Krize UKRAJINA

„Putin nechce Ukrajinu. Ani území v Evropě.“ Senátor USA to provalil a je zle

11.06.2024 8:15 | Zprávy

USA jsou nejdůležitějším spojencem Ukrajiny. Demokraté stojí v otázce podpory země pevně za Bidenem. U republikánů je ale situace jiná. Například senátor Tuberville nedávno prohlásil, že Putin má území dost, takže Ukrajinu nechce, ani zbytek Evropy. Co ale skutečně nechce, jsou americké zbraně na Ukrajině, které míří na Moskvu. Za jeho slova už se do něho pustil senátor Lindsey Graham, který tvrdí, že Putin chce obnovit ruskou říši a o Ukrajině prohlásil, že se může stát nejlepším obchodním partnerem USA vzhledem k jejím nerostným zdrojům.

Sdílej

Foto: Repro Rumble
Popisek: Americký republikánský senátor Tommy Tuberville

Tuberville je republikánský senátor za Alabamu. Již v dubnu kritizoval balíček pomoci pro Ukrajinu se slovy, že senátoři, kteří pro něj hlasovali, zradili důvěru voličů, kteří je do funkce vyslali. Ukrajinu nazval „černou dírou bez zodpovědnosti“. Upozornil, že dluh USA je už 35 bilionů dolarů a přitom nemá chráněnou svou jižní hranici, přes kterou proudí imigranti a drogy. „Tiskneme peníze pro jiné země, zatímco americké občany drtí inflace,“ řekl a dodal, že ani jeden dolar z balíčku pomoci není splacen, na splacení si opět budou muset půjčit od Číny nebo peníze opět natisknout. „Jenom proto, abychom bojovali v zahraničí, když prohráváme na vlastní hranici,“ stěžoval si. Což je prý facka do tváře daňových poplatníků.

Označil Ukrajinu za jednu z nejzkorumpovanějších zemí a tvrdil, že konflikt je v patové situaci. „Posílání dalších peněz na Ukrajinu ten konflikt jen prodlouží a povede k dalším ztrátám na životech,“ pravil s tím, že ani v Bílém domě, ani v Pentagonu nebyli zatím schopní definovat, jak má vlastně „ukrajinské vítězství“ vypadat. „Měli bychom spolupracovat s Ukrajinou a Ruskem na jednání, aby toto šílenství skončilo,“ prohlásil. „Říká se tomu diplomacie, něco, co tahle vláda nebyla schopná použít,“ otřel se o Bidena. A ještě dodal, že není žádná šance, aby výsledek války byl pro USA pozitivní.

V interview se Stevem Bannonem pak prohlásil, že Ukrajina „je v tom až po uši“, když moderátor řešil nedostatek vojáků na ukrajinské straně. A že Biden a neokonzervativci, kteří válku podporují, jsou teď zaseklí a nemohou ven. U prezidenta Zelenského prohlásil, že „zastavil volby, ukončil pozornost médií, ukončil činnost kostelů“. „Ten chlap je diktátor,“ tvrdí o Zelenském. Dodal, že kdyby byl Putin, také by nechtěl americké zbraně na hranicích, jako USA zase nechtějí ruské v Mexiku.

„Jediná logika v tom je, že Biden nás chce dostat do boje, aby si lidé řekli, že teďka není možné přepřahat,“ míní. „Tihle lidi jsou šílení. Milují moc tak, že by kvůli tomu prodali vlastní matku, aby ji měli dál,“ hovořil o amerických politicích.

Putin podle něho nechce Ukrajinu, ani Evropu, protože vlastní země má dost. Ale nechce americké zbraně na Ukrajině mířící na Moskvu. Tvrdil, že USA měly s Putinem udělat summit hned po začátku konfliktu. „Měli dohodu, ale řekli jsme jim, že jim dáme zbraně a budou schopní bojovat s Rusy. Ale nemůžou,“ řekl pak o Ukrajině. Putin podle něj jenom čeká, až se všichni umoudří a konečně za ním přijdou s návrhem, kde budou hranice. Zmínil také, že Spojené státy jsou na mizině a nemohou se starat o zbytek světa.Na to, co Tuberville řekl, si pak stěžoval republikánský předseda komise zahraničního výboru amerického Kongresu Michael McCaul, že „ruská propaganda pronikla až do Spojených států a nakazila podstatnou část základů mojí partaje“. Stejně si pak stěžoval Mike Turner z komise pro tajné služby, že někteří jeho kolegové šíří věci, které pocházejí přímo z Ruska.

