Ozbrojené síly Ukrajiny u Chersonu vytvořily rekord ve ztrátách

Ukrajina ztratila za den u Chersonu více než 1200 lidí. Do této chvíle byl největší porážkou Kyjeva Ilovajský kotel v roce 2014, ale i tam byl počet zabitých vojáků nižší. Jaký byl taktický plán Ozbrojených sil Ukrajiny u Chersonu, podílela se na jeho vývoji armáda NATO a proč se tato operace ukrajinských jednotek proměnila v největší vojenskou porážku Kyjeva?

Ruské ministerstvo obrany v úterý zveřejnilo podrobné údaje o ztrátách ozbrojených sil Ukrajiny během neúspěšného pokusu ukrajinských jednotek o rozvinutí protiofenzívy v Chersonu a dalších směrech. Nepřítel utrpěl masivní ztráty – za poslední den bylo zničeno 48 ukrajinských tanků, 46 bojových vozidel pěchoty a více než 1200 vojáků. Tato bitva se tak stala největší porážkou ozbrojených sil Ukrajiny za šest měsíců speciální vojenské operace.

Ztráty ozbrojených sil Ukrajiny během neúspěchu srpnové ofenzívy jsou srovnatelné se ztrátami, které Ukrajina utrpěla během průlomu z Ilovajského kotle na Donbasu ve stejných dnech před osmi lety, poznamenal vojenský pozorovatel Jurij Podoljaka ve svém Telegramovém kanálu. 

„Je to náhoda?, ale Zelenskij zahájil dobrodružnou „ofenzivu“ v Chersonské oblasti v Den památky obránců Ukrajiny, který byl věnován speciálně událostem v Ilovajsku,“ poznamenává Podoljaka. – Zřejmě proto, aby se dny paměti nenásobily – v jeden den připomínat jak Ilovajské mrtvé, tak i Chersonské.

Připomeňme, že v polovině srpna 2014 byla zastavena ofenziva Ozbrojených sil Ukrajiny, Národní gardy a neregulérních nacionálních praporů „Azov“ a „Dněpr-1“ v Doněcké oblasti při pokusu o dosažení ruských hranic. Zapojeny byly milice DLR vedené Alexandrem Zacharčenkem, Michailem Tolstych (Givi), Arsenem Pavlovem (Motorola) a Alexandrem Chodakovským. 26. srpna 2014 ukrajinské jednotky spadly do kotle u města Ilovajsk. Při pokusu o proražení Ozbrojené síly Ukrajiny a prapory utrpěly mimořádně vážné ztráty.

Oficiální zprávy ukrajinského ministerstva obrany uváděly 366 mrtvých, ale vyšetřovací komise, kterou v té době vytvořila Nejvyšší rada Ukrajiny, došla k závěru, že armáda ztratila přes tisíc zabitých lidí.  Vedoucí komise Andrej Senčenko, v rozhovoru pro LigaBusinessInform označil Ilovajskou porážku za „nejbrutálnější porážku ukrajinských sil“. 

Ještě jednou připomeňme, že podle ruského ministerstva obrany při neúspěchu současné Chersonské operace přišla ukrajinská armáda o srovnatelný počet lidí – přes 1200. 

„Ozbrojené síly Ukrajiny utrpěly největší jednorázové ztráty za poslední měsíce,“ řekl listu VZGLJAD Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu Národní obrana. Rozhodnutí Zelenského zahájit protiofenzívu však nespojuje s Dnem památky obránců Ukrajiny, ale se summitem EU v Bruselu na úrovni šéfů vojenských resortů a ministerstva zahraničí. 

„Projednává se tam i otázka další pomoci Ukrajině ze strany EU. Právě kvůli této schůzce Zelenskij požadoval protiofenzívu a počítal s vojenským úspěchem,“ věří Korotčenko.

„Útok se však změnil v nesmyslnou smrt a další vyhrocení mezi Zelenským a vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny Valerijem Zalužným, takže Kyjev skončil bez ničeho,“ dodává zdroj. 

Připomeňme, že panuje názor, že generál Zalužnyj předem varoval politické vedení Ukrajiny, že pokus o zahájení protiofenzívy ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Nikolajev-Krivoj Rog skončí neúspěchem. 

„Byl to naprosto nesmyslný masakr, ve skutečnosti ukrajinské vojáky použili jako potravu pro děla. A jejich životy má na svědomí Zelenský,“ zdůraznil Korotčenko.

