Krize UKRAJINA

“Odhodí zbraně a při pohledu na Rusy utíkají.”  Ukrajinci byli informováni o neutěšené situaci ozbrojených sil Ukrajiny u Artemovska

Ukrajinská armáda může brzy ztratit kontrolu nad silnicí spojující Artemovsk (ukrajinský název – Bachmut) a Slavjansk, uvádí Strana.ua.

„30. brigáda ozbrojených sil Ukrajiny, která se nachází nedaleko Bachmutu, nemá munici, proto při kontaktu s Rusy ustupuje, a proto může být v blízké budoucnosti ztracena silnice Bachmut-Slavjansk,“ píše list s odvoláním na prohlášení ukrajinského vojenského personálu.

Jeden z nich hlásil, že vojáci 30. brigády „odhodí zbraně a utečou“, jakmile vidí nepřítele.

„Není to proto, že by tam byli padouši – nemají s čím střílet,” řekl voják.

Rusové jsou přitom vyzbrojeni pouze automaty a jdou pěšky, ale „vládne naprostý chaos, pěchota 30. brigády nedostala munici, chybí dělostřelecká podpora“.

Podle ukrajinské armády budou ruské ozbrojené síly schopny přehradit dálnici Bachmut-Slavjansk ve velmi blízké budoucnosti.

https://bit.ly/3lld9qC

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
8. 2. 2023 02:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Mají jedinou šanci, že se vzdají.

me2d44
8. 2. 2023 10:26
Odpovědět  Frank

No, abych Vás “uklidnil”: v jednom z posledních dílů seriálu “Čtyři z tanku a pes” – polská posádka zničeného tanku obsadila pevnost u zdymadla – a v rozhodující chvíli zajaté Němce propustila na svobodu – tak jako u Bachmutu – postříleli je “vlastní” – přežil jen jeden, co odmítl odejít (nakonec sice přeřezal kabely k odpálení zdymadla, ale stejně mu to nepomohlo k zabránění jeho zničení). Jo, člověk se může poučit i ve starých filmech, seriálech, dokonce i v pohádkách (v těch moderních už méně, trhá mi žíly, když si vzpomenu na tu vánoční o těch princeznách, co vypadaly, jako by je sebrali na E55).

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 11:45
Odpovědět  me2d44

My se ženou máme výhodu, že už rok na televizi nečučíme a občas si přehrajeme něco z naší videotéky. Máme toho hodně, možná tisíc kousků. Teď jsme si promítli naši parádu, Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak poslat tatínka do polepšovny. Super pohoda a balzám na duši. To byla kultura, žádní dnešní tvůrci pakultury nikdy, ale nikdy takové úrovně nemohou dosáhnout, ani kdyby žili 200 let. A pohádek mám hodně na gramodeskách. Jó, taková Hurvínkova strašidýlka, to je poučné nejen pro mládež. Bejvávalo blaze a nejenom v Praze.

katango
8. 2. 2023 13:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

My sledujeme jenom NĚKTERÉ detektivky a kanál Mezzo (klasická hudba, jazz, balet). A já čučím na opery na trubce.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 16:15
Odpovědět  katango

Já mám jenom klasické programy, žádnou kabelovku takže tak. Tak jsme se na webu kouknuli se ženou na ty vaše květinky. Musím říci, že jsou fakt krásné, ta canarina je úžasná. Jen se chci zeptat, necháváte ji plazit nahoru na mřížce nebo něčem takovém a nebo spuštěnou dolů. To bych snad musel dát květináč na nějakou polici pod strop, nebo jak to máte vy?

katango
8. 2. 2023 18:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Momentálně se mi plazí po okně. Až budou dost velké, půjdou do velkého květináče a asi je budu natáčet na kruh. Kdybyste chtěl, tak až půjdou do dormance, což bývá na 3 měsíce se začátkem obvykle v červnu, tak vám hlízku pošlu.

