Krize UKRAJINApolitika

Německo odhalilo svůj postoj k dodávkám tanků Leopard na Ukrajinu

Německo odhalilo svůj postoj k dodávkám tanků Leopard na Ukrajinu
Dodávky těžké výzbroje Kyjevu by vyžadovaly koordinaci se zahraničními spojenci, tvrdí vrcholný politik německé vládnoucí koalice.
Německo odhaluje svůj postoj k dodávkám tanků Leopard na Ukrajinu
Hlavní bojový tank Leopard 2 A7 německých ozbrojených sil Bundeswehru. © AFP / Patrik Stollarz
Berlín nemá v nejbližší době v plánu poslat na Ukrajinu hlavní bojové tanky Leopard německé výroby, prohlásil Lars Klingbeil, spolupředseda Sociálnědemokratické strany (SPD), která je součástí německé vládnoucí koalice.

Přestože Berlín na začátku tohoto týdne oznámil dodání 40 bojových vozidel pěchoty Marder a baterie protivzdušné obrany Patriot americké výroby Kyjevu, je pod tlakem, aby pro Kyjev v jeho konfliktu s Moskvou udělal ještě více a poskytl také těžkou výzbroj.

Klingbeil v sobotu pro televizní stanici N-TV uvedl, že dodávky tanků Leopard Ukrajině by vyžadovaly koordinaci se zahraničními spojenci a nemohou se uskutečnit jednostranně.

“Žádná země nedodává Zelenského vládě těžké bojové tanky, jako jsou Leopard 1 nebo 2,” vysvětlil.

Nicméně spoluvůdce SPD nevyloučil německé dodávky těžké výzbroje na Ukrajinu v budoucnu.

USA, Německo potvrdily nové těžké zbraně pro Ukrajinu

Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu prohlásil, že Varšava nedá Kyjevu své tanky Leopard 2 “bez širší koalice” zemí, které jsou ochotny učinit totéž. Jeho slova zopakoval předseda finského výboru pro obranné záležitosti Antti Hakkanen, který uvedl, že Helsinky poskytnou své Leopardy, pokud takové rozhodnutí padne na evropské úrovni. I v takovém případě by byl finský příspěvek “malý”, neboť Finsko upřednostňuje vlastní obranu.

Německo oznámilo plánované dodávky “lehkých tanků” Marder ve čtvrtek ve společném prohlášení s USA, které uvedly, že na Ukrajinu pošlou svá bojová vozidla pěchoty Bradley. Den předtím Francie prozradila, že Kyjev dostane její obrněná bojová vozidla AMX-10.

Tyto dodávky jsou “signálem, že západní aliance jedná v úzké koordinaci a pokračuje v posilování Ukrajiny,” uvedl Klingbeil v dalším rozhovoru pro síť RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Žádná ze zemí NATO dosud neoznámila, že plánuje dodat Ukrajině hlavní bojové tanky západní výroby. Nejmenovaný americký představitel výslovně vyloučil předání amerických tanků M1 Abrams Kyjevu, uvedl ve středu deník Washington Post.


Ruské velvyslanectví v Berlíně naznačilo, že Německo souhlasilo s vysláním tanků Marders do Kyjeva pouze “pod značným tlakem Washingtonu, který jednal v souladu s destruktivním zdůvodněním transatlantické solidarity”. Jedná se o “morální hranici, kterou by německé úřady neměly překročit”, vzhledem k válečným zločinům, kterých se nacisté dopustili v Sovětském svazu během druhé světové války, dodalo prohlášení

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
8. 1. 2023 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

No, kdo by to bejval řek, že se do toho Německo nechá dotlačit. To je panečku překvápko.

sizok
8. 1. 2023 17:31

Jak vidíš, Milane, všechno spěje ku válce.
Doufám, že se dožiju Norimberského procesu č.2.
Teď by to mělo být v opačném garde.

ijn
8. 1. 2023 17:43
Odpovědět  sizok

Norimberský proces č.3,….. napřed musí proběhnout č.2 ke covid-terorismu

8. 1. 2023 17:57
Odpovědět  sizok

Víš co skutečně nechápu? Všichni ví, resp. by vědět měli, aspoň čtenáři Pokecu, že Německo je ve vazalském područí USA (kancléřský pakt, kontingent USA, základny USA) mnohem více, než ČSSR kdy byla v područí SSSR. Pak ušáci odbouchnou plynovod, do kterého SRN investovala miliardy. Doslova na vlastní oči se mohou přesvědčit, kam vede kamarádčoft s USA. A přesto mnozí uvažují o tom, že to hodí prolhané prodejné děvce Burešovi, pchoucí se do ři-ti tu Eurosajuzu, tu USA. Co od něj, kurwa, čekají?!
Máš pravdu, spěje. Právě proto je naší – naší jako národa – poslední naději Bašta jako prezident. Kterýkoli jiný prezident z toho ostudného výběru odsouhlasí mobilizaci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
8. 1. 2023 20:11