„Takové obrovské množství obětí naznačuje, že taktika vojensko-politického vedení Ukrajiny a ozbrojených sil Ukrajiny se od dob Ilovajského kotle nezměnila.

Stejně jako tehdy Petro Porošenko, tak i nyní Zelenskij hnal své bojovníky na porážku – aby vytvořil krásný obraz o „protiofenzívě“, o „boji Ukrajiny v první linii celé Evropy proti „hordě z východu“.

Pravděpodobně budou údaje o ztrátách a videa z bojových akcí poté předloženy vedení západních zemí, aby bylo možné vyjednávat o nových dodávkách zbraní a peněz,“ říká docent katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity Plechanova, člen odborné rady „Důstojníků Ruska“ Alexandr Perendžiev.

Dalším cílem Zelenského bylo zjevně přání rehabilitovat se za nedávné porážky ozbrojených sil Ukrajiny v jiných sektorech fronty, domnívá se expert. 

„Takové vítězství by bylo široce šířeno v celém ukrajinském a západním mediálním prostoru. Ale vítězství bylo pro něj (Zelenského) pravděpodobně záložní variantou – porážka není o nic horší. Nyní, podle jeho plánu, bude Západ zděšen počtem obětí mezi ukrajinskými vojáky a poté se obnoví aktivní pomoc Kyjevu,“ dodal zdroj.

Ofenzíva ukrajinských jednotek na jihu, navržená pro PR efekt, byla připravena ve velkém měřítku, připouštějí odborníci. Poprvé po pěti měsících došlo k pokusu o plnohodnotnou ofenzívu v sektoru Nikolajev-Cherson, řekl vojenský velitel Roman Saponkov, který je v zóně speciální operace. 

„Ozbrojené síly Ukrajiny použily poměrně hodně zdrojů. Do každého ze tří sektorů bylo přivezeno až 20 tanků a až dva prapory pěchoty,“ uvedl.

Je třeba poznamenat, že přesně stejný počet tanků – dvacet kusů – dostala formace Ozbrojených sil Ukrajiny, která se neúspěšně pokusila prorazit frontu na Donbasu, poblíž vesnice Kodema poblíž města Bachmut (DLR). 

„V oblasti Kodema se nepřítel pokusil o protiofenzívu, byl úspěšně odražen, 20 tanků a 30 ozbrojenců bylo zničeno,“ řekl v úterý Eduard Basurin, zástupce vedoucího oddělení lidových milicí DLR. Také, soudě podle popisu, v obou případech – během útoku na Cherson a boje u Kodemy – ozbrojené síly Ukrajiny použily průlomovou taktiku.

„Toto je jeden ze způsobů taktických skupin praporu, které se připravovaly k prolomení linie kontaktu,“  vysvětlil vojenský expert Alexej Leonkov. Zapojené tanky a obrněné transportéry plní roli palebné podpory a v případě úspěšné souhry okolností mohou působit jako průlomová technika s malou podporou MLRS.

V akcích ozbrojených sil Ukrajiny jsou evidentní západní standardy válčení, domnívá se Leonkov. 

„Tuto taktiku ozbrojené sily Ukrajiny naučili západní instruktoři, o tom není pochyb. Kdyby jednali podle sovětského vzoru, přitáhli by mnohem více obrněné techniky – asi 40 kusů na prapor,“ uvedl expert.

Jak uvádí publikace „Vojenský kurýr“, od roku 2015 je na Javorovském cvičišti ve Lvovské oblasti cvičen vojenský personál Ozbrojených sil Ukrajiny a Národní gardy v rámci amerického programu JMTG-U.  Součástí výcvikového programu byla mimo jiné technika vedení taktického boje a štábní práce. Podle údajů z otevřených zdrojů od téhož roku (2015) tam působí britská výcviková mise ORBITAL a kanadsko-dánský výcvikový program UNIFER, tyto kurzy NATO absolvovalo přibližně 20 000 ukrajinských vojáků.

„Na těchto pokusech ozbrojených sil Ukrajiny nevidím nic výjimečného, ​​vše je podle západních vzorů.  Zhruba před měsícem unikl na web ukrajinský plán útoku, ve skutečnosti zcela popisuje to, co se děje nyní,“ uvedl zase vojenský expert Vladislav Šurygin. Skutečnost, že se ukrajinské ozbrojené síly pokusily udeřit na několika místech současně (na třech hlavních směrech v Chersonském dějišti operací, plus pokus o průlom v oblasti donbaského Bachmutu), lze vysvětlit poměrně jednoduše, uvedl. 

