Krize UKRAJINA

Referenda na Donbasu změní bezpečnostní realitu – Moskva


Rusko bude reagovat na útoky jako útok na své území, pokud budou hlasovat pro přechod pod jeho kontrolu


Moskva bude případné útoky na Donbas a také na Chersonské a Záporožské oblasti po referendech o připojení k Rusku považovat za útoky na svém vlastním území, potvrdil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Hlasování ve dvou republikách Donbasu a také ve dvou jihoukrajinských regionech začalo v pátek.

Na dotaz médií, zda budou oblasti považovány za ruskou půdu, Peskov odpověděl: ‘Určitě.’ Řekl také, že ústava země vstoupí v platnost na těchto územích, jakmile se připojí.

Bývalý ruský prezident a zástupce šéfa Rady bezpečnosti země Dmitrij Medveděv varoval, že Rusko nebude váhat použít „všechny dostupné prostředky“ k obraně svého území. ‘Pronikání na ruské území je zločin,’ řekl Medveděv tento týden. Prohlásil také, že připojení Donbasu k Rusku by učinilo „geopolitickou transformaci [světa] nezvratnou“.

USA, stejně jako jejich spojenci v Evropě a jinde – včetně Německa – již prohlásili, že neuznají výsledky referend, která v pátek začala. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg také na Twitteru označil průzkumy za „falešná referenda“. Hlasování je naplánováno na 23. až 27. září.


Washington také nedávno přislíbil Kyjevu větší pomoc na „posílení“ Ukrajiny. K vývoji dochází, když Rusko oznámilo částečnou mobilizaci. Ve středu ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že mobilizace bude zahrnovat povolání do zbraně asi 300 000 záložníků, což je něco málo přes 1 % plného ruského mobilizačního potenciálu.

Ministr vysvětlil, že ke kontrole 1000 km dlouhé kontaktní linie s ukrajinskými silami a oblastmi ovládanými Ruskem jsou zapotřebí další vojáci.

V únoru 2022 Rusko uznalo republiky Donbasu jako nezávislé státy a požadovalo, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k žádnému západnímu vojenskému bloku.

Rusko vyslalo vojáky na Ukrajinu 24. února s odvoláním na selhání Kyjeva při implementaci minských dohod, jejichž cílem bylo dát regionům Doněck a Lugansk zvláštní status v rámci ukrajinského státu. Protokoly, zprostředkované Německem a Francií, byly poprvé podepsány v roce 2014. Bývalý ukrajinský prezident Pjotr ​​Porošenko od té doby připustil, že hlavním cílem Kyjeva bylo využít příměří k získání času a „vytvoření silných ozbrojených sil“. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenzíva byla zcela nevyprovokovaná.
https://bit.ly/3R8xf1Q

Lidé se shromažďují v Rusku, aby vyjádřili podporu referendům v Donbasu, Záporoží a Chersonu

První výsledky pětidenního hlasování se očekávají ve středu

Lidé se shromáždili po celém Rusku na podporu referend, která určí, zda se republiky Donbasu a Ruskem kontrolovaná území jižní Ukrajiny oficiálně připojí k Rusku.

Tisíce lidí se objevily v Moskvě poblíž Kremlu s ruskými vlajkami a vlajkami regionů a politických stran v zemi.

Celebrity, včetně herců a popových hvězd, se účastní akce ‚We Don’t Abandon Our Own‘.

Organizátoři, All-Russia People’s Front (ONF), uvedli, že shromáždění „odráží aspirace všech Rusů a pomůže vyjádřit podporu Moskvanů obyvatelům osvobozených území“. Podobné akce se konaly i v dalších městech.

Doněcké a Luganské lidové republiky (DPR a LPR), stejně jako Ruskem kontrolované oblasti Záporožské a Chersonské oblasti Ukrajiny, zahájily v pátek pětidenní hlasování o připojení k Rusku. Tyto země jsou převážně rusky mluvící a mají historické vazby s Ruskem.

Lidé drží obří vlajku Ruska během shromáždění na podporu referenda o připojení Doněcké a Luganské lidové republiky (DPR, LPR), jakož i Ruskem kontrolovaných částí ukrajinského regionu Záporoží a Chersonské oblasti k Rusku, v Novosibirsku v Rusku. ©  Sputnik / Alexandr Kryazhev
Ukrajina, USA a EU odmítly referendum jako „podvod“ a slíbily, že budou ignorovat výsledky.

sdílet na

67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
24. 9. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdejší foto by měla převzít do vysílání TV Goebbels24,Prima Fake news a další,
pod palcem skorogenerála Koudelky,které úspěšně vymývají čummobilské mozky,
do toho by ještě mohl pohovořit vrchní bukanýr Lipavský,jak je ruské veřejné mínění
proti referendům a jak je pan Putin zoufalstvím na pokraji smrti.