Senátor Lindsey Graham prohlásil, že Tuberville je ve straně výjimka a jeho postoje stranu nereprezentují. „Pokud věnujete jen čtvrt hodiny studiu Putina a tomu, co chce, tak chce obnovit ruskou říši. A nezastaví se na Ukrajině,“ prohlásil Graham. „Není to o NATO, o amerických zbraních na Ukrajině, jde o megalomaniaka, který chce obnovit ruskou říši silou zbraní,“ prohlásil Graham a dodal, že když Putin vyhraje, tak USA ztratí i Tchaj-wan.

A zasazoval se o to, aby Ukrajina dostala stíhačky F-16 a mohla s nimi a dalšími zbraněmi útočit na cíle v Rusku. „Myslím, že v létě Ukrajina převezme iniciativu,“ řekl ještě senátor, který v minulosti Ukrajinu navštívil a pochvaloval si, jak levné je ji vyzbrojovat, aby poškozovala Rusko. Prý pokud se Ukrajině teď pomůže, stane se pro USA „nejlepším obchodním partnerem“, řekl Graham s ohledem na ukrajinské nerostné bohatství.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stan
11. 6. 2024 21:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozumný republikánský senátor, který používá mozek.Bohužel podle článku je natolik osamocený, že i pro vlastní stranu je nepřijatelný. Neskutečný výplach mozků……….oni jsou tak debilní, že nakonec tu válku s Ruskem budou chtít risknout…..fakt idioti

Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 09:38
Odpovědět  stan

Se západem se nedá jednat. Putin to musí co nejrychleji na Ukrajině ukončit, nastavit pravidla soužití s celým okolím, zabezpečit důkladně svoji zemi a rozejít se s celým západem. Ekonomicky spolupracovat s těmi kdo o to má zájem. Tuhle Evropu natrvalo poslat k šípku, ať si žije za své. Ty výjimky, které tady jsou bohužel zaplatí tuto cenu za celou Evropu. Dnes již mají Rusové s kým obchodovat a rozvíjet se. A škůdci v naší malé koloniální zemičce mohou poštěkávat jak chtějí. Sen o zlatém teleti se jim hroutí, brzy poté co vydojí zbytky toho bohatství, které tady ještě leží a vydojí i ten chudý plebs, který dnes platí 200 korun za 1kg třešní, které v této zemi byly kdysi za 1.50 a rostly všude jako houby po dešti a platí stonásobně a i mnohem více předražené energie jako plyn a elektřinu a další komodity potřebné pro život, nebude v této zemi jak a z čeho žít. To těm mladým většinovým troubelínům ale škůdcovští vykukové neřeknou. Mějte se.

Spam Janka
12. 6. 2024 12:50
Odpovědět  Pavel z Moravy.

ono to je imho tazke. Kym je vojna, ziadny zvysok UA do NATO nevstupi. A ak obsadi celu UA, tak okrem jej obnovy bude mat na krku vela partizanskych a teroristickych utokov. Ak UA zacleni do RF, tak bude mat utoky aj v Moskve, ak ju nezacleni, tak po jeho smrti sa kludne moze stat, ze sa cely cirkus a la rozpad ZSSR zopakuje. Osobne by ma zaujimalo, co vlastne mal naplanovane, ked sa do toho pustal. Na jednej strane v dlhom casovom rozmedzi mu jeho plany dost vychadzali (casto prekvapivo pre jeho protivnikov), na strane druhej bol prekvapeny pristupom NATO k celej UA-vojne (alebo to aspon hral)

Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 16:03
Odpovědět  Spam Janka

Myslím, že v Rusku jsou již lidé pro pokračování Putinovy cesty vybraní a budou to hodnotní lidé. Teď probíhá světové fórum v Petrohradu a tam se začíná tvořit úplně nový svět. Zaprodanci, duševní mrzáci a falzifikátoři historie na západě a u nás mají odzvoněno a my s nimi. Jen to jak falšují o příčinách 2. světové války, o úloze sudeťáků, jak znevažují presidenta Beneše a proklatě lžou o dekretech a o tom všem dokola a přitom nevědí nic o tom všem co se dělo, že kupříkladu dekrety vycházely od roku 40 – 45 a byly Benešem podepsány, zdůrazňuji podepsány a teprve poté prohlášeny ústavním zákonem 28. října 1946. Nebyly to presidentské dekrety, byly to prostě dekrety. A většina lidí bez znalosti historie jim na to skáče, protože je to tak pohodlné. Najděte si slova presidenta Beneše, která přednesl 14. prosince 1945 na sjezdu osvobozených politických vězňů. Mohu to zde přepsat, budete li chtít. Dokud tady budeme my, pravdu ku.vy nezamlčí.

