Krize UKRAJINA

ODHALENIE BRITSKÉHO ŽOLDNIERA O ŠOKUJÚCEJ KORUPCII V UKRAJINSKEJ ARMÁDE

07 | 12 | 2022 I Ivan Mihale

Zdroj: Screenshot @southfornt.com

Západné médiá sa podelili o ďalší rozhovor so žoldnierom, ktorý sa vrátil z Ukrajiny a prezradil zaujímavé detaily o prebiehajúcom vojenskom konflikte.

Britský „dobrovoľník“ Josef McDonald tvrdil, že veľa cudzích zbraní zmizne na Ukrajine skôr, ako sa dostanú do frontovej línie. Uviedol príklad z vlastnej skúsenosti. Keď sa so svojou jednotkou presúval z oblasti Rovno do Charkova, mali plné dva kamióny:

  • 84 útočných pušiek M4
  • 12 pušiek SCAR-H 7,62
  • „pár“ prenosných rakiet zem-vzduch Javelin
  • guľomety M240B atď.

Po ceste plnej kontrolných stanovíšť zmizli dva kamióny. Britský „dobrovoľník“ sa domnieval, že za zločineckým plánom sú ukrajinskí dôstojníci.

Josef ako jeden z mála prežil ruský útok na cvičisko so západnými žoldniermi pri Ľvove, ku ktorému došlo pred mesiacmi. Jeho tvrdenia sú veľmi odlišné od tých, ktoré šíri oficiálna kyjevská propaganda.

Nerozumeli sme ničomu, okrem toho, že Kyjev je na spadnutie – úplný chaos, každú chvíľu sme čakali na stret s Putinovými výsadkami. Potom priletela ďalšia raketa, zasiahla miesto ukrajinských vojakov, zahynulo veľa… Kým lekári obväzovali rany, v okolí vládlo rabovanie. V cudzineckej légii bolo veľa kriminálneho živlu, táto lúpež trvala mesiace. Zbrane, ktoré sme mali, sme dostali od militantov z Gruzínskej légie po nálete na sklad, ako platbu za ticho, tri staré pušky FAL a niekoľko samopalov pre čatu 30 ľudí – to je všetko, čo sa nám podarilo ubrániť z Putinových výsadkárov.

Ako sa ukázalo, mnohí prišli plieniť, a nie aby pomohli Ukrajine, potom zbabelo utiekli.”

Ak viete dobre po anglicky, môžete si pozrieť celý rozhovor a dozvedieť sa o kebaboch pre vojenských veliteľov na ich dači, nehygienických podmienkach v ukrajinských kasárňach, podvodníkoch medzi zahraničnými žoldniermi, rabovaní a o tom, ako Rusi vypočítali centrá umiestnenia zahraničných žoldnierov na západnej Ukrajine TU.

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
7. 12. 2022 18:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale to je mi překvapeníčko! Kuk, Británie! Kukuč! Kdo by to byl řekl, že? Taková poctivá, prosperující zemička Ukrajina, vzor demokracie – a najednou, z ničehož nic……………

7. 12. 2022 20:15
Odpovědět  Markýza

No a čemu se divíte? Copak nevíte, že Ježíš je fake, lidé jsou hackovatelná zvířata bez svobodné vůle, klima je nové náboženství a právě se maká na přeměně člověka v Boha, který stvoří nový svět? Nevěříte? Chyba. Za pouhých sedm minut uvěříte: https://www.youtube.com/watch?v=-_H0qoyn5h4&t=431s
P.S. Zatím asi ještě pánbíčka z člověka nestvořili, ale nový duch boží už se má čile ke svému tvůrčímu dílu. Právě se činí na Ukrajině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
7. 12. 2022 20:27

