Krize UKRAJINA

„Obsazení Oděsy a konec. Pochopí, jak je podvedli.“ Co se otočilo na Ukrajině

07.12.2023 8:20 | Rozhovor

Západ nechce dodat Ukrajině moderní zbraně, soudí analytik Štěpán Kotrba. „Existuje vysoká pravděpodobnost pokoutného prodeje nebo zajetí pokročilé technologie a reverzního inženýringu protivníkem,“ zdůvodňuje. ParlamentnímListům.cz vysvětlil, proč najednou čteme v médiích o Ukrajině špatné zprávy. „Poslední velkou ofenzivou této války bude obsazení Oděsy až po Podněstří. Ztráta přístupu Ukrajiny k moři a konfiskace jejich námořní flotily. Civilní, i zbytků té vojenské. Pak už jakýkoliv boj nebude mít ekonomický smysl,“ vyhlíží závěr války.

Foto: Repro Youtube
Popisek: Raketový systém Buk M2

Co se nám to stalo s českými médii? Ukrajina najednou už nevítězí, ale „situace se obrací a Ukrajina může prohrát“, dozvídáme se. Co se změnilo?

Změnily se informace západních rozvědek pro západní média. Dosavadní lži o „protiofenzivě“ se staly neúnosné při pohledu na mapu Ukrajiny. Dvě stě metrů vpřed a půl kilometru vzad není ofenziva, ale cílená denacifikace a demilitarizace – přesně podle ruského záměru. I blbí už na Západě pochopili, že proti ruské zbrojní a ekonomické převaze nemůže Ukrajina vyhrát válku. Rusko navíc nevrhlo do války všechny své vojáky a všechnu svou techniku, ale aktivovalo pouze jeden z pěti vojenských okruhů (Severní vojenský okruh) spolu s dobrovolnickými sbory. Stále ještě „nerozdalo zbraně lidu“ – civilům. Během doby „stojací“ války dokázalo nejen vybudovat vícevrstevnou obranu, ale i znásobit zbrojní produkci v týlu – a to jak v množství stíhaček, obrněnců, tak a zejména v dělostřeleckém  střelivu, raketách pro salvové raketomety a v „těžkých“ pseudobalistických raketách Iskander a raketách pro systémy PVO Buk, Pancir-S1, S-300 a S-400. Existuje jediná „díra“ v PVO: Nikdo prozatím nemá salvové raketomety s malými a levnými střelami na krátkou vzdálenost proti dronům.

Překvapil mě názor jedné ukrajinské influencerky: Pokud nám Západ nechce dát tolik zbraní, abychom vyhráli, nemusíme ztrácet životy našich nejlepších. Vykašleme se na to, ustavíme exilovou vládu jako před 100 lety, odejdeme na Západ a NATO bude mít Rusko přímo na svých hranicích. Dokážete takový postoj pochopit?

Víte, nejhorší vždy je uvěřit vlastní propagandě. Propaganda nemusí být pravda, téměř vždy je to lež, mající pouze udržet „bojový duch“ jednotek. Ukrajinští „naši  nejlepší“ nejsou ti, kteří byli svolní narukovat a v raketometných bojích se nechat roztrhat v zákopu. To jsou ti, kteří za jakoukoliv cenu emigrovali hned na začátku války. Západ nikdy nechtěl dát Ukrajině „tolik zbraní, aby vyhrála“, protože je nemá a není ochoten financovat jejich „válečnou“ výrobu. Nikdo nechce „svobodu Ukrajiny“ do té míry platit. Západ vyprázdnil sklady zastaralých zbraní, které nashromáždil v arzenálech za celou dobu studené války.

Vy máte rád zbraně. Což není nic špatného. Já jsem nedávno sledoval TV dokument o Třetí říši, kdy si vprostřed války řekli: Nebudeme dělat špičkové zbraně, stačí sériová výroba jednoduchých zbraní, ale opravdu masově. Lze v tom vidět poučení?

Obrovské. Němci ovšem dál pokračovali ve výrobě těžkých tanků (těžké tanky Tiger, Königstiger s Henschelovou věží, jako odpověď na ruský tank tank IS-2, který měl 122mm kanón), jejichž součástková náročnost a strojírenská přesnost byla na závadu používání v boji. V bitvě u Sandoměře v srpnu 1944 skončily naprostým debaklem. Během tří dnů ztratili Němci 11 tanků Tiger II v boji se sovětskými tanky T-34/85 a IS-2. Německé tanky byly slabě pancéřované a pancéřové plechy byly skoro kolmé. Věže sovětských téček byly odlévané a sešikmené. Tankový pluk Bäke vyzbrojen středními tanky Panther  v lednu 1944 v pětidenním boji v „kapse Balabonovka“ zničil 267 sovětských tanků, při ztrátě jednoho tanku Tiger a 4 Pantherů. A nejlepší z německých tanků byl Panzer IV, kterého se vyrobilo do konce války 8500 kusů.

K čemu je přesný a technicky dokonalý český automat EVO-3, když po vytažení z bahna potřebuje větší údržbu, než jeho majitel? Kalašnikov (AK-47) zvítězil jako zbraň ne proto, že by byl extra přesný, ale proto, že se ho naučil ovládat, rozebírat a čistit v zákopu každý černoch z pralesa, každý beduín na poušti a každý afghánský mudžáhid v horském sedle.

kotrba

Štěpán Kotrba

Ruské zbraně, mnohdy až historické provenience, jednoduché íránské drony a dodávky z KLDR evidentně Moskvě fungují…

Rusové nedávno vytáhli na ukrajinské bojiště s až směšným obrněným vozidlem – unikátem: BTR-50. Je to „léty prověřený“, lehký, obrněný, pásový, obojživelný transportér až pro 20 vojáků. Ve výzbroji sovětské armády je od roku 1954. Sice pamatuje Stalina, ale…  je to elementárně jednoduchá konstrukce, hmotnost pouze 14,5 t, výška pouhé 2,03 m, pancéřování do 10 mm, kulomet KPV ráže 14,5 mm, 44 km/h na silnici, ovšem 11 km/h  ve vodě. 20 osob na korbě, dva v kabině. Ideální na výsadek přes lehce zamrzlou řeku. Ukrajina ani Západ takovými vozidly nedisponují.