„Byl cíl – co nejvíce nás připoutat v bitvě, a pokud se naskytne příležitost, prorazit, někde prorazit a pak se pokusit manévrovat síly a tímto směrem posílit o další zálohy,“ poznamenal expert.  

Šurygin si je jistý, že „Ozbrojené síly Ukrajiny chtěly prokázat alespoň nějaký úspěch, postup, který by se dále na internetu proměnil ve velké vítězství.“

Není nic těžkého provést průzkum bojem, odvést pozornost nepřítele úderem jinam a pak se pokusit prorazit hlavním směrem, upozornil zase doktor vojenských věd Konstantin Sivkov. 

„Další věc je, že k tomu všemu je nutné zajistit utajení akcí svých sil a jejich nasazení. Ale ozbrojené síly Ukrajiny takové schopnosti nemají, stejně jako neexistuje žádná nadvláda ve vzduchu,“ poznamenal expert. – Navíc převládá drtivá palebná převaha ruské armády. Za těchto podmínek se takové aktivity stávají neúčinnými. Pokus ukrajinských jednotek o útok je proto doprovázen těžkými ztrátami a nepřináší kýžený úspěch.

Obrovské ztráty ozbrojených sil Ukrajiny, které v úterý oznámilo ministerstvo obrany, jsou vcelku pochopitelné, poznamenal Šurygin. 

Expert vysvětlil: „Přejít do útoku přes pustinu, prakticky přes step, aniž by měli úplnou převahu v síle a aniž by předem potlačili celý náš systém dělostřelecké podpory a naše systémy řízení boje, to znamená odsoudit se k obrovským ztrátám.“

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Auf6VM

4.4 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 02:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtělo by to takovou banderofenzívu aspoň dvakrát týdně a do Vánoc podepisuje možná Zalužnij, možná jiný bandera, bezpodmínečnou kapitulaci. Že zelený sníh nevěřím, ten se Vánoc nedožije.
P.S. Buďte na naše troldy hodní, nemají to lehké. Včera tu chudáci jásali nad ofenzívou a dnes aby drželi smutek.

Ladislav
31. 8. 2022 07:04

💤♎ A conaše Gebls24, slavila vánoce s banderovcama?

Lev Prchala
31. 8. 2022 08:25

PROTIÚSTUP SE BANDERONACITŮM 100% PODAŘIL,BLAHOPŘEJI!!!!.-)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Jarda2
31. 8. 2022 03:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Smutek nedrží. Neboť vědí, jak funguje válečná propaganda. O ofenzivě nejlépe vypovídá úprk ruského šéfa Chersonu do říše zla. Nevěří, že ho Rusko udrží. 

Carda
31. 8. 2022 05:10
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Do říše zla …? Co by dělal v USA?

Lev Prch
31. 8. 2022 06:17
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Bla,bla,bla,bla flaškomile.

Per
31. 8. 2022 08:11
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Tak pověz, kolik bylo zabitých Rusů a kolik zabitých Ukrošů. Bojovníků za větší slávu Okrajiny, za větší prodej Okrajiny do otroctví ami nadlidí! Hovoř a přeháněj! A podíval ses už na Alej andělů, kolik dětí zemřelo pro slávu Okrajiny? Pro větší slávu Okrajiny upálili lidi v Domě odborů?
Pořád nechápeš, že tato válka slouží jen k porážce RF a zkapitalizování surovin RF?
Pár vět, které řekly Mařena Allbrightová a Margaret Tchatcherová, jako jsou „o suroviny RF se musí podělit se všemi státy“ a “ na obsluhu ruských dolů stačí pár tisíc slovanských otroků“ to nestačí, proč je válka na Okrajině?

[Trol-1] Jarda2
31. 8. 2022 08:22
Odpovědět  Per

Kolik padlo na obou stranách nikdo neví. Celkový počet mrtvých vojáků a civilistů je dnes v součtu jistě přes 100 tisíc. Na Hitlera zatím nemá, ale mezi masové vrahy historie se už Putin zařadil. Ale v Tvé logice jedná z podnětu Bidena. Tohle opravdu nikoho normálního nenapadne. Jen slaboduché či kandidáty cvokhauzu. Případně ruské troly.

