P.C.Roberts: Ponoukán svými neokonzervativci Washington uvěřil, že Putin nemá žaludek na víc, než na omezenou policejní akci

 P.C.Roberts: Ponoukán svými neokonzervativci Washington uvěřil, že Putin nemá žaludek na víc, než na omezenou policejní akci

Demonstrovaná neochota Kremlu podniknout dynamické a rozhodné kroky přesvědčila Washington o tom, že z Putina není třeba mít strach a že Rusko může být na Ukrajině poraženo. Skutečně, britská média berou za prokázané, že Ukrajina Rusko porazí. Viz: https://www.telegraph.co.uk/news/2023/02/22/west-needs-plan-when-ukraine-wins/ 

Cílem nedávné Bidenovy cesty do Evropy bylo podpořit východní křídlo NATO v očekávání obnovené akce proti Rusku. Pokud by totiž Bidenův režim dával přednost mírovému urovnání, ani by ho nenapadlo zatěžovat svého premianta setkáním ve Varšavě s vůdci Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Maďarska, Rumunska, Slovenska, České republiky a Bulharska. A nebylo by též třeba, aby svou podporu Zelenskému demonstroval putováním do Kyjeva.

Často se mnou vedou rozhovory ruští novináři – nikdy ovšem ne novináři američtí, jejichž jediným úkolem je ochraňovat oficiální americké narativy. Nu a ti ruští neustále doufají, že se snad přece jen někdy objeví náznaky toho, že USA podporují mírové urovnání konfliktu na Ukrajině. Právě jsem od jednoho z nich slyšel: „Neodjel Biden do Kyjeva proto, aby tam se Zelenským vypracoval mírový plán?“

Jak může někdo přijít na myšlenku, že by Washington souhlasil s jiným mírovým plánem, než je stažení Ruska z Donbasu a Krymu, včetně zaplacení reparací Ukrajině? Jedině s takovým by totiž Washington souhlasil, protože by nejspíš srazil Putina, o což se v USA usiluje především.

Takovéto stažení je dnes jednou možností ze dvou, které dnes Kreml má k dispozici. Nu a jelikož takovéto stažení by nejpravděpodobněji znamenalo pád Putinovy vlády, zbývá dnes Kremlu volba jediná: použít sílu nezbytnou k rychlému ukončení konfliktu dříve, než se tento, vymkne kontrole.

Člověka zaráží, že po roce zkušeností nepochopil Kreml to, že čím déle nechává válku pokračovat, tím větší čas poskytuje Washingtonu a NATO  tomu, aby ji svými novými a novými provokacemi rozšiřovaly: sankcemi, finanční pomoci Ukrajině, pomocí vojenskou, zpravodajstvím, výcvikem, informacemi o zaměřování, útokem na Krymský most, vyhozením plynovodu Nord Stream, tanky, raketami dlouhého doletu, dříve nebo později tryskovými letadly atd. atd. Nu a dnes čelí Putin ukrajinskému útoku na Podněstří, kde několik tisíc ruských vojáku bez naděje na příchod posil hlídá sklady zbraní a munice ještě ze sovětské éry, které by Ukrajincům přišly nesmírně vhod. Čeká tento ruský strážný kontingent obklíčení  ze strany Ukrajinců na východě a Moldavany a Rumuny na západě? Čili porážka, jež by Západu ještě víc dodala náladu? Viz: https://southfront.org/war-clouds-over-transnistria/.