Dronům se říká sice „íránské“ podle vzoru Šáhid-136, ale už dlouho je Rusko vyrábí samo pod označením Geraň/Geraň-2. Jde o jednoduchá deltakřídla z plastu s dvoutaktním motorkem z mopedu. Ovšem s dosahem 1000 kilometrů, se schopností vynést hlavici o hmotnosti 40 kilogramů výbušnin (pro srovnání – typický dělostřelecký granát M795 ráže 155 mm nese 11 kilogramů výbušnin). Navádění signály GPS/GLONASS, autonomní a u novějších verzí rojové – elektronika umožňuje poměrně vysokou přesnost předem zadaných souřadnic cíle. Efektivní útoky jsou ve velkých rojích. Zahltí protivníkovou obranu vyšším množstvím cílů, než je kapacita obranné baterie či ji naprosto vyčerpá a za rojem pak může na stejný cíl letět těžká nadzvuková raketa. Proti nim doposud neexistuje protizbraň, která by byla stejně levná a stejně účinná. Obtížná viditelnost plastového deltakřídla na obrazovkách radarů, minimum kovových částí, ze starších čínských telefonů vyrobená navigace a řídicí modul – to vše chce levnou, ovšem masivně salvovou protizbraň a jiný způsob detekce, než radarem.

Granáty ze Severní Koreje jsou kupodivu přesnější a létají dále, než ty ruské. Korejci si dávají záležet na kvalitě a i cena bude více než mírná.

Rusko-ukrajinská válka je válkou zákopovou, hnanou dopředu pouze politiky. „Nepostup“ ukrajinské protiofenzivy ukrajinským velitelům kupodivu nevadí a ruským dokonce vyhovuje. Na břehu Dněpru tak mohou zemřít prakticky všichni ukrajinští vojáci, aniž se fronta posune. Gerasimova linie je pětivrstevná… Ukrajině docházejí vojíni i arzenály z dob Stalina, západní „zázračné zbraně“ i střelivo. Nemá-li ukrajinský voják náboje ani do samopalu, sedí na dně zákopu a čeká na smrt. Každý den ale musí jíst… Jídlo musí někdo zajistit a dovézt do zákopů. Potraviny musí někdo vyprodukovat.

Západ dělá Ukrajině medvědí službu. Dodal velké množství naprosto nekompatibilních zbraní desítek výrobců a různých ráží – od sovětských ráží skladovaných z dob Varšavské smlouvy, přes různé „firemní modifikace“ po univerzální ráže NATO. S francouzskými, německými a anglickými návody k použití… Bez instruktorů. Logistika zásobování střelivem je tím pádem příšerná. Logistika oprav ještě horší. A ruský generální štáb zjistil i největší slabinu „kolektivního Západu“ – nedostatečnou sjednocenost: roztříštěná zbraňová základna, obtížná interoperabilita a vysoce náročný výcvik i logistika. Zatímco Rusko pokračuje ve funkcionalistické tradici masových armád Varšavské smlouvy: unifikace, standardizace. Ráží, komponent i náhradních dílů napříč celou armádou, vše odvozeno od sovětských standardů a kompatibilní se starými zásobami. Výrobní primitivnost, „vandalfest“ odolnost a elementárně jednoduchá obsluha. Čili kompatibilita všeho se vším. Šroubky počínaje, uniformami, radiostanicemi a náboji konče. Obrovské série, minimální ceny, nekonkurenční záruka dlouhodobých dodávek.

Ukrajina chce stavět továrny na zbraně, Rusko jen oživilo výrobu garantovanými objednávkami ministerstva obrany a vypucovalo historickou bojovou techniku. Na Ukrajině nemá smysl používat moderní obrněnce na podvozku Armata s profesionálními osádkami, dobrovolníkům stačí staré, jednoduše ovladatelné tanky a BMP, jezdící na naftu jakékoliv kvality, pouze s přídavnými pasivními i aktivními ochranami proti tandemovým hlavicím a Javelinům. Kaťuše se od 2. světové války neměnily a náboje do děl také ne. Že Kamazy neplní normu EURO 5 a žerou, opravdu nikomu nevadí.

Abychom nějak odpověděli na ukrajinské nářky, že Západ jim nechce dát vzdušné síly a další věci, které potřebují k odražení Ruska: Proč se zdráháme? Nemáme, nebo nechceme?

Nechceme. Nikdo nechce dávat nestabilnímu režimu pokročilé zbraně. Tím méně letouny, schopné nosit jaderné zbraně. Kdoví, kolik hlavic je schováno kdesi v nějakém bunkru… Existuje vysoká pravděpodobnost pokoutného prodeje nebo zajetí pokročilé technologie a reverzního inženýringu protivníkem. Nebo jejich přeprodeje daleko nebezpečnějším režimům – například Íránu nebo Číně. Vy si asi nepamatujete ruského defektora Viktora Ivanoviče Bělenka, který v roce 1976 uprchl na Západ s tehdy utajovanou sovětskou stíhačkou MiG-25… Přistál v Japonsku a NATO mělo Vánoce. Nebyl první ani poslední. V roce 1953 dva polští piloti přelétli se stíhačkami MiG-15 do Dánska. V roce 1985 a 1987 přelétly sovětské vrtulníky při operacích v Afghánistánu do Pákistánu. Kapitán Alexander Zujev odletěl v roce 1989 ve stíhačce MiG-29 do Trabzonu v Turecku.

