Ripost laique: Eliminace Zelenského je pro Ukrajince jediným východiskem

Martin Moisan

Na Ukrajině se děje to, co bylo předvídatelné od samého začátku. Zelenskij odmítl brát v úvahu realitu poměru sil a odmítal jakákoli jednání s Rusy, dokud to bylo ještě možné a ruské požadavky byly z velké části v jeho prospěch. Síla se promítla v důsledcích, které dnes pozorujeme.

Ukrajinská armáda kolabuje pod údery ruského dělostřelectva, které vede ve všech ohledech příkladné tažení, zejména rozsahem dosažených výsledků z hlediska úspor vynaložených prostředků.

To je tak reálné, že velitelství, štáby a vojenské školy po celém světě a zejména NATO budou moci ještě dlouho zvažovat a nahlížet na způsob, jak tuto speciální operaci ruští generálové provedli.

Tak málo prostředků implementovaných pro tak rychlý územní postup, v takovém měřítku a na tak široké frontě, se stane vzorem v análech vojenské vědy.

Naopak vedení operací ze strany Ukrajiny, potažmo NATO, bude protipříkladem obranné taktiky.

Od roku 2014 však ukrajinská armáda měla dostatek času na organizaci a přípravu svých pozic. Byla rozsáhle vyzbrojena a vycvičena Američany a NATO. Především od začátku zahájení ruské speciální operace nadále dostává moderní zbraně a to v kolosálním množství, miliardové peníze, žoldáky, vysoce postavené instruktory, vysoký management, důstojníky v poli, speciální jednotky NATO, taktické poradenství, strategické rady a doporučení. Satelitní průzkum nejvyšší úrovně.

Nic z toho nestačí. A nyní Zelenskij požaduje 5 miliard dolarů měsíčně.

Zkrátka katastrofa je dovršena. Nyní je jen otázkou času, kdy si ruská armáda podmaní celé území Novorossije, tedy nejbohatší část Ukrajiny, od Podněstří po Charkov.

A ani tažení nezralé a senilní G7 nebude schopné v tomto něco změnit.

Historická porážka pro Západ, pro NATO a jeho vojenskou doktrínu.

Nové ponížení spojené s ekonomickou katastrofou a nenapravitelnou ztrátou vlivu na zbytek světa. Způsobená škoda je nenahraditelná a ztráty v průběhu času budou nezměrné. Tvář světa se zaručeně navždy změní. Vše jsme propásli, úpadek Západu vstoupil do své poslední, bezpochyby nevratné fáze. Zejména Evropa přichází o všechno.

Pokud lídři Ukrajiny z velké části selhali a jsou zneuctěni korupcí a zradou svého lidu, mělo by se naopak tleskat pozoruhodné odvaze bojovníků a ukrajinského lidu jako celku.

Ukrajinský lid si zaslouží otevřít cestu ven a zaujmout čestné postavení, až přijde čas jednání. Zaslouží si rehabilitaci v očích svých sousedů, kteří vzejdou jako vítězové, zatímco Západ vyjde z této historické epizody poražen a zcela zdiskreditován. Ukrajinský lid si zaslouží, aby si zachoval své zbývající šance na záchranu toho, co ještě může být.

K tomu by měla ukrajinská armáda eliminovat Zelenského a bandu darebáků, kteří ho obklopují, a poté složit zbraně. Nyní je čas to udělat, jak s ohledem na neúspěchy, tak s ohledem na pravděpodobnou změnu veřejného mínění na Ukrajině tváří v tvář ohlášené katastrofě.

Zbavením se Zelenského by mohl ukrajinský lid vyjednat mír pro odvážné, omezit územní ztráty a ušetřit si tisíce nových obětí.