Jestliže Kreml nenajde způsob, jak konflikt na Ukrajině rychle ukončit, bude nakonec zahnán do kouta, v němž jaderná zbraň zůstane jako jediná možnost. Někteří neokonzervativci věří, že Washington by dokázal vyhrát i tuto válku, a další zas zaplavují Ameriku falešnými tvrzeními o tom, že ruské jaderné zbraně nefungují a útok na Rusko by proto byl bez rizika. Viz: https://www.theyeshivaworld.com

„Ale i kdyby ruské jaderné zbraně fungovaly, Rusko je nepoužie“ říká holandský premiér“. Viz: https://news.yahoo.com/

Jde o informace, které nabývají na důvěryhodnosti spolu s tím, jak Putin váhá použít dostatečnou sílu k dosažení svých cílů. Zkrátka sílí dojem, že ruská armáda, když ani po roce nedokázala porazit armádu tzv. třetího světa, je neschopná. A tak jak to, co se některým jeví jako ruská vojenská neschopnost a druhým zase jako Putinův nedostatek odhodlání, podněcuje další provokační akce Západu. A též víru některých, že k porážce Ruska budou možná stačit i jen pouhé dary západních zbraní Ukrajině.

Je až neskutečné hovořit s ruským novinářem, hledajícím mírové urovnání, když  náměstek amerického ministra zahraničí a spolu s ním i mnozí vojenští experti říkají, že Krym je legitimním cílem ukrajinských raketových útoků. Před pár dny americký ministr zahraničí Blinken řekl, že ukrajinský pokus získat zpět Krym by pro Putina sice byl překročením červené čáry Ruska a mohl by tedy vyústit v jeho ráznou akci, ale že prý rozhodnutí je na Kyjevu. Což je samozřejmě bluf, protože bez souhlasu Washingtonu by se Zelenskyj ani nepohnul. Což však z Blinkenovo prohlášení lze vyvodit je fakt, že zato směrem k Ukrajině jsou dnes na pohybu už i ony americké rakety dlouhého doletu.

Upřímně vyjádřeno, Putin, Kreml a ruská armáda utrpěly na pověsti, když Putin k rychlému vítězství v konfliktu nevydal dostatek potřebných zdrojů. Dnes je proto ruská armáda na Západě ponižována, což na její morálku nemůže mít dobrý vliv. 23. února loňského roku vstoupilo Rusko do Donbasu s cílem osvobodit jej z rukou vojenských a neonacistických milicí. Avšak nedostatečným nasazením vojenských zdrojů a zavedením ochromujících ruských vojenských pravidel získal Washington potřebný čas k rozšíření války. Nyní Putin čelí možnosti raketových útoků na ruskou námořní základnu na Krymu. Že je to nepřestavitelné? A cožpak bylo představitelné, aby Washington vyhodil do povětří plynovody Nord Stream? A co bude dalším cílem útoku? Moskva? Když se očekávaná ruská zimní ofenzíva neuskutečnila, ti, kteří hlásili velké nahromadění ruských vojáků a zbraní na ukrajinské hranici, říkali, že Rusové jsou symbolický národ a odkládají útok na výročí. Datum je za námi. Pokud k útoku nedojde, neokonzervativci se stanou ještě sebevědomějšími. Provokace se budou zhoršovat a Putin nalezne Rusko sevřené v koutě, kde budou jaderné zbraně jeho jedinou možností. Putin si to neuvědomuje, ale jeho neschopnost jednat na Ukrajině rozhodně, přibližuje svět k jaderné válce.

Překlad: Lubomír Man


sdíletj na

3.7 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
unor 2022
27. 2. 2023 08:38

Tady nas nekdo nejspise zkousi. Neb jsou i jine nazory na vec.
V.V.Putin, pokud pro cele Rusko pouzijeme jeho jmeno, neni americky barbar ale produkt ruske sachove (politicke) skoly, dobry sachista, jak vidno schopny hrat simultanni partii proti nekolika souperum soucasne. Skvely hrac.
To jen my stavime do sveho cela bridili. A ubozaky, neb sami pro sebe dokazou byt prece jen chytri.

unor 2022
27. 2. 2023 08:54
Odpovědět  unor 2022

i/y

Gales
27. 2. 2023 09:37

Amíci si můžou mlít co chtějí.Nějaké ,,zasvěcené” bláboly o Ruské armádě mají vypovídací hodnotu řečí Blažkové od konzumu.Ruský medvěd jenom sedí a odhazuje tlapou dotírající ratlíky.Až se za nimi rozběhne,bude s nimi zle.

katango
27. 2. 2023 09:48
Odpovědět  Gales

Jo, medvědi prej běhaj hodně rychle.