Další kontroverze je, že vysoce účinné zbraně potřebují vysoce inteligentní, kvalifikovanou a vycvičenou obsluhu. Kdo se hlásí dobrovolně na tajnou protizákonnou misi „false flag“? Nikdo?

Pokud to takto vojensky půjde dál, co se na jaře s největší pravděpodobností stane? Za tohoto tempa dodávek, za tohoto stavu živé síly?

Ptejte se, co se stane v zimě, kdy je hluboké bahno zvané „rasputica“ umrzlé. To je ideální počasí pro nastartování těžkých vozidel a přesun vpřed. Říká se tomu útok na předem vymrzlé pozice… 🙂

Poslední velkou ofenzivou této války bude obsazení Oděsy až po Podněstří. Ztráta přístupu Ukrajiny k moři a konfiskace její námořní flotily. Civilní i zbytků té vojenské. Pak už jakýkoliv boj nebude mít ekonomický smysl.

Na Donbase, na jihovýchodní frontě, u Chersonu? Dospěje to do stavu, kdy Rusové budou obléhat nějaké opravdu velké město typu Charkov, Dnipro nebo Záporoží?

Tady přece nejde o dobytí měst. Nejsme ve středověku. Když vykrvácí ukrajinská armáda na poli před kteroukoliv sněhem zapadlou vesnicí, je to dle této taktiky stejné, jako kdyby krvácela na předměstí Kyjeva. Notabene… Rusové šetří ukrajinské civilisty, jak je to jen možné. I civilní technologie. Voda ve vodovodech Kyjeva stále není otrávená. GSM telefony na většině území stále fungují. Jen operátoři se mění podle toho, komu platí daně a čí rozvědku hostí ve velíně. Rusko nepotřebuje staletou nenávist. A za dvacet let už Banderovy mladé a mrtvé obdivovatele v ukrajinském munduru nebude nikdo litovat. Možná ani jejich přeživší příbuzní ne. Možná se budou i stydět, jak moc se nechali podvést. Tymošenkovou i dnešním režimem v Kyjevě.

Když si přehlédneme Evropu, máme tu Británii, Skandinávii, Polsko, Pobaltí a Česko, které jsou jednoznačně pro boj za každou cenu.

Ale kdeže… Polsko a Pobaltí ano. Tam je protiruská nenávist fanatická. Ve Skandinávii je to touha ukončit století politiky finlandizace a spočinout v náručí NATO. V Česku je to proamerická menšina v této vládě. Ani ne celá vláda. Určitě ne generálové na Ministerstvu obrany. Určitě ne vojáci.

Pak tu máme různé stupně „vlažnosti“ až k jasnému „ne“ z Maďarska a Slovenska…

Slovensko pod vládou Fica už řeklo dobroserství dost. Kšeft se zbraněmi, který někdo zaplatí, nikoho neuráží. Fico není chcimír ani klon Václava Havla. Maďarsko pod vládou Orbána se nikdy k západnímu protiruskému ekonomickému šílenství nepřipojilo. Na straně Západu jde hlavně o ekonomické šílenství. Stále – a opakuji to už patnáct let, platí, že tlusté roury vedou z Východu na Západ. I když některé z nich záškodníci poškodili, Česko stále své uhlovodíky dováží z Ruska. Nyní pouze oklikou a dráž. Jeho blbost.

Pokud by došlo na to, že by USA nakonec z pomoci vycouvaly, jak by to dopadlo na úrovni zbytku NATO či v EU? Kdyby pomoc Ukrajině zůstala na „bedrech Evropy“.

Vydržela by týden… Pak někdo ukrajinského prezidenta zavraždí přesnou kulkou na vzdálenost půl kilometru a jeho političtí souvěrci začnou vyjednávat o zbytku území za mír.

I západní ekonomové se podivují, že se Rusko pod sankcemi nezhroutilo.

Alespoň vidíte, jací jsou to idioti. Jak nevzdělané lidi produkují západní univerzity. Stačí pohlédnout na mapu, přečíst si pár hesel z encyklopedie hospodářské geografie a musí vám dojít, že pro Rusko je válka na Ukrajině lapálie, jejíž vyřešení chce pouze čas a eliminaci zapadnických záškodníků. Co jíst Rusko má. Je soběstačné. V obilí i mase. Průmysl železa a hliníku běží dál. Stejně tak nitrátová chemie. Čili granáty budou. Jediné, co se nerozvíjí, je prozatím valná část mikroelektronického průmyslu, softwarového průmyslu a telekomunikací. Nicméně továrna na sebevražedné drony už se dokončuje. Sankce a odchody zbabělých západních kapitalistů nejvíc poškodily segment spotřebního zboží se „značkovou“ přirážkou. Podprsenky z H+M nejsou něco, co by většina Moskviček nemohla nějaký čas postrádat. Stejně jako jejich nabíječi mohou postrádat nové mercedesy. Trochu zamrzí odchod bagrů Caterpillar, ty ale nahradí těžká technika z Běloruska. Sice hnusně šedá, ne jásavě žlutá, ale to je fuk. Jediný, kdo bude plakat, je vyšší střední třída a milionáři. A těch Putinovi, pokud stále ještě mají konta na Západě, není líto. Už v roce 2014 zakázal „dvojí loajalitu“ s nemovitostmi či aktivy na Západě všem státním úředníkům a manažerům státních korporací.

Je spousta zemí, které nesouhlasí s politicky vnucovanými sankcemi a neokolonialistickým chováním „Západu“ a rádi Rusku prodají, protože Rusko má čím platit. Ropou, plynem, vzácnými nerosty, zlatem, platinou, titanem, průmyslovými diamanty, hliníkem. Fosfáty a nitráty. To nejsou natištěné papírky, jako v případě amerického dolaru, jehož hodnota je relativní. To jsou suroviny, kterých je potřeba v každé ekonomice. Takže západní automobilky s ostudou neschopnosti dovážet náhradní díly a dělat značkový servis ztratily pozici a západních aut jsou plné prodejny s ojetinami, trh dobyla Čína. Pro nás naprosto neznámé značky předělaly své modely pro ruský trh a nyní nabízejí za poloviční ceny oproti západním automobilkám výkonné crossovery s arktickou výbavou, zimními pneumatikami a navigací GLONASS.

