Krize UKRAJINA

Prominentní nacistka Tajra z Azova, zajatá v Mariupolu, byla v tichosti vydána do Kyjeva?

Ukrajinská nacistka „Tajra“ (Julia Paevskaja), která byla zajata v Mariupolu, kde byla vedena jako lékařka v Azovu, byla vyměněna do Kyjeva.

O předání Paevské úřadům v Kyjevě informoval Andrej Jermak, vedoucí kanceláře prezidenta Ukrajiny.

„Tajra“ v Mariupolu při pokusu o útěk z obklíčení spáchala vraždy civilistů. 

Zde je to, co napsal vojenský velitel Dmitrij Stešin:

„Na výjezdu z města ve směru na Manguš/Berďansk byla zastavena sanitka. Kromě řidiče tam byla žena, která vypadala jako švédská lesba, a dvě děti. Ta žena se jmenovala Tajra… Tajra zabila rodiče těchto dětí ze sanitky… A snažila se děti zastrašit, aby předstíraly, že je jejich matka,“ tvrdil Stešin.

Bylo upřesněno, že vražda rodičů, navíc speciálně vybraných pro roli obětí z řad místních Rusů, byla spáchána před dětmi.

Informovali jsme zde:

https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/myslim-ze-tajra-by-mela-byt-obesena-jako-prvni/

Osm let se Tajra zabývala legalizací západních žoldáků, kteří přišli na Donbas „na safari – zabít Rusy,“ vzpomíná vojenský velitel Dmitrij Astrachaň.

„Tajra se zabývala legalizací žoldáků prostřednictvím „lékařské evakuační jednotky“, stejně jako její kolega Zinkevič. Legislativa mnoha států neumožňuje jejich občanům vydat se „zastřelit ruský Untermensch“, ale umožňuje jim dobrovolně se věnovat humanitárnímu odminování nebo pracovat jako zdravotníci a to i v první linii. Skupina „Andělé Tajry“ je jednou z takových variant krytí schválenou ukrajinským státem, která funguje už 8 let,“ připomíná Astrachaň.

Záběry setkání nacistky na Ukrajině
(P.S. fotografie mi připadá neaktuální, ta zimní bunda a teplý svetr v tomto horku jsou přinejmenším zvláštní, pozn.red.)

Záběry setkání nacistky na Ukrajině

https://bit.ly/3y3EpOD

Vojenská komisařka Kuksenková trvá na tom, že nacistku Tajru nevyměnili.

 https://t.me/GrafinyaNegoduet/205

Na druhou stranu Sergej Poletajev píše:

Pokud jde o občanku Paevskou (přezdívka “Tajra”). 

Výměna proběhla podle našich údajů s velkou výhodou v náš prospěch a to jak kvantitativně (co do počtu našich lidí), tak i kvalitativně (kdo jsou naši lidé).

To znamená, že na ukrajinské straně máme příkladné mediální vítězství, které pracuje tady a teď, ale které během pár dní vyprchá. 

Pokud padne rozhodnutí mlčet a nezveřejňovat podrobnosti, existují důvody pro takové rozhodnutí. 

Zákony informační války však nelze oklamat: pokud neposkytnete informace vy, poskytne je nepřítel. A vaše publikum jde poslouchat nepřítele, protože není nikdo jiný, koho by mohlo poslouchat.

Čekáme tedy na oficiální vyjádření, alespoň na úrovni – ano, vyměnili, ano, v náš prospěch, za koho – to (zatím) nemůžeme říci.

Pro Pokec přeložila Janinna.

P.S.

Čekáme na nějaké ověřené fotky/videa a nějaká oficiální vyjádření. Někteří říkají, že ji vyměnili, jiní, že ne. A není známo, za koho byla změněna, jestli vůbec. A ta fotografie nejspíš není aktuální.