Promiň, Milane, ale stále to nechápeš. Kam se posunuje naše společnost? Kam ženou ty ovce, kteří si říkají Češi?
Stejně tak už je rozhodnuto o příštím prezidentovi.
Opravdu si myslíš, že Fiala s Rakušanem něco ponechají náhodě? Zfalšují všechno. Copak nevidíš, jak lžou všude a všem. Potřebují prezidenta, který jim půjde na ruku.

9. 1. 2023 00:03
Odpovědět  sizok

Sizoku na rovinu. Není co promíjet; neznáš mě. Nejde o chápaní. Jde o to, nepodlehnout defétismu a udělat možné i nemožné pro to, abychom jim do toho hodili vidle. Jedna věc je něco nalajnovat, druhá věc lidský faktor. Nebýt lidského faktoru, dopadl by covidfašismu jinak; nebýt lidského faktoru, bylo by už Rusko rozebrané – stejně jako nebýt lidského faktoru, podepsali bandeři kapitulační smlouvu už v květnu. Nebo ještě jinak. V hraničních situacích vědomě odsouvám “chápání situace” stranou, byť bych i dokonale chápal, a stavím to buď – a nebo.. Z dějin – jak by dopadla bitva u Sudoměře a všechny křížové výpravy, kdyby Žižka a po něm Prokop Holý, chápali, že to prostě vyhrát nemůžou? Příkladů z dějin i ze života daleko víc, než by se na první pohled zdálo. Je to vabank a ve vabank se bojuje. Prostě to mám jinak. Chápu, ale prohru uznám až PO ne PŘED.
P.S. Společnost se posunuje kam posunuje rovněž díky chápání situace, tak, jak se nám jeví – a to nemusí být vždy v souladu s realitou, která nám zůstavá skrytá. Teď je nám například skrytý pocit nas-ranosti národa. A zjistit stupeň nasr-anosti lze pouze akcí.
Prostě já to mám tak a ty jinak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
9. 1. 2023 08:28

Německo je od konce války kolonií USA a musí dělat, co jim zločinecké USA nařídí. Takže žádné překvápko.

ijn
8. 1. 2023 14:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Do Maroka vyvezl Kalousek 500 tanků T72, tak je mohou Helmuti odkoupit a zbyde na Ukrajině během měsíce šrot na budoucí obnovu Ukrajiny pod velením z RF!!!! …Volby presidenta jsou rozhodující a jediný vlastenec na Hradčany je Jaroslav Bašta

Rapa
8. 1. 2023 14:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Překvápko už potřetí za jedo století.Dvakrát to vyšlo,tak potřetí využít zase němce,nic nového,takhle se přece dobře manipuluje s časovou osou,vy blbéé ovce,my nadlidé to víme a neska i naši zapojení lepšolidé z Prahy nám zase znova helfnou jako vždy.

Pavel
9. 1. 2023 04:04
Odpovědět  Rapa

Zadnej german nevynecha,zadnou moznost valky a valku samotnou .
Hned musi nadsene udelat cokoliv, az z toho zase pochcipa.
Hitler mel znacizovani sveta ,ale pro samy kecy nezbyl cas ,obstarat pro armadu ani ponozky ,zato ted uz vladnou germanum , stejny plany. Nikdo a nic nezbude , sankce a valky zvitezi. I ty prohrany..
Stejna vlada nadsenych do zaniku vseho obetavych sebevrazednych expertu,z nichz se zadny se neodvazi /jako predtim Hitlera / upozornit , ze armada potrebuje aspon nejaky ponozky v zime…
A nemuzou, kdyz ani netusi, ze je treba neco takovyho.
Bezprikladne a nezvykle silenstvi zase vladne s obvyklym nadsenim .
Ale zbyly otrok nezabrani epidemiim, nevyrobi nova ucinna leciva, chcipne na pozivani infikovaneho hmyzu, nevyrobi a nemuze dostatek potravin , diky vladnouci, ale dnes nadsene sebevrazedny elite ” dnesnich neuveritelnych schopnosti” , budouci otrok neozbrojeny /ani z nemoci nevyleceny otrok,nebude kdo by lecil /, se neubrani proti utoku rozmnozenych simpanzu , nebo kobylek a nebo obrati zbran proti tem co ho vyzbrojili..
Hitler vyhraval ,diky predem hospodarsky znicenymu svetu, zhroucenymu do celosvetove krize, /ta trvala pres va