Pochopte, Rusko dneška není Sovětský svaz. Nezná proletářský internacionalismus, rady ani vzájemnou hospodářskou pomoc, zná pouze vzájemně prospěšný obchod s kýmkoliv, kdo ví, jak zaplatit či čím – bez ideologického balastu. Bez přezíravosti, bez diktátu, bez politiky. To je cesta, kterou si Rusko vybralo.

Vy jste předpokládal, že si Rusové nějak pomohou. Po roce a půl trvání ostrých sankcí, čím si Rusové pomohli?

Respektem k těm státům, které se dokázaly vzepřít „kolektivnímu Západu“. Včetně Severní Koreje. Strategickým partnerstvím s Čínou. Budováním široké koalice BRICS a zemí Jihu na ne-kolonialistickém principu. Rusko nakoupí tanker pro „šedivou flotilu“ klidně z Konga, když nikdo jiný neprodá. Slušně za něj zaplatí a ještě přidá loď kořistného ukrajinského obilí zdarma nádavkem…

Ekonomika Ruska Západ „překvapila“. Je v černých číslech. Západ se pod návalem důsledků sankcí potácí.

Každý rád říká: „Já to říkal.“

Já to říkal…

V jakém konkrétním případě si to nyní říkáte vy?

Směju se firmě SIEMENS, která chtěla utéci také, ale je vázána servisními smlouvami, ze kterých není úniku. Směju se automobilkám, které prodávají miliardové haly za jeden rubl a vyklízejí trh Číňanům. Směju se módnímu průmyslu, který by se mezi ruské zbohatlíky rád vrátil. Směju se firmám, které se rozhodly zásobovat okolní země a podporovat pašování do Ruska – takzvaný „paralelní dovoz“. Generuje to ohromné množství korupčních dolarů přirážky. Ale… musíte být ruský vlastenec, ne zapadnik. Musíte mít souhlas „seshora“.

A co vás naopak překvapuje?

Vytrvalost hlupáků. Albert Einstein kdysi řekl, že „definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“

Kolikátá že je to vlna sankcí Západu proti Rusku? Třináctá?

Pojďme skončit u nás doma. SPD je ve vztahu k Ukrajině jasná, ta by nedodávala Ukrajině nic.

Jsou hloupí. Když Ukrajina zaplatí… Dobře, tak dodají levně Slovensku, Slovensko obratem draze prodá na Ukrajinu.

Budou vládní strany v jasně proukrajinském postoji jednotné, i kdyby se to skutečně začalo „sypat“?

Nebudou. Žádný politik mimo Netanjahua není odvážný. A jak praví jeden izraelský bonmot, Netanjahu je proto odvážný, protože jenom Žid z Erec Izrael nemá kam utéci.

A co Babiš?

Babiš podniká v energeticky i surovinově náročném oboru. Podniká úspěšně. Babiš není hlupák. Hlupáci tuto zemi nyní řídí.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
7. 12. 2023 16:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo dnes používá proti příznivcům Palestiny v Berlíně stejnou nacistickou taktiku, jaká byla používána proti Židům v nacistickém Německu

https://aktax.cz/nemecko-dnes-pouziva-proti-priznivcum-palestiny-v-berline-stejnou-nacistickou-taktiku-jaka-byla-pouzivana-proti-zidum-v-nacistickem-nemecku/

Markýza
7. 12. 2023 18:29
Odpovědět  scipio

Éé…..jestli třeba tak, že Oděsa je poměrně hodně židovská? 😎

Boomer
7. 12. 2023 19:52
Odpovědět  Markýza

.. ne že bych chtěl být špatným prorokem, ale já si tradičně počkám a taky se dočkám, až dnešní zastánci trpících pravověrných budou ječet jak pominutí, co jim ti dříve tak blízcí (a přitom vzdálení..) pravověrní budou provádět, až dorazí na jejich dvoreček.
Země je kulatá, kukukulatá…

Markýza
7. 12. 2023 20:11
Odpovědět  Boomer

Neblbněte…..nejsme Mongolsko, máme tu dvorečky blízko. Pocit zadostiučinění by za to nestál. Ostatně – když začala migrační cunami, četla jsem roztomilý rozbůrek, proč my se nemáme bát: protože prosímpěkně, máme etablovánu mafii čínskou a vietnamskou – a ty se s tím fakt neséřou. Podle toho článku si poradili i s Albánci, Rusy a Ukrajinci, kteréžto prý zatlačili do temných stok a nějaký Arabové? Pch…..

Boomer
7. 12. 2023 20:20
Odpovědět  Markýza

.. jo, rozbůrky, to je věc. Komunisté českoslovenští taky rozbůrkovali, že není správné rozdmychávati nenávist k německému soudruhu dělníkovi v uniformě Wehrmacht.
Vyléčil je z toho bludu až Stalin v Moskvě…

Markýza
8. 12. 2023 09:26
Odpovědět  Boomer

No tenhle rozbůrek ale zatím funguje, ne? Nebo se nám etablujou arabské mafie i v Praze?