Lev Prchala
31. 8. 2022 08:27
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Hloupost neosvobozuje od myšlení.

sizok
31. 8. 2022 09:16
Odpovědět  Lev Prchala

Je prostě jenom hloupý.
Když v hlavě nic nemáš, tak nemáš. Z ho-vna bič neupleteš.

milan h
31. 8. 2022 09:40
Odpovědět  Lev Prchala

ale arbeit mach frei

Pedro
31. 8. 2022 08:32
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Jsi cemperův rozkuřovač.

Lev Prchala
31. 8. 2022 09:01
Odpovědět  Pedro

pornoJandoPutnův.

skeptik
31. 8. 2022 08:55
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Nejedná z podnětu Bidena, ale z podnětu jeho loutkovodičů.
Kdyby USA neměli zájem na zástupné válce s Ruskem, tak by donutily Ukrajinu plnit Minsk I a II a nevycvičovaly nacisty.

TAVOS
31. 8. 2022 12:31
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Nevědomost je síla.ORWELL 1984

Per
31. 8. 2022 15:50
Odpovědět  TAVOS

Ano, to je to, co mi tam chybí. U dnešní mládeže nepřekvapuje. Když se vyučuje dějeBIS?

milan h
31. 8. 2022 09:39
Odpovědět  Per

velmi dobre jako bych to rikal ja

vavi
31. 8. 2022 09:48
Odpovědět  Per

To plateným kokotom nevysvetlíš! Tento konkrétny kokot možno leží na pláži na Floride a tam onanuje nad svojimi odpoveďami! Lepšia je totálna IGNORACE…

Per
31. 8. 2022 08:11
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Uvědom si, slouho a otroku, že bohaté státy vždy budou považovat slovanské národy za podřadnou rasu. Kdepak asi nabyly bohaté státy své bohatství? Svou prací? Ano, ale prací na vykořisťování zemí, které obsadily. A za korálky měnily suroviny těchto zemí.
Hergot, osobo, podívej se do dějepisu tak zhruba od roku 1000. Pro Popelčiny střevíčky neumírají lidi. Vždy se jedná jen a pouze pro peníze.
Bude pro tebe, osobo, velké vyznamenání, až padneš za Vlast. Ale ne při obraně státu, ale při záboru území, po kterém ti nic není a ani lidé cizího státu tě neohrozili ničím.
Protože obyčejní lidé se vždy domluví, ale politici nikdy.
Ve jménu nového světa se revoluce nikdy neprováděly.
Tfuj, mladý, nadějný a perspektivní. Ale bez zkušeností, ke kterým dospěješ věkem.

Douglasd
31. 8. 2022 10:03
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Jak moc tě to uspokojuje, když máš hlupáky, kteří na tě reagují?

Lev Prchala
31. 8. 2022 11:25
Odpovědět  Douglasd

Vždyť na něj reaguješ taky……-)

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 18:53
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Tak tak… Už dokonce funguje i na amerických, německých, francouzkých a co já vím jakých webech. Není ti z toho ouzko jak to má Gosudar všude posichrovaný? Úprk jakéhosi šéfa co nevěří? A tisíce chocholů co věří a proto valí z banderstánu na „okupovaná území“ nic? Ty bejt uplně blbá Jaroušek?

Lev Prch
31. 8. 2022 06:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak jsem říkal, OPĚT SE VÍTĚZNĚ STÁHNOU DO PROHRANÝCH POZIC!!!!!!!🤣

Frankie
31. 8. 2022 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím více takových útoků, tím rychleji to všechno skončí.

konzerva
31. 8. 2022 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Co jste nám to dodali, pláčí ukrajinci na velmi nekvalitní polské tanky t-72 a fyalovy bmp. Hoří nám to jak rachejtle. Průzkum bojem se vždy dělá, ale ne takhle.
Sláma v kravíně.

Aleš
31. 8. 2022 07:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Válka EU a USA opravdu do posledního Ukrajince běží dál.
Ukrajinci jsou idioti a chudáci zároveň. Mají svrhnout loutkovy nacistický režim Zelenskeho, vykopat západní zoldaky a poradce a bude po válce ješte ten den.

[Trol-1] Jarda2
31. 8. 2022 08:26
Odpovědět  Aleš

Kdyby válčilo NATO přímo, přišel by Rusák I o Krym. Je to ale obranná aliance, jejímž UA není členem. Nikdo ji tam ani před konfliktem Nezval. To je další blábol ruské propagandy. Něco jako Gliwice.