Duudu Wo
27. 2. 2023 17:42
Odpovědět  katango

Rychlostí koně. Ale bude jenom to co budou mít pejzatí na obou stranách pod kontrolou.

zdena
27. 2. 2023 10:21
Odpovědět  Gales

“Rus dlouho zapřahá, ale rychle jede”
Tomu chytrolínovi uniká, že Putin nehodlá někam vtrhnout a všechno rozšlapat – on potřebuje získat si východní národy na svou stranu a ne působit jako americký bum-prásk splašenec. Pracuje pomalu a systematicky a NATO mu poslušně vozí zbraně až pod nos , aby je Rusové zničili a demilitarizace NATO úspěšně probíhá. Zásoby munice NATO jsou div ne na nule a sebelepší zbraně bez munice jsou jenom kulisy. A ten senilní děda, co se skutálel ve Varšavě i s ochráncem ze schodů, je fakt komickej…..

Orient
1. 3. 2023 01:34
Odpovědět  Gales

A az se medved da do pohybu, zastavi se kde? (znovu) Na Aljasce?

Autor
27. 2. 2023 09:53

Co se týče průběhu SVO je jasné, že za tím vždy stálo mnohem více, než je vidět. I my se jen dohadujeme, ale stejně nevidíme celkový obrázek. Během celého období od Mnichovské řeči byl velmi často Putin a spol. obvňován ze všeho možného, ale málokdy z toho, že by dělal něco správně. A ejhle, výsledky jsou jaksi opačné, než by měly být. Takže i když Roberts mívá záblesky, můj postoj k němu je ten, že je to prostě Američan, který sice ví hodně, ale nechápe až příliš často celkem jednoduché “politické počty”.
Utrpěli na pověsti? No já nevím, postoj ve světě spíše mluví o opaku. To je zřejmě kámen úrazu, že prakticky žádný analytik z “naší civilizace” nedokáže překročit okruh “našich” “médií” a stín “naší civilizace”. Nebo možná tu falešnou tolerantnost.

Gene
27. 2. 2023 17:40
Odpovědět  Peter 008

Peter, celkový obrázek? Podívejte se na historií Ruska. Od devatenáctého století tam mají silné a hluboké kořeny nosatci. V této době je naprostá většina oligarchu jejich původu. Ze strany NATO je to ještě horší. A výsledek je tady – spousta mrtvých Slovanu, jejich okradeni a vzápětí likvidace. V případě že vyhraje Rusko, likvidace se sice konat nebude, ale dál se pojede podle židovských not.
https://www.rbc.ru/politics/15/02/2023/63ecff9f9a79479940275471
http://www.infokuryr.cz/n/2023/02/21/roztrzka-mezi-jevgenijem-prigozinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-se-dramaticky-vyostrila/

Janvac
27. 2. 2023 10:10

Pana Robertse si vazim, ale tady mu musim oponovat. Nepohyblivost ruske armady privadi Ukrajince do neustalych utoku, ktere jejich vojaky likviduji. Podporuje je i narativ zapadu a nacku, ze Ukrajina brzy vyhraje. Utok je ovsem vzdy za mnohem vyssich ztrat jak opevnena obrana. Proto zavelel Surovikin zakopat se. Tim se brzy otevre volna cesta ruske armade v pohovu, ktera ceka.
Tento plan Ruska ted hati NATO a EU posilanim nejenom penez, zbrani, ale brzy i vojaku ze zemi NATO. Co na to rusti sachiste? Uvazujte sami.
Zacnou palit i maso z NATO. Polaci tam jedou v Leopardech, ktere tam shori take. NATO vojaky tam dodaji chazarske loutky v Polsku, Slovensku a Cesku u moci. Genocida zapadnich Slovanu je cilem anglosaskych chazaru. Doted tam valcuji Ukrose a zoldaky z Polska a jinych zemi NATO. Brzy dostanou pred ruske zbrane i zapadni Slovany. Pokud ti se nevzbouri a nereknou chazarum jako Karel Kryl v jedne pisnicce: Nasrat!!