V každém případě iniciativa je v této věci zcela přenechána Ukrajině a informační podpora procesu ze strany Ruska kulhá na obě nohy.

sdíletj na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2022 21:47

Nemůžu si pomoci, ale mě to tak jako tak přijde jako zákeřný útok na Putina. V případě že vyměnili, jako záludný podraz někoho z velení Ruské armády (pak si ale neumím představit důvod, proč s tím souhlasili náčové spojeneckých vojsk Donbasu), v případě že nevyměnili úmyslný blaf a zakalení vody, aby Putinovi přinejmenším snížili autoritu které se těší u ruských občanů. Nechce se mi věřit, že by Putin souhlasil s výměnou, a pokud už, že by později neuvedl ruské veřejnosti důvody, které ho k tomu vedli. Zkrátka mi to smrdí snad ještě víc, než výbuch ve Vrběticích. Ale třeba se pletu, žejo. Uvidíme co z toho vyleze.

Pozor
18. 6. 2022 23:16

Neverím že by si toto mohol dovoliť niekto z armády bez súhlasu najvyššieho politického vedenia. Ak to aj niekto urobil Putinovi za chrbtom tak to bude niekto vyššie ako len príslušník armády, to siaha veľmi vysoko takéto rozhodnutie.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 04:25
Odpovědět  Pozor

Ale dovolil. Když si “někdo” z ruských generálů dovolil vytvořit vzdušný koridor pro bombardování na území Federace; odvod branců na Donbas proti výslovnému příkazu Putina; navigaci zásobovacích vozů tak, aby jeli oklikou a co nejdéle atd., co je proti tomu nějaký ten mediální blaf. A sahá – jakou hru ostatně hraje Medvěděv, co myslíte? Nebo Peskov a další? Je jich docela slušná banda. Jediné řešení by nejspíš bylo založení Čeky 2.0, sebrat to všechno najednou a provést čistky – jenže to by se taky mohlo lehce zvrtnout. Tak Putinovi nezbývá než postupovat po krůčkách a co možno nenápadně. Což přesně dělá; sleduji to na ruswebech. Čístí to sice pomalu, ale jistě.

Pozor
19. 6. 2022 08:18

Najhoršie na tom nie je ani tá samotná výmena, ale to že Rusi sa o tom museli dozvedieť až od svojho nepriateľa a nie od svojich, to je to ponižujúce pre samotných Rusov a to môže vyjsť niekoho draho.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 15:07
Odpovědět  Pozor

Přesně tak! Však už je taky kolem toho v Rusku slušnej povyk. Mě osobně teď zajímá, co je v pozadí a zda to bylo s vědomím Putina, nebo to šlo mimo něj.

nesco79
19. 6. 2022 02:14

Vyměnili ji za syna nějakýho vysoce postavenýho Čečence, syn se jmenuje, Adam Saidov.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 04:53
Odpovědět  nesco79

Uvidím zítra. Teď už se mi nechce pídit se po tom. Saidov? Možná se pletu, ale neunesli ho chocholové? Hm… to by leccos vysvětlovalo, jestli je to pravda. A když si k tomu přidám to, o čem se zmiňuje dole Okolo a co mě vola nenapadlo… Pak by se to dalo pochopit.
Jo, Pozore, jestli to budeš číst, pochopit není totéž co souhlasit! Jsou to dva rozdílné, samostatné pojmy. (To jen preventivně, aby bylo jasno.)

nesco79
19. 6. 2022 13:10

Nevim jestli ho unesli, ale tohle jsem cetl na twitteru: This is 20-year-old Adam Saidov, the son of the deputy plenipotentiary representative of Chechnya in Crimea, Murad Saidov, for whom “Taira” from Azov has allegedly been exchanged

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 15:16
Odpovědět  nesco79

Ten předpoklad že umím anglicky je pro mě sice lichotivý, ale radši bych byl, kdybyste z něj nevycházel.