Pavel
9. 1. 2023 04:26
Odpovědět  Pavel

Klub sebevrahu vladne a zase pro neomezene sebezniceni a zaroven s pomoci omezene a bezmocne nadsenych.
Nejdrive ,po neuveritenem obohaceni z prvni valky, zavedli zakulisni bohaci teror svetove krize ,totalniho hospodarskeho krachu a zaroven nacpavali Hitlera vsim potrebnym pro valku..
Hitler a nacisti byli tak dulezity ,ze jim padli za obet miliony zidu stredni a vychodni Evropy a hlavne jejich znacneho bohatstvi ukladane tydne ve Svajsu..Napr.
Po odvozu “nasi” vlady, naseho narodniho zlateho pokladu /udajne za vylhanym ucelem poklad zachranit/, do Londyna ,/je zajimavy jak Benesova vlada o vsemocny podpore Hitlera ,ani po Mnichovu nic netusila,!!!, a uposlechla rozkazy, aby britove nas poklad neprodlene mohli odeslat Hitlerovi..
Aby obelhali zase narod, fraskou..
Porazka Ruska /brity vedena v 1904 se nepovedla/,dalsi valkou ,revoluci, marxistickych agentu zapadu, hospodarskym rozvratem a dalsi valkou na Leninem,Trockym znicene Rusko . Trockismus a zniceni narodu, statu do uniformniho internacionalniho otroka porizene zase hrstkou teroristu, bez identity a rodiny ,zase vladne..

zvěst
8. 1. 2023 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Smrt fašizmu a nacizmu.Howg.

unor 2022
8. 1. 2023 16:14
Ohodnotit příspěvek :
     

K vetsinovemu Ukrajinci pristupuje Rusko, zatim, jako ke svemu clovekovi. Byt momentalne zpracovanemu antiruskou propagandou. Takze ti, kteri do tohoto pristupu nezapadaji, by nemeli moc provokovat zvysovanim sazek.
Rusko muze ztratit trpelivost a darebakum slapajicim po jejich babovickach na jejich a mezinarodnim piskovisti ukazat ‘zac je toho loket’. Na jejich vlastnich piskovistich.

Pavel z Moravy
8. 1. 2023 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochopme, že není možné hrát donekonečna tuto pokryteckou hru, kterou západní svět hraje. Plutokratičtí grázlové si hrají se životy lidí svých národů. Stejně vše skončí naprostým kolapsem Evropy, protože to je cíl těchto grázlů. Jaké metody k tomu použijí nebo jaké kombinace metod je už v současnosti jedno. Jedna z nich bude asi vyprovokování Rusů a potom to může skončit tak, že si ani nestihneme připít se svými blízkými. Lidem asi stále nedochází jaké zbraně dnes existují a čeho jsou schopné. Šílenci vládnou a většina ovcí se utěšuje hamburgerem z mekáče. Taková je realita a kdo zde má nějaké plány na desítky let dopředu se stává opravdu naivou. Určitě to nebude první ani poslední zánik tzv. civilizace na planetě. Prostě si musíme říci, že člověk nedozrál k tomu, aby se choval jako tvor zralý. V. Neckář ve svém LP Atlantida měl k tomu nádherné písně, jejichž slova teď mají tu největší platnost. Jak dlouho budem sbírat zbraně a maskovací sítě na ně, vždyť hloupost nelze maskovat. Jak dlouho ještě budem zrát.

ijn
8. 1. 2023 17:24
Ohodnotit příspěvek :
     

nemusíme chodit na demonstrace, pokud zvolí 2 mil. nespokojených voličů č.2 Jaroslava Baštu, to je zásadní vzkaz všem českým občanům, že padne vláda je jisté pouze s Baštou na Hradčanech

sizok
8. 1. 2023 17:33
Odpovědět  ijn

Jsi ve velkém omylu. 93 % lidí jsou ovce.

8. 1. 2023 17:47
Odpovědět  sizok

Myslím, že méně, tak 75 – 80%, ale i tak je to otřesné.

