Krize UKRAJINAnezařazené

Putin odhaluje, jak se dalo zabránit krveprolití na Ukrajině

Kyjev byl požádán, aby se stáhl z Donbasu, ale odmítl, řekl poprvé ruský prezident
Putin a prozradil, jak se dalo zabránit krveprolití na Ukrajině


Ukrajinští vojáci nakládají munici do vozidla BMP-2 v Doněcké oblasti, 10. února 2022. © Wolfgang Schwan / Anadolu Agency via Getty Images


Moskva požádala Kyjev, aby stáhl vojáky z donbaských republik, aby se zabránilo krveprolití, ale Ukrajina to odmítla, prozradil ve středu poprvé ruský prezident Vladimir Putin.

“Chci to říci poprvé: na samém začátku operace v Donbasu, abychom se vyhnuli krveprolití, jsme různými kanály požádali kyjevské úřady, aby se nezapojovaly do bojových akcí, ale prostě stáhly svá vojska z Donbasu. Nechtěly,” řekl Putin ve videohovoru s gubernátory ruských regionů.

“Nuže, je to jejich rozhodnutí. Nevyhnutelně si uvědomí, co se děje ve skutečnosti, na místě,” dodal ruský prezident.

Toto odhalení přišlo tři týdny poté, co Putin nařídil ruské armádě vstoupit na Ukrajinu, aby demilitarizovala a “denacifikovala” vládu v Kyjevě. Obvinil ukrajinské vedení z “genocidy” ruskojazyčných obyvatel Doněcké a Luganské republiky – které Rusko jen o několik dní dříve uznalo za nezávislé – a také z usilování o členství v NATO a z jaderných a biologických zbraní, což podle něj představuje existenční hrozbu pro bezpečnost Ruska.

Všechny diplomatické možnosti byly “zcela vyčerpány”, řekl Putin, takže Moskva “nemá žádné možnosti mírového řešení problémů, které vznikly bez našeho zavinění”.
Podle ruského prezidenta Kyjev nejenže odmítl jednat s donbaskými republikami, ale připravoval se na otevřenou válku proti nim i Rusku, pokračoval v bombardování civilistů a zároveň vysílal diverzanty a teroristy na Krym – poloostrov, který si po převratu na Ukrajině v roce 2014 podporovaném USA odhlasoval připojení k Rusku.

“Neměli jsme jinou možnost sebeobrany, zajištění bezpečnosti Ruska, než provést speciální vojenskou operaci,” řekl prezident a dodal, že zásah “spolehlivě zajistí bezpečnost Ruska a našeho lidu a nikdy nedovolí, aby Ukrajina sloužila jako odrazový můstek pro agresivní akce proti naší zemi”.

Putin poznamenal, že Rusko nemá v úmyslu okupovat Ukrajinu a že jeho vojáci dělají “vše, co je v jejich silách, aby zabránili ztrátám mezi civilním obyvatelstvem ukrajinských měst”.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko z útoku bez provokace. Ve středu ráno vystoupil prostřednictvím videospojení v americkém Kongresu a prosil o dodávky letadel, raket a dalších zbraní a také o zavedení “bezletové zóny” nad Ukrajinou, kterou by vynutilo NATO. USA a jejich spojenci se postavili na stranu Ukrajiny a uvalili na Rusko rozsáhlé hospodářské embargo, ale Washington i NATO zatím udělaly tlustou čáru za skutečnou vojenskou konfrontací s Moskvou.

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
16. 3. 2022 20:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenský, zelenský, neznám.

Milan
16. 3. 2022 21:52
Odpovědět  Pedro

No, to je přece ten klavírista, co hrál v jednom svém vystoupení… jak to slušně říci… jako pen-isem na klavír. Děsná hlína. Tedy pro Chocholy. Mě naopak zahalil opar studu za něco tak de-bi-lního. Stejný opar mě zahalil, když si ruská umělkyně vytáhla z va-giny mražené kuře, nebo když si filozof Kohout v Polsku vyhonil brk do svěcené vody, čímž obohatil evropskou kulturu. To jen abyste věděli, proč -utin říká -elenskému klavírista i ve veřejných projevech. Je zkrátka nekulturní mužik, toho času na steroidech, jak tvrdí kolektivnězápadní tisk..

All
16. 3. 2022 22:22
Odpovědět  Milan

Tyhle zvrácenosti jsou ale oknem západu,zejména usa. Překonali chlípné římany,zcela demokraticky posvinili co se dalo a darvinovy opice z prahy v bezduché TV plné ničeho se opičí po opicích. Kdo ztratil lidskost se stal zaměstnancem TV .Nebo taky politikem.

All
16. 3. 2022 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně utrum,pro rozpínavé a agresívní NATO.Prolhané,falešné NATO,do kterého i my jsme byli vhozeni.Taky podle toho,jak kope žumpa žump TV 24,Prima a Nova je konec se starým systémem zla. Slovanské národy se zase opět spojí.A až se to stane,teprve potom zavládne mír na Zemi.

Brit
17. 3. 2022 06:23
Odpovědět  All

Souhlas?

Pavel
17. 3. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

V knize životopis ve dvou hlasech, která je ve španělském originále a je to 100 hodin rozhovoru Fidel versus novinář Ignácio Ramonet, je popsáno vše už od jeho dětství. V části, která popisuje co se dělo po vítězné revoluci Fidel říká co prováděli amíci, CIA a kubánská mafie za teroristické útoky proti obyvatelům Kuby na jejím území. Výčet toho co prováděli a možná i nadále provádí by byl na dlouhé psaní. Takže jejich role v tomto konfliktu je jasná. Od nich nikdy nic slušného nevzešlo a nevzejde. O naší zemi nemá cenu diskutovat, všichni víme, kdo a co nám tady vládne.

jirik
17. 3. 2022 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Skála na Odysee Simultánka
https://odysee.com/@Petrburestv:3/Skala:e
27 minut, i o ukrajině;

na youtube začali mít problémy s vysíláním