Lev Prchala
31. 8. 2022 09:03
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Spolykal mnohou moudrost, bylo to ale, jako by mu to šlo do nesprávné dírky.
P.S.
A jaký Nezval,Gustav nebo Vítězslav????.-)

Albi
31. 8. 2022 10:18
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Kdyby NATO (= USA) vědělo, že je SCHOPNO dobýt aspoň ten Krym, už by bojovalo samo a nepotřebovalo k tomu vraždit ukrajinské vojáky..

Hans
31. 8. 2022 11:44
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

VIetnam tam USA utrpěli drtivou porážku
Irák tam NATO a USA utrpěli drtivou porážku
Afganistan tam NATO a USA utrpěli drtivou porážku.
Tam všude USA válčilo proti nepříliš dobře ozbrojeným domorodcům a byli poraženi. je dojemné, že se stále najdou politruci, co tomu neschopnému spolku věří, že by dokázali porazit armádu, která za pár měsíců odzbrojila celé NATO aniž musela opustit území Ruské říše,

Albi
31. 8. 2022 11:56
Odpovědět  Hans

Super:
…arnáda, která odzbrojila celé NATO aniž musela opustit území Ruské říše„, 🙂

Hans
31. 8. 2022 15:14
Odpovědět  Albi

Když vynecháme maďary tak až po Aš prakticky nenajdete žádný reálně fungující tank, všechny je přesunuli ukrošům a tam je cca 5 % praviidelné ruské armády sešrotovalo aniž museli řešit logistiku a dlouhé zásobovací linie. Prakticky stejné to je s dělostřelectvem. Na jeden vystřel ukrajiny, tedy náboj dodany NATO vypálí Rusové 10x a jen ze zásob dokaží tohlke tempo držet několik let. NATO v Evropě prakticky doša 155mm munice a i USA přiznávají, že zasoby dochazi s tím, že bez dodávek surovin z Ruska a Číny nedokáží munici ani vyrábět (nemají antimon).
Například u slavných Jevelinů a Stingerů, musela vláda USA tajně snížit minimální válečné zásoby, aby je mohla ukrošům dodat. U jevelinů bude doplnění zásob při výrobě na plné obrátky a nulové spotřebě trvat více než 5 let, U Stingerů zjistili, že už je vyrábět ani nedokaží.
Ono má sice NATO, tedy USA cca 10x vyší výdaje na zbrojení než Rusko, ale . Celé Sovětské dobrodružštví v Afganistánu stálo SSSR méně než kolik USA při svém vojenském dobrodružství v Afganistanu utratilo za palivo do klimatizaci v Afganistanu.

Editor
31. 8. 2022 17:33
Odpovědět  [Trol-1] Jarda2

Poslechni si Zelinku na mnichovské bezpečnostní konferenci v únoru 2022, najdeš to na rouře. Jasně tam mluví jednak o odstoupení od bezjaderného statutu a o vstupu do NATO. Ale to se holt nehodí do krámu. A to byl ten poslední spouštěč.

skeptik
31. 8. 2022 08:57
Odpovědět  Aleš

Vždyť ani my nedokážeme svrhnout ten vlastizrádný fašistický fialový hnus.

Albi
31. 8. 2022 10:18
Odpovědět  skeptik

Přesně tak.

Pavel
31. 8. 2022 09:06
Odpovědět  Aleš

Aleši, Ukrajinci mají v sobě nenávist proti Rusku dlouhodobě pěstovanou. Podle mne jsou natolik duševně omezení tak jako zdejší Šorošovská a Rotschildovská kavárna Aspeňáků, že není šance aby cokoliv ze světové historie prolnuté do dnešních dnů pochopili. Tak jako naše dnešní omladina vychovávaná ve školách k následné slouhovské práci pro západní plutokratickou globalizační gardu, tak i Ukrajinci mají svůj duševní potenciál na spodní hranici IQ. A to se přes noc nezmění. Mně osobně stačí komentáře zdejší trolí farmy, abych si udělal úsudek o jejich duševních kvalitách. Zdá se mi kontraproduktivní se vůbec takovými lidmi zabývat. Věřte, že jim stejně nebudete schopen ani při dobré vůli cokoliv vysvětlit.