Pavel z Moravy
9. 1. 2023 09:57

Milane, je to otřesné, ale s tou výchovou děcek od devadesátek a s životním stylem většiny, tedy konzum a potom opět konzum bez jakéhokoliv duševního naplnění se není co divit. Já se pamatuji jak jsem vždy ve čtvrtek po práci běžel do naší prodejny knih, abych sehnal knížky, které ten týden vyšly a byly v mžiku rozebrané. A byli jsme i kluci dělničtí co se tam hrnuli. A knížky vycházely nádherné. Já mám západních autorů nepřeberné množství, takže ty kecy, že nevycházely, na ty ani nereaguji. Však takový Jožo Ráž to řekl jasně, v Rusku si s řidičem tramvaje můžete pohovořit o divadle, básnících, u amíků tak o mekáči. Samozřejmě, nedá se to zevšeobecnit, ale ten rozdíl ve vzdělání je jasný. Nu a my jsme se od devadesátek propadli na úroveň amíků a já to vidím jako Sizok, těch ovcí je tak okolo 90%. Ale nemá smysl to moc rozebírat. Pokud nebude alespoň 50% národa vyzrálého, je to špatné.
.

zdena
10. 1. 2023 10:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máte pravdu v mnoha věcech,ale nejsou tu jen zbohatlici a zloději je pravda,ze ve skolach se popisuje doba před 89. Jako spolecnost prvobytně pospolná,ale je potřeba s detmi mluvit stále ještě zije mnoho lidi co se narodili okolo roku1950 ,a my máme za ukol tem detem vysvětlovat ja to dělám stále nepresvedcuji ,ale daří se alespoň v rodině a okolí .Necinkala jsem v 89. Plakala jsem jsem máma tři deti a je mi moc smutno z toho co se tu děje.Moje maminka prozila valku jako dospělá a vypravela co dokazali Banderovci za prasárny když přišli s ruskými vojáky a v 68. Jsem byla téměř dospela ja a ptali jsme se od kud jsou vetsinou byli z ukrajiny a dnes nas okupuji znovu neumite si predstavit jak se chovaji neporadek okolo nich jejich nadřazenost a navic jsou to rassiste i jejich děti neplacam do vetru je to má zkusenost jsme jimi obklopeni !

ijn
8. 1. 2023 17:40
Odpovědět  ijn

Demonstraci na Letné s novou vládou ČR okol1.2.2023 na oslavu Bašty na Hradě, a k vyvolání nových voleb sobota 11. březen 2023 = volby v 9.10.června 2023,……. chceme konec války na Ukrajině do září!!!

Mír je základ pro přežití Slovanů, potlačení politických šílenců a nové procesy za covid-terorismus v EU i ČR,…..kabala padne!!!

Gales
8. 1. 2023 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Helmuti by tanky dali,kdyby si byli jisti že to zvrátí válku ve prospěch ukroušů.Ale proč by to dělali,když ty tanky by měli životnost týden a helmuti by museli použít pro případnou obranu cepy.To samé pšontci.Rusko prej zlikvidovalo 600 hastrošů na frontě.Jako odplatu za napadení.Jen tak dál.

Jiří
8. 1. 2023 19:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Místo abyme zabili pár super bohatejch zmetků, Rockeflerovi a Rotchildpvi, vybranýgho Gatese a pár desítek zkorumpovaných politckých zmektů, tak vraždí těch pár zmetků miliony.

Autor
8. 1. 2023 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaká je “naše civilizace”?

Obrázek naopak3.jpg
zvěst
8. 1. 2023 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko hlásí odvetný ůder za Makejevku. Byly odpáleny rakety na ubytovny ukrajinských vojáků a z počtu 1300 bylo zlikvidováno 600 povolanců. CHudáci kluci,zároveň to měli napálit i na milionářskou čtvrť oligarchů v Kyjevu ,taky na bunkry Zálužného a zelenbubeníka,na tyhle především.

Rapa
8. 1. 2023 19:37
Odpovědět  zvěst

Za tuhle válku a tyhle zvěrstva proti slovanům bude emerika těžce pykat.

delnas
8. 1. 2023 22:23
Odpovědět  zvěst

Souhlasim …
Bohuzel , …tak to nefunguje

Docela by pobavilo videt “tupou hlavu v zelenem tricku “v zelezne kleci prevazene z mesta do mesta jako atrakci…..

zdena
10. 1. 2023 10:20
Odpovědět  zvěst

Ti tam nejsou máme je v K. Varech a je to nářez

konzerva
9. 1. 2023 16:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty německý krámy co dostal český wehrmacht a osádku tvoří 4 lidé místo 3 jak u T 72. Těžký tank co bude mít problémy z mosty u nás. A jak ho budou převážet? Svoji kvalitu prokázal v Kurdistánu kdy ruské kornety z něj udělaly šrot a Turkové ho přestali používat. To samé jako z merkav v Libanobu?