Janvac
27. 2. 2023 10:16
Odpovědět  Janvac

Je to nase jedina moznost jak pomoci Rusum v jejich zapase o existenci. Jsou to protesty a sabotaz vladnich narizeni vsude v NATO zemich. Jako branec mate moznost utect do zemi mimo NATO a EU a pozadat tam o politicky azyl jako ochranu pred odvodem do valky.

Gene
27. 2. 2023 17:54
Odpovědět  Janvac

Sice to zní pěkně, ale za jakou cenu? Spousta mrtvých Rusů a Ukrajinců, škod a neštěstí. Je v Ruské mocí to vyřešit celkem rychle sice za cenu jednorázové více mrtvých, ale v této pomalu vedené akci jich bude na konci mnohem víc. Čím dál tím více mi to ukazuje že jde o vyčištění Ukrajiny od Ukrajinců a vytvoření nového Izraele.

Pavel
27. 2. 2023 10:54

jsem z toho hodně smutný ale většina ještě nepochopila až rusko bude chtít toto ukončit tak to ukončí spíše to vypadá že pouze sonduje kolik máme schopné výzbroje a výstroje a kolik jsme toho schopni vyrobit a v tomto meziobdobí kdy mi si sami ruinujeme životní úrověn ostatní státy od číny přes pakistán a africké arabské státy a ameriku tvrdě vydělávají na evropské debilitě jen němci jsou za poslední rok v mínusu cca 500 miliard a to rus zatím kromě uhlíků dodává do evropy vše od hliníku přes umělé safíry až po titan chemii a vzácné kovy a ted si představte že všechno zakáže tzn že cca 40 % všech nerostů polotovarů chemikálií tj. materiálu nutných k výrobě je ze dne na den pryč nemluvě o vlacích jenž jezdí do evropy přes rusko / je to cca 10 000 vlakových souprav za rok/ ano rusko provádí velký obrat na východ a státy od indie přes vietnam až po čínu se z tomu radují nekonečné hromady zdrojů za solidní ceny kdo by to nebral no do pěti let je s evropou konec tedy pokud se nestane zázrak

Mac
27. 2. 2023 11:29

To jsou ale bláboly …

Vanja
27. 2. 2023 13:54
Odpovědět  Mac

Speciální operace na Ukrajině znamená zapojení cca 10 procent ruských sil. Může se postupně zesilovat podle doletu raket a stíhaček dodaných USA a NATO na Ukrajinu. Ale hlavní nápor Ruska přijde až podle rozhodnutí ruského velení. Pak bude denacifikována celá Evropa až po Lisabon.

Pavel
27. 2. 2023 16:57
Odpovědět  Mac

Pavel II.Ale nejsou. Je to vec nazoru..
Rusovi a jeho mysleni a jeho skutkum ,se casto neda porozumet.
To nas vzdy s nima rozdelovalo..Sou jinak poznamenany vyvojem a min zapadem…Tim se asi drzi /taky mentalne/,nad vodou..
Celej svet se dneska drzi nad vodou..
Nekdo vic a nekdo min.
Viditelny touhy na sebezniceni zapadu jsou sabotovany zaroven podvodama na sankce.
A podvodama i na zbrojeni ukru.
Zaroven ale, Zeli opravdu vladne zapadu..
Anglo zapad zna jen dva poly chovani ,nadrazena arogance a nebo loajalni ponizenost a touha posluhovat.
/Kdyz to prvni nekdo energicky zarazi/.
Tady je jedna dulezita vec. Kazda valka je vzdycky revoluce.
A valka velky zeme je revoluce vyznamnejsi v prevratnych zmenach.
Veci jeste nedavno nemyslitelny jsou ted normalka.
Ale zapad si skodi daleko vic. Potrubi je signal na celej svet,
Uloupeni ruskych financnich reserv zapadem , co chcete vic..
Katastrofy za rohem, cunami uprchliku, Ohio, katastrody nepredstavitelny.
Celej svet vidi ze prachy jsou na vychode v Cine a v Rusku a ze Cinan setri se neda rict.
Propustka z Kremlu dneska , nejmocnejsimu na zapade, aby mohl navstivit svyho..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
27. 2. 2023 17:24
Odpovědět  Pavel