VratislavII.
24. 9. 2022 10:12
Odpovědět  janle57

Vy myslíte, že havlolejnolahvárenská stoka by to neoznačila za fotomontáž.Viz.jejich pohrdání lidmi při demonstraci 3.9……bxlo tam pár stovek proruských švábů 👎👎👎👎😡

sizok
24. 9. 2022 13:27
Odpovědět  VratislavII.

A toto je taky fotomontáž?

Zvědavec — Ve zkratce (zvedavec.news)

Masunta
24. 9. 2022 13:54
Odpovědět  VratislavII.

… bylo … švábů.

Masunta
24. 9. 2022 14:19
Odpovědět  janle57

Pozorovatelia z Nemecka a Talianska potvrdili transparentnosť a vysokú úroveň organizácie referend o pripojení Donbasu a oslobodených regiónov k Rusku.
Informuje o tom agentúra TASS.
Taliansky novinár Eliseo Bertolazi, ktorý sledoval hlasovanie v referende v Doneckej ľudovej republike, označil proces za „legitímny“. Podľa neho v DĽR dostali pozorovatelia k referendu úplnú slobodu prístupu a nedošlo k porušeniu žiadnych práv občanov.
„Nevidel som žiadne porušovanie práv, videl som slobodu, fotil som, pretože nikto nepovedal, že sa nemá fotiť. Ľudia boli, prišli, odvolili. Podľa mňa bolo všetko v súlade so zákonom,“ povedal na brífingu Ústrednej volebnej komisie republiky.
Podľa Bertolaziho západné médiá opäť neinformovali o ostreľovaní Donecka 22. septembra, hoci ak by sa niečo také stalo v Taliansku, Francúzsku, Nemecku alebo v inej západnej krajine, „bola by to obrovská svetová správa“.
Ďalší pozorovateľ Bruno Schaller, konateľ nemeckej spoločnosti „Energie Waldeck-Frankenberg GmbH“, potvrdil „veľmi dobrú“ organizáciu hlasovania o vstupe Záporožskej oblasti do Ruska. Voliči hlasujú, „aby zabránili niečomu nebezpečnému“ a sú „z referenda nadšení“, povedal.

Masunta
24. 9. 2022 16:12
Odpovědět  Masunta

Európska únia začala postupne rušiť sankcie voči Rusku.
Informuje agentúra „Bloomberg“.
Takže sa napríklad uvoľňuje zákaz prepravy ruského uhlia európskymi spoločnosťami po celom svete.
Blížiace sa zmiernenie sankcií sa pravdepodobne dotkne aj iných druhov energií a potravín, uvádza agentúra „Bloomberg“. Na pozadí takýchto správ sa však pripravuje ôsmy balík sankcií EÚ voči Rusku, ktorý môže zahŕňať strop na ceny ropy, ako aj nové reštriktívne opatrenia v oblasti informačných technológií, kybernetickej bezpečnosti a vývoja softvéru. Informoval o tom denník „The Financial Times“ s odvolaním sa na zdroje z radov európskych úradníkov.
Viaceré krajiny EÚ, napríklad pobaltské krajiny a Poľsko, požadujú čo najrýchlejšie prijatie nových opatrení, ktoré budú zamerané na luxusný tovar ruskej výroby. Najmä zavedenie zákazu dovozu diamantov.

Masunta
24. 9. 2022 16:16
Odpovědět  Masunta

Až 300 zahraničných žoldnierov bolo zlikvidovaných raketovým útokom v mieste ich dočasného rozmiestnenia v obci Kalinovka v Nikolajevskej oblasti.
Pri neúspešnom pokuse o útok 10. horskej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny na obec Berestovoje v Doneckej ľudovej republike bolo zlikvidovaných 48 ukrajinských vojakov vrátane 7 dôstojníkov. Zničené boli 4 obrnené transportéry.
Údery operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva zasiahli 5 veliteľských stanovíšť Ukrajiny v meste Kupjansk v Charkovskej oblasti, Nikolajevka v Doneckej ľudovej republike, Kirovo v Záporožskej oblasti, Kostromka v Chersonskej oblasti a Bereznegovatoje v Nikolajevskej oblasti, ako aj 62 delostreleckých jednotiek, živá sila a vojenská technika Ozbrojených síl Ukrajiny v ďalších 153 miestach.
Tri sklady munície a raketových a delostreleckých zbraní boli zničené v oblastiach Annovka v Doneckej republike a Sladkoje a Uspenovka v Záporožskej oblasti.

