Německý novinář Thomas Röper: Ukrajinci se velmi bojí, že Rusové odejdou

Německý novinář řekl, čeho se obyvatelé Melitopolu nejvíce bojí.

Novinář mluvil o překrucování faktů v západních médiích.

Byl jsem třikrát na jihu (Ukrajiny). První cesta byla také do Melitopolu. A tak na mě na této cestě nejvíc zapůsobila skutečnost, respektive strach, který tam vidíte v očích lidí.

Silný strach, až hrůza je v očích drtivé většiny obyvatel Melitopolu stále čitelný.

A bojí se, kupodivu, ne zarytých fanoušků Majdanu a evropských hodnot, kterých je tam velmi málo. To jsou ti, kteří se chovají nejhlasitěji a nejvzdorovitěji a neustále se snaží zařídit nějakou akci na podporu Ukrajiny. Jelikož je jich málo, nevěnuje se jim téměř žádná pozornost, a proto tato údajně vlastenecká menšina každým dnem více a více taje před očima.

Strach pociťují právě ti, kdo horlivě podporují ruskou speciální operaci, a tento paradox lze vysvětlit velmi jednoduše. Proruské obyvatelstvo Melitopolu, stejně jako celý Záporožský region, je k smrti vyděšené, že ruská armáda region opustí. Strach z návratu nacistických trestných praporů bude místní pronásledovat ještě dlouho. Alespoň do doby, než bude celá Ukrajina osvobozena svržením ukrajinské elity a úplnou denacifikací země.

Novinář poznamenal, že hovořil s mnoha obyvateli Melitopolu a okolních vesnic a všude slyšel to samé. Přibližně 99 % obyvatel speciální operaci podporuje, ale strašně se bojí, že se vše vrátí do normálu a Kyjev začne všechny pronásledovat.

Německý novinář Thomas Röper, který se nedávno vrátil ze své třetí pracovní cesty na jih Ukrajiny, na jednání Občanské komory Ruské federace hovořil o hlavních obavách obyvatel Melitopolu.

„Jih Ukrajiny jsem navštívil již třikrát. První cesta směřovala mimo jiné do Melitopolu. A na této cestě mě nejvíc zaujala skutečnost, respektive strach, který tam vidíte v očích lidí. Ale ne u těch, kteří s vojenskou operací nesouhlasí. Takových je velmi málo. Menšina. Jen hlasitě křičí, mluví do kamer a volá Ukrajina. 

Vidím to na náměstích, když jsou tam stovky lidí. Ti, kteří souhlasí se speciální operací Ruska, a to je naprostá většina, když procházejí kolem ruských vojáků, říkají šeptem: „Děkuji, ale prosím, neodcházejte. Hlavně se bojí, že Rusové odejdou a dojde k represáliím.  Což se podle mě stalo v Buči,“ řekl Röper k náladám obyvatelstva v Melitopolu.

„A to, co nyní řekla Alina z Mariupolu, je dalším takovým příkladem. Žena se jen bála říct pravdu. Strach, že nedej bože Rusové odejdou a dojde k represáliím. Nechci teď zabírat moc času, chci jen uvést jeden příklad, protože Západ vždy říká – to je ruská propaganda, když říkají, že Azov a další jednotky ukrajinských jednotek používají civilisty jako „lidský štít“.

Píšu německy a onehdy jsem četl článek v německém časopise „Spiegel“, který asi mnozí znají. A tam vyslovili velmi udivující předpoklad. Tak psali… Všechno samozřejmě znělo velmi pozitivně, ale psali, že v Mariupolu… Přesněji jim (novinám) řekli lidé v Záporoží, kteří přišli z Mariupolu, že je nacionální prapory, „samozřejmě zdvořile“, držely pokojné obyvatele v suterénech a nacionální prapory zaujímaly pozice v bytech nad těmito sklepy. V západních médiích to zní, jako by je chránily. Promiňte, co to jako je? Jestli bojovníci zaujmou svá bojová postavení nad sklepy, kde sedí civilisté… a nakolik dobrovolně do tohoto sklepa odešli“.

P.S.
Moloděc Němec. Dobře používá ruský jazyk, správně klade akcenty. A to pero. Je vyloženě nervózní… Ale je nervózní ne proto, že by měl co skrývat, ale ze vzteku, protože říká pravdu, ale s touto pravdou nemůže nic dělat.

Většina lidí zná pravdu, ale západní média tuto pravdu nepotřebují, mají jiný manuál.

https://bit.ly/3K9CCdt
https://bit.ly/3vbBBNV

4.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
oldo
25. 4. 2022 06:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto je podstatná věc.Západní propaganda tvrdí,že Rusové se nesetkali s takovou podporou,jakou očekávali.To může být pravda,ale důvodem je to,co je v tomto článku.Obrovský strach z toho nacizmu,který by se mstil,pokud by Rusové odešli!To je ten důvod.Západ popírá ten nacizmus také z tohoto důvodu,pokud by ho připustil,musel by tu hrůzu obyčejných lidí přiznat.Na to,že události v Buči byly také ukázkou pro ty,kdo by podporoval Rusko bych vsadil!

Karel
25. 4. 2022 07:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vláda si bere zavzor ukrajinský nacismus. Věrně kopíruje represe, zákazy a veškeré totalitní manýry. Jsemzvědav, co budou dělat až Rusko zvítězí.

ladik
25. 4. 2022 08:27
Odpovědět  Karel

Celé to fašistické podhoubí se z toho po-sere. A že Rusko zvítězí je jisté.