Boomer
8. 12. 2023 19:04
Odpovědět  Markýza

.. mafie asiatské mají jednu obrovskou výhodu a to takovou, že výnosy svého mafiánství mohou obratem propírat v “obchodním oddělení”. Označení jiných mafií jako “arabských” se mi zdá nepřesné, jde spíše o mafie na bázi náboženské soudržnosti různých národností. Něco proteče směnárnami, něco do sebe natlačí domorodci v kebabu, něco v tvrdých drogách.. a dealeři na venclplacu jsou takoví jacísi tmavší, ale možná je to od koksu, ten prý mají zaobchodovaný taky(asi jako vedlejšku..) a já pamatuju, že se z něho dost prášilo, když jsme ho házeli do sklepa…

PENNYS
7. 12. 2023 17:37
Odpovědět  zuzana

Porád a porád vám to tady píši: NEBERTE UPLATKY NEBO SE ZBLÁZNÍTE!!!!!!!!!!!!!!!
ZÁPADU SE NESMÍ VĚŘIT, OBZLÁŠT GERMÁNUM

jogín
8. 12. 2023 23:32
Odpovědět  PENNYS

Ono je to jednoduché. peníze jsou papírové poukázky na majetek a je jich na světě desetkrát víc než majetku. No a Rusko nemělo papírky, tak mělo prohrát. Zdá se, že Rusko a Čína chtějí vymyslet solidnější krytí a navrch bez bank, ale na způsob bitkoinů. Tak uvidíte.

Velitel
7. 12. 2023 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Bureš podniká v EU dotacích a tak je a bude až po vrchol své ideologicky uvědomělé pleše zařžen v análu EU. Když člověka vychová ideologická tajemnice Ústavu marxismu leninismu tak se ta ideologická síla musí někde projevit, tímto zdravím agenta StB Bureše jeho bratra vedeného u StB pod krycím jménem Miky a aby to agentu Pávků nebylo líto i jeho. Stbákům zdar vy bezpáteřní svině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
7. 12. 2023 16:42
Odpovědět  scipio

😊 😊 👍 👍

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 17:53
Odpovědět  Slovan

Nu dle mně je nejdůležitější, že některé síly jak doma tak v zahraničí ten převrat zorganizovali a dávno předtím si bohatství národa rozdělili. Nu a lid použili jako křoví. Nu mazané, nejprve to trochu přiotrávím a potom si to schlamstnu. Samozřejmě bez jedu, ten nechám blbounům.

Slovan
9. 12. 2023 09:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nebuj příteli, ledy se hnuly a vypadá to, že by se mohlo i zablýskat nad Tatrou sa…..

Drevar
11. 12. 2023 00:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jedinou prekážkou bol Dubček, všetci vedeli že v Československu by vyhral voľby a on by išiel inou cestou.. neprivatizovať atď. Preto bol zavraždený a Soros niekde povedal, po voľbách Kisku, alebo Čapatej, že on dosadil aj Havla.

Pijack
7. 12. 2023 17:36
Odpovědět  scipio

Šuráci jsou oba dva. Velitel má recht. Nezapomínej, že to byl Babiš, kdo instaloval do EK nejhorší krůtu v historii země Jourovou. Je to Babiš, který odmítl vytvořit vládní koalici s SPD. Byl to Babiš, který v Bruselu kuňká českoslovenštinou o tom, že chceme být pevné jádro Unie. Jeho poslanci jsou ti nejhorlivější zastánci EU, potažmo federace. Doma Babiš zase kuňká úplný opak, jako kdybychom byli všichni hluší a slepí co provádí v Bruselu, včetně hlasování proti našim zájmům. Nezapomeň, je to svině, svině a zase jen svině.

M.Š.
7. 12. 2023 21:40
Odpovědět  Pijack

Tak jest,já to říkám a píši pořád,ale zbytečně páč národ se musí spálit podobně jak s pětikolkou…..blbost národa českomoravského hvězd se dotýká,jak sdělila jistá …..

EvaK
7. 12. 2023 23:26
Odpovědět  Pijack

Babiš nemohl vytvořit koalici s Okamurou, protože okamžitě vyfičel do Berlína na kobereček. Mamá Merkel se totiž osypala, když tohle slyšela.
A údajně mu pohrozila, že mu zastaví fabriku v NSR.
Ona totiž cvičila podobně i s Orbánem, když hodně pindal, dostala fabrika v Maďarsku nucenou odstávku a lidi neměli práci.
Rozebíral to Vlk na Kosa Nostra Zostra.

ladik
8. 12. 2023 10:34
Odpovědět  Pijack

A Vrbětice + covidteror. Je těžko pochopitelné, jaké idoly si česká společnost hýčká na svých prohnilých bedrech.

Mike
7. 12. 2023 20:07
Odpovědět  Velitel

Bože to jsou kecy, a pak to ve volbách hodíš kontrášovi. Byl jsi na vojně Veliteli? Nepotkal ses tam s kontrášema – ti byli teda hlavně v západním voj. okruhu, čím blíž Šumavě, tím víc jich tam mezi námi bylo. Hlavně si hlídali, aby záklaďáci neváhali střílet po těch, co se snažili dostat přes dráty. Známej si odseděl dva roky v Sabinově za to, že dva kluky nechal běžet. To víš, vojenskej prokurátor se s vojákama ne:sral, holt stejná svině jako ta na hradě. Takže tady nemel o Babišovi.

Jaris
7. 12. 2023 23:31
Odpovědět  Mike

Baba neni hlupak aby se snizil byt zalobnickem jako Pavel. To jaksi nevynasi. Mel sve dlouhe prsty v daleko dulezitejsich kriminalnich cinech a podvodech na kterych profitoval a nicil konkurenci. Je to velmi nebezpecna kreatura, ktera nevaha jit pres mrtvoly. Me staci, jak zametl se svymi potomky z prvniho manzelstvi. Nakonec je to typicky zidochazar a jak se zda, takove grazly ma vetsina ceskych volicu v oblibe.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
8. 12. 2023 15:37
Odpovědět  Jaris

Koukám,že když píší média o Ukrajině,tak jim nevěříte a když ti samí píší o Babišovi často lži,věříte jim až za hrob.Většina nenávistných kritiků Babiše jsou zloději,kteří okrádali a okrádají stát na daních.Z ničeho jiného,než prachů taková nenávist pramenit nemůže,STB je jen výmluva,i kdyby spolupracoval v obchodech,takových jsou tady pytle.

