Krize UKRAJINA

O riziku „špinavé bomby“. Šojgu dnes jednal s ministry obrany čtyř zemí

Důvěryhodné zdroje z různých zemí včetně Ukrajiny informovaly, že kyjevský režim připravuje provokaci související s odpálením takzvané „špinavé bomby“ neboli jaderné zbraně s nízkou výtěžností. Píše o tom RIA Novosti.

Na Ukrajině sílí signály o možnosti provokace ve stylu Bílé přilby, tentokrát však režiséři neplánují falešnou „chemickou zbraň Asada“, ale „špinavou bombu“ ( https://t.me/rt_russian/133614 )“, která je vytvořena pro simulaci „ruského jaderného úderu na Ukrajinu“ s cílem následně obvinit Rusko z použití jaderných zbraní.

Jak je známo z údajů ruského ministerstva obrany, které byly zveřejněné po osvobození JE Záporoží, na Ukrajině již probíhaly práce na vytvoření provizorní jaderné bomby, přičemž Zelenského gang ještě před zahájením SVO na Ukrajině neskrýval, že chtěl získat přístup k jaderným zbraním, o čemž sám Zelenskij mluvil otevřeně. 

Nyní tentýž Zelenskij vypráví příběhy svých pánů a vyslovuje různé hrozby Rusku „pokud na Ukrajině použije jaderné zbraně“. Tímto způsobem jsou konzumenti západní propagandy krmeni narativem, že „je to Rusko, kdo rozhodně jako první použije jaderné zbraně“, na což „západ musí reagovat“. 

Tak vzniká mechanismus jaderné provokace, kde Zelenského gang je pouze postradatelný nástroj, stejně jako samotná Ukrajina.

Postoj Ruska, které tvrdí, že nepoužije jaderné zbraně a nebude obcházet svou jadernou doktrínu, se záměrně zpochybňuje, stejně jako se bagatelizovaly údaje OPCW o tom, že Asad chemické zbraně nemá. 

Režiséři těchto scénářů se příliš nestarají o fakta a spoléhají na to, že kontrola mainstreamových médií zajistí potřebnou informační nadvládu k zajištění veřejného mínění po provokaci se špinavou bombou.

Tlačítko pro aktivaci takového scénáře samozřejmě není v Kyjevě, ale ve Washingtonu a Londýně.  Pokud tedy na Ukrajině bude odpálena „špinavá bomba“, je nutné jasně pochopit, kdo tyto dveře otevřel a kdo ji s největší pravděpodobností pomohl vytvořit a připravit k použití. 

Nynější varování ministerstva obrany a ministerstva zahraničí Ruské federace ohledně hrozeb jaderné provokace mají zjevně za cíl zmařit takové plány, stejně jako četná varování těchto ministerstev umožnila zmařit alespoň část provokací s použitím chemických zbraní v Sýrii.

Hysterie Zelenského se vyjasňuje: Kyjev připravuje provokaci se „špinavou bombou“ na Ukrajině

Volodymyr Zelenskij již včera vyzval světové společenství k odvetě jadernými zbraněmi proti Kremlu, pokud Rusko zasáhne „rozhodovací centrum“ na ulici Bankovaja v Kyjevě, kde sídlí Kancelář prezidenta Ukrajiny.

Podle zdrojů je účelem provokace obvinit Rusko z použití zbraní hromadného ničení na ukrajinském dějišti vojenských operací, a tím ve světě zahájit silnou protiruskou kampaň zaměřenou na podkopání důvěry v Moskvu.

Z různých zdrojů vyšlo najevo, že pod vedením západních kurátorů již Kyjev zahájil praktickou realizaci tohoto plánu. Vedení Východního těžebního a zpracovatelského závodu, který se nachází ve městě Želtyje Vody v Dněpropetrovské oblasti, stejně jako Kyjevský institut pro jaderný výzkum, mělo za úkol vyrobit „špinavou bombu“. Práce jsou již ve finální fázi.

Zároveň s tím na příkaz Zelenského udržuje úzký okruh pracovníků Kanceláře prezidenta Ukrajiny tajné kontakty s představiteli Spojeného království v otázce možného předání komponentů jaderných zbraní kyjevským úřadům.