Martin Moisan

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3nN0cnr

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
6. 7. 2022 01:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Obvykle s doktorem Moisanem souhlasím, tentokrát však nikoli. Ani ne tak kolektivní záchod pod diktátem neoconů, jako chocholové totiž ženou zelený sníh do války. Jistě, jsou unaveni válkou, jistě, přejí si mír – jenže, pozor, ukrajinský vítězný mír! Tak dlouho do nich hustili banderismus, tak dlouho je učili nenávidět Rusy, až jsou v tomto punktu snad ještě horšími rusofoby než Pšonci. A tak dlouho do nich cpali… jak to říci… „nadrusismus“? že si už ani nedokáží představit, že by mohli prohrát válku. Navíc jich nepadlo jen nějakých pár tisíc, jak je oblbuje zelený de-bil, ale přes stoosmdesát tisíc (přesný počet jsem zapomněl a jsem líný to teď dohledávat, ale už to může být klidně dvěstě tisíc). To značí, že téměř každá rodina západního Banderstánu má už nějakého toho padlého ruskou rukou. Že jejich bývalí ruští spoluobčané byli po osm let vražděni jejich rukou je srdečně nezajímá – jsou to přece Rusové! Zkrátka už je v tom i tento emoční a nadčlověčenský aspekt. Navíc jim zelený rauš v jednom kuse vtlouká klíny do palic jak všude vítězí a jak za nimi stojí celý svět atd. atd. A to všechno dohromady je už přivedlo do stavu, že si prohru už nedokáží nejen představit, ale ani připustit. Takže pane doktore, sory jako, ale krutě se mýlíte. Lid západního Banderstánu si, až na nějaké nepatrné výjimky, zasluhuje úctu asi jako Bandera svatozář, a tím méně nějaké čestné postavení. Zasluhuje si přesně to, co si zaslouží – osud poražených nacistů. Howgh!

sizok
6. 7. 2022 09:14
Odpovědět  VAL

Skvěle řečeno. Máte naprostou pravdu. Že mají skoro 200 tisíc mrtvých je fakt,
který nejde oddiskutovat. Dokážete si představit, co by se v tom absurdistánu
stalo, kdyby to přiznali? A dokážete si představit, co udělají s muži,
kteří se schovali k nám? To stejné, jako teď s muži vyhýbajícími se službě.
Kulka. Ne nadarmo si založili polní soudy.
A dokážete si představit, kdyby, nedej bože, situace byla opačná?
Co by rozpoutali na Donbase, to by byla řež biblických rozměrů.
Nová Volyň.

VAL
6. 7. 2022 14:16
Odpovědět  sizok

Většině „mužů co se schovali k nám“ bych to přál. Je to vesměs nacistická mafiánská svoloč. A o většině chocholek u nás si také nedělám iluze. Kolik jich uteklo z oblasti bojů? Myslím, že skoro žádné. Jen je chvíli pozorujte někde na nákupu. To já mám v pr-deli víc medu, než ony slušnosti a skromnosti. Chová se snad skutečný uprchlík před válkou v hostitelské zemi arogantně? Jediný koho lituji jsou ti noví odvedenci ještě s mlékem na bradě co na ně pořádají safari.

Albi
6. 7. 2022 14:58
Odpovědět  VAL

Dá se všechno jedině odsouhlasit.
Svoje rodiny si uklidili do bezpečí dotovvaného rekreačního zařízení, aby o ně byly po dobu jejich „práce“ postaráno po všech stránkách.
Ani tzv. ukrajinské-maďarské nepřizpůsobivé jsme nedokázali správně identifikovat a vrátit tam, kam patřili – do bezpečné země, tedy do jejich „vlasti“ – Maďarska.
Nakonec se i ukázalo – jistě nechtěně -, jak je ČR štědrá. Platí všem ptaní nejvíc z evropských zemí. My si to totiž můžeme dovolit. 🙁

Josef
6. 7. 2022 09:41
Odpovědět  VAL

Ten problém je stejný,jako byl s fašistickým Německem. Tam také nikomu nedocházelo, že je říše už na prkně. Američany ještě brali. Ale ti mužici … ? Tam bude hlavní problém. Přiznání a pochopení vlastní viny. O Západní Evropě a USA raději nemluvím

Pavel
6. 7. 2022 11:21
Odpovědět  Josef

Teď jsem jinde četl, že již běžně střílejí své za dezerci. Děje se vlastně přesně to, co na konci 2.světové války. A jen pro připomenutí. V Německu bylo do konce roku 1966 74 000 nacistů souzeno, z toho pouze 6719 osob bylo uvězněno, tedy necelých 10%. To byl absolutní výsměch spravedlnosti. Mezi nimi byli váleční zločinci toho největšího ražení. Poté byly procesy s nacistickými zločinci ukončeny. Mnoho z nich se etablovalo do vysoké politiky a Bundeswehru. Můžeme se nyní divit tak vysoké nacifikaci Evropy? Jak asi byli vychováváni potomci těchto nacistů a to se nejedná pouze o Němce.

sizok
6. 7. 2022 11:48
Odpovědět  Pavel

Pane Pavle, pokud zůstane ukrajina v jakékoliv podobě, první
s čím začne budou soudy s dezertéry a těmi, kteří nenastoupili
do služby. Proto se obávám, že ta všechna svoloč tady zůstane, resp.
na podzim milion přibude.