Tupý hulvát
8. 12. 2023 15:24
Odpovědět  Mike

Já myslím,že obyčejný vojcl nevěděl nic o tom,co VKR dělala.Chodil jsem ke kontrášovi pluku na panáka a stejně jsem nic pořádně nevěděl,o jejich práci se prostě nemluvilo.

Spam Marta
8. 12. 2023 20:58
Odpovědět  Mike

Na vojně jsem nebyla, ale měla jsem “štěstí” na šéfa, bývalého plukovníka (odešel do civilu po rozdělení republiky) a k němu jako bonus stejně postiženého kontráše – kolegu. To byly dárečky! Takže opravdu nechápu jak mohl někdo, kdo absolvoval povinnou vojnu, volit generála… teda PePu.

EvaK
7. 12. 2023 23:20
Odpovědět  Velitel

Když člověka vychová ideologická tajemnice Ústavu marxismu leninismu tak se ta ideologická síla musí někde projevit…
To Topolánka také někdo podobně vychovával, jeho máti také měla prstíky na krajském oddělení KSČ v Ostravě. Jeho fotr byl tuším také důstojník ČSLA, důstojnickou školu také Topol studoval.

Nečas byl zase pro změnu ve vedení SSM v Rožnově pod Radhoštěm.

Kalousek prokazatelně agitoval pro Brigády socialistické práce, existují fotografie, muselo to na něm zanechat následky.

Když už chcete kádrovat, zjistěte si jak to měli ti ostatní.

Markýza
8. 12. 2023 18:12
Odpovědět  scipio

Vyštudoval zpracování kaučuku?? 😀 😀 Díky za info – to mnohé objasňuje!

Tupý hulvát
8. 12. 2023 15:10
Odpovědět  Velitel

Já,když vidím jak se chovají bohatí,když vidím ty prolhané arogantní pravicové parchanty,když vidím,že komunisté v tom,co tvrdili o západu měli skoro ve všem pravdu,říkám si,že bezpáteřní svině byli ti,kdo s nimi NESPOLUPRACOVALI!

Pijack
7. 12. 2023 17:26
Ohodnotit příspěvek :
     

(469) @doktoregg Jak se vítají frajeři?https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/270a.svg️https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2764.svg. – YouTube

Při pohledu na tohle čerstvé video musí ty liberálně vyšinuté české slouhy šlehnout. Putin je pořád zdráv, při síle a duševní pohodě. To musí vidět i malé děcko. Tachecí v rozhlase dostane kopřivku a vzteklinu 🙂

Markýza
7. 12. 2023 18:35
Odpovědět  Pijack

Já mám schovaný, jak ho vítávají zcela běžně – Zeliny na začátku se nelekněte, ten je tam pro srovnání. Už jsem to sem dávala, ale snad nezaškodí.

https://1url.cz/judED

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Chci říci pouze toto – nezdá se mi, že by západ dodal Ukrajině pouze nějaké křápy, se kterými neměla šanci. To je podle mně nepřesné. Myslím, že jim dodali většinu toho co měli, neříkám úplně vše, neboť to by jim nezbylo vůbec nic a stejně by to na Ukrajině shořelo. Toto jsou pouze takové výmluvy k ospravedlnění ukrajinského neúspěchu. Na něco se to svést musí, tedy na tzv. zastaralou techniku, málo techniky, různorodost techniky, nedokonalou obsluhu techniky apod. Co jim chtěli více dodat, letadla F35 nebo snad jaderné nosiče? Vždyť Rusové toho mají asi bezpočet a používají vždy to co se v dané situaci nejlépe hodí. To, že Ukroši budou naříkat, že nedostali to a to a proto nemohou uspět se dalo čekat. A západní pitomci to budou rádi tvrdit také, že to nejmodernější jim nemohli dát apod. Už neřeknou, že to buď nemají, nebo to takzvaně moderní není nic moc a v boji by to neobstálo. Dělají si grázlové alibi, hlavně proto aby ospravedlnili své hloupé ovce kolik do té banderovské Ukrajiny napumpovali a teď neví jak z toho ven, banda válečnická.

Jaroslav
8. 12. 2023 12:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdysi za Gorbiho jsme podepsali pro Varšavská smlouvu nevýhodnou smlouvu O konvenčních ozbrojených silách v Evropě, kdy jenom Československo zničilo přes 2500 tanků a spoustu další vojenské techniky. Dnes tomu blahořecim. Ta technika by dnes byla použita k zabíjení na stepich Ukr. A ten chytrý západ se cítil tak jist, že se sám téměř odzbrojení. A to je teď dobře

katango
7. 12. 2023 19:37
Odpovědět  scipio

No, je-li ta vývojově dokonalejší tak citlivá na rušivé vlivy včetně marastu a drsného zacházení, tak pochopitelně vítězí ta méně sofistikovaná, leč odolnější. Víc sofistikovaná je víc sexy, to jistě ano.

Boomer
7. 12. 2023 19:39
Odpovědět  scipio

.. technika je až na druhém místě, prim hraje schopnost doplňování zdrojů a schopnost vnucení místa, času a způsobu boje. Dokud Rusové útočili, měli tomu odpovídající ztráty, po dosažení určitých územních zisků zkrátili/ co nejvíce srovnali linie dotyku( s přihlédnutím ke konfiguraci terénu..), provedli fortifikaci pásem a teď už jenom “pracují” na materiálním a především lidském vyčerpání protivníka. Současné bojové jednotky ukrajinských sil už nemají ten říz jako na začátku, je to něco jako okresní divize proti ligovému výběru.
A na jaře už se možná pole válečná zase budou měnit v pole orná…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 12. 2023 20:16
Odpovědět  Boomer

