Prigožin nařídil vojákům PMC Wagner, aby již nebrali zajatce

Prigožin řekl, že PMC “Wagner” bude na bojišti dodržovat zákony humanismu.

Zakladatel a šéf PMC Wagner Jevgenij Prigožin v komentáři k audio odposlechu rozhovoru ukrajinských vojáků, kde mluví o popravě raněných řekl, že zákony mezinárodního humanismu bojovníci soukromé vojenské společnosti Wagner porušovat nebudou.

V jednom z telegramových kanálů tiskové služby Jevgenije Prigožina byl zveřejněn záznam rozhovoru ukrajinských vojáků, kteří se rozhodli zastřelit zajatého bojovníka Wagner.

Tisková služba společnosti Concord zveřejnila na svém Telegramu zvukovou zprávu od podnikatele Jevgenije Prigožina, který je spojen s PMC Wagnerem. Prigožin řekl, že „hudebníci“ už nebudou brát ukrajinské vojenské zajatce, ale zničí je na bojišti. Tak komentoval podnikatel informaci o popravě zajatého bojovníka PMC Wagner ukrajinskou armádou.

„Mohu říci jednu věc: tento zvukový záznam, že Ukrajinci střílejí naše zraněné zajatce, má velmi vážný humanitární význam. A my nikdy neporušíme mezinárodní zákony humanismu,“ citovala Prigožina RIA Novosti.

Poznamenal, že zákon humanismu začíná zajetím osoby, poté musí armáda poskytnout lékařskou pomoc svému nepříteli a je povinna ho nezranit.

Prigožin poukázal na to, že „ukrajinští šmejdi“ porušili zákon mezinárodního humanismu, který stanoví jak zacházet s válečnými zajatci a jak se o ně starat.

Dodal, že jméno vojáka, kterého Ukrajinci zastřelili je stále neznámé.

Ukrajincům, kteří byli zajati bojovníky Wagner, se podle jeho slov dostalo lékařské pomoci a poté byli propuštěni. Prigožin zdůraznil, že bojovníci PMC neporuší tento zákon, ale zničí každého na bojišti, aniž by byli zajati. 

“Stále neznáme jméno našeho spolubojovníka, kterého zastřelili ukrajinští šmejdi, a budeme zabíjet všechny, kteří jsou na bojišti. Už neberte jediného zajatce,“ uzavřel Prigožin.

Předtím poradce úřadujícího šéfa Doněcké lidové republiky Jan Gagin řekl, že bojovníci PMC Wagner vzali skupinu ukrajinské armády v Artemovsku do kotle. Zdůraznil, že k tomu došlo poté, co „hudebníci“ převzali kontrolu nad částí silnice, po které probíhalo zásobování ukrajinské armády.

Jak informovalo ministerstvo obrany RF, drtivá většina ruských válečných zajatců na Ukrajině je bita a nemůže kontaktovat své příbuzné a více než polovina je nucena vystupovat v propagandistických videích. Lidé se často vracejí ze zajetí se zmrzačením: vylomenými zuby, zlomenými kostmi a jinými zraněními.

https://bit.ly/41xQs2J
https://bit.ly/41OpdRa

sdíletj na

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jozef
24. 4. 2023 21:22

Ťažko sa k tomu zaujíma jednoznačné stanovisko. Na jednej strane sa takto Ľudia nesprávajú. Na druhej strane so Satanom nie je možné mať zľutovanie. (Stále sa mi ale nechce veriť, že toto Prigožin verejne povedal. Iba žeby na Ukrajinskej strane už žiadny Rusi neostali.)

Milan ze Zahrady Čech
24. 4. 2023 21:44
Odpovědět  Jozef

Ono brát zajatce a brát zajatce je rozdíl. Myslím, že když ti zmobilizovaní mlaďasové prásknou zbraně na zem a zvednou ruce, nebo když k němu napochodují s rukama hore, tak je do zajetí vezme. Jinak by byl sám proti sobě a stálo by to zbytečné životy i jeho lidi, když by tak přinutil všechny ukry bojovat do posledního dechu i v bezvýchodné situaci.

Jozef
24. 4. 2023 21:51

Ja viem, že v “reále” to môže vypadať inak. Problém je ale aj to, do akého svetla takéto verejné vyhlásenia stavajú Rusko. (Svet má veľké uši, a neviem, či je Prigožin v ňom malá figúrka. Ale možno to len ja citlivo vnímam. 🙂 )

Albi
24. 4. 2023 23:18
Odpovědět  Jozef

Na druhou stranu ruská lidskost pro rusofoby znamená slabost Ruska.
Zrovna tak, jako když se Rusové snaží chránit civilisty a pokud to jde nedělat z Ukrajiny “spálenou zemi”. A každou takovou “slabost” okamžitě přetrsformují v ruskou neschopnost a západní vítězství.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jozef
25. 4. 2023 08:25
Odpovědět  Albi

Ukrajina je ruské územie. Vy keď sa chcete na záhrade zbaviť buriny, tak ju polejete orange agentom?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
25. 4. 2023 12:06
Odpovědět  Albi

Tak nějank.

Pavel z Moravy
25. 4. 2023 08:54
Odpovědět  Jozef

Jozefe, západ si to do své zdegenerované řeči a zvrácené duše přetransformuje vždy tak, jak mu to vyhovuje. Tím bych se vůbec nezabýval. Když vás budou chtít pomlouvat a napadat, budou to dělat, ať se k nim budete chovat jak chcete. S touto bandou bych se nebavil. Tito zápaďáci už v sobě nemají ani kousek lidskosti a empatie.

Boomer
25. 4. 2023 11:41

.. kdo chce být skutečně zajat podle mezinárodních konvencí, měl by mít prázdné ruce nad hlavou a na sobě jen nejnutnější spodní prádlo. Bezpečnost především..

Milan ze Zahrady Čech
24. 4. 2023 21:37

Správně. Bratr Žižka a generál Svoboda také nebrali zajatce. A dobře dělali.
Hm… Co vím, tak že nebude brát zajatce řekl Kuchtík už asi před čtvrt rokem. Pak se zřejmě nechal ukecat.

aamater
24. 4. 2023 22:29

Vydal správne vyhlásenie po tom čo sa stalo. Treba sa začať správať k nepriateľom tak ako sa oni správajú ku hudobníkom. Tu konči totižto všetka sranda. Nebudú sa predsa nečinne prizerať ako ich spolubojovníkov masakrujú.

Jozef
25. 4. 2023 00:53
Odpovědět  aamater

Oko za oko – zub za zub