Masunta
24. 9. 2022 16:16
Odpovědět  Masunta

Radarová stanica ukrajinského protilietadlového raketového systému S-300 bola zničená v obci Udačnoje v Doneckej ľudovej republike a v obci Michajlo-Zavodskoje v Dnepropetrovskej oblasti — nórsky protibatériový radar „Artur“.

Masunta
24. 9. 2022 16:25
Odpovědět  Masunta

Ruské ministerstvo obrany zbavilo funkce náměstka Dmitrije Bulgakova, který zodpovídal za armádní logistiku, uvedla agentura TASS. Personální změna se odehrává na pozadí pokračující ruské mobilizace i problémů se zásobováním ruských vojsk válčících na Ukrajině.
Ministerstvo konkrétní důvod generálova odvolání neoznámilo. Uvedlo pouze, že Bulgakov byl „uvolněn v souvislosti s přechodem do jiné funkce“. V pozici náměstka pro „materiálně-technické zásobování ozbrojených sil“ jej nahradí generálplukovník Michail Mizincev.

Gales
24. 9. 2022 10:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní političtí rozyebávači to nemůžou skousnout.Ale Putin je drží pevně pod krkem a je pouze na něm kdy je přidusí.Na podporu míru musíme jít 28.9.manifestovat a zahájit deratizaci naší vlády.

VratislavII.
24. 9. 2022 10:13
Odpovědět  Gales

Jdeme a to jakýmkoliv počasí 👍

Ladislav
24. 9. 2022 11:29
Odpovědět  VratislavII.

💤🇨🇿🇨🇿👍

Ladislav
24. 9. 2022 11:28
Odpovědět  Gales

💤👍🇨🇿🇨🇿

Duudu Wo
24. 9. 2022 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Co mohou dělat ignoranti jiného než ignorovat. Jsem zvědav kdy u nás bude vyhlášeno referendum o vystoupení z EU a NATO. Moc by mě zajímal výsledek.

VratislavII.
24. 9. 2022 10:25
Odpovědět  Duudu Wo

To bohužel amiokupat a fašoEU nedovolí,většina lidí by byla PRO VYSTOUPENÍ 👍

Ladislav
24. 9. 2022 11:29
Odpovědět  VratislavII.

💤👍🇨🇿

Alfred
24. 9. 2022 10:28
Odpovědět  Duudu Wo

Od toho bych si moc nesliboval. Existuje pořád ještě velká většina mozků vymytých eurochazarskými médii. Jediné, co to změní a urychlí je nadcházející hlad, bída a rozklad EU.

sizok
24. 9. 2022 10:46
Odpovědět  Alfred

Bohužel, musím souhlasit.

Pavel K
24. 9. 2022 10:47
Odpovědět  Alfred

👍
Asi tak!!

jirik
24. 9. 2022 11:24
Odpovědět  Duudu Wo

otázkou je, zda kdyby vyšlo referendum ve prospěch vystoupení z EU, zda by se mocipáni tím museli řídit anebo by to nějak zametli pod stůl. Když jsme měli do EU vstoupit tak to referendum bylo, ale o vystoupení ze spolku EU, NATO mají strach referendum udělat.

Vymytých mozků je ještě velmi mnoho….

Co by znamenalo vystoupení z EU – okolní státy by neměli za hubičku elektriku,….

Frankie
24. 9. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli referenda šmejdi z USA a jejich poskoci uznají anebo ne, je úplně jedno. Na jejich pindy se.re Bílý tesák.

Rosťa
24. 9. 2022 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Euroatlantští idioti by si měli připomenout referendum v Kosovu.

Pedro
24. 9. 2022 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Taky by nás mohli vzít do federace.