VAL
6. 7. 2022 14:18
Odpovědět  Pavel

Přesně to je také důvod, proč v Rusku berou specoperaci čím dál víc jako pokračování Velké vlastenecké války.

sizok
6. 7. 2022 18:22
Odpovědět  VAL

Myslím, že rusové nějaké torzo ukrajiny ponechají. Nemají zájem o celou zemi a vytvoří si z ní sanitární kordon, tzv. zemi nikoho, kde ale
nebudou vojska NATO. Kolik v něm zůstane lidí? 10-12 milionů?
Bude to státeček, jako my. Nebude už vyskakovat. Bude žít ze zemědělství
a dřevařství, protože v něm nic jiného nebude. Elita odejde. Bohem
zapomenutá země, třesoucí se, aby si je nezabrali poláci.
A o to přesně rusku jde.

VAL
6. 7. 2022 20:27
Odpovědět  sizok

Pokud by si Federace vzala zpátky vše, co od r. 1654 (kdy vznikl Chmelnického Kozácký hetmanát) darovali tzv. Ukrajině carové Ruského impéria a po r. 1917 sovětší vůdci, zůstalo by jim území o fous větší než je současná ČR - ne ČSSR! Ostatně jukněte sám, co a kdy jim bylo Ruskem darováno. Je to přehledná mapka a moc času to nezabere. Toto ještě - jediné období kdy existoval stát Ukrajina je období existence USSR v rámci SSSR. Ale já bych jim toho asi nechal víc. To nacistické jádro s loutkovou vládou pod patronátem a dohledem Ruska na takových, řekněme, 99 let, jako to vykoumali Britové v případě Hong Kongu tzv. nerovnou smlouvou o pronájmu.

cont.ws/@slavikapple/2215057

sizok
6. 7. 2022 21:11
Odpovědět  VAL

O odhodlání ukrajinců bránit svou zem hovoří asi toto.
Na černo prodali 2 samohybné houfnice Caesar franc.provenienence
za 120 tis dolarů/ks. Pořizovací cena 7 mil.dolarů/ks.
Ale komu? Rusům!! Ti je odvezli a rozdělají do posledního šroubku.
Pak je složí a zase použijí proti ukrajincům. Taková je míra korupce
na ukrajině.

sizok
6. 7. 2022 21:50
Odpovědět  sizok

Už se o tom píše i tady.

Josef
6. 7. 2022 20:12
Odpovědět  VAL

Bratr mého dědy sloužil jako četník za I.republiky na podkarpatské rusi. Pamatuji, když se tito dva bratři opili co ten četník říkal. O ukrajincích, polácích a dalších národnostech. I když bolševiky a komunisty nemusel tak říkal :“Baťuška Stalin to měl vzít z edné vody načisto ! “ Já tehdy nechápal. Ale asi viděl a zažil strašné věci.
Asi je čas tuto nedbalost napravit.

me2d44
6. 7. 2022 20:26
Odpovědět  Josef

Asi ano. No víc bude Zelenského (pokud ještě má aspoň zbytek profetovaného mozku) asi deptat víc nabídka Němců. Před chvílí jsem se dočetl na pravda.ru, že Němci nabídli ukrajinským uprchlíkům ubytování v bývalém koncentráku Sachsenhausen – že by to bylo ubytování aspoň třetí třídy, to tam nepsali. Dnes to sice funguje jako muzeum, ale uchovává se původní stav…..