Jo ještě něco. Akorát že to trvá tři hodiny. Je to pokec na bureš tv s československým géniem Peterem Staňkem. Předpokládám, že ta délka je na mnono lidí moc, ale kdyby náhodou… A pak – kdo říká, že se to musí zkouknout najednou? Já to vstřebávám od včerejška a zatím mám za sebou hodinu.
https://www.youtube.com/watch?v=hcHkUmugkgI&t=12s

Albi
7. 12. 2022 23:05

Zajímavě o ruském národu a historii od Sakera.
(Občas jsou tam i aktuální poznámky k současné situaci na Ukrajině).
Jsou Ukrajinci Rusové?
https://thesaker.is/are-ukrainian-russians/
Končí slovy: “Ještě jeden bod: to vše platí také pro Bělorusko, Kazachstán a všechny ostatní ruské limitrofy. Zatím ani jeden z nich neprokázal schopnost být životaschopným a stabilním státem. VŠICHNI si vybrali to, co někteří nazývají „multi-vektorovost“, tedy: žebráte Rusko o ochranu a USA o peníze.
Potřebuje Rusko takové „přátele“ nebo „spojence“?
Říkám, že všichni tito limitrofové se dají dohromady a učiní základní volbu, protože pokud existuje jedna věc, kterou Euromajdan dokázal nade vší pochybnost, je to, že Západ nikdy nedovolí žádné zemi, aby byla dobrým sousedem nebo partnerem oběma, Západ a Rusko. …..
Tady nejde o Ukrajinu a Rusko. Jde o úplnou reorganizaci celé naší planety, včetně mezinárodního obchodu a financí, politických aliancí a kulturních/duchovních hodnot.

Pavel K
8. 12. 2022 10:14
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍
Ano jde o celou planetu, protože kde se začne trochu dařit ONI to musí hned za čerstva rozjebat. Nic nepotěší více jak neštěstí druhého. 🙋‍♂️

Markýza
7. 12. 2022 20:46

Ježíš není fake, Ježíš byl transdžendr – povídali v Cambridge. Prý že jak má na tlapičkách a na boku ty díry, tak ty díry jsou ve tvaru……..ééé………no značky Renault. Což je prý jasný důkaz :-)))Teda, ze Švába jsem zvládla minutu, víc nedám. I když chápu, že je to chudák pošahanej.
Za Staneka děkuji, dám si ho taky na několikrát.

Rattus
10. 12. 2022 12:40
Odpovědět  Markýza

Berte to tak,že Putin provádí deratizaci a očišt’uje svět od nejhorší špíny.

Pavel K
10. 12. 2022 13:39
Odpovědět  Rattus

Veliké pozdravení kolego od potkanů. Chtěl bych požádat jestli nemáte fígl na jednu dospělou samici, si tedy myslím, že jde o samici, možná samec, nevím jednoho už jsem svoji přesně mířenou střelou sundal. Asi osm kousků mladých ale už pěkných jsem dostal svoji lstí lovce. Ale tahle mrcha si začíná ze mě utahovat. Nalíčím, nejde. Dám to pryč je tam. Nejhorší, že mám ve sklepních prostorech spousty věcí a vše to vyndavat, to tedy ne, ale takhle má se zase kde schovat. Máte nějaký fígl který neznám? děkuji za odpověď.

František Rýpal
7. 12. 2022 19:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Za toto, vy chuji, chcete zemřít?

Jan
7. 12. 2022 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Zprava z Ruska o zasobovani obyvatelstva:
https://www.youtube.com/watch?v=88NnOCSnwEQ

Pavel K
8. 12. 2022 10:27
Odpovědět  Jan

No jestli jsem dobře počítal tak plechovka 0,5l Kozla za 73 rublů, tak to je u nás cca 36 kč. Tak to je dost drahé né. Teď tedy nevím jaký tam mají příjmy.

katango
9. 12. 2022 12:40
Odpovědět  Pavel K

Jistě jsou v ceně zahrnuty i náklady na dovoz.