VratislavII.
24. 9. 2022 11:03
Odpovědět  Pedro

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky, bohužel 😟

24. 9. 2022 19:02
Odpovědět  Pedro

Tenhle nápad měl už Ben-Ešeda v r. 1943, kdy se o tom v Londýně zmínil velvyslanci Ivanu Majskému a po něm Gusta Husáků někdy po válce. Spojenci a obchodní partneři – proč ne?
Ale proč náš stát, se stejně starými dějinami jako Rusko, cpát do ruského impéria? Proč?!
Nevidím k tomu jediný důvod!

sizok
24. 9. 2022 11:01

Chlapče, my se tady bavíme ne o naši budoucnosti, ale o tvé. Tady na foru jsou lidé se zkušenostma a nějakým tím životem za sebou. My víme, co se může stát a protože nám
o vás mladé jde a nechceme, abyste žili ve zdecimované a spálené zemi, proto reagujeme
tak, jak reagujeme. Někdo více, někdo méně expresivně, ale to nic nemění na tom,
že nám o tuto zem jde. Nechceme, aby se z ní stala nacistická podržtaška západu.
Ty to tak jistě nevidíš. Ale až z tebe ta podržtaška bude, neuděláš s tím nic, až budeš
pochodovat s loučí v ruce v šiku haknkreutze a ve škole se budeš povinně učit
ukrajinsky, tak jak se to děje v Polsku. Asi si tím marasmem musíte vy, co máváte
modrožlutou vlajku, projít. Pak možná změníte názor. Ale jedno bude v pr-deli.
Vaše životy. Prožité ve sra-čkách, jaké tady nikdy nebyly. A věř mi, chlapče, život
je kurevsky krátký, poznáš to sám.

sizok
24. 9. 2022 11:04

Vidím, že jsi z Ostravy.

VratislavII.
24. 9. 2022 11:17
Odpovědět  sizok

To ne, jsem ze severních Čech.🙂

Pijack
24. 9. 2022 11:17

…”jejich legalitu stejně nikdo neuzná”? To máte přejaté z ČT, že? Zjevně nevíte, že polovina členských zemí v OSN je opačného názoru. Zato Kosovo uznalo jen několik málo zemiček, většinou servilní k USA. Tam to šlo… Tak jen si sněte mokré bludy, kterými vás krmí média. Luhansk a Doněck už uznávají dávno země pacifiku, Asie, Afriky a Latinské Ameriky. Místní referendum je demokratický nástroj lidí v celém světě, tak jej laskavě nekomentujte. To z vás dělá fašisty a marxisty a globalisty.

VratislavII.
24. 9. 2022 11:43

Na ty amiokupantský stačil afghánský pasák koz 😂

Luboš z Jihu
24. 9. 2022 14:29
Odpovědět  VratislavII.

Stejně jako na ty sovětský/ruský.

ZMann
24. 9. 2022 21:15
Odpovědět  Luboš z Jihu

okupanty byl vždy anglosaský odpad ty obřezaný hnoji.

VratislavII.
24. 9. 2022 11:44

Hlavně, že tu amiokupantů všude po světě “””všichni schvalují”””

VratislavII.
24. 9. 2022 11:44

Většina????😂

Jira
24. 9. 2022 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Parlamentní listy šíří kleptofašistickou propagandu:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jako-za-Hitlera-Siri-se-zabery-z-ruskeho-referenda-715321

Pat
24. 9. 2022 20:32
Odpovědět  Jira

Parlamentní listy Nešíří žádnou propagandu.
Jen ti nabídnou info všech stran.
A je jen na čtenáři jak se s tím popere.
Předžvýkané zprávy hledej jinde.

25. 9. 2022 01:22
Odpovědět  Jira

No, za sebe můžu říct, že bych na jejich místě ozbrojenou ochranu uvítal, a pokud by za mnou volební urnu dotáhli až domů, byl bych ještě raději.

Masunta
25. 9. 2022 03:54

Poučovací Chasidi bez tolerance … rup psych. Nožičky už nemohoucí.

25. 9. 2022 06:25
Odpovědět  Jira

Zajímavé je, že nikde neinformují, že bylo dohodnuto, že první čtyři dny referenda, z důvodu bezpečnosti voličů, proběhnou v domovech voličů, kam za nimi donesou s ozbrojeným doprovodem urny. Ale keců okolo, jak za lidmi lezou do bytů a pod nabitou zbraní je nutí hodit hlas pro připojení k RF jak Banderstánu filcek.

jirik
24. 9. 2022 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ramzan Kadyrov, ktorý zrušil mobilizáciu v Čečensku, navrhuje vyslať do vojny na Ukrajine zástupcov ruských bezpečnostných zložiek – EMERCOM, FSPP, FSB, FSO, SVR, UVSIN, FTS, prokuratúry, IC

Podľa Kadyrova ide o “obrovský personál, ktorý má tak či onak dobrú fyzickú prípravu a zručnosti v zaobchádzaní so zbraňami”. Podľa jeho výpočtov je to približne 5 miliónov ľudí, ktorí pravidelne absolvujú športové testy.