Neslychana pasivita cizi chlapovi, stiznosti na chovani rusu a cinanu , obetismus , starecka retorika , obdivujte, jakej jsem byl drive junak, co vsecko jsem zastal a este sem , personal mne nekrmi pri obede./Jenom mne vedou kam chteji, po unavujicich , 5minut tiskovkach, abych zase nezabloudil/.
Tech veci je ovsem vice a pracuji a ovlivnuji pod povrchem..
Fakta a zkusenosti , vypovidaji o zapadu, plne pod vlivem nezvladatelne , radikalni , bezradne negativni a iracionalni aktivity stale vice sklouzavajici do pasivity , nez kdy jindy..
Stava s obcas ,ze moje nazory se objevi jinde s trochou zmeny.
Nedavno jsem pripominal jak je dulezity , za kazdou cenu nehrat jejich hru /dle jejich pravidel a s iniciativou plne na jejich strane/ a aktivne a za kazdou cenu uz z principu , nasypat pisek do soukoli systemu vyberem a zvolenim vlastniho kandidata, kdy kazdej jinej nez jejich kandidati ,jako Basta , Babis,atd. je vyhra/,poslusna opozice bez pokusu o iniciativu skutku ,potom , vsuktku nema nadeji uspet.
To se objevilo v podobe, nehrat na jejich hristi..
Zminky ,ze zase zakop nejsou na miste, ty schody do letadla jsou nepouzitelny a neschudny , uz davno.

Janka
27. 2. 2023 16:57

ono to tak vyzera…..ale vezmime si spat v case…..co Putin rozpraval, ako sa mu vsetci smiali…..a potom zrazu sa divili….Merkelova povedala, ze na to, ake mal slabe karty, vzdy to vynimocne zahral…..ale vidiet to bolo az spat v case. Tak to bolo s Krymom, s polnohospodarstvom v roku 2014, teraz po sankciach, ked varoval oligarchov, ze o vsetko pridu. Stale hovori pomerne na rovinu co pripusti a co nie……vsetci to pochopia inak, ako hovoril a potom sa cuduju, lebo uspeje. Ale on len robi to, co povedal. Ze to nerozbil za 2 tyzdne? No a co potom? Po dvoch tyzdnoch znicena UA, ktoru treba obnovit, zivit jej obyvatelov nbapriek tomu, ze by sa rozputali partizanske vojny, ekonomika by sa vratila do povodneho stavu, dedolarizacia by sa spomalila, lebo ved naco, USA a EU by minali podstatne menej penazi, zbrani, municii a ludi ako teraz. Podla mna to su dostatocne dovody. Ako to povedal? Ze ved este ani nezacal? A tito stale veria, ze to je len kecy. Kedy kecal naozaj? Kedy ked prislo na lamanie chleba sa neukazalo, ze si nesere do huby?

