Krize UKRAJINA

Radě bezpečnosti OSN byly předloženy důkazy o nacismu na Ukrajině. Nebyly nalezeny žádné protiargumenty

Dne 11. července se konalo zasedání Rady bezpečnosti OSN ve formátu Arria, které iniciovalo Rusko, aby projednalo neonacismus a ultranacionalismus na Ukrajině.
Radě bezpečnosti OSN byly předloženy důkazy o nacismu na Ukrajině a proti nebyly žádné protiargumenty.

Odborníci z Ruska, Doněcké lidové republiky a Německa ukázali členům Rady důkazy o bujícím nacismu v zemi. Jak po akci uvedl první zástupce Ruské federace při mezinárodní organizaci Dmitrij Poljanskij, cílem řečníků bylo rozptýlit pochybnosti západních kolegů o nutnosti denacifikace Ukrajiny. A to se podle diplomata podařilo:

“Bylo to tak přesvědčivé, že se členové západních delegací ani nepokoušeli vyvrátit vyslovení informace, řekl Polansky

Důkazy jsou nezvratné

Po podrobném vylíčení historie vývoje nacismu na území současné Ukrajiny reportéři ukázali záběry průvodu radikálních nacionalistů, kteří na podzim 2008 pochodovali centrem Kyjeva pod prapory UPA, jež byla v roce 2010 legalizována státem, když prezident Viktor Juščenko udělil Banderovi titul Hrdina Ukrajiny*.

Vyprávěli o “činech” neonacistů z Azova ***, kteří po státním převratu v roce 2014 uspořádali legalizovaný teror proti obyvatelům Donbasu a odpůrcům nového režimu, předvedli důkazy o desítkách zločinů spáchaných AFU a Národní frontou proti civilnímu obyvatelstvu, doprovázené videopříběhy obětí a záběry nacistických symbolů opuštěných po ústupu.

Dmytro Poljanskij shrnul svá slova a obrátil se na členy Rady bezpečnosti OSN:

“V zájmu budoucích generací bude provedena denacifikace Ukrajiny. Víme, že děláme správnou věc. A nedovolíme, aby se v naší blízkosti oživil nacismus. Je na každém, zda si přizná zřejmou nacistickou povahu kyjevského režimu, nebo ne. Vaše činy či nečinnost budou posuzovat vaši občané. Naše svědomí je čisté, ale za to vaše neručím.

Reakce západních diplomatů

Polanskij později na svém kanálu Telegram napsal, že zpráva expertní skupiny “vyvedla západní kolegy z jejich komfortní zóny” – důkazů o existenci nacismu na Ukrajině bylo mnoho a nemělo smysl je popírat.

A na jejich pozadí vypadaly otřepané teze o ruské propagandě mírně řečeno podivně:

"Nikdo se ani neobtěžoval s námi na toto téma polemizovat, předložit nějaká alternativní fakta. Všechno to vypadalo naprosto chybně a nepřesvědčivě," řekl Polansky.

¹ Zasedání Rady bezpečnosti OSN podle modelu Arria je neformální setkání organizované za účelem upřímné výměny názorů s využitím pružného procedurálního rámce.

*Rozhodnutím Nejvyššího soudu Ruské federace ze dne 17. 11. 2014 byla uznána za extremistickou organizaci a její činnost je na území Ruské federace zakázána.

** vůdce OUN-UPA (rozhodnutím Nejvyššího soudu Ruské federace ze dne 17.11.2014 uznána za extremistickou organizaci, její činnost je na území Ruské federace zakázána)

***Ukrajinský nacionalistický prapor, jehož činnost byla uznána za extremistickou a teroristickou a v Rusku zakázána.
https://bit.ly/3Rzs4JL

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Daniel
16. 7. 2022 14:07
Ohodnotit příspěvek :
     

No alespoň něco, tak snad se to zviditelní ještě více, ale oni se stejně budou snažit to skrýt.

