Krize UKRAJINA

„Putin ví, že Vučić posílá munici na Ukrajinu“

Podle amerického listu The New York Times američtí dodavatelé zbraní dlouhodobě spolupracují s muničními továrnami ve východní Evropě, aby pomohli ukrajinské straně ve válce. 

Jednou ze zemí, odkud jsou zbraně dodávány na frontu, je Srbsko.

V textu se píše, že jednou ze společností, které hledají továrny schopné vyrábět „nestandardní“ zbraně a střelivo, je Florida Ultra Defense, která spolupracuje s výrobci zbraní v Rumunsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Slovensku, České republice a Bulharsku.

Tohoto tématu se dotýká i záhřebská publikace Jutarni, která uvádí, že do celé záležitosti je zapojena “Zastava” Kraguevaca.

“Role Srbska v tomto projektu je zajímavá, protože působí proti Rusku tím, že nepřímo posílá zbraně a munici na Ukrajinu.” 

Tato informace vrhá nové světlo na proces nátlaku na Bělehrad, aby uvalil sankce proti Moskvě. Prodej munice a možná i dalších zbraní na obranu Ukrajiny je možným faktorem zpomalení izolace Srbska kvůli zahraničněpolitické nesoudržnosti. 

„Moskva jistě zná účast Srbska na vyzbrojování Kyjeva, ale pravděpodobně je nucena hrát takovou hru, protože si uvědomuje, že Aleksandra Vučiće v tomto lukrativním byznysu nezastaví,“ stojí v textu, který analyzuje chorvatské „Jutarni“.

Zároveň bylo konstatováno, že ukrajinský arzenál je modernizován dodávkami nových typů zbraní podle standardů NATO a také výcvikem ukrajinského vojenského personálu.

“Na blíže neurčeném místě v Polsku nacvičují ukrajinští dělostřelci použití amerických houfnic ráže 155 milimetrů a dostřelu až 40 kilometrů. Spojené státy a partneři, kteří Ukrajinu ochránili před prvním ruským útokem, nyní postupně zavádějí „standardní munice“, v souladu se standardy NATO, protože v tomto případě dochází ke snížení závislosti – řekněme na Srbsku, což je důležité s ohledem na očekávané pokračování konfliktu a následné uspořádání bezpečnostní architektury na Ukrajině a v Černém moři,“ píše se v textu New York Times.

https://bit.ly/3P4IqIZ

sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
skylla
8. 5. 2022 06:28
Ohodnotit příspěvek :
     

budeme bojovat do posledního ukrajince…..

Gales
8. 5. 2022 09:43
Odpovědět  skylla

Naši fašisti?

Gales
8. 5. 2022 09:40

Ať chcípnou.

Ladislav
9. 5. 2022 13:32
Odpovědět  Gales

Přátelé, už druhý den tady nejsou žádné nové zprávy. Máte to i vy? Nebo cenzor blokl?

Pozor
8. 5. 2022 09:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Vučič je obyčajný prozápadný zradca srbského národa, nikdy som mu neveril a divím sa, že si ho Srbi opäť zvolili.

zdena
8. 5. 2022 10:11
Odpovědět  Pozor

jde o to, jestli si ho zvolili lidé nebo “byl zvolen” sčítáním čehosi jako odevzdaných hlasů….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
8. 5. 2022 10:26
Odpovědět  zdena

Jako Fšude!!!

Pavel
8. 5. 2022 12:07
Odpovědět  Pozor

Příteli, nedávno jsi psal, že u vás je bída, takže tam nechtějí být ani Arabové, natož Ukrajinci. Bídu tam asi máte, ale řekl bych, že ta naše Česká to překoná. Myslím si a nebudu daleko od pravdy, že z celé střední Evropy jsme na tom nejhůře. Chamtivost a oškubávat druhé lidi je totiž naším druhým jménem v této popřevratové době. Malý příklad, z Košic si nechávám zasílat homeopatickou mast a to již asi 8 roků, od té doby, co to do Čech přestali dovážet. Celé roky za ni platím stejně, asi 5,8 Euro.