Pavel
31. 8. 2022 09:26
Odpovědět  Pavel

Mnohokrát jsem přemýšlel o tom, proč Ukrajinci samotní nezmění svůj osud a dovolí, aby nějací grázlové z jejich řad, ať už nacisté nebo ne tak ovládali jejich žití. Jak vidno, není to asi možné, duševně nevyzrálý člověk, dlouhodobě manipulovatelný dnešní propagandou s nízkým sebevědomím nemá na to postavit se grázlům. A potom se jednoduše stává jejich kořistí. A výchova ve škole je jeden z rozhodujících faktorů, stačí se kouknout co naše školství vychovalo ze zdejší populace. Amík Dulles to po válce říkal, vychováme na východě Evropy omezené hlupáky. Vnutíme jim ty největší neřesti, zošklivíme práci, zlikvidujeme u nich sounáležitost k historii, jazyku a kultuře jejich národa. To učiníme, prohlásil. Necháme vykvést tento květ. Nyní vidíme jak se jim to vše za pomoci našich zrádců daří.

miro
31. 8. 2022 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnešek začína dobře,zdechl Gorbačov /škoda že to nebylo před padesáti lety/,ukrouši dostávají na frak a to je dobře.

Lev Prchala
31. 8. 2022 09:03
Odpovědět  miro

Přeji příjemné ráno.

me2d44
31. 8. 2022 09:39
Odpovědět  miro

No, je mi ho na jednu stranu trochu (ne moc) líto. Vypracovat se na šéfa nejsilnější mocnosti (v té době), a pak skončit v reklamě na kečup, to bych asi taky odmarodil. Zelenský jde opačným směrem – nejdřív šašek, dneska prezident. Ale jinak – konec bude velice podobný, už se musí skoro bát i vlastní ochranky….

Albi
31. 8. 2022 10:44
Odpovědět  me2d44

Pracoval pro Západ, pomáhal rozbít SSSR na součástky pro lepší spolknutí a za odměnu – reklamní kečup..
To by si mohli a měli uvědomit všichni Češi – jak Západ odměňuje „věrnou“ práci.

janle57
31. 8. 2022 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď ty banderovce žeňte svinským krokem až do Kyjeva a potom okamžitě vyhlásit
referendum o připojení země k RF,pak bude již navždy klid a agresivní banda
jménem NATO zaleze 100 sáhů pod zem.

Gales
31. 8. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Třeba ta porážka rozhodla o tom,že armáda odstaví Zelenáče od moci a začne jednání o míru.Pokud nechtějí bejt na yotube,jak poslední voják Ukrajiny přeběhl k rusům.

José
31. 8. 2022 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle to vypadalo k 1.7. a dnes to bude ještě vyšší. Nechtěli by to sami ukončit?
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/08/26/flash-seznam-ukrajinskych-ztrat/

photo_2022-08-24_07-53-13 (1).jpg
Lev Prchala
31. 8. 2022 12:33
Odpovědět  José

Sakra,proč mi jich jen NENÍ LÍTO!?!?!!!!

Masunta
2. 9. 2022 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Generál Ozbrojených síl Ukrajiny Sergej Krivonos: Straty Ukrajiny v boji s Ruskom sa rátajú na státisíce.
Vo vysielaní kanála UMN to vyhlásil bývalý zástupca šéfa Bezpečnostnej rady Ukrajiny a bývalý zástupca veliteľa špeciálnych síl ukrajinskej armády generálmajor Sergej Krivonos.

Masunta
2. 9. 2022 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Šéf amerického veliteľstva špeciálnych operácií Richard Clark v skutočnosti prevzal zodpovednosť za prípravu teroristických činov na územiach oslobodených Ruskom.
V rozhovore pre „The Washington Post“ sa pochválil, že USA sedem rokov pripravovali ukrajinské diverzné skupiny na vojnu s Ruskom. Na ich návrh minulý rok každá ukrajinská brigáda špeciálneho určenia vytvorila a vycvičila „rotu odporu“ regrutovanú z miestneho obyvateľstva v oblastiach ako Cherson, Záporožie a Donbas.
„Ak ste dnes ruským vojakom, musíte sa obzerať, pretože neviete, kde je hrozba.“
Len na oslobodených územiach sa títo „partizáni“ radšej do vojakov nepúšťajú. A zabíjajú dobrovoľníkov, blogerov, úradníkov zodpovedných za bývanie a komunálne služby a vedúcich odborov rodiny, mládeže a športu…