Spam Janka
13. 6. 2024 10:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

vybrani byt mozu, ale udrzia sa pri moci, ked Putin odide?? A nebudu oblbnuti alebo vytlaceni alebo kupeni alebo vydierani skrze rodinu?? Aj Stalin si myslel, ze to bude slusne osefovane, na Chruscova by vtedy nikto nevsadil ani halier:-(

Bety
12. 6. 2024 12:59
Odpovědět  stan

Oni jsou ten typ který nikdy nemá dost a jsou na to tak upnutí, že jim ani na mysl nepřijde,
že by mohl někdo přemýšlet úplně jinak. Expanze a ovládání, to jediné umí a ani jim nenapadne,
že jsou lidé v mocenském postavení, které to nezajímá. Člověk, který chce žít jako člověk a chce,
aby všichni v jeho státě mohli žít jako ČLOVĚK, to je nad jejich chápání.

Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 16:09
Odpovědět  Bety

Před chvílí jsem si poslechl starou písničku skupiny Rangers – Kdo má právo ? Teď to tady ta vytuněná většina již nemůže pochopit, je mimo hru, v pasti z roku 89.

Albi
11. 6. 2024 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Omlouvám se, opět of topic, ale tenhle vtípek sem musím dát – i takhle se “bojuje” proti Rusku a očekává se vítězství.

Ačkoliv navenek nedávno Evropská komise prohlásila, že smlouvu o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny do Evropy, která koncem roku vyprší, nemá zájem prodloužit, v zákulisí je realita trochu jiná. V úterý to alespoň napsala agentura Bloomberg, podle které evropští představitelé jednají o tom, že by tranzit zachovali, avšak s tím rozdílem, že by rusko-ukrajinským plynovodem netekl plyn ruský, ale ázerbájdžánský.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-evropa-v-zakulisi-jedna-o-pokracovani-provozu-rusko-ukrajinskeho-plynovodu-40475800#
Kterého “senátora EU” po vzoru USA napadlo tak objevné řešení? 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiri1
12. 6. 2024 07:51
Odpovědět  Albi

Dame nalepku na plyn, ze pochazi ze Sahary a je vse ok. Trapni debilove a jejich podvod na lidi.

Pipa
12. 6. 2024 12:57
Odpovědět  Jiri1

Tomu je výsledek “fanatická rusofobie!”

Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 12:14
Odpovědět  Albi

Přečti si na https://cz24.news článek z fóra z Petrohradu. Je tam snad účastno přes 190 zemí a 20 000 delegátů. Tam se tvoří nový svět. Tady tento západní už nikoho krom svých vlastních nebude zajímat. Brzy budou mít vlastní měnu a už to pofrčí. Zima a mráz přifrčí do Bruselu a Washingtonu. Ale lid to chce, parafráze na zápaďácké Bůh to chce.

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:06
Ohodnotit příspěvek :
     

My to víme od roku 2014 minimálně

Jiri1
12. 6. 2024 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozumne nazory, se kterymi souhlasim. Nastavil zrcadlo jestrabum jako je Gragham, valecny stvac a lhar. Chce nadale podporu USAku v prohrane valce, aby se Slovane dal zabijeli. Ma podporu sionistu v Londyne a v USA. Ti nechteji prijit o sve investice na Ukrajine.

Slovák
12. 6. 2024 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Toho ešte nestihol AIPAC kúpiť a skorumpovať! Teraz rozmýšľajú v AIPACu za akú cenu ho môžu zrejme kúpiť! Ked sa nepodarí, prídu nátlaky a pripisovanie škandalov, teda ohovoria ho, budu ho chciet vysánkovať, a nebudú sa stítiť žiadnej formy! To je židovsky spôsob korupcie a ničenia kariér tých čo odmietajú židovské maniere v politike! A na konci je aj jeho možná asasinacia ak by priliš škodil židom v AIPACu….

zuzana
12. 6. 2024 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Některé Ukrajinské stíhačky F-16 budou umístěny v sousedních zemích

https://aktax.cz/nektere-ukrajinske-stihacky-f-16-budou-umisteny-v-sousednich-zemich/

eFPe
12. 6. 2024 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy se tento stařík vzbudil? Na konci roku 2021 bylo západu předloženo Ruskem memorandum o Ukrajině a vztazích v Evropě. Poplivali ho a smetli ze stolu.

Jura S
12. 6. 2024 15:06
Ohodnotit příspěvek :
     

To už je hnUSA i líto toho papíru a zelený barvy ?? :-)))