Jaris
8. 2. 2023 08:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Kona se dulezite setkani politiku ohledne Ukrjiny. U kulateho stolu sedi Zelenski, Scholz, Biden, Fiala, Lejnova, Macron, Sunak, Morawiecki a radi se, jak tu Ukrajinu podporit, aby konecne to nenavidene Rusko porazila. Ceka se akorat na Putina. Nicmene nekdo rychle spitne, ze koho pry pozdravi Putin jako prvniho, tak s tim bude amen a definitivne konci.
Vchazi do salu V.V.Putin a zdravi: “Vsem dobry vecer!”

Markýza
8. 2. 2023 09:12
Odpovědět  Jaris

Jo, tady to máte v obrazech 🙂

Dobrý večer všem.jpg
Pavel z Moravy
8. 2. 2023 11:48
Odpovědět  Jaris

Jó, život ten svůj, jó ten mají oni rádi.

V Čech
8. 2. 2023 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Neposmíval bych se těm ukrajinským klučíkům, že utíkají. Podle mne ani o ten nedostatek munice nejde. Oni prostě nechtějí zabíjet Rusy. Představte si podobnou situaci u nás. Chtěli by Slováci zabíjet Čechy? A Češi by se hrnuli do boje se Slováky? Roky soužití, jazyky velmi dobře srozumitelné, plno kamarádů, obchodních partnerů, zástupy známých, promíchané rodiny… Na Ukrajině to jiné nebude.Ono i ti Rusové bojují-řekl bych- zdrženlivě. taky nechtějí zabíjet. Jedině ti kyjevští Židi, ti haličští banderovci, náckové s hakenkrajcama tu válku rozdmychávají…a za naše peníze…Ti kluci v zákopech by se domluvili ein-zwei. Čert aby vzal tu bandu pučistickou, ty šulinopianisty obřezané! A bude mír…

Markýza
8. 2. 2023 09:44
Odpovědět  V Čech

Například já se jim nejenže neposmívám – já ještě na dálku volám hiphip. Tuhle jsem četla kdesi, že Ukrajinské rodiny píšou úpěnlivé dopisy, ať Rusové nevracejí zajatce. V Polsku a Británii už pořádají hony na brance (že jsme nezdrhli do Ruska, my blbci, říkají si asi ti lovení).
Jen tady u nás vidím spousty nových mladých kluků a fandím jim!
Bohužel se z Ukrajiny do sousedních států přestěhovala i veleslavná ukrajinská mafie s celou parádou….to jen hádám, ale je to jedině logické.
Takže normálním lidem držím palce.
Ze všeho to nevypadá, že by nadšeně běželi bránit vlast……a ohledně těch ostatních držím strašně palce kriminálce. Bude to mít pekelně těžké – nad tou ukr mafií bude rozhodně bdít státní správa – hádám, že budou velmi užiteční.
Tak tu přemýšlím, jestli se Dominik Dán dožije doby, kdy o tom bude moci napsat detektivku……..

me2d44
8. 2. 2023 10:42
Odpovědět  Markýza

No, v Polsku a v Británii už začali Ukrajince od 18 let odchytávat a předávat jim povolávací rozkazy s poukazem na “dovolenou” na frontě. Kam myslíte, že se při současné politice naší vldády a vyjádřeních “ještě ne prezidenta” přesunou? A ne, že bychom jich u nás měli málo (a zadarmo)!

Markýza
8. 2. 2023 13:33
Odpovědět  me2d44

Právě. A mám ten nehezký pocit, že lovit je bude právě jejich mafie…..to nás bude stát móře peněz! Chudáci kluci – a jejich ženy a děti ovšem taky. Pan prezident Babočka tomu požehná nejpozději pozejtří, když vidím, jak šturmuje.

Janka
8. 2. 2023 13:44
Odpovědět  me2d44

mna by zaujimalo, ze ked im aj dorucia povolavaci prikaz a oni sa nikam nedostavia, co s tym spravia v Britanii…..budu ich deportovat? ci povinne vystahuju? A co spravia, ked sa budu snazit opustit krajinu s tym, ze sa nebudu vracat na UA, ale dostat sa do inej krajiny, kde uz povedzme nebudu ani zaevidovani?