VAL
6. 7. 2022 21:40
Odpovědět  me2d44

Jojo. Uražená jitrnice je mstivá. Hele, ale v Rusku teď musí bejt hrozný veselo. Hm… A zase jsme za šašky. Všude okolo nás začínají chocholy umravňovat, jen u nás na to jdeme přesně naopak.

dfgdf
7. 7. 2022 22:48
Odpovědět  VAL

Kristepane !!! Co je toto za web ?^! Rusáci jsou v právu?! Tak to vše vysětluje! V roce 56 a v roce 86 byli také v právu! Není co řešit! O nějaké fašisty tu vůbec nejde! Je to stejný výmysl, jako, když Hitler nechal napadnout svou spec. jednotkou, převlečenou za poláky, svou vlastní vysílačku nebo poslal provokatéry, dělat bordel v Sudetech a pak tvrdil, že zachraňuje své lidi, proti agresivním čechům. Putin a jeho předchůdci vtloukli do hlav všech rusů, že jsou něco lepšího, než ostatní a že jsou neporazitelní!

VAL
6. 7. 2022 02:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, a ta eliminace zeleného mag-ora? Pokud zaváhá a včas nevezme čáru, eliminují ho jeho vlastní frustrovaní soukmenovci. Obětních beránků pak bude třeba. Pochopitelně nebude jediný „beránek“, ale bude první „beránek“. A moc bych za to nedal, že ho v sebezáchovném pudu vyzmizíkují jeho nejbližší soukmenovci – sami pozdější „beránci“. Uvidíme.

Pavel K
6. 7. 2022 07:42
Odpovědět  VAL

Hezky napsáno 👍👍👍
Já jen dodám, že jsou ještě namistrovaní a drzí jako opice!!!🙊🙊

Albi
6. 7. 2022 09:01
Odpovědět  VAL

A mně té Zeleniny začíná být líto.
Musí si připadat jak kapr, vyhozený v parném létě na suchý břeh.
Je mezi dvěma pověstnými mlýnskými kameny, ostrouhaný na kost a cestu ven nevidí.
Doufám, že si tu nikdo nemyslí, že jeho rozhodnutí jsou opravdu JEHO rozhodnutí

Ano, svou odpovědnost musí nést, omluvit ho nejde, ale rozhodovali a pořád rozhodují jiní, konkrétně nám neznámí, mimo dosah jakékoliv spravedlnosti a – jako vždycky – nakonec beztrestní, nepostižitelní, “ stále „úctyhodní“.

VAL
6. 7. 2022 14:31
Odpovědět  Albi

Mě ne. Vlezl do toho dobrovolně a voliče svým slibem, že se s Federací dohodne, vědomě podvedl. A jo, nikdo si tu asi nemyslí, že jeho rozhodnutí jsou jeho rozhodnutí, ale osobně jsem pevně přesvědčen, že s přijmutím této role z rukou zahraničních emisarů se nechal zvolit. Ten je nevinný a naivní asi jako Jelcin a ruští liberální oligarchové.

Albi
6. 7. 2022 15:12
Odpovědět  VAL

Nevinný není, ale fakt, že je feťák taky něco napovídá.
Podívej se na zajímavý začátek Pjakinova pořdu Otázka-odpověď.ze dne 27.06.2022
Nebo v písemné formě (to bude rychlejší) tady:
https://pjakin.blogspot.com/2022/07/otazka-odpoved-vv-pjakina-27062022.html
Není to konkrétně k Ukrajině a Zelenině – ale jsme v těch -píp-všichni. Proto tady máme taky asi Fialku a pětikolku.

Proč jsou pro Západ takové věci jako homosexualita a další sexuální zvrácenosti tak zásadní?
Přece vidíte, že kádrová otázka spočívá v tom,
aby na potřebná místa byli dosazeni potřební lidé, tam, tam a tam“.
(Na překopírování celého textu je to příliš dlouhé.)

VAL
6. 7. 2022 16:18
Odpovědět  Albi

Se zájmem sleduji všechny otázky – odpovědi politruka Pjakina. Akorát že si vždy počkám, až to roztomile trhlá (její občasné úlety do mysteriózna) a placama drobet naivní Yvetka nadabuje a hodí do Proudu národní hrdosti. V tomto s Pjakinem absolutní souhlas. Podívej, každý máme na feťáctví svůj názor. Jsou feťáci a feťáci, stejně jako alkoholici a alkoholici. Příklad – alkoholik V. Dlouhý a alkoholik Jelcin, feťák Hugo Hass a feťák Zelenský atakdál. Není prostor to rozvádět. Z mám zařazeného mezi tu nejopovrženíhodnější sortu feťáků. Dokázal jsem omluvit kluka s kterým se zapletla v pubertě mé céra (přišel během měsíce o bráchu a o otce), ale tuhle sortu omluvit nedokážu.