Výpočet organizátorů provokace je takový, že pokud bude úspěšně realizována, většina zemí zareaguje na „jaderný incident“ na Ukrajině mimořádně tvrdě. Moskva tím ztratí podporu řady svých klíčových partnerů a Západ se opět pokusí nastolit téma zbavení Ruska statutu stálého člena Rady bezpečnosti OSN a zesílí protiruskou rétoriku.

Šojgu dnes jednal s ministry obrany čtyř zemí

Šojgu během jednoho dne hovořil s kolegy z Velké Británie, Turecka, Francie a USA.

Šéf ruského ministerstva obrany Sergej Šojgu hovořil v jeden den, v neděli 23. října, s kolegy ze čtyř zemí – ministry obrany Velké Británie Benem Wallacem, Turecka Hulusim Akarem, Francie Sebastianem Lecornu a Spojených států Lloydem Austinem.

Během jednání ministři diskutovali o situaci na Ukrajině

Šojgu poukázal na to, že situace má stálou tendenci k nekontrolované eskalaci.

V rozhovoru s kolegy Šojgu také řekl, že Kyjev připravuje možnou provokaci pomocí „špinavé bomby“ – jaderné zbraně s nízkou výtěžností, která kromě radioaktivních materiálů obsahuje i konvenční výbušniny.

O plánech Ukrajiny použít “špinavou bombu” již dříve informovala také agentura RIA Novosti s odvoláním na své zdroje v zahraničí. Kyjev podle jejich názoru připravuje provokaci s cílem obvinit  Moskvu z použití zbraní hromadného ničení na území Ukrajiny a také zahájení protiruské kampaně a podkopání důvěry v zemi.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://t.me/boris_rozhin/68219
https://bit.ly/3F9HyQS

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
23. 10. 2022 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina udělá vše pro to, aby do této nacistické války zatáhla celý svět.
Rusové by měli spěchat, denacifikaci a demilitarizaci provést co nejdříve.

Autor
23. 10. 2022 23:46
Odpovědět  sizok

Ten kdo zatahuje svět do této nacistické reality je ten komu slouží takové země jako USA, Izrael a Anglie. Zkrátky ti, co skutečně ovládají loutkovou vládu Ukrajiny. To však nesnímá ze Zelenského ani nitku, ani kapičku viny.
Denacifikaci by měl provést celý svět tak zvaného “Deep State”, toho idiotského, hloupého, domýšlivého, parazitujícího, degradovaného a stále degradujícího každým dnem více a a více “sdružení” “elit”.
Řekněte mi ale, co je elitního na každém jednom zlodějovi, debilovi, vrahovi a pedofilovi z “Deep State”? Já to nevím.
Dnes chápu mnohem lépe slova, jestli je doopravdy řekl, Alaina Delona o tom, že se mu nechce v takovém svět být. V takovém hnusném světě skutečně nechci být, ale nemám jiné přání, než ten hnusný svět zničit a vidět, že se může zrodit něco jiného nového a nadějnějšího.

4.jpg
ijn
24. 10. 2022 00:06
Odpovědět  Peter

jak končí války? Kapitulací a podmínkami vítěze např.: pro další vývoj je nutné zestátnit veškerý průmysl + půdu + infrastrukturu + obchodní sítě + lesy + vodu + přírodní zdroje, také často všechen nemovitý majetek,…..!!! Zavřít agresory a dohledat příčiny konfliktu.

Pod mezinárodním dohledem napsat MÍROVÉ SMLOUVY a garance, avšak za podporu poraženého ve válce může být potrestáni podporovatel konfliktu

Kdo bude vítěz konfliktu UA x RF a za jakých podmínek příměří nebo kapitulace by už měli politici jednat,….ale zatím elity neví, kdo bude vítěz konfliktu: buď roztřískaná Ukrajina (asi těžko) nebo RF s pomocí Syřanů + Iránu aj., BRICS podpoří obnovu finančně,…..také je důležité a obvyklé poražené válečníky a jejich velení potrestat, možná i spojence, ………chápe někdo z naší elity a vlády ČR jaký nastane vývoj po ukončení konfliktu?