nesco79
19. 6. 2022 16:27

Prostě a jednoduše :D, kluka unesli a vymenili za tuhle čubku. Ještě jsem vyčetl, že ho unesli na ukrajine, kde žil a údajně měli ještě zaplatit nějakou částku v rublech za něj.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 17:55
Odpovědět  nesco79

Díky moc. Jsem fakt zvědav, kdo za tím je. Na ruswebech oprávněné pobouření, protože, jak říkala bábrle (a měla pravdu): "Co je šeptem, to je čertem." Zatím si furt myslím, že to je pokus páté kolony podkopat Putinovu pozici. Ale každá mince má dvě strany, jak dokládá tato citacemz Politnavigatoru:*"Mlčení ruských představitelů o podmínkách výměny nacisty Tairy z Azova povede k tomu, že bojovníci ruské armády budou v budoucnu na místě střílet ukrajinské bojovníky a odmítnou je vzít do zajetí."*Ono je tam toho víc, ale tato změna postoje může dost razantně ovlivnit další vývoj specoperace, pokud k té změně postoje skutečně dojde.

nesco79
19. 6. 2022 18:06

Uvidime, no. Kazdopadne tuhle zrůdu meli soudit a kulka do hlavy by ji slusela….

Pozor
18. 6. 2022 21:50

Niekedy Rusom nerozumiem, alebo aj v Rusku sú si opäť rovný a rovnejší. Kde sú činy a kde slová? Bolo povedané, že prislušníci z Azovstalu sa nevymenia a všetci budú súdení a ľaľa už to neplatí. Ako sa na to asi pozerajú tie deti, ktorým zavraždila rodičov. No hovorilo sa, že Rusi držia slovo, ale ako vidieť sú to len skazky, veľmoci majú len záujmy a je jedno o akú veľmoc sa jedná. Skrátka som sklamaný postupom Rusov a hlavne keď to robia tajne, ako im potom môže dôverovať vlastný národ. Vláda ktorá pred národom tají dôležité veci je zrelá na výmenu a je jedno či to je v SR, ČR alebo v Rusku.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2022 22:31
Odpovědět  Pozor

Zapomínáte na rusko pátou kolonu, rozlezlou ve vládě – včetně gubernií -, armádě, v médiích, kultuře atd. O to tu jde – podrýt autoritu a důvěryhodnost Putina. Armádní zmetek provede výměnu – a komu ublíží? Putinovi. Nebo je to blaf – ale jak se dostal do médií? Jak to že s tím Putin nic nedělá? To je tak slabej? A zase – komu to ublíží? Jinak nesouhlas. Jsou věci, které vláda, jakákoli vláda, tajit musí. Pochopitelně že Rusko má zájmy. Otázkou je, jaké Rusko. Putinovo Rusko? Rusko oligarchů a gubernátorů? Rusko liberálů? Rusko vojenských jestřábů? Či Rusko frustrovaných komunistů? Co se týká Putinova Ruska, přečtěte si jeho projevy. V nich ty zájmy jsou – nic neskrývá.

Pozor
18. 6. 2022 23:12

Takúto výmenu nemôže uskutočniť armáda bez súhlasu najvyššieho politického vedenia. To vyzerá ako nejaké ospravedlnenie z tvojej strany takéto konanie.

Petr
19. 6. 2022 00:57
Odpovědět  Pozor

Ale bohužel může. Stejně tak šli na Ukrajinu záklaďáci výslovně proti Putinově rozkazu. Bohužel. To stejné je ten útok ukrajinských vrtulníků na Rusko. To PVO chrápala? Ale ne, jen jistí genrálové nařídili otevřít jim volný koridor. Podobně pracuje Nabiulinová v CB proti Putinovi. Ale brzy na tyhle škůdce také dojde. Teď se odkopávají.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 04:37
Odpovědět  Pozor

Ale ho-vno ospravedlnění. Jen se snažím vidět věci tak, jak jsou. Ne jak bych si přál aby byly.

krtek
18. 6. 2022 22:17

Tam jsou zákulisní dohody. Nic není zadarmo v těchto hrách.