VAL
6. 7. 2022 21:51
Odpovědět  VAL

Copa copa, kluci minusácký, nelíbí se, že vám šahám na ikony? S tím se už holt nedá nic dělar. Růžový brejle mně rozhamtal Dubček a na to, abych si pořizoval v zájmu duchovního klidu nový, jsem už moc starej pes. Já radši duchovní hygienu než růžový brejle. Sice to život neulehčuje, ale aspoň pak nečumím jako puk.

Albi
6. 7. 2022 22:53
Odpovědět  VAL

Kdo je Yvetka?
Znám jen překladatelku Irenu Aneri.

VAL
7. 7. 2022 20:22
Odpovědět  Albi

Proud národní hrdosti, Yveta Rychtaříková, bývalá vrcholová manažerka. Líbí se mi její bojovnost a vlastenectví a vlastně i ty sklony k mysticismu. Podstatné je, že je dobrý Člověk. Akorát má někdy pro samé nadšení tak trochu klapky na očích. Příklad (proto ostatně říkám Pjakinovi politruk): Stalin nic, Stalin Bůh synergie, to všechno Trockij a bla… bla… bla.. a blejskaj mu svatozář a že Stalin žádný gulagy a kdesi cosi – přičemž je to lež a manipulace. Protože gulagy jak je známe jsou jeho dílo a nikdo mu to neodpáře. Včetně toho, že mukla je třeba během tří měsíců vyždímat a pak… Jo, a ten Proud národní hrdosti si musíš zadat na odysee, na YT ji v jednom kuse banují.

Pavel
6. 7. 2022 09:17
Odpovědět  VAL

Výborně řečeno. Chtěl bych se vás pánové zeptat na toto. Ví, nebo má někdo tušení, jaká je právní kvalifikace, když určitá skupina vládnoucí sorty z nedbalosti nebo úmyslně ohrožuje energetickou a potravinovou bezpečnost země a rozprodává státní majetek? Co myslíte, jsou zákonem dány paragrafy k takovému jednání? I přechod z národních podniků na státní byl dobře vymakaný. Z mého laického hlediska, národní byl všeho lidu, ale státní může být úzká skupinka lidí, která o osudu státního podniku rozhoduje. Takže, podařilo se jim to tady zmáknout dokonale. Má někdo z vás takové právní povědomí? Díky.

Josef
6. 7. 2022 12:17
Odpovědět  VAL

Zelenský může být pro Z.Evropu a USA užitečný jenom jako mrtvola. Tedy jenom v případě, že by se jeho vrahovi (katovi), nebo komandu povedlo prokázat vazbu na Rusko. Ostatně Skripal a další by o tom mohli povídat. Tak může pro prosťáčky dojít k dalšímu zločinu Ruska. Zelenský má pouze jednu šanci na přežití. Rusové ho ochrání jako presidenta Ukrajiny. Nebo Rusové jej v určité fázi unesou a postaví před mezinárodní soud. USA to tak udělali s nejvyššími představiteli Jugoslávie. I když dva dělají totéž, není to totéž … .

VAL
6. 7. 2022 21:53
Odpovědět  Josef

A taky v dějepise bude užitečnej.

Pozor
6. 7. 2022 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Čo stále majú všetci s delením Ukrajiny? Ukrajina skončila po vojne budeme poznať už len Rusko. Prečo by sa Rusko malo opäť deliť s niekým o svoje územie?

zuza
6. 7. 2022 13:50
Odpovědět  Pozor

a načo by Rusom boli západní ukrajinci? Tým začali vymývať mozgy ešte za Rakúsko-Uhorska, oni majú v krvi komplex menejcennnosti kombinovaný s velikášsskym komplexom a protiruskou nadradenosťou – hotová schizofrénia. Nenávisť voči všetkému ruskému nasávajú s materským mliekom. Jedine že by ich presídlili na Sibír a to poriadne rozptýlene, tak možno po 2-3 generáciách by z nich boli normálni ľudia. Ja by som Halič kľudne prepustila Poľsku, nech sa žerú navzájom.

Pat
6. 7. 2022 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkný ikonický konec Zelenského by byl, kdyby ho vlastní lídé naháněli na útěku, dopadli ho, zlynčovali, a ukončili ho na korbě pickupu bajonetem do řiti.

