Krize UKRAJINA

PMC “Wagner” připravil překvapení: ukrajinské neonacisty se chystá potrestat Níðhǫggr

PMC “Wagner” připravil překvapení pro ozbrojené síly Ukrajiny. Níðhǫggr – “Nidhoggr”, speciální oddíl Norů, se chystá potrestat ukrajinské neonacisty.

Níðhǫggr, neboli norský oddíl PMC „Wagner“. 

Jevgenij Prigožin opakovaně uvedl, že “orchestr” zahrnuje zaměstnance, kteří jsou občany jiných zemí. 

Například občané Norska.

“Dnes máme 67 lidí z Norska. Z toho dva mají dvojí občanství a jeden je občanem Norska a Spojených států. Více než polovina těchto Norů sloužila v armádách NATO.”

Zmíněný Níðhǫggr je bájný severský had, který leží ve studni Světa a hlodá jeden z kořenů Světového stromu.  Níðhǫggr požírá cizoložníky,  křivopřísežníky, zločince a odporné vrahy. 

Bojovníci oddílu Níðhǫggr se mimochodem účastní bitev směrem na Bachmut.

Jevgenij Prigožin vyjádřil svůj postoj k cizincům, kteří vstoupili do Wagner PMC, a zdůraznil, že mnozí z nich jsou vysoce motivovaní specialisté.

Již dříve podnikatel a zakladatel PMC Wagner Jevgenij Prigožin řekl, že v PMC bojuje bývalý americký generál. Mluvil o tom, když odpovídal na jednu z otázek finského listu Helsingin Sanomat, píše Digi 24.

Na otázku, zda jsou ve Wagner PMC bojovníci neruského původu, včetně občanů Finska, Prigozhin odpověděl:

„Ve Wagner PMC není příliš mnoho finských občanů – asi 20 lidí. Mám velmi dobré mínění o Finech na bojišti. Z pochopitelných důvodů o nich nemohu poskytnout přesné informace. Bojují v britském praporu jako součást PMC Wagner, jehož velitelem je americký občan, bývalý generál námořní pěchoty”.

Prigožin také uvedl, že součástí Wagner PMC jsou také zástupci dalších zemí a států, zejména Britů, Francouzů, Poláků, Rumunů, Estonců a Lotyšů. Zejména šéf Wagnera vyzdvihl Čechy a Finy a zdůraznil, že jde o vysoce kvalifikované odborníky, kterých však v PMC Wagner není tolik. 

„Obecně chci poznamenat, že občané České republiky bojují v řadách PMC Wagner velmi dobře. A jsme velmi hrdí, že patří k těm Evropanům, kteří se zbraní v ruce pracují na ochraně zájmů Ruské federace. <…> Ještě jednou chci zdůraznit, že Češi jsou opravdu páteří některých jednotek Wagner PMC. Takzvaný „český prapor pojmenovaný po Švejkovi“ si dnes dobře vede v bachmutském směru”.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3x2BTXo

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
9. 2. 2023 00:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak pokud je tato informace od Prigožina přesná, pak mohu být hrdý a přeji Čechům v PMC Wagner hodně úspěchů.

me2d44
9. 2. 2023 11:35
Odpovědět  pavelpe

Máte + – a to, že český prapor vytáhl Švejka – jako svůj název – mne pobavilo! Holt to jsme my Češi, když nám někdo kálí na hlavu, tak se nevzdáme. U voleb do parlamentu jsem komisi taky řekl, že až se to rozjede, budu jedním z prvních partyzánů – sice se mi klepou ruce a občas celé tělo, ale klidně budu opravovat zbraně – tomu rozumím, a co nevím, to se doučím – člověk se učí celý život!

9. 2. 2023 00:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Prapor? To je cca (plus minus 500) 1000 bojovníků. Konečně můžu být po letech také na nějaké Čechy bojující za hranicemi hrdý.

František
9. 2. 2023 01:10

Vzniká svobodova armáda č. 2.

9. 2. 2023 01:28
Odpovědět  František

Přesně to mně blesklo palicí a dokonce jsem to napsal. Ale pak jsem to vymáznul, že je to moc říše snů.

me2d44
9. 2. 2023 11:46

Nečertěte se, začátky jsou mnohdy těžké. Ale i plk.Svoboda s praporem hrdinně bojoval u Kyjeva. Generála dostal později. A v historii ho považuji za jednoho z nejlepších prezidentů. Kéž by se nový Svoboda našel (Pavel to není).

Lubek
9. 2. 2023 15:08
Odpovědět  me2d44

Na YT je dosť drsný dvojdielny dokument o bojoch na Dukle. Môj strýko tiež bojoval v 1.ČS armádnom zbore. V obývačke mal zavesený potrét Svobodu (netuším, ako ho teraz titulovať) Ibaže ani strýko mi nehovoril, že aby mohol byť zformovaný 1.ČS armádny zbor, potreboval určitý počet vojakov. Nemal ich. Kde ich zobral? Volynskí Česi. Čo tí ľudia museli urobiť “zlého” keď sa s nimi osud tak drsne pohrával? Bandera, poliaci ich asi tiež nešetrili, potom boje o bývalú vlasť. A teraz? Niekedy ide ozaj o nesprávne miesto v nesprávnom čase.

me2d44
9. 2. 2023 15:40
Odpovědět  Lubek

Jo, film “Tanková brigáda” s písničkou “Nič to nič, čerta nič, včera som mal čtyry tanky dneska nič” mám ve filmotéce (dá se sehnat na ulož.to) a naposled jsem si ho pouštěl minulý týden – už jen kvůli té písni. Úžasné herecké obsazení, dobrý děj a dynamika – to Vám Holýúd nenabídne – ten dává jen povl o litrech krve a jednom superhrdinovi, co v ruce udrží šestihlavňový rotační kulomet – pohádka pro dospívající děti (jen bez výstrahy, že je to čeká). Z amerických filmů si dnes pouštím akorát “špagety-westerny” – tam se občas člověk i pobaví (ale i tam se dá nalézt poučení).

9. 2. 2023 23:25
Odpovědět  me2d44

A to se museli na svůj první tank složit!

unor 2022
9. 2. 2023 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Po tom, co predvadi zapadni spolecnost predevsim v posledni dobe je postaveni se na stranu Ruska prirozenou veci. Zvlaste na prikladu Ceska, ktere se k nemu hlasi a je nam nejblize, lze demonstrovat upadek
zakladnich svobod, demokracie, informovanosti, spolecenske diskuse, moralniho povedomi a dalsiho.

Eva
9. 2. 2023 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je to pravda, tak pánové velké díky.

Pijack
9. 2. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Těší mě, že u Wagnera jsou i moji krajané. Ne všichni Češi jsou posedlí rusofobií a to je do budoucna dobré znamení.

Gales
9. 2. 2023 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Víc Čechů do ruska na zkušenou.Budeme je potřebovat při osvobozování od NATa.

José
9. 2. 2023 19:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Mainstreamoví internetoví bojovníci se bojí, že Rusové dojdou až k nám. Co kdybychom v případě, že se tak stane, jim vydali naši vládu včetně většiny členů parlamentu a senátu s přípisem “Návrat nežádoucí”, nestálo by to za to?