Pavel
8. 5. 2022 12:16
Odpovědět  Pavel

Ta mast tedy nestojí ani 150kč. Již před těmi 8 roky jsem za ni u nás platil asi 180 Kč, kdyby ji prodávali dál, tak by dnes stála přes 300 Kč. Jakoukoliv mast, kapky, apod, které koupím jeden měsíc třeba za 50 Kč, tak druhý je za 65 a třetí za 75. To je jen malý příklad. V této české koloniální zemi, kde určité entity jezdí i třikrát za rok na luxusní dovolené, vlastní několik aut, chat apod si dávají takové marže, že si myslím, že u vás je to ještě procházka růžovým sadem. A toto jsou kupříkladu členové vážené magisterské farmacie. Takže příteli, bez urážky, ale hodnotil bych opatrně.

Milan h
9. 5. 2022 17:20
Odpovědět  Pavel

kamarade ja bydlim kousek od hranic a jezdim na chleba a uzeniny na SK a mozu potvrdit ze na prijmy u nich su ty ceny opravdu neunosne krome cleba uzeniny to je kvalita jezdim ina ne a cigarety jinak pro obyc lidi je to dost frustrujici

Albi
8. 5. 2022 10:21

To není zvěř, to jsou sadistické zrůdy, pro které lidská řeč ještě nenašla adekvátní výraz.

Ladislav
8. 5. 2022 11:20
Odpovědět  Albi

A mezi ty zrůdy se hrdě hlásí i ta naše zrádná, prašivá a fašistická vláda! Hnus!

M.Š.
8. 5. 2022 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Je ostudné,jakou zběř podporují tzv.demokratické státy tzv.západu,včetně pitomého českomorácka.Emerika a anglosasové jsou větší zlo,než dvě Ruska dohromady.

Pavel
8. 5. 2022 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, můj známý se kterým jsem byl dlouhé roky v klubu českého pohraničí a který je již několik roků mrtvý, byl o generaci starší než já, tedy jako můj rodič, mi již v roce 2010 říkal, že vidí jak to tady hnědne a že má obavy, že chtějí zemi spálit. Jeho prorocká slova o příchodu nacistů jsou zde. Ruský národ se s tím vším bude muset bohužel vypořádat sám. Jeho mladí kluci pokládali před zhruba 80 roky své životy za takové parchanty, před kterými je již škoda odplivnuté sliny.

Pavel K
8. 5. 2022 11:33
Odpovědět  Pavel

Nojo mě to taky začalo docházet cca okolo roku 2010. Ale to jen díky, že můžu porovnávat, ale co ti 40 let a dolů, ti znají akorát ČT24.

Pavel
8. 5. 2022 11:36
Odpovědět  Pavel

Je ale téměř jisté, že zdejší zápaďácká populace je již přeformátovaná a nás rozumných je opravdu málo. Tyto současné generace se budou muset propadnout do absolutních sraček a oni tomu vlastně jdou naproti a zvesela si k tomu pějí. S tím my opravdu vůbec nic nezmůžeme, oni jsou již na úplně jiné vlně. To, že podporují svoji vlastní záhubu ani nevnímají a vnímat nechtějí. Nevysvětlíte jim vůbec nic. Alespoň já to již vzdávám. Co chtějí, to ať mají.

Pavel
8. 5. 2022 11:42
Odpovědět  Pavel

Nejsem, ale kdybych byl na místě rusů, už dávno bych přerušil veškeré styky se západem i když by to možná bylo bolestivé a spolupracoval bych se zeměmi, které se mnou chtějí spolupracovat, obchodovat a žít v míru, vytvořil bych jednoznačnou zeď před těmito grázly a kdyby mne chtěli i přesto napadnout, tvrdě bych odpověděl, ale přerušil bych s nimi styky na všech frontách. Chtěl jsem se včera v TV podívat na kurs rublů ke koruně, ze všech měn byl jediný, který tam neměl uveden směnný kurs.