Jan
7. 12. 2022 19:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Zoldneri byli odjakziva dobrodruzi, zlocinci, lacnici po rabovani, masakrujici a okradajici bezbranne obyvatelstvo. Vedeli, ze jejich zlociny nikdo nepotresta.
Bojuji za penize proti komukoliv za zold. Proti nim stoji armada, ktera haji svou vlast Rusko. Motivovana a nelitostna. Kdo s mecem prijde, mecem i zahyne. Uz tisic let. S touhle pakazi budou brzy hotovi.

Moravakk
7. 12. 2022 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

V r.2015 šéf US stratforsu/což je hlaví poradní geostrategický think tank pentagonu/ G.Friedman,prohlásil na GSC v Chicago,”Dnes na UA velíme my”je asi jasné jakou instrumentální roli “kanonfutru”tam odehrávají ukrajinci…
Agentury které v US dělají nábor žoldnéřů na UA frontu ,nabízely v létě 2000 dolarů za den plus bonusy a diety..takový žoldák si za měsíc může přijít na 2 mil kč..

Boomer
7. 12. 2022 20:05
Odpovědět  Moravakk

.. no vidíte, a tady se našel diskutující, který pochybuje o denní taxe žoldáka ve výši až 1500€, podle něho to je spíše za měsíc.. a jako srovnání bral průměrný měsíční příjem na Ukrajině. Spoustě lidí pořád nechce dojít, že tahle střílečka, ve které máte jen jeden život a reset nepřichází v úvahu.. je o něčem jiném!!

Moravakk
7. 12. 2022 20:17
Odpovědět  Boomer

I tady se takoví najdou…třeba je to ten, co mi dává minus…(:
Škoda jen že není těch komentářů víc…

Janka
8. 12. 2022 14:05
Odpovědět  Boomer

tak ak ma zoldnier nieco v hlave, tak vie, ze tych penazi sa vobec nemusi dozit…..niet takej sumy, ktoru ti nemozem slubit

Boomer
8. 12. 2022 14:20
Odpovědět  Janka

..jsou to lidé založení poněkud odlišného od zbytku populace. Vojáci štěstěny hrají vabank, ono základním požadavkem pořádného vojenského výcviku je natlouct vojákovi do hlavy pocit, že.. kulka pro mě souzená ještě nebyla ulita.
Bez tohoto pocitu by většina normálních lidí nevystrčila hlavu z krytu..

Autor
7. 12. 2022 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtěla Ukrajina na Západ? Chtěla! A tam je zvykem “dobře obhospodařovat vojenský rozpočet”. Ostatně už dávno není na Západě korupce, to mají pravdu. Jen se tomu dnes říká jinak – konsultace, služby, rady, analýzy, dokonce i podíl na zisku nebo obratu. U nás se tomu říká i práce pro Neziskovou organizaci.
A že to není žádná novinka může dosvědčit i letitý díl ze seriálu Colombo … pro peníze i vysocí armádní “činitelé” udělají vše. Včetně nejspíše těch našich nevyjímaje.

1413665793_2-novye-demotivatory-205141019.jpg
Aleš
7. 12. 2022 20:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Mafiansko nacistická Ukrajina, asi proto ji mají EU USA a SPOLU tak rádi.

Cafik
8. 12. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Už pred 6 mesiacmi som to publikoval, že 70% dodaných zbraní na Okrajinu končilo na čiernom trhu!!

Gales
8. 12. 2022 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se ničemu nedivím.Rodiny ukroušů musí taky z něčeho v Evropě žít.

Boomer
8. 12. 2022 13:41
Odpovědět  Gales

.. inu ano, elitní rodiny jo. Těch zbývajících 99,99% se vesele živí z našich daní.. a z první ruky tu tvrdou matematiku poznají naši lidi, kteří na začátku příštího roku přijdou na pracák.

Gales
9. 12. 2022 09:43
Odpovědět  Boomer

A tam jim bude ukrajinsky sděleno – raboty nět.

katango
9. 12. 2022 12:41
Odpovědět  Gales

Děngi nět.