Albi
6. 7. 2022 09:04
Odpovědět  Pat

Raději bych tam místo Zelenského viděla jeho „řídícího důstojníka“, když už hlavní „šéf“ jistě sídlící za po zuby ozbrojenou ochrankou v hogo fogo kanclu bude nedosažitelný.

Markýza
6. 7. 2022 14:07
Odpovědět  Albi

Přesně tak. Zelinka už jen zoufale bojuje o každý další den.
Ale je opravdu možné, že ho zlikviduje jeho generalita – která je zřejmě stejně zoufalá – a složí pak zbraně……….možná právě proto jej už dávno nezlikvidovala rozvědka ruská. Jestli to tak dopadne netuším, ale logiku by to mělo.

Albi
6. 7. 2022 15:18
Odpovědět  Markýza

Tak ta likvidace jeho generalitou je víc než pravděpodobná. Mrtví nemmluví ….

VAL
6. 7. 2022 22:04
Odpovědět  Albi

Přesně tak. Jenže ono se to stejně rozkecá. Neznám feťáka který by nebyl užvaněný. Takže už jeho okolí dááávno ví co a jak. A budou mluvit, ne že ne.

VAL
6. 7. 2022 14:42
Odpovědět  Albi

Já oba. Ale Z na té šibenici, jako zrádce a likvidátora vlastního lidu, vejš a bez propadla.

Frank
6. 7. 2022 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba počítat s tím, že Ukrajina jako stát skočila. Kdyby se Rusové spokojili pouze s tím, co osvobodili, byla by ta akce s tolika mrtvými k ničemu. Takže jediná cesta je dočista dočista a zbavit navždy oblast, které se říkalo Ukrajina, všech těch banderovských zmetků. Jedině tak by mohlo mít Rusko na delší čas klid. A elimiovat toho zeleného skřeta měli už dávno.Tak uvidíme, co Putin vymyslí. Jsem přesvědčen, ze Zelenskij je už teď posraný strachy, když zjistil, se se o něj kromě Rusů zajímaní také Izraelci. Ten se asi brzy předávkuje.

Pavel K
6. 7. 2022 08:50
Odpovědět  Frank

Já bych to také vzal z jedné vody na čisto. Ty potetovance a fašounsky smýšlející do pracovních táborů a šmytec. Když je tam nechají pobíhat, tak budou jen podrývat a škodit. Hlavně my se tuna budeme mušet pochlapit jinak je tu máme. No oni už tu jsou, ale takhle by sem nalezl i ten zbytek.

Albi
6. 7. 2022 10:25
Odpovědět  Pavel K

Hahaha – pochlapit, jo? Tuna?
Včera sem dal janle57 odkaz – možná jste se podívali, možná ne.
Dám ho sem znovu, stojí za to.
https://www.youtube.com/watch?v=b2CsFNykDhg
A i pokud jste ho už viděli – podívejte se na reakci těch několika málo přítomných v sále – (kolem 3.32 min) Pospíšil vyhrožuje (a tvrdě), všichni sedí jak zařezaní, nejlépe by byli neviditělní a ty – POCHLAPIT SE.
Trochu reality, vážení. Nelakujme si nic na růžovo.

Pavel K
6. 7. 2022 12:28
Odpovědět  Albi

Nebudu dlouho zdržovat, takže, teď mají pořád plné nákupní košíky, což za pár měsíců být nemusí. ONI se projeví o to strach nemám, sice bude už pozdě, ale budou se mušet pochlapit, jinak ENDE.

Pavel K
6. 7. 2022 12:30
Odpovědět  Pavel K

Jo na tu SSwyni co tam vyhrožuje kriminálem dojde.

VAL
6. 7. 2022 15:04
Odpovědět  Albi

Bukvík Pospíšilová je drsoň žejo? A ten demokrat Jakobi se mi taky moc líbí. Ta úžasná argumentace! Ta slovní zásoba! Óoóó…! Ale buď v poho, na bukvíka je v tom kotlíku pro odstřel STANu – začal to Kroupa a začal to Rychetským, jak jsem psal o tom vrbení, vzpomínáš? – taky pamatováno s vařící vodou. Aj ženoid pekari už přikládá pod kotlíkem. Ten je vůbec úžasný, tenhle ženoid. Je tak blbý, že je mimo jeho chápání, že i on v ní může skončit.

