Nizozemský novinář na Ukrajině: „Lidé jsou rádi, že jsou tady Rusové“

Nizozemská novinářka na volné noze Sonja van den Ende strávila posledních pár dní na cestách s ruskou armádou na jihu Ukrajiny.  Cesta vedla mimo jiné do Melitopolu. 

„Konflikt je na Západě vykreslován jako vyhlazovací válka, což není pravda,“ píše Van den Ende v článku na svých webových stránkách.

Není to vyhlazovací válka, ale operace, která má – jak řekl prezident Putin – odstranit neonacisty a jejich ideologii,“ dodala. Novinářka mluvila s mnoha místními obyvateli a téměř všichni říkali totéž: je to všechno o této nacistické ideologii, se kterou chtějí z Ukrajiny udělat fašistický stát a získat pro to podporu západních zemí.

Od mnoha lidí slyšela, že prapor Azov v Mariupolu způsobil mnoho škod a zadržuje lidi jako rukojmí v jejich domovech. Divadlo, které bylo podle médií srovnáno se zemí ruskými nálety, je operace pod falešnou vlajkou, řekla Van den Ende.

„Počet mrtvých a zraněných nelze podle NOS ověřit. Protože to není pravda,“ zdůraznila.

Novinářka mluvila ve čtvrtek ve městě Melitopol se ženou, která vyprávěla, jak přišla o práci a upadla do chudoby po převratu v roce 2014. Když se městem tento měsíc pohybovala ruská armáda, konečně dorazila humanitární pomoc v podobě jídla a léků.

Rusové také obnovili dodávky energie a pitné vody, řekla žena Van den Ende poté, co byl přerušen proud. Žena řekla, že NATO nelze věřit, a zmínila se o bombových útocích v Sýrii, Iráku, Afghánistánu a Jugoslávii.

Prapor Azov a další neonacistické skupiny také způsobily zmatek v Melitopolu, řekla novinářka. Vyhnali je Rusové. Ukrajinská armáda shodila bombu na civilní budovy 28. února. Auta a domy byly zničeny a lidé zraněni.

Média také tvrdí, že Rusové záměrně poškodili jadernou elektrárnu Záporoží. Nic nemůže být dále od pravdy, řekla Van den Ende.  Obyvatelé Melitopolu jí řekli, že jaderná elektrárna není poškozena.  Rusové neublížili civilistům a nepoškodili civilní budovy.

Van den Ende hovořila s mnoha civilisty v Genischeck, kteří řekli, že Rusové nezpůsobili žádné škody a nikoho nezabili ani nezranili. „Lidé jsou rádi, že jsou tady Rusové.“

https://bit.ly/3L51hAL

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
23. 3. 2022 01:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Před chvílí jsem byl na ukrowebech. Vypadá to, že Chocholové už vymlátili půlku ruské armády.
Je tam snad ještě větší sranda, než na Seznamu.

ladik
23. 3. 2022 07:00
Odpovědět  Milan

Možná by se Hovinky divily, kolik lidí by u nás bylo rádo, kdyby tady byli Rusové.

Gales
23. 3. 2022 09:47
Odpovědět  ladik

Velká většina.A nejenom novinky ale i jidáši z vlády.

Brit
23. 3. 2022 21:47
Odpovědět  ladik

Seznam má úroveň kupky hnoje,nic víc nic míň.

janle57
23. 3. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Nizozemec se nebál zveřejnit názor,který zastává většina lidí v dnešní
Ukrajině,až se ozbrojené nácky podaří Rusům zlikvidovat všichni
lidi si tam konečně oddychnou,protože pro ně začne normální život,
kdy se něco takového už nebude nikdy opakovat !!

Kolem
23. 3. 2022 20:54
Odpovědět  janle57

To, že se nebude nic podobného nikdy opakovat, si v r.1945 říkala drtivá většina světové veřejnosti – ale zdaleka ne všichni, jak odkryly nejen zveřejněná torza tehdejších plánů na vyvolání III.WW už v r.1945 – samozřejmě obdivovaným Západem za pomoci zbytků wermachtu. Ukrajina je reálný, fyzický důkaz, že fašismus, nacismus zvedají hlavu ( tady už jej máme skoro v plné parádě ), že tzv.Západ je nácky nejen prolezlý, on nacistický je. Je vícero důvodů, proč bude téci v Evropě krev – zjevný nacismus, vštěpovaná nenávist, a demagogie patří na jejich seznam. Jde o věčný boj…