“Ak necháte 50 % zamestnancov v službe, druhá polovica, ktorá tvorí 2,5 milióna ľudí, zničí každú západnú armádu,” napísal Kadyrov na svojom kanáli Telegram.

https://www.hlavnespravy.sk/kadyrov-ma-zaujimave-riesenie-namiesto-mobilizacie/2930928

[Trol-1] Ahoj
24. 9. 2022 12:53
Odpovědět  jirik

Njn, ale kdo by pak likvidoval protiválečnou opozici v Rusku?

Gene
24. 9. 2022 13:00
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

K likvidaci opozice nepotrebuji bezpecnostni slozky, staci jim zastavit priliv penez, tak jak to udelali v Kanade.

Lukas
24. 9. 2022 13:20
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

O jaké opozici mluvíš?

skeptik
24. 9. 2022 14:46
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

V případě vyhlášení mobilizace jsou jakékoliv protistátní aktivity vlastizradou.
Ty už máš sbaleno pro případ, že Zeman vyhlásí mobilizaci a pomažeš bojovat za americké zájmy po boku banderonacistů? Zas tak nereálné to není, jestliže bude dál fašistický Západ provokovat Rusko.

jirik
24. 9. 2022 15:51
Odpovědět  skeptik

pokud by byla vyhlášená mobilizace v české republice, to by tito odvedenci bojovali jako čeští vojáci nebo jako vojáci NATO???

skeptik
24. 9. 2022 18:50
Odpovědět  jirik

kdo ví?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
25. 9. 2022 01:23
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

Paragraf troldo, paragraf.

VratislavII.
24. 9. 2022 12:56
Odpovědět  jirik

Kdyby v ČR hrozilo povolání vojáků navrhuji povolat Geneštáb, zlikvidují nepřítele už jen svým vyjádřením, že ČR má “”bojeschopnou armádu v perfektním to😁

[Trol-1] Ahoj
24. 9. 2022 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruská armáda se připravuje na vyklízení Chersonu.

sizok
24. 9. 2022 13:18
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

Neměl bys číst Seznam.

skeptik
24. 9. 2022 14:47
Odpovědět  [Trol-1] Ahoj

Od banderonacistů.

Masunta
24. 9. 2022 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Rana pod pás NATO – Švédsko našlo spôsob, ako sa vyhnúť vstupu do aliancie.Hoci Švédsko aktívne deklaruje svoj blízky vstup do NATO, v skutočnosti sa Štokholm vôbec neponáhľa, aby sa tam dostal. A má vážne právne opodstatnenie.
comment image
Pripomeňme, že pred niekoľkými mesiacmi vedenie Severoatlantickej aliancie v protiruskom šialenstve začalo aktívne zaťahovať Švédsko a Fínsko do vojenského bloku.
Veci nefungovali hneď — Turecko túto iniciatívu zablokovalo. Ankara začala robiť v aliancii problémy a vyjednávať o vlastných výhodách.
Potom, ako Turci dostali všetko čo chceli a prestali namietať proti prijatiu škandinávskych krajín do NATO, zrazu nastala nová prekážka, a to pre Brusel z tej najneočakávanejšej strany.
Štokholm, ktorý len včera demonštroval svoju horlivosť a pripravenosť čo najskôr vstúpiť do NATO, zrazu začal cúvať. Švédska vláda už aj našla dobrý dôvod na odloženie vstupu krajiny do NATO najmenej o osem rokov.

Masunta
24. 9. 2022 14:10
Odpovědět  Masunta

Tento „trik“ Švédov, ktorí sa zrejme na poslednú chvíľu rozhodli zostať neutrálni, zhodnotil nemecký politológ Alexander Sosnovskij v programe Vladimíra Solovjova.
Expert uviedol, že Švédsko vážne nabúralo plány vojenského tlaku na Rusko zo severu, k čomu dopomohla jeho vlastná „zložitá“ legislatíva.
Ide o to, že podľa švédskych zákonov môže kráľovstvo vstúpiť do vojenskej aliancie len vtedy, ak za to počas svojho funkčného obdobia zahlasujú dve rôzne vlády a dva rôzne parlamenty.