Autor
27. 2. 2023 17:15

Ani v Rusku “ochránci západu a liberalismu” nespí. Jeden z nejnovějších ruských hitů – Já jsem Rus – “Я русский” – napadl jeden takový neznámý …
Zpěvák Jaroslav Dronov, který vystupuje pod pseudonymem SHAMAN, se vyjádřil ke zprávám, že jeho píseň “Já jsem Rus” obsahuje extremismus a samotná skladba přispívá k podněcování mezietnické nenávisti.
Podle umělce žádost o prověření jeho písně z hlediska extremismu obdrželo oddělení kriminálního vyšetřování Ministerstva vnitra Ruska v Tulské oblasti, načež strážci zákona požádali zpěváka o sepsání vysvětlení.
“Děkuji neznámému člověku za takovou pozornost k mé tvorbě, za nalezení extremismu v těchto řádcích, prostých a plných lásky k zemi, kde žili moji předkové, kde žiji a chci, aby žili moji vnuci,” napsal Dronov na svém kanálu Telegram.
“Pro každého z nich, kdo mluví a myslí rusky, znamená výrok “Jsem Rus” příslušnost k naší společné historii, velké kultuře a duchovní spřízněnosti s miliony dalších spoluobčanů, kteří považují Rusko za svou vlast,” uvedl SHAMAN ve vysvětlení.
Kromě toho poznamenal, že před zveřejněním na hudebních platformách a vysíláním na federálních kanálech byla skladba důkladně prověřena. V této souvislosti interpret připomněl, že skladba zazněla na Silvestra ve vysílání Prvního kanálu po slavnostním projevu Vladimira Putina a ruské hymně.
https://ren.tv/news/v-rossii/1079767-shaman-otreagiroval-na-soobshcheniia-o-proverke-ego-pesni-na-ekstremizm

Autor
27. 2. 2023 17:28
Odpovědět  Peter 008

Text: nesmělý překlad

JSEM RUS

Dýchám tento vzduch
Slunce z nebe se na mne dívá
Volný vítr letí nade mnou
Je stejný jako já

A já chci jen prostě milovat a dýchat
A nic jiného nepotřebuji
Takový jsem, a já se nezlomím
A to vše proto, že

Jsem Rus, jdu až do konce
Jsem Rus, moje krev je od mého otce
Jsem Rus a mám štěstí
Jsem Rus, navzdory celému světu
Jsem Rus

Tahle píseň letí do nebe
A zve mne s sebou
A mé srdce ve mně hoří
Osvěcuje cestu domů

Kde chci jen prostě milovat a dýchat
A nepotřebuji nic jiného
Takový jsem a já se nezlomím
A to vše proto, že

Jsem Rus, jdu až do konce
Jsem Rus, moje krev je od mého otce
Jsem Rus a mám štěstí
Jsem Rus, navzdory celému světu
Jsem Rus

https://www.youtube.com/watch?v=FAPwIEWzqJE

28 milionů shlédnutí …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
27. 2. 2023 18:21
Odpovědět  Peter 008

Zatímco ukrajinská hymna z hlediska “extremismu” v pohodě prochází. Přečetl si ji vůbec někdo a udělal rozbor?

Autor
27. 2. 2023 20:38
Odpovědět  Vladimír

Je nějaká “stará píseň, či jaký text”, který má stejný název, jak jsem pochopil z několika zpráv, které jsem četl a ten text nebyl tehdy “přijat”. Samozřejmě, že udavač dobře věděl, co dělá. Ostatně “objasnění” bylo napsáno a publikováno jak bylo výše uvedeno.

Vladimír
27. 2. 2023 18:17

A proč by mělo jako Rusko spěchat? Poměr mrtvých Rusů a Ukrajinců je pro Rusko příznivý, ekonomika poměrně šlape, se Západem to jde z kopce a dle způsobu verbování Ukrajinců bych řekl, že tento zdroj lidské síly postupně vysychá. A pokud by se do války chtělo zapojit třeba Polsko jakožto člen NATO, no tak tu jsou ty jaderné zbraně. Jistě je Rusko nepoužije, tak jako nespustilo SVO… :-)))))

luboš
28. 2. 2023 00:04

http://www.novarepublika.cz/2015/08/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam_24.html
200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek – 1. část