Krize UKRAJINA

Nespokojení obyvatelé Mariupolu a likvidace íránských instruktorů na Krymu – jaké padělky se šířily z Ukrajiny 25. listopadu

Mezinárodní vydání Federální tiskové agentury shromáždilo nejčastější padělky o speciální operaci ruských ozbrojených sil na Ukrajině z 25. listopadu.

„Obyvatelé Mariupolu“ nespokojeni s humanitární pomocí

Ukrajinské kanály Telegram šíří video, které údajně dokazuje, že obyvatelé Mariupolu jsou nespokojeni s kvalitou ruské humanitární pomoci a odmítají ji převzít.

Ve skutečnosti bylo video natočeno v Chersonu 17. listopadu, demonstruje rozhořčení místního obyvatelstva nad ukrajinskou humanitární pomocí. Na krabicích s produkty jsou dobře vidět symboly mezinárodní organizace World Food Program, která Ukrajině dodává potraviny od jara 2022. Ozbrojené síly RF předávají humanitární pomoc obyvatelstvu na osvobozených územích z ruských zdrojů bez účasti zahraničních společností.

Na samém konci videa říká muž v neprůstřelné vestě ženě: «Тикайте», což v ukrajinštině znamená „Jděte“ nebo „Běžte“. Ukrajinské úřady stále neobnovují dodávky elektřiny a vody, což nepřímo uznávají  i západní média. Rozhořčení ženy ve videu je proto pochopitelné – nemá kde uvařit a upéct chleba.  Ozbrojené síly Ukrajiny neinstalují polní kuchyně pro zásobování obyvatelstva teplými jídly, na rozdíl od ruské armády. V Mariupolu se denně obnovují další dodávky zemního plynu do obytných budov.

Starší zabiják – neúčastník SVO

Ukrajinské telegramové kanály uvedly, že ve městě Krymsk v Krasnodarském kraji zastřelil účastník SVO tři lidi.

Vladimiru Žirovovi, který zabíjel, je 62 let a kvůli věku nemohl být členem SVO. Podle článku 49 federálního zákona č. 53 je věková hranice pro vojenskou službu v ruské armádě pro řadové vojáky, seržanty, nižší a střední důstojníky 50 let, pro generálmajory a generálporučíky – 60 let. A pouze vojenský personál s hodnostmi od generálplukovníka po maršála může sloužit do 65 let. Je zřejmé, že maršál nejspíš vrahem nebyl.

Od května 2022 je Žirov zapojen do soudního sporu o majetek s vlastním synem. Třetí stranou sporu byla bývalá manželka vraha. Na dnešním zasedání soudu bylo Žirovovi odepřeno uspokojení jeho pohledávky. Muž, naštvaný tímto verdiktem, zahájil palbu z lovecké pušky na kolemjdoucí, následkem čehož byli tři lidé zabiti. Vrah si později sám vzal život.

Evakuace z Voroněžské oblasti

Telegramový kanál „Verstka“ s odvoláním na dopis správy Ostrogožského okresu uvedl, že úřady Voroněžské oblasti připravují evakuaci obyvatel pohraničních oblastí.

Na oficiálních stránkách okresu není o přesídlení občanů ani slovo. 

Správa Ostrogožského okresu také uvedla, že situace je klidná.

„Tato informace není pravdivá! Máme silnou důvěru v naše ozbrojené síly a nepochybujeme o našem vítězství!“ – hlásí oficiální telegramový kanál správy Ostrogožského okresu.

Ukrajinští propagandisté ​​a jejich příznivci šíří takové fámy na sociálních sítích, aby mezi Rusy rozsévali paniku s cílem destabilizovat situaci na území Ruské federace.

Likvidace íránských instruktorů na Krymu

Nejmenovaný ukrajinský úředník řekl 22. listopadu listu Jerusalem Post, že Ukrajinci byli údajně schopni na Krymu zlikvidovat deset íránských občanů, kteří učili Rusy, jak používat íránské útočné drony. Podle jeho slov tito lidé také přímo monitorovali vypouštění dronů na ukrajinské civilní objekty. Přitom na samotném Krymu se o tom nic neví, i když skrýt takový masakr je prostě nemožné.

Šéf Krymu Sergej Aksjonov označil informaci o likvidaci íránských instruktorů za „okouzlující nesmysl“. 

Autorem těchto prohlášení pro deník The Guardian je tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Danilov. Tento úředník však neposkytl žádný důkaz o pravdivosti svých slov.

“Tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Danilov řekl, že nějací “íránští instruktoři” byli údajně zabiti na Krymu, uvádí to média. Okouzlující nesmysl a pohádky kyjevského režimu,” napsal Aksjonov ve svém kanálu Telegram.

Čím více se podle jeho slov bude „viklat židle“, na které kyjevský režim sedí, tím „fantastičtější tyto pohádky budou“.

„Těžko říct, čím to je – pijáctví, účinky drog, schizofrenie nebo obyčejná hloupost zaměřená na západní publikum, které rádo poslouchá jakékoli pohádky kyjevského režimu. A čím více se bude židle, na které tento režim sedí, viklat, tím fantastičtější tyto pohádky budou,“ řekl Aksjonov.