Nojo, Zelina zpupně pravil, jak prý mají vyhrát proti DRUHÉ nejlepší armádě světa? To mě náramně pobavilo…..tak jasně, prohrát proti nějakému lůzrovi v láptích, to by byla ovšem pohana, ale proti DRUHÉ nejlepší armádě? 😀 Pobavilo mě i to pořadí na bedně…..bodejť. Co kdyby z Amíků ještě něco káplo, žejo.
Mimochodem, včera měl v PL rozhovor Vidlák a říkal tam dost zajímavé věci o Ukrajině – nakonec, má tam půl rodiny, že, tak asi ví svoje.
Tady – pro případ zájmu. https://1url.cz/vu4ub

Boomer
7. 12. 2023 20:56
Odpovědět  Markýza

..jo, Vidlák má svoje názory k ukrajinské situaci a možných vyhlídkách podložené zkušenostmi lidí tam žijících. Akorát že von je “ten židák”, a to pak jeho zkušenosti pro hodně lidí tady i jinde nejsou směroplatný…

Markýza
8. 12. 2023 14:12
Odpovědět  Boomer

Jéžiš – už i Vidlák chudák?

Boomer
8. 12. 2023 15:13
Odpovědět  Markýza

..a to jste si nevšimla, jak to na něho tady nedávno prasklo? Tady jak někdo uhne z lajny vyznačené místními židobijci, je rázem za židáka, ani mu na pindíka nekouknou…

Markýza
8. 12. 2023 15:29
Odpovědět  Boomer

Nevšimla. Já v pudu sebezáchovy vynechávám žvásty o “židácích”, ba už i některé diskutéry jako takové. Leda by mě něco uvízlo v oku.

Boomer
8. 12. 2023 18:29
Odpovědět  scipio

.. protože v okamžiku přílišného utažení daňových šroubů bylo snadné ukázat na “ty židáky” a tvářit se jako dobrotivý monarcha, který byl podveden, ale už si to s nima(s těma židákama proradnýma..) vyřídil a lid svého spravedlivého monarchu opět může bez okolků milovat tak, jako on miluje svůj lid neustále.
No, a při tom všelidovém nadšení nad “očistou od židáků” si lid ani nestačil povšimnout, že většina toho, co “ti zatracení židáci” nakradli, skončila v královské schatzkammer…

Boomer
9. 12. 2023 17:38
Odpovědět  scipio

.. o Židech a jejich vztahu k peněžnictví jste začal vy, já se přidržel tématu a předložil jedno z možných vysvětlení.. a vy odbočujete k Templářům. Akési čudné toto..

Markýza
8. 12. 2023 18:39
Odpovědět  scipio

Protože když se s tím začínalo, bylo finančnictví naprosto nedůležitá činnost. Nevýznamná – hodna leda tak zanedbané, okrajové skupiny obyvatel. A když začala být důležitá, bylo pozdě…………………

Markýza
9. 12. 2023 17:47
Odpovědět  scipio

Njn. A Fed tu byl od stvoření světa…..

Jaroslav
8. 12. 2023 23:01
Odpovědět  scipio

Jak jsem to pochopil, půjčování peněz bylo nekřesťanské a jako něco “nízkého” to zůstalo na židech. Ti pak půjčovali křesťanům na války a stále více se obohacovali. Je podezření, blízké jistotě, že dnes kdo má peníze může války i vyvolávat, např. 1. I 2. světové války byli vyvolány a nevyli to Srbové, ti posloužili jako užiteční idioti a Hitlerovi bylo také položeno k moci zvenčí. Kým asi???

Slovan
9. 12. 2023 09:46
Odpovědět  Jaroslav

VÝBORNĚ NAPSÁNO 👍👍👍🙋‍♂️

Gales
7. 12. 2023 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma ale zajímavé o hadráku. Dr.Stanislav Pohořál,plk,v,v – https://youtube.com/live/k5xkID4RpLQ?…

Vladimír
7. 12. 2023 20:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Covid naši společnost rozdělil na dvě nestejně velké části, na důvěřivé stádo (větší) a ty se zdravým selským rozumem. Stádo se poté většinově zahalilo do modro-žluté vlajky, ale k nim se přidala i informačně omezenější část z druhého tábora. No a teď na Izraelsko-Palestinském konfliktu dochází k dalšímu dělení k dalšímu kvantitativnímu prospěchu stáda. Přeběhl i Kotrba. Vlastně, on tam ten sionista vždycky byl. Naštěstí kvantita neválcuje kvalitu.

Boomer
7. 12. 2023 20:52
Odpovědět  Vladimír

.. no jo, každá jitrnice má dva konce. Tudíž je nutno si přiznat, že to co vy vnímáte jako stádo, vidí jako stádo zase vás a sebe považuje za lidi se zdravým rozumem.
No, a já jako individualista stojím stranou a s narůstajícím znepokojením pozoruji to vaše stádo i to jejich stádo, kterak se štychujete, kdo je majitelem té jediné a pravé pravdy…

Vladimír
7. 12. 2023 22:43
Odpovědět  Boomer

Pravda, tak vy budete něco mezi těma dvěma konci. Říká se tomu prejt. Ale proč ne?

Boomer
8. 12. 2023 08:48
Odpovědět  Vladimír

.. máte v tom zmatek, človíčku, lidé na základě vlastní volby stojící mimo jakékoli stádo jsou marginálové. Samostatní, usilující o co nejvyšší nezávislost. A tak se jen velmi těžko mohou dostat do situace, v jaké jste se ocitnul vy, když veden snahou sebe sama povýšit nad jiné jste ze sebe udělal exemplárního blba, věřícího, že je spoluvlastníkem jedině správné pravdy a příslušníkem toho jedině správného stáda. Přeji vám k šťastnou cestu k lepším pastvinám…

ladik
8. 12. 2023 11:09
Odpovědět  Boomer

A v čem jste tak nezávislý od těch, podle vás stádních tvorů? Jíte co jste sám vyprodukoval, pohnojil hnojivy vlastní provenience, bydlíte v tom co jste si sám postavil z materiálu, který jste si sám vyrobil, hadry jste si upletl s jehlicemi vyřezanými z větví, chodíte jen pěšky a bos??? Co ještě můžete bez součinnosti s jinými lidmi a s využíváním jejich práce dělat? Nepřiznat si, že jste závislý na práci jiných lidí, podle vás “stádu”, může jen marginální blb.