16. 7. 2022 16:57
Odpovědět  Daniel

Však už se postarali. Podívejte se na stejný článek na Nové republice, kde jsem v komentářích uvedl, co v dalších dnech vydalo US zastoupení. Jak jinak?

sizok
16. 7. 2022 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni budou zavírat oči. Viděl jste o tom snad někde u nás?
Dle této logiky fiala podporuje nacistický režim. Potažmo, my všichni.
A ještě ty nacisty krmíme. Zkur-vysyny.

Alfred
16. 7. 2022 17:11
Odpovědět  sizok
ladislav
16. 7. 2022 17:47
Odpovědět  Alfred

Tak to by chtělo nadabovat a znovu pustit na všech webech

Gales
16. 7. 2022 18:54
Odpovědět  sizok

Nám prej musí stačit jenom signály.

16. 7. 2022 14:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm… Rád bych, aby se to zasedání stalo bodem názorového zlomu, ale pochybuji. Jen doufám, že aspoň sem tam to někoho nahlodá, i když…

sizok
16. 7. 2022 14:39

Aktuální zpráva. Informace o milionové armádě a protiútoku na jihu
je naprostý bluf. Ukr. ministr obrany
potvrdil, že došlo k nedorozumění. Neumí prý dostatečně anglicky.
Všichni jsou blbci.

16. 7. 2022 15:02
Odpovědět  sizok

Já se teď svým způsobem bavím… jak to říct… zkrátka s pobavením sleduji propagandu z obou stran a cenzuru, a dospěl jsem k názoru, že cokoli se musí ověřovat, ať už je to z té či oné strany. Tak například v západních médiích, včetně našich, poprask že Putin podepsal mobilizační dekret právnických osob zbrojního a na něj navazujícího průmyslu, a že to předzvěst vyhlášení války atd., ale v ruswebech ani ťuk. Tedy dnes jsem to ještě nekontroloval, ale do včerejška ani ťuk. Pravda, zapomněl jsem se juknout na čínské weby. Sichr to podepsal, to jo, ale to hubydržení na ruswebech (včetně rusalternativy!) je zajímací. Asi čekají jaké mají zaujmout pozice.

Markýza
16. 7. 2022 16:05
Odpovědět  sizok

No ještěže si nespletl bilion s miliardou.

Sims.
16. 7. 2022 16:57
Odpovědět  Markýza

No, to dělá ta amiangličtina, tam se máíchají miliardy s milionama běžně. Hlavně co se dluhů týče.

Jiří
16. 7. 2022 14:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Nacismus může např. vzniknout i působením Charty77. Ochránci občanských práv v ČSSR vlastně bojovali proti mladému politickému uskupení ,které po roce 1989 nahradila “svoboda a demokracie” z které během 30let vyrostl nacismus viz.Hřib,Kolářova rodina,Řeporyje atd.

Ladislav
16. 7. 2022 14:51
Odpovědět  Jiří

Ten už tady dávno je! A Gebls24 to už ani neskrývá!

miro
16. 7. 2022 15:22
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás ticho klid po pěšině nikde o tom ani zmínka,prvořadý úkol vlády je zamést pod koberec korupci STAN,překrýt to Babišem,Ruskou invazi a “důležitým”vedením v EU. Plyn+elektřina je OK,zatím je teplo ale za chvíli se ochladí,Slováci už zavírají hlinikareň a všichni čučí jak špatně vyoraná myš, až to dojede k nám tak tomu pulci vypadnou čočky.

sizok
16. 7. 2022 16:25
Odpovědět  miro

Ano, zelený fiala se stará o to, jak být prezidentem zeměkoule. Všechno je mu v podstatě
jedno. Všude odvysílá svou naučenou formulace a myslí si, že to stačí. Všichni za něho
všechno udělají. Zametou korupci pod koberec, vyřeší energetickou krizi atd. Mě s tím
neotravujte. Přízemní problémy. Smutná figura.

milan h
17. 7. 2022 21:17
Odpovědět  sizok

myslim ze Fialenka se turbo studiem postavi bok po boku Matovicovi oba maji tituly ale rozum jak po absolvovani university za mostem tj pomocne skoly

ijn
16. 7. 2022 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

podporujeme nacismus v akci na Ukrajině proti civilistům,…….nejhorší polistopadová vláda v ČR musí být svržena a na doživotí basou potrestána, celé současné PSP ČR musí být vysloven zákaz výkonu veřejné funkce, justici ČR nevyjímaje,……!!! Naši poslanci si zlegalizovali podporu nacismu řadou vyhlášek a Novelou §§ tr. zákoníku 40/2009 Sb.

sizok
16. 7. 2022 16:25
Odpovědět  ijn

Souhlasím. Bezprecedentní.