Pavel
8. 5. 2022 11:52
Odpovědět  Pavel

Kdo sleduje ruské weby, tak ví, že rubl posiluje a to velmi znatelně. Ještě nedávno se dávalo za dolar více než 80 rublů, nyní je to už pouze něco přes 60. Ale Evropa bývalé I současné šlechty už nabrala kurs USA a vede nás do záhuby, to víme všichni. Teď už je na stole pouze otázka, kdy to úplně krachne. Chtějí nás zničit, o tom není pochyb a my s tím nemůžeme nic dělat, protože většina je již přeprogramovaná. Nezbývá říci než to obvyklé Kam kráčíš člověče.

Boomer
8. 5. 2022 20:18
Odpovědět  Pavel

..to máte z toho, že koukáte na TV. Velký parní válec se neotočí smykem na místě. Vsjo iďot po planu..

Pavel K
8. 5. 2022 11:49
Odpovědět  Pavel

Bylo by hezké si s vámi osobně pokecat, mám to úplně stejné, že se tomu musím pousmívat, když to po vás čtu. Zrovna tu mám dceru s vnoučaty, jak píšete, nejde to vysvětlit. Jdou tomu vstříc. Oni si myslí, že život je jen o dovolených u moře a hory nejlépe Alpy. Jako líný nejsou a pracují, ale jsou to “polosluníčka”. Třeba kvůli UKá migrantům jsem se s nimi pohádal. Na negry z druhé strany nereagují, žádní tu prý nejsou. ATD.

8. 5. 2022 14:18
Odpovědět  Pavel K

Kdyby mládí vědělo, kdyby stáří mohlo…

Milan h
9. 5. 2022 17:25
Odpovědět  Pavel

ja sem si to vubec nemyslel ale uz to co se deje uz dva roky na SK kde byvali premier Matovic ma otevrene za vzor nsdap me uz mohlo trknout asi sem mel dlouho zavrene oci

Nguyen
8. 5. 2022 14:49

§

b838c81e54b62a432135e656a4d5dfcb.gif
Gales
8. 5. 2022 19:16

Zatracené kyselo.

All
9. 5. 2022 02:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé na pokecu ! President Ruska pan Putin moc dobře ví,že v České i Slovenské republice stále existují nádherné slovanské duše,které jsou vzdělané a znají svůj původ,své kořeny,své skutečné dějiny a znají pravdu o tomto světě, i za současné situace , kdy díky posluhovačnému loutkovému režimu máme jednu z nejhorších vlád z existujících zemí světa,která nás vede do stále horší a horší budoucnosti a to sebezničení.Do vlády se ,,fialovci” dostali jen a jen kvůli Nenávisti k panu Babišovi , přišli s touto nenávistí a bez programu a progrese pro vlastní občany.Protože tuto svou nenávist dále budují,prohlubují a denně praktikují.Stále ji krmí,oživují,více a více rozdělují občany systémem nenávisti.Jedou cestou podpory války a smrti,cenzurují,totalizují,vydávají nesmyslná prohlášení.Toto ůzemí,Čechy a Morava,nikdy v dějinách nemělo tak neschopné,podlézavé a destrukční individua v řídících strukturách. Nikdy jako nyní.Tato vláda není schopna řídit,ani budovat,tato vláda je zde,aby pouze a jen ničila,náš stát,občany,budoucnost.Věřím ale na spravedlnost a čistotu těch,co vědí,znají a uchovávají svou podstatu neposkvrněnou,pravdivou.Pravda je nezničitelná a neumírá spolu s nadějí,proto pevně věřím,že po tomto zlu,této satanské sektě,která obsadila vládní budovy zase přijde den,kdy opět vyjde slunce a už nikdy nezapadne.A lidé zde zase budou lidmi a člověk člověkem. ,,Pravda vítězí” .

Gales
9. 5. 2022 10:22

Jo,jo.I v rusku se bojuje ,,vnitřní” boj.