„Ukazuje sa, že otázka vstupu Švédska do NATO nie je taká jednoduchá. Aj keď Stoltenberg tvrdí, že Švédsko môže vstúpiť do aliancie aj zajtra, v skutočnosti sa tak môže stať najskôr o osem rokov. Pre Spojené štáty to bola od Švédov rana pod pás, keďže použili takýto právny „trik“,“ dodal politológ.

Sosnovskij pripomenul, že ak Švédsko nevstúpi do NATO, potom Fínsko s najväčšou pravdepodobnosťou tiež vstúpiť do aliancie odmietne, tak či onak. Helsinki od začiatku požadovali záruky, že Švédi budú konať synchrónne. Bez podpory suseda nechcú Fíni priamy stret s Ruskom riskovať.

Luboš z Jihu
24. 9. 2022 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak co, už vyhlásilo Rusko výsledek? 106% pro připojení?

Gales
24. 9. 2022 17:33
Odpovědět  Luboš z Jihu

Ty to bereš podle přání Žákopa?Jako že by se s tebou 106x spojil?

25. 9. 2022 01:43
Odpovědět  Luboš z Jihu

128%. Pár set tisíc jich přijelo i od Kijeva a od Lvova.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
24. 9. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď se ukáže, jak Západní Politici lžou o boji za Demokracii…

Referendum je vrchol Demokracie, národy mají právo na své Sebeurčení podle Charty OSN…

Kdo to neuznává, ten je proti-Demokratický a proti Mezinárodnímu Právu, Bandité a Feudální Autokrati to jsou…

πα½

[Trol-1] Luboš z Jihu
24. 9. 2022 19:44
Odpovědět  P.A.Semi

Řádné referendum by bylo ok, ale ne komedie sehraná za války okupujícím státem, který řadu voličů vyhnal, přesídlil či zabil.

Administrátor
P.A.Semi
24. 9. 2022 20:46

Zase lžete…
Ta referenda uspořádali místní lidé, místní parlament to schválil, místní lidé volí…
Neorganizuje to tam stát Osvoboditelů, tedy Rusko…

Rusové nikoho nepřesídlovali, to jsou zase ukrofilní lži. Ti lidé šli sami. Větší část jich utekla před Ukro-Fašisty do Ruska…

πα½

sizok
24. 9. 2022 21:09
Odpovědět  P.A.Semi

Na tuto ukroovci nemá smysl reagovat. V hlavě pusto, prázdno.

Administrátor
P.A.Semi
24. 9. 2022 21:17
Odpovědět  sizok

Tenhle není ukro-ovce, je to najatý šmejd Trol-1, ale sehnal si jiný počítač…
A ovšem tohle jsem si ručně vytáhnul z “koše”, abych mu na to mohl odpovědět…
πα½

25. 9. 2022 01:45
Odpovědět  P.A.Semi

Nesehnal. Přesedl k jinému stolu. 🙂

Masunta
25. 9. 2022 03:58

Patologicky poučovací Chasidi bez tolerance … rup psych.

VratislavII.
25. 9. 2022 16:19
Odpovědět  Masunta

Ty to, že seš ču-rák a ještě nacistický si nech patentovat!

sizok
24. 9. 2022 21:07

Jsi opravdu hloupá ovce. Ne, ukrácká hloupá ovce.

Masunta
24. 9. 2022 19:56
Odpovědět  P.A.Semi

Utíkají jednak z vlastní vůle a mnozí do Ruska, protože tam dostávajíi práci, jednorázovou podporu a ve zkráceném řízení doklady, myslím že i ruské občanství. Komu ruské nevonělo, může utíkat třeba do Polska nebo do ČR. Je pravda, že aby mohli Rusové zaútočit, vyzývali někdy civili, aby odešli. Je také pravda, že někteří civilové padli, protože se jimi chránili jako štíty ukrajinští vojáci a u těch i žoldnéři. Rusové se jimi nechrání. Ukrajinští vojáci provádějí svá přeskupení také sanitkami s červenými kříži.
Pak existují existence jako ty, kteří pravdu nenapíší, i kdyby jim fotra věšeli.

Ferko
25. 9. 2022 01:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukraine: sabotague group with fake ballots detained:

https://rumble.com/v1lecrb-ukraine-sabatogue-group-with-fake-ballots-detained.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$