Pavel K
6. 7. 2022 16:18
Odpovědět  VAL

Jistě!!!!🙋‍♂️

Markýza
6. 7. 2022 14:11
Odpovědět  Pavel K

To ale Putin tvrdil od začátku, že hlavním cílem je denacifikace Ukrajiny. Vedle jsem to někde psala – nikdo, ale fakt nikdo nebere v úvahu ruské trauma z druhé světové. Myslím, že to jim zkrátka nedovolí nechat tam kámen na kameni.

Pavel K
6. 7. 2022 16:21
Odpovědět  Markýza

Jiné východisko ani není, jinak se to do desti let navrátí.

Pavel
6. 7. 2022 09:06
Odpovědět  Frank

Včera jsem právě četl, že jeden z výše postavených Rusů dostal otázku, do kdy budou létat střely na Doněck. Odpověděl jednoduše, do té doby dokud bude Ukrajina, takže její osud je dán.

sizok
6. 7. 2022 11:20
Odpovědět  Pavel

Osud ukrajiny je dán, ale náš ne. Je jich tady skoro milion. Tzn, každý desátý, koho
potkáte je ukrouš. Teď pominu jejich nadřazené chování, ale uvědomil si někdo,
že se začnou velmi brzy sebeuvědomovat? Začnou si tu zakládat spolky, sdružení,
a co je nejhorší, i politické strany. Budou v parlamentu a pak se budeme divit,
čeho jsou schopni. Oni mají násilí v genech, pomíchaní mongolové.
Máme se ještě na co těšit.

Další vlnu z ukrajiny čekám na podzim. Nebudou mít plyn a protože přes ukrajinu
nepoteče, jelikož my a slováci nic brát nebudeme, tak ho nebudou moci krást,
jako doposud. Všichni z jejich činžáků v Kyjevě a Lvově se vydají tam,
kde teplo bude. Hádejte asi kam?

VAL
6. 7. 2022 14:46
Odpovědět  sizok

Doufejme, že s tím Orbán počítá a posiluje armádu a uražená jitrnice že jim chystá slavobránu.

Bozena K
6. 7. 2022 19:35
Odpovědět  sizok

přesně jste to popsal… tohoto scenáře se bojím také a hodně…. lidi si to vůbec neuvědomují, toto nebezpečí

sizok
6. 7. 2022 20:16
Odpovědět  Bozena K

Myslím, že je to jedno z největších nebezpečí pro naši společnost.
Do dnešní doby jsme měli štěstí, byli jsme celkem homogenní společnost,
bez cizinců, a když, tak velmi málo, vietnamce jako cizince neberu, na čemž
měl velkou zásluhu bývalý režim. Oplocení státu mělo z následek určité
uzavření komunity, ve které jsme všichni věděli co můžeme, co nemůžeme,
co se smí, ale také to, co nás dělá čechy a moravany. Ty jemné rozdíly,
rozdíly v chování, gestech, které dokážeme rozeznat jenom my.
Nyní nám tohoto světa vtrhávají lidé, pro které život neznamená nic.
Kteří vás zabijí pro pár korun. To, co my jsme vstřebávali staletí,
desatero, úcta, empatie, pro ně vůbec nic neznamenají.

VAL
6. 7. 2022 22:00
Odpovědět  sizok

Je to tak. Bohužel. Já mám bobky že se jako národ rozplizneme do nicoty už od počátku migrace kozoj-ebů.

sizok
6. 7. 2022 22:03
Odpovědět  sizok

Pro ně existuje jen právo silnějšího. To, co se nám podařilo vymýtit v devadesátých letech, sem oni znovu přinesou. Ti mladí, kteří dnes mávají
ukr.vlajkami si to nedovedou vůbec představit. Ani domyslet, co se bude dít. Zhroucení sociálního a zdravotního systému. Nezaměstnanost. Korupce. Kriminalita ve velkém. Ukrofilie se změní na ukrofobii. Národnostní třenice. Začnou se hledat viníci, jednoduchá řešení.
To je už jenom krok k občanské válce. A nebude se to týkat jenom nás,
ale i polska a slovenska.

Vladimír
6. 7. 2022 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud Ukrajinci neobrátí své zbraně na Kyjev a Lvov, tak jich padne ještě spousta.