Markýza
8. 2. 2023 16:01
Odpovědět  Janka

V Británii asi deportovat, možná rovnou na Ukrajinu? V Polsku – netuším. Možná jich opravdu bude hodně utíkat někam dál – ale to aby jeli do Jižní ameriky a to zase je daleko……já si myslím, že třeba tady u nás je taky spousta nezaevidovaných, zvláště chlapů, ale tam se právě obávám, že stát zaúkoluje (a tučně zaplatí, samozřejmě) ukrajinskou mafii. Ta má podle mého daleko větší šanci ty lidi najít – jinak se jich jistě bude spousta schovávat u krajanů.
Nevím taky, jestli ty povoláváky platí i pro Ukrouše, co už někde žijí léta, mají domy a firmy. Bojím se, že Zeleninova administrativa zahrnuje i ty, což je zvlášť hnusné.

Boomer
8. 2. 2023 16:06
Odpovědět  Janka

.. možná v tom sehraje roli, zda mají oba státy dohodu o vzájemném vydávání zločinců. Povolanec nenastoupí, v domovském státě bude ve zkráceném řízení odsouzen v nepřítomnosti a.. už pofičí.

Pozor
8. 2. 2023 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Skôr by prežili v zajatí ako na úteku. Ak ich pri úteku nezastrelia Rusi, tak určite ich zastrelia vlastní ukrofašisti za dezerciu.

Gales
8. 2. 2023 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Bejt ukroušem tak bych taky utíkal.Ale ne směrem Ukrajina.

me2d44
8. 2. 2023 10:48
Odpovědět  Gales

Zapomněl jste na barierové oddíly – ty se do boje nepouštějí, mají jen funkci zastřelit uprchlíky – takže ukronacista musí jen dopředu, zpátky ni krok.

Gales
8. 2. 2023 10:51
Odpovědět  me2d44

Tak by ty granáty neměli házet dopředu ale dozadu.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 11:56
Odpovědět  Gales

Stejně mi na těch Ukrajincích něco nesedí, když nebudu přece chtít za ty banderovce bojovat, tak rozhalím košili a posluž si. Kdyby to přece udělala většina, tak co si počnou? Něco mi tam nehraje. Vím, že jsou to krizové situace, ale být ovládán takovými ničemi a ztratit důstojnost a strachovat se před nimi o svůj život je ty dacany ještě více vybudí.

Janka
8. 2. 2023 13:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

vzdy je to o tom, ze je casova medzera medzi tym, kym to urobi jeden a tym, ked to urobi vacsina. A v tomto case sa pracuje na tom, aby vydesili vacsinu tym, ze zastrelia jedincov. V tom bol aj rozdiel medzi 68. a 89.

Gales
8. 2. 2023 14:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Asi je tam atmosféra že se jeden bojí druhého.Za chvíli to bude i u nás.

Autor
8. 2. 2023 15:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to prosté. Němci sice měli za II.sv. války některé zbraně podle parametrů skvělé, ale v bojích nerozhodují parametry, ale spolehlivost, dostupnost a účinnost. Takže velkou úlohu v tehdejší válce sehrála docela obyčejná polní lopatka. Nabroušená, přesně do ruky a smrtelná. Nebo sice “levnější” a méně podle parametrů vybavený tank T-34, nebo “nepřesné” salvy z Kaťuší.
Takže když nemáte náboje a ti druzí ano vznikají otázky.
Například – “jak se teda “západ” připravoval na tuto válku o kterou tak dlouho stál? nebo “Proč si zničili většinu průmyslu, když každý ví, že potřebujete nahrazovat ztráty.” nebo “Proč si ničí vzdělanostní úrověň, když chtějí mít super zbraně a ty mohou vyrábět a využívat jen nskutečně kvalifikovaní lidé?”
Pak se také nabízí otázka, zda vůbec nějaký ten zloděj, vrah, podvodník, darebák, politik z “těch elit” vůbec chápe, že jedna a jedna jsou dvě.
Rusko si – i když vynuceně – nemohlo vybrat lepší čas na odpor. “Ta naše civilizace” se začala de facto rozpadat již hezkých “pár let” před tím ….

1482642905_013h.jpg