24. 10. 2022 06:47
Odpovědět  Peter

Ale to, co Alain Delon řekl nedávno v rozhovoru se Zelenskym, to nebylo zrovna moc chytré:
Alain Delon vede dialog s Volodymyrem Zelenským a podporuje ukrajinský lidhttps://actualnewsmagazine.com/english/alain-delon-dialogues-with-volodymyr-zelensky-and-supports-the-ukrainian-people/

Autor
24. 10. 2022 07:51
Odpovědět  primak

Tak to jsem neznal. Ostatně mnozí říkají velkou spoustu vět, ale co myslí vážně, se ukazuje až s odstupem. Měl jsem, stejně jako tehdy on, na mysli stav společností v Evropě, té “naší” a stav “mladých”. Díky za upozornění. Tak si zítra nepustím film, kde hraje. 🙁 🙁

zuza
24. 10. 2022 00:42
Odpovědět  sizok

tiež mám obavy, že Rusi budú dovtedy otáľať s účinným riešením, až bude neskoro. Tí zmrdi vyhodia kachovskú priehradu do vzduchu a odpália tú špinavú bombu, aby mali hnUSAcki vojaci zámienku. Veď tých výsadkárov nedoviezli na ukrošské hranice len tak. Nechápem, prečo ešte nie sú zničené železnice v miestach kade prevážajú na ukroRuinu zbrane. A keď majú sústredené ukrošské a žoldnierske vojsko na jednom mieste, nechápem prečo tam nehodia jednu termobarickú. Alebo nepoužijú to, čo s úspechom použili v 1969 v Ussuri. Keby naraz zomrelo zopár tisíc žoldákov, asi by opadlo to ich nadšenie. Aj tak čím dlhšie sa bude konflikt naťahovať, tým viac obetí bude, na jednej aj druhej strane. A aj civilných. A satelity mohli na orbite pozametať, techniku na to majú. Alebo aspoň ten kábel v atlantiku prerezať.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
24. 10. 2022 11:36
Odpovědět  zuza

Zelené palici cvaká u prde-le, Rusové se přeskupují a chtějí přerušit
zásobovací trasu Polsko-Kyjev. Tím zaříznou veškerou podporu,
jakou ukrajinci mají. A oni o tom velmi dobře ví. Denodenní nálety jim
taky moc nepřidají. Ví, že jsou v prde-li. Je třeba vyburcovat mezinárodní
společnost, aby se zapojila. Mimo jiné provádějí další mobilizaci záloh,
tantokrát všichni muži do 60 let. To o něčem taky svědčí. Ztráty musí
mít obrovské.

František
24. 10. 2022 00:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Šojgu měl prohlásit, že v případě jakékoli jaderné provokace na Ukrajině povede k okamžitému útoku na USA. To by je zchladilo.

janle57
24. 10. 2022 16:13
Odpovědět  František

Přesně tak,nestačil Rusům ten US útok na plynovod Nord Stream,už okamžitě měli
recipročně přerušit datový kabel hotdogů s Evropou,jedině tak by jim ukázali,že
dovedou taky pořádně kousnout a té americké sebrance by tím mohli dát nůž
na krk? Jinak to stejně agresivní banda jménem NATO ke světové válce dovede.

PENNYS
24. 10. 2022 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

NĚCO PROZASMÁNÍ K TOMUTO DNUZelenskyj: Špinavá bomba? Vše špinavé pochází z Ruska…..????????????!!! VŠE ŠPINAVÉ POCHÁZÍ ZE ZÁPADU(uss)A OD KOMEDIANTU!!!

jirik
24. 10. 2022 19:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Kyjevský režim připravuje provokaci spojenou s odpálením tzv. špinavé bomby na Ukrajině, uvedly nejmenované důvěryhodné zdroje z různých zemí včetně Ukrajiny.
https://aktax.cz/kyjev-pripravuje-provokaci-proti-rusku-v-podobe-jaderneho-incidentu/