Krize UKRAJINA

PODROBNOSTI Z MINISTERSTVA OBRANY RF

Nyní je jasné, jaké vítězství chtěl Zelenskij zorganizovat na 9. května.

Výňatek z briefingu ministerstva obrany o Hadím ostrově:

Od 7. května na přímý pokyn V. Zelenského naplánoval ukrajinský generální štáb za přímé účasti poradců ze Spojených států a Velké Británie operaci k dobytí Hadího ostrova.

Během posledních dvou dnů bylo učiněno několik zoufalých pokusů vzdušného a námořního útoku na Hadí ostrov, který je důležitý pro zajištění kontroly nad severozápadní částí Černého moře.

V období odrážení útoků v oblasti Hadího ostrova byly ve vzduchu sestřeleny čtyři ukrajinské letouny, z toho tři Su-24 a jeden Su-27, tři vrtulníky Mi-8 s jednotkami na palubě a jeden vrtulník Mi-24. Během dvou dnů bylo ve vzduchu sestřeleno 29 ukrajinských bezpilotních letounů, včetně osmi útočných „Bayraktar TB-2“. Dnes odpoledne byly sestřeleny čtyři bezpilotní letouny Bayraktar.

Také při pokusu o přistání v noci na 8. května byly zničeny tři obrněné ukrajinské útočné čluny projektu 58181 „Centaur“ s vojenským personálem ukrajinského námořnictva.

Během vylodění a pokusů o obsazení ostrova bylo na moři a pobřeží zničeno více než 50 ukrajinských sabotérů. Na břehu Hadího ostrova zůstalo 24 těl mrtvých ukrajinských vojáků.

https://bit.ly/3sjceI7

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
9. 5. 2022 21:46

..jemináčku, to bude sranda, až se podle čísel draků letadel zjistí, kde se na Ukrajině vzala, odkud ptáčci přiletěli.

Bozena K
9. 5. 2022 21:51
Odpovědět  Boomer

zřejmě od přátel z NATO,napr. z PL…přece slyšíme denně kolik zbraní jim posílají. včetně letadel

Boomer
9. 5. 2022 22:06
Odpovědět  Bozena K

..tož někdo bude posílat tak dlouho zbraně, až Rusko přestane posílat ropu, plyn a jiné ty maličkosti k normálnímu životu potřebné.
A hin se hukáže, kdo z nás..

Velitel
9. 5. 2022 23:45
Odpovědět  Bozena K

To asi těžko SU-24 ani SU-27 nejsou žádní drobečkové, tyhle letadla neposkytovalo SSSR ani spojencům ve Varšavské smlouvě, čili ani Polsko či jiný současný poskok v NATO je ve výzbroji neměl a nemá. Na Ukrajině po rozpadu SSSR zbylo 130 SU-24 část jich ukroši zašili do kravínů a občas s nimi vzlétnou a zpravidla už nepřistanou.

Boomer
10. 5. 2022 09:36
Odpovědět  Velitel

..řekl bych, že v nouzi nejvyšší byly přelétnuty nějaké stroje na základny na území jiných států, odkud ojediněle operují. Vyslat takový letoun do vzduchu jako bojeschopný není zas až tak jednoduché.

Pozor
9. 5. 2022 22:01

Zdá sa, že ukrofašisti aktívne využívajú letiská v Rumunsku, pretože kde štartujú, keď všetky letiská na Ukrajine sú zničené a poškodené.

Velitel
9. 5. 2022 23:57
Odpovědět  Pozor

SU-24 je schopen vzletu i z nezpevněného letiště a ani nevyžaduje dlouhou vzletovou dráhu. |V neposlední řadě, i když přeoráte startovací dráhu zásahem Iskanderem , není až takový problén dráhu oprvit pro SU-24 i 27 v podsttě stačí zavést díru a zamést dráhu.

zdena
9. 5. 2022 22:09

Jo… Putin dal vědět, že přehlídky s celou vojenskou parádou budou nejen v `Moskvě, ale i v mnoha dalších ruských městech, sám se zúčastnil Bessmertnovo palka, a tak si hošani mysleli, že na Ukrajinu už nezbyde dost armádní pohotovosti a “myši budou mít pré, když se kocour předvádí….” a Ejhle, neměly “pré”, akorát vlezly do pasti…. to se tedy fakt povedlo !!! 🙂 🙂 🙂

Boomer
9. 5. 2022 22:18
Odpovědět  zdena

..inu, to máte tak, někteří chytráci si myslí, že ti mužici furt nic neumí, ani budík vyrobit.

Albi
9. 5. 2022 22:47
Odpovědět  zdena

Něco veselého na konec památného dne z diskuze na jiném webu (převzatý jakýsi diskuzní příspěvek z Británie, zdroj neuveden):
Překvapivě vtipné u Brita – nebo to byl možná český emigrant.

„Byl jsem velmi překvapen, že prezident Putin pronesl tento projev. Podle našeho deníku Daily Mail zde ve Spojeném království se ukrajinské síly shromažďují u bran Moskvy, prezident Putin má rakovinu a demenci a skrývá se v bunkru pod Kremlem a uvažuje o sebevraždě.“ 🙂 🙂 🙂

Boomer
10. 5. 2022 09:43
Odpovědět  Albi

..Putin má několik dvojníků a věrná kopie Rudého náměstí je vybudována v nějaké “zakrytoj óblasti”. Hned vedle je utajené městečko, jehož občané mají jedinou pracovní náplň jako statisté při natáčení propagandistických záběrů. Říkal to Mařka, co uklízí na byťáku.. Potěmkinovo se to jmenuje.. :-)))