JEBAL
6. 7. 2022 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala prohlásil, že hlavním úkolem České republiky v době jejího současného předsednictví EU je podpora vstupu Ukrajiny do EU. Tedy země zkorumpované, neonacistické a ekonomicky zaostalé. Mají nás tu už jen za dojné krávy, kterým navíc extrémně zkrátili řetěz. A to už se zase vracíme k otázce z úvodu článku. Jak dlouho ještě bude Fiala předsedou vlády, na svobodě a zároveň schopný manipulovat se svým majetkem? A s ním i plno dalších strůjců současné krize? Vyzýváme vás k zamyšlení a překonání lenosti, strachu a zbabělosti. Holanďané začali, pojďme se rychle přidat. 

Ladislav
6. 7. 2022 10:16
Odpovědět  JEBAL

Dnes nám němci zavraždili Jana Husa! Nezapomeňte!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VAL
6. 7. 2022 14:38
Odpovědět  Ladislav

Taky jsem si všiml, že jsou toho plný noviny.

TTT
6. 7. 2022 10:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavý článek, ale válka ještě neskončila. Vše nasvědčuje tomu, že Ukrajina bude poražena, leč vojáci stále vzdorují, umírají po tisících a vypadá to tak, že v zemi není momentálně síla, která by sebevraždu země zastavila. USA a Evropa dělají vše, aby utvrdily Ukrajince, že vyhrají, musí jen vydržet. Je evidentní, že bez dodávek zbraní ze zahraničí by vše dávno skončilo, ale přísun peněz, zbraní, pohonných hmot i všeho potřebného pro další boje, zatím nepřátelé Ruska zvládají. Mám obavu, že válka bude pokračovat i po případném konci Zelenského a ukončí ji až ekonomický rozvrat Evropy…

Pavel
6. 7. 2022 11:27
Odpovědět  TTT

Ekonomický rozvrat bude velmi brzy. Jsem zvědavý, jak se budou tvářit všichni sluníčkáři až to tady nastane. Kam se hlavní tváře tohoto zlořádu uchýlí. Nechystá jim již náhodou strýček Biden nějaké ubytování. Bylo by zajímavé vědět co mají v plánu, až skončí.

zuza
6. 7. 2022 14:02
Odpovědět  Pavel

slniečkársky stred a spodina rýchlo otočí kabát a tí odvážnejší sa zase budú drať do čela tribún (tam, kde sa len drísta). Tí na vrchole si už určite nakradli dosť, aby mali postarané o pohodlné živobytie až do smrti.
A tí relatívne normálni slniečkári sa budú držať pri zemi a budú sa hanbiť, že naleteli a pomáhali vzniknúť tomuto bordelu, čo teraz žijeme. A spomedzi nich bude pochádzať aj tých pár, čo sa stanú obetnými baránkami. Lebo vždy sú potrestané len malé ryby. Aj keď pri revolúciách občas padne aj nejaká tá pomazaná hlava.

Albi
6. 7. 2022 15:27
Odpovědět  Pavel

Nejlépší by bylo apartmá na Guantánamu, ale to je asi bez šance.
Až se naštve ta směska, vydávaná za americký národ, budou muset řešit sami velký ubytovací problémi.

Markýza
6. 7. 2022 14:15
Odpovědět  TTT

Rozumnější vojáci se vzdávají, jak jen můžou. Nezapomeňte, že muži v odvodovém věku nesmějí opustit své bydliště. Že opouštějí je zřejmě možné jen díky absolutní zkorumpovanosti všeho na Ukrajině, ale pak se vnucuje otázka, kdo je schopen se proplatit ven -a kdo už ne. A tuším včera Zelinka podepsal rozkaz k odvodu žen……….

Albi
6. 7. 2022 15:32
Odpovědět  Markýza

Ta, ořesně.
Život závisí na peněžence. Dnes na Ukrajině doslova a do písmene.
Takže si můžeme spočítat na prstech jedné ruky, kdo tam zařve a komu bude osud aspoň trochu nakloněn.
Protože ti privilegovanější už jsou za vodou (nebo za devaterými horami).

sizok
6. 7. 2022 18:12
Odpovědět  Albi

Doslova a do písmene.

Gales
6. 7. 2022 18:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Žid Zelenský nutí ukrajince do boje za účelem jejich likvidace.Chce ukrajinu vylidnit aby nyla připravená pro nové přistěhovalce z judestánu.