Boomer
8. 12. 2023 11:29
Odpovědět  ladik

.. tady se nebavíme o práci, ale o způsobu myšlení a nahlížení světa, ten je základem stádního pudu. Nechápat tento rozdíl může jen tupé hovado klusající se stádem bez toho, aby přemýšlelo kam a proč stádo klusá…

ladik
8. 12. 2023 11:49
Odpovědět  Boomer

Chudáku. Vždyť vy jste závislý na i tomto pokecu, jinak byste si nemohl dokazovat jak jste moudrý a jak všechny převyšujete svým intelektem. A způsob myšlení se vždy odvíjí od ekonomického zájmu daného jedince. Buď společenský nebo sobecký. Vy jste si vybral.

Boomer
8. 12. 2023 11:59
Odpovědět  ladik

.. inu, pro mě je pokec průzkumem, sondou do myšlení lidí a musím přiznat, že výsledky mě nenaplňují přílišným optimismem. No, a že jste zastáncem kolektivistického nahlížení světa.. co já s tím? Vy jste si jakožto kolektivistický blb vybral stádo, tak klusejte a nás chudáky individualisty nechejte žít někde daleko vzadu nebo stranou tak, jako my vám nebráníme v klusání. O intelektuální převaze není třeba někoho přesvědčovat, stačí jen porovnávat rozdílnost výstupů ze stejných vstupů…

ladik
8. 12. 2023 13:46
Odpovědět  Boomer

Vy jste skutečně nešťastný člověk. Ale v urážkách jste nedostižný.

Slovan
8. 12. 2023 14:37
Odpovědět  ladik

Musím tě podpořit, na mě se tuna skoro všichni vyssralii, když do mě šil a nadával. Tak se ho zeptej, proč leze na sociální sítě, když chce stát vzadu a stranou. To nedává smysl.

ladik
8. 12. 2023 15:48
Odpovědět  Slovan

No dík, Ale mě je ten chlapec, co má o sobě tak humorně vysoké mínění zcela volný. A to je také konečná v nějaké reakci na jeho domýšlivost.

Boomer
8. 12. 2023 15:23
Odpovědět  ladik

.. no asi vás zklamu, jsem člověk vyrovnaný, věci beru tak jak jdou a vnímám je takové, jaké jsou. A že bych se cítil nešťastný? U mě jdou emoce až za racionálnem, tudíž nebývám zklamán a tak nemohu být nešťastný. Občas si jen říkám, že by těch blbců zas tolik být nemuselo, kdyby se jen trochu snažili.
Urážky používám až v okamžiku, kdy jsem sám urážen, ale zase vždy racionálně, bez emocí, možná proto vám v tomto ohledu připadám nedostižným.
Když člověk zařadí rozum až za emoce, vykročil vstříc vlastní porážce, podumejte o tom… ;o))))

ladik
8. 12. 2023 15:35
Odpovědět  Boomer

Jakže? Vy nejste nešťastný z toho, že jste existenčně závislý na tom vámi tak opovrhovaném davu, který má jiné priority ve svém životě? Ale neboje, nejste sám, jsou vás mraky, těch co si rochní v tomto parazitickém systému a myslí jen na sebe. Amen.

Boomer
8. 12. 2023 18:40
Odpovědět  ladik

.. dav priority nemá, neboť by se na nich nikdy nedokázal shodnout, jsa tvořen z velké části hlupáky vašeho ražení. Takže jako dav máte pouze dílčí cíle, stanovené vůdcem stáda. Na víc jako dav nemáte a tak poslušně běžíte od jedné hromádky sena k další hromádce sena, a vůbec vám nedochází, že vám to seno po hromádkách dávkují z obrovské senážní věže, kolem které se jako tupé stádo točíte stále dokolečkadokola…
Tolik Teorie elit, část pojmenovaná Rotace elit, ale s tím se vy netrapte, vy elita nejste a nebudete, takže: neokounět, nepokoušet se myslet, dožvýkat a klusat! Nebo zapráská bič!!

Tupý hulvát
8. 12. 2023 16:01
Odpovědět  Boomer

Už se perou,tupý hulvát sleduje nezávislé chytrolíny,jak si nadávají do tupých hovad.To je obrázek,ale i klad.na seznamu se to nemůže stát,tam mají jen jeden názor.

Boomer
8. 12. 2023 18:46
Odpovědět  Tupý hulvát

.. žel, většina tzv. diskutujících zde nemá šajna, co vlastně ta diskuse obnáší, a jejich vytočení na maximální obrátky je velmi snadné. Potom ztratí i poslední zbytky soudnosti, mnohdy si ani nevšimnou, že koušou vlastní ocas…

Jozef Novak
9. 12. 2023 01:06
Odpovědět  Boomer

Pravda

Slovan
9. 12. 2023 09:51
Odpovědět  Jozef Novak

KDE SE VZAL, TU SE VZAL A ZASE ODSKÁKAL. 😊😊🤣🤣

Joe Arp
9. 12. 2023 18:07
Odpovědět  Slovan

Že ty se pokoušíš opět tahat nedostižného čerta za ocas?

Joe Arp
9. 12. 2023 18:09
Odpovědět  Joe Arp

Samozřejmě okousaný ocas!

Slovan
9. 12. 2023 19:06
Odpovědět  Joe Arp

Si pamatuj od staršího, každý ocas doženeš, když přece jen nééé, tak mu nadběhneš. 🤣🤣🤣🤣

Slovan
9. 12. 2023 19:10
Odpovědět  Joe Arp

….jóóó….a nepodcenuj mě, to se nevyplatilo už spoustě borců. 😊😊😊