Pozor
18. 6. 2022 23:13
Odpovědět  krtek

Chyba je ale v tom, že ľudu tvrdia niečo iné ako konajú a to je chyba za ktorú sa skôr či neskôr zaplatí.

Okolo
19. 6. 2022 00:56

A mimo toho, co tu mnozí píší, je fakt, že odsouzení téhle bestie může být i vodou na mlýn západní propagandy? Jiný trest, než trest smrti, si tahle zrůda, samozřejmě nezaslouží. Ale popravit “ženu” (úmyslně v uvozovkách)? To by jen rozpoutalo další vlnu protiruských akcí a jakých! Psalo by se: “Rusové popravují ženy, kdy budou popravovat i děti atp.? Lepší je ji vyměnit za někoho “cenného” pro RF a čekat, až se zase zapojí do SVO a pak …

prvni-obet-valky-450x350.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 04:58
Odpovědět  Okolo

Postrádám tam TV Barandov.

Okolo
19. 6. 2022 12:44

Že by se už na obr. nevešla?. V současnosti také pěkný hnojomet! Naštěstí už na to skoro nikdo nekouká.

oldoo
19. 6. 2022 08:00
Odpovědět  Okolo

Není to podstatné,ale ony ženy jsou nějací nadlidé,nechtějí náhodou rovnoprávnost,kterou mimochodem dávno mají?Popravovat se snad mají zločinci!
Nehledě na to,že Rusku už jsou nějaké sankce u zadku,Lavrov řekl,že je nezajímá,co si západ myslí a za to mu tleskám.

Okolo
19. 6. 2022 12:57
Odpovědět  oldoo

Oldoo, sice souhlasím se vším, co jsi napsal, ale obávám se, že můj příspěvek je o něčem jiném a to o “západní” (včetně naší) propagandě. Kdyby Uáčka zajali a popravili nějakou Rusku, tak by západní média jásala a schvalovala tento čin. Tady je to opět o tom dvojím metru! A ty “naše” média jsou jen samé svinstvo směrem k Rusku a vyvolávání nenávisti k Rusům a na 2. straně bezdůvodné podpoře čehokoliv ukrajinského, včetně zamlčování ukrajinských válečných zločinů! Třeba dennodenní ostřelování a zabíjení civilistů nikdo nikde v mainstreamu nekomentuje!

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2022 15:23
Odpovědět  Okolo

Na Doněck to teď chocholové perou pod tlakem podle hesla mrtvej Rus, dobrej Rus.

Okolo
19. 6. 2022 17:34

Přesně! Sleduji to na ruských webech. Uáčka bombardují města, obce atd., tedy civilisty, kde ani v okolí nejsou žádné vojenské jednotky, maximálně protivzdušná obrana, která to ale vše neuhlídá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
19. 6. 2022 05:15

No – Rusko mlčí, západní zdroje mlčí, Ukrajina jásá ….. krajně podezřelá zpráva

konzerva
19. 6. 2022 07:53

A nebo podepsala spolupráci jak jistá pilotka Ukrajinského vrtulníků a tím se odepsala a znemožnila.

Dušan
19. 6. 2022 09:08

Zradci sa činí.

Dík VAL vyjadruješ to presne.

Gales
19. 6. 2022 10:16

Blaf od Zalenskýho Goebbelsovců.Pochybuji že by pro Zelenského bandity byla něčím důležitá.

jiří
19. 6. 2022 11:20

Savčenkovou také vrátili a jak dopadla. Ze symbolu vzdoru proti Rusku vlastizrádkyní.
https://ct24.ceskatelevize.cz/tema/584981-nadija-savcenkova
A čt by přece nelhala.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jozef
19. 6. 2022 14:15

Odsudiť by ju mali deti, ktorým zabila rodičov_!