Mezinárodní redakce FAN vyzývá čtenáře k ostražitosti. Nedůvěřujte informacím z nespolehlivých zdrojů.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3i3uYca

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
26. 11. 2022 06:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Já už ty bláboly ani nečtu, prostě na to neklikám….když už tak jen do diskuze….na Novinkách už zůstalo jen posledních 30 vymletých Ukrajinských Cikánů :)) Bohužel všichni ostatní občané ČR jsou zablokovaní, takže může mluvit jen těch 30 :))))))))))))))))))))) to tu nebylo ani za Hitlera,aby mohlo mluvit 30 lidí….už se těším na Norimberg II ,až budou ty presstitutky zase fňukat s oprátkou na krku.
Teď se tam radují z Estonského tmářství, jak bojují s Putinem , odstraněním Sovětských památníků….hrdinové. To není víc, než Tmářství, popírání a přepisování historie. A také zoufalost,ubohost, na nic víc ty chcípáčci ubozí nemaj,než mstít se na památníku….tak moc se jim směju všem. Až jim Vágnerovci budou stát nas krku a kladivo drtit lebku.Tak je to přejde.

Pavel K
26. 11. 2022 08:42
Odpovědět  Veny232

Já to také ken tak přelítnu, protože to se už nedá čísti. Blabla, blabla a stále dokolečka dokola. Je to už nejen otravné ale pro mě únavné. Doufám že si večer přečtu, jak bylo na Letné púl mega nespokojených spoluobčanů až z toho bude mít Rakušan vyvalené bulvy jak Hurvajz. 🍀🤣🙋‍♂️

Per
26. 11. 2022 09:34
Odpovědět  Pavel K

Režim na UA se hroutí. Hroutí se podle toho, že UA propaganda nabírá neustále větší a větší rychlost, propaguje neustále větší a větší lži a nesmysly.
Propaganda je jen pro malé děti , které nám tu vychovávají Piráti a jejich Zelení ekofašisti.
Troufám si tvrdit, že i Piráti spolu se Zelenými mají zásluhu na občanské válce na UA.
Protože tohle není nic jiného než občanská válka. A RF má právo bránit rusky mluvící občany, ať jsou kdekoliv na světě.
To je stejné jako v případě USA. Ti také chrání své občany ve světě. A to je ten dvojí metr. OSN na půdě USA se stala pouhou hračkou pro zájmy USA, zatím vedoucí silou na světě.

jiří
26. 11. 2022 20:16
Odpovědět  Pavel K

comment image

Pijack
26. 11. 2022 09:46
Odpovědět  Veny232

Diskutéři hlavně na I-dnes a Seznamu jsou totálně vyselektováni. Ti, kteří už nechtějí riskovat ban, tak jen známkují a je vidět, že “názory” elfů a jinak ideologicky zdegenerovaných ovcí za své pokrokové názory dostávají nesouhlas. To o něčem svědčí. Odkliknutí nesouhlasu totiž ještě cenzurováno není. Ono se na věc stačí podívat i z druhé strany… Vládní weby si myslí, že už dokáží presentovat jen ten správný pohled. Mýlí se. Většina čtenářů jejich manipulaci ve skutečnosti vůbec nevěří. A to se mocenské mašinerii nelíbí, ale s tím už nedokáží nic udělat. Podle mé soukromé analýzy je naprostá většina českého obyvatelstva nakloněno Rusku.

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 10:42
Odpovědět  Pijack

To, že se k Rusku bude přidávat stále více lidu a hlavně národů je úplně jasné. Putin těmto západním grázlům stále říká, že svět ve kterém mohli beztrestně loupit a zotročovat již skončil. Afričtí vůdci nejsou hlupáci, ti ví, od koho mohou čekat skutečnou pomoc a od koho jen zmar. A tak je to asi i u většiny zemí Latinské Ameriky. Kéž už tato banda pokrytců, zrádců národních zájmů dojde zaslouženého trestu. Nikdo vám ku.rva nedal právo ožebračovat nás a připravovat nám otrocký systém. My jsme sami sobě premiéři a presidenti. My jsme se narodili jako svobodní lidé a jako svobodní lidé také zemřeme. S tím nic neuděláte, alespoň ne s naší hrstkou co tu pokecává. A chtěl bych věřit, že nás důstojných bude stále více. Jak to říká president Putin, s tím již nic neuděláte.

František
26. 11. 2022 11:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zatím je těch nesvobodných očkovaných zombií více. Ale jejich umírání nabírá slušné tempo. Za krátkou dobu nás, svobodných, bude většina.

jiří
26. 11. 2022 20:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

comment image

jiří
26. 11. 2022 11:56
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jirik
26. 11. 2022 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Prof. Peter Stanek – Jak bude? Bude jak nebylo…
2.5 hodiny
vysíláno 8. 11. 2022
Prof. Staněk k aktuálním tématům + odpovědi na vaše dotazy.
https://www.youtube.com/watch?v=klskfsEvHWc

David
26. 11. 2022 15:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinská a proukrajinská propaganda mi připomíná zprávy z dubna 45, kdy Německo bylo na kolenou a naše noviny nás stále informovaly o vítězstvích říšské branné moci.

Jura S
26. 11. 2022 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Nafackoval bych si, že jsme jako vysokoškoláci nalítli Havlovi, zasloužil leda klíčky v pěsti. Všecko se pak rozkradlo…. Dnes i sakra mým jménem vystupuje Filaják s militantními choutkami, profesůrek politologie, jehož vrcholem bylo zabití masařky dnes šturmuje na Moskvu… Tentokrát tu chybu nedělejme, dejte Filajákovi padák, AK47 a vyhoďte ho z letadla u Kyjeva…. Ať si zaslouží “maršálskou hůl” …

Ferko
26. 11. 2022 20:48
Odpovědět  Jura S

Za revoluce jsem necinkal, byl jsem doma s tříletým a pětiletým synem, protože manželka byla v nemocnici. Ale už tehdy jsem měl špatný pocit. Švagr se plavil u Československé námořní plavby a živě nás seznámil s tím, jak to na tom slavném záápadě chodí.