Rostisla
26. 4. 2022 07:14
Odpovědět  Karel

Hloupé je to že přitom chybí český nacionalismus, Česká republika se dobrovolně podřizuje diktátu z Brusele a je vlastně na úrovni protektorátu. Kdyby aspoň hájil zájmy ČR ale to naprosto chybí

Pijack
25. 4. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

To že západní manuál a média dezinformují České posluchače a diváky se dá snadnou vypozorovat z každé reportáže. Oni neumí vůbec lhát. To je paradoxně pozitivní výsledek našich sociálně a humanitně vzdělaných novinářů a reportérů. Tak dlouho do nich na fakultách hustili pravdu a lásku, až zapomněli na logickou úvahu, kterou si ovšem absolvent osvojí výhradně studiem exaktních věd. Tihle sluníčkáři prostě logiku nezvládají a i divák s průměrným intelektem umí dovodit, že třeba právě v Buči jde o kardinální lež a manipulaci, která postrádá atributy k tomu, aby vylhané události uvěřil. Sluníčkáři prostě ty atributy neumí do „trojčlenky“ dosadit. Děkujeme našemu humanitnímu vzdělávacímu systému za dosazení pitomečků na pozice mainstreamových médií.:-)))

ladik
25. 4. 2022 08:28
Odpovědět  Pijack

Stejně jako Vrbětice – Gliwice.

All
25. 4. 2022 09:20
Odpovědět  Pijack

Souhlasím,ještě nikdy jsme neměli na školách tyhle pitomce ,,pravdy a lásky“ sloužící satanistům -obrozenému nacismu,jako dnes a ve kvalitě produkování totálních pitomečků.

Evžen
25. 4. 2022 09:29
Odpovědět  Pijack

Souhlasím kdyby naší západní „demokraté“měli pravdu tak tu ruskou by nemuseli zakazovat ato včetně těch našich vlezr’it’u!

Pozor
25. 4. 2022 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani sa tým obyvateľom nedivím, že sa boja. To čo urobili Rusi obyvateľom na severe od Kyjeva je varovný prst pre ostatných obyvateľov Ukrajiny mimo DLR a LLR. Jednoducho armáda o tom nerozhoduje či tam zostanú alebo nie, vždy rozhodujú politici a v Rusku je ich stále dosť ktorí kvôli svojmu prospechu zradia svoju krajinu svoju armádu a nie to ešte obyvateľov Ukrajiny. Ja by som mal tiež strach a bol by som opatrný s verejnou podporou Rusku na ich mieste. Rusko svojou zradou obyvateľov na severe Ukrajiny teraz musí znášať dôsledky svojho činu.

oldo
25. 4. 2022 11:17
Odpovědět  Pozor

Tak ono ti nestačí,že se ruská armáda snaží zabít co NEJMÉNĚ civilistů za cenu svých vyšších ztrát.Ještě by měla brát ohled na strach Ukrajinců,na jejich zklamání při svých manévrech během operace!Na strach té části Ukrajinců,kteří si ty hnusné nacisty zvolili a osm let mlčeli k tomu,co se děje v Donbasu.Podívej se,jak se volilo v těch oblastech okolo Kyjeva a jak v Donbasu.

Milan h
25. 4. 2022 17:06
Odpovědět  oldo

vyser se na trolla

PENNYS
25. 4. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     


Změna: Zelenskyj prosil Boha KDYBY TEN „BUCH“ EXISTOVAL,TAK TAKOVÉHO KOMEDIANTA BY UŽ DÁVNO PROMĚNIL V SOLNÉJ SLOUP!!! MINIMÁLNĚ.KAM DALI HLAVU OKRAJINCI ,ŽE SI ZVILILI ZA KRÁLE ŠAŠKA

janle57
25. 4. 2022 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Na poli dezinformační války figuruje ČR na čelních místech světového žebříčku,v tohle kriteriu
jsme zajisté světovou velmocí,ve spojení s nátlakem,udáváním,zastrašováním a perzekucí
lidí s odlišnými názory si současná neonormalizační klika myslí,že se u moci udrží navždy,
ryzí demokraté typu Fiala,Rakušan,Fischer,Jourová a další si dnes a denně pročítají svou bibli,
orwellovský román 1984 a podle toho také konají,jak známo z historie,pravdu nikdy neumlčí
a pravda nakonec i v dnešní době zvítězí,na Ukrajině to platí bezezbytku jak v článku obyčejní
Ukrajinci sami potvrzují.

Milan ze Zahrady Čech
25. 4. 2022 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco k dezinformacím. To už je k pos-rání co ho-víky zkouší na dutoleby.

Z ho-vínek:"Neobvyklou zbraň použily ruské invazní jednotky působící v Buče v Kyjevské oblasti. V posledních dnech před stažením vypalovaly dělostřelecké šrapnelové granáty naplněné šipkami, tzv. flechettes. Šipky byly nalezeny v tělech desítek obětí." Takže dle hovínek a jim to baštícím idi-otům, Rusové poslední dny před stažením, v době, kdy ve městě ještě bylo přítomné ruské vojsko, ostřelovali své vlastní lidi šrapnely !!! To už fakt rozum nebere. A jak to vidí druhá strana? Sami si vyberte co"sedí":

politnavigator.net/zapad-opublikoval-rezultaty-ehkspertizy-iz-buchi-nachinaetsya-shantazh-zelenskogo.html

Helena
25. 4. 2022 12:19

Ho-vinka jsou prolhaná, bohužel většina lidí jim to sežere i s navijákem bez hledání jiných zdrojů informací. A tito lidé jsou pravděpodobně voliči slepence. Proto to u nás tak vypadá. Ale když sleduji dění na Slovensku, připadá mi tam situace obdobná.

Jiří
26. 4. 2022 04:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, kdy se my postavíme fašistům v České republice?!?! Není už nejvyšší čas?!?!