M.Š.
16. 7. 2022 23:48
Odpovědět  ijn

Souhlasím s Vaším příspěvkem a požadavky na potrestání “zločinců” oprávněné.Bohužel však musím konstatovat,že nevidím,ani náznakem,kdo by se takového hrdinství ujal……smutné.

Aleš
16. 7. 2022 17:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je to pravda, Fiala a Rakušan mají jít sedět. Za podporu hnutí potlačující lidská práva. Důkazy jsou. Např. nacistický pozdrav banderovcu, dodávka zbraní atd.

Alfred
16. 7. 2022 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Video ze zasedání RB 11.7. je tady. Není o čem diskutovat. Podporujeme nacistický stát.
https://media.un.org/en/asset/k1y/k1yvq6tnza

Pavel
16. 7. 2022 19:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem dnes četl, že italský ministr Di Maio si naříká, že rozpad vládní koalice v Itálii má na svědomí Putin a Rusko. Nevím, ale oni by se již měli jít opravdu léčit.

16. 7. 2022 19:41
Odpovědět  Pavel

Lidi už z toho maj pr-del. Dnes jsem byl v Liťáku v Albertu a tam jedné bábušce… co to melu, byla tak v mejch letech… a tam jedné kočce upadla ve frontě kešeňa. A kočka zasakruje: “Sakra, zase ten Putin!” Napřed chvíli ticho, a pak, když nám to docvaklo, decentní smích. Tak jsem se honem rozhlíd, jestli jako někdo nemetá oční blesky a nic – žulili jsme se všichni. V tom přišla její tak šestiletá vnučka, taková holčička holčičí ale jasnej klon, očíhne situaci, jak se všici žulíme a čumíme na její babičku, a povídá: “Babííí? Že si zase udělala nějakou vostudu!” Konec, haló, řehtal se na plnou hubu kdo byl v doslechu. Zaplaťpánbůh že venkov je ještě normální.

17. 7. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Radě bezpečnosti OSN byly předloženy důkazy o nacismu na Ukrajině. Nebyly nalezeny žádné protiargumentyOni sice nemaj žádné protiargumenty, ale – jak jsem nahoře uvedl to vyjádření US – prohlásej, že je to všechno lež. A k tomu přimějí mnoho ostatních vazalů metodou, co poradil jednou Obama: Když sami nevědí, musí se jim zkroutit ruku, aby to pak dobře věděli.

Nicméně OK, snad se to pomalu i u těch druhejch (co jim ty ruce zkrucujou) vyvrbí, a až je ta jejich ekonomická situace přesvědčí – a ulehčí – se od těch kroutičů rukou (a překručovačů dějin) podstatně odpoutat.

17. 7. 2022 11:17
Odpovědět  primak

Co jsou pro ně fakta?

Jak jednou řek starej Bush při své předvolební řeči – ve spojitosti se sestřelením civilního iránského letadla 3. července 1988 krátce po vzletu z Teheránu – 290 mrtvých, z toho 66 dětí – střelou z USS Navy ship Vincennes v Perském zálivu, za vlády Ronalda Reagana.

GHW Bush: “I don’t care what the facts are”:
“Já se nikdy neomluvím za USA, nikdy. Mně vůbec nezajímá, co jsou fakta. Já povedu USA a zasadím se vším nejlepším pro demokracii a svobodu na celém světě, udržováním USA silné.”
https://www.youtube.com/watch?v=10qatUWwIeg

Pěkně logické, že? Fakta ho nezajímaj, a tím udělá vše nejlepší pro demokracii na celém světě…