníčků, což je nejhorší zpráva vyslaná do éteru naší malé kolonie.

Pavel K
15. 9. 2022 11:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj kamaráde, tak co se týče Ruska to je jasné, ale já zachytávám signály🤣ne tedy od fialenka, že jim jde společně rozjebat Evropu no a třeba i obětovat pár tisíc ukrajinců. Nevím, ale dokud to rusové nevezmou pořádně do svých, budu obezřetný a ve střehu. Něco tu nehraje. Čau a posílám pozdravy na sever Moravy. Prej se to tam začíná rojit čmoudy. 🙋‍♂️

Lev Prch
15. 9. 2022 12:01
Odpovědět  Pavel K

Klidně můžou obětovat všechny, zvlášť, ty z ČR 😡

Albi
15. 9. 2022 14:05
Odpovědět  Pavel K

Tohle si přečti. Vypadá to, že Rusové přitvrdí.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/09/analyza-specialni-vojenske-operace.html#more

Ve dnech 9. a 10. Ukrajina dosáhla prvního konkrétního válečného úspěchu, když znovu dobyla celé Ruskem ovládané území v Charkovské oblasti západně od řeky Oskil, včetně západního břehu Kupjanska a tranzitního uzlu Izjum.

Mezitím Vladimir Putin svolal mimořádné zasedání své národní bezpečnostní rady, což urychlilo eskalaci ruské situace 11. září, kdy byla konečně napadena ukrajinská infrastruktura a velká část země se ponořila do tmy.
Zdá se být jasné, že válka vstupuje do nové fáze, a je velmi pravděpodobné, že se obě strany pokusí v blízké budoucnosti podniknout rozhodné kroky. Prozatím se pokusme rozebrat vývoj uplynulého týdne a ujasnit si, kam válka směřuje.

Nejzajímavější je samozřejmě prognóza v druhé části článku, protoře co se už stalo jakž takž víme i když není na škodu si srovnat naše vlastní hodnocení s tím v článku uvedeným.

Albi
15. 9. 2022 14:10
Odpovědět  Albi

I tam je dost zajímavostí a nevím, jestli byly dostatečně známé:

Nejprve bychom chtěli poznamenat, že nepoměr sil na této frontě byl naprosto směšný. Ukrajina sestavila úderné uskupení o síle nejméně pěti plných brigád a zamířila na linii dotyku, na které se nenacházely vůbec žádné ruské pravidelné jednotky. Ruskou obranu na frontové linii v regionu obsluhovala spojenecká donbaská domobrana a národní gardisté. Zdá se, že v Izyumu byla osamocená praporní taktická skupina (BTG), ale jen máloco jiného.

I pro Ukrajince oslavující postup je nepopiratelné, že Charkovská oblast byla téměř úplně zbavena ruských vojsk a zůstalo z ní jen málo víc než stínící jednotka. Z toho vyplývají dvě důležité věci. Za prvé, že ukrajinská úderná skupina na většině míst postupovala proti prakticky neexistujícímu odporu. Za druhé, což je pro Ukrajinu zlověstnější, nekvalitní jednotky ponechané pro účely krytí dokázaly klást Ukrajincům dobrý odpor – muži z Rosgvarděje v Balakliji se houževnatě drželi několik dní, než se evakuovali koridorem.

Jaroslav
15. 9. 2022 09:20

Ať to člověk chápe jak chce, jestli fandí tomu, či onomu jednu věc musíme UKr armádě+N přiznat. Ukázali RF jak se má vést válka. Někdy vyšší ztráty v některém období můžou zajistit celkově nižší ztráty ve válce. Promiňte, ale bojovat dnes taktikou 1. světové války je “out”. To můj děda vykládal jak útočili (Rakousko Uhersko) v rojnicích proti ruským kulometům. Kosili je jako louku. Takový pocit mám z RF, útočí vcelku čelně na těžce opevněná území. Hrát si na SVO je již pasé. To byla představa když věřili, že se UKr armáda připojí k ruské a společně tu válku skončí. To od března již neplatí. Pak je zde ovšem jiná, mnohem komplikovanější, ekonomická válka a tu by nebylo možné vést, pokud by Rus vyhrál rychle. To by “západ” nic nepochopil, trochu by se poremcalo a pak by ekonomika zvítězila nad láskou k Zel. Nejspíš i to způsobuje tu pomalost…snaha nás zničit ekonomicky-daří se jim to? Nebo rádi obětujeme mnohaletní úspory, abychom zaplatili vyšší energie a vše ostatní. Ceny stavebnin vzrostli nejméně dvojnásobně, no a doplatky za energie budou likvidační. Nu a v Brusselu se pořád tančí a hraje hudba pod fialovým dirigentem (skutečně diriguje úplný kulový)

Albi
15. 9. 2022 11:28
Odpovědět  Jaroslav

“Hrát si na SVO je již pasé.”
A ti mrtví Donbasané vč. dětí jsou taky pasé?

Gales
15. 9. 2022 10:37

Jestli se podaří Putinovi zkrotit tu západní válkychtivou svoloč bez války,tak si zaslouží všechny budoucí Nobelovy ceny Za mír.Držím mu palce,protože ta americká chamraď tu válku chce vyprovokovat za každou cenu.A použijí k tomu i prozápadní smrady z naši vlády.A nejenom z naši.Pšontci se hlásí dobrovolně.Ať chcípnou.

Albi
15. 9. 2022 14:18
Odpovědět  Gales

Jen to ne!
Přečtěte si seznam laureátů – hlavně z poslední doby a neposílejte ho mezi takovou svoloč!
https://citato.cz/seznam/nositele-nobelovy-ceny-za-mir

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
15. 9. 2022 15:44
Odpovědět  Albi

Radši ten odkaz na citato.cz pěkně rychle smažte, jsou tam pěkné bludy. Hned mě to trklo, když ten za 2019 je z Iráku, zatímco on je PM Ethiopie. Dostal tu cenu podobně jako Obama a válčí vesele dál.

Asi se něco na tom seznamu pošouplo a blbě přeloženo, když si to každý může najít třeba na https://www.nobelprize.org/prizes/lists/all-nobel-peace-prizes/

Mizuna
18. 9. 2022 22:40

Je